Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Glaz-dozfhut válasza fatal1ty1984 (#15344) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Itt jártál már Táp ventilátor csere? Mert nem mindegy milyen venti kerül bele. Pl. kell a teljesítmény is.

- Glaz-doz-fhut -

(#15352) fatal1ty1984 válasza Glaz-dozfhut (#15351) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

:R

(#15353) vaakuum válasza Bacusuz (#15350) üzenetére


vaakuum
addikt

Alaplap hogyan szabályoz a három tűs csatikon, amikor a biosban beállított értéknek megfelelő fordulattal pörgeti a ventit?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#15354) jookomak válasza vaakuum (#15353) üzenetére


jookomak
őstag

3 tűsön feszültség alapján szabályoznak a lapok.

(#15355) Pete55555


Pete55555
addikt

Próbálta már valaki ezt a Deepcool XFAN 120-ast?
Vettem egyet, 830-ért gondoltam megéri, és elég jó kis venti szerintem. CM N200-as házba szereltem be, hátulra kifele fúj, 1300-on is csak egy kis szélzajt hallok, 80%-on használva pedig szinte hangtalan, de azért a levegőt mozgatja, én teljesen meg vagyok vele elégedve.
Lehet veszek még 2-t belőle előre is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#15356) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Gondoltam lecserélném a Silencio 650-es háznak a gyári ventiket. Milyet ajánlotok hozzá? A lényeg hogy csendes legyen,és aránylag olcsó.

(#15357) torma1981


torma1981
veterán

Corsair SP120 High Performance Edition erről valami tapasztalat? Mennyire csendes?

(#15358) Grózi válasza torma1981 (#15357) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semennyire,idegesítő motorhangja van-de persze népszerű mert jól néz ki.Ha igazán csendes kell akkor BeQuiet Shadow Wings2 vagy ha pénz nem számít akkor Noctua.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15359) torma1981 válasza Grózi (#15358) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi. :D A Noci egy vagyon.

Noctua NF-P12 PWM lenne most 4k-ért. Megéri szerinted?

(#15360) Grózi válasza torma1981 (#15359) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék a BeQuiet-nél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15361) patomi válasza torma1981 (#15357) üzenetére


patomi
őstag

Jó kis venti, nekem volt ,,1200-as fordulat felett kezd jönni a hangja. (mint a legtöbbnek) De ez inkább bordára való. Házhűtésre vannak jobbak.

(#15359) torma1981 Ha azt a ventit megkapod 4K-ért akkor ne habozz.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15362) frank04


frank04
tag

Sziasztok!
Tudnátok mondani egy ajánlott 3 pines ventilátort, ami 120mm-es és sima 25mm vastag?
Köszi!

(#15363) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Melyik a legnagyobb légszállítású ventilátor 120mm-es kategóriában?

Kompakt vízben gondolkozom és arra szeretnék 240-es radira 4db-ot.

Előre is köszi! :R

(#15364) jookomak válasza Daffchy (#15363) üzenetére


jookomak
őstag

Vannak 3-5-6 ezer rpm-es papst-ok, delták is akár. De te azt biztos nem akarod hallgatni. Szóval jó légszállítású, viszonylag elfogadható hangú ventiket szeretnél?

(#15365) eventus válasza Daffchy (#15363) üzenetére


eventus
veterán

Nem kell neki olyan nagy, hiszen vékony a radiátor. Légnyomás legyen erős vagy nagy légszàllìtàs, hogy az elsőt ellensúlyozza. Pl elég a Corsair SP120 Quiet is. Lehet az Akasa Apache Black is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15366) eventus válasza jookomak (#15364) üzenetére


eventus
veterán

Jujj, nem kellenek olyanok! Elég 1500 rpm max is. Nekem 700on is jól érzi magát a H100i.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15367) Daffchy válasza eventus (#15365) üzenetére


Daffchy
őstag

De ezek közel sem a legnagyobb légszállításúak nem?
Normális keretek között persze, tudom van Delta ami szállít vagy 200-at, de az egy porszívóval vetekszik hangban...

