Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) Grózi válasza XuChi (#32383) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Maximum kattog,motorhangja lesz és hosszabb távon eldöglik...
Ezerszer volt téma,nézz utána mielőtt tanácsot adsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32402) Zwiebi válasza Albigator (#32400) üzenetére


Zwiebi
tag

Masik oldalon sem volt, - hacsak nem valami kiveteles darab -, hanem neked kell belevagni a csavarral. Vagy elokapod a gyorskotozot, ahogy en is csinaltam. :)

(#32403) Grózi válasza Albigator (#32397) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudod nem véletlenül van a Milyen házat vegyek? topic,ahol fogtunder segít választani egyedi ígények alapján is és hidd el,érti a dolgát. [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32404) Grózi válasza L4D1K (#32399) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Könnyedén kivitelezhető és ha utánanézel a tápban lévő venti indító feszültségének akkor nagyon nem tudsz mellé nyúlni vele.(600W-ig 95%-ban beválik a PW2)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32405) rasotamas válasza rasotamas (#32395) üzenetére


rasotamas
veterán

Lehet, hogy egy régi tápegység dobozból csinálom meg :D Ugyan olyan széles, kb 1 centit kell levágni egyik oldalt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32406) Albigator válasza Grózi (#32403) üzenetére


Albigator
őstag

Tudom, mindenre van már topic.:
Milyen házat,
milyen alaplapot,
milyen RAM-ot,
melyik tápegységet vegyem
milyen processzort vegyek stb.

Bevallom "csak" a Ryzen 7/ 5 2*** X-es topicot olvasgattam rendszeresen és mellé a Milyen videokártyát; Milyen asztali gépet vegyek topicot.
Utóbbi és az elsőnél fel is vázoltam milyen egész konfigot tervezek venni + pár hozzáértő emberrel is kommunikáltam privibe ezzel kapcsolatban. Tápegységbe volt enyhe belekötés, h túl drága ez ennyiért + SSD és RAM-ról, alaplapról volt még szó igazából. Házra annyi visszajelzést kaptam, hogy ízlés kérdése....
Árukeresőn és iponon is néztem a kuckóról véleményeket, összességében nekem pozitív benyomásom volt azért. Az igényeimhez mérten és amiket néztem másik házakat én annak a véleményeit úgy éreztem ez a legjobb választás ebben az árkategóriában.
Lehet tévedtem, sőt... De lépjünk túl már ezen légyszíves. Most ez van, ezt szeretném minél jobban beállítani.

(#32402) Zwiebi

Van rajta pedig... Nem hiszem, hogy ipon fúrta a menetet bele. :D
A gyors kötöző nem jutott eszembe.

Mivel hirtelen nem tudtam berakni a fordítva a ventit ezért mérgemben kiszereltem azt ami eddig is állt, azaz a fenntiek közül az előrébb valót és bepakoltam az optikai meghajtó helyére (az előlapi porszűrős fedőlemezet visszapattintottam, h ne tátongjon üres lyuk ott). Ekkor gondoltam tuti jobb lesz az áramlás, kíváncsi voltam mennyivel.
Meglepődve tapasztaltam, hogy nem, pont hogy rosszabb lett mint az előző formációban. Fél óráig nyomattam a Prime 95-öt és egy fokkal magasabb max tempet kaptam 88.3 helyett 89.3 de pont 30 percnél le is állítottam a tesztet, mert ment volna föl ez még jobban. Heavent nem is futtatok így inkább. Felesleges.
Most így néz ki az áramlás:

Na ez hogy van?

Következő formáció a High fokozat lesz a 2 nem alaplapra kötött ventinél.
Azután meg kikapcsolom a fönt lévő kifújó ventit.

[ Szerkesztve ]

(#32407) Zwiebi válasza Albigator (#32406) üzenetére


Zwiebi
tag

Wow, 89 fok az nem semmi, en azert korulneznek mashol is ilyen homerseklet mellett. Hany V-on megy az a proci? Jol ra van huzva az a hutoborda? Gyengebb hazhutes mellett sem kene azert a 90 fokot nyaldosnia. Kerdes, hogy az iponnal hogyan sikerult osszerakniuk...

Az 1 fok elteres pedig nagyon hibahataron beluli, barmi okozhatja. Ha van kedved szerelgetni, akkor megprobalhatod a 5.25"-os keret hatuljara rogziteni a ventit, illetoleg kiprobalhatod az elolapi panelek nelkul is. Ettol fuggetlenul lehet, hogy bezavar, a top down coolereknel nem olyan szep egy iranyu a legmozgas mint a tower coolereknel.

