Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) Paxker315 válasza Grózi (#36050) üzenetére


Paxker315
addikt

igen, tudom. Azért furcsa, mert a gumibigyót kézzel húztam ki, nem piszkáltam hozzá semmivel. De mindegy, most elvagyok a három Lepával. Ezek meg attól működnek, főleg, ha gumival rögzíti az ember, nem csavarral.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36052) Paxker315


Paxker315
addikt

Egyébként az Akasa Viper R 140 és Viper 140 közt az a különbség, hogy előbbi 120mm-es osztókörön van? Miért van különbség a légszállításban s nyomásban?

Viper R 140
Viper 140

Igazából a nagy sztatikus nyomás& sárga szín fogott meg benne, bordára menne, így az R az opció, vagy a Viper 120. (a rögzítőkapcsok miatt.) Bár a 140mm-esnél félek, nem férne el a RAM-ok miatt (a 120mm-es gyári ventit is ~0.5mm-rel magasabbra kellett tenni, mert beleért a RAM-bordába).

Korrekt ventiknek látszanak.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36053) Bodz


Bodz
nagyúr

Cryorig QF140-nel találkozott már valaki élőben?

(#36054) Morris


Morris
veterán

A Noiseblocker ventik jók bordára?
Mondjuk egy dark rock 3-ra raknám.

(#36055) Paxker315 válasza Morris (#36054) üzenetére


Paxker315
addikt

típus? Ha megfelelően nagy a sztatikus nyomás, jó lehet.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36056) Morris válasza Paxker315 (#36055) üzenetére


Morris
veterán

Például egy B12-ps.
Abban nem igen jeleskednek a széria többi tagjai sem. Ahogy a leírásukat nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#36057) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tök béna vagyok a ventilátorokhoz, így elnézést ha olyat kérdeznék, amit tudnom kellene!
Pl. Mi a különbség:
1. Noktua NF-A14 PWM és
2. Noktua NF-P14s Redux
ventilátorok között?
Mit jelent az 1. esetén az L.N.A. külön adat? Az ok, hogy LNA alacsony zajszintet jelent, de akkor hogyan / mi által fog L.N.A-ban működni a venti?
PC házba keresnék alaplap által hőfokok alapján korrektül szabályozható alacsony zajszintű ventiket.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36058) Paxker315 válasza Bodz (#36053) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem nagyon, se a nagyobb oldalakon nem találni teszteket.

Itt annyit ír, csendes, meg tök jó, de, a csendességre nem látok "adatot", mit takar pontosan. [link]
QF120, szóval a kisebb átmérőjű változat: nem olyan halk, ami meg halk (alacsony fordulat) az meg nem olyan combos [link]
The customer is always right szemléletben, user reviewk. [link] [link] [link]
valoszinuleg ezeket Te is megtaláltad, én azt mondom: jók lehetnek, de, ártól függ, megéri-e megvenni őket. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36059) abdulka1 válasza VGYke (#36057) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
REDUX: alacsonyabb fordulatszám, statikus nyomás, légszállítás, zaj. Illetve, csak 4 db csavar jár hozzá.

PWM: Minden paraméter magasabb, és bőséges kiegészítő csomag jár hozzá. 4db csavar, 4db rezgéscsillapító, 30cm-es hosszabbító, PWM Y elosztó, és az említett fordulatszám(feszültség) csökkentő adapter az L.N.A.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36060) VGYke válasza abdulka1 (#36059) üzenetére


VGYke
addikt

Na most akkor, ha egy Phanteks Eclipse P600s házba szeretnék 1= NF-A14, vagy 2= NF-P14s plusz ventilátorokat választani, a pirossal megjelölt helyekre, melyik a javasolt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36061) csiga8 válasza VGYke (#36060) üzenetére


csiga8
senior tag

Ilyen házba építkeztem családtagnak.

A gyári első kettő ventit feljebb tolva alulra egy rém egyszerű F12 PST PWM került fix 600 rp körülre beállítva, ami a HDD-t hivatott hűteni.

A másik kettő gyári is befelé tol elől, a hátsó kifelé. Nagyon jól szellőzik. Én így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#36062) Shkiz0 válasza VGYke (#36060) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam így van:
Elől 3db 140-es BQ! Silent Wings3, hátul 1db 140-es Shadow Wings2.
Felülre nem látom értelmét tenni, bőven jónak tűnik így is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36063) Bodz válasza Paxker315 (#36058) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, ezeket megtaláltam. :) 3200 pénz a QF140. Mostanában egy csomó ventit kipróbáltam, de már unom. Nem győzöm visszaküldeni őket.

