2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) dqdb válasza TIT (#33298) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan házad van, ahol spóroltak az anyagvastagságon mind az oldallap, mind a váz esetében. A 3,5"-es HDD nemes egyszerűséggel merevítő szerepet is betöltött. Egy DVD író benne egy nem tökéletesen kiegyensúlyozott lemezzel eléggé tud rezonálni. Ha tudod, szereld vissza a HDD-t (vagy akár egy rossz HDD-t) a házba, amíg le nem cseréled, hogy növelje szerkezeti stabilitást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33302) MPowerPH válasza mgabi (#33300) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszonom! :R

Na most akkor itt az ellentmondas. :U Azt irja, hogy bar a porszurokkel megbirkozik, csak olyan radiatorokra ajanlott felszerelni, ami nem tul surun lamellazott, magyaran alacsony legszallitasra tervezett.
Miert a PS verziot javasoltad az elobb? :)

Don't Tread On Me

(#33303) Puma K válasza Grózi (#33296) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen!

Gondolom a Noctua-hoz képest vastagabb kialakítása miatt teljesít jobban?

(#33297) mgabi

Köszi a megerősítést és a plusz infót.

(#33299) BMW001

Itt van olyan csomag amiben 3 db van, és van fehér-fekete és teljesen fekete verzió is: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33304) MPowerPH válasza Puma K (#33303) üzenetére


MPowerPH
félisten

Whu, ez jo aron van. Koszi.

Most mar csak az a kerdes, hogy kell e nekem a PWM, vagy jo a sima. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33305) Grózi válasza Puma K (#33303) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igazából a keret borítást leszámítva az az 1-1,5mm plusz nem tudom mit oszt-szoroz,de lehet hogy az is benne van a pakliban.Érdekes módon nálunk nem találkozni olcsóbb 3-s pakkokkal...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33306) ates2 válasza Grózi (#33305) üzenetére


ates2
senior tag

üdv magyarországon :U de durva,hogy szállítással együtt még így is olcsóbb 7-9k val :p jó mondjuk akciós...

[ Szerkesztve ]

(#33307) mgabi válasza MPowerPH (#33302) üzenetére


mgabi
senior tag

Pwm miatt. Silent gépbe elég az 1200rpm. B14 ventik elsősorban a csendes gépekbe valók, mert 1200-1400 rpm mellett nem tudnak akkora nyomást elérni, hogy a sűrű és vastag radikat "átfúják", csak push-pullban. Ha komoly teljesítmény és nyomás kell, akkora vagy lassabb csendes ventik push-pullban, vagy a 2000-2500rpm körüli tornádó keltők kellenek: EK-Vardar vagy Furious, Noctua Industrial 2000 vagy 3000. De ezek nagyon hangosak...

(#33308) Puma K válasza Grózi (#33305) üzenetére


Puma K
veterán

+ (#33306) ates2 : Ezt a caseking.de-t már jó ideje ismerem és ezt a 3-as pakkos csomagajánlatot az eLoop ventik esetén alsó hangon 1 éve ha nem több ideje így hirdetik.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33309) ates2 válasza Puma K (#33308) üzenetére


ates2
senior tag

Akkor pláne EPIC

(#33310) MPowerPH válasza mgabi (#33307) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem most ugye pwm -esek, de inkabb atok, mint haszon. Nem tudtam rakotni oket szabalyzora ez miatt, mert ciceregtek. Igy a lapra voltam utalva, amibol csak az Asus tudta leallitani programozottan a ventiket. Szoval mi a pwm elonye?

Don't Tread On Me

(#33311) mgabi válasza MPowerPH (#33310) üzenetére


mgabi
senior tag

[link] [link]

PWM esetén folyamatosan 12 voltot kap a motor és ezt a beépített elektronika kapcsolgatja ki/be.Előnye: kevesebbet fogyaszt (nincs feszültság transzformáció ellenállással), alacsonyabbra vehető a fordulatszám, könnyebb szabályozni, hosszabb élettartam.

(#33312) MPowerPH válasza mgabi (#33311) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt tudtam, csak kivancsi voltam, hogy miert irod azt, hogy jobb a pwm. En meg most szabadulnek tole.

Don't Tread On Me

(#33313) TIT válasza dqdb (#33301) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Vinyó van benne 1 de már kibirom ezt a 2 napot kb.

