Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#7451) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#7449) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hat ööö... Ja. Ezek a high feed marok. Igen, itt annyi a lenyeg, h 0.2-0.3 a fogas (erdemes ennyinel maradni), oldalba durvan 75%, tolas meg ami a csovon kifer.
Ahogy Szabi mondja, kell a hajtas neki. Meg jo ha ezt anyagban csinalja, konturon nem az igazi, hamarabb elkopik a lapka.
Jellemzoen ezert szerszamgyartas a celterulet.
Csak azert volt gyanus a dolog, mert Seco-Iscar vonalon nemnagyon talalkoztam ilyen tudasu lapkaval... De utanajarok!

(#7452) nchelp


nchelp
tag

Uraim, kis kiegészítésként: Mitsubishi fejem van ilyen kettő is, a Kondiákon tudtam legutóbb használni. Ezek a marók igénylik a legalább fél mm-es fogásvételt. a lapkák homlok felől igen erősen meg vannak húzva negatívra, kb 0.3 szélesen. Ez biztosítja azt, hogy ne törjön le az él rögtön az első pöccre. Viszont: ha nem adunk neki ennél nagyobb fogást, akkor teljesen mindegy, hogy mennyivel toljuk, pillanat alatt kinyírja magát, mivel visszatűri maga elé az anyagot, és lerobbannak az élei a megnövekedett axiális nyomás/súrlódás/hőterhelés/ miatt. Ezeknél a szerszámoknál van minimum technológia is, ami úgy néz ki általában, hogy legalább fél milla fogásvétel, és legalább ugyanennyi élenkénti elötolás. De ez a legalsó határ, ez alatt használhatatlan.

A Mitsubishi lapka kovácsolt 42CrMo-ban a 0.8-as fogás mellett kb 2.5mm/lapka tolásig nagyon szépen muzsikált órákon át. Ez a fogásvétel a fele volt a gyári max értéknek, mert hosszan ki kellett a szerszámot lógatni.

Frankennél igen régi technológia már

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#7453) BÁ Nutrition válasza nchelp (#7452) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ahová megyek júniusban ott "szinte" csak így tolják elvileg, ha tényleg engedik hogy kontárkodjak marógépen akkor majd jelentem mi van.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7454) patomi válasza nchelp (#7452) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Milyen lapka? Szerszám? Már úgy értem típus? Minden nagyoló szerszám negatív homlokkal van. Sőt a fraisa hx marók is.

Ez a fogásvétel a fele volt a gyári max értéknek, mert hosszan ki kellett a szerszámot lógatni. Igen csak maximális terhelés mellett nem túl sokáig szokták húzni ezek a szerszámok, bár a gépidő a legdrágább..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7455) zolikaDB válasza patomi (#7454) üzenetére


zolikaDB
veterán

Volt WNT teszt nalunk. Egy darab 300 hosszu, 25 vastag 1.2312.
10-es maro, telibe, 10 melyen, vago 160, 4fog x 0.05 tolassal.
Szepen marogatta a darabot a fenti parameterekkel, egyenes, cikkcakk stb.
Mondja a koma, h ez kozel sem a vege a tudasnak, emeljunk. Jo. Vago 180, fogankenti 0.08. Az erobefogoban 4 darabra tort... A szara is ketfele elrepedt...
Uh ennyit a max teljesitmenyrol. De legalabb tudjuk, h mi a vege, ez is szempont.
Volt egy 12-es kemenyfem is, nagy elotolasu. Feszket martam vele, ahogy a mester mondta, meg a levego csovet is oda iranyitottam, ahova mondta. Kerdem az elso szikranal, h jo ez igy? Jaja, hadd szoljon. 40x25-os feszek 20 melyen. Odagyurte a forgacsot, szerteszettortek az elei...
Naluk hatvanyozottan ervenyes, h csinyjan kell banni a parameterekkel, mert nagyon el vannak szallva.

Amugy a Dijet lapkaval kapcsolatban: a nagygep eleve nem is tud ekkora munkatolast :DDD Jo, egy linearos DMU mas teszta.

