Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) kangoo


kangoo
tag

Nem webshopból vettem, és nem szaladgálok cetlivel amin kétsoros típusleirások vannak, hogy egyeztessem a kiskeressel, ha azt mondja, hogy '500-as Chieftec tápunk van'.

(#13752) kangoo


kangoo
tag

A 480 helyett pedig egy szerényebb 560 Ti lesz, úgyhogy tényleg ideje búcsúznom. :)

(#13753) szab.tam válasza kangoo (#13751) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"nem szaladgálok cetlivel amin kétsoros típusleirások vannak"

jaaa. akkor az más..... :U

így kell venni 2 literes bmw-t is. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13754) apollo12 válasza szab.tam (#13753) üzenetére


apollo12
veterán

aha kap egy 2litires bmw-t 1.6motorral ;]

(#13755) Erdei88 válasza szab.tam (#13753) üzenetére


Erdei88
veterán

a BMW ott kezdődik :D

(#13756) Speedhs


Speedhs
őstag

Hali szakik !
A gtx 480 alól eladtam a xeon e5530 at. Szerintetek most melyik proci lenne elég ehhez a kártyához ? Van : I5 2400 és 2500 K és van I7 920-930-950-960 ! A 960 nagyon jó áron lenne.
Ez még nem proci topic remélem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#13757) apollo12 válasza Speedhs (#13756) üzenetére


apollo12
veterán

ha még meg maradt az 1366-os lapod, akkor egy core i7 920 bőven elegendő 3.8-4ghz között

ha új lapot kell venni akkor core i5 2500k

[ Szerkesztve ]

(#13758) Erdei88 válasza Speedhs (#13756) üzenetére


Erdei88
veterán

Játékra i5, én 2500k-ra váltottam 950ról. A vízhűtésem is feleségessé vált azóta :)

Ha másra a is használod, meló vagy komolyabb munkák akkor i7. Bár ha 1366-od akkor azért ne válts teljes konfigot.

(#13759) Speedhs


Speedhs
őstag

Igen még az 1366 lap megvan. De a kérdésem másik felére is tudnátok választ adni, hogy ha maradnék, akkor pl a 960, mert van 42.000 ért az kihajtja rendesen a 480-at ? Akkor nem váltok már át másik platformra..
Ill. ennek a procinak ( 960 ) 3.2 ghz az alap, ez elég lesz neki ?

(#13760) Laraxior válasza Speedhs (#13759) üzenetére


Laraxior
titán

én 920ast hajtok alapórajelen.. és nincsen gondom semmivel. Lehet kicsit gyorsulna a dolog ha emelném a proci órajelet, de lusta vagyok biosban matatni, tesztelgetni...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13761) apollo12 válasza Speedhs (#13759) üzenetére


apollo12
veterán

persze de tuningtól ne félj, i7 procik alapfeszen mennek 3.8ghzet főleg a 960 asok, csak egy hűtés kell később, de gyárilag is ki fogja hajtani

[ Szerkesztve ]

(#13762) Speedhs válasza apollo12 (#13761) üzenetére


Speedhs
őstag

Oké, akkor köszönöm, I7 960 lesz. S hogy ne csak offoljak, sikerült a 480 + xeon e5530 kombóval 6000 pont 3dm11 ben :D bár már proci nincsen meg..
Jó 8 mindenkinek :R

(#13763) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Azt hiszem ez lesz a megoldás: Zalman VF3000F, ugyanis így nem tudom eladni a 470-emet, hogy nem megy rajta az energiagazdálkodás. :( Több bios-t is kipróbáltam: a 21-eseknél szétesik a kép, 1A-nál lefagy, csak a 35-ösnél stabil, de ennél nincs level 1-2, csak 3-4. :( Így meg folyton fűt. :O

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#13764) Robi BALBOA válasza {Zodiac} (#13763) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Akkor ezt nevezhetjük gyári hibásnak, mert gyárilag tudnia kellene az energia gazdálkodást mindenféle mókolás nélkül!?!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13765) Speedhs válasza Robi BALBOA (#13764) üzenetére


Speedhs
őstag

Ez az amikor ledobja az órajelet ? Pl gpu 701 et 400 ra ?

