Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) sittes79 válasza abridabri (#35580) üzenetére


sittes79
addikt

Megjött a silverstone venti, hát izé, szóval ennyit jelent a jó légáramlás, 65 idle-ről 55 fok idle lett a déli híd. :Y

De nagyon terhelés alatt sem megy most fel 60 fölé

Kicsit fapados a rögzítés, de a gyors kötöző csak bevált :B

Komolyan mondom ezek a 200-as CM ventik semmit nem érnek, max világít, de hasznuk nem sok....

[ Szerkesztve ]

(#35602) abridabri válasza sittes79 (#35601) üzenetére


abridabri
veterán

Na szuper :K
Milyen a hangja, mennyi rpmen hajtod ?
Van a ventin high - low kapcsolo . Ha high-re allitod; akkor alacsonyabb min rpmet tudsz elerni alaplaprol vezerelve ,asszem 400 ig leviheto, mint low beallitason csak 700 ig . Pont forditva mint a jozan ezs diktalna :W

(#35603) sittes79 válasza abridabri (#35602) üzenetére


sittes79
addikt

Ezen már nincs kapcsoló, mert PWM-es, hát maxon van hangja, de nekem 700-on is csendes, még kisérletezgetek vele, a gondom az, hogy a bios csak a cpu-t és az alaplap hőfokát monitorozza, na most mindkettő nálam elég alacsony mármint az SB-hez képest, amit meg jó lenne hűteni, ezért feljebb kell állítanom a ventiket illetve agresszívebbre, szópás ez az egész :F

gondolkodom, hogy beszerzek egy külső venti szabályozót, csak a házamon meg nincs 5,25-ös hely... :W

(#35604) enemi válasza sittes79 (#35603) üzenetére


enemi
senior tag

vegyél belsőt pl. nzxt

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#35605) sittes79 válasza enemi (#35604) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi megnézem!

(#35606) fboldog válasza sittes79 (#35603) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha ez a ventilátor egy külön pwm fan csatlakozón van az alaplapra kötve, akkor lehet érdemes kipróbálni az Argus Monitor appot is. Elég jól beállítható ilyen célra is.

üdv.: Boldog Ferenc

(#35607) sittes79 válasza fboldog (#35606) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm, igen az asrock saját appja nem a legjobb ilyen téren...

Régen speedfan-t használtam, de már nem foglalkoznak a programmal és nem igazán ismeri fel az új szenzorokat, próbáltam, de hülyeségeket mér.

(#35608) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Adott egy Zalman Z9 Neo ház.
[link]
A ventiket túl hangosnak talalom,es nem is allithatóak.
A kek szint szeretnem megtartani felul.
Milyen ventiket ajanlanatok?
Alaplap: ASROCK B450M-Pro4

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#35609) sittes79 válasza beci (#35608) üzenetére


sittes79
addikt

Ha van rá keret én a noctua-kat ajánlom.

[link]

(#35606) fboldog

Kipróbáltam a progit, elég tetszetős, de sajnos nem olvassa be a venti fordulatszám értékeket :O
Hőmérsékletek rendben vannak, mármint látja. Írtama a fejlrsztőknek hátha tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#35610) fboldog válasza sittes79 (#35609) üzenetére


fboldog
senior tag

esetleg az openhardwaremonitor forkja még működhet: LibreHardwareMonitor

Ez a projekt aktív, kommitol bele a Aquacomputer csapata is, ami bíztató.
Nem tud jelenleg extra (görbe, stb alapján) ventillátor beállításokat, de lehet, hogy elég lesz arra, ami neked kell (külön állítani azt az egy ventillátort).

üdv.: Boldog Ferenc

(#35611) abridabri válasza sittes79 (#35609) üzenetére


abridabri
veterán

19 ezres hazba 10k-s ventiket nem erzem realis valasztasnak.
En inkabb a Lepa Bol quiet -et mondanam, az kek LED esverzioban is kaphato raadasul.

