Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) Grózi válasza Albigator (#32699) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Se szabályozni,se monitorozni nem fogod tudni azt a típust.Ekkora táp ennyiért olcsó és a saját tapasztalatom szerint Fsp tápot sose vennék.Ha jól el tudod adni,akkor kis ráfordítással sokkal jobbat is találsz használtan,garival.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32702) Dolphine válasza Grózi (#32700) üzenetére


Dolphine
addikt

Ali,Ebay tele van gyári ventivel.
Hogyan keressek rá? Ahogy én tettem, az nem igazán hozott eredményt. :F
Borda függő,hogy tudod felrakni-kezdésnek szedd le a ventit a gyári kerettel együtt és nézz rá a bordára.
Ezt a részt, azt hiszem profira bízom! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#32703) Albigator válasza Grózi (#32701) üzenetére


Albigator
őstag

Értem.
Azt viszont nem, hogy akkor mi alapján vannak összeállítva ezek az összefoglalók.
Mert a gépházam is listás volt, de kiderült mégse olyan jó és most az FSP táppal se vagyok a legjobb barátságban hiába van az, hogy az ajánlott "rosszabb kistestvérnél" jobbat választottam.
Vagy azt is lehet talán mondani, hogy túl keveset szántam erre a 2 komponensre az egész konfigot figyelembe véve

(#32704) Grózi válasza Dolphine (#32702) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Beírod gugliba,hogy R7 250 vga cooler vagy heatsink és kapsz egy csomó találatot-pl:[link]
Szétszedni meg nem kell szakember,egy kisgyerek is elboldogul vele-kis segítség: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32705) Grózi válasza Albigator (#32703) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tápból és házból az alsó szegmenset céloztad meg és ott bizony kompromisszumot kell kötni.Egy ilyen konfignál minimum 25-25K-t ajánlanék rászánni mindkét komponensre(ház-táp) és akkor jól választva nincs csalódás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32706) Dolphine válasza Grózi (#32704) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#32707) kutga válasza Grózi (#32670) üzenetére


kutga
nagyúr

A Xilence lett végül, nagyon elégedett vagyok vele.

Let the Zone take me if I am.

(#32708) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok!

Egy Zalman Z11 Plus-t frissítenék fel egy kicsit több levegővel. Cserélnék minden ventit. Ami nekem kéne.

1x140mm előre
2x120mm fentre
1x120mm hátra
2x80mm az oldalaiba bár nem tudom, hogy azt mennyire érdemes.

Mit ajánlotok?

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#32709) Grózi válasza sirszevenap (#32708) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32710) Grózi válasza kutga (#32707) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Használd egészséggel!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32711) sirszevenap válasza Grózi (#32709) üzenetére


sirszevenap
addikt

Árkeret megadása nélkül kérném a legjobb eredményt produkáló ajánlást! :K Nyilván nem a feleslegesen túlárazottakra gondolok, de ha valamit meg kell fizetni mert jó, akkor meg kell fizetni!

Előny lenne az RGB.

Itt pedig a lapom rajza:

:R

Bankkártyával? Hát persze!

(#32712) Grózi válasza sirszevenap (#32711) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ennek fuss neki még egyszer-nézz be az Összefoglalóba,hogy legalább tud mit keresel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32713) sirszevenap válasza Grózi (#32712) üzenetére


sirszevenap
addikt

Ami ventikre vonatkozik: 5x 4-pin Fan Header. Ezen felül nem találok róla semmit. Z170 Extreme4-ről van szó.

Bankkártyával? Hát persze!

(#32714) sirszevenap válasza sirszevenap (#32713) üzenetére


sirszevenap
addikt

És ahogy neten kutatok, ez mind PWM-es.

Bankkártyával? Hát persze!

(#32715) Grózi válasza sirszevenap (#32714) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Letöltöd a User Manual-t gyártói oldalról,abban megkeresed az Internal connectors fejezetet és ott lesz egy ábra az összes fan header lábkiosztásáról-úgy már 90%-ra lehet biztosat mondani,mert ugye a seggszikla manualjai sokszor tévesek....

