Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) FatalEror válasza osonte (#23694) üzenetére


FatalEror
addikt

Itt mindig tanulok valami újat,de nem lett volna egyszerűbb,ha egy darab habszivacsra tetted volna rá? :D

HardCore is my LifeStyle

(#23702) osonte válasza imibogyo (#23696) üzenetére


osonte
senior tag

imibogyo, macko20, szab.tam:

:R

(#23703) szab.tam válasza Kiki18 (#23699) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

v1:
hőlégbefúvóval addig nyomattam, amíg a meglágyult nyákot 90 fokban meghajtottam. csak azokhoz a tetves memória chipekhez kalapács is kellett, mert nagyon mereven álltak a dologhoz... :U :DDD

v2:
90 fokban elfordítva áll. működés közbeni képet a monitorról láttál? :U :D

v3:
"előkaptam a "nagy projeck"-ből megmaradt, gyengébbik, 15 centis riser-t."

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23704) Wind-Storm válasza FatalEror (#23701) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez így a leghatékonyabb rezgés-elnyelés szempontjából.
Minél kevesebb ponton felfogatva.

(#23705) osonte válasza FatalEror (#23701) üzenetére


osonte
senior tag

Igen az egyszerűbb megoldás, először én is azzal próbálkoztam, de nem volt az igazi.

(#23706) Ringman válasza osonte (#23705) üzenetére


Ringman
nagyúr

a hdd-re én nyílászáró hőszigetelés-csíkokat ragasztottam rá (öntapadós)

(#23707) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#23704) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja meg a melegedés sem előnyös (a szivacs hőszigetelő).

(#23708) Laci4 válasza szab.tam (#23698) üzenetére


Laci4
senior tag

Azért így se rossz!
Gondolj csak bele..gép üzemel...gumik elhányják magukat, winyó lehuppan a vaslemezre....
..
..
Elektronikával lemez felé...
Mondjam tovább? ;-) :-)

Szerk:
Bár most, hogy megnézem egy maxtor winyot...igen, maxtor;-) kicsit régi,2003-as, annak a panelje mélyebben ül, mint a házának a pereme...
szóval ha az a winyó is ilyen,valószínűleg megúszná..
(telefonról írtam, nem nagyon tudok képeket vadászni róla..épp aludni készülök ;-) )

[ Szerkesztve ]

(#23709) TESCO-Zsömle válasza Laci4 (#23708) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sík felületre nem tudsz úgy vinyót lerakni, hogy zárlat legyen a vége.

Ott kezdődik, hogy a modern vinyókon alkatrészekkel befele van a nyák, és ott folytatódik, hogy mélyebben ül, mint a vinyók széle.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23710) szab.tam válasza Laci4 (#23708) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én a belső sata dokkolók megvétele előtt a winyókat egy külső, élengőkábeles megoldással dokkoltam hotswap módon, ahol értem. a.c.ryan féle hátlapi molex kivezetés, masszív molex kábel, molex -> sata táp beiktatott 2 áramkörös kapcsoló.
nagy tapasztalatom volt ebben. nem ér le a winyó alja. a szélén lévő kereten felfekszik. de csillapítáés miatt renszerewsítettem 300 ft-os, puha egérpadokat a felületekre: gép teteje, asztal, parketta, ahová eszembe jutott tenni...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23711) FatalEror válasza osonte (#23705) üzenetére


FatalEror
addikt

osonte,Wind-Storm
igazatok van a szivacs nem a legjobb megoldás a melegedés miatt,ha huzamosabb ideig használok HDD-t asztalon akkor 5'25-ös HDD beépítőkeretet használok az alján polifoam csíkokkal.......

