Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50834) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#50820) üzenetére


benedekco
addikt

Próbáld így.
Elindítasz egy alap ütemet lassan, pl 80bpm a mobilodon (én Soundbrenner-t használok, de bármilyen takt jel jó)
Majd játssz egy A moll-t 4x megpengeted
Majd G dúr 4x megpengeted
Majd F dúr 4x
Majd vissza G 4x
Ezt az akkord váltást gyakorold be, majd ütemre játszva mikor vissza érsz az elejére, azaz az E moll-hoz akkor indítsd el a loopert.
Majd mikor körbe értél, azaz megint játszanád az E moll-t akkor taposs megint a looperre így ezt a sorozatot fogja neked ismételni.
Itt a takt jelet ki is lőheted. Az nem kell, csak elmászik és összezavar.
Na most kezdj rá játszani egy A moll pentatonikus skálát.

Itt egy példa. MP3, szar minőség, rég nem is fogtam a gitárt, szóval bocsi most este gyorsba csak ennyire tellett tőlem.
A lényeg, hogy a felvétel elején eljátszom az Am G F G-t majd rálépek a looperre, folytatom a játékot, pont mint előbb, majd mikor újra az Am jönne akkor rálépek megint. itt lezárta a kört, és azt hallod, hogy az ismétlődik, miközben valami alap szart ráprüntyögök.
Aztán emeled a tempót, variálod a ritmust, és hozzáadsz extra hangokat, pl blues skála vagy a rendes moll skála hangjait, már ahol kiadja az. Én se pentatont játszom, mert elfelejtettem, hogy azt kellett volna, újra venni meg nincs kedvem, késő van fáradt vagyok.
Remélem segít :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.