Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) torma1981 válasza Reibek (#13445) üzenetére


torma1981
veterán

Mindenki mondja hogy kuss van a vízhűtés miatt a házban. De hát a keringetett vizet valahogy le kell hűteni nem? A kinti blokkhoz kellenek ventik. Azért azok is adnak rendesen hangot gondolom. Nem volt még sosem vízhűtésem csak érdeklődve kérdezem.

(#13452) Erdei88 válasza torma1981 (#13451) üzenetére


Erdei88
veterán

Laing D5, 1-es fokozatban hangtalan, 500-700rpm-es ventiket alig lehet hallani, azok is le tudják hűteni a rendszert. A víz folyását nem hallod, csak első feltöltésnél.

(#13453) Reibek válasza Pala (#13448) üzenetére


Reibek
senior tag

Sokba kerül hát nézzük:
2 blokk a VGA-ra kb 50k
pumpa: DDC itt ph-n kb 4-6k
tartály: nem kell vmi überbrutál használtan is jó: 4-8k
Radi: egy Quad elég lenne neki vagy vmi normálisabb tripla: kb 20-25 itt nem érdemes spórolni ha szerencséd van MORA is akad ennyiért
Szóval nem olcsó mulatság de ha már ennyit beleölnél akkor egy proci blokk is értelmes lenne: kb 10-15k
Cső: kb 2-3k

attamero81 igen a rossz emlékek miatt lett bevizezve

(#13454) torma1981 válasza Erdei88 (#13452) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi szépen a választ. :) Bár szerintem nekem soha nem lesz vízhűtésem. Drága nagyon.

(#13455) Reibek válasza torma1981 (#13451) üzenetére


Reibek
senior tag

A MORA2-n nekem 4db 18cm-es van 700rpm-es és semmit nem hallok belőle ha játszok nem zavart eleve mert 5.1 elnyomja de mikor neteztem nagyon idegesített eddig 9db 12-es volt rajta 1200rpm-es most váltottam és csöndes minden. a pumpákat érdemes még vmi megoldással elhalgattatni de ahogy Erdei is írta a D5 az tud halk is lenni csak hát az se 5k.

(#13456) Pala válasza Reibek (#13453) üzenetére


Pala
veterán

Hát igen, ez így egy vagyon. :) Ha 50-60 körül kijött volna az egész, akkor belevágtam volna, de így még mindig azon vagyok, hogy mindkét kártyára egy-egy Arctic Xtreme Plus II, az megvan 30k körül és nagyon halk. Csak kérdés, hogy vajon mennyivel lenne hűvösebb a mostaninál!? :F Mert ugye az sem vezeti ki a házból a meleget. Még filózom továbbra is.

Oric, neked is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#13457) Reibek válasza Pala (#13456) üzenetére


Reibek
senior tag

Akkor lehetne esetleg vhogy ennyiből kihozni a két kártyára ha lenne használtan eladó blokk pl 15k darabja és akkor kb 60-ból (+ - 5-10k) meglehetett volna csinálni de sajnos nincs eladó használt blokk.

(#13458) Pala válasza Reibek (#13457) üzenetére


Pala
veterán

Ennek ellenére még gondolkodom rajta. Legfeljebb visszamondom a novemberi "nyaralásomat". :DDD
Egyébként a TF2 refnyákos, igaz? Az itt lévő 480-as blokkok közül melyik a legjobb? Pár ezer forint csak az eltérés köztük, de gondolom hővezetésben nem egyformák.

(#13459) Robi BALBOA válasza Pala (#13456) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A hűtő maga nem rossz(Arctic Xtreme Plus II), de külön kell még venned hozzá fet és ram hűtést (ránézésre nem valami vaskos darabok), úgyhogy nem sokkal vagy előrébb, mert az oké, hogy a gpu hűsölni fog, de vrm és a memória nem sokkal lesz hűvösebb, pedig ezek meghűtése lenne a fontosabb.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13460) Pala válasza Robi BALBOA (#13459) üzenetére


Pala
veterán

Külön meg kell venni? De hiszen adnak hozzá mindent. :F [link]
Vagy ezeknél a kis szürke gumóknál van sokkal jobb?

(#13461) oriic válasza Robi BALBOA (#13459) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem nincs gond a gyári fet meg ram bordákkal...