[ Szerkesztve ]

(#7456) patomi válasza zolikaDB (#7455) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, nem csak leválasztani kell, el is kell dobni a forgácsot mert a kövi fordulatnál vége is van.
Egyébként itt van favora (fraisa termék) marónk is 1730-2312-höz kiváló. Annál is hasonló technológiát ír a nagy könyv. D12 S3800 F680 12mm. merítés.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7457) zolikaDB válasza patomi (#7456) üzenetére


zolikaDB
veterán

Namost amúgy nálunk javarészt Power Tools szirszarok vannak. Egy kulás hokkendáré mind. Szemcseméret is fos, minőség is, ha újraélezés után nem kap bevonatot, akkor tiszavirágéletű... Nagyolni meg...
Általános/KO33/szerszámacélos megmunkálásra ajánljatok már valamit, ami fasza. Mármint gyártó, akinek értelmes keményfém marói vannak, és nincsenek elszállva az árral. Sandvik, Gühring OK, nade... :DDD Ami még nekem bejött, az a Nachreiner.
Nagyolás és simítás (6-8 élű) egyaránt érdekel.

(#7458) patomi válasza zolikaDB (#7457) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Sajna, a jobb minőségű szerszámok sem érnek sokat, ha szar bevonatot kapnak... tapasztalom. Mi inkább vissza küldjük amit lehet a fraisahoz élezni.
A KO33 az 1.4301 jelölésű.[link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7459) nchelp válasza zolikaDB (#7457) üzenetére


nchelp
tag

Ahhoz lapkából a Dijet gyárt jót, JC5000-es, JC8000-es minőségjellel. Keményfém? A fúró alapján azt mondanám, a ZCC-t érdemes letesztelni. Az ugyanis meglepően jól bevált. De én most az akcióban betáraztam egy ezresért a WNT-töl az évi marószükségletemet :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#7460) nchelp válasza nchelp (#7459) üzenetére


nchelp
tag

Viszont a 4301 még nem volna szabad, hogy kihívás legyen... a 45-ös lista már okés. Ami már a V4A rendszer.

Mindössze azt kell tudomásul venni, hogy mondjanak a gyártók akármit, ha nikkel van benne, 100-120-as vágó felett hamar megy az éle (normál acélokhoz képest). Tömörnél ez inkább 80-100.

nchelp

(#7461) zolikaDB válasza nchelp (#7460) üzenetére


zolikaDB
veterán

X5CrNi18-10, ez a 4301, nemde?
A poén az, h VMh-ből 80-100 körüli vágónál igyekszek maradni, sőt, mit igyekszek, maradok is, mert afelett kuka. Csak beszéltük, művezetővel is, meg a WNT-ssel is (vele főleg :DDD ), h azért az új gép nem lesz kihasználva az ilyen szirszarokkal...

(#7462) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, valami ilyesmire gondoltam: DMU linear A srácnak Seco Feedmaster című videója is van, gondolom, ez is az.

(#7463) nchelp válasza patomi (#7454) üzenetére


nchelp
tag

Csak majdnem igaz. Az élszalag negatív, a homloklap nem feltétlenül. És nem mindegy, hogy ez a negatívolás milyen széles, forgácstörőben végződik, sík felületben 90°-on, vagy teljesen negatívba döntött homlokfelületben. A normajelöléseket majd megnézem, ha újra a műhelyben vagyok.

nchelp

(#7464) patomi válasza nchelp (#7463) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Én is a palástra gondoltam a negatív élszöget illetően..a hx maróknak. A talpa nyilván nem az,de ezek 70hrc-ig működnek. Szépen viszik az edzett anyagot is.(persze a többi gyártónak is vannak ilyen szerszámai)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7465) nchelp válasza patomi (#7464) üzenetére


nchelp
tag

Az a lényegen nem változtat... A fő vágóél kiképzése egyazon logika szerint történik.

nchelp

(#7466) patomi válasza nchelp (#7465) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

A fő vágóél kiképzése egyazon logika szerint történik. Tényleg? Nem vagyok teljesen hülye, max nem érted mit mondok..de nem is lényeges.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7467) nchelp válasza patomi (#7466) üzenetére


nchelp
tag

Ne kóstolgass, öreg, ennyire még nem vagyunk... Ki nem ért kit? Azért, mert egy szerszám nagyoló, még nem biztos, hogy a homlokszöge negatív. Néha csak a homlokfelületen az élszalag (ha van). Hogy ez palástélen van-e, az hótt teljesen mindegy.

