Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Joezyka válasza abdulka1 (#36546) üzenetére


Joezyka
senior tag

az általad javasolt módszerrel körbetapiztam a házat, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem a ház ventillátorai közül az egyik rezeg, hanem (tovább kutatva) a videókártyám ventillátora csinálja a rezgést. Ha 'feszítem' picit az alap lap felé, akkor elhallgat, de terhelés alatt, viszont folyton 'berreg'.
Ezzel mit lehet kezdeni? Gariba mégsem küldhetem vissza, hogy 'berreg a venti', vagy mégis?
Most vettem ez egy : GAINWARD GeForce GTX 1660 Super 6G GHOST kártya. Vagy érdeklődjek a VGA-s topikban?
köszi

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#36602) ladanyi


ladanyi
tag

Sziasztok! Gygabite b450 3 pine alaplapi ventilátor csatlakozójára Arctic 12cm F12 PWM PST ventim van ami viszont 4 pines. Rá lehet ezt rakni, müködni fog?

(#36603) abdulka1 válasza Joezyka (#36601) üzenetére


abdulka1
őstag

Ott is érdemes lehet megkérdezni, illetve a boltnál is futhatsz egy kört, hogy ezt mennyire veszik garanciális hibának.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36604) Grózi válasza Joezyka (#36601) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tipikus garanciás hiba-a Gyga-kat ezért hordják vissza,10-ből 7 így jár.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36605) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Beüzemeltem a Phanteks Eclipse P600s házat gyári 3 pines ház ventikkel, amik a ház fan-hubját kihagyva, közvetlen az Gigabyte Z390 AORUS MASTER lapra van dugva, az itt kapott instrukciók szerint.
A BIOS beállításnál nem figyeltem, így a 3 PIN-es házventik beállítása PWM maradt.
Ennek ellenére, bizonyos szinten szabályozza őket az alaplap, vagy a változás, csak a HWiFO mérési hibája? Igaz a ház hőfokok sem életveszélyesen növekednek. Prime95 futtatás alatt ez van:

Most akkor tényleg szabályozhatja az alaplap a ventiket?
Hagyjam így a BIOS ventilátor beállítást, vagy állítsam át feszültség szabályozásra? Feltéve ha van olyan....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36606) boogie84 válasza VGYke (#36605) üzenetére


boogie84
veterán

Tud mindent a lap, és nem kell biosban állítanod (illetve biosban állítsd be h voltage üzemmódban legyen), majd ott a szoftver.
Letöltöd előbb az app centert, majd a system information viewer-t.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#36607) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok! Szia Grózi!
Rég jártam felétek, üdv mindenkinek!
Fiam platformváltást csinál és a jól bevált Chieftec BA01-B-B-B lakóparkot lecseréli tokkal vonóval egy Corsair Obsidian 500D RGB Se-re...
Cserél lapot cpu-t RAM-ot!
A gond az, hogy a hűtést nem tudjuk bepréselni így azt is cserélni kell...
Kinéztem egy EKWB EK-CoolStream SE 280 radiátort, ami talán befér ebbe a trágya dobozba, de a ventiket is cserélnünk kell! Eddig 120mm AkasaViper tökéletes volt, de 140mm be nem találok! Mit lenne ár érték arányba tenni erre a radiátorra?
Egy 9900KF -et fog hűteni egy Ek-Supremacy EVO Full nickel blokkon keresztül D5 pumpával.
Bár még a blokk se eldöntött, mert a mostani HKv3 szerintem sokkal jobb!

(#36608) abridabri válasza Kbhont (#36607) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nem lenne ilyen brutal draga a Corsair LL 140 akkor en tuti azt raknam bele ,a meglevo 3db LL 120 melle ,hogy egyseges legyen az osszkep .Foleg, ha mar ugyis adott a CORSAIR Commander PRO ami 6 ventit tud kezelni .