(#33314) Puma K


Puma K
veterán

2db Thermaltake Thunderblade 20 Plus 200-as ventilátor ami darabonként 3.24W-ot fogyaszt 3pin-es Y elosztóval az alaplapra rá lehet kötni?

Vagy ez már így hogy 2db kér enni egyszerre túl sok áramot vesz fel a csatlakozóból avagy ez nem lenne jó így?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33315) dqdb válasza Puma K (#33314) üzenetére


dqdb
nagyúr

0,27 A, szóval három is mehetne egy átlagos, azaz 1 A-es alaplapi csatlakozóra (CHA_FANx az esetedben).

A fogyasztást 12 V bemeneti feszültség mellett írják ki, szóval 1 A vagy 12 W a bűvös határszám (feltéve, ha az alaplap kézikönyve nem írja, hogy tud többet is).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33316) Grózi válasza Puma K (#33314) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Viszont majd megírhatnád a tapasztalataid a ventiről!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33317) Iginotus


Iginotus
őstag

Sapphire nitro (470) Vga ventilátort egészében kell cserélni, vagy lehet benne csak csapágyat is? Ha igen hol találok hozzá valót?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#33318) Grózi válasza Iginotus (#33317) üzenetére


Grózi
Topikgazda

99% hogy komplett csere.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33319) mgabi válasza Iginotus (#33317) üzenetére


mgabi
senior tag

Tuti csere! meg se próbáld...

(#33320) Peddy789


Peddy789
őstag

Alaplap foglalat DC modban elbir 2db ventit? Y spliter + hosszabito kabelel akarom csatlakoztatni a 2 elülső ventilátoromat az alaplapra.

Alaplap manualban nem latok semmit errol

Jol gondolom hogy a nagyobb ellenállás (2db venti) miatt mivel feszültség szabályozás van, nem gond a 2 db venti, ha a fogalat bir elgendo áramot adni?

Vagy ne olcsoskodjak, és rendeljek 2 kábel hosszabbítót inkább a 1+splitter helyett?

[ Szerkesztve ]

(#33321) ates2 válasza Peddy789 (#33320) üzenetére


ates2
senior tag

Első 2 venti nekem is Y kábelen log,nálam tökéletesen működnek,neked is jó lehet.

(#33322) Iginotus válasza mgabi (#33319) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi.

Olcsóbban mint 6000 ft+ posta valahol? :)

Vagy még drágábban...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#33323) mgabi válasza Iginotus (#33322) üzenetére


mgabi
senior tag

Gearbest bangood talán...

(#33324) Puma K válasza dqdb (#33315) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen az infót!

Gondoltam rákérdezek, mert ezek a ventilátorok eddig a ház ventilátorvezérlőjére voltak rákötve úgy hogy 2db Y elosztóval 1 pedig közvetlenül és volt 3db a házban.

Aztán az 1db magányosat kiszedtem a házból, az Y elosztón lévőket pedig az alaplapra.

Viszont most halványan világít a kék világításuk és már nem tudtam mire gondolni mint sem arra, hogy valami nem kerek és nem tud elég szuflát adni az alaplapi ventilátorcsatlakozó a 2db 200-as ventinek.

(#33316) Grózi

A 200-as TT-kre gondolsz?

Azzal volt szerelve a házam alapból, 3 darabbal is. A ház vezérlőjére voltak kötve arról meg 2 állásban tudtam állítani őket.

HIGH-ban 800RPM-en jártak elvileg és akkor hangosak voltak de csak úgy szívták-tolták a levegőt maguk körül.
LOW-ban 500RPM körül forogtak ha minden igaz a netes infók alapján. Akkor már csendesebben tették a dolgukat. Sok levegőt mozgatnak, de nem vagyok velük megelégedve zaj/hűtési teljesítmény szempontjából.