De mi a francot erőlködök itt, pláne ingyen? Nem nekem dolgozol...

nchelp

(#7468) patomi válasza nchelp (#7467) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Ne kóstolgass, öreg, ennyire még nem vagyunk
Ok, nem a seggedből rángattál ki öreg, 22 évet lehúztam a szakmában némi tapasztalat ragadt rám is ÖREG.
A kioktató stílust meg ne nekem rendbe..Na én pattantam innen, mert nincs szükségem okostojásokra... Viszlát ÖREG

Nyugodj meg többet nem jövök erre

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7469) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hmmm, ezek szerint majdnem egykoruak vagytok :DDD
Akkor, o a masodik, aki nem birja a stylust :DDD Elso volt a Drei-S-es Sanyi :)

Noshat, vissza a szakmahoz!
Van itt olyan, aki komolyabban CAM-ezik? Winmax-hoz kellene Solid ala postprocesszor!
Vagy tudtok ajanlani egyebet?

(#7470) TGWH válasza zolikaDB (#7469) üzenetére


TGWH
őstag

Én!
biztos nem... :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7471) Danivagyok válasza zolikaDB (#7469) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez a sértődékenység párszor már előfordult itt. Volt pl egy Blodpandus(?) is nem? A gyerekeim is jönnek ezzel néha de olyankor mindig jól kiröhögöm őket....
A solid az pontosabban solidcam lenne? Mert ahhoz csináltam magamnak siemens postot. Illetve csak módosítottam a gyári fanucot, nem volt túl nehéz.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7472) nchelp válasza zolikaDB (#7469) üzenetére


nchelp
tag

Igen, Dani jól mondja, neked is volt már itt szeretőd :DDD pandamaci gyerek :D

Még töröm rajta a fejem, mitől szívta fel a vizet az okos ember, de nem nagyon. Néhány durva határidő sokkal nagyobb fejfájást okoz jelenleg.

nchelp

(#7473) zolikaDB válasza nchelp (#7472) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ja, mi csak "ugy" szeretgettuk egymast!!! :DDD De persze, hamar bevagta a durcat, kar mert tudott mindig mondani valamit. Valami nagyot! :))
Ezt a pandazast amugy nem ertettem. Az sg forum bugyraiban volt valami kep rola es pandas bakancsban feszitett..
Az elszalag szogen szivta fel magat. Hat igen, csunya is volt a szitu na... :DDD
Danivagyok: igen, SolidCAM (2013). Valami ilyesmivel probalkozunk mi is.

[ Szerkesztve ]

(#7474) Danivagyok válasza zolikaDB (#7473) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

A bankon írtam róla anno a processzáláshoz, meg felraktam a nálam működő gpp filet. Ha még nem olvastad keress rá, hátha segít.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7475) patomi válasza nchelp (#7472) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak azért jöttem vissza, hogy Sorry a fentiekért, nem volt szép ez a hangnem sem.. kicsit elgurult a gyógyszerem.. Velem is előfordul. További jó fórumozást itt mindenkinek.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7476) zolikaDB válasza Danivagyok (#7474) üzenetére


zolikaDB
veterán

Továbbítottam :R

(#7477) nchelp válasza patomi (#7475) üzenetére


nchelp
tag

Részemről nincs gond, még mindig nem értem, hogy mitől rágtál be. Csak reméltem, hogy az oltásra előbb visszaolvasol, és csak aztán sértődsz meg. :DDD Mert szerintem semmi olyant nem írtam. (addig)

nchelp

(#7478) soldi3r válasza patomi (#7438) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem fempor szoras, nem hegesztes.