HardCore is my LifeStyle

(#23712) Kiki18 válasza molnarpeter (#23700) üzenetére


Kiki18
őstag

Oké,nagyon köszi! :R
Azt viszont nem tudom,hogy ez a riser nem csökkenti a vga sávszélességét?Tehát ha pl egy 3.0-ba dubom,akkor nem lesz 1.1 ,vagy 2.0 -s sebességű(esetleg x16-ról x8-ra csökken)?
Tudom,hogy ez ált. nem sokat lassít,de az ember mindig is maximalista marad. :D

(#23713) baluka6


baluka6
aktív tag

Szerintetek hol tudok venni gépházhoz úgynevezett "méhkas rácsot"? Mert neten nem igazán találok :R

(#23714) TESCO-Zsömle válasza baluka6 (#23713) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pl itt az aprón is van, csak rá kell keresni a "méhsejt" szóra.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23715) Melack válasza baluka6 (#23713) üzenetére


Melack
veterán

Én konkrétan itt találtam rá: méhkas rács tuning - lehet nem pont ilyen felhasználásra gondoltak :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23716) DiceBlade válasza baluka6 (#23713) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

[link]
nemrég vásároltam tőle, korrekt eladó

(#23717) FatalEror válasza baluka6 (#23713) üzenetére


FatalEror
addikt

Szólj szab.tam-nak mert tervezi,hogy elmegy ilyen rácsért,és a szerencséd van akkor ha neked megfelelő az ár akkor szerintem hoz neked is ha még nem volt venni

szab.tam
múltkor beszéltünk a desztillált vizes hűtésről,hogy bele kéne mártani egy komplett gépe akváriumba stb......,de szerintem nem számoltunk a hűtőpasztával mert az szerintem fokozatosan kiázna,és szennyezné a vizet,és hogyha meg nincs paszta akkor meg vészesen melegedne gép,vagy nem?
De ha van erre ötleted akkor én meg is csinálnám egy régebbi configgal,hogy millyen s lenne ez...

HardCore is my LifeStyle

(#23718) Melack válasza FatalEror (#23717) üzenetére


Melack
veterán

Ez a desztvizes gép ötlet nálam is felmerült mint ötlet, de én a ott álltam le, hogy nem tudom az akváriumba rögzíteni az alaplapot és az SSDt :S

(És mellesleg valami olyan megoldás lenne jó, hogy párom vágyott halai is jól ellegyenek - ergó vmi vízben-a-víz megoldáson töröm a fejem)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23719) baluka6


baluka6
aktív tag

Köszönöm a sok segítséget! :R
Azonnal utána nézek,mert hétvégén már munkába szeretnék állni. :D

(#23720) Gyíkac válasza FatalEror (#23717) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

az 5-let nem rossz nekem a vízhűtés folyt végig az alaplapon :D (ioncserélt vagy desztillált víz volt.

de utána néztem ezek is vezetik valamennyire az áramot. És mondjuk ha a proci pl 140W-ot eszik akkor már gázosabb Ott lehet áthúzna ahol már amperbácsiék is komolyan játszanak.

DE!!!! Láttam baba olajos megoldást.! De kell bele venti h. keringesse az olajat.

Másik csoda: plexi tartály benne a táp, feltöltve babaolajjal és belefabrikálnak egy vizes blokkot. A blokk felé hajtja az olajat egy venti. És így lett a vízhűtéses olajhűtés :D

(#23721) #21346560 válasza FatalEror (#23717) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem nem kéne paszta... a víz beszivárogna a és az lenne a hőátadó anyag!

(#23722) FatalEror válasza #21346560 (#23721) üzenetére


FatalEror
addikt

igen az is egy ötlet,de akkor minden hova kell egy venti,ahol paszta lenne,mert megállna a forró víz,és azt is számoljuk bele,hogy a bordák általában tökéletesen illeszkednek,és a víz csak úgy "beszivárogni" nem tud,de nem vagyok benne biztos

Melack:
Meglehet csinálni,csak kellenek hozzá előkészületek,mert ha az egyik venti le paszirozza a halacskát akkor lehet vizet cserélni,tehát valamilyen osztott,elválasztott akváriumot kéne hozzá használni...