(#35612) sittes79 válasza abridabri (#35611) üzenetére


sittes79
addikt

Pedig pont a ház nem érték, hanem a ventilátor szerintem, ami benne van, de nem vagyunk egyformák:)

(#35610) fboldog

Köszi megnézem...

[ Szerkesztve ]

(#35613) abridabri válasza sittes79 (#35612) üzenetére


abridabri
veterán

Szrbol nem lehet varat epiteni :B Nezd meg a Zalman Z9 neo elejet. Nem eleg,hogy zart a fontpanel ( 0,5 cm res kb 2 oldalt ) de a ventik kaptak egy szep racsos takarolemezt plusszba, igy barmit is fogsz odarakni suviteni fog a levego . A felso "szellozteto " resz pedig meg viccesebb :[link] Oda kb 3000+rpm ventinek van csak ertelme , normal 1000rpmes ventinek nem lesz ereje oldalt a kis lyukakon kipreselni a levegot.
Ebbe a hazba tok felesleges premium ventit rakni.

[ Szerkesztve ]

(#35614) beci válasza abridabri (#35611) üzenetére


beci
őstag

Koszonom mindkettotoknek.
Hat az olcsobb is 4 ezer,ha 4et kicserelek,annyi majdnem mint a haz.🤣
Olcsobb nincs?😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#35615) Grózi válasza beci (#35614) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A házat is az olcsó ligából választottad,el akarod követni ezt a hibát a ventiknél is? :F
A legolcsóbb jó minőségű kék ledes venti a Lepa Bol.Quiet és az Aerocool DS-viszont mindkettő esetén prémium minőségről beszéltünk minden téren.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35616) Visormail válasza beci (#35614) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor lemondasz a ledről és veszel Swif2-t ami normális venti olcsóbban.
(Aztán ha akarsz veszel külön kínából olcsón színváltós ledszalagot vagy valami. Ahhoz kapsz távirányítót és te állítod be, hogy milyen színű és fényerejű legyen.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35617) beci válasza Visormail (#35616) üzenetére


beci
őstag

Ez jonak tunik,most ugrott be,hogy a regi hazamban is ilyen volt,es tenyleg alig volt hangja.😊 :R

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#35618) Visormail válasza beci (#35617) üzenetére


Visormail
addikt

Én is így tettem, a gyáriakból csak egyet hagytam meg hátra [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35619) mgabi válasza beci (#35614) üzenetére


mgabi
senior tag

Nincs. Jó ventik darabja 5-7 ezer forint. Olcsò-halk-nagy légszállításból csak 2 teljesül egyszerre. 24ezres define r4 házamba 43 ezerért vettem ventit. Mondjuk ez már tényleg a véglet, de halk még 400 wattos terhelés esetén is.

(#35620) eventus


eventus
veterán

140 mm pure wings high speed ca. 2 honap utan is nagy elegedettseggel hasznalom. 1000 fordulatig nema, de van benne tartalek, 1200ig eleg tekerni, csak szelzaj van.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35621) Paxker315


Paxker315
addikt

Néztem az Arctic Freezer PST fantázianevű feature-el ellátott hűtőit. Így lehetne 1 alaplapi csatira kötni 2 házventit? Szval egyik PST venti az alaplapra& másik (nem PST) légkavaró meg az első PST-hez kötve.

Tapasztalatok? Nem bánnám, ha így meg lehetne oldani 1 csatlakozóra.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35622) Bodz válasza Paxker315 (#35621) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pontosan így.

(#35623) abdulka1 válasza Paxker315 (#35621) üzenetére


abdulka1
őstag

Azért arra figyelj, hogy ha nem egyforma ventilátorokat fűzöl sorba, akkor a vezérlésük se lesz egyforma!
Monitorozni is, csak azt a ventit lehet ami közvetlenül a lapra van kötve.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35624) enemi válasza Paxker315 (#35621) üzenetére


enemi
senior tag

[link]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#35625) Paxker315 válasza abdulka1 (#35623) üzenetére


Paxker315
addikt

Arctic P14 PWM PST és rafuzve egy P14 PWM (nonPST ).