Az egyik valami 56 a másik talán 65cfm körül.

A Coolink SWiF2-12P tud azt hiszem 75-öt.

[ Szerkesztve ]

(#15368) jookomak válasza Daffchy (#15367) üzenetére


jookomak
őstag

Ezek az adatok nem jelentenek semmit, minden gyártó úgy mér, ahogy úri dolga kívánja.
A swif2 ettől függetlenül nem való bordára, kicsi a statikus légnyomása.

(#15369) Daffchy válasza jookomak (#15368) üzenetére


Daffchy
őstag

Akkor mi lenne a legjobb választás radiátorra(teljesítményt nézve)??? :R

[ Szerkesztve ]

(#15370) jookomak válasza Daffchy (#15369) üzenetére


jookomak
őstag

eventus által említett corsair pl. Van belől high performance is, de elég sok lehetőség van. Akasa, alpenföhn, be quiet, bitfenix, noctua, noiseblocker, scythe. Pl. itt egy teszt: [link]

1500-1800 rpm körüli maxokat nézz, ha valóban nagyobb teljesítmény kell.

[ Szerkesztve ]

(#15371) eventus válasza Daffchy (#15369) üzenetére


eventus
veterán

De NEM kell turbina rá. Nekem 38 cfm a lészállítás és megfelel, mert nagy a légnyomás, 1400 rmp a max fordulatom, de az az sem kell szinte. Swif2-t viszont van aki megelégedéssel használ radiátoron.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15372) Daffchy válasza jookomak (#15370) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen, neked is eventus!!! :R

Tanulmányozom a tesztet! :))

(#15373) frank04 válasza frank04 (#15362) üzenetére


frank04
tag

Sziasztok!
Tudnátok mondani egy ajánlott 3 pines ventilátort, ami 120mm-es és sima 25mm vastag?
Köszi!

(#15374) Grózi válasza frank04 (#15373) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit olvass vissza,párat ajánlottam.Ha olcsó kell akkor Xilence Red Wing,ha nagyon csendes akkor BeQuiet Pure Wings 2.Már ha házhűtésről beszélünk,nem borda vagy radi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15375) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy lassan 3 éves Fractal Design Core 3000 házam (jelenleg van egy venti elől, hátul és felül), amiben szeretném kibővíteni a gyári ventiket. Visszaolvasva arra jutottam, hogy akkor felülre tennék egy Cooltek Silent Fan 140mm, előre alulra pedig egy-egy 120mm-es Xilence Red Winget.
Van még egy Scythe Ninja 3 hűtőm, amin hangos a gyári venti, ezt is lecserélném egy PWN-es 120mm Xilence Red Wingre.
Szerintettek ez így jó valasztás?
Még felmerült bennem több kérdés is:
1. Tegyek-e ilyen porszűrőket a fenti meg a lenti ventik alá?
2. Cseréljem-e le a meglévő gyári FD ventiket mondjuk Cooltekre? Jelenleg majdnem minimum fordulaton mennek (gyári szabályzóval vannak majdnem a minimumra állítva), de feltekerve már eléggé nagy a szélzaj.
3. Ha igazán csendes gépet szeretnék akkor szedjem ki a gyári FD ventiket és tegyek be helyettük be quiet pure winget?
4. Ha ilyen elosztó veszek, akkor az alaplapomról tudok szabályozni egyszerre 2 egyforma ventit is?