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32716) sirszevenap válasza Grózi (#32715) üzenetére


sirszevenap
addikt

Csak éppen köze nem volt olyan fejezethez, hogy Internal Connectors. :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#32717) Danex


Danex
addikt

Üdv az alábbi házba szeretnék hűtő ventilátorokat nézni. (Alaplap kiosztása GND-Voltage SC- Sense - PWM SC)

Tervezett alapján egy 8600K illetve 1080 - 1080ti lesz majd benne.

8600K-t egy Arctic 120-as AIO hűt.

------

A házba ennyit lehet pakolni
Front: 3x12cm
Back: 1x12cm
Top: 2x14cm

Terveim szerint az AIO-t elől a felső 12cm-es helyre szeretném betenni.

Illetve szerintem elég lenne a 2db 14-es fentre, meg még 2db 12-es előre.

Mivel az AIO-n adott az arctic f12 (74cfm verzió), hogy ilyenből rakni még 2-t ,de az első probléma itt jön, hogy egyik helyen 54cfm-nek irják, néhol meg 74cfm, hol vagy milyen néven lehet 74cfm-es verziót kapni?

Vagy van hasonló árban jó alternativája az arcticoknak?

(#32718) abdulka1 válasza Danex (#32717) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

AIO alatt melyik hűtőre gondolsz?
Egyébként az F12-es ventik, max 54CFM-et tudnak. A 74CFM a 14 centis verziókhoz tartozó adat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#32719) Danex válasza abdulka1 (#32718) üzenetére


Danex
addikt

Arctic Liquid Freezer 120

És itt is 74 cfm-et írnak a 12CM-es ventilátornak :F

(#32720) Grózi válasza sirszevenap (#32716) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A leírás szerint hybrid aljzatok,tehát 3 és 4 pin-t is tudsz vezérelni.De nézd meg a biosban,hogy tudsz-e váltani az adott aljzatoknál pwm és dc mód között-az a biztos.
Ha ez megvan,akkor már tudok neked ajánlani.
Csak a kíváncsiság kedvéért-mi volt a fejezet címe a manualban?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32721) Grózi válasza Danex (#32717) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abba a házba ne akarj ilyen konfigot beletenni-nagyon nem leszel elégedett!!
Az Arctic által megadott légszállítás érték meg egy vicc-a valóságban a felét tudja és alkalmatlan egy vastag radira,mert statikus nyomása gyakorlatilag nincs.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32722) Danex válasza Grózi (#32721) üzenetére


Danex
addikt

Hát nem tudom, én úgy hiszem laikusként, hogy 2 oldalt a perforációnak elégnek kéne lennie, de nyilván nektek van nagyobb tapasztalatotok így elhiszem, ha kevés.

Másik háznak ezt néztem ki THERMALTAKE Core G21 ,nyilván ez meg a full perforáció miatt elégnek gondolom, csak az első egy hajszálnyival tetszetősebb.

12cm-ben van átmeneti kategória igy vagy a következő lépcsőfok az a 4ezres és akkor ahogy nézem Akasa Viper?

(#32723) Grózi válasza Danex (#32722) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez egy fokkal jobb,de azért ez a minimum egy ilyen konfighoz.
Én előre tennék 3 db 120-st és a 120-s Aio-t hátra vagy felülre.
Előre:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Be Quiet Silent Wings 3 120
A radira:
Akasa Apache(elsősorban bordára/radira,de házhűtőnek is kiváló)
Akasa Viper(kifejezetten bordára/radira,nagy teljesítmény)
Noiseblocker eLoop B12-PS

B-tervnek(és ez lenne a legjobb),mérd meg hogy elöl nem-e fér be 2 db TY-147A(140*152 mm),mert ha igen akkor az lenne a tuti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32724) abdulka1 válasza Grózi (#32720) üzenetére


abdulka1
őstag

Kicsit ráértem, ezért kibogarásztam a nagyobb gyártóknál használatos elnevezéseket. (az újabb lapoknál)

ASUS "Internal connectors"
MSI "Overview of Components"
GIGABYTE "Internal Connectors"
ASROCK " Onboard Headers and Connectors"

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#32725) Grózi válasza abdulka1 (#32724) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszi!!
:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32726) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok,
kérlek segítsetek egy kicsit.
A gyerek nyaggat, hogy legyen valami extra szín a gépében, ha már egyszer ablakos az oldala.
Be is mentem a sarki boltba, vettem egy kék ledes 12cm ventit, sima liba.
De nem lett jó:
- önmagában hangosabb mint az öt másik venti együtt
- gyerek is leszólta, hogy ő valami több színre gondolt, de minimum pirosra

Nem szeretném elrontani a Zalman Z9 csendességét. Ajánlanátok gyorsan valamit?