Gyíkac:
Én is csak egy s462-es gondoltam áztatni,ha valami elromlik akkor occón lehessen tovább szórakázni,mert a keret nagy részét a guminő teszi ki alias radiátor ;]

HardCore is my LifeStyle

(#23723) DiceBlade válasza FatalEror (#23722) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

miért kellene egyáltalán borda ha közvetlenül lesz hűtve?

(#23724) FatalEror válasza DiceBlade (#23723) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem rögtön dobná a kék halált,de ha megnézed akkor a vízhűtő blokkokban is kis réz csapok vannak amin át folyik víz,ez által hűtve a procit,de nem biztos,hogy jól tudom......

HardCore is my LifeStyle

(#23725) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#23713) baluka6
Wasquez kolléga végtelenül korrekt. vannak egyéb modding cuccai is.
csak ne sürgesd! azt nem szeretni... :N
amikor lesz ideje, úgyis levágja...

(#23717) FatalEror
mégesem megyek egyelőre. a htpc-mhez volt egy tartalák tető, amit még én fújtam le. abból vágtam mikrogéppel 2 csíkot, amiből a htpc ház ikertesójának az oldalát berácsozom.
talán hétvégére az is passzívizálva lesz (újból). az lesz az utolsó ventik likvidálása a lakásban...
csak előbb a házat teljesen készre akarom, hogy ha a gépet szétszedem, hűtést megfabrikálom, akkor a konfigot rögtön a sokkal szellősebb klón házba rakhassam.
és ugye a régi ház akkor szabaddá válik. és kezdődik minden elölről... :))

majd 1-2 részeredmény este....

desztvíz.
a mikrogépes flexelés előtt beszaladtam obi-ba védőszemüvegért. megnéztem a vizeket. hiába desztiláltak, meg van adva a szennyezettség, és vezetőképesség. ide valami totál tiszta víz kéne.
és valahgoy meg kell tervezni, hogy a melegedés miatt beinduljon valami keringés. a hőleadó felületet ugyanúgy ki kell taláni.
(ahh: egyszerűbb pár hőcső, és 20 kiló alu, mint pocsolyázni...) :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23726) FatalEror válasza szab.tam (#23725) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem ha valami kémia buzit megkérünk,hogy ugyan állítsámá elő nekünk egy kis deszt vizet biztos segít,szerintem itt az ideje az ipar hűtésnek,el megyünk egy autó bontóba és ott egy autó vízhűtését lizingeljük,mert abba van hőrelé,szivattyú,és hűtőborda,beállítjuk a kívánt hőfokot és bekapcsol cucc és kész......

HardCore is my LifeStyle

(#23727) szab.tam válasza FatalEror (#23726) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak ne a kis polákét vedd meg.... :U
ha mégsi sikerül, akkor valszeg átqúrtak...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23728) FatalEror válasza szab.tam (#23727) üzenetére


FatalEror
addikt

Áh TESCO-Zsömle mondta,hogy van a közelükbe egy hummer nagyon úgy néz ki,hogy már nem csak a felnikre lenne szükségem......

HardCore is my LifeStyle

(#23729) szab.tam válasza FatalEror (#23728) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a kispolszki léghűtéses volta lett volna hatalmas poén tárgya. de még akkor melózok rajta kicsit...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23730) FatalEror válasza szab.tam (#23729) üzenetére


FatalEror
addikt

értettem a viccet nyugi.....

HardCore is my LifeStyle

(#23731) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet, ahol légszűrő szivacsot lehet venni venti elé, mérete kb 30x10 centi legyen. Nem feltétlenül kell direkt ennek készült szivacs, ha valami helyettesíteni tudja azt, jóval olcsóbban, akár az is jó lehet. Csináltattam egy géphűzat fából és annak a légbeömlő nyílására kéne.