Live-Die-Respawn

(#13462) szab.tam válasza Pala (#13460) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a pluszhoz meg kellett veni a vr004-es kit-et. az való a GTX480, GTX570, GTX580 típusokhoz.

és így sorban:
VR002 NVIDIA GeForce GTX 285,280,275,260+,260
VR003 NVIDIA GeForce GTX 470,465
VR004 - NVIDIA GTX480, GTX570, GTX580
VR005 - NVIDIA GTX460 és GTX560 Ti

gondolom a plus II-nél ugyanzez van....
felfogató van rajta egy, de az nem 480-hoz való volt, így azt is le kelett szednem, és áttenem a kitben lévőt...

ez írva is vagyon, csak nem eléggé hangsúlyos helyen, így a tájékozatlan user keönnyen átugorja az infót..
a kit ára 1400-1600 ft...

hogy benne van-e, és ha igen, akkor micsoda, még itt is ellentmondásos....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13463) Pala válasza szab.tam (#13462) üzenetére


Pala
veterán

A II-es verzióhoz az Arctic honlapja szerint semmilyen kiegészítő szettre nincs szükség 480-hoz (csak 470/465-höz kell), pont ezért szemeztem ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#13464) szab.tam válasza Pala (#13463) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én értem, amit mondasz, de járd jól körbe, mert nem annyira egyértelmű.
az lehet, hogy adnak hozzá egy halom kis bordát, amiből mindegyik típusra elég kell legyen, de a lefogató is jó kéne legyen hozzá. akkor ezek szerint van belőle ati és nvidia kiadás? mert ezt sem látom.

mindegy. én nem fogom megfejteni, de járj utána, mielőtt megveszed. talán az a legtutibb, ha felhívod a boltot, amit linkeltem. engusz csinálja egyébként a PC Gear-t, vásároltam már nála. pont az accelero plus-t, és még 2.5-ös scythe quiet drive-okat is szerzett, ami igencsak hiánycikk. a kis qd-k beszerzésével elévülhetetlen érdemeket szerzett nálam az ember... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13465) Pala válasza szab.tam (#13464) üzenetére


Pala
veterán

Köszi! :R

Persze jobb lesz, ha tényleg utánanézek, nehogy befürödjek. Elméletileg jónak kell lennie. Pár napja láttam is a neten egy tesztet, ahol 480-ra szerelték és nem írtak semmi problémáról. Sajnos most a linket hirtelen nem találom. 3 slotos, tehát SLI-hez is jó lesz (persze a felső kártyának nem lenne túl sok hely, de szerencsére a ventik oldalról nyitottak.)

(#13466) Fail3D! válasza szab.tam (#13464) üzenetére


Fail3D!
addikt

nincs az ismeredsegi korodben aki tudna csinalni vizesblokkot 480 ra?

(#13467) Laraxior válasza Fail3D! (#13466) üzenetére


Laraxior
titán

elég ha egy sima blokkot teszel a GPUra a VGA hátuljára meg ventit. Egy 12es venti vígan lehűti a VRM,VRAM kombót. :K Ha elvinné valaki noctuám akkor én is visszatérnék a vízre :D veszek két prociblokkot az egyik a procira a másik a GPUra és csókolom. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13468) Pala válasza Laraxior (#13467) üzenetére


Pala
veterán

Mármint egy full cover blokkra erősített 12 centis ventire gondolsz? (Vagy most hülyeséget gondolok? :D )

(#13469) Laraxior válasza Pala (#13468) üzenetére


Laraxior
titán

fullcover blokk hűti a VGA hátsó részét is, míg egy sima GPUblokk amit csak a GPUra teszel rá, ami mondhatni univerzális.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13470) Pala válasza Laraxior (#13469) üzenetére


Pala
veterán

És annak van értelme, amit írtam? Mármint hogy (teszem azt) vennék egy full cover blokkot és erősítenék rá egy 12 centis ventit valahogy...!? :F Jobb lesz tőle?