[ Szerkesztve ]

(#32408) struszi


struszi
aktív tag

Na így költöztem be az új kuckóba. :)

5 12cm venti szív.

Felül egy 20 centis és egy 12 centis kifelé szív illetve egy 14 cm-es hátrafelé szív.

Kísérletezek! :)

"Hűségem a becsületem"

(#32409) Zwiebi válasza struszi (#32408) üzenetére


Zwiebi
tag

Alpenfohn-bol soha senkinek nem lesz szinhelyes szettje. :DD

(#32410) struszi válasza Zwiebi (#32409) üzenetére


struszi
aktív tag

Ez van! De legalább típusazonosak!

A gyári 14-es TT viszont bántja a fülemet. Lehet kicserélem a felső wb2-vel.

"Hűségem a becsületem"

(#32411) Albigator válasza Zwiebi (#32407) üzenetére


Albigator
őstag

Auto feszen van a CPU, XFR 2 intézi. De valamikor 1.5V-ra is fölviszi magát, mikor egy magos teljesítmény a fontos.
Azt nem tudom hogy lett felhelyezve a procihűtő, nem én csináltam nem is értek hozzá.
Lehet itt a galiba, mert csak itt vannak eszeveszett hőfokok, azok is csak a tesztekben. Prime, IBT, Aida...
De pár erőforrás igényesebb gameben elmegy:
NFS Payback ultrán 66.6 átlag / 74.8 fok max temp
Derbis fantasticon: 59.6 átlag / 71.5 fok max hőm.

De a GPU viszont nagyon fasza, a Heaven:

Qauality - Ultra
Tessellation - Extreme
Anti aliasing - x8
Teljes képernyőn FullHd-n fél órát ment, 62 átlag, 64 max temp.

NFS Payback ultrán 64 avg 65 fok max
Derbis fantasticon 64/66 fok

Most legutóbb Higen próbáltam a fenti, és az elöl lévő most beszerelt ventit így már kicsit jobb lett a hőmérséklet a Low-on járatás után, sőt ez az eddigi legjobb megoldás. 86.8 max temp Prime 95 Blend tesztnél 30 perc után :D
Mondjuk szinte ez is hibahatáron belül van. Szerintem is, akárhogy variálok a házon belül a gyári CPU hűtő egy kalap kakit se ér ilyen durva teszteknél.

Majd hnap próbálgatom. Köszi .

(#32412) Albigator válasza struszi (#32408) üzenetére


Albigator
őstag

Grat, sok sikert hozzá! :D

(#32413) struszi válasza Albigator (#32412) üzenetére


struszi
aktív tag

Ha lesz egy kis pénzmagod vegyél egy jó kis cpu hűtőt. Megváltás lesz. ;)

"Hűségem a becsületem"

(#32414) enemi válasza Albigator (#32406) üzenetére


enemi
senior tag

Általában azok a csavarok vágják magukat a ventibe.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#32415) L4D1K válasza Grózi (#32404) üzenetére


L4D1K
őstag

Sajnos csak annyit találok róla, hogy 12V 0,3A

PH tesztben ennyi írnak: "Érdekes a széltoló áramellátása. Egy vezetéken stabil 12 voltot kap a ventilátor elektronikája, egy másikon pedig a kívánt fordulatszám függvényében változó feszültséggel kínálják meg a motort. A harmadik a földelés, a negyedik pedig a fordulatszám érzékelésére való."

Ez gyakorlatilag egy pwm szabályozás? Nem tudom, lehet elmenne a 4ik nélkül is, kérdés hova lövi be magának a fordulat számot.

# ANTAL Tuning #

(#32416) L4D1K válasza Grózi (#32404) üzenetére


L4D1K
őstag

Illetve még ennyi találtam:

"The first thing that caught our eye when disassembling this power supply was its 120 mm fan, which uses a 4-pin connector. First we thought it would be a PWM fan, but we got this explanation from Enermax:

“We use a bivoltage fan. We have a patent on this. Normally, when you use a fan, you lower voltage down to 3-4 V, which impacts also the hall IC of any fan, which controls the fan. With such voltage it gets unstable. By using a bivoltage fan (12 V for the hall IC and custom voltage to the bearing – any voltage, way lower than 3) we can go down to 450 rpm (even lower if we would want to). By still having the hall IC powered by 12 V, it can run/control the bearing with its custom voltage more smoothly. That’s the difference to any single voltage. But we do use a standard two ball bearing fan, custom manufactured for us. That is what is looking like PWM, but you can see two 12 V wires and no PWM cable. Other manufacturers can match this only by using PWM sleeve bearing fan with limited lifetime. So we are pretty proud of our patented invention and having the world’s most silent PSU fan control (and series) without sacrificing on heat or cheating even with sleeve bearing.”

