Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Huma válasza abridabri (#22350) üzenetére


Huma
addikt

Fel sem álltam. :D

Én bármikor hajlandó vagyok változtatni a véleményemen ha meggyőznek. Szerinted miért jó sorozat a ST?
Én eddig bármelyik részét láttam is a sorozatnak leginkább valami brazil szappanoperaszerűségre emlékeztetett ami az űrben játszódik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22352) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Trance (Transz)

Nehezen indult be, mar majdnem kikapcsolasra hajlott a dolog, amikor vegre beindult.
Majd csavar utan az ujabb es ujabb csavar...es a vegere azt kell mondjam nem tudom mi van, ki kivel van-volt :D
Erdemes megnezni, pontozok ugyan de nem egeszen ertettem elsore, igy ujranezos lesz! :K
Szeretem az ilyen filmeket kar, hogy hianycikk manapsag!

9/10

[ Szerkesztve ]

...

(#22353) Huma válasza bok92 (#22225) üzenetére


Huma
addikt

Azért mondták mert szentimentálisak és azt hiszik, hogy amit gyerekkorukban jónak találtak az még ma is jónak számít. Az újabb részek sokkal jobbak mint a régiek.

Amúgy gyakran érik meglepetések az embert mikor elővesz egy-egy régi filmet ill játékot amit anno nagyon jónak tartott.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22354) Rivaul válasza Huma (#22353) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért az avulást is vedd figyelembe. Mára a mátrixot is viccesnek látom mert észreveszek olyanokat amik akkoriba fullos effektek voltak. Ma meg inkább viccnek számít. Az hogy a változó világ s elvárások miatt egyre nagyobb az igény, az még nem azt jelenti hogy a régi dolgok ne lettek volna akkor is minőségiek. Az ST pedig pont hogy korszakalkotó műfajhoz tartozik s a mai filmek/sorozatok alapja is egyben. Ekkora rajongótáborral kicsit túlzás így leszólni. Neked nem tetszik s ez természetesen a saját szíved joga.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22355) Huma válasza Realradical (#22240) üzenetére


Huma
addikt

Nem vagy egyedül ezzel a véleménnyel. Az Eredet erősen túlértékelt film.

(#22248) spammer:
Mondjuk egy Dr. Manhattan-es. :D

(#22266) brownus:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Inkább ne. Nem az ő stílusa. Alighanem meghaladná a képességeit, hogy jól megcsináljon egy ilyen filmet.

(#22354) Rivaul:
Vannak filmek amik régiek és mégis maradandó alkotások. Nem csak a látványbéli hiányosságokról van szó. Sok minden fejlődött, javult az évek során. Majdnem olyan mintha egy 1920-as évekbeli autóra mondanánk hogy jó. Nem, nem jó. Régen jónak számított, de ma már a legócskább autó is százszor jobb nála.

A régi Star Wars részekben pl iszonyat bénák voltak a harcok. A színészi játék is kritikán aluli. Maga a SW univerzum is meglehetősen hiteltelen. Akkoriban mikor készült még jónak számított azonban mai szemmel nézve látszik, hogy mennyire tré az egész.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22356) Huma válasza baluka26 (#22294) üzenetére


Huma
addikt

A The Road nálam magasan veri a The Book of Eli-t. De nehéz összehasonlítani a két filmet mivel az egyetlen közös pont bennük az, hogy apokaliptikus világban játszódnak.

(#22311) Pali1119:
Az Adams aebler egy remekmű. Háromszor is megnéztem pedig ez nem jellemző rám.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22357) littlelion21


littlelion21
addikt

Vannak még jó ötletek: [link] :D

(#22358) BITBOYS válasza Huma (#22355) üzenetére


BITBOYS
addikt

Eléggé szűklátókörűnek tűnsz..valaki teljesen máshogy gondolkodik mint Te :)

SW témát illetve szerintem inkább ne feszegesd, az nem a te asztalod, ennyi.. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22359) Rivaul válasza Huma (#22355) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom. Régi, Új... Sztem nem egyértelmű ;] Amikről beszélsz azok nagy részben betudhatóak az akkori technikai/társadalmi stb elvárásoknak s lehetőségeknek. Mind1 mint mondtam ízlések és pofonok :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22360) Huma válasza BITBOYS (#22358) üzenetére


Huma
addikt

Hogy érted, hogy nem az én asztalom?