Az y kábelt ismerem, de véletlenül rátaláltam erre a PST -re.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35626) abdulka1 válasza Paxker315 (#35625) üzenetére


abdulka1
őstag

Így jó, mert a paraméterek egyeznek.

Egyébként az Y kábelnél ugyan ez a helyzet.
Ez a PST se más mint egy y elosztó, csak az ARCTIC saját elnevezésével, illetve ezzel a rendszerrel max 4 db ventilátort fűzhetsz össze egy aljzaton (természetesen csak akkor, ha az aljzat terhelhetőségét nem haladja meg)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35627) Paxker315 válasza abdulka1 (#35626) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszönöm szépen! Paraméterek alatt a fordulatszámtartományt érted, ugye? Ha csak 2-őt szeretne sorba az ember, akkor 1 PWM és 1nonPWM kell, lehetőleg azonos specifikációkkal? Van értelme ezekből amúgy a CO (folyamatos használatra optimalizált csapágyak) változatot venni?

Még ilyet találtam, ami tetszett, de inkább az Arctic mellett dontottem\rendeltem, mert nagyon sok kedvező visszajelzés van róluk. Nem tudom megéri-e a CryoRig a felárat.

Utálok dönteni, az oviban kotlóscsirke volt a jelem. ;]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35628) abdulka1 válasza Paxker315 (#35627) üzenetére


abdulka1
őstag

Az én olvasatomban a "nonPWM" a 3 pines DC vezérlésű ventit jelenti, aminek sem a fordulatszám tartományai, sem az induló feszültsége, nem egyezik a PWM verzióéval.
A PST csatlakozón csak PWM-es ventilátorokat tudsz megfelelően vezérelve összekötni. Ha 3 pines ventilátort kötsz rá, az folyamatosan max fordulatszámon fog pörögni, mert fix 12V-ot fog kapni.

A 3 pines nem PWM-es ventikhez, lehet kapni 2-3-4-5 ágú elosztókat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35629) Paxker315 válasza abdulka1 (#35628) üzenetére


Paxker315
addikt

nagyon reggel volt, elírtam. Sima PWM, nem PST. :) Igen, azokról tudtam.

Szval 1 db PWM PST és arra csatlakoztatva 1db PWM nonPST. Igen, dekoncentrált vagyok.

Megérte volna a CO ezekből? 140-es nem volt, ezért lett 120-as egyébként. Két PST-t nem akartam, hogy szabadon lógjon a másodiknak az egyik kábele.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35630) abdulka1 válasza Paxker315 (#35629) üzenetére


abdulka1
őstag

Nincs semmiféle tapasztalatom ezzel a szériával kapcsolatban, így véleményt inkább nem mondanék.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35631) Paxker315 válasza abdulka1 (#35630) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszi, így érthető. És bocsánat a félreértésért, elírásért.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35632) Htjet


Htjet
tag

Sziasztok,

[Zalman z3 plus] házba keresnék a jelenlegieknél valamivel jobb, "csendesebb" ventiket. Jelenleg ezek vannak a házban:
3db kifúj: 2db a ház tetején és 1db hátul: [Zalman ZM-F3 (SF) 120mm ] és a ház elején 1db befúj: [Zalman za1225csl]. Elvileg még lehetne egyet rakni előre,de az már csak a hddkre tudná fújni a levegőt. Amik kifújnak néha már 50%-nál is elég zajosak. Az új ventik darabjára max ezer, kétezer forintot szánnék.

Köszi!

(#35633) Paxker315 válasza Htjet (#35632) üzenetére


Paxker315
addikt

Nézd meg, ez állítólag jó ár:érték arányú s nem számít zajosnak.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35634) chopin42 válasza Htjet (#35632) üzenetére


chopin42
őstag

Kéne az alaplapod típusa, hogy tudjuk, milyen ventikre van szükséged. A mostani ventik 3 pinesek, feszültség alapon szabályozhatóak.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#35635) Htjet válasza chopin42 (#35634) üzenetére


Htjet
tag

Ez az alaplapom: [B450 AORUS PRO], egy Ryzen 5 2600x proci van benne, [Hyper 212 RGB Black Edition] hűtővel.