(#36064) Paxker315 válasza Bodz (#36063) üzenetére


Paxker315
addikt

: ) csak azért írtam a kommentet, mert, lehet, hogy másnak akár hasznos is lesz. Személy szerint émelyítőnek tartom, mekkora kínálat van ventikből, és, sajnos emiatt a jókat specifikusan vadászni kell, mert, a shopok nagy részében rengeteg "generic" cucc van, csillió néven. :(

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36065) abdulka1 válasza VGYke (#36060) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Elég a redux is, de ahogy a kolléga írta a kolléga, fentre nem is sok értelme van.

Egyébként a helyedben a márkahűség kedvéért, előre én egy PH-F140XP-t tennék, ha elég a 3pin akkor egy PH-F140SP-t (tetszés szerint, fekete vagy fehér lapáttal)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36066) chopin42 válasza abdulka1 (#36065) üzenetére


chopin42
őstag

A Phantekset inkább ne, mivel gyárilag olyanokkal van szerelve a p600s.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36067) abridabri válasza chopin42 (#36066) üzenetére


abridabri
veterán

De csak 3db van benne , es 4 kell a maxos "wind tunnel" -hez ;)

(#36068) abdulka1 válasza chopin42 (#36066) üzenetére


abdulka1
őstag

Mi a baj velük? Nem lecserélni akarja őket, hanem kiegészíteni a setupot!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36069) op9


op9
aktív tag

Sziasztok,

Kerestem a fórumon, de nem találtam, hogy lett volna róla szó:
Van tapasztalat, hogy ez a kettő között mi a különbség?
Arctic P12 PWM PST
Arctic P12 PWM PST CO
Azt látom, hogy az egyik Fluid Dynamic Bearing, a másik Dual Ball Bearing, és elvileg folyamatos üzemeltetésre találták ki.
Nekem egy MB511 elejére, és hátuljára (tetejére) kellenének lehetőleg néma üzemeltetéssel, ez számomra olyan 600-800 közötti fordulatszámot jelent (van egy P12 a CPU hűtőn, azzal 800-on meg vagyok elégedve).
Valamint van már F12-ből is hasonló kiépítésben, ami még drágább is, mint a fent említett P12-k.
Bár ezt az ábrát elnézve az Airflow alig jobb az F szériánál ugyanazon a hangerőn, de cserébe sokkal nagyobb a white noise. Szóval vszínű P12-k közül választok, csak nem tudom, hogy a CO jobb lenne-e, vagy az esetleg hangosabb, és inkább "szerveres" felhasználásra szánják.

How Bad Do You Want It?

(#36070) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Az ARCTIC Freezer 34 eSports ventijét szeretném lecserélni egy halkabb, de minimum ugyanilyen hatékony ventire, mert bizony kerreg nagyobb fordulaton. Mi az ajánlott ehhez?

Továbbá a ház ventiket is lecserélném, egy 120 és egy 140 mm-es példány kellene. BQ shadow wings-nél (ezt ismerem) van halkabb venti, ami ár-érték arányban is megéri a felárat/esetleg azonos árú, vagy olcsóbb?

:R

F1

(#36071) chopin42 válasza abdulka1 (#36068) üzenetére


chopin42
őstag

Az, hogy nekem van,nem rossz, de áráért az arctic p14 jobb.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36072) Paxker315 válasza szabeska (#36070) üzenetére


Paxker315
addikt

Apron szerintem találsz LEPA BOL. Quiet ventiket, azok nem rosszak, hwa-n meg úgy2500 körül kaphatóak, tetszetős braided kabellel. Igaz, gumitappancs kelleni fog hozzá, ha bordara tennéd őket. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36073) abdulka1 válasza chopin42 (#36071) üzenetére


abdulka1
őstag

Elnézésedet kérem, csak az esztétikum jegyében merészeltem a környezetbe illeszkedő típust megemlíteni. Nem fordul elő többet.

A kuckó alapján, nem vagyok biztos benne, hogy a legolcsóbb, még elfogadható megoldást fogja választani a kérdező.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36074) szabeska válasza Paxker315 (#36072) üzenetére


szabeska
addikt

:R Esetleg fehér színű venti? :B NZXT H500 fehér házam van, szerintem befizetek két BQ fehér shadow ventibe a házhoz, viszont ilyet gondolom ne tegyek a Ryzen 3600 fölött lévő bordára :DDD Vagy hűtené eléggé?