(#36609) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A ITR-B12X-PS (Nosiblocker b12-es *RGB-vel)-ről van valami infó? A Gyári oldalát nem találom...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36610) VGYke válasza boogie84 (#36606) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Pusztán kíváncsiságból kérdezem: Ha a BIOS-ban ventilátorok szabályzására vonatkozóan Auto, Voltage, PWM lehetőség van, és 4 és 3 PIN-es ventik is Auto-ra vannak állítva, az Auto szabályzás ugyan az lesz, mint ha a 4 PIN PWM, a 3 PIN Voltage-ra lenne állítva?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36611) Joezyka válasza Grózi (#36604) üzenetére


Joezyka
senior tag

ezt szomorúan hallom, pedig eddig a Gainwarral nem volt ilyen problémám :(
Most írtam nekik, várok pár napot a válaszra, ha nem válaszolnak, akkor meg visszaküldöm gariba.

köszönöm!

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#36612) chopin42 válasza VGYke (#36610) üzenetére


chopin42
őstag

Állítsd dc-re, mert a 3 pinnel a pwm nem tud semmit kezdeni, lévén a 4. pin a pwm jel.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36613) Grózi válasza Kbhont (#36607) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahhoz a slim radihoz nem kell nagy kraft.Arctic P14,Akasa Apache 140 is bőven elég lehet.
Természetesen a felső ház(eLoop B14,BQ SW 3) is játszik,ha rászánod az árát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36614) boogie84 válasza VGYke (#36610) üzenetére


boogie84
veterán

Elképzelhető, hogy működni fog, de ha úgy csinálod, ahogy (#36612) chopin42 írja akkor tuti!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#36615) Kbhont válasza Grózi (#36613) üzenetére


Kbhont
senior tag

Abridabri ! Grózi! Köszönööm szépen a segítséget! Akasa Viper lett a kiválasztott a Varázslótól!

(#36616) Redplee


Redplee
senior tag

Bequiet silent base 601 házba keresek ventit a két gyári mellé. Elég gyatra a légáramlás... PureWings2 140mm-esek, de nem tudom pontosan milyenek, van belőlük több féle is, de a gyártó nem részletezi...

Felül lenne még egy hely talán meg az előlap mögött, de a gyári fan controllernek már csak 1 kábele van.

Mit javasoltok? Menjen bele ugyan ilyen venti? De ez melyik? Van valakinek tapasztalata? :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#36617) Redplee


Redplee
senior tag

Arra gondoltam átpakolnám a hátsót előre intakenek, és a hátsó helyére tennék egy erősebbet, szívó hatásra. És akkor 2 front 1 rear. BeQuietből melyik az, amelyik 140mm-es és több levegőt szállít mint a pure wings 2?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#36618) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A Cooltek CT-Silent 140 PWM-es változata miért nincs ajánlva, van valami hibája?
Esetleg egy Xilence 140 PWM jobb vétel lenne? Házhűtő ventilátornak venném.
Nanoxiát néztem ki tavaly, de most sehol se lehet PWM-est kapni.

(#36619) boogie84 válasza Redplee (#36617) üzenetére


boogie84
veterán

Silent wings 3 140mm high speed! 1600as fordulat. Jo teljesitmeny, 1000-1200-ig nincs hangja, de max fordulaton mar azert van (de ugysem egy repulogep hajtomu).

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#36620) abridabri válasza Redplee (#36617) üzenetére


abridabri
veterán

Havernak is ilyen haza van (nem kerte ki a velemenyem vasarlas elott, tuti lebeszeltem volna ;] ) . Megsult nyaron a gepe ,az lett a megoldas, hogy levette az elolapot ,csak a porszuro maradt .Azota minden gond megoldodott.
Itt 8fok minuszt jelentett a CPU nal a levett elolap

[ Szerkesztve ]

(#36621) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok

Van egy silentium fera 3-as cpu hűtőm, és hát az új ház (me'hogy ablakos) megvásárlása okán elfogott egy kisebb hév hogy a CPU hűtőre vegyek egy ledes ventit, legalább olyan jót mint ami rajta van.
Tudtok kérlek ajánlani vmi megfizethető mondjuk olyan 2-4k környékén vmi ledes ventit (pwm-est 4pin)? a jelenlegi 500-1600rpm között tud ventillálni...