(#35636) chopin42 válasza Htjet (#35635) üzenetére


chopin42
őstag

Elvileg hibrid csatik vannak a lapodon,így tudsz dc és pwm ventit is szabályozni. Ez alapján részemről is egy hatalmas plusz a fentebb linkelt arctic p12 pwm pst-re. Teszteltem, nagyon jó kis ventik, ár-érték arányban egyszerűen verhetetlenek. A pst ráadásul egy y kábelt jelent, amivel több ventit is össze tudsz csatlakoztatni egy csatlakozóra a lapodon. Annyi gond lehet velük, hogy bizonyos fordulaton kissé remegnek, így gumival érdemes rögzítened őket.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#35637) Mizol29


Mizol29
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kis gondom. Adott egy MSI B450M Gaming plus lap amit a minap vettem. 2db rendszerhűtőt szerettem volna rákötni (alapból ennyit enged a lap plusz a cpu venti) a lapra, de az egyik nem akarja az igazságot. Mindkettő 4 pines. Az egyikre rádugtam egy 3 pines coolert ami megy is gond nélkül viszont a másik nem. A jelenség a következő. Gép bekapcs forog kb. 2mp-ig és leáll. Fontos lenne nekem, hogy működjön. Mi lehet a gond? Köszönöm a segítséget!

(#35638) Morris válasza Mizol29 (#35637) üzenetére


Morris
veterán

Biosban válaszd ki, hogy DC alapon vagy pwm alapon vezéreljen.

(#35639) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy most először sikerült nekem pasztáznom egy cpu-t melyek egy ryzen 3600 és egy dark rock 4 pro került rá. Ezelőtt is voltak már nem gyári hűtőim, egy alpenföhn brocken 2 és egy cm evo 212 viszont ezek mindig előre pasztázva jöttek.
A paszta az egy AKASA Pro Grade AK 460 volt, és nem akartam túl sokat rakni de keveset se (viszont valszeg ez sikerült). Youtube-on sikerült találnom videót, hogy mennyi az elég paszta viszont itt láttam miként viselkedik a videóban a paszta mikor próbálják elkenni. Az én esetemben a fent említett pasztával kapott műanyag kártyával mikor ezt próbáltam nem elkentem hanem ráragasztottam a kártyára. Olyan érzés volt mintha a paszta nem egy folyékony/hígabb dolog lenne hanem egy nem túl régi rágógumi.

Na már most ez így rendben van és próbálkozzak több pasztával ugyan ebből vagy lehetséges, hogy maga a paszta sem jó?

(#35640) Bodz válasza freezer922 (#35639) üzenetére


Bodz
nagyúr

Vannak viszonylag fura állagú paszták, amik nehezen kenhetőek, ragacsosak. De lehet már elkezdett száradni, passz, nem ismerem ezt az Akasát. Ha a hőmérséklet rendben van, akkor felesleges aggódni szerintem. Youtube-on a tökéletes mennyiséget, legjobb módszert tekintve (egyik sem létezik egyébként) mindig akad videó az ellenkezőjére is...

Ha megnyugtat, akkor kenj fel valami mást. MX-4, Hydronaut pl, ezekkel nem nagyon lehet melléfogni.

[ Szerkesztve ]

(#35641) ii77


ii77
tag

Sziasztok,
"ügyes" voltam és a Thermaltake Core V21-es házamhoz gyárilag adott front 200 x 200 x 30 mm -es venti lapátjaiból hármat kitörtem. Rákeresve a neten és az összefoglalót is elolvasva, látom, hogy ajánlott a THERMALTAKE PURE 20 (van ledesben és led nélküli változat is)., ami egy és ugyanannak tűnik.
De!: Házam specifikációs oldalán a venti adatai: 200 x 200 x 30 mm fan (800rpm, 13dBA)
Míg a Pure 20-nál: 800 R.P.M és 28.2 dBA.
Valamelyik oldal csúsztat?
Ha már cserélnem kell, felvetődött bennem, hogy mást válasszak, akár kettő darab 14cm-es pl. Be Quiet-re a frontra beszívónak. Mit tanácsoltok? Előre is köszönöm.

