Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) Pala válasza Robi BALBOA (#14446) üzenetére


Pala
veterán

Na most gyorsan megnéztem, de oldalszellőzéssel nem tudok mérni, mivel a házam oldallapjára semmit sem lehet szerelni. :(

Oldalszellőzés nélkül és zárt házban per pillanat 3-4 fokkal melegebb csak a kari terhelés alatt, auto ventivezérléssel. De ez most csak egy 10 perces röpke teszt volt.

[ Szerkesztve ]

(#14452) Robi BALBOA válasza Pala (#14451) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem sokkal ment feljebb, gondolom egy huzamosabb teszt során is max csak 2-3fokot emelkedne ez az érték.
Kicsit faragni kell azon a nyák bordán, aztán az AC-vel fúziót :DD alkotva olyat üt, hogy a Full Cover blokkok elsírják magukat. :DDD

(#14448)H.Ezredes: El sem merem mondani. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14453) szab.tam válasza Robi BALBOA (#14452) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én már terveztem egy jó kis aktív vga hűtést. az sem lenne kicsi, de legalább nagy lenne... :DDD

de azt nem nagy bordákkal, hanem perforált lemezekkel oldanám meg, a csövek kijönnének és felhajlanának kb. a ház oldallapjának síkjában, a 40 centi csőből kb. 20 centi állna így. 5-6db. és azokra lenne ráhúzva sok, széles, perforált lemez. kb. 20*20 centin. és ezt oldalról megfújná egy 18-20 centis 400rpm-es venit. el sem lehetne hibázni.

de a perforálás, hogy hengerpalást is legyen, nekem most bonyolult. meg aztán a másik gtx480-at eladtam, amire építettem volna.
de a terv itt van a fejemben. az összes létező aktív léghűtést lenyomná. ha nagy tételben tudnék majd csövet venni, akkor árban is...

ez adta az ötletet. csak hát kicsit sokkal jobb lenne...
működés közben...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14454) Lethal Gene válasza Pala (#14451) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Én pont ma vettem a doglott TT 23cm helyett egy újat, most szép kéken világít, és fújja a fresh airt a TF2 480-ra.. :)

(#14455) H.Ezredes válasza szab.tam (#14453) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Azt a beteg lelked :D Te hőcsövekkel rézzel, alumíniummal álmodsz :DDD :DDD Majd ha esetleg kész lesz a terved képeket azért várjuk :) Én egyenlőre maradok a Twin Frozr II-nél :)

Csináltam most 3 képet gyorsba elég maszek :) Egy venti fújja a levegőt a GPU fölött.

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14456) Robi BALBOA válasza szab.tam (#14453) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Jó ötlet, csak a lemezek és a hőcsövek közötti kontaktot kellene nagyon jól megoldani, ami otthoni körülmények között macerás, a legjobb az lenne ha a lemezek is rézből lennének és igy össze lehetne forrasztani a hőcsővel és akkor a hőátadás rendkívül jó lenne, csak drága lenne és nehéz, de ütne az tuti. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14457) szab.tam válasza H.Ezredes (#14455) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megnyugodtam. látom, enyémeimen kívül akad még kábelkupis gép...

ja. és műpi*-t sem a sexshopban veszek, hanem maratok aluprofilba. ja.

habár gondolkoztam a pc hőjét hogyan lehetne belevezetni egy realdoll-ba. (nyugi, nincs olyanom, mert kb. 2 guriga, és nagyon soványakat gyártanak csak...) :U :DDD

az így fűtött műnő extra élethű lenne, és zöld. nagyon zöld.

a melegvíz a gépből bemenne a törölközőszárítóba, majd a realdoll-ba.
sőt! lehetne fokozni, extraperverzeknek. a főtőcső egy katéter formájában menne be, így imitálva egy kórházas szerepjátékot a beleteg állatja kockának...
hűtőfolyadék természetesen színezve, ígény szerint. :DDD

(#14456) Robi BALBOA

szacsee kolléga kőprofi. ilyen helyen dolgozott, ahol hűtésrendszerek csöveire dolgoztak rá lamellákat. el is navigálna, de amit telefonon magyarázott, a 4/5-ét nem értettem.
lényeg: házilag is meg lehet csinálni, csak macera. nem kell forrasztani, fel lehet palástolni a lyukat, pontosra. és hőkülönbséggel rá kell húzni. majd rászorul. ennyi. a hűtők nagy része sincs forrasztva.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14458) Robi BALBOA válasza szab.tam (#14457) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Istenem, de perverzek vagytok és milyen fantázia társul mindemellé! :DDD

Én csak azt mondtam, hogy hogyan lenne a legtutibb(meg legdrágább :DDD ).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14459) H.Ezredes válasza szab.tam (#14457) üzenetére