Arra gondoltam a jelenlegit ami a hűtőn van átrakom a ház hátuljára, nem tudom elér e odáig a madzagja, bár gondolom kapni hosszabbítót.

köszi

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#36622) Grózi válasza Redplee (#36617) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy abridabri is írta,ott a házcsere a legjobb megoldás,vagy minimum az előlap levétel-tehetsz te abba akármilyen ventit sajna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36623) Grózi válasza Misi 007 (#36618) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivelhogy 23 járt eddig nálam a 140-s pwm-sből és abból 2 kattogott.
Ha mindenképp csak olcsó jöhet szóba akkor Arctic P14 pwm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36624) Redplee válasza Grózi (#36622) üzenetére


Redplee
senior tag

Nekem tetszik a ház, dizájnra olyan amit akartam, jó minőségű, jó volt szereni és elfér benne minden. Mivel azért van rajta még rengeteg ventillátor lehetőség (alulról is tud szívni HDD doboz helyén), előlapra 3db felfér, illetve hátra és hátra felülre, azért még van lehetőség huzatot csinálni benne. Első körben megpróbálkozom az 1600rpm-es SilentWings 3-mal.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#36625) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok, bitfenix enso és bitfenix enso MESH között mennyi a különbség? Egy sima enso házam van, és elvileg a MESH változat csak az előlappal különbözik. Ha van rá lehetőségem előlapot cserélni MESH-re érdemes váltani rá, vagy megfelelő akár nyáron is a sima enso

(#36626) chopin42 válasza HurkaLES (#36625) üzenetére


chopin42
őstag

A sima enso a létező legszarabb(ul szellőző) háza piacon, a mesh verzió már sokkal tűrhetőbb. Ha az alkatrészeidnek jó főni/nem melegek (megfelelőt aláhúzni,bár utóbbit erősen kétlem), akkor ne cserélj, nyáron se (én mondjuk cserélném).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36627) mvkly


mvkly
senior tag

Érdekelne, hogy a hagyományos elrendezésen felül (előre 2x140mm, hátra 1x120mm) érdemes-e fentre is tenni egy 120mm-est?
Illetve, a táp fedőlemez alatt lesz egy 3TB Purple, közepes használattal. Kerüljön alá egy 120mm-es venti, vagy nem kell aggódnom a melegedés miatt? A fedőlemezen van ugyan egy levehető rész a hdd tartó felett, de azt nem fogom megbontani. A légáramot is bolygatja és a hdd hőfokán se fogna sokat, más fórumok alapján.
120-assal jó vagyok, NanoxiaDS a mostani gépből, a 140mm-es venti még kérdéses, 8-10e/db-ig belefér. Elsőre [ML140] (nem a Pro), [SW3], de leginkább a [Noctua redux-1500] tetszett meg. Vagy az NF-A14-el nem lehet mellélőni?
[Meshify C] + Zen2

(#36628) Misi 007 válasza Grózi (#36623) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Én biztos, nem adok pénzt még egyszer Arctic ventiért.
Alpenföhn Wing Boost 3-ból 3 db, jó vétel lenne előre a Deepcool házikó frontjába?

(#36629) HurkaLES válasza chopin42 (#36626) üzenetére


HurkaLES
tag

Jelenleg igazából jól szellőzik egyébként. Nincs melegedési probléma. Viszont nyáron félő hogy melegedni fog.

(#36630) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Lepa Bol.Quiet -et (120 mm) honnan volna érdemes venni? Magyar webshopokban nem találtam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36631) Morris válasza HurkaLES (#36629) üzenetére


Morris
veterán

Én lecseréltem a p400s házam elejét mesh-re.
5 fok mínuszt hozott.

(#36632) szasanyi válasza Morris (#36631) üzenetére


szasanyi
félisten

Én ugyanígy tettem a P350X házammal ami nálam CPU hőfokban 10+ fokot jelentett. De már korábban is írtam, hogy a ventik vásárlása és cseréje helyett először a jó házszellőzés legyen tesztelve.

(#36633) Morris válasza szasanyi (#36632) üzenetére


Morris
veterán

Ilyen lett végül:

(#36634) szasanyi válasza Morris (#36633) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az új, P400A eleje?