[ Szerkesztve ]

F1

(#36075) chopin42 válasza abdulka1 (#36073) üzenetére


chopin42
őstag

Semmi gond, nyugi, nem lecseszni akartalak :)
Csak tapasztalat. A phanteks ventik erős közepesek. Tőlük jobb az arctic p széria, illetve a noctua redux is, csak utóbbi 3x annyi, mint az arctic...igaz, előbbi gagyi érzetre, de teljesíményre és zajra áráéret bestbuy. Wingboostokat is kenterbe veri.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36076) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok,

Tanácsot kérnék.
Adott egy Kraken X62 játék víz amivel még csak meg is lennék elégedve, de a gyári ventilátorok rettenet hangosak.
Teljesítménye 2.71 a fan air pressure érték, a cfm pedig 98.17 max. Noise level 38 dba. 4PIN pwm venti.

Helyettük az itteni ajánlásokból az akasa apache és vipert néztem ki. Az apache zajra sokkal jobban tetszene azonban bár az air pressure több mint a gyári de a cfm értéke 89.5 csak. Ez nagy baj lenne?
A viper mindenben übereli a gyárit de ugye az hangosabb.
És utoljára amit kinéztem az még a Noctua NFA 14 lenne de annak meg az air pressure nyomása kisebb a gyári ventilátoroktók 0.6 tizeddel.
Ha nem túl tolakodó a kérdésem akkor ti melyiket ajánlanátok a 3 közül?

Remélem, jó helyen tettem fel kérdésem. A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#36077) Morris válasza fisi (#36076) üzenetére


Morris
veterán

Nem értem a dolgot. Pwm-esek a ventik. Nem tudod szabályozni?
Nekem is volt X62, de ott a pumpa zaja volt idegesítő.
Az NZXT AeR v140-es ventijei nem hangosak.

[ Szerkesztve ]

(#36078) piero86 válasza fisi (#36076) üzenetére


piero86
aktív tag

Nekem Noiseblocker B14-PS van rajt.

(#36079) fisi válasza Morris (#36077) üzenetére


fisi
senior tag

Szia! Lehet szabályozni de nagy fordulaton baromi hangosak már. Hát igen van a pumpanak is síró zaja de az még annyira nem is idegesítene mint az ipari pára elszivo zaj ha beindul. Néha sajnos fel kell neki pörögni, az új ryzenek össze vissza boostolgatasa kicsit megkeveri..

(#36080) fisi válasza piero86 (#36078) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi ránézek arra is

(#36081) szabeska válasza szabeska (#36074) üzenetére


szabeska
addikt

No, nézelődtem, 3 jelölt van a Ryzen 3600 feletti bordára:

NOISEBLOCKER NB-eLoop B12-PS 1500 Rpm (szép fehér)
NOISEBLOCKER NB-eLoop B12-P 2000 Rpm (szép fehér)
be quiet! Silent Wings 3 PWM 1450 Rpm (elvileg a fentieknél halkabb)

Tetszenek a fehérek, de a kérdés, a lassabb vagy a gyorsabb legyen-e, illetve a valóságban vajon mennyivel hangosabbak a bq-nál?

F1

(#36082) Morris válasza szabeska (#36081) üzenetére


Morris
veterán

Nálam 2db B14-ps van front befújó ventiként.
Nagyon halk, nagyon szép és megfelelő airflow-t ad!
Tervezek venni még 2db B12-ps-t.
Egyik megy hátra, a másik pedig a cpu bordára.

Így csak NB ventik lesznek a házban.

[ Szerkesztve ]

(#36083) szabeska válasza Morris (#36082) üzenetére


szabeska
addikt

A ps mindenképpen halkabb az 1500 fordulat miatt a p-nél, ha elég a bordának is a légnyomása, akkor veszem azt :)

F1

(#36084) Paxker315 válasza szabeska (#36081) üzenetére


Paxker315
addikt

Közben én is nézelődök, de, amit tudtam volna említeni (Alpenföhn Wing Boost 3 fehér) az nem olcsó. :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36085) szabeska válasza Paxker315 (#36084) üzenetére


szabeska
addikt

És világít is :Y Nekem az nem köll :) Bár ha kikapcsolható/tiltható, akkor végül is...
A 6 év garis Noiseblocker jobban bejön, a kérdés az, 1500 vagy 2000 rpm menjen-e a bordára :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#36086) fisi válasza piero86 (#36078) üzenetére


fisi
senior tag

Hát- minél többet nézegetem a ventiket, annál nehezebb a választás...
Elvileg még mindig a két Akasa, és most már az általad írt Noiseblocker közt vacillálok, illetve a Noctua is még mindig nagyon bejön.. Pro- k és kontrák...