E30 (oo=[][]=oo)

(#7479) nesh_019


nesh_019
senior tag

Ti milyen cnc gépeken/gépekre dolgoztok?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7480) Klaus Duran válasza nesh_019 (#7479) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Haas Sl-30 / Haas EC400 / Haas VCE 500 / kevés VF-5 3+2 tengely

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7481) nesh_019


nesh_019
senior tag

Okuma LB 15 valaki?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7482) zolikaDB válasza Klaus Duran (#7480) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szép baleset :DDD

(#7483) Klaus Duran válasza zolikaDB (#7482) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ne is mond, most hoztak olaszból +1 Sl-30-ast, amit sajnos én nyertem meg. :O
Bárki bármit mond. a Haas egy fos finoman is fogalmazva. :D

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7484) zolikaDB válasza Klaus Duran (#7483) üzenetére


zolikaDB
veterán

Miert fos?

(#7485) Klaus Duran válasza zolikaDB (#7484) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Másképpen fogalmazva, gyenge, és a vezérlés kissé ostoba, programok önálló átnevezése, USB-re mentésnél átnevezi a felülírt programot más néven pl 2018-ast 0002-re akarta menteni. Esztergán nem képes A címen szöget nagyolni stb.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7486) nchelp válasza Klaus Duran (#7485) üzenetére


nchelp
tag

Az mit jelent, hogy gyenge? Az első hónaptól a nyakamra jár az ürge a Haastól, és nagyon el akar nekem adni valamit... Mindegy, csak forogjon rajta valami :D A mostani Takisawák nekem sajnos felejtősek, ha eljő az idő, félek, be kell érnem valami ócskavassal... :DDD

nchelp

(#7487) zolikaDB válasza nchelp (#7486) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor inkabb valami Seiki vagy Gilde legyen.
Vagy valami fasza E400-as NCT-vel :D

(#7488) nchelp válasza zolikaDB (#7487) üzenetére


nchelp
tag

Pumákat nézegetem erősen...

nchelp

(#7489) blasko92 válasza nchelp (#7488) üzenetére


blasko92
őstag

Van nekünk egy Daewoo Puma 12L-es gépecske, elég patent még mindig. Leginkább nagyolásra van használva, ~400-as átmérőig, de 16 ezredet is lehet rajta simítani minden gond nélkül. Voltak már vele csúnya ütközések is, de megy, mint egy tank.

De a takik is megérik az utolsó forintot is. Abból vannak EX110-es, és NEX110-eseink. Azok is megbízható, és pontos gépek. Azokon viszont inkább kisebb nagyolások és sok simítás megy, de ha olyan melók vannak, akkor a nagy vasakat is megeszik.

(#7490) Klaus Duran válasza nchelp (#7486) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Haas stand ,,Legjobb ár/érték arányú gépek” ,,Kisesebb műhelyeknek ajánljuk”

Nálunk levő egy korábbi konstrukció 2008 SL-széria, most ST fut. Újkorában a kolléga belerakott egy combosabb varasodott és 0,02mm nyomot rajta simán. A csigás forgácskihordó is egy ,,remekmű”. Kikoptatja a végét ahol megtörik, folyóforgácsot magára tekeri, leszakítja a motorról a csigát.

Nálunk is van egy Puma, simításra használjuk köszörülés helyett, nagyon patent, volt vagy 60milla bár lehet hogy csak hülyítettek :) . Vagy még esetleg egy Nakamura-Tome. SC300 csillag revolverrel (minden második VDI kijjebb van,) nagyon jól el lehet férni vele a tokmány körül, na meg csúszóvezetékes.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7491) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Metált bírod?
[link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7492) nchelp válasza Klaus Duran (#7491) üzenetére


nchelp
tag

Fém az életem. Zene, munka egyaránt. Ez nem az volt :D

Nem biztos, hogy hülyítettek az árat illetően, a múltkor láttam egy 12 éves vasat, még mindig 45 ropit kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#7493) nchelp válasza blasko92 (#7489) üzenetére


nchelp
tag

Takisawa áll itt 3 is, az együttes életkoruk közelíti a 100-at, (a 80-at garantáltan elkerülték) de döbbenetesen jó masinák :D