Szerk: Azért nem szúnyogháló legyen. :D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#23732) FatalEror válasza szatocs (#23731) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#23733) szatocs válasza FatalEror (#23732) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi szépen! :)

A másodikat ismerem, az elsőt viszont eddig még nem láttam. Ez milyen vastag szövet, mert az nem derül ki számomra. Lehet benevezek azonban egyre. :)

Mod: Most látom csak hozzászólásokban a képeket, mégis láttam már ilyet, porszívó szűrőjénél. Nagyon vékony cucc, mégis jól szűr, egyre jobban érdekel a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#23734) TROG AIR válasza szab.tam (#23729) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Szereztem egy tökéletesen és kíméletlenül gányolható gépházat,a fő csapásirány is megvan.
Ötletelek sokat,lesznek lassan képek is. :) ilyen volt újonnan jelenlegi állás szerint kb a fele marad meg....na majd.... :K

( a leírásánál vicces az "igényes megjelenés.." titulus... :) )

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#23735) Wind-Storm válasza szatocs (#23733) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szeva! :D
Majd ugye mutatsz képeket arról a facsodáról? :D

(#23734) TROG AIR

Ne kíméld! Viszont ugrik 5 év gar... Megéri ez neked? :DDD
Valamiért még tetszik is ez a gépház nekem, nem tudom miért, pedig ritka ótvar, de mégis jó benne valami! :))
Várj! asszem az oldallapja.. :D

[ Szerkesztve ]

(#23736) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Nem új.....ki akarták dobni,össze volt rugdosva-horpadva.....az fkf -karmaiból szedtem ki..... :DDD az eleje-ill egyik oldallapja full kuka...csak a power gomb maradt belőle...

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#23737) Wind-Storm válasza TROG AIR (#23736) üzenetére


Wind-Storm
őstag

... :C
De ugye garis még? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23738) szab.tam válasza TROG AIR (#23736) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez már újonnan is olcsó volt. nem kár érte. a flextárcsa többe fog kerülni....

fkf. ezen gondolkoztam kicsit. mert az nf-ről tudom, mi. de ezen az úton nem érdemes az fkf-hez elindulni... :N :U
anno a szexpiaci körséta című dokumentum könyveben volt egy rész, aminek ez volt a címe: "gyönyör a kukák között". tóth antal gizella volt a riportalany. a nyócker híres ikonja. ő vezette be a köztudatba a mondást, miszerint a középső fogak pótlására azért nem került sor, mert nem kell a melóhoz...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23739) TROG AIR válasza szab.tam (#23738) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

A festéken meg alapozón kívűl szinte minden bugázott és összevadászott
limlomokból lesz megoldva. :)
Na majd pár kép. :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#23740) szab.tam válasza TROG AIR (#23739) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem akartam flakonból fújkálni, és elővettem a baumaxos 2 az 1-ben, alapozó + fedő, vizes bázisú feketét. 8-as ecset. iszonyú gány. de fekete, és nem fog látszani, mert a gyári fekete részek úgy maradtak, ez csak a fém színű, belső részek lekenésére szolgált.magyarul: így is fekete volt, csak a rácsok mögül nem fog kivillanni a szürke fém.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23741) szatocs válasza Wind-Storm (#23735) üzenetére


szatocs
őstag

Majd csinálok, semmi különös amúgy. :) Sima doboz, csináltattam egy asztalt, ennek meg annyi volt a lényege, hogy ne a gépházam legyen az asztalon, hanem a fa gépházat beépíttettem a lábam elé. :) Csak még az a baj, hogy nincs az albérletben a ház, így külön-külön nem tudok most képet csinálni róla, meg még be sincs építve a gépem.

[link]
[link]
Mi micsoda, hátha látszik...

A terveimet egész jól fogadta az asztalos, jó munkát végzett. :)

=== Szatocs ===

(#23742) szatocs válasza szatocs (#23741) üzenetére


szatocs
őstag

A kormány miatt csináltattam az asztalt, nem lett volna jó venni egyet, mert nem olyanok a méretei, amilyenek nekem kellenek, aztán gondoltam, hogy akkor toljuk meg egy gépházzal is. (Kézifék már nincs meg, ha valaki kérdezné vagy lehet már nem is emlékeztek rá. :D)

Ami megy a gépházba:
CM Stacker alaplap tálcája.
A légbeömlőre meg a stacker alsó rostélya. Ez mögé kell a szivacs majd.