Ezeket a 200-as TT ventiket akartam lecserélni erre a Noctua-ra: NF-A20 PWM
Csak ez meg nem kompatibilis a házammal, és le kellett vágni a keretéből a felesleget, hogy beférjen:

az áttetsző a gyári 200-as TT, alul a 200-as Noctua és annyival nagyobb volt

lehetett volna még dolgozni rajta, hogy szebb legyen, de jó ez így egyelőre, itt még bent volt a 3. 200-as TT venti is amit azóta kiszedtem

Most ez így elég jól teljesít, mert a CPU-VRM fölé téve elég sok levegőt mozgat meg és javult a VRM hőmérséklete

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33325) dqdb válasza Puma K (#33324) üzenetére


dqdb
nagyúr

A halványabb világítás amiatt van, hogy az alaplap szabályozza őket, a korábbinál feszültséget kapnak, és így alacsonyabb fordulatszámon pörögnek. PWM-es ventilátoroknál könnyű megoldani a fix fényerőt, de ez feszültséggel szabályozásnál nem igazán kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33326) dqdb válasza Peddy789 (#33320) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pár hozzászólással feletted volt erről éppen szó.

Ha az alaplap kézikönyvében nem szerepel külön kiemelve, akkor úgy lehet számolni, hogy 1 A egy alaplapi ventilátorcsatlakozó terhelhetősége. A konkrét ventilátortípus fogyasztását az adatlapján találod, nagyon extrém esetektől eltekintve kettővel nem lehet túlterhelni egy csatlakozót.

Gratlulálok a Thermalrightnak a honlapjuk új designjához. Korábban részletes specifikációk voltak fenn a ventilátoraikhoz, most a nullához közelítő mennyiségű adat érhető el :(((

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33327) Iginotus válasza mgabi (#33323) üzenetére


Iginotus
őstag

Marad a WD-40 és hátha csak poros :D
Ha ez sem jön be akkor aplikálok bele egy másikat. De ennyiért egy nuctuát kapok...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#33328) Grózi válasza Iginotus (#33327) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Inkább egy csepp műszerolajjal próbálkozz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33329) ates2


ates2
senior tag

Meg jottek a lepa ventik 1 et szanok a 1080ti hybrid radira viszont a kartyahoz csatlakoztathato venti 3 pines lepa meg 4 :/ ilyenkor wtf ? Alaplapra kossem a lepat?

[ Szerkesztve ]

(#33330) ates2 válasza ates2 (#33329) üzenetére


ates2
senior tag

Van atalakitom gondolom az jo lesz :U megsincs :/

[ Szerkesztve ]

(#33331) Grózi válasza ates2 (#33329) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az úgy kellemes.Pwm-s ventit ne akarj tartósan feszültségalapon szabályozni.Nézz egy 3 pines ventit helyette.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33332) ates2 válasza Grózi (#33331) üzenetére


ates2
senior tag

:O akkor megy vissza a corsair sp120 a radira :p

(#33333) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!
Bocsi hogy megint zaklatlak a hülye kérdésemmel benneteket, de elbizonytalanodtam.
Legutóbb kisütöttük, hogy 92-es méretben bordára a BQ Pure Wings 2 lenne jó nekem. Viszont most nézem, hogy lenne még esetleg kettő érdekelt: Scythe Kama DFS922512M-PWM (ez van elvileg a katana bordán is Pl), vagy a Chieftec AF-0925.
Ezeket csak azért is hoztam fel, mert a BQ csak 1900 max fordulaton pörög, míg a másik kettő 2500 és 2600.
A Scythe ráadásul 300-2500 tartomány között, így lenne benne tartalék a BQ-hoz képest. Igaz zajban biztos hangosabb, de leszabályozva ok és nyárra is marad egy kis tartalék benne.
Leginkább ez a Kama lenne talán a legjobb. Vélemény?

(#33334) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Házhűtő ventilátort keresek a ház elejére. 14 cm-es PWM-es ventilátor érdekel, szívem szerint a Be Quiet Silent Wings 3-at venném, de 7,5 ezer már kicsit sok érte. 5 ezerig milyen ventilátorokat tudnátok ajánlani, néztem az összefoglalót, de szerintem kicsit régen frissült, 2 éve hasonló volt a kínálat. Most így elsőre az ARCTIC COOLING BioniX F140 fogott meg, róla van vélemény? :) :R

Megyen!

(#33335) dqdb válasza hegegabi80 (#33333) üzenetére


dqdb
nagyúr

Statikus nyomást és légszállítást is néztél? Mert bordánál ilyen sorrendben számítanak a paraméterek, és a fordulatszámból ezen két érték nem igazán következik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33336) Puma K válasza dqdb (#33325) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen a választ!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33337) dqdb válasza CptAdamica (#33334) üzenetére


dqdb
nagyúr

A korábbi modellekkel szerzett tapasztalatok alapján senki sem kapkodott azért még, hogy letesztelje azt az Arctic ventilátort.