[ Szerkesztve ]

(#13471) szab.tam válasza Fail3D! (#13466) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nincs. ez marási kérdés. ha általam ismert szakiparoshoz elviszed, aki tököl vele egy fél napot, majd elkér 3500 ft/órát. egyszerűbb, ha megveszed. vagy veszel használtan.

nah. megkerestem, megtaláltam.
ez kell neked.
nem ismerem, de neked egy próbát megér... (hát még nekem) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13472) Laraxior válasza Pala (#13470) üzenetére


Laraxior
titán

:N próbáltam anno, de nem hoz semmit,mert a blokk minden melegedő alkatrészt lefed. Esélye nincsen a levegőnek odajutni, max annyi hogy beviszi alá a port... 2 hónap múlva lehet szétszedni. Egy VGAnál nem is olyan gáz,de SLi-t szétszedni... nem kívánom senkinek, anno GTX280nál volt benne részem, tiszta kínlódás :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13473) Robi BALBOA válasza Laraxior (#13467) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A vrm-re lehetne venni olcsón egy alaplapi FET hűtést és azt rámaszekolni, a vram-ra meg tényleg elég a hűtőborda+12cm-es venti kombó. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13474) Laraxior válasza Robi BALBOA (#13473) üzenetére


Laraxior
titán

ha ref VGAd van akkor elég a GPUblokk. A többihez meg elég a venti. De az MSI TF2nél más a helyzet onnan ugyanis hiányzik az a hűtőborda ami a refen rajta van... nem egyszerű a dolog.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13475) Robi BALBOA válasza Laraxior (#13474) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én úgy gondoltam, hogy 1 blokk a gpu-ra egy alaplapi FET blokk ráműtve a vrm-re és a memóriákra pedig külön-külön hűtőbordák(van itthon egy pár darab extra ragadós) és erre rá egy 12V-os venti ami hűti a memóriákat és az egész nyákot.

A TF2-nek csak egy baja van, hogy lapos így nem fér alá egy komolyabb vrm/vram hűtés.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13476) Pala válasza Laraxior (#13474) üzenetére


Pala
veterán

De egyébként a TF2 is refnyákos? :F

(#13477) Laraxior válasza Pala (#13476) üzenetére


Laraxior
titán

nem tudom, de hogy nincsen alatta az a fekete nyákborda az 100%... ezért is szerintem a magasabb halálozási arány.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13478) szab.tam válasza Laraxior (#13477) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mivan?????? :F

már hogyne lenne? csak kicsit más alakja és kisebb, mint a refé, de kb. azzal egyenértékű.

első 2 képen az van. (csak már némi kezelés közben, után...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13479) Laraxior válasza szab.tam (#13478) üzenetére


Laraxior
titán

hmm.. valamelyik VGA alatt pedig elég apró kis borda volt.. biztos keverem akkor :B nézem a képeket tényleg van alatta... fogalmam sincsen melyik lehet az :D :B

megvan... az még a 460as korszakomból van :K valamelyik GTX460 alatt nem volt semmi

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13480) szab.tam válasza Laraxior (#13479) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az accelero xtreme plus és társai alatt vannak azok a kis biszbaszok...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13481) Laraxior válasza szab.tam (#13480) üzenetére


Laraxior
titán

konkrétan semmi. Nah akkor ezért rémlett a 460,mert nekem abból Gigabyte OC volt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13482) szab.tam válasza Laraxior (#13481) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha. csak ez nem 480, és nem tf2. a többi az emlékeidben stimmel..... :D

(lassan már én is felírkálok mindent, és jobb nem lesz a helyzet. öregszünk....) :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13483) Laraxior válasza szab.tam (#13482) üzenetére


Laraxior
titán

ez 480...csak más a nyákja :) SOC ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13484) Reibek válasza Laraxior (#13483) üzenetére


Reibek
senior tag

A 460-nak nincs mindegyiken a fetre meg ramra érő hűtése.
Pl. nekem Palit 460-am volt és semmi nem hűtőtte azokat.
Én is úgy oldottam meg hogy TT proci blokk a gpu-ra 12-es venti meg befőttes gumival a nyákra->a feteket meg a ramokat hűtőtte.

(#13485) Speedhs


Speedhs
őstag

Hali, a 480nak a tdpje 250 W körül van nem ? Én vettem még rá Ac extreme plus-t aminek 250 W a max tdp amit bír hűteni. Nekem a hőfokok ilyen 45- terhelve 65 . Ez nem sok ezzel a hűtővel ?