Természetesen kattintgattam én is, de fogalmam sincs melyik a csendes:
https://ipon.hu/shop/termek/spirit-of-gamer-airflow-rgb/1616710
https://ipon.hu/shop/termek/coolermaster-masterfan-mf121l-rgb/1631108
https://ipon.hu/shop/termek/xilence-120tr/25384

Cél: minél több fény, hűteni tulképp nem is kell.
Mit választanátok?

Köszönöm!!

(#32727) abridabri válasza mckay (#32726) üzenetére


abridabri
veterán

DEEPCOOL RGB 350 LED szalag
Nekem volt , es nagyon jo ennyi penzert .

(#32728) sirszevenap válasza Grózi (#32720) üzenetére


sirszevenap
addikt

Csak a kíváncsiság kedvéért-mi volt a fejezet címe a manualban?
Onboard Headers and Connectors :DDD

Sajna a Biosba csak annyi tudtam állítani, hogy milyen sebességgel pörögjön. Silent/Performance/Max Speed. Mást nem találtam.

Bankkártyával? Hát persze!

(#32729) mckay válasza abridabri (#32727) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi, jó ötlet!
Asszem be is megyek egy LED-boltba, aztán molexet ráforrasztok...
:D

(#32730) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!

Az ajánlóban lévő 120-as pwm-es ventik közül melyek azok amiket a legalacsonyabb fordulatra le lehet szabályozni, vagy akár meg is állítani?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#32731) Grózi válasza sirszevenap (#32728) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem jó jel,akkor nem biztos hogy hybrid az aljzat.Mondjuk ha van otthon 3 és 4 pines venti is,akkor ki lehet sakkozni vagy kimérni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32732) Grózi válasza Nerazim (#32730) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a lapod támogatja,akkor bármelyiket meg lehet állítani,de ha nem akkor mindegy.A minimum fordulat is nagyban függ a laptól.
Én a saját lapommal 400 rpm alá tudtam vinni a Bol.Quiet-t,a Noiseblocker eLoop B12-PS-t és a
Be Quiet Silent Wings 3 120 Pwm-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32733) sirszevenap válasza Grózi (#32731) üzenetére


sirszevenap
addikt

Láttam párat, amelyikhez vezérlő kell. A vezérlőt molexhez csatlakoztatod és kész. Azokkal mi a baj? Némelyiknek még appja is van.

Bankkártyával? Hát persze!

(#32734) Grózi válasza sirszevenap (#32733) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt nem értem mire írtad...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32735) sirszevenap válasza Grózi (#32734) üzenetére


sirszevenap
addikt

Külön controller van a ventikhez. Arra rádugod a 4 pines ventiket, majd a controllert a molexra. Kapcsolóval kapcsolgatsz rajta mindent, sőt van olyan amelyiket app-al. Ehhez nem hiszem, hogy lényeg az, hogy milyen csatik vannak a lapon.

Bankkártyával? Hát persze!

(#32736) hegegabi80 válasza Nerazim (#32730) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nálam az Alpenföhn WB2 Plus 450 körül forog, pont tegnap néztem. De a giga lap progijával le is tudom állítani őket..

(#32737) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogyha beállítok MSI AB -n egy custon venti profilt vga nak illetve a SpeedFan progiban a ház ventiknek akkor azok a profilok csak akkor "aktivizálódnak" ha minden egyes win indítása után futnak is az említett progik ?