(#36635) Morris válasza szasanyi (#36634) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Kompatibilis a P400S-el. Csak annyi a "gáz", hogy mivel átlátszik, a ventik nem középen vannak.
A P400A-ban középen vannak a ventik.
Nekem ez nem probléma. Annyira nem szeretem a szimterikus dolgokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36636) szasanyi válasza Morris (#36635) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, de sokkal egyszerűbb dolgod volt mint nekem. Ez csak sk barkácsolással mert, erre nincs semmi hasonló. De végül megoldottam elfogadható módon, és a komponensek hőfoka (főleg a CPU ahogy írtam is) sokkal jobbak lettek. Nálam így néz ki az átalakítás után:

(#36637) abdulka1 válasza szasanyi (#36636) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Szuper lett, nekem is valami hasonlóra lenne szükségem a Sharkoon M25-V előlapján.
Két kérdésem van.
1. Honnan vetted a rácsot?
2. Mivel oldottad meg az előlap merevítését, hogy levételkor ne törjön ketté.(amennyiben pattintós módszerrel lehet levenni)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36638) szasanyi válasza abdulka1 (#36637) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. :) A rács egy CM Cosmos ház tetején volt, mondhatni gyári darab csak méretre kellett vágnom. Az eleje jobb lett volna, de azt az íves alsó része miatt nehézkesebb lett volna megfelelően kialakítani így az megmaradt.
Amúgy nehéz ügy, mert többnyire nem vállalnak ilyen (vagy hasonló) perforált lemez elkészítését vagy olyan drága (hidegen sajtolás vagy lézervágó + festés) amin gondolkozni sem érdemes inkább házat cserél az ember.
A P350X frontja két oldalt előre be van vágva a LED sáv miatt, szóval csak mögüle kellett kiszerelnem a a dupla falát és a LED világítás műa. léceit majd alul-felül elvágni és a középső - megfelelő méretű téglalap - kiesett. Ezután mögé illesztettem a rácsot és elektromos ragasztópisztollyal a front mögötti részen több ponton rögzítettem. Mondhatni így egyszerű volt.
Sajnos az ilyen, zárt elejű házak rosszul szellőznek hiába vannak a front két oldalán légzőnyílások. Tehettem be bármilyen ventit legfeljebb a zaj nőtt, a hűtés nem igazán javult. Ezek a Corsair SP120-asok baromi jól néznek ki és ~1000f/min halkak, ami szintén fontos. Nálam a R7 3700X max hőfoka elérte a 81 fokot, most a maximum - ugyanazzal a FUMA hűtővel, közepén 1 ventivel - 67 fok. Nem mind1.

(#36639) PreDox


PreDox
tag

Sziasztok.
Valaki elmagyarázná nekem érthetően mi az előnye a pwm vezérlésű ventiknek a 3pinessel szemben.?Lustáknak jó aki csak a silent standard turbo módot igényli?
A technikai oldalát értem de a gyakorlati része nem tiszta. Használok évek óta pwm es ventiket dc vezérléssel és egy sem ment tönkre soha és nem volt más hangja sem. Pl akasa apache. Akasa viper, Coolink swif 2. Amit viszont észrevettem, hogy dc módban kevesebb százaléktól elindulnak és ugyanúgy szabályozható. Csak manuál dc módban szabályzom őket mert hiába pwm a vezerles nem engedi olyan alacson indulo rpm-re. Ezek az előre írt silent és standard profilok nem jönnek be. Én a procihoz szoktam belőni pl 45 fok alatt a legalacsonyabb rpm ami lehetseges. 60 ig emészthető 1000-1300rpm.ha meg benchmark van akkor csőgáz.
asus rog z270f,6700k 4,6,arctic 240 aio
Bocs a regényért :R

[ Szerkesztve ]

(#36640) Morris válasza szasanyi (#36636) üzenetére


Morris
veterán

Teljesen jó lett.
Hogy csináltad? Jah, látom már :)

[ Szerkesztve ]

(#36641) abdulka1 válasza szasanyi (#36638) üzenetére


abdulka1
őstag

Nálam kicsit más a helyzet, mert mindenképpen vágnom kellene az előlapot, illetve megoldani a merevítését. Az Aliról rendeltem műanyag mesh lapot, azt tervezem rávarázsolni.

