Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) apollo12 válasza attamero81 (#14399) üzenetére


apollo12
veterán

szerintem is rendelt meg az nagyon olcsó,
olcsóbban és tudtam volna adni a gyári msi-t

(#14402) apollo12 válasza albert8 (#14400) üzenetére


apollo12
veterán

hát 480 at vedd meg itt vannak a tesztek [link]

nálam 800-1600-4000mhz en high beállítás mellet 60-100fps em volt bf3 alatt fullhd ban
ultra beállitásnál 800mhz en 40-60fps gpu 840mhz en meg 45-80fps ig ment el

[ Szerkesztve ]

(#14403) attamero81 válasza apollo12 (#14401) üzenetére


attamero81
senior tag

Neked van gyári msi-d?
Ha meg van akkor hallgatom!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14404) apollo12 válasza attamero81 (#14403) üzenetére


apollo12
veterán

nincs, mert kell neki a gari miatt
de ha eladtam volna akkor 8-9 ezer körül adtam volna

(#14405) albert8 válasza apollo12 (#14402) üzenetére


albert8
addikt

Kösz a segitséget :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14406) Pala


Pala
veterán

Na meggyütt a Zalman VF3000F GTX480 Edisön! ;]

Meglátjuk mit tud az Xtreme Plus és a TF2 ellen... A nyákbordája ennek a legjobb, az tuti!

(#14407) attamero81 válasza Pala (#14406) üzenetére


attamero81
senior tag

Mennyibe fájt?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14408) Pala válasza attamero81 (#14407) üzenetére


Pala
veterán

16k, de én nem a legolcsóbb helyen vettem.

(#14409) attamero81 válasza Pala (#14408) üzenetére


attamero81
senior tag

Csak az AC eladó amit ajánlottál?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14410) Pala válasza attamero81 (#14409) üzenetére


Pala
veterán

Igen, mert a TF2-t a kártyával együtt tudom csak eladni a garancia miatt.

Illetve.... most megvettem ezt a Zalmant, ez a másik 480-ra fog kerülni, annak a TF2-es hűtője utána elméletben felszabadul....meglátjuk, ezt még nem tudom. Per pillanat még szerelgetni sincs kedvem. :DDD

szerk.: Vahh, már egy rakat vga-hűtő meg ventillátor van itthon, mit fogok én ezekkel kezdeni.... :F

[ Szerkesztve ]

(#14411) attamero81 válasza Pala (#14410) üzenetére


attamero81
senior tag

Szólj,mert most egyenlőre nincs 10-em egyébb okok miatt,de a héten még ez is változhat.Ha netán nem kell a fent említett TF2 akkor inkább azt venném át tőled.Ha mégsem adod akkor jelzek és jöhet az AC.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14412) Pala válasza attamero81 (#14411) üzenetére


Pala
veterán

Rendben...a TF2-t még tényleg nem tudom...az AC az nekem ráér bármeddig, nem sürgős a dolog. Teljesítményben ez a legjobb. Viszont a bordákhoz ragasztókevergetés + egy jó nagy adag türelem kell.

(#14413) Laci2277 válasza Pala (#14406) üzenetére


Laci2277
senior tag

Érdekes, ez a zalman hűtő nem rég 17-19ezer forint volt, most meg 14 körül meg lehet venni. Jól lement az ára.

Kíváncsi leszek a szereplésére a TF2 ellen.

(#14414) Pala válasza Laci2277 (#14413) üzenetére


Pala
veterán

Nekem a tippem az, hogy a TF2-t odaveri, a Xtreme Plustól meg egy kicsit le lesz maradva. Viszont adtak hozzá egy kib** nagy adag Zalman pasztát, ezért külön dícséret! :C
Én mondjuk elsősorban a hozzá adott, referencia 480-ra méretezett nyákborda miatt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#14415) Laci2277 válasza Pala (#14414) üzenetére


Laci2277
senior tag

Várjuk az eredményeket a TF2 ellen, mert ha van számottevő különbség, akkor lehet beruházok egyre. :K

