Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) baluka26


baluka26
veterán

Szörny egyetem 7/10
Korrekt film, élvezhető sztorival. Nekem tetszett. A 3D-vel továbbra sem tudok megbarátkozni...sokkal többet elvesz a kontraszt hiánya, mint amennyit a plusz D hozzáad..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22152) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Üdv mostanság mit érdemes megnézni moziba?(A glu 2 mindenképpen megszeretnénk nézni családdal.)

(#22153) HuMarc válasza Mr. Erikszon (#22152) üzenetére


HuMarc
addikt

Ragasztó, vagy mi? ;] Én majd csütörtökön a Magányos lovast fogom megnézni, szerintem érdemes. Sokan a Tűzgyűrűre mondják, hogy érdemes megnézni, szóval az is jó lehet.

(#22154) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kölykök című 95-ös filmet honnan tudnám megszerezni, legalább DivX minőségben?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22155) Mr. Erikszon válasza HuMarc (#22153) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

A fenébe már megint elírtam már másodszor ebben a fórumban. :(

(#22156) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

A zöld urait érdemes-e megnézni?

(#22157) Rivaul válasza Sotho (#22150) üzenetére


Rivaul
addikt

Eleven Testek részemről:
Mindenképpen ajánlott egy kis film. Néhol kicsit lassú folyású de a jól beállított képek kárpótolnak érte. Külön tetszett hogy lerombolt sok zombis filmmel/sorozattal felállított klisét.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22158) bAtt001


bAtt001
addikt

fast6

nem volt rossz, ha valakinek mozgó járműből kiugrálok fétise van még imádni is fogja :D imádtam a sorozatot de az első 3 rész maradandó nekem csak, az még a gyerekkorom része volt, örök emlék marad és szeretem is azokat. spoiler a vége tetszett nagyon amikor bevágták han halálát és jött gonosz statham, na ez volt a legjobb jelenet nekem a filmben :B

(#22159) bok92


bok92
addikt

Star Wars trilógia ( még a régi) letudva. :))

(#22160) HuMarc válasza bok92 (#22159) üzenetére


HuMarc
addikt

Az új ne is legyen letudva! :))

(#22162) dokee78


dokee78
félisten

Spring Breakers 5/10
Sajnos nagyobb volt a füstje,mint a lángja.
Selena Gomez :P Az a tesz :P

(#22163) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Transz/Trance az imdb értékelés elfogadható. Jó a rendezés, jó a színészi játék és bónuszként Rosario Dawson is látható meztelenül.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22164) bok92


bok92
addikt

hopsz, elnéztem a topikot... :B

gyuromoj: Ahogy mondod, bocsánat! :R

[ Szerkesztve ]

(#22165) gyuromoj válasza bok92 (#22164) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szerintem nem ide akart jönni, hanem ide. :U

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22166) dokee78 válasza leslieke (#22163) üzenetére


dokee78
félisten

Kopasz Dawson :P

(#22167) Integra


Integra
titán

safe (2012) bluray
jason bácsi jött, látott, zúzott, halomra ölt, győzött.
vége.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22168) Rivaul válasza Integra (#22167) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem volt rossz film az. Azt adja amit Statham-től vársz :)
Bár csak ne a "rajtaütés" után néztem volna... Azután a film után nem tudok többé értékelni egy verekedős filmet sem :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22169) Integra válasza Rivaul (#22168) üzenetére


Integra
titán

igen, jó filmet rittyentettek össze a kis ferde szeműek :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22170) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na volt valaki nyeremény vagy sajtó vetítésen?

Pacific Rim vélemény?

Live-Die-Respawn

(#22171) Jim-Y válasza oriic (#22170) üzenetére


Jim-Y
veterán

Pacific Rim

A leírás erősen spoileres

Na, megnéztem. IMAX 3D Aréna pláza. Magyarul beszélő, majd két órás, bár ennél hosszabbnak tűnt.
Mivel is kezdjem a kritikát.

Először is: IMAX: nagyon szuper a terem, a leghátsó sorban ültem, majdnem középen, kábé a vászon felénél volt a szemhorizontom, tehát mondhatni tökéletes.

Szinkron: hát ez már megint valami kritikán alulira sikerült. A főszereplő csávó, és a főszereplő csaj magyarhangja is valami borzalom, egyedül a chief hangjával tudtam megbarátkozni :)

CGI: ebbe nem lehet belekötni, abszolút mai technika, hozta amit várni lehetett tőle, látványos volt, nem volt gond az animációkkal.

Színek: az egész film kicsit más színvilággal dolgozik, mint a megszokott -szerintem-, sokkal több a neon benne, ami a trailerben még zavart, de film közben ezzel sem volt problémám.