(#13766) {Zodiac} válasza Robi BALBOA (#13764) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Gőzöm nincs minek lehet nevezni. Mondjuk sosem volt 60 foknál hűvösebb, de 65-nél lesz@rtam, csak mostanában 70 fölött van alapon. Ahogy korábban írtam, játékok alatt nem megy feljebb 85-nél és a tuningot is bírja: 3DMark11 Ahogy nézegettem másik (21, 1A) biosokkal kb 40 fokos alapon, ahogy visszatöltöm neki a stabil-t (35), egyből 70 fok lesz. Nemsokára valszeg eldöglik... addig megpróbálom hűvösen tartani. Gar már nincs, de tudom használni órákon át, csak hangos és meleg... :W Zalman bácsi majd besegít. :)

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#13767) Robi BALBOA válasza Speedhs (#13765) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Teljesen nyugalmi állapotban 51/101/135(gpu/shader/mem) órajeleken kellene mennie minden karinak.(amin egy darab mocsi van 60hz-en)

(#13766){Zodiac} : 40-50foknak kellene lennie alapból, amúgy még ilyen bioszról nem is hallottam amiben nincsen meg az energiagazdálkodás összes fokozata, ez úgy hangzik mintha valami kiadatlan/próba darabról volna szó.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13768) Qru válasza Speedhs (#13765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az túlhúzásnál szokott előjönni.

#nincsbennetarcsi

(#13769) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csak nem nyugszom...
itt van ugye a másik gtx480-am is. diliből beraknám slájba'....

cf-es a lapom: asus p5qd premium. valami magyar nyelvű navigációt tudna valaki a sli-os moddoláshoz? mert tudom, hogyl étezik! (driver, bios, segédprogi, mittoménmi...)

mert akkor áttenném a htpc-ből a másik seasonic-et (x400), csak a 2. vga-nak. mert ha jól működne, és fizikálisan elférne a 2 kártya, valahogy a 2. gpu-t is bekötném a hűtőbe.
12 marat van. lehet, hogy nem 6-6ra osztanám, hanem 2*4 a 2 kártyának, és 4 vinné fel a hőt az emeltre. vagy az emeleti részbe mennének külön a 2. kártya csövei. lehet, hogy egy szint is elég lenne egy vga-nak, legfeljebb kicsit jobban melegedne. na bumm. nem 73 fokos lesz furmark alatt, hanem 80...

azért egy gtx480 sli passzívan már igen durci lenne. :U :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13770) {Zodiac} válasza szab.tam (#13769) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

na, az akkor egy újabb garantált főoldalas cikk lenne :)) én drukkolok, szerintem csináld!!! :R

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#13771) {Zodiac} válasza Robi BALBOA (#13767) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Nem tudom pontosan megállapítani, hogy nincs benne, vagy csak nem működik. De ezzel stabil. Csak fortyog. De ha ez kell neki... tuti nem 100-as valami a vga-val. De velem se, hogy most veszem észre csak :))

Öntörvényű Sünmalac

(#13772) apollo12 válasza {Zodiac} (#13771) üzenetére


apollo12
veterán

új bios raktál már fel??

(#13773) {Zodiac} válasza apollo12 (#13772) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

melyik a legújabb? én nem találtam a 35-ösnél újabbat

Öntörvényű Sünmalac

(#13774) odorgg válasza {Zodiac} (#13773) üzenetére


odorgg
addikt

Szerintem tegyél fel 1 régebbi drivert, + 2 monitort ne köss rá egyszerre mert akkor tuti nemfogja visszavenni az órajeleket. Bioscserélgetés ezen nem fog segíteni.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#13775) Madn!ght válasza szab.tam (#13769) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!

Tudomásom szerint az SLIString Installer v2.0 progival megoldható, hogy CF-es alaplapokon működjön az SLI.

Pl. ITT is találsz leírást a patchelés folyamatáról. A programnak viszont csak régebbi verzióját találtam meg.

Gúdlákk! :B ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13776) Madn!ght válasza Madn!ght (#13775) üzenetére


Madn!ght
addikt

Elvileg így nézne ki a folyamat Windows 7 Ultimate x64 alatt. (hosszabb leírás)

1 - Install Win7 x64.
2 - Install System and 190.62 Win7 x64 (WHQL) drivers.
3 - Disable UAC.
4 - Restart.
5 - Run SLI string installer as Admin select ASUS certificate.
6 - Run LHALMod as Admin
7 - Copy moded nvlddmkm.sys (rev2) Win7 x64 to C:\windows\system32\drivers\
8 - Sign the nvlddmkm.sys with:
- Run the Driver Signature Enforcement Overrider (http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo)
- Select "Sign a System File" type in C:\windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys

Reboot, and enable SLI.

