Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) Pala válasza Madn!ght (#14049) üzenetére


Pala
veterán

Én is a kettes verziót vettem, pont amiatt, hogy ne kelljen külön kiegészítő szettet venni hozzá.

Mag a hűtő amúgy nagyon jó, viszont a ram-, vrm-, és fetbordákat én nem ragasztottam fel (helyettük a gyárit hagytam), mert valami katasztrófa a felszerelésük: egybe kell kotyvasztani hővezető pasztát + hővezető ragasztót, majd szépen egyenletesen elkenegetni az összes hűtendő felületen és utána ráragasztgatni a bordákat (vagy 20-at!). Persze előtte le kell csavarozni a hűtő aljáról a keretet (eleve képtelenség leszedni, az enyém legalábbis rettenetesen oda van csavarozva), és felrakni a gpu-ra, hogy ehhez igazítva ragasszuk fel a rambordákat, nehogy utólag kiderüljön, hogy rosszul pozícionáltuk őket, mert akkor aztán kampó... a fetek környékére még thermal pad is kell, hogy kiegyenlítse a felületet a bordák számára. A felragasztott bordákat utána jó eséllyel soha többé nem lehet leszedni majd, legalábbis a kártya megsértésének veszélye nélkül kész malőr lenne Én ugyan nem vágtam bele ebbe az egészbe, de több külföldi oldalon is megerősítették, hogy a kártya és az accelero-bordák közt a házasság egy életre szól. :)

Szóval a dolognak ez a része számomra kissé túl van bonyolítva, és ez főleg annak tükrében érhetetlen, hogy ugyanettől a gyártótól a Twin Turbo Pro bordáinak felszerelése meg példásan egyszerű (öntapadós felület, oszt' csókolom, kb. 2 perc felrakni az összeset).

A hűtő részével amúgy itt sem volt gond. Szép is, jó is, hangja sincs és teszi a dolgát, eddig meggyőzően. Alatta meghagytam a TF2 nyákbordáját, így gányolni sem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#14052) Madn!ght válasza Pala (#14051) üzenetére


Madn!ght
addikt

Gondolkodtam rajta, hogy egy dual radival megoldom a vizezést csak a GPU-ra (x-blokkal), de végül maradtam a léghűtésnél, mert úgyse bírnám, hogy a CPU-t se vizezzem... :) Összességében, meg úgysem úsznám meg 30 alatt. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14053) {Zodiac} válasza Robi BALBOA (#14050) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Úgy alapon, hogy max órajelen megy. :) Mert eldöglött az energiagazdálkodás... ez volt az alpszitu. Korábban írkáltam ról itt. Szóval kell egy kicsit rátekerni, hogy jó legyen. De a hangszigetelt házból így sem hallatszik ki. Hogy belül mit csinál... hát konkrétan nem érdekel. :))

Öntörvényű Sünmalac

(#14054) Robi BALBOA válasza {Zodiac} (#14053) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja tényleg neked nem megy az energiagazdálkodás, akkor oké így már rendben van a dolog(mármint az alap hőfok a zalmival).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14055) {Zodiac} válasza Robi BALBOA (#14054) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Jah, arról nem is beszélve, hogy milyen klassz dolog volt átszerelni és aztán készen kézben tartani kicsit. Mondjuk remélem jó ideig nem látom viszont! ;)

Öntörvényű Sünmalac

(#14056) Fail3D!


Fail3D!
addikt

na elkoszonok egy idore a 480 topictol ugynezki mind2 vid karim elkelt... aztan majd lehet okt vegen ujra vissza terek:)

(#14057) Erdei88 válasza Fail3D! (#14056) üzenetére


Erdei88
veterán

Mit vettél helyette?

(#14058) Fail3D! válasza Erdei88 (#14057) üzenetére


Fail3D!
addikt

semmit eladtam 109k ert es nemtudom mit vegyek helyette... varok... nincs kedvem a gephez kcist elemnt tole a kedvem meg elment a jatek iranti hev is belolem... de lehet bf3 megjenesekor ujra veszek cuccokat... elmtileg kov hetre viszik a lapom procim is.. szoval meg az se kizart lehet bullt veszek ha ar ertek aranyban jo lesz. egyedul a vizemre nicn erdeklodo... pedig emaitt ment el az egesztol a kedvem:D jo lenne mar tuladni rajta..