(#32738) Nerazim válasza Grózi (#32732) üzenetére


Nerazim
őstag

Nekem most van 3 db Cooltek 120-as pwm -es venti és úgy néz ki sikerült teljesen leállítani. Először A-Tuning -al (Asrcok progi), de az elindulás már nem volt tökéletes, ezért most biosból beállítottam és most így működik a dolog 45 fokig a 3 venti meg se szólal utána besegít az Apache-nak ami a procin van. Viszont kiváncsiságból megnéztem az Apache-t is na azt nem tudtam 400 alá vinni, megállítani meg végképp nem.

Egyébként ezeknek nem árt ha nem a rendes működési tartományban forognak? Apache-nak is 600-1300 rpm van írva gyártói oldalon.

(#32736) hegegabi80
Na igen az is jó kis venti és a színe is passzolna a Metishez csak nem nagyon kapni fekete-fehéret.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#32739) dqdb válasza Nerazim (#32738) üzenetére


dqdb
nagyúr

Volt a BIOS-ban explicit fan off beállítás, és ott kapcsoltad ki, vagy csak a szabályozást vitted le nagyon alacsonyra?

Mert ha az utóbbi, akkor 100%, hogy feszültséggel szabályozod, és nagyon gyorsan el kellene indítani a ventilátort, mert a mostani beállítással károsodhat a motorja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32740) hegegabi80 válasza Nerazim (#32738) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pont most vettem az aprón 3 db-ot még, igaz nem a WB2, hanem az elődje, és fekete fehér. A cpu csatin én se tudom a ventit leállítani.

(#32741) Nerazim válasza dqdb (#32739) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi valóban csak leszabályoztam nagyon alacsonyra. Már vissza is állítottam. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#32742) DjSaffy


DjSaffy
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Zotac 1060 3gb mini egyventis kártyám amit most vettem innen, de arról nem volt szó hogy berreg meg zizeg össze-vissza a venti. Ezt milyen módon lehetne orvosolni és honnan tudnék vásárolni másik belevalót? Segítségetek előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok szerint 10 fogorvosból 9 az 1

(#32743) dqdb válasza DjSaffy (#32742) üzenetére


dqdb
nagyúr

[eBay] [AliExpress]

Aztán verd le az eladón az árát ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32744) DjSaffy válasza dqdb (#32743) üzenetére


DjSaffy
tag

Köszönöm a segítséget :)

Brit tudósok szerint 10 fogorvosból 9 az 1

(#32745) Grózi válasza sirszevenap (#32733) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Minek?
Hiszen tudsz lapról szabályozni,csak ki kell deríteni hogy mit-mint írtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32746) Grózi válasza Nerazim (#32738) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Apache-l ne kísérletezz-azt nem célszerű 600 alá vinni,mivel nagyon nem szereti.
A többit meg dqdb pontosan leírta.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32747) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ezzel a 0-ra szabályozással kapcsolatba lenne kérdésem.

Alaplapom asrock B360m Pro4 (hybrid aljzatok)

Az első beszivó (in win gt1 ház gyári 3pines) ventit és a hátsó kifujót (Aerocool Dead Silence BE 3 pines) ventit Bios-ban DC módra állítva úgy allitottam be, hogy amíg a cpu nem éri el a 70 fokot addig 0%osan menjenek, tehát nem mennek.

Ezzel igy károsodhatnak a fent irt ventik?

(#32748) Nerazim válasza Grózi (#32746) üzenetére


Nerazim
őstag

Koszi akkor visszaallitom azt is. A Cooltek ventiknek lesz baja 600 alatt?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#32749) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.

Az alaplapom egy Asrock b150 gaming k4, a leírásában így néz ki a ventilátor csatlakozás. Nem tudom hogy ez most pwm vagy sem.
Jelenleg egy cooler master cm690 házam van, még a jó régi eredeti ventilátorokkal. Szeretném lecserélni ezeket, szükségem lenne 3db 120-as ventilátorra. Az összefoglalóban szereplők közül melyiket lenne érdemes megvennem?

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#32750) etnies


etnies
senior tag

Megérkezett a Nanoxia 14 centis, prwm-s venti. Beszerelése két fokot javított a CPU-n, hangja nincs. (Fractal design Meshify C, a két gyári 12 van benne még)

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.