(#14416) Pala válasza Laci2277 (#14415) üzenetére


Pala
veterán

Lemérem majd egyenként őket úgy, hogy csak 1 kártya lesz a gépbe szerelve (az SLI csak bekavarna). Úgy vettem észre, hogy Crysis 2 DX11 ultrán és a Deus Ex szintén DX11-ben maxon eléggé fűti a kártyákat, szóval ezekkel fogok teszlteni. :K

(#14417) Pala


Pala
veterán

Na most első körben leteszteltem gyorsan az AC-s kártyát úgy, hogy csak ez volt a gépben. Hát mit mondjak, ez valami brutál jól hűt így egymagában. Idle 32 fok, load alatt a maximum, amit most láttam, az 51 (!) fok volt (Crysis 2 DX11 Ultra + Highrex Texture Pack). Nyitott ház, de nuku házszellőzés mellett.

Ja és ekkor még csak 50%-on mentek a ventik rajta, szinte teljesen hangtalanul. Ha felkapcsolom 80%-ra, akkor 47-48 fok körül tetőzik a kari (!!). Komolyan mondom, jobb, mintha vizezve lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14418) Robi BALBOA válasza Pala (#14406) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez a nyák borda nagyon bejön ;] , kár, hogy nem lehet kapni külön egy pár k-ért. :O

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14419) Pala válasza Robi BALBOA (#14418) üzenetére


Pala
veterán

Én is ezt sajnálom, mert az AC hűtővel együtt brutális lenne. ;]

(#14420) apollo12


apollo12
veterán

na lenne egy kis gond

amióta beállítottam 4.2ghz procimat, azóta 1075mvolton a gpu csak 840mhz re képes,
amikor csak 4125mhz-en volt, akkor még a 845mhz is stabil volt :F

szerintetek táp ludas, ha gien akkor érdmes erre [link] lecserélnem??

(#14421) attamero81 válasza Pala (#14417) üzenetére


attamero81
senior tag

Csak jó vétel lesz ez az Ac!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14422) Pala válasza apollo12 (#14420) üzenetére


Pala
veterán

Az egy jó táp! Nekem mondjuk csak az 500-as változatával van tapasztalatom, de szerintem ennek bírnia kell a gépedet. Mondjuk lehet, hogy 16-17k környékén már van jobb vétel is....

szerk.: Én az 500-ast cseréltem egy Corsair TX850-re, ezzel most el van intézve a tápkérdés egy jópár évre...szerintem megéri egyszer egy nagyobb összeget belefektetni valami top minőségű, izmosabb tápra, és utána hosszú ideig nem kell agyalni azon ,hogy vajon elég lesz-e. Mondjuk most kicsit felmentek az árak. :(

Attamero: Ennél csak egyetlen egy jobb léghűtő létezik: az Alpenföhn Peter. Az össze többi gyengébb nála, ideértve a Thermalright Shamant is, meg az általam most vásárolt Zalmant is.

[ Szerkesztve ]

(#14423) apollo12 válasza Pala (#14422) üzenetére


apollo12
veterán

nekem is 500 van csak már kicsi

(#14424) ETOM


ETOM
addikt

Nekem a 450es viszi szépen hadd ne mondjam milyen feszeken néztem :U :D

[ Szerkesztve ]

(#14425) attamero81 válasza apollo12 (#14423) üzenetére


attamero81
senior tag

Én eleve ezért vettem 700-as tápot,mert tudtam,hogy 470 után 480-asom lesz.És lett!!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14426) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tudjátok, nálam már sok fajta hűtő megfordult a 480-ra.

a vf300f-et 10k-ért kaptam tavasszal úgy, hogy az eladó elhozta fél benzinért (1k), és segített szerelni.

a nyákbordája fölé semmilyen hűtő nem fér fel, csak a sajátja. sem a tf2 gpu hűtője, sem az accelero extreme plus-é. mindenhol fűrészelni kéne valamit.
csak nehogy valaki beleessen valamibe...