UI: Miért bántottad azt a szép nagy batár CM házat?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36642) szasanyi válasza abdulka1 (#36641) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennek a merevségével nincs gond, azzal nem kell(ett) foglalkoznom. CM Cosmos egy barátom fiáé volt, mostohán bántak vele és hiányzik az egyik oldallapja, szóval kukázástól mentettem meg. A gyerek rendelte netről anno 70k-ért, aztán utólag döbbent rá mekkora batár nagy és majd" 20kg :D

Morris: :)

(#36643) csababarca


csababarca
őstag

Hogy érdemes a ventiket beállítani?
százalék/fok relációban.

van elől két szívó, hátul egy kifújó.

hagyjam alapbeállításokon, vagy van bevált beállítási mód?
olyanra gondolok pl hogy ha 35 fok fölé melegedik a ház hőmérséklete, akkor kezdjen el X%-al dolgozni a három venti.

lehet hülyeséget kérdezek, sajnos nem értek a ventikhez, eddig csak beraktam őket, és mentek. de ha már vannak, meg van szabályozási opció, akkor érdekelne.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#36644) csababarca válasza csababarca (#36643) üzenetére


csababarca
őstag

most a ventik standard-ra vannak állítva, de szerintem feleslegesen pörögnek.

teljesen hűs idő van a házban, de 1200on mennek a ventik.
előző házban volt hogy teljesen leálltak, ha lement a hőmérséklet.

3 pinesek, akkor csak dc módban lehet állítani?
de biosban engedte pwm-en is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#36645) csababarca válasza csababarca (#36644) üzenetére


csababarca
őstag

pwm módban beállítom, de szerintem a 3 pin miatt dc módban mennek a ventik.

de dc módban meg nem engedi 60% alá vinni a ventiket.
ez mitől van? és miért működött normálisan az előző házban?
ott hőmérséklettől függően pörögtek.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#36646) Grózi válasza Misi 007 (#36628) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A WB3 nagyon jó venti,nyugodtan veheted ha fel tudod rakni(120/140).
Az Arctic-t én is semmire tartottam,de a P széria most jól sikerült.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36647) mvkly válasza Grózi (#36646) üzenetére


mvkly
senior tag

Szia!

[Erre] esetleg vmi tanács? Sok tesztet és videót nézegettem, a Noctua elsősége, legalábbis decibel terén, nem volt mindenhol egyértelmű. WB3, SW3, Noctua és Noctua redux között vacillálok jelenleg. Az Arcticok [ebben] a tesztben nagyon jól szerepetek. Viszont a jóval alacsonyabb ár gyengébb minőséget, hamarabb zörgő alkatrészeket jelenthet?

(#36648) Grózi válasza mvkly (#36647) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért a P12 tény hogy egy jó venti,de nem kell SW3 mínőséget várni tőle-de ezt az ár is tükrözi.Az SW3 a jelenlegi top,de a te döntésed hogy megéri-e neked.
A hdd miatt nem aggódnék,el lesz az ott szépen venti nélkül is.A felső(és felülről hátsó) ventinek csak bizonyos léghűtőknél van értelme és ott is minimális-1-2 fokot nyerhetsz vele komolyabb oc esetén.Viszont sokszor csak ront a hőfokokon vagy jobb esetben nem javít rajta,de plussz zajforrás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36649) mvkly válasza Grózi (#36648) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszi a választ!
Akkor a hdd is oké és fentre se kell, ennek örülök.
Ennyit megér, hogy az alapok rendben legyenek és hosszú távra szóljon. SW3-on belül a sima 1000-es és a high speed közt van bármi különbség a sebességen kívül? Mivel egyáras, akkor inkább az 1600rpm-est választanám, biztos ami biztos. Azt tudom, hogy kb. 1000rpm fölött már bukom a zajtalanságot.

(#36650) Grózi válasza mvkly (#36649) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tudod szabályozni normálisan,akkor nyugodtan választhatod a HS verziót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.