Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) kenwood válasza lemmy71 (#74999) üzenetére


kenwood
veterán

Jah.
Ezert nem kell a Caddyt hetfon meg szerdan is hasznalni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#75002) Ciccuka válasza trialboj (#74969) üzenetére


Ciccuka
veterán

A Tesco-s meg csavarodik össze vissza és megtörik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75003) hzsolee válasza Thorus (#75000) üzenetére


hzsolee
őstag

Aztakur*a... Ez aztán az alap felszereltség :Y :D :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#75004) Top cat válasza hzsolee (#75003) üzenetére


Top cat
őstag

Topikhű megoldás. :)

Vajon mennyit kéne fizetni műszakin, hogy így átmenjen? :D

(#75005) Moonwolf válasza imibogyo (#74979) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Csak nem a klasszikus Microsoft egér van az egérpadon? :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#75006) betyarr


betyarr
veterán

kertes házba költözünk és az lenne a kérdésem,hogy az automata garázskapu és kocsibehajtó esetében magamnak át tudom hangolni a távirányítót,vagy ehhez mindenképpen szaki kell?

(#75007) Gyarmati_ válasza betyarr (#75006) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Attól függ milyen. A garázsunkhoz 1 távirányító volt, de vettem még 3-at és hozzá tanítottam. Megnéztem milyen a vezérlője es az alapján megvolt.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#75008) PitLee válasza lemmy71 (#74980) üzenetére


PitLee
őstag

+1 a Gardena-ra
Anno egy Trabi lemosásához vettem még 1994 és 2002 között, a Gardena Cord Classic 3AI-ot ez narancs alapon citromsárga csíkozású, plusz vettem hozzá Gardena gyorcsatikat és spriccnit.
Akkor sem volt olcsó, de elegem volt a vasboltba kapható pár évet bíró zöld, egyrétegű bordázott vagy átlátszó szöveterősítésű tömlőkből, a csavarós hollanderes, ABA bilincses tömlő felfogatásokból.
Akkoriban jobban vigyáztam rá nem volt állandóan kint, de vagy 10éve most már a kerti csapon van egy birsalmafa árnyékában és tavasztól-őszig rajta van a nyomás egy variálható szórófejes spriccnivel.
Eddig egyszer vágtam a végeiből egy kb 15cm darabot, az élénk narancs és sárga szín már kicsit fakult, de még bírja, úgy hogy jó befektetés volt, így huszon év távlatából.

A nevét azért tudom ennyire pontosan, mert kimentem megnézni :D
Kiegészítés képen mi a falu dombján lakunk, itt nincs akkora nyomás, mint pl a völgyekben lakóknál.

[ Szerkesztve ]

(#75009) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Mai gány.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#75010) hzsolee válasza Sándor -P20- (#75009) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát ja, elég tré... Se hús, se sör... ;] :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#75011) Sándor -P20- válasza hzsolee (#75010) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

A hús már biztos helyen van... :DD
Sörrel nem élek.. ;] :Y
Egyébként csak minimál teszt sütés volt. :DDD

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#75012) imibogyo válasza Moonwolf (#75005) üzenetére


imibogyo
veterán

De azt hiszem az volt. :K Most már kicsit más a műhely-setup, ez egy régebbi fénykép. Elég sok gépem és perifériám gyűlt össze az elmúlt évek alatt, ezért vagyok bizonytalan. Nekem amúgy ez volt a legkedvesebb perifériám (bill.), de sajnos kontaktos lett...