Színészek: a chief játéka tetszett, hozta amit kellett, a főszereplő csávó (Riley asszem) nem volt hiteles számomra, szerintem kifejezetten szarul játszott, van a filmben egy "szerelmi" szál, és ahogy ezt a részét játszotta el a figura az számomra nem volt hihető, sőt zavart. A csaj igazából illett a filmbe, vele nem volt gondom, csak a szinkronjával. A tudós arcok, ilyenből kettő is van, egyik a laza zseni figura, ez az elment kategória, a dilis kocka zseni pedig túlerőltetett volt.

Ron Pearlman nem sokat szerepelt, legalábbis én azt hittem, hogy többet fog szerepelni, és nagyobb szerep jut majd neki.

Sztori: Hááát.. nekem nem jött be túlságosan, egy TF sokkal emészthetőbb nekem, de ezt nem a film számlájára írom, hiszen adoptáció?! nem?

Szörnyek: nem volt velük gond.

Jaegerek: ezek baszott jól néztek ki, mondjuk.. Hollywood -.- -> az orosz gép kábé egy farönkkel vetekszik, mozgásában is eléggé maradi, a kínai cucc nagyon high-tech, és persze, hogy az amerikai az ami jól néz ki, ami hiperszuper, ami elpusztíthatatlan :D És persze, hogy az amcsi cuccok "élik túl" a filmet.

Összességében: A film élvezhető volt, bár szerintem nagyobb részt ez az IMAX-nek tudható be. Egyszeri megnézésre moziban ajánlom, mert igazán látványos, de a viccesnek szánt részek nem ültek, nem lehet igazán jót röhögni rajta, bár tudom, hogy nem vígjáték..de pl a TF-es arcoknak sikerült ezt elérniük egy hasonló stílusú filmben.

Ha értékelnem kéne akkor hetesre értékelném, mert a CGI nagyon ott volt.

SPOILER END

Akit csak az érdekel, hogy érdemes-e megnézni moziban, annak azt tudom mondani, hogy nézze meg, mert nagyon látványos, de az elvárásait, ha eddig magasak voltak, akkor adja alább ^^ TF nekem jobban bejött.

(#22172) oriic válasza Jim-Y (#22171) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha már szinkron. MI lett a "Roma veszély" végül? :DDD Plusz Gladoos hangját is elcseszték gondolom.

Live-Die-Respawn

(#22173) Jim-Y válasza oriic (#22172) üzenetére


Jim-Y
veterán

Maradt Gipsy Danger. Gladoos nem tudom sajnos, hogy mi, rákerestem, de mivel beszart a gépem és nincs hang, így nem tudom megnézni a videót róla:S :D

(#22174) oriic válasza Jim-Y (#22173) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gladoos a Portal című játékban volt a "főszereplő" számítógép. Az ő hangját tették bele a filmbe, mert állítólag a készítő nagy Portal rajongó, és még engedélyt is kapott a készítőktől hogy a robot hangját beletegyék a filmbe. A trailerekben a bemutató elején lehetett többször hallani a robothangot.

Live-Die-Respawn

(#22175) Jim-Y válasza oriic (#22174) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ja megvan, a portal is megvan, nagy kedvenc, csak nem tudtam, hogy van neve a számítógépnek:D Na ez már nem került be a filmbe amúgy. Addig is: [link]

(#22176) Ijk válasza Jim-Y (#22171) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ó hogy ez is 3D, a fene vinné el. Remélem mihamarabb kipusztul és a látványfilmeket is tudom élvezni a nagy teremben, normál vetítéssel.
Ezt meg nem is adják 2D-ben nálunk, ráadásul ez is csak szinkronos. Egyre kevésbé van kedvem moziba járni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22177) Realradical


Realradical
őstag

Snitch 10/7.5
A nyolc pontot túlzásnak érezném a hetet meg kevésnek. A story végig fenn tudta tartani a feszültséget, Rock alakítása is meggyőző. Egyszeri megnézésre tökéletes.

Trance 10/10
Utoljára hasonló a műfajban nálam a Memento ütött ekkorát. Erősen többszörnézős. Remélem megtűzdelik pár díjjal, mert az alakítások és a történet is kiválóak. Úgy mondanám ez az a film ami kár az Inception is lehetett volna, ha van benne agy.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22178) bsafran


bsafran
csendes tag

eltöltöttem pár napot Tunéziában, és a helyi film-csatorna reklámját szeretném megosztani veletek, szerintem ötletes!

[link]

(#22179) HuMarc válasza bsafran (#22178) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez nagyon jó. :) Ilyen reklámunk persze nincs, csak összevágott sz@rok.

