Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54343) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#54342) üzenetére


doc
nagyúr

4-en bal combon, ketto a jobbon, egy "masik labon atrakva a jobbon", ez leginkabb a ketto kozott van.

"Vissza fogod te tenni majd a jobbra...Amikor majd nem akkordokkal prüntyögsz."
Akkordokkal ritkan "pruntyogok", viszont pont olyankor a jobbomra szoktam tenni (az akusztikust es a Telecastert), ahhoz nagyon jo a "jobbcombos" pozicio. Metalhoz baromi kenyelmetlen a jobb kezemnek a jobb comb. Neha ki szoktam probalni, de mar par masodperc utan szinte fajdalmasan feszul az egesz jobb karom.

"Ha valaki ebben a pozícióban próbálja a hüvelykujját a nyak mögé szépen eldugni, a csuklója garantáltan "törik", ami nagyon rövid időn belül fájdalmas lesz." - epp ellenkezoleg. a 'klasszikus' jellegu pozicioban gyakorlatilag tokegyenes a bal csuklo igy, az egyetlen ami zavar hogy olyankor a gitar nem vizszintesen van. (vizszintesen tartva tenyleg igaz amit irtal, de az nekem a rovid kezem es ujjaim miatt eleve kevesbe opcio)

"a pengető kar a bal lábas pozícióban a test elé kerül, a jobb vállban egyből már feszültség lesz." - kiprobaltad egyaltalan valaha? :D Pont hogy a jobb labas verzioban feszul a vall, pont ezert is irtam hogy a bal kezemnek kenyelmesebb lenne, viszont igy baromira feszul a vallam ahogy hatra kell fesziteni.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.