(#75013) lemmy71 válasza Sándor -P20- (#75009) üzenetére


lemmy71
őstag

Pöpecc lett :DDD de holnap ugorj be egy autóbontóba és vegyél egy zsiguli emelőt, azt hegeszd a felnihez és a tárcsatartóhoz, úgy praktikusabb lesz a magasság állítás kép :D

[ Szerkesztve ]

(#75014) Samus válasza lemmy71 (#75013) üzenetére


Samus
addikt

Jó ideje kajtatok felnit, mert zsír új emelőm van, de felninek viszont híján vagyok. 14" vagy 15" lenne a tuti...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#75015) lemmy71 válasza Samus (#75014) üzenetére


lemmy71
őstag

A helyi ócskavas telepen nem hinném hogy ne lenne legalább 8 - 10 vasfelni :DDD
15" -nál kisebbet ne keress, de igazából kényelmes tüzet egy 22,5" -os pótkocsifelniben lehet rakni és azt a bogrács tuti nem borítja fel ;)

(#75016) Sándor -P20- válasza lemmy71 (#75013) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Van itthon wartburg / barkas emelő. :DDD
Kb ilyen rozsdás mint a felni, de tökéletesen működik.
Nem volt szívem ide beáldozni.
Magasság állításhoz pont megfelelő a 60-as szeg. ;]
:D

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#75017) draco31 válasza Sándor -P20- (#75016) üzenetére


draco31
veterán

Az emelős megoldás talán annyiból jobb, hogy 1 kezes, egyszerűen meg van.
Így meg ha tele van adott esetben forró cuccal, és változtatni kell a magasságon, akkor már inkább 2 emberes a móka.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75018) Essejó válasza lemmy71 (#74980) üzenetére


Essejó
veterán

Én pont tegnap rendeltem GARDENA Classic-ot link
Mert 2x is ledobta a slagvéget a mostani, de közel 20 éves és már tapintásra eléggé kemény. Árban szinte mint a Basic, de még is 11 év gyártói gari van rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#75019) lemmy71 válasza Essejó (#75018) üzenetére


lemmy71
őstag

egy két évente nekem is ledobja a kerti slag a gyorscsatit, de olyankor levágok 3 - 4 centit a cső végéből és utána megint jól bírja. Ami a garázsban van feltekerve a csapon, ott meg 3/4 -es gyorscsatlakozó van szét buherálva és a félcolos slagot melegítettem rá, plusz adtam neki egy awa bilincset, na azt rúgja le ha tudja :DDD

(#75020) Sándor -P20- válasza draco31 (#75017) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Simán megy egyedül, kipróbáltam, melegen megpakolva is. :C
Felemel kicsit, elenged. A felépítésének köszönhetően megfeszül, és pozícióban marad szeg nélkül is.
Szeg kihúz, a kívánt pozícióba elmozdít, majd ismét elenged. Ismét megfeszül, megáll.
Szeg visszadug, biztos ami biztos.
Egyébként a legalsó pozícióban használtam, szerintem úgy is fog maradni.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#75021) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez a festő mester tulajdonképpen mi csinál? :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75022) Sándor -P20- válasza Ciccuka (#75021) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Gumi alapú festék. Visszaszedhető.
[link]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#75023) PitLee válasza Ciccuka (#75021) üzenetére


PitLee
őstag

Ez olyasmi, mint egy fújható színes zsugorfólia.
Nem örök életű, de ha valaki havonta új szint akar kipróbálni itt a lehetőség.
Ahogy a videó végén van elvileg úgy később a többit is lelehet szedni.
https://youtu.be/0r7xvBSqhOE
Van olyan ország ahol nem zavarja annyira a jardokat ha más színű az autó, mit a forgalmiban van.

(#75024) Essejó válasza lemmy71 (#75019) üzenetére


Essejó
veterán

Ez sajna most nem kétévente, hanem zsinórban egy este 2x is, pár centi levágása sem lenne megoldás, megtapogattam pár méteren keresztül ilyen kemény, bár lehet végig az. Azért el nem dobom, szabad kifolyós(szórófejes) locsolásra még jó lesz csak az elzárható slagvéggel van problémája.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#75025) lemmy71 válasza Essejó (#75024) üzenetére


lemmy71
őstag

Töröld ki szárazra és kend meg pillanatragasztóval majd úgy húzd rá a gyorscsatit, garantálan örökre vasalva lesz a cucc :DDD