# ANTAL Tuning #

(#32417) Albigator válasza Zwiebi (#32407) üzenetére


Albigator
őstag

Valahogy így gondoltad?


kép2

Ma így tesztelem :

Valamint azt kérdezem, hogy a AIO Pump 4 pines csatiját nem lehet használni ventiként? :F

Ha nem akkor a korábban linkelt switch jó minőségi cucc, vagy inkább egy elosztó rendes boltból vásárolva?

(#32414) enemi Erre nem is gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#32418) Zwiebi válasza Albigator (#32417) üzenetére


Zwiebi
tag

Igen, igy gondoltam. Probald meg az elolapi takarolemezek nelkul is. Talan osszesegeben nyersz par fokot...

A venti eloszto pedig nem egy komplikalt szerkezet, szoval valoszinuleg jo lesz.

Meg mindig azt mondom, hogy egy rendes hutovel letudhatnad az egeszet. PCX-et emlitetted feljebb, ott most az Alpenfohn Ben Nevis 7400.- , a Ben Nevis Advanced 8700.-. AM4 foglalatra siman kallantyuval fel lehet fogatni, adnak hozza hovezeto pasztat is. Ha felsz tole, kereshetsz ismerost aki megcsinalja. A hazadban nem annyira rossz a szellozes, hogy tul sokat tudjal nyerni tovabbi ventik hozzaadasaval meg allitgatassal (kiveve ha alulfeszeled a procit).

(#32419) Albigator válasza Zwiebi (#32418) üzenetére


Albigator
őstag

Az előlapi takarólemezeket nem akarom leszedni, az csúnya. :D

Mindenképpen CPU hűtő fog kelleni, csak én egy normálisat akartam majd idővel.
De ilyen 7-8 ezerért is vannak jók? Vízhűtést nem szeretnék egyébként. De vannak sokkal drágább toronyhűtők is.
A házamba max 160 mm-es hűtő fér be, amit linkeltél 159mm-es. Ez nincs nagyon kicentizve, pontosabban milizve?

Tudom erre ott a "Milyen CPU hűtőt vegyek" topic amit még nem is olvasgattam. :N

Amúgy szerintem az ipont említettem, pedig inkább a pcx-től rendeltem volna, csak hát ott később jelentek meg a B450-es alaplapok, én pedig türelmetlen voltam. De mostmár mindegy is honnan venném a proci hűtőt, mert házilag kell feltenni. Nincs olyan megbízható ismerősöm/haverom aki jobban értene számítástechnikai dolgokhoz mint én sajna, úgyhogy nekem kell majd megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#32420) Zwiebi válasza Albigator (#32419) üzenetére


Zwiebi
tag

Legalabb egy teszt erejeig vedd le az elolapi takarolemezeket.
A sima Ben Nevis csak 140mm magas. Alpenfohn nagyon jo ar-ertek aranyu termekeket gyart altalaban. Mindenesetre benezhetsz a masik topicba is tanacsert. A beepitese pedig ennyibol all: https://www.youtube.com/watch?v=hCfsjVACZ7I.

(#32421) Albigator válasza Zwiebi (#32420) üzenetére


Albigator
őstag

Csak azért nem veszem le őket, mert mikor az optikai meghajtót kivettem akkor alig bírtam visszarakni normálisan azt a lemezt a helyére, bepakoltam a ventit és mikor raktam vissza a ház oldallapját véletlen benyomtam és beesett, rakhattam vissza megint...

De nem lett jobb a helyzet, hogy hátrább került a venti, azaz közelebb a procihoz, sőt kicsit rosszabb, Light és High fokozaton egyaránt. Pakolom is vissza az elejére, közvetlen a takarólemezek mögé, onnan gondolom egyből szívja a friss és hidegebb levegőt.

