Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek, kihagyja! :R
Ezek vannak jelenleg amit kinéztünk:
Cort Ad870 3TS
Cort AF-510M OP
[link]

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42252) Eastman válasza arnyekxxx (#42250) üzenetére


Eastman
őstag

Hello!

Kezdem onnan, hogy a YT videókat NewPipe-pal játszom le, kb. 85%-ban a háttérben, tehát csak hangot hallok, kép olyankor nincs. Az első alkalom után ismétlésre tettem, pont úgy mint anno a karanténos dalotokat. :R Minimum 15x végigpörgött azóta és nagyon tetszik. Most néztem a vidit.

Amikor színesre váltott, borzongás, mosoly.

Szép munka, grat hozzá!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42253) arnyekxxx válasza Eastman (#42252) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:) Köszi.

(#42254) Moleman


Moleman
addikt

Kicsit időutazós válasz, de a pengetős téma érdekes volt. :)

Érdemes időről időre újra kipróbálni más pengetőket, mert nagyon tudnak változni a preferenciák és ahogy a pengetőt használod.
Én 6+ évig csak a medium Fendert ismertem, mert azt kaptam ajándékba kezdőként, az volt az isten. Egyszer próbáltam egy 0.73-as Tortexet, nagyon nem jött be, örültem is, mikor elhagytam pár hét után. :D

5 évvel később nekiálltam kísérletezni, rendeltem három marék pengetőt. Sokáig használtam 1.5-2 mm-es akrilokat, később Jazz 3, JP Ultex, aztán 1 mm Tortex lett a favorit. Aztán ritmusgitározáshoz elkezdtem 0.6-os Tortexet használni, az is nagyon bejött. A régen gyűlölt Tortex lett a legnagyobb kedvencem mindenre. :)
Később heavy Fendert is sokat használtam, most talán az az első, amit kiveszek a dobozból, ha nagyritkán leülök játszani.

A húrokhoz: nem is értem, miért mondják vastag bariton szetteknél is, hogy ha sodrott a G húr, nem tudnak rajta szólózni (pl Andertons videókban). A legkényelmesebb dolog a világon.
Én világ életemben Fender és Dáridó húrokat használtam (rémlik valami olyan, hogy a Fender átcímkézett Dáridó, nem tudom igaz pletyka volt-e), egyedül a baritonomon van Ernie Ball, de azon is lecseréltem a G-t sodrottra.
Próbálkoztam olcsó kínai Orphee-val is, volt pár sikeres csomag, aztán több rossz volt, azóta inkább nem foglalkozom velük, marad a Dáridó.

(#42255) Plazmacucci válasza Moleman (#42254) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is mindenféle Dunlopot meg Fendert hsználtam, puhát, vékonyat, aztán kaptam egy Petrucci Jazz 3-at és rájöttem, hogy eddig szarúl szólt a gitár :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42256) benedekco válasza Plazmacucci (#42255) üzenetére


benedekco
addikt

Sima max-grip jazz 3-at próbáltál már, ahhoz képest milyen a JP? Imádom a maxgripet, de valahogy picike, pár milivel lehetne nagyobb, de nem vastagabb... az XL talán már túl nagy is, de nem próbáltam még egyet se, mert az itteni hangszer botlban ilyen pár fontokat elkérnek ezekért a szarokért, pár ezret meg nincs kedvem kiadná pár hülye pentetőért, tesztelni meg nem tudom őket itt.

Amúgy ti honnan szerzitek be a pengetőket? Aliról, vagy csak random hangszer boltokból?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42257) Moleman válasza benedekco (#42256) üzenetére


Moleman
addikt

A JP anyaga Ultex, a sima jazz puhább nylon, emiatt elég mások hangra is, érzésre is.

A JP a legtöbb helyen amúgy brutáldrága, én a muzikerből rendeltem, akkoriban még egyesével is adtak olcsón.

Alin szerintem csak hamis cuccok vannak, de ha pl Joyo-t veszel, az úgyis kínai. :) Egyszer rendeltem maxgrip jellegű kisebb méretű jazzt fillérekért, nem rossz. Nagyobb méretben nem tudom, van-e.