(#75026) draco31 válasza Ciccuka (#75021) üzenetére


draco31
veterán

Ha már ilyen elektromos festő cucc feljött, lakásban falat lehet ilyenekkel viszonylag szépen lefújni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75027) lemmy71 válasza Sándor -P20- (#75022) üzenetére


lemmy71
őstag

Az tudtátok hogy ez a gumialapú "fújható festék vagyis védőfólia" full magyar találmány :K
A kilencvenes évek elején láttam a felkínálom műsorban, egy idősödő magyar "vegyész" mutatta be. Azt mondta hogy milyen jó lesz a háziasszonyoknak meszeléskor befújják amit nem akarnak összecsapni festékkel és utána meg lehúzzák mint a folpackot :DDD Ráadásul rettentő gyorsan szárad, 5 perc után már szikével vágható és felesleget letudod húzni.
Persze a magyar állam nem tartott rá igényt, így gondolom külföldre került a szabadalom :W

(#75028) lemmy71 válasza draco31 (#75026) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem :N Inkább hengerezd ;)

(#75029) Essejó válasza lemmy71 (#75025) üzenetére


Essejó
veterán

1-én jön az új 20 méter, a csuda ragasztgassa.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#75030) moleculez válasza lemmy71 (#75025) üzenetére


moleculez
veterán

Mit pillrag!?, zőccsárga az bírja a nyomást IS :DDD ;] !

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#75031) Ciccuka válasza PitLee (#75023) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azért sok helyen bent marad leszedés után is, ahogy látom.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75032) Ciccuka válasza draco31 (#75026) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen és gyors is vele. Persze nem a legolcsóbbakkal ajánlott (400W legalább legyen).

Einhell TC-SY 700 S festékszóró
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

Emag-on néha szokott lenni ezen a barkács részlegen olcsón Einhell

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75033) draco31 válasza Ciccuka (#75032) üzenetére


draco31
veterán

Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75034) lemmy71 válasza moleculez (#75030) üzenetére


lemmy71
őstag

Már feltalálták a zöld-sárga ragasztót :DDD

(#75036) darvinya válasza headhunter (#75035) üzenetére


darvinya
titán

Tetszető, csak ekkora lapoknál nagyon hülyén néz ki az asszimetrikus lapok.
Azaz, egyik falnál csak egy vékony csíkban rakták le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75037) macilaci78 válasza darvinya (#75036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Viszont burkolatváltó nélkül fut a minta több helyiségen keresztül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75038) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok. Fiam szobájába a falra kellene feltennem egy 43"-os TV-t, ami közel 8kg. Sajnos amelyik falra kellene feltenni, az csak egy 10cm-es válaszfaltéglából épült fal, aminek a másik oldala a fürdőszoba telibe csempézve. A TV ráadásul VESA 100x100-as, ami egy ekkora TV-nél elég viccesen néz ki. Fel lehet ezt szerelni erre a falra? Milyen tartót és felfogatást ajánlanátok, ha nem kell forgatni, dönteni is csak egy kicsit?

Esetleg még a mellette lévő 40cm-es falra lehetne felrakni, de akkor egy akkora tartó kellene, amivel egy 106cm-es TV-t 90 fokban el lehet forgatni a felfogatástól... :O

(#75039) darvinya válasza macilaci78 (#75037) üzenetére


darvinya
titán

Akkor is látható, mivel az egységes 100x100-as minta ismétlődik, ameddig a falhoz nem ér.
Ha van fuga hézag, ha nincs.
Ez pont olyan, mint félbevágott hajópadló, stb.
Hiába nincs hézag, a szem kiszúrja.

-ZeeZee-

Tiplit beragasztani, azaz befúrt lyukat kitölteni (amennyire kell) ragasztóval.
Ezután biztosan nem jön le a konzol magától.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75040) cinemazealot válasza -ZeeZee- (#75038) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én fognék egy olyan hosszú deszkát vagy léc párat, amit függőlegesen a padlóra állítva a tévé tervezett magasságáig felér. Ezt odarögzíteném a falhoz fent (a tévé elhelyezkedése fölött valamivel), és a tévét erre a fa szerkezetre szerelném fel. A tévé súlya így nem a falat terhelné, hanem a deszkát/léc párat, amire a tévét vagy a tévé tartó konzolt akár átmenő csavarral is fel lehetne erősíteni. A falba csak a fenti két, a deszkát/léc párat tartó csavar kerülne (esetleg alulra még egy pár, ha a deszkát a véletlen kirúgástól is védeni akarnám). A deszka mentén pedig még a kábel elvezetés, vagy akár egy kisebb média lejátszó felerősítése is lehetővé válik.