H.Ezredes
őstag

hmmm... :DDD Látom játszadozol a gondolattal... ;] :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14460) Lethal Gene válasza Robi BALBOA (#14458) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Akkó legyen ezüstbő vagy aranybó, az drágább :)

(#14461) Laci2277 válasza Pala (#14445) üzenetére


Laci2277
senior tag

Azt gondoltam, hogy van különbség a TF2 és a Zalman, és a TF2 Xtreme plus II között, dehogy ekkora, arra végképp nem számítottam. A Zalman bő 10 fokos különbsége is szép eredmény, de az Xtreme plus II ütött hatalmasat. Ha egyszer cserélek hűtést, biztos az Xtreme plus II lesz a nyerő. Köszönjük a tesztet. :R

(#14462) Pala válasza Laci2277 (#14461) üzenetére


Pala
veterán

Igen, bár most hidegebb napok vannak, szóval nem csoda, hogy ilyen jól teljesítettek a hűtők. Szeptemberben a nagy kánikulában azért az AC is bírkózott a meleggel, bár akkor SLI-ben felső kártyaként mindössze fél centis résen szívta a levegőt. Ráadásul a ház is zárva volt. Mondjuk még ekkor is a hetvenfokos tartományban tudta tartani a gpu-t.

Engem egyébként a Zalman teljesítménye jobban meglep, tekintettel arra, hogy méretre és súlyra is kb. pariban van a TF2-vel. Mondjuk a talpa szinte tükörsimára van polírozva.

Erősen filózom egyébként, hogy valahogy mégis beműtöm az AC alá a Zalmanos nyákbordát.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14463) Robi BALBOA válasza Pala (#14462) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az AC-val és a zalman nyákbordával én nem állnék meg 900-950mhz-es gpu órajelig az tuti! ;]
Látom érdemes volt pedzegetni ezt a témát. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14464) szab.tam


szab.tam
nagyúr

vf300f vs. accelero xtreme plus....
a plus kapásból nem fedi le a gpu-t...

egy kolléga körbefényképezte anno tf2-t szétszedve. a nyákbord szép "fejlett".
"könnyűfémborda". sok anyag nincs benne...

a blokkja szép méretes. betakarja a gpu-t. a csövek befogatása, és ahogy a talptól odáig oda eljut a hő, annyira nem tetszik.

lényeg. egyik párosítás sem tökéletes. a legjobb a vf300f, kicserélt, szabályozható ventikkel. 12*9, vagy 2*9. nálam ez bevált
csak hát most ez így igen drága móka, 20k...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14465) szab.tam válasza szab.tam (#14464) üzenetére


szab.tam
nagyúr

óhogy mér' nem b* meg a ph a képlink modult.... :(( :(((

tehát.

1. kép

2. kép

3. kép

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14466) Erdei88 válasza Pala (#14445) üzenetére


Erdei88
veterán

AZ AC-nak elég jó teljesítménye van. Zaj szempontjából hogy alakul a sorrend?

(#14467) Pala válasza szab.tam (#14464) üzenetére


Pala
veterán

Arra gondoltam én is, hogy a Zalmanon csak a ventiket cserélem ki. De hogy tudom megoldani, hogy rá is lehessen kötni a VGA-n lévő kicsi 4-tűs csatlakozóra? Van ehhez valami átalakító? Mert megfordult a fejemben, hogy szerelnék rá 2db 9cm-es Swif2-t, vagy Alpenföhn Wing Boostot... De mindenképpen azt szeretném, hogy a VGA-ról szabályozható legyen! :K

Erdei88: Az AC a leghalkabb (még 100%-on sem igazán hallható), a Zalman és a TF2 kb. egyszinten vannak: azaz mindkettő csendes alacsony fordulaton, de feljebb tekerve már megjön a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14468) Lethal Gene válasza Pala (#14467) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Jaja, az AC ventik nagyon jók lettek, és marha jó a csapágyozásuk is!

pl. van egy F12 pro (aza fura kinézetű), és ahogy szoktam az újjammal meg akartam állítani, és frankón elvágta a kezem! a korábbi többi ventiknél soha nem volt ilyen! egyik sem volt ilyen erős! a másik, hogy a gép leállítás után az AC ventik még vagy 15-20mp et pörögnek...és eszméletlen halkak.

Bárcsak csinálnának 23cm változatot is! :U

(#14469) FaTHI


FaTHI
őstag

Ha 10-es körül lenne ilyen Arctic Xtreme Plus II hűtő én is beruháznék egyre, a 480-am 1.100V-on simán viszi a 900-at, csak nem merem használni mert ugye azt már hűteni is kell ott már 100% ventin felmegy 74-78 fokra is!