[ Szerkesztve ]

(#14059) Qru válasza Fail3D! (#14058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak győzd kivárni... :D

#nincsbennetarcsi

(#14060) Fail3D! válasza Qru (#14059) üzenetére


Fail3D!
addikt

a bullt a vizeladast, v mire gondolsz?:) igazabol annyira nem izgat a bull... csak ha minden jol megy joraon eltudom adni a lpot procit... ill van benne 1 olyan csere ami miatt akar ujonna meg is vehetem ujra az egeszet.... ha minden jol megy..

[ Szerkesztve ]

(#14061) Qru válasza Fail3D! (#14060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bull.

#nincsbennetarcsi

(#14062) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Tudnátok segíteni?
Sajnos mióta új monitorom van ( Samsung BX2335 2ms LED ) minden játékban tapasztalok apróbb röccenéseket magas fps mellett is egy másodpercenként be-beugrik a kép, microstuttering van. :W
Próbáltam 1440x900 75Hz-en is, ahogy régi monitort használtam és ugyanaz.
Minden felbontásban és Hz-en ugyanaz a jelenség, GTA4-ben a legszembeötlőbb a microlag.
Mitől lehet ez?
Már nem bírom idegekkel, hogy nem jövök rá mi okozza ezt a jelenséget, ugyanaz minden driver és beállítás, mint régi monitornál, és semmi megoldást nem találok.
Lehet halódik a videokártyám? Vagy mi lehet ez? :F

(#14063) {Zodiac} válasza Crossfit007 (#14062) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

régit visszatetted kipróbálni?

Öntörvényű Sünmalac

(#14064) Crossfit007 válasza {Zodiac} (#14063) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Most rakom vissza éppen. :)
Remélem tényleg csak a monitornál keletkező input lag lesz ez a microstuttering jelenség. :S

(#14065) Qru válasza {Zodiac} (#14063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tnap én is ezt javasoltam neki, hogy nézze meg másik tft-vel. :)

#nincsbennetarcsi

(#14066) Crossfit007 válasza Qru (#14065) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Ugyanaz a jelenség, microlaggol ugyanúgy... :W :W :W :W :W
Most ilyenkor milyen lehetőség lehet még? :S

(#14067) apollo12 válasza Crossfit007 (#14066) üzenetére


apollo12
veterán

rakd újra a drivert, és gyári feszen próbáld ki, ha ott is gond van akkor valami probléma lesz a vga-val, talán másik gépen próbáld ki a vgat, ha ott nincs, akkor bios reset az alaplapnak

(#14068) apollo12


apollo12
veterán

tegnap 10Cfok alatt volt a hőmérséklet Sopronban, most jól jött vga, szobában 22Cfok volt a többi ben megy 18Cfok :C
egy jó kis Crysis 2 és gta 4, 1075mvolton 840-1680-2000mhz nyomta a hőt rendesen :DD

[ Szerkesztve ]

(#14069) Crossfit007 válasza apollo12 (#14067) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Most felraktam újra utolsó előtti driver-t hátha.
BIOS-ban is nyomtam már defaultot mindenre, ugyanúgy csinálta...LOL... :D
VGA-t is végigzongoráztam már gyári értékektől tuningoltig, és semmit se javult gyárin sem a jelenség.

Fura jelenség játék közben néztem erőforrásfigyelőben proci mind három magját szinte folyamatosan 95-100%-on járatja végig. :Y

[ Szerkesztve ]

(#14070) apollo12 válasza Crossfit007 (#14069) üzenetére


apollo12
veterán

más gépben próbáltad már ?

ha ott is csinálja akkor gariztasd le, nem tett jót, akkor a sok fesz a gpunak

(#14071) lizRRR válasza apollo12 (#14070) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha tényleg a nagy fesztől ilyen akkor azt úgy is látni fogják h meg sütőtte.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14072) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Ez mi, hogy mind a 4 proci mag végig 90-100% között van GTA4 alatt? :S

[Fura]

[ Szerkesztve ]

(#14073) lizRRR válasza Crossfit007 (#14072) üzenetére


lizRRR
őstag

az enyhén jónak számít az azt jelenti h kivan használva a VGA :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14074) apollo12 válasza lizRRR (#14073) üzenetére


apollo12
veterán

fullhd nal nem kéne

(#14075) Crossfit007 válasza apollo12 (#14074) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Akkor most proci csinálhatja a microlagot vagy mi a faszom? :W

(#14076) lizRRR válasza apollo12 (#14074) üzenetére


lizRRR
őstag

Full HD-ba nem jó ha 90-100 % van a VGA kihasználtság?