(#22180) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Man of Steel

Na sikerült megnézni. Amin egyből csodálkoztam, hogy már alig adják a mozik, pedig nem is olyan rég volt a bemutató. Sztem ez elég érdekes, hogy manapság van 3 heted arra, hogy megnézd a filmet, mert utána delete...
Maga a film tetszett, de több mint 2 órás játékidőt túl hosszúnak találtam és ráadásul a film sok helyen nagyon meg van vágva...Valahogy nagyon nem tudták tartani az arányt ebben. Ami igazán emlékezetes azok a giágaszi zúzások, ezért biztos BD-ben újranézem még. (sztem ennyi harc kellett a filmbe, mert végül is ez mentette meg nálam az egészet, ha lerendezték volna egymást 5 perc alatt, akkor igen csalódottan jövök ki a moziból) A film közepén éreztem, hogy most bizony nagyon leült a film, egyedül a tornádós jelenet dobott rajta egy kicsit...bár az meg kissé "ügyetlen" jelent volt. A 3D sajnos szinte semmilyen volt. Pedig az elején még voltak igen szép jelenetek, amik mutattak 3D-ben, de az első 20 perc után valahogy a készítők elfelejtkeztek arról, hogy hamár 3D, akkor legyen is benne pár olyan jelenet...

Összességében egy jó film volt, igaz, hogy a marvel elkényeztet azzal, hogy humort is csempész a filmjeibe, de úgy gondolom, ha a DC ezen az úton halad tovább, akkor simán felnőhet a Marvel mellé, bár az biztos, hogy nehezebb dolga lesz, hiszen újra kell kezdenie a Batman szériát, amihez nem lesz egyszerű hozzányúlni Nolan után, a Green Lantern úgy sz@r ahogy volt, szóval van mit fejlődni még, mindenesetre az acélemberrel lerakták valaminek az alapját.

7.5/10

(#22181) oriic válasza HuMarc (#22179) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Film+ Swarzi bemutatója akkor is visz mindent. :D

[link]

Live-Die-Respawn

(#22182) HuMarc válasza oriic (#22181) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez brutális :DDD

(#22183) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#22184) HuMarc válasza oriic (#22183) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is most akartam linkelni. Na mindegy, most már biztos, hogy nem nézem meg, látványfilmből idén már úgyis eleget láttam (Die Hard 5, Oblivion, Szemfényvesztők). Helyette holnap (vagy a hétvégén) Magányos lovas.

(#22185) HuMarc válasza oriic (#22183) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerk.: kritika volt.

[ Szerkesztve ]

(#22186) oriic válasza HuMarc (#22185) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja látom privát lett.

Live-Die-Respawn

(#22187) HuMarc válasza oriic (#22186) üzenetére


HuMarc
addikt

(#22188) oriic válasza HuMarc (#22187) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondoltam egyébként. Most gladoos hangja sem maradt végül benne a filmben akkor?

Live-Die-Respawn

(#22189) Pali1119 válasza oriic (#22188) üzenetére


Pali1119
tag

Benne lesz a filmben, de nem fog nagyon Glados hangjára hasonlítani, csak a trailerben volt olyan.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#22190) oriic válasza Pali1119 (#22189) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:(((

Live-Die-Respawn

(#22191) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#22192) HuMarc válasza oriic (#22191) üzenetére


HuMarc
addikt

Ted ;]

(#22193) batai15 válasza HuMarc (#22187) üzenetére


batai15
félisten

pont olvasni akartam pedig..:(Nézni. :R

[ Szerkesztve ]

(#22194) HuMarc válasza batai15 (#22193) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez nézős, nem olvasós :P

(#22195) gyuromoj válasza oriic (#22191) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mintha már lett volna... :P

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22196) Integra


Integra
titán

:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22197) doc


doc
nagyúr

Pacific Rimet erdemes megnezni?
a WWZ-nel rezgett a lec hogy mennyire lattam utolag ertelmet penzt kiadni ra, ez mennyire elvezheto ahhoz kepest?

(#22198) HuMarc válasza doc (#22197) üzenetére


HuMarc
addikt

Ami kijött kritika, az arról szólt, hogy történet semmi (vagy nagyon kevés), színészi játék gyenge, de rohadt látványos, és kifolyik a szemed az effektekről. Ha történetre, igazi színészekre vágysz, akkor ez nem a te filmed. Sajnos letörölték a kritikát, ugyanis csütörtök éjfélig tilos hírezni róla.

Ha viszont megnéznéd, akkor moziban, mert ez tipikusan az a film, amit moziban kell látni.

[ Szerkesztve ]

(#22199) BITBOYS válasza doc (#22197) üzenetére


BITBOYS
addikt

A 28 nappal/héttel később című filmekhez képest milyen a wwz?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22200) Pali1119 válasza HuMarc (#22198) üzenetére


Pali1119
tag

Egyébként azt lehet tudni, hogy azt a kritikát ki írta? Utánanéznék pár más írásának...

BITBOYS
vértelenebb, már ha van ilyen szó :D Viszont történetre szórakoztatót írnak.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.