(#13486) Pala válasza Laraxior (#13477) üzenetére


Pala
veterán

Jah nem, én csak azért kérdem, mert ki akartam deríteni, hogy az Xtreme Plus II egyáltalán rámegy-e... Mert az csak referencia nyákos karikra szerelhető. :)

Speedhs: Bahh, ne viccelj, én összetenném a két kezem, ha ilyen hőfokaim lennének. Illetve az idle 45 az megvan most is. :D

[ Szerkesztve ]

(#13487) Fail3D! válasza szab.tam (#13471) üzenetére


Fail3D!
addikt

ezt en is lattam irtam mar neki tud e ilyet cisnalni nem irt erre vissza:) ezzel az a baj csak a gpu t huti es a tobbivel mi lesz?:)

(#13488) Robi BALBOA válasza Speedhs (#13485) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A szobában hányfok van, a ventik mennyire tekernek a karin, zárt vagy nyitott ház, milyen a ház szellőzése?

Nekem 23-24C fok-os szobában 50-60%-os venti fordulattal 65-70fok, zárt házban, de oldalról egy 25cm-es venti tolja a levegőt.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13489) apollo12 válasza Robi BALBOA (#13488) üzenetére


apollo12
veterán

nálam az MSI TF2 25Cfokos szobában 70Cfokon még 50%,egy ventim 2-3 óra játék alatt is

(#13490) Laraxior


Laraxior
titán

10ből megvan a csatik, CPU-blokk, szivattyú... mégiscsak megéri a víz :D
gyorsan kerítek egy GPU blokkot és a végén kiszállok plusz 15el a bizniszből :Y
Azért nem semmi hogy léghűtésről vízre váltani +10-15k-val kiszállni :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13491) Robi BALBOA válasza apollo12 (#13489) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Melyik gaméval?

(#13490)Laraxior: Persze mesemondó! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13492) oriic válasza Laraxior (#13490) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aztán majd a vízes cucc jön hozzám megint, a noctua meg megy hozzád. :DDD

Live-Die-Respawn

(#13493) apollo12 válasza Robi BALBOA (#13491) üzenetére


apollo12
veterán

crysis, bfbc2, nél nézegettem, de kombustor 30 perc nél is még 72Cfokon ment 60%ventinél

(#13494) Taifa Díaz válasza Laraxior (#13483) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Szerintem a Gigabyte nem rak ilyen nyákbordát a GTX460, 465, 470, 480 kártyákra - illetve én még nem láttam ilyet.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#13495) Speedhs válasza Robi BALBOA (#13488) üzenetére


Speedhs
őstag

Szoba 24-30 .. :D xD este 17 mert légkondi. A ház egy régi cucc, de ventillátor kihozza a levegőt. a ventik mind 12 voltról mennek. Most ezt nem tudom, hogy zárt-nak vesszük-e de ilyen : [link]
De a gtx 480 nem egy hűvös kártya.. lazán felfűti az egész házat, ha nincs a venti bekapcsolva.

(#13496) Laraxior válasza oriic (#13492) üzenetére


Laraxior
titán

módosítottam a hirdtést.. true félretéve akkor neked... Noctuát meg majd elviszik :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13497) Robi BALBOA válasza Speedhs (#13495) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nehéz eldönteni, hogy jó-e az a 65C fok vagy sem, mert oldalt egy szoba venti van, a 24-30fok az elég tág intervallum.
Írdmeg pontosan, hogy Pl:
- a szobában 25C fok van
- az oldalsó szoba venti ;] maxiimum azaz 3-as fokozatban süvít
- a vgan lévő hűtőn a ventik maxon mennek
-a kombustorral/FurMarkal/ezzel a gaméval teszteltem

(#33674)chab7: Te a gyári venti vezérlést használod?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13498) attamero81 válasza Taifa Díaz (#13494) üzenetére


attamero81
senior tag

Hello!
Hasít a 470-es?Game-lsz sokat?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#13499) Fail3D!


Fail3D!
addikt

ha a vid kari gpujat lehutom vizzel, a memoriaknak eleg, ha rarakok par sunit, plusz oldalt megfujatom 12 cm ventivel?

(#13500) oriic válasza Fail3D! (#13499) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg igen.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.