Előre is köszönöm annak aki végigolvassa és tud nekem segíteni :R

(#15376) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
AC F12-ből érdemes PWM-eset venni, vagy csak a non-PWM-est?
Hogy működik pontosan a nem-PWM-es 3 tűs ventik szabályzása? Ezt sosem értettem. Alapból maxon pörög, vagy alaplapnak van ventiprofilja, vagy magától leszabályozza?
(Van három PWM AC F-em, bár a Speedfant kénytelen voltam bevetni mindhármon, ezért most nem-PWM-eset választanék, hátha azokkal könnyebb.)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15377) Grózi válasza bogarfx (#15375) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Én nem tennék
2.A gyári Fd-n a cooltek halkabb,de gyengébb is.
3.Igen
4.Vagy igen vagy nem alaplapról(alaplapja válogatja),ventivezérlőről igen ha bírja egy ágon(a legtöbb igen)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15378) bogarfx válasza Grózi (#15377) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Először is köszönöm a válaszokat. :R
Tehát akkor, ha hosszú távon gondolkodok mindenképp megéri most kiadni többet a be quiet ventikért mintsem most megvegyem a coolteket, aztán utána csak rágom magam hogy a be quiet csendesebb lenne és végül csak megveszem azt.
Akkor szerintem beszerzek 3 be quiet ventit a gyári FD helyére beteszem őket és rá is tudom így kötni a gyári ventiszabályzóra. Később meg még mindig tudok venni plusz ventiket.
Egyébként a Ninja 3-ra milyen venti lenne jó? Egy sima i5 4570 alá lenne csak.

(#15379) Grózi válasza bogarfx (#15378) üzenetére


Grózi
Topikgazda

BeQuiet-ből elég a Pure Wing2,12cm-s 2500FT körül van,de van 14cm-sben is 2800 körül.Ninja 3 Rev.B-re nekem anno a Xigmatek XaF 1252 nagyon bevált.60%-ig nincs hangja,felette se gáz de legalább hűt rendesen.
Újonnan 2800-3000 körül van,de hogy ez kis reklám is legyen-én is hirdetek egy garanciális-3 hónapost 1500-ért.... :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15380) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Milyen csendes de jól hűtő ventilátorokat ajánlotok? Silencio házban lesz. Persze emberi áron.

(#15381) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok Srácok!

Gépház és hozzá tartozó ventik vásárlása esedékes a köv hónapban és ezekhez kérnék tőletek tanácsot.

A kiszemelt gépház: Tt Urban S31 - 2db 12cm-es venti a házban
Hozzá 2db Deepcool GF140 PWM-es venti a tetejébe,illetve 1db GS12-as szintén PWM venti a táp mellé.

A gépház elejébe a házhoz mellékelt Tt 12-es ventik kerülnének.

Kérdéseim:
A deepcool-ok helyett tudtok valamit javasolni ami hasonló paraméterekkel bír,mint a fent említettek és nem drágább azoknál?
Van valakinek első kézből tapasztalata ezekkel a ventikkel?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#15382) Grózi válasza Stukker1987 (#15381) üzenetére


Grózi
Topikgazda

torma1981 és Stukker1987!
Mindkettőtöknek a BeQuiet Pure Wings2-t javaslom-házhűtésre ideális+nem vészes az ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15383) Stukker1987 válasza Grózi (#15382) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Néztem a BeQuietet,de nem PWM és a 14cm-es ventinél nálam fontos lenne,hogy 12-es helyre is passzoljon...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#15384) frank04


frank04
tag

Sziasztok!
A Xilence COO-XPF120.R ventinek 2 csatlakozója van, egy 4 tűs HDD és egy 3 tűs molex. Mind a kettőt be kell kötni, hogy működjön, vagy elég ha csak a 3 tűset szúrom rá az alaplapra?

(#15385) Henk válasza frank04 (#15384) üzenetére


Henk
veterán

Ha ilyen csatija van mint ezen a képen, akkor elég a 3-ast a lapra dugni.

(#15386) Grózi válasza frank04 (#15384) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak a 3pin csatit a lapra!Vagy csak a molexet,de akkor nem tudod szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15387) frank04 válasza Grózi (#15386) üzenetére


frank04
tag

Köszi, srácok!