nchelp

(#7494) TGWH válasza nchelp (#7431) üzenetére


TGWH
őstag

Ma valami ilyesmi megszivatott :D vagy/és a tolómérő vagy/és a gép melegedett :D
Csapágyméret, ráadásul más szerszámkorr. rekesszel mint az előző - hosszú -, kettő között volt egy tized eltérés. Akkor csinálom egy tizeddel nagyobbra, és jó lesz! Meg a maci fszát... .98 - mikrométer eltűnt... -, csapágy elő, belemegy... szar ügy, azért a kollégáknak túl könnyű munkát nem kéne adni, kalapálják csak rá szépen :D ... még párszor megmérem tolómérővel, mert hiába a japán csoda, már kopik... .96-.97, oks, már érthető :D rányomtam 2 századot, 10 darab kellett, most ha az egyik lazább nem nagy ügy, úgyis mi rakjuk össze... gép végez, méret .98... hmm... laza... na még egyszer 2 század, gép végez, .98... hmmm laza.... Ráírtam kb. egy tizedet, mire jó lett :D de legalább bekopott a lapka? :P Előtte műanyag ment a simítóval, utána a tengelyek nagyobbik fele, érdekes módon még azoknál sem volt gond, pedig ugyan azt a csapágyméretet varázsolta oda...
Most erre mit mondjak, miért volt, kisütött a Nap? ;]

Ja, szerk.:

A kutatás célja az volt, jobban élnek-e azok az országok, ahol sok a metál zenekar :D a válasz igen :D még szép! :C

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7495) Klaus Duran válasza TGWH (#7494) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ez még a jobbik esett. Tűréshatár alja, rá írtam, nem mozdul, na égmeggyszer ,akkor se, megismételtem vagy háromszor, erre az eddigieket egyszerre ráadta. High quality American sh.t.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7496) TGWH válasza Klaus Duran (#7495) üzenetére


TGWH
őstag

A fanuc nálam is csinált ilyet, fingom nincs miért... amúgy jó kis gép volt, pár sorozat után már tudtam, hogy reggel ráírok 4 századot, és kb. óránként leveszem ebédidőig :D
Ja, és itt alapból úgy indult a program, hogy eltűn 3 tized... nincs az a lapka ami ennyit kopna... hová tűnt, nem tudjuk... egyszerűen csak kisebb lett 3 tizeddel a bemért késekhez képest...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7497) nchelp válasza TGWH (#7496) üzenetére


nchelp
tag

Ez nekem is megvan, kb 1 tizedig.
Ahogy észre veszem, bekapcsolás után kb az 5. darabnál áll be a gép az előző napi méretre. Arra tudok gondolni, hogy mivel forgójeladós a masina, ennyi kell neki, mire eléri a stabil üzemi hőfokot. Utána jó, de ha valamiért félbe kell hagynom egy órára (pl kiszállítok a szomszéd városba), kezdhetem szinte újra az egész vacakolást. Szóval, ha hideg a gép, reflexből két tizeddel nagyobbra korrekciózom a simítót elsőre, aztán bejátszom.

nchelp

(#7498) Phülöp válasza nchelp (#7497) üzenetére


Phülöp
addikt

Nalam csak "Z"-ben jatszik a dolog, es csak 0.05 a difi. De ez legalabb mind a 4 gepen egyforman mukodik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7499) TGWH


TGWH
őstag

Ez tök érdekes, nekem a z mindig jó volt, csak x-ben kellett variálni. Azaz z-s agyontűrt méret nem is nagyon volt...
Ki kell ismerni a gépet, még évszakonként is lehet eltérés. Pl. a h7-et mire a csepelen betűrtem, elfogytak a darabok :D minden egyes darabnál variálni kellett, hogy meglegyen a h7, mire meg bemelegedett a gép, elfogyott a minisorozat :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7500) zolikaDB válasza TGWH (#7499) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az ilyet de utalom. Hurcokon van bemelegito uzemmod. Legalabbis maron.
Mondjuk egyik nap estefele betettem egy 40-es raportert a satuba, lenullaztam. Masnap reggel 6-kor 0.1mm volt az elteres. Mondjuk a muhely azon resze kva meleg tud lenni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.