(#42258) Plazmacucci válasza Moleman (#42257) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jojo az tökéletes pengetőt csinál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42259) Goose-T válasza Plazmacucci (#42258) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, én is írtam már korábban, hogy olyat használok. Olyan, mint a Jazz 3, csak recés a felülete, hogy ne csússzon, és tizedannyiba kerül. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42260) WolfheartGR válasza Moleman (#42254) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én mióta rátaláltam a Cleartone húrokra csak azt használok. Tartós, nem döglik meg 3 hónap állásban sem, mint az Ernie vagy a daddario. Egész sokáig lehet gyepálni is. Szóval csakis.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#42261) BluEyes


BluEyes
őstag

[Dunlop Ultex Sharp .73] A nekem tökéletes pöngető. Ennyiért nem tétel, ezért nem is szopatom magam kínai szutykokkal. Illetve van még ilyen [Alice] acélom, kicsit szokni kell mer vékonyka, viszont ütősen szól, és ami a legszebb, hogy jóformán nem kopik, örök élet.
Húrból az olcsó a jó szerintem, inkább sűrűbben cserélem, úgyhogy ilyet veszek mostanában: [Darco] fél tucat 6360 Ft.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#42262) benedekco válasza Plazmacucci (#42258) üzenetére


benedekco
addikt

Na akkor majd ránézek erre. Aliról, vagy ebay-ről jön?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42263) arnyekxxx válasza BluEyes (#42261) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tegnap megvolt a nagyszínpados tesztje a 8ezer forintos fejládának, nem hiszem, hogy bárkinek feltűnt a közönségből, hogy nem a "diszlet" marshall szól.

(#42264) Plazmacucci válasza benedekco (#42262) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én ebay mert vallási okokból nem alizok :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42265) Eastman válasza arnyekxxx (#42263) üzenetére


Eastman
őstag


+

Egy nagy kép róla. Érdekel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42266) Moleman válasza Goose-T (#42259) üzenetére


Moleman
addikt

Á, akkor valószínű én is a javaslatodra vettem, már nem emlékeztem, 2.5 éve volt.

(#42260) WolfheartGR
Sokáig falikaron tartottam a gitárokat, úgy hamar döglöttek a húrok a portól, de tokban pihentetve évekig aránylag jól bírják. Szerintem bő 3 éve nem húroztam újra egyik gitárom sem. :) Igaz, nem is használtam őket szinte semennyit.

(#42261) BluEyes
Ezt a sharp formát ki akartam próbálni annak idején Tortexből, de sose találtam sehol készleten. Ha olyan helyen járok, majd ránézek, köszi, hogy emlékeztettél.

(#42267) benedekco válasza arnyekxxx (#42263) üzenetére


benedekco
addikt

Ilyenkor beállítasz egy fix hangzás és végig az az "erősítő" szól? Torzabb hangot nem az "erősítő" állításával állítasz hanem pl egy torzító pedállal? Vagy van pár beállításod amit néha számok között variálsz? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

re: plazma
Linket tudnál dobni, mert nem találok, a Jojo -ra nem találok semmit se. Köszi :)

re: más
Ma láttam Rabea Massaad-ot élőben, de nem volt pofám odamenni hozzám. Brightonban voltunk és az utcán smúzolt valakivel meg valami csajjal volt. Érdekes egy szitu volt, gondoltam odaszólok hogy jó a djent vagy valami szart, de hülyén vette volna ki magát. Szal csak megnéztem az arcot aztán tovább inaltam.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42268) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Igen, a dibox csak mint fej clean csatornával láda kimikrofonozva szerepel a sorban, a torzitást a multi gyártja. Kényelmi okokból igy alakult ezer éve, azt szeretem ha egy gombnyomásra tudok komplett programot váltani, ne kelljen 3 külön pedált megtaposni egy chorusosreverbes cleanböl nyers torzítottra váltáshoz meg random fesztivál random alapján is egyszerűbb egy clean csatornát kérni mint nekiállni kitekergetni valami szimpatikus torzított hangot egy ismeretlen erősítön.

(#42269) Goose-T válasza benedekco (#42267) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért nem találsz, mert úgy írják, hogy Joyo, nem pedig Jojo. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42270) benedekco válasza Goose-T (#42269) üzenetére


benedekco
addikt

Sáááájsze! Oké, kössz!

re: arnyekxxx
Köszi! Szóval ez van a sor végén, max a reverb ezután?
Amúgy ez akkor gondolom jóval szebben szól mint egy Zoom G3 bármilyen saját clean amp szimulációja?!
Andertons is csinált nemrég videót ilyen amp szim eszközökről. Igaz egyre kevésbé érdekesek a videóik, vagy csak egyre kevésbé húznak le dolgokat? Nemtom, de túl sok nem jön át az anyagból.
És a sima out-on vagy a BAL-out-on mész is a keverőpultba nem is szarozol semmivel?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42271) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne tapasztaltabb gitárosok felé (tőlem szinte mindenki tapasztaltabb).