más:
accelero xtreme plus, 480 kit-ben lévő kis tubusos ragasztó.
ha valaki ki tudja nyomozni, (nem találgatásra lennék vevő!!!), hogy mi a pontos típusa anak aragasztónak, lehet-e külön kapni, nagyon megörvendeztetne. :R

előre gyk:
ez nem a 2 komponensű g-1. ez egy egykomponensű hővezető ragasztó, nem kell kevergetni. nekem ebből kéne vagy 10-50 tubus. vagy pár nagyobb. de kitenként 1500-ért kicsit húzós lenne, a fölösleges süniket, gpu lefogatókat cseszhetném....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14427) Robi BALBOA válasza szab.tam (#14426) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Úgy lenne jó ez a vf3000 nyákborda, hogy a vízhűésemhez vennék olcsón egy sima proci blokkot meg a nyákot hűtené ez a jóféle borda és nem kellene méregdrágán full cover blokkot vennem. ;]
Az, hogy nem fér be a TF2 alá az sejthető volt. :O

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14428) szab.tam válasza Robi BALBOA (#14427) üzenetére


szab.tam
nagyúr

teljesen passzív üzemben az is kevés. tehát ha vizezed a blokkot, kell neki légmozgás. vagy hozzáragasztani pár lemezt így.
azaz kisebb lemezeket persze.

nem véletlen, hogy a monstrumom mellé a leflexelt tf2 nyákbordájára is raktam rendesen méretre fűrészelt bordát. szerintem pont eltaláltam a mennyiséget.
felforrósodik, de még kézzel fogható. a fet környéke a legmelegebb.

valami ragály terjed a ph-n. az utóbbi hónapban kiváltképp. és rám haragudnak, hogy kukacos vagyok. má' te is? tagmondat köszi vessző kiugrott a billentyűzetből? ez még érthető volt, de van, aki 6-7 tagmondatot egybeönt. volt, akinek szóvátettem, azóta sem talált vissza, úgy megsértődött...
na jó. visszanéztelek, látom valszeg csak véletlen volt. de muszáj már mindenkinek szólnom, mert akkor a pár hivatásos vesszőkerülő jobban megsértődik, hogy rájuk pikkelek csak... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14429) Robi BALBOA válasza szab.tam (#14428) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Légmozgás az lenne annyi, hogy meg legyen hűtve, csak ügye nyákborda a levesben, nem lehet sajnos külön kapni, pedig lenne(ék) rá vevő.

Igazad van, egy kicsit elsiettem, ezer dolgot csinálok így fórumozás közben. :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14430) szab.tam válasza Robi BALBOA (#14429) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez többször felvetődött, hogy lenne rá igény.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14431) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

ma végre megjön az új 23-as oldalventim, így végre újra klimatizálni tudom a VGA-t... :)

(#14432) Laci2277


Laci2277
senior tag

Kíváncsi voltam mennyi 2d-ben a fesz alja, ezért játszadoztam egy kicsit. :D
0.650V az az érték, amin eddig minden jól működött, működik. Azért szépen alá tudtam menni a gyári 0.963V-nak, így 33-35 fok között változik a hőmérséklet 22 fokos szobában.

(#14433) apollo12 válasza Laci2277 (#14432) üzenetére


apollo12
veterán

szép teljesítmény

(#14434) Laci2277 válasza apollo12 (#14433) üzenetére


Laci2277
senior tag

Kösz szépen. :R Ha ennél lejjebb vittem, akkor már a hangulatjelek nem mozogtak, csak úgy, ha az egeret is mozgattam. Mintha az oldalak is lassabban jöttek volna be. Visszaállítottam 0.650v-ra, így már eltűntek az előbb említett jelenségek. Lekopogom, most minden frankó, és remélem ez nem változik a jövőben. :)

(#14435) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Szerintetek az alaplapom alsó "PCI-E x16" slotjában 16szorosan kezelné a videokártyámat, ha csak 1 vga-t használok? Kicsit megtévesztő a gyártó leírása ("1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)") Nem SLI-ről lenne szó, csak kellene a VGA jelenlegi helye. :)

Köszi a segítséget! :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14436) Laci2277 válasza Madn!ght (#14435) üzenetére


Laci2277
senior tag

Szerintem az csak x4 sebességgel megy, mert ha tudná a x16-ot, akkor az lenne odaírva. De várd meg más véleményét is..