(#15388) szbarnabi320


szbarnabi320
újonc

Szisztok!
Lehet hogy valaki valahova már leírta, de nekem nem sikerült megtalálnom.
A házhűtés ventijeit szeretném lecserélni csendesebbre. Elől 140-es hátul 120-as venti van. Az alaplapon(Asus Gryphon Z87) van 3db 4 tűs fan csatlakozó. A kérdésem, hogy Noctuaból melyik lenne a jobb választás? PWM-es vagy ULN.
Köszi a segítséget!

(#15389) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
120mm-es PWM es venti max 3-4000ig mit ajánlotok?
Proci hűtésre Hyper 212+ bordára.

(#15390) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Végülis hosszas gondolkodás után a következőket rendeltem meg:

Tt Urban S31-szerintem letisztult a vonalvezetése és mindent teljesít amit egy modern háznak tudnia kell,mindezt még elfogadható áron. Anyaghasználat sztem a leggyengébb pontja...

Hozzá 2Db Alpenföhn Wing-Boost 2 14cm és 1db Alpenföhn Wing-Boost 2 12cm-es ventit rendeltem pluszba.

A 2 gyári Tt venti megy a ház elejébe,1Db Alp megy a táp mellé lentre és a maradék 2 14cm-es a gépház tetejébe.

Sztem ez a struktúra így bármilyen még épeszű határon belül megépített gépet le tud hűteni...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#15391) eventus válasza Stukker1987 (#15390) üzenetére


eventus
veterán

Remélem neked jó lesz, én nagyon utáltam. Recsegő műanyagok, rossz illesztések, rezonáló porszűrők, elől a porszűrő mögött nagy rés van és onnan felhozza a port. Meg nagy, ha nincs tele, akkor felesleges ekkora ház. Ja igen, még az oldallapok is rezonáltak :DD

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15392) Grózi válasza eventus (#15391) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nálam is járt már,többet nem fog-hasonlókat tapasztaltam én is.A kollega telerakja ventivel,lesz zenei aláfestés... :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15393) eventus válasza Grózi (#15392) üzenetére


eventus
veterán

Hatodikon lakom és erős volt a kényszer, hogy... Tesztekben jókat írtak róla, képen sem látszott, hogy hulladék. Mellesleg bízott az ember a TT-ben. Corasir 350D helyett választottam, de aztán az lett az urban után. Tökéletes elégedettség. :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15394) Grózi válasza eventus (#15393) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én már nem hiszek a teszteknek ha házról,tápról vagy ventiről van szó-csak a saját tapasztalataimnak.
Én ár alatt vettem és bukta nélkül eladtam,igen boldog voltam mikor megszabadultam tőle. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15395) eventus válasza Grózi (#15394) üzenetére


eventus
veterán

Már én is csak saját tapasztalat alapján, azért repül a 2 db AF140 led venti :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15396) Grózi válasza eventus (#15395) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt nem csodálom,a sima(nem led-es) halkabb-de az se az igazi. Corsair ventik kicsit túl vannak árazva+futtatva,sokkal jobbak is vannak olcsón.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15397) eventus válasza Grózi (#15396) üzenetére


eventus
veterán

Ez igaz, de szééééépek :) ablakos a ház, kell a muskátli :DD Bár a teljesítménnyel nincs bajom.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15398) Grózi válasza eventus (#15397) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az tény hogy mutatósak,de sok olyan van ami jobb teljesítményű kisebb hang mellett és jól is néz ki.
Mondjuk a gyűrűkkel nagyon telibe találtak,csodálom hogy senki se másolja még.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15399) eventus válasza Grózi (#15398) üzenetére


eventus
veterán

Nekem is amiatt tetszenek, illetve, hogy nem a szokásos négyzet forma. :K Lehete, hogy van jobb és halkabb, de rájuk nem panaszkodom. Szépek és megfelelnek :B

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15400) Grózi válasza eventus (#15399) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lényeg,hogy neked bevált-csak ez számít.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.