Van egy Vintage VS6-om, illetve egy Yamaha Pacifica 112V-m.

A Yamaha valamelyest kényelmesebb, viszont az SG-nek jobban tetszik a hangja, így szívesebben is gyakorolok azon.

Kérdésem az, hogy egy Vintage V624 tekinthető egy öszvérnek, kényelem tekintetében inkább a Yamahahoz, hangzásban pedig inkább a VS6hoz húz?

Most a Yamahat cserélném le egy ilyenre, de nem titkolt szándékom hogy csak 1 gitár maradjon (aztán majd elindulok a lejtőn újra) :)

Előre is köszönöm az infókat, kommenteket, akármit :)
:R

"Those who want respect, give respect"

(#42272) Idiofil válasza Idiofil (#42271) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ja, sajnos a menjek el egy boltba és próbáljam ki, sajnos nem játszik (eddig 1 boltban találtam, de talán ott sem készleten és az a bolt ~ 300km autóútra van, úgyhogy mellőzném).

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#42273) Moleman válasza Idiofil (#42271) üzenetére


Moleman
addikt

Részben igen, részben nem. :)

A V624 formáját és anyagát tekintve valóban hasonlít a Pacifica éger strat jellegéhez, de érzésre nagyon más tud lenni, érdemes kézbe venned, hogy mennyire tetszik. A dupla humbucker is stimmel, de valószínűleg sokkal nagyobb jelű, agresszívabb, mint az SG. A floyd rose tremoló pedig általában inkább kényelmetlenség, mint előny, kivéve persze, ha szükséged van rá és aktívan használni akarod. Vagy kiékeled és semmi gondod nem lesz vele, én is úgy használom a floydos gitárom. :)

Az öszvér, amit keresel, szerintem kicsit máshol van a spektrumon, egy mahagóni HH stratra tippelnék. A klasszikus strat formájú mahagóni gitárok elég ritkák, ahogy elnézem inkább sportosabb darabok vannak, Chapman, ESP, Ibanez, Schecter, nagyon ritkán gyárt a Fender ilyet, de azok elég drágák.
Ha nem ellenszenves, a tele formára is érdemes lehet vetni egy pillantást, mint az ESP TE-200 vagy a Chapman ML3, mahagónik, aránylag jó áron mérik őket, bár a hangszedők ezekben is modernebb hangúak.

Vagy C terv, anyagilag biztosan ez a legkevésbé megterhelő: ha szereted a Pacificát, próbálj ki benne más hangszedőket, akár az olcsó kínai cuccok közül is ki lehet fogni jókat. A nyaki single coil helyére is lehet kapni mini humbuckereket. Nem kizárt, hogy megtalálod azt a hangot, amit keresel.

(#42274) consono válasza Moleman (#42273) üzenetére


consono
nagyúr

Ez mind jó ötlet, támogatom :)
Még egy dolog jutott eszembe: bármennyire is nem tetszik az ötlet, menj be pár hangszerboltba, próbálj ki pár gitárt, hátha ott lesz az is közöttük, ami hozza a Pacifica kényelmét és azt a hangot, amit szeretsz az SG-ben...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#42275) Idiofil válasza Moleman (#42273) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm a választ,

Igen, tremolo a mostani pacifican is használaton kívül van, az az új jövevénynél sem számítana.
Az elején nézegettem a Yamaha Pacifica 120-át (HH)m illetve Fender/Squier oldalon is HH kiosztású gitárokat, viszont mivel a Vintageről sok helyen írták, hogy ár/értékben kiemelkedő, illetve engem nagyon meggyőzött (bár ez másnak nem jelent sokat, nekem igen) a VS6, így ezen irányba indultam el, így jutottam el a V624hez.

Amit most találtam mahagóni, strat és HH az egy ibanez.

Gyarló vagyok, de a telecaster nem tetszik.

Viszont a C terven még gondolkodok (bár mivel kevés szabadidőm van, így a szerelgetésre fordítandó időt inkább gyakorlásra szánnám :)

"Those who want respect, give respect"

(#42276) Idiofil válasza consono (#42274) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát a környékbeli hangszerboltoktól nem vagyok elájulva. (Miskolc térsége).
Az egyikben teljesen hülyének néztek (3X kellett bekocsikáznom oda 25 km távolságból, mire olyan eladó volt-bár telefonon mindig azt mondták, hogy mehetek-, aki megengedte hogy levegyük a gitárt az állványról. )

A másikban elég kevés gitár van és azok is inkább belépő kategória (Geryon, Cort alja, Squier Bullet).