Akasa- Viper és Apache, mindkettő szemtelenül olcsó, viszont a Viper bár brutál teljesítményű, sok helyen illetve egy videon is meghallgatva- biza elég hangosnak tűnik, elvileg van a Vipernek egy halkabb verziója az AK FN073 alváltozat ami úgy néz ki mint aminek szinte nincs kerete (épp ezért nem is tudom bemegy e a gyári NZXT helyére- vagy ezeknek bárhogy néz ki szabvány egyfajta a lyuktávolsága????) az elvileg 21 decibel- nagy statikus nyomás mellett 2,91, de azt is videon meghallgatva elég hangos meg PCX -en egyik vevő is írta hogy elég tekintélyes hangja van. Ezért ezt elvetném és inkább az Apache felé hajlanék ami viszont ott zavar, hogy légszállításban van 9 cfm minusza a gyárihoz képest statikus nyomásban viszont meg pár tizeddel több mint a gyári venti...

Noiseblocker- elég minőséginek tűnik a majd 3x -os élettartam gari lásd Akasa 50 ezer óra versus NB 160 ezer óra, 6 év garis gondolom precíz meg halk is, de sajna az adatlap szerint a statikus nyomása csak 1,08 ez meg a gyári NZXT nyomásának majd fele, egyik haver szerint a nyomás többet jelent vízhűtésnél mint a légszállítás (bár szerintem valszeg a kettő közül mindkettő számít). Szóval emiatt eléggé kérdésesnek tartom- megéri- e az Akasa ventikhez képest majdnem dupla ár...

Noctua NF-A14 a márkanév magért beszél precíz, de drága mondjuk kb Noiseblocker ár, szintén az Akasák majdnem duplája. Ennek már jobb a statikus nyomása 2,08 a légszállítás 140 m3/h. Teljesítményre jobb mint a Noiseblocker de 1500- at forog ki tudja vajh- elég halk e? Gyakorlatilag ő pörög a legtöbbet az összes közül.

Jelenleg itt tartok- szóval kb. sehol.
Persze alapon jó az NZXT venti csak elkezdek nagy ritkán játszani, elkezd szólni az NZXT ipari páraelszívó.- erre rábetlizik a szerintem hangos MSI Gaming Trio X 2080 ti hűtés, most egy ilyen nem épp két filléres vacak- egy rakéta porszívót megszégyenítő hangorkánt produkálva nem épp afelé hajt hogy játsszak vele, akkor meg minek ez az atomerű- netezni kicsit sok.. :))
Leginkább ezért keresem a halk hűtő ventit.

Kontra poén miközben e sorokat írom lefagyott a csoda CAM szoftver és pörgeti vagy 1400 környékén- érzésre hisz a fordulatot sem mutatja a ventiket, megint a konyhában érzem magam sültkrumpli sütés közben... :D

Tudom nevetséges gondok ezek, de ahogy elnézem itt sokunknak azért a zajszint is fontos... Nekem pl játék közben eléggé bár valóban ritkán játszom, de akkor azért a játékra szeretnék koncentrálni nem arra hogy fel akar szállni mellettem a ketyere..
Ilyenkor kicsit sajnálom hogy megszabadultam a Dark Rock Pro 4 hűtőtől, de ez meg egy másik sztori az AMD balfxxxxsága a hülye alaplapi PCH fannal ami miatt vertikálba kellett fordítanom a VGA- t hogy kapjon levegőt mert netezés közben mivel rátakar a VGA a kis ventire a PCH 75- 76 fokos volt- játéknál meg 87... Persze amint befordatottam a kártyát kiderült nem férne el a hatalmas DRP 4 - től ezért kellett a játékvíz helyette...