[ Szerkesztve ]

(#14470) Laci2277 válasza Pala (#14467) üzenetére


Laci2277
senior tag

Kérdezd meg tőle, talán tud segíteni.

(#14471) szab.tam válasza Pala (#14467) üzenetére


szab.tam
nagyúr

passz.

én zalman fanmate2-vel tekertem.

minden kézzel kapcsolok. és alapból rühelek minden automatikusan történő dolgot. a szoftver frissítéstől kezdve, a ventivezérlésen át, a proci szorzójának a visszavételéig. egyedül a vga 2d-be kapcsolását és a vírusleíró adatbázis frissülését hagyom meg...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14472) Pala válasza szab.tam (#14471) üzenetére


Pala
veterán

Fanmate-t nekem is adtak a hűtőhöz, de ez a "kurblis" megoldás valahogy nem tetszik. Mindent automatizálni én sem szeretek, bár a vga ventivezérlése pont az a kategória, ami viszont szeretném, ha önműködő lenne. :)

Laci: Köszönöm, ez hasznos lehet még! :R

(#14473) Pala válasza Lethal Gene (#14468) üzenetére


Pala
veterán

Bezony, nekem is csupa jó tapasztalataim vannak az AC ventikkel. És még olcsóak is!

(#14474) Speedhs


Speedhs
őstag

Hali!
Szerintetek a gtx 470 sli-t egy hipro 700 w elbírná ?

(#14475) Laraxior válasza Speedhs (#14474) üzenetére


Laraxior
titán

:N :DDD
még egyet se bíznék arra a szarra...nemhogy kettőt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14476) Speedhs


Speedhs
őstag

Szarra? Szerintem nagyon is jó táp ebben az árkat.ban . Miből veszed, hogy szar ? Meg miért kell leszarozni a másikét ?

(#14477) Laraxior válasza Speedhs (#14476) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom mennyibe került, de az biztos hogy többet érsz egy 500W-os márkással, mint ezzel. Nekem tökmindegy kié... nem azon van a hangsúly, hanem azon hogy a Hipro, codegen, mercury, Vargáné és tsa tápok nem érnek semmit.
Sajnálom ha megsértettelek, nem állt szándékomban. Természetesen annyi és olyan VGA-t kötsz rá amennyit nem szégyellsz :)
Csak ne csodálkozz ha nem csak a táp fog elhalni, hanem az egész rendszer :))
Míg egy normális táp lekapcsol túlterhelésnél... hát ez nem biztos hogy le fog.
De a Tiéd a választás lehetősége.

Azért pattanj be a tápos totyikba... hátha nem egyedül leszek aki azt mondja erre a tápra hogy.... ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14478) Speedhs


Speedhs
őstag

Oké, felfogtam, de eddig azt olvastam, hogy meglehetősen jók:/ Témánál maradva, szerintetek mi éri meg jobban ? Vizezni a gtx 470 et 11 K ért , vagy váltani 480 ra 15 k körül ?

(#14479) Laraxior válasza Speedhs (#14478) üzenetére


Laraxior
titán

Válts 480ra :K akármivel hűtöd és húzod akármennyire a 470et... az életbe nem éri el a default órajeles 480at :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14480) Speedhs válasza Laraxior (#14479) üzenetére


Speedhs
őstag

Akkor visszatérek a 480 ra. Bár lehet 570 akkor már :D (bár bár tápot kellene cserélni ? .. ) :D
Egyébként Amíg 480 kari meg 2*2 gb ram + xeon e5530 4 ghz re húzva + physxre 9500 gt + 4 db venti volt,akkor sem adott ki semmi hangot sem a táp :/

(#14481) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy chieftec gps-500A-n esélytelen lenne futtatni egy gtx 480 at ?

(#14482) attamero81 válasza Speedhs (#14480) üzenetére


attamero81
senior tag

Most eszed a kefét,hogy elcseréltük mi?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14483) Speedhs válasza attamero81 (#14482) üzenetére


Speedhs
őstag

Nem, mert addig tudtam használni a 470t ami kellett pár feladathoz + az ac hűtőnek az ára is jól jött.

(#14484) H.Ezredes válasza bognar110 (#14481) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Esélyes nekem 600W-os CTG-m van azzal nem volt semmi problémám... :)

de apollo12-nek 500-assal megy kérdezd őt :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14485) apollo12 válasza Speedhs (#14480) üzenetére


apollo12
veterán

570 az a gond kevés a memo igy most nagyon best buy a PNY gtx480

BF3 képes megenni 1400mb ramot is

(#14486) apollo12 válasza bognar110 (#14481) üzenetére


apollo12
veterán

tuning nélkül biztos elfutatná 2x18 amper még elég hozzá

(#14487) H.Ezredes válasza apollo12 (#14485) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Csak azt is nézzük refhűtős GTX 480 a PNY amúgy jó árban van a GTX 480 az 580-hoz van közelebb... 480 Vs 570-be 1-2 % a 480 javára PH!-s teszteken én is a 480-at mondom jó hűtővel minimum Twin Frozr II-vel

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14488) Speedhs


Speedhs
őstag

Sliben 2 db 470 az azt jelentené, hogy 2*1280mb vrm, vagy azt, hogy 2560 mb ?