Szerk: Javítom magam, a linkelt Ibanez a webshop leírása szerint mahagóni, de amúgy nem. Meranti body-t ír az Ibanez.com.
Sry

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#42277) Moleman válasza Idiofil (#42275) üzenetére


Moleman
addikt

Az S521 szerintem jó választás, mahagóni, fix híd, jó pickupok.
Nekem nagyon kényelmes ez a testforma, nagyon vékony, mintha egy diszkoszon gitároznál, egyszer szeretnék egyet én is. :)

Ha Neked mégis a vastagabb test jönne be, az RG321-RG421 is kb ugyanezt tudja, csak vastagabb-szögletesebb a testük.

(#42278) Goose-T válasza Idiofil (#42275) üzenetére


Goose-T
veterán

Szóba jöhetne még a Cort KX1Q is, de olyat már csak használtan lehet találni időnként.

Egyébként nagy valószínűséggel nem tetszene az Ibanez hangja, ha a Vintage-é tetszett, mert nagyon más karakterűek.

Amúgy meg szabadulj meg minél hamarabb a VS6-tól. Lehet, hogy csak az én rossz tapasztalatom, de volt nemrég egy régi, még koreai gyártmányú VS6-om, és volt a kezemben koreai V100 is, és egyáltalán nem voltam elájulva tőlük. A hardver okés, de a faanyaguk nagyon csúnyán öregszik. A VS6 felülete tiszta hullámos volt a festék alatt, és mindkettő kialakítása annyira elnagyolt, mintha valami közepesen képzett emberke faragta volna szabadidejében kézzel. Nem beszélve a csavarodásnak indult nyakakról. Szóval nem is tudom, mit istenítenek rajtuk, én inkább el fogom kerülni a jövőben a márkát, ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42279) Idiofil válasza Goose-T (#42278) üzenetére


Idiofil
aktív tag

A faanyagtól eltekintve amúgy az S521 tetszik (130 körül újonnan magyar webshopból, a V624 itthon ~150, gear4musicon ~ 130) Úgyhogy nagyjából uott vannak árban.
Bár az az Ibanez Mahagony Oil kinézet nagyon bejövős :C :C

Szerk:
KÖszi az infót, bár szerintem szinte az összes tesztvideó új hangszereket tesztel, könnyen lehet, hogy csúnyán öregszik. Ha találnék egy tetsző hangú gitárt, ami még kényelmes is, akkor csak az maradna.

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#42280) Goose-T válasza Idiofil (#42279) üzenetére


Goose-T
veterán

A Cortok szerintem egész tartósak faügyileg, van belőle nekem újabb is és régebbi is. Az Ibanezzel sem nyúlhatsz nagyon mellé, inkább lehet, hogy a hangzása nem jönne be neked. Érdemes még megfontolnod a Cort KX300-at is. Az is mahagóni superstrat kényelmes nyakkal, és a gyári pickupjai szerintem mocskosabb hangzásúak, mint az Ibanezéi.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42281) Idiofil válasza Goose-T (#42280) üzenetére


Idiofil
aktív tag

A fránya mindenit, eddig úgy voltam vele, hogy este suttyomban megrendelem a v624-et, de most már itt van az S521 is, meg a KX300 is (igazából mind tetszik) :)

"Those who want respect, give respect"

(#42282) Goose-T válasza Idiofil (#42281) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem felejtsd el a V624-et, még csak nem is mahagóniból van. Meg Vintage.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42283) Moleman válasza Goose-T (#42280) üzenetére


Moleman
addikt

+1, a KX-ek valóban nagyon kényelmesek, jó alternatíva lehet, erre nem is gondoltam.

(#42284) Idiofil válasza Moleman (#42283) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hmhm, alszok ra egyet KX300, 129 es van hozza kemeny tok :). Mar csak a szin kerdes?! :))

"Those who want respect, give respect"

(#42285) benvolio válasza Idiofil (#42271) üzenetére


benvolio
őstag

Ha mèg nincs vevőd a Yamahára, engem èrdekelhet. :)

(#42286) arnyekxxx válasza benedekco (#42270) üzenetére


arnyekxxx
veterán

részemről XLR-el a keverőbe és kész. Nyilván egy hasonló kütyüből egy komolyabb az jobb, nekem az volt a meglepő, hogy ez a filléres szar is teljesen vállalhatóan megszólalt nagycuccon is (próbateremben már hónapok óta ezzel tolom)

Hogy a G3-nál jobb-e azt nem tudom mert soha nem használtam. A basszeresünknek volt Bvalamilye,(mintha 3lett volna), abban az erősítőszimulációknak eléggé digitális hangja volt.