Más:
Ez a Trance felkeltette az érdeklődésemet. Hamarost biztos hogy megnézem.

(#22359) Rivaul:
Az új egyértelműen jobb. Lehet hogy a régi jobban néz ki, de egy elavult ócskavas.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22361) Brian_GT válasza vzsryl (#22349) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát pécsi Cinemában nem is marad másik választásod. Ott is az a baj, hogy sohasem lesz IMAX pedig rengeteg ismerős menne rá. Csak mint volt pécsi mondom ezt.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22362) spammer válasza Devid_81 (#22352) üzenetére


spammer
veterán

Trance

Én is most néztem meg, egyetértek azzal, hogy nehezen indul be, az első fél óra ásítozós, én is csak lestem, hogy ez mitől olyan nagy durranás? :U Aztán szépen alakulgat, de igazán a végére lesz jó, kicsit olyan David Lynches :))

Szóval nem rossz, egyszer megéri megnézni, annyira nem is bonyolult, ha figyel az ember, érthető :)

7/10

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22363) Devid_81 válasza spammer (#22362) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En lehet az asitos resznel kicsit melyebben is "elgondolkodtam" mint kellene, minden esetre ujra kell nezzem, remelem nem sajnalom majd ra a 9 pontot amit adtam...nagyon ritkan adok ilyen magas pontokat, eloszor 8 pontot akartam ra adni, de szerkesztettem, hirtelen felindulasbol... :)

...

(#22364) spammer válasza Devid_81 (#22363) üzenetére


spammer
veterán

9-et én is ritkán adok, utoljára talán a Mulholland Drive-ra adtam pár hónapja (és az is ritka eset volt). :) Ha esetleg még nem láttad, akkor ajánlott az is ;)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22365) Devid_81 válasza spammer (#22364) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszonom a tippet, nem lattam meg! :R

...

(#22366) Huma válasza spammer (#22364) üzenetére


Huma
addikt

Azt hittem már láttam ezt a filmet, de ezek szerint nem. Cím alapján ismerősnek tűnt.
Csak ne lenne benne amnézia. Akkora klisé, hogy már fáj.
Mindenesetre jónak tűnik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22367) rt06


rt06
veterán

gyerekek, ne etessetek a trollt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22368) Pali1119 válasza rt06 (#22367) üzenetére


Pali1119
tag

Miért? Ha valakinek más a véleménye, mint a másiknak / többségnek, akkor már troll? :U Mellesleg a srác már ph addikt, gondolom, amíg idáig eljutott nem csak baromságokat írogatott. Persze saját bejegyzésekben azért el lehet engedni a fantáziát.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#22369) rt06 válasza Pali1119 (#22368) üzenetére


rt06
veterán

termeszetesen nem, viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy kek feju forumtarsunk unalmaban vissza-vissza jar par ki(sz)emelt topic-ba kicsit belekotni az emberekbe

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22370) Huma válasza Pali1119 (#22368) üzenetére


Huma
addikt

Ha nem állsz be a sorba a többiek közé akkor megbélyegeznek. Sajnos mára nagy divat lett letrollozni a másképp gondolkodókat, vagy szimplán csak azokat akikkel véleménykülönbségen vagyunk. :(

"gondolom, amíg idáig eljutott nem csak baromságokat írogatott"
Szerintem a többség másképp gondolja. Vigyázz mert a végén még téged is letrolloznak. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22371) Maximum1 válasza Pali1119 (#22368) üzenetére


Maximum1
őstag

"Mellesleg a srác már ph addikt"
Ne csak ezt nézd, mert ez becsapós.
Az évet nézd amikor regelt és azt oszd a hsz-el, na ott kiderül sok minden.
Sajnos nem mérvadó ez a rendszer, vagy csak ritkán.

(#22372) HuMarc válasza Pali1119 (#22368) üzenetére


HuMarc
addikt

Huma? Nem írogat baromságot? :DDD Akkor te még nem ismered őt. Irány a Logout-blogja, ott majd meglátod, hogy ő a PH! legnagyobb...