Nem tűnik bonyolultnak a CPU hűtő felrakás egyébként.
De ha maximálisan befér 160mm akkor illik belerakni majdnem akkorát, a 140mm nem túl kicsi már? A 159 is bemegy elvileg csak gondoltam pár milivel kisebbet érdemes. Nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#32422) roli1208


roli1208
csendes tag

Wingboost 2 plus 140mm-t lehet kapni valahol fehér színben? Csak narancssárgában találok az pedig nem igazán illene a környezetbe.

(#32423) Grózi válasza L4D1K (#32415) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem akkor ide pwm-s venti fog kelleni,de ki kéne mérni a lábakat ha biztosat akarsz tudni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32424) L4D1K válasza Grózi (#32423) üzenetére


L4D1K
őstag

Hmm vagy hagyom az egészet így ahogy van. Csak odahajolva hallom h bármi is történik a gépben. Mondjuk egy portalanítást így is megér a dolog.

# ANTAL Tuning #

(#32425) rasotamas


rasotamas
veterán

Sharkoon VG4-W ház szellőzését kissé feljavítottam :DD . A donor egy tönkrement LC Power tápegység, pont bepasszolt a lemez. nem lett tökéletes, szabadkézzel csináltam Dremellel. Hogy ilyet miért nem lehet boltban kapni, az számomra rejtély.




[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32426) struszi válasza rasotamas (#32425) üzenetére


struszi
aktív tag

Nem lett rossz. Annak idején én is csináltam hasonlót. :) Hőfokokkal nyertél?

"Hűségem a becsületem"

(#32427) Albigator válasza rasotamas (#32425) üzenetére


Albigator
őstag

Nem megy be így sok por elöl? Vagy ami igen, az ki is lesz fújva?

(#32428) dqdb válasza Grózi (#32423) üzenetére


dqdb
nagyúr

+ L4D1K

Én ebben a PWM-ben nem lennék biztos. A leírás alapján három láb tiszta: föld, fix 12 V és a fordulatszám-visszajelzés. A negyedik lábra a leírás 3-12 V közötti értéket ír, és innentől nem egyértelmű számomra a leírás, és oszcilloszkóp kellene a kimérésére.

Ha ez a 3-12 V úgy jön létre, hogy ez egy PWM jel lényegében, azaz a 12 V-ot szaggatják meg 25-100% kitöltéssel, akkor erre mehet olyan 3 pines ventilátor, ami 3 V-on már elindul, csak ilyet nem ismerek (a B12-2 is 3,4 V-ot igényel), és valószínűleg nem ártana a jelet egy kondenzátorral megsimítani kicsit. Vagy mehet PWM-es ventilátor, de ebben az esetben a 0-12 V közé eső jelet 0-5 V közé kell besűríteni, mert a PWM szabvány 5 V-ot ír elő (nem pontosan ennyit, hanem közelítőleg, de a szabvány korábbi letöltési forrása megszűnt, így nem tudom megnézni).

Ha az a 3-'12 V úgy jön létre, hogy tényleg annyi jön, akkor mehet rá 3 pines ventilátor, lásd az előző bekezdésben szereplő feltételekkel mínusz kondenzátor. És PWM-es biztosan nem mehet rá.

A legbiztosabb megoldás egy előtét elektronika fejlesztése lenne egy PWM-es ventilátorhoz, ami a negyedik lábon kapott jel alapján előállítja a PWM-es vezérlőjelet a ventilátornak, valamint az attól érkező fordulatszáminfót átszámolja az eredeti ventilátor tartományába (mert ki tudja, hogy a szabályozást mennyire építették rá az eredeti ventilátortól visszakapott fordulatszámértékekre).

Szóval bonyolult és drága, hiába volt jó az a táp 5-6 évvel ezelőtt, nem éri meg a befektetést pénzben és időben, ha még tényleg nem olyan hangos.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32429) rasotamas válasza struszi (#32426) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Persze, sokat:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32430) rasotamas válasza Albigator (#32427) üzenetére


rasotamas
veterán

Akarok rá venni egy porszűrős rácsot ehelyett. Egy rendes venti se ártana mondjuk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32431) L4D1K válasza dqdb (#32428) üzenetére


L4D1K
őstag

Ugyanerre a konklúzióra jutottam. A gépet a táppal együtt sem lehet hallani szabad füllel 0.5m kívül, sőt. Egyelőre marad így ahogy van, előbb utóbb úgyis kell egy új táp ha jön új vga proc etc... Majd akkor veszek moduláris félpassziv típust. Addig csak elketyeg.