(#14489) H.Ezredes válasza Speedhs (#14488) üzenetére


H.Ezredes
őstag

2X1280.... Nekem volt GTX 295-öm és nem tudom miért de GTA4-ben 896-ot írt és ram fölé be se tudtam állítania grafot idegbeteg is voltam nem tudom,hogy ez csak nálam volt-e vagy másnál is de ez mondjuk SLI csak (belső)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14490) ETOM válasza H.Ezredes (#14489) üzenetére


ETOM
addikt

kilehet oldani a memória korlátozást GTA4-be

[ Szerkesztve ]

(#14491) apollo12 válasza H.Ezredes (#14487) üzenetére


apollo12
veterán

gyári hűtéssel még el tudnál stem menni kis ideig, utána egy [link] ha egy iylet rá vennél még az 1100mvolt se lehetetlen, de használtan van még msi tf2, és most nálam
1088 mvolton 860 ment stabilan, ha procim 3.4ghz ment 1.26volton, 4.2ghz csak 850mhz :O fránya táp már nem bírja, de még nem kapcsolt le :DD
[link]

(#14492) Laraxior válasza H.Ezredes (#14489) üzenetére


Laraxior
titán

nálam is játszott a probléma. GTX280 SLi :K de ez általános volt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14493) Speedhs


Speedhs
őstag

Kár, hogy nem ismeri fel egy összegben :/ Gtx 480 vízzel az az igazi . Majdnem jobb mint az 580. sőt..

(#14494) H.Ezredes válasza apollo12 (#14491) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Te most a saját hirdetésem linkelted :DDD :DDD :DDD Nekem a TFII-vel nincs bajom játék alatt BF3 -alatt 800/1600/4000 1025 mv 70%-os venti alatt volt ilyent 65-70C a legtöbb amit láttam játék alatt melegebb időben 25-30C akkor volt maxium 73-74 de az se folyamatosan szóval én megvagyok elégedve vele. Amúgy szerintem megtartom. GTX 580 at hozza majdnem OC-val és majdnem fele annyi....

Laraxior akkor megnyugodtam,hogy nem csak nekem legalább :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14495) apollo12 válasza H.Ezredes (#14494) üzenetére


apollo12
veterán

bocs, gyors kerestem neki :DDD

(#14496) Pala


Pala
veterán

Nah, úgy néz ki, sikerülni fog beműteni a Zalman nyákbordát a az Xtreme Plus alá. ;] Este kicsit megcsiszolgatom...

(#14497) szab.tam válasza Pala (#14496) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csinálj képeket a szerelésről, illesztésekről. :K
(jókat, mert kezed letöröm!) :D

és pontosan írd körül légyszi, hogy hol kellett ledarálni belőle.

mert én a rápróbálásokat már sak a lamellakopasztás után csináltam, így akár több ütközési pont is lehet....

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14498) Pala válasza szab.tam (#14497) üzenetére


Pala
veterán

Ha hiszed, ha nem, nincs fényképezőgépem. :) (Mobilom borzalmasan rossz fotókat csinál.) De majd szerzek a família valamelyik tagjától. :K

Azt már előre látom, hogy az AC-n a GPU-talp körül kikanyarodó hőcsöveknek egy kis helyet kell majd reszelni.

Egyébként nem vagyok barkácsmester, 2db szimpla fémcsiszoló papírral látok neki (egy durvább és egy finomabb), de igyekszem igényes munkát csinálni, nem szeretem a gányt. :)

[ Szerkesztve ]

(#14499) szab.tam válasza Pala (#14498) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a kevés szerszám adta érzés ismerem.
így alakulnak nálam is az i-gányos" :DDD munkák....

én úgy emlékeztem, nemcsak a csövek tövében van akadály, hanem a gpu fölötti direkt bordázat alja is felfeküdhet a fekete bordák azon részére...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14500) Pala válasza szab.tam (#14499) üzenetére


Pala
veterán

"a gpu fölötti direkt bordázat alja is felfeküdhet a fekete bordák azon részére"

Na ez az, amit perpillanat még én sem tudok biztosan. Vagy éppen oda fog simulni, vagy pont nem fér el, ez esetben egy kicsit lecsiszolok majd a lamellák tetejéből. Bár jó lenne, ha csak a gpu körül kéne operálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.