Ott van árban kicsit feljebb a 140 mm-es Alpenföhn Wing Bost 2/3 PWM, ez bizonyított már, vagy ha elfér, akkor a Thermalright TY-147A (140×152 mm-es méret, konkrét mérés nélkül nem egyértelmű sem az igen, sem a nem válasz).

És persze mindig adja magát a kérdés: biztosan PWM-es a csatlakozó, amire kötnéd? Abból, hogy 4 pines, egyáltalán nem következik, hogy PWM-es, ez az alaplapod kézikönyvében szereplő lábkiosztásból derül ki.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33338) hegegabi80 válasza dqdb (#33335) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sajnos statikus nyomást csak a BQ-ról találtam: 1.65. Légszállításban viszont biztos jobb a Kama, legalább is gyártói adatok szerint, más adat nincs.
De gondolom a Kama se lehet sokkal rosszabb stat nyomásban, ha a cpu bordáikon (pl Katan 4) is ez a venti van. Annyit találtam még, hogy a Byakko bordán 300-2300 rpm a venti és 1.93 mmH2O a stat. nyomás.

[ Szerkesztve ]

(#33339) CptAdamica válasza dqdb (#33337) üzenetére


CptAdamica
veterán

Úgy tudom, hogy igen. Egy Asus Maximum Ranger VIII alaplap, régebben talán megnéztük itt és PWM-es volt mindegyik csatlakozó. Alpenföhn-t én is néztem, alapvetően tetszenek is. :) Köszi!

Itt a kézikönyve az alaplapnak. 53. oldal talán.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#33340) dqdb válasza CptAdamica (#33339) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hibrid az összes csatlakozód, szóval 3 és 4 pines ventilátor is mehet rá. BIOS-ban kell a szabályozás módját állítani PWM és DC Mode között (113. oldal vagy 3-37).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33341) CptAdamica válasza dqdb (#33340) üzenetére


CptAdamica
veterán

Valószínű az Alpenföhn-t fogom venni, régebben is szemezgettem vele. :) Köszönöm, hogy megnézted. :R

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#33342) mgabi válasza CptAdamica (#33339) üzenetére


mgabi
senior tag

VIII Ranger összes csatija hibrid. Biosban beállíthatod, hogy DC vagy PWM módban akarod használni. Ilyen lapom van nekem is, tökéletesen működik.

(#33343) Puma K válasza mgabi (#33342) üzenetére


Puma K
veterán

A kis Z97 Pro Gamer szintén hibrid csatis és szintén BIOS-ból lehet állítani.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33344) Grózi válasza hegegabi80 (#33338) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem ismerem az adott ventit,de azt ki merem jelenteni hogy a Scythe gyári ventijei azért a jó erős közepes szintet meg szokták ütni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33345) Grózi válasza CptAdamica (#33341) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha elfér a TY-147A akkor én mindenképp azt választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33346) CptAdamica válasza Grózi (#33345) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi. :)

Megyen!

(#33347) hegegabi80 válasza Grózi (#33344) üzenetére


hegegabi80
addikt

Tehát akkor még vállalható is ezek szerint. Köszi az infót.

(#33348) Grózi válasza hegegabi80 (#33347) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Általánosságban írtam-mint jeleztem, a konkrét típust nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33349) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
A NAS-omban van egy 40*40*10-es venti ami három pines mini csatis. Eléggé zörög gondoltam lecserélem.
Rendeltem is ilyen három vezetékes ventit (ami rendes csatlakozós mint ami az alaplapokra való,de gondoltam majd átforrasztjuk a csatit) , de a sárga és piros egybe van forrasztva rajta míg az eredeti ventiben külön-külön voltak forrasztva. Jól gondolom, hogy az utángyárott venti nem fordulatszámszabályzós?
köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#33350) hegegabi80 válasza Grózi (#33348) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze értem, én is csak abból következtettek, hogy Katana-n is ez lehet vagy nagyon hasonló, meg a Byakko, és ezek ajánlott hűtők a másik topikban, meg írta már más is, hogy jó.
Na mindegy alszok még rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.