Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31923) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Előre is elnézést szeretnék kérni a hozzászólás mérete miatt. Már egy ideje érik bennem, hogy írjak ide, szóval erőt vettem magamon. :D

Mostanában furdal a gondolat, hogy újból elkezdjek gitározni, hobbi szinten, a magam szórakoztatására elsősorban.

Tudni kell rólam, hogy kb. 8 éve fogtam gitárt a kezembe először, egy klasszikus Stagg-et, ami azóta is megvan egyébként. Aktívan már régóta nem játszom, nem tanulok semmi újat, jelenleg nincs ilyesmire időm. Azonban az egyetemi tanulmányaim után felszabadult szabadidőm egy részét szeretném ismét ennek a remek szórakozási lehetőségnek szentelni. Néha van időm pengetni egy kicsit, azért nem felejtettem el mindent. :P

Volt elektromos gitárom is kb 2 évig, azonban szakértői véleményezés nélkül akkoriban nem sok sikerélményem volt ezen a téren, nem hangoztak úgy a dolgok, ahogy elképzeltem, és úgy igazán nem is értettem hozzá, pedig szerettem volna. Ilyenekre gondolok pl, hogy.: zajos volt az erősítőből kijövő hang, nem hallatszottak a tappingjeim, arpeggio-t esélytelennek láttam így, stb.. Nem nagyon volt senki, akihez fordulhattam volna, és úgy önmagamat kevésnek éreztem ehhez.

Azonban most nem szeretném elkövetni ismét ezt a hibát, így érdeklődési szinten először kezdenék tapogatózni itt, hogy valami kisüljön a dologból, és az elképzeléseimhez minél közelebb álljon a majdani eredmény. :)

Leírnám az elképzeléseimet, hogy mi az, amit főleg szeretnék, és ha valakinek lenne hozzűfőznivalója a dolgokhoz, azt nagyon szívesen venném. Legyen az bármi, jótanács, kritika, stb.

Gitár:
Elektromos gitárt szeretnék venni, elsősorban metált, hard-rockot játszani, szólokat, riffeket stb.
Magára a gitárra nagyjából 100-115 ezer forintot szeretnék költeni maximum. Itt kinéztem egyet nagyjából, de várom az ötleteket: Epiphone SG G-400 Pro

"Erősítő":
- elsősorban fejhallgatóval játszani, igazából ez nagyon fontos lenne
- valamilyen kész ritmusokkal együtt játszani (gondolok itt arra, hogy pl egy Metallica szám egyik gitárját játszani, miközben maga a szám megy anélkül) -> ez inkább a fejemben létezik, nem tudom van-e rá tényleges lehetőség, ha számít, akkor van GarageBand a gépemen
- a jövőben esetleg rögzíteni a játékaimat valaminek a segítségével

A fejhallgatós megoldás miatt a Vox-nak szemeztem az amPlug megoldásaival, de tényleg teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen téren.

Bármilyen hozzászólást, észrevételt, ötletet szívesen veszek.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.