Viszont ahogy elnézem, ahonnan letölthető lenne a patch, és a módosított nv driver, 404-es hibával elszáll... :U :W

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#13777) szab.tam válasza Madn!ght (#13776) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

hm. részeletes leírás, thx!
SLIPatch_v1.5_beta -t már sikerült letölteni:
[link]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13778) apollo12 válasza szab.tam (#13777) üzenetére


apollo12
veterán

ez működne nálam is ?? 2db pci-e megvan csak cf tud

(#13779) szab.tam válasza apollo12 (#13778) üzenetére


szab.tam
nagyúr

elvileg igen. :K

csak a pcie 16x sebességeket is meg kell nézni.
mert 2 sínnél le szokott esni 2*8-ra. a lapok többségénél, kivéve, ahol megvan a 2*16x úgy is - meg kell nézni. mert olyan is van, ahol a 2. sín már csak 4x-et tud. az már kevés...
és 2*8x sávszél pont elég lehet, legalásbbis 2.0-nál. voltak ilyen irányú tesztek, elvileg minimális a lassulás, még fullhd-ban is....

szerk
az asrock lapod leírásában ez van:
- 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, orange @ x4 mode)
tehát nálad ez a megoldás eleve értelmetlen...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13780) apollo12 válasza szab.tam (#13779) üzenetére


apollo12
veterán

akkor hagyom

(#13781) {Zodiac} válasza odorgg (#13774) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Hát ez sajna kivitelezhetetlen! :) Régebbi driver nem megoldás, mert már bootnál szemetes a kép másik biossal. 1 monitor és egy TV van rajta, a TV kell a munkámhoz. GTX470 szintén kell a CS5 hw támogatás miatt.

DE! Ha van kedve valakinek megnézni ezt a bios-t, amit használok, hogy mi vele a helyzet, annak itt van. :) Ez a 70.00.35.00.70-es, aminél nem műxik az energiagazdálkodás, de stabil vele a kártya.

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#13782) Reibek


Reibek
senior tag

Hali!
Akarok építeni még egy 3 monitoros rendszert mert jópofa ez a cockpitbe játszunk de gépezni nem lehet rendesen :(((

Most le is vettem a másik 2 monitort a tartókról.

Az lenne a kérdésem hogy az új gépbe nem akarok 480 SLI-t hanem egy GTX 295-t ami magában képes a 3 monitort meghajtani.
Kérdésem játékokhoz vajon hogy fog viszonyulni?
Képes lesz 3 monitoron szaggatás nélkül mozgatnia ilyen játékokat?
BFBC2,Crysis1-2,BF3...
Én nem találtam semmit a neten hogy milyen FPS-eket dobál.

(#13783) Cole86 válasza Reibek (#13782) üzenetére


Cole86
senior tag

[link]

Nem támogatja a direct x 10.1et, ergó a bf3 tuti nem fog rajta menni.. :S

Olvasd el a linket amit küldtem, felső részt..

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#13784) apollo12 válasza Reibek (#13782) üzenetére


apollo12
veterán

kb a 480 as szintet hozza

[link]

(#13785) apollo12 válasza Cole86 (#13783) üzenetére


apollo12
veterán

miért nem támogatná a dx 10-et a gtx 295 ? [link]

bf3 ba is benne lesz a dx10 [link]

[ Szerkesztve ]

(#13786) Qru válasza apollo12 (#13785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 10 támogatja de a 10.1-et nem.

#nincsbennetarcsi

(#13787) Reibek


Reibek
senior tag

"GTX295 ami magában képes a 3 monitort meghajtani.
Kérdésem játékokhoz vajon hogy fog viszonyulni?"

Köszönöm a linkeket azért sima tesztet én is találtam én olyat keresek ami 3 monitorra vonatkozik. Vram elég e hozzá stb stb...

(#13788) apollo12 válasza Qru (#13786) üzenetére


apollo12
veterán

előbb dx10 volt írva
de kb semmi különbség a 2db között

(#13789) szab.tam válasza Reibek (#13782) üzenetére


szab.tam
nagyúr

engem mostanság a hűtőépítéseken kívül pont ez foglakoztat.
a vram lesz a kevés.

más játékokkal kértem a tesztelést, a videó memória kihsználtsága érdekelt. gtx480 trisli-jal jött a válasz.

dx9-ben, ego engine-es játékokban, (dirt2-3, f1 2010), 3*1920*1080-ban a kártyánkénti 1 gb vram pont elég . de win7, dx11 alatt bőven efölött kér. (1.2-1.5)

így félő, hogy fullgrafikán, 3*fullhd-ben, a vram még dx9 alatt is kevés a gtx295-ben, mert ott még az 1 gigát sem éri el a gpu-nkénti memória...

kisebb felbontásban, más játékokban lehet, hogy jobb a helyzet.
vagy nem...

tehát: a 2 gpu ereje még talán ok, de a vram kevés lesz.

rettentesen ódzkodom az atitól. de a 6970 biztos jobb lenne erre a céra, mert az alapból tudja a 3 kijelzős eyefiniy-t. csak ott nem vágom, hgo yan megy a display portos átalakítós hadművelet. utána kell nézni. ott van 2 gb vram, és a gpu sem gyenge.