VESTAX QFO

(#35642) Paxker315 válasza abdulka1 (#35626) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyébként akkor, ha jól értem, a ház egyik gyári ventijét (Aer F120 is csatlakoztathatom a PST-hez akár? Vagy, Y-alakú PWM elosztóval mehet egy olyan házventi másik ventivel egy fan header-höz csatlakoztatva? Értelemszerűen a fordulatszámok eltérhetnek, ha pl. 60% van megadva, de működni fog a vezérlés?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35643) abdulka1 válasza Paxker315 (#35642) üzenetére


abdulka1
őstag

Ráköthetsz bármilyet a PST ágra, de ha 3 pines akkor az állandó 12V miatt maxon fog pörögni.
Ha megnézed a PST ág, és az Y elosztó egyik ága 3 pines. Ez azért van mert, csak egy ventilátor visszajelzése alapján történhet a vezérlés.
Ha eltérő paraméterekkel rendelkező, de PWM-est kötsz a 3 pines ágra, akkor a 4 pines ágon levő ventilátor alapján történik a szabályzás. A szabályozás működni fog, de a különböző tulajdonságok miatt eltérő lesz a fordulatszám.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35644) Paxker315 válasza abdulka1 (#35643) üzenetére


Paxker315
addikt

tökéletes, köszönöm. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35645) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy CM HAF XB EVO házat.

Alapból 2 db 12 cm-es, 3 PIN-es ventivel adják, mindkettő befelé fúj.

Hátra lehet rakni 1 db 12 cm-es ventit, előre 2x 14 cm-es a max. Mivel itthon volt egy 12 cm-es bq! Pure Wings 2 PWM-em, így azt beraktam hátra kifelé fújni.

A kérdésem az lenne, hogy jó ötlet, illetve elegendő lenne-e 2 db bq! Pure Wings 2 PWM 14 cm-es méretben előre, befelé fújni? Nem akarok rá sokat költeni, a ház alapból nagyon-nagyon szellős.

Esetleg majd vmikor lehet belepróbálok a tetjébe egy 20 cm-es Noctua-t, volt már olyanom (BitFenix Prodigy ITX), nagyon szimpi volt.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#35646) abridabri


abridabri
veterán

Megjott az uj radiatorom+3 Silverstone AP181 venti hozza. Gyors teszt mit tud a venti :
750rpm
max rpm
radiatoron@750
A min rpm 300ig viheto le nalam a Phobya vezerlore kotve

(#35647) zserrbo


zserrbo
aktív tag

120mm-es fehér lapátos vagy legalább fehér keretes ventit tudtok ajánlani?

Visszaolvastam, de nem sok minden van. Az Alpenföhn Wing Boost 2-t úgy látom már nem kapni. Az Aerocool DS-t sem kapni újonnan. Van még az Noiseblocker Eloop B12, de a B12-PS csak feketében kapható most, ha jól láttam. No meg 6 ezer kb :) Egy NZXT H500-as házba keresek am hátulra. Fentre szerintem 140mm-esből megy egy meglévő 140mm-es Alpenföhn.

[ Szerkesztve ]

(#35648) Mizol29 válasza zserrbo (#35647) üzenetére


Mizol29
senior tag

Íme [link]

(#35649) Visormail válasza zserrbo (#35647) üzenetére


Visormail
addikt

Én ilyet találtam [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35650) abdulka1 válasza zserrbo (#35647) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nem írtad, hogy 3 vagy 4 pines kellene, de van mindkettő.

[link]
[link]
És még egy, hogy a ház márkájánál maradjunk [link]

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.