LOOL én meg azért cseréltem procit mert full hd-ba 70-80 % volt csak gondoltam nem elég.. :DDD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14077) Crossfit007 válasza lizRRR (#14076) üzenetére


Crossfit007
senior tag

CPU kihasználtságom van közel 100%-on mind 4 magon faszom... :W

[Tessék]

(#14078) apollo12 válasza lizRRR (#14076) üzenetére


apollo12
veterán

a vga jó de a proci rosz nekem 1280x1024 ben 80% nál nem nagyobb a cpu kihasználtság és a gpu meg 100 on megy a gta 4 ben
de bfbc2 ben meg 90-100% a cpu és a vga meg 60-70%megy legtöbbször fullhd ban meg a gpu 95-100% on a cpu meg 60-80% környékén

(#14079) Crossfit007 válasza apollo12 (#14078) üzenetére


Crossfit007
senior tag

De ez mitől lehet szerinted? 1.0.7.0 patch van most fent gta4-hez.

(#14080) lizRRR válasza apollo12 (#14078) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát én azt mondom , h én bc2-be msi afterburnerrel szoktam nézni

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14081) Erdei88 válasza Crossfit007 (#14077) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem is annyi. Mi ezzel a baj?
Bár nekem van hozzá felrakva pár extra

[ Szerkesztve ]

(#14082) Crossfit007 válasza Erdei88 (#14081) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Értem, az a baj, hogy újabban elkezdtek mirolagok lenni minden játékban, így be-beugrik a kép másodpercenként, röcög az egész még 60 fps mellett is a kurva ég szakadna le... :W
És már végigzongoráztam új vinyó, új monitor, de nem ezek csinálják.
Maradt a videokártya, proci, ram, táp... :S
Most akkor mitől lehetnek ezek faszom? Cseréljem ki egész gépet bassza meg a rohadt élet? :W

(#14083) lizRRR válasza Crossfit007 (#14082) üzenetére


lizRRR
őstag

Mért nem ezzel kezted.
A mikro laggokat a vga csinálja !
Még hozzá úgy h magas a vga hőmérséklete és úgy próbálja hüteni magát h vissza - vissza veszi az óra jeleit azért vannak ezek a laggok , tudom mert havernak is ugyan ez volt a probléma csak neki 5970 - enje volt.
Vett rá egy ACCELERO-t és egyből nem volt lagg , mert nem volt olyan hőmérsékleten a GPU mag.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14084) Erdei88 válasza Crossfit007 (#14082) üzenetére


Erdei88
veterán

A stílus.. itt kezdődik a baj.
Esetleg nem töltesz torrentet nagy sebességgel?

fsb1000 tudna segíteni, Ő sokat foglalkozott ezzel. Új driver esetleg? Játék re-install?

(#14085) Crossfit007 válasza Erdei88 (#14084) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Elnézést a stílusért csak már megőrülök, hogy van egy kurva jó gépem és nem tudom élvezni, mert mindig bszik valamit a kutya... :(
Most régebbi vidkari driverrel néztem, ugyanaz. :(
Minden játéknál csinálja, Unigine Heaven-nél is.

Videokari nem melegszik túl monitoroztam MSI Afterburnerben max 73C volt játék alatt, feszkót és órajeleket se vette vissza közben, előbb vizsgáltam meg.
Tehát már lövésem sincs mi csinálhatja ezt a szart... :F

(#14086) Erdei88 válasza Crossfit007 (#14085) üzenetére


Erdei88
veterán

Kezdd ott hogy vga-t visszaállítod alapórajelra. Aztán egy új driver, nekem 285.27 beta van fent, azzal nincs ilyen problémám. Ha ez sem, akkor a proci is alapórajelen.

[ Szerkesztve ]

(#14087) Crossfit007 válasza Erdei88 (#14086) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Ezeket már mind próbáltam és semmi. :(

(#14088) Erdei88 válasza Crossfit007 (#14087) üzenetére


Erdei88
veterán

Drivert is? Teljesen letakarítod és felrakod amit linkeltem.
HDD-d 100%-os?