Én nemrég ezzel a módszerrel szereltem fel nagynéném fürdőszobájába egy törölköző szárítós villanyradiátort, aminek azért bőven van súlya, de a csempés falat sem akartuk megfúrni. Két 45×45 mm-es léc tartja, amit alul összekötöttem, felül pedig csak a csempesor fölött rögzítettem a téglafalhoz egy-egy csavarral.

[ Szerkesztve ]

(#75041) -ZeeZee- válasza darvinya (#75039) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm a választ! :R

Milyen ragasztóval kellene rögzíteni a tiplit? Csemperagasztóval? Mekkora a maximális csavar, amivel lehet egy 10cm-es falat abuzálni?

#75040 cinemazealot

Köszönöm, de ez biztosan nem lenne jó, mert a gyerek nem menne bele...

(#75042) macilaci78 válasza -ZeeZee- (#75038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

6 centis válaszfal téglára fúrtam fel a lebegőpolcos kamrapolcomat. Zsugor ásványvizek, befőttek, stb, nincs baja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75043) Inhouse válasza -ZeeZee- (#75041) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt látom, hogy a mostani TV tartók egyre vékonyabb anyagból vannak. Jó, a TV-k is könnyebbek manapság, mint régebben. A 43"-os az még nem olyan nagy, ha jól sikerülnek a furatok és megszorulnak a csavarok a tipliben, akkor simán fennmarad. Mondjuk gondolom a válaszfal tégla lukacsos... Én a 65"-ost átmenőcsavarokkal is rögzítettem, nekem szerencsére volt erre lehetőségem.
Van egy spec ragasztó, hozzávaló tiplivel, kinyomós, 2 komponensű, a csőben keveredik össze. Menetes szár kell hozzá. Beragasztás után azt semmi nem szedi ki a lukból, csak a fallal együtt.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#75044) Met válasza -ZeeZee- (#75038) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem kell kihajtani, forgatni, nagyon dönteni akkor nincs semmi gond.
Nem éri extra terhelés a rögzítést.
A konzolokat lehet akár 6-8 helyen is a falhoz rögzíteni.
8-10 mm átmérőjű tipli, a fúrásnál kell figyelni hogy ne táguljon ki a luk.
A TV konzolos topicban tudnak segíteni milyet vegyél de akár egy ilyen is jó lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75045) -ZeeZee- válasza Met (#75044) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm. Falitartóra kerestem és nem találtam topikot, azért itt tettem fel a kérdést. A konzol eszembe sem jutott...

(#75046) razorbenke92 válasza -ZeeZee- (#75041) üzenetére

Vegyi dűbel néven keresd. Ahogy Inhouse is írta, azt már csak a téglával együtt veszed ki.

Én egy 55"-es (gyors netes check szerint 13kg) TV-t tettem fel egy ilyesmi (nem pont ilyen az papíron tudja az 55-öt is) karos konzollal egy tömörtéglás futóra rakott falba. Bírja.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#75047) -ZeeZee- válasza razorbenke92 (#75046) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Értem már. Ez tulajdonképpen egy "tiplit" képez, kitöltve a hézagokat a furatban, ezáltal sokkal jobban tart, mint egy sima tipli/dübel.

(#75048) Top cat válasza -ZeeZee- (#75047) üzenetére


Top cat
őstag

(#75049) Barret001 válasza -ZeeZee- (#75038) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem évekig volt fent 10-es falon a dög nehéz képcsöves TV! 40 kg kb :) A mai könnyű tévécskék elvannak a gipszkarton falon is.

(#75050) Stylewars_kp válasza Inhouse (#75043) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ahhoz lehet venni pótfejet? Van még cucc a tartójában, de nem bírom kinyomni, mert beszáradt az adagoló.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.