(#42287) Idiofil válasza Idiofil (#42284) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Meg egy kerdes, mennyire kell tartani az aktiv hangszedoktol? Ugy latom hogy a KX300nak az van. Mennyire macera, mennyire mas, mennyit bir az elem?
stb

"Those who want respect, give respect"

(#42288) arnyekxxx válasza Idiofil (#42287) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyáltalán nem macera, kicsit más, sokat bír.

(#42289) Goose-T válasza Idiofil (#42287) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Aldiban 600 Ft-ba kerül két darab 9V-os elem, annyival valószínűleg kibír egy évet. Rendelhetsz Kínából lítiumos akksit töltővel pár ezresért, azzal jópár évre megoldhatod a gondot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42290) espista válasza Idiofil (#42287) üzenetére


espista
senior tag

Hát nem egy '69-es Fender sigle az biztos. :-) Inkább metálra szoktak aktív hangszedőt használni. Persze kivételek vannak. Veszel az Ikeában párat és bedobod a gitártokba. El leszel vele egy darabig. Úgy is kell a CryBaby-be is.

Romani ite domum!

(#42291) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Akkor megnyugodtam, a szokasostol is hulyebben neznek ha ket hetente veszegetni kellene az elemet bele :D

"Those who want respect, give respect"

(#42292) arnyekxxx válasza Idiofil (#42291) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem az első időben nem volt kapcsolósra bekötve a jack szóval 0-24ben ment, fél évet úgy is kibírt a legtrébb citromsárga varta elemmel.

(#42293) benedekco válasza arnyekxxx (#42286) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon hasznos infó, köszi! :R
Én is attól tartok, hogy ez a Zoom valószínűleg nem szól jól akár a Behringer-hez képest sem. De perpill anyagilag nem vagyok a legjobban hogy beleálljak ilyen vásárlásokba meg tesztelésekbe. Mondjuk lehet a használt piacon azért rajta tartom majd a szemeimet.

re: Idiofil
Tartani nem kell tőle (aktív hangszedő) de a mostani Vintiged-től másképp fog szólni szerintem. Ellenben ha nagyon nem tetszik a hangja akkor akár le is cserélheted másikra a hangszedőket, akár passzívra is, csak másképp kell majd azokat behuzalozni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42294) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
A Cort KX5FR és a Cort X250 közül összességébe melyik a jobb, ha lehet így kérdezni?

(#42295) Goose-T válasza benvolio (#42294) üzenetére


Goose-T
veterán

Az X250 az ára alapján magasabbra van pozicionálva, én azt mondanám jobbnak. Mondjuk lehet, hogy csak a gyári EMG pickupok miatt drágább.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42296) benvolio válasza Goose-T (#42295) üzenetére


benvolio
őstag

Ezeknek a nyaka ugyanolyan és csak a fej kialakítása más? Vagy lehet különbség például vastagságra?

(#42297) Idiofil válasza Idiofil (#42284) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Megrendelve, elméletileg legkésőbb szerdán itt lesz :)
Nyaralásra már viszem magammal, "eső napos B" terv (vagy "túl napos B" terv), vagy "normál napos A" terv :DD
Asszonypajti biztos örülni fog, ha megjelenek egy utazótáskával, egy gitárral és egy Cube 30cal :D (bár valószínűbb az iRig+JBL meg fejhallgató)

"Those who want respect, give respect"

(#42298) Goose-T válasza benvolio (#42296) üzenetére


Goose-T
veterán


Lefotóztam egymás mellett őket, most össze is hasonlítottam. A nyakprofiljuk és rádiuszuk között nem vettem észre különbséget. A testkialakítás kicsit más, a KX5 ívelt tetejű, az X1 lapos és körben le van csapva. A haskivágás mindkettőnél megvan, a szarvaknál pedig a X-1 esetén elöl van lecsapva a testből, a KX5-nél pedig hátul. Vastagságra szerintem ugyanazok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42299) benvolio válasza Goose-T (#42298) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi! :R

(#42300) espista


espista
senior tag

Múlt héten volt egy kis "optimalizálás" a gitárjaim között. Három hangszertől megváltam, de azért hétvégén vettem is egyet. :D

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.