(#14089) Crossfit007 válasza Erdei88 (#14088) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Igen HDD 100%-os, HD Sentinel Pro-m van eredeti.
És minden okés vinyóval, SMART is rendben szerencsére. :)
Teljesen letakarítottam VGA driverét, és úgy raktam vissza alapot és arra a 280-asat és mivel laggolt úgy is, 285-ös bétát is felnyomtam, de hiába, ugyanaz, mindjárt linkelek egy videót róla, felvettem milyen.

(#14090) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

[Videó]

[ Szerkesztve ]

(#14091) Crossfit007 válasza Crossfit007 (#14090) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Na remek...erre mindenki eltűnik... :C :DDD

(#14092) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Furmarkot elindítva, háromszor is lekapcsolta rögtön a Burn-In gombra kattinva magát a számítógép. :Y
Utána nem tudtam visszakapcsolni, mind három esetben le kellett kapcsolnom a hálózati kapcsolót is, majd visszakapcsolás után már beindult a gép.
Ez mi a búbánat lehet? :S
Most akkor táp csinálhatja lag kalamajkát is? Mert ez elvileg táp hibára utal, nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#14093) Cole86 válasza Crossfit007 (#14092) üzenetére


Cole86
senior tag

Vagy halódik a táp mivel gyenguska vagy a vgaval is lehet gond max terhelés alatt.. akár lap is vagy memó.. a laggról viszont a vga tehet ,de a videóból kb semmit nem lehet látni rendesen.. :(

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14094) Crossfit007 válasza Cole86 (#14093) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Na érdekes mert 1137mv-ot kap VGA, akkor lekapcsol, 1125mv-nál viszont már nem kapcsol le. :D Szal táp nem bírta, hogy 1137mv-ot kapott a kari, érdekes eddig bírta furmarkban... :F
Bár ki tudja, droppolás ott is előfordulhat, lehet ez már nagyon határeset.
Jah videón valóban nem látszódik annyira. :(
De akkor hirtelen mitől kezdhet el lagoltatni egy videokari?
Lehet 3 hónapig bírta csak ezt a feszt amit adtam neki? Alapjáraton a GTX470-em alapfesze 1037mv.
Érdekes, mert 1137mv-on 80C alatt marad GPU és RAM is. :F

Amúgy 650W-os Chieftec tápom van, VGA-val egyidős 1.5 évesek kb.

[ Szerkesztve ]

(#14095) Cole86 válasza Crossfit007 (#14094) üzenetére


Cole86
senior tag

Márpedig annak a tápnak (hacsak nem 1selejt seria) bírnia kell..

Nekem ctg 500as cifi viszi el a 480amathúzva keményen és 3700as procimat 1,4v feszen..

Én azt mondanám ,h a kártyával lehet gond! Másik configban ki kéne próbálni aztán garanciáztatni ,ha van még rá.. vagy valami ph-s "mesterembernek" kiadni javításra aztán vagy menni fog vagy nem.. lehet jobb eladni.. de ha van rá gari akkor gariztasd le mindenképpen, ha van még rá!

na üdv :)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14096) Crossfit007 válasza Cole86 (#14095) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Igen van még rá gari, de ha húzva volt és túlfeszelve, tehát BIOS modding is volt rajta, hogy fesz zárat kioldjam, akkor még érvényes lehet gari rá? :S Mert 3 év garival adták, azt tudom.

(#14097) Cole86 válasza Crossfit007 (#14096) üzenetére


Cole86
senior tag

Ne hülyülj már... sima standard biosát süsd vissza rá aztán mehet a gariba és kapsz 1újat 90%... ennyi :C

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14098) Crossfit007 válasza Cole86 (#14097) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Akkor ennyi, köszi! :D :R

(#14099) Qru válasza Cole86 (#14095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hiába az övé 650-es a tiéd meg "csak" 500-as. Az övé max 216W-ot tud leadni (a tiéd meg 240-et lazán). Az simán kevés lehet egy feszelt, húzott 470-nek. Már csak azért is mert az alapon megeszik 215W-ot ugye.

#nincsbennetarcsi

(#14100) Crossfit007 válasza Qru (#14099) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Hát de alapórajelen és alapfeszen is van ez a microlag, Crysis2-őt is néztem még az este, ott is van, csak ott enyhébb valamivel. :F
Hogy lehetne 100%-ra kiszűrni, hogy mi van? Másik videokártyát max szervizben tudnék belepróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.