# ANTAL Tuning #

(#32432) roli1208


roli1208
csendes tag

4-4500 forintért van a wb2+ 14cm-esnél jobb házhűtő?

(#32433) Grózi válasza dqdb (#32428) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+ lehet hogy a leírás nem stimmel,ki kéne mérni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32434) Grózi válasza roli1208 (#32432) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín),már ha 3 pin is szóba jöhet.
A led nélküli olcsóbb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32435) Zwiebi válasza Albigator (#32421) üzenetére


Zwiebi
tag

Jo a 159 mm-es, csak neha hazudnak a gyartok. :D

(#32436) roli1208 válasza Grózi (#32434) üzenetére


roli1208
csendes tag

Készlethiány van belőle mindenhol?

(#32437) Grózi válasza roli1208 (#32436) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Melyikből?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32438) roli1208 válasza Grózi (#32437) üzenetére


roli1208
csendes tag

A black editiont nem nagyon találom sehol, a másik meg inkább 6-7000.

[ Szerkesztve ]

(#32439) Albigator válasza Zwiebi (#32435) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi.
Megjártam a Milyen CPU hűtőt vegyek? topicot ahol a beakasztós megoldásról lebeszéltek.

Scythe Mugen 5 Rev B toronyhűtőt veszek majd. Ez csak 154.5-156.5 mm-es, azaz be kell férjen.

(#32440) Grózi válasza roli1208 (#32438) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy látszik készlethiány van jelenleg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32441) dqdb válasza Grózi (#32440) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eléggé rosszul kalkulálja a készletet a forgalmazója, mert úgy tűnik, hogy inkább az a hír, ha éppen nincsen belőle készlethiány ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32442) Grózi válasza dqdb (#32441) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajnos ez tény.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32443) roli1208 válasza Grózi (#32442) üzenetére


roli1208
csendes tag

Köszönöm. Igazából október közepéig ráér, mert akkor lesz az új gépből valami.

(#32444) mgabi válasza Albigator (#32439) üzenetére


mgabi
senior tag

aprón van egy alig használt jó árban, igaz nyíregyházi.

(#32445) Albigator válasza mgabi (#32444) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi, h szólsz de újat szeretnék venni, csak szeptember elején.
Amúgy tényleg jó áron van.

(#32446) Zwiebi válasza Albigator (#32439) üzenetére


Zwiebi
tag

Ketszer annyiert persze hogy kapsz jobbat. :DDD Biztos vagyok benne, hogy jol fog szolgalni, csak ne felejts el visszajelezni, hogy mit sikerult kihozni hofok teren. ;)

(#32447) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Üdv!
Van valami ventilátor 12-14cm-es téren 4pin PWM, ami 20dB-el körüli zajos, és hasonlóan hűt mint egy Noctua?
Nekem van egy Noctua NH-D14-es hűtőm, és azoknak a gyári ventilátorait szeretném lecserélni, egyrészt a színe miatt.
Fekete, vagy fehér színű kellene nekem elsősorban, és jó teljesítménnyel bíró.
Összefoglalót olvastam de ott ami van 14cm-es venti, és az van írva hogy rendkívüli halk a maga 24dB-el, én abból nem kérek. Ami halk az 20dB-el alatti. Tehát ha ilyen létezik, meg az elvárásaimnak is megfelelne, bátran írjatok mik a lehetőségek, ha egyáltalán van. ;]
Köszönöm!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#32448) abridabri válasza RobbyJr (#32447) üzenetére


abridabri
veterán

En a D15 -re TY 147A ventiket raktam, ugyanugy teljesitenek mint a gyari Noctua ventik , csak szebbek :K
De szerintem a D14 kialakitasa miatt elol csak 12cm venti fer el. Kozepre +hatra (pull -pull ) viszont elfer a TY147A is .

[ Szerkesztve ]

(#32450) metallik


metallik
csendes tag

Sziasztok

Van egy Leadtek Winfast PX9500GT 512MB 128bit DDR2 PCIe Videokártya amiben a cooler valszeg csapágyas (?) lehet, mert már baromira zúg. Ilyen DFS601012L 12V cooler van benne amit cserélni kellene. Tisztogatáson, egyebeken túl vagyok, nem segít. Nyilván nem vennék bele (feltétlen) újat, mert többe lenne mint amennyit a kártya ér, de párszázból hogyan/honnan lehetne ebbe még normál (nem csapágyas/kerregő) ventit szerezni szerintetek? :R
Ezek a méretek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.