(#14437) Madn!ght válasza Laci2277 (#14436) üzenetére


Madn!ght
addikt

Azért bátorkodtam kérdezni, mert nekem az rémlik, hogy 2 VGA esetén kezeli 4x-en.
Legalábbis remélem... :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14438) Laci2277 válasza Madn!ght (#14437) üzenetére


Laci2277
senior tag

Egy külföldi fórumron találtam. "Well your motherboard supports CrossFire at 16x4x mode"

Ezért is gondolom, amit az előbb írtam. Szerintem, ha egy vga-t használsz, akkor is x4 módban megy.

De inkább kérdezz rá az alaplapos topikban.

[ Szerkesztve ]

(#14439) apollo12 válasza Madn!ght (#14435) üzenetére


apollo12
veterán

nyugodtan néz rá a slott ra és meglátod hogy a fele van érintkezve a lappal
arra pont jó egy physx kártya :DDD

már a fényképen is lehet látni hogy csak 4x lehet

[ Szerkesztve ]

(#14440) Robi BALBOA válasza Madn!ght (#14435) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Fizikailag is csak 4x-es a foglalat, lehet látni a bekötéseken és a foglalat mellé is oda van írva, hogy pciex4, úgyhogy 1000%, hogy csak 4szeres a foglalat.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14441) Madn!ght válasza Robi BALBOA (#14440) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi Urak! :R :R :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14442) apollo12


apollo12
veterán

na ennek is egész jó ára van :C [link]

(#14443) H.Ezredes válasza apollo12 (#14420) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Válts rá ugyan ilyen tápom / VGA-m van jó az neki halk táp és ellátja a gépet rendesen :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14444) Lethal Gene válasza apollo12 (#14442) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy milyen jókor+jól vettem az MSI TF2 GTX480-mat... :)

(#14445) Pala


Pala
veterán

Twin Frozr II vs. Zalman VF3000F vs. Arctic Xtreme Plus II:

Szobahőmérséklet 22 fok, oldallap levéve. Teszt: fél óra Crysis 2 multizás DX11 + Ultra quality + Highres Texture Pack beállítással. A load értékeknél a legmagasabb mért hőmérsékletet tüntettem fel.
A GTX480 alapórajelen ment, 1000mV-os GPU fesszel. A VGA környékén semmilyen venti nem kelt légáramlatot.

Twin Frozr II (auto ventivezérlés):
idle: 39°C
load: 73°C
(load 100%-os ventivel: 69°C)

Zalman VF3000F (minimális/maximális fordulaton):
idle: 35°C / 33°C
load: 62°C / 57°C

Arctic Xtreme Plus II (auto ventivezérlés):
idle: 32°C
load: 52°C
(load 100%-os ventivel: 47°C)

[ Szerkesztve ]

(#14446) Robi BALBOA válasza Lethal Gene (#14444) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja, nekem is, és a tápot is milyen jókor vettem! :DD

(#14445)Pala: Hú, az AC nagyon durca, ha olcsóbb lenne és adnának hozzá jóféle nyák bordát, akkor elgondolkodnák rajta.
Zárt házzal, oldal és oldal szellőzés nélkül is megtudod nézni, hogy mit alkotnak a hűtések?

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14447) Lethal Gene válasza Robi BALBOA (#14446) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Mé, a tápok ára is felment?

(#14448) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Ti mennyiért vettétek a 480-at? :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#14449) Robi BALBOA válasza Lethal Gene (#14447) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Felám, én amikor vettem a TX850v2-t akkor 25,5k-ért vettem, most meg a TX750v2 is 26990. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14450) Pala válasza Robi BALBOA (#14446) üzenetére


Pala
veterán

Azt most pont meg tudom nézni, mert éppen az van bent a gépben, de a Twin Frozr-t most nem igazán akarom már visszaszerelni....a Zalmanos kari kint csücsül az asztalon, de majd később kicserélem őket és lemérem...az AC-sat megnézem most feltett oldallappal.....

szerk.: Egyébként tényleg nagyon brutál, most már gondolkozom rajta, hogy inkább megtartom...viszont lesz 1 eladó Twin Frozr, az szinte tuti.

Jahh, igen, nyákbordát tekintve vitán felül a Zalmané a legjobb, de sajnos (ahogy szab.tam is írta már) pont nem fér be a AC alá. :( 1-2mm hiányzik. Pedig az aztán ütne!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.