(#36087) szasanyi


szasanyi
félisten

2db 140-es ventit szeretnék cserélni a házam frontjában Kinéztem a Phanteks PH-F140XP típust, mint jó árú és nagy légszállítású és csendes ventit. Van erről tapasztalat? Főleg hosszabb távú tapasztalat érdekelne, mert amíg új addig tényleg nagyon halk.
Esetleg van-e jelenleg jobb vétel 5k/db áron?

Nyugati az ország, de keletre tart... már megint!

(#36088) bartos96


bartos96
tag

Az arctic ventijei mennyire ajánlottak? Ha jól láttam nincsenek az ajánlottak között.

(#36089) Paxker315 válasza bartos96 (#36088) üzenetére


Paxker315
addikt

Budget kategóriában jók.
140mm teszt
120mm tesz

Bár az anyagminőség-műanyag érzete kicsit "meeeehhh". Nekem sikerült a felfogató furatoknál levő lipeket letépni, azzal, hogy áthúztam a furatokon szilikon rögzítőgumit.. :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36090) szasanyi válasza Paxker315 (#36089) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig olcsó, sendes és nagy légszállításu ventik... kár, hogy ezt nem tudták egy kicsit jobb minőségben gyártani. Én is néztem, de emiatt elvetettem.

Nyugati az ország, de keletre tart... már megint!

(#36091) bartos96


bartos96
tag

És a coolink ventik? 12 esbol azt néztem. Viszont hátra 2 db 92 és lesz nem fér be a 12 es. Elvileg olyan 25 decibel körül vannak a kicsik ebből ha van 2 az nem lesz 50 decibel ugye?

(#36092) szasanyi válasza bartos96 (#36091) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nem akarsz prémium ventiket drágán, de halk kell jó áron akkor ezt tudom ajánlani. Meglepően jó, évekig használtam CPU hűtésen.

Nyugati az ország, de keletre tart... már megint!

(#36093) bartos96


bartos96
tag

Oké koszi

(#36094) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A silverstone-nak van olyan 120-s ventije (főleg 4 pin pwm, de 3 pin is szóba jöhet), ami halk és jó is?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#36095) Tika6 válasza tasiadam (#35991) üzenetére


Tika6
tag

Akarok vételezni még egy ventit Silent Base 600-amba (link). Végigolvastam utolsó párszáz hsz-t, és azt szűrtem le, hogy ha rászánom a pénzt (és fontos számomra, hogy csendes legyen), akkor leginkább BQ Silent Wings 3 (PWM 140).
No offense, csak próbálom érteni, hogy házhűtésre - vagyis értésem szerint airflowra - miért nem inkább a Shadow Wings ajánlott? Mikor a Shadow-nak 9 db lapátja van az SW3 7 lapátjával szemben (és ára alapján azt gondolnám, hogy hozza legalább az SW3 minőségét). Vagy csak ár-érték arány miatt, tehát, hogy jobb - csak nem 20%-kal (amennyivel többe kerül), hanem csak kicsivel?

(#36096) enemi válasza Tika6 (#36095) üzenetére


enemi
senior tag

Shadow Wings 2 140mm PWM - 85/m3/h

Silent Wings 3 140mm PWM - 101.09/m3/h

A Shadow-tól 20%-al több levegőt is mozgat meg,nem?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#36097) fisi válasza enemi (#36096) üzenetére


fisi
senior tag

Én is rá néztem, de sajnos a statikus nyomása csak 1.08. De kár.. Valójában mennyire fontos a statikus nyomás érték a vizhutesnel?

(#36098) enemi válasza fisi (#36097) üzenetére


enemi
senior tag

Igen,kell erő átnyomni a sűrű lamellákon.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#36099) szasanyi


szasanyi
félisten

Kiváló minőségű, nem fosbarna, 6 év gari és talán segítség lehet választáshoz:

Noctua REDUX round up

Nyugati az ország, de keletre tart... már megint!

(#36100) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van egy fekvő htpc-m, (fractal design node 605)
heteken belül aktuális lesz a karbantartása (takarítás + pasztázás), így cserélve lesznek a ház ventik és a cpu hűtő is, ami egy Be quiet! SHADOW ROCK LP lesz.
Így lenne a légáramlat:

A táp friss levegőt kap és kintre is fújja. A 8-as ventiket mellőzni fogom.

A kérdésem, hogy a cpu hűtő (kb a bal asló sarokban van) ebben a közegben föntről fújja a "hideg" levegőt lefelé a bordákra vagy inkább a meleg bordáról fújja felfelé a levegőt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.