és a 480-hoz nem kéne sokat hozzátenni nagyon...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13790) Qru válasza Reibek (#13787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

896MB/gpu, 3 monicshoz édes kevés, még akkor is ha nem full HD-sek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13791) Reibek válasza Qru (#13790) üzenetére


Reibek
senior tag

Fasza akkor csak kell megint egy SLI rendszert építenem.

szab.tam úgy lehet megoldani hogy van egy olyan átalakító ami DP-ból csínál DVI-t és rátudod dugni a 3 monitort de ott meg nem a VGA lesz kevés 3 monitorhoz?

Egyébként én nem vettem észre reccsenést a mostani gépnél 480SLI 3XFullHD és se a Dirt3 se az F12010 nem recsegett.

(#13792) apollo12 válasza Reibek (#13791) üzenetére


apollo12
veterán

és 2db gtx 285 nem elég?? 60 ért leeht már venni 2db is [link] ha elég a dx10, de már lehet venni 30 ért 460 oc is abból 2db

(#13793) Qru válasza apollo12 (#13792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is csak 1GB / GPU. 3 moncsihoz szvsz kevés lesz az is. 480 SLI a 2x 1,5GB-al már elég lenne.

#nincsbennetarcsi

(#13794) apollo12 válasza Qru (#13793) üzenetére


apollo12
veterán

akkor 2db 2gb 460 ast az bőven elég lenne, vagy 3db 285 ös

vagy gtx 295-ből 2db [link]

[ Szerkesztve ]

(#13795) szab.tam válasza Reibek (#13791) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, én csak most vágtam le. gtx480 sli-od volt, és nézegeted, hogy a 295 elég lenne-e a 3 kijelzőhöz....
szép kis downgrade.

(#13794) apollo12
te meg mit írkálsz 2*295-öt? :F
attól több lesz a vram???
a gpu-nak beerősítünk, attól ugyanúgy elfogy a memória, és szaggatni fog, mint az állat, amikor menet közben tölti majd be a textúrákat...

egy surround-hoz dx11-ben legalább a 1.2 gb vgram kell gpu-nként. szerintem. legalábbis ez az eredmény jött ki, amikor körkérést tettem fel ezügyben..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13796) Reibek


Reibek
senior tag

Hát szerintem akkor marad a 480SLI úgy is figyel nálam egy 3. csak nem tudom a mostaniba berakni mert nem támogatja a TRI SLI-t.
Igazából azért lett volna jó ha a 295 vitte volna rendesen, mert akkor ezt a tallonba lévő 480-at elcseréltem volna és nem került volna megint plusz pénzbe, de így vehetek még 1 480-at meg megint 2 blokkot és vizzel kell hűtenem az új gépet is. Mondjuk pumpa, radi, cső akad csak tartály kell meg blokk a vga-ra.

(#13797) Reibek válasza szab.tam (#13795) üzenetére


Reibek
senior tag

még mindig meg van a 480 sli. sőt 3 van nálam.
akarok még 1 gépet a mostani meg marad jelenlegi formájába a cockpit-hez.

(#13798) szab.tam válasza Reibek (#13797) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt van Chavez 2 gyorstesztje, még az 1.5 gb-os vga-kal, 4 way sli, 3 monitor, f1 2010:

dx9 vs. dx11 ...

előbbi 1 gb, utóbbi 1.5-öt kér be....

tehát értelmetlen 2*480 alatt nekifogni...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13799) odorgg válasza {Zodiac} (#13781) üzenetére


odorgg
addikt

Ha TV és monitor is van rákötve akk nemfog menni az energia gazdálkodás, tehát hiba kisérletezel ;)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#13800) Laraxior válasza odorgg (#13799) üzenetére


Laraxior
titán

ha csak az egyik megy akkor menni fog... :K én pölö nem használom az "e képernyők kiterjesztését" mindig csak egy megjelenítő használata. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.