A gépház csavarokkal lesz az asztal hátlapjához fogatva, kiszerelése kicsit körülményes emiatt, de nem tervezem majd mozgatni, miután beépítem, a csavarokon kívül el kell majd távolítani az alsó bútorlapot is, ami pattintós rendszerrel van odarakva. Az ajtót meg azért rakattam rá, hogy ha valami gyors modd kell, vagy éppen a DVD írót akarom használni, mert az a gépházon belül lesz.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#23743) Wind-Storm válasza szatocs (#23742) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah, afféle hidden attribútumú történet.. :D
Az SW-ket majd kivezeted, vagy hogy fogod bekapcsolni stb.? :)
Ill. a billtartó jól látom, fix. nem mozgatható?

[ Szerkesztve ]

(#23744) szatocs válasza Wind-Storm (#23743) üzenetére


szatocs
őstag

Annak fogok valahova fúrni egy kisebb lyukat, még ez nem körvonalazódott teljesen, a bill tartó pedig fix, mert kormány kerül rá, annak meg nem jó, ha mozog. :)

=== Szatocs ===

(#23745) szab.tam válasza szatocs (#23741) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon jópofa elképzelés, kialakítás. ügyes.

nem kedvrombolónak, de:
azt sosem értem, miért akarják sokan szegény levegőt a vizszintes mozgásra rábírni. hideg alul be, meleg felül ki. szinte magától is megy, alig kell neki kis rásegítáés.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23746) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv Urak!

Nem tudom, hogy jó helyen érdeklődök-e, de arra lennék kíváncsi, hogy egy passzív CPU hűtő alaplapra szerelt pozíciójának van jelentősége? Pontosabban az mindegy, hogy az alaplappal párhuzamosan, vagy arra merőlegesen teszem fel?

Mivel közvetlenül felette van a tápegység ventillátora, ezért amennyiben merőlegesen szerelem fel, úgy esetleg nagyobb felületét éri a táp ventije. Így talán kicsit jobban hűti...

(#23747) PLaci58 válasza szatocs (#23731) üzenetére


PLaci58
őstag

Érdemes megnézni a boltokban a páraelszívókhoz árult univerzális szűrőt is.
Olcsó és jó. Igaz ugyan, hogy nem érdemes mosni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#23748) fkenny válasza szatocs (#23744) üzenetére


fkenny
senior tag

[link] sokkal humánusabb megoldás:) Még akár az usb-t is kivezetheted, egy jó kábellel....

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23749) szatocs válasza szab.tam (#23745) üzenetére


szatocs
őstag

Mert a tetejére ki tudja, hogy mi kerül még, monitor, pakolóhely, esetleg hangszóró, inni való. Nem biztos, hogy előnyös lenne, először gondoltam rá, de elvetettem. :)

=== Szatocs ===

(#23750) szab.tam válasza szatocs (#23749) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.

hátul felül.
itt szegény levegő bal oldalon kiszédül, azaz kifújod. és onnan hová megy?
elvileg, ha van jó húzás, akkor szembe a billnetyűtartó fölött előre irányban.
hasonló helyeztekben van/volt 2 gépem is. olyanon is múlik a hűtés hatékonsága, hogy kihúzom az egérpadot, vagy nem.
véleményem nem változik: egyértelműen felül kellett volna kimeneti nyílást csinálni.
esetleg a hátlapon felül, úgy nem borult volna bele semmi.
valsze így is műjködni fog, mert miért ne tenné. csak úgy fokokban, (és így zajszintben) mérhető javulás lett volna.
volna, volna, vona...

de ilyen lesz, és kész. és biztos jó is lesz. :))
tetszik az alapötlet.
viszont majd a kongás és a membrán hatásra is kíváncsi leszek. azaza a beslő zajokra.
itt lehet, hogy érdemes lenne a belső fafelületeket vékonyan szivacsozni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.