...trollja

(#22373) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nem hittem volna, hogy ez fizikailag lehetséges, de annyi nachost, salsát és popcornt ettem ma, hogy a nap végére már nem kívántam.

holnap nézem meg újra a Gru 2-t :)

kis számadat: itthon eddig ~ 150 milliót hozott, illetőleg globálisan 5 nap alatt többet kaszált, mint a Szörny Egyetem 2 hét alatt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22374) Brian_GT válasza hoffman_ (#22373) üzenetére


Brian_GT
őstag

Popcorn-t én is pótolom kedden :D Régóta nem ettem és készülök rá :DD

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22375) hoffman_ válasza Brian_GT (#22374) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát, csak ma olyan 6-700 litert csináltam, nem igazán lehet eleget enni belőle :DDD hálisten már kezdek ráunni, még a nachos-ra is, a cukros löttyöket már nem iszom egy ideje, a súly-visszaszedés-veszély elmúlt :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22376) Brian_GT válasza hoffman_ (#22375) üzenetére


Brian_GT
őstag

nachos-t én nem szeretem..nekem a szokásos popcorn + vmi üditő,inni féle jön be ... volt időszak sokáig nem voltam anno moziban és mire mentem már volt nachos is popcorn mellett. Akkor nézem mondom mi ez az új őrület. Aztán mindenhol ezt látni ma már. Voltam Showder Klub féle esten is, ott is mindenki nachos-t zabált.
Ez az új popcorn? :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22377) HuMarc válasza hoffman_ (#22373) üzenetére


HuMarc
addikt

Én CC-s nagy menüt szoktam venni (5 l popcorn + üdítő), de lehet, hogy következő alkalommal nachos-t választok. A Nachosszal az a baj, hogy nem elég sós => a végén jobban kell pisilnem. Ami nem túl kellemes.

(#22378) rt06 válasza hoffman_ (#22373) üzenetére


rt06
veterán

ez a 150 misi igy semmit nem mond
tudnal mondani par masik filmet osszehasonlitaskent?
vagy hogy magyar beveteleknek hol lehet utanajarni?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22379) hoffman_ válasza rt06 (#22378) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sajnos nem, bővebb infó nem volt, a főnök mesélt nekem nagy hévvel ma, csak ott kellett hagyjam, mert baromi sok volt a meló.

de amúgy adjuk már több, mint egy hete. napi bevétel kb, még ha nem tudok pontos adatot, csak az alapján mondom, amit látok, olyan 1-1,5m a jegyekből egy átlag napon. ennek a hálónak 3 mozija van, plusz gru premier durva tömeget hozott, úgyhogy ha tippelnem kéne, és a rálátás is logikus a számokra ugye, akkor ennek a háromnak a premier óta befolyt(10nap) bevétele. de ez nem fix, majd utánakérdezek még, ha lesz rá módom.

mod:

bár fene se tudja. ennek a három mozinak ez sok pénz, minél többet számolok. viszont országos szinten meg baromi kevés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22380) Pali1119 válasza Huma (#22370) üzenetére


Pali1119
tag

"Vigyázz mert a végén még téged is letrolloznak. :D"

Áh, engem ez a veszély nem fenyeget...egyenlőre :D

Maximum1
"Az évet nézd amikor regelt és azt oszd a hsz-el, na ott kiderül sok minden."

Ez mondjuk tényleg igaz.

HuMarc
"Huma? Nem írogat baromságot? :DDD Akkor te még nem ismered őt."

Már láttam a személyes bejegyzéseit...mondjuk a Huma Fanclub az egy jó poén vagy polgárpukkasztás. Mindegy. Szerintem azért vannak jó meglátásai.

hoffman_
Gru 2-höz: és basszus, laza 76 millióból készült, ami azért animációsoknál nem egy nagy összeg szvsz.
Officemojo-n bevételhez írnak becslésben 197 misit eddig.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#22381) Rivaul válasza Pali1119 (#22368) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez nem a kolléga ellen szól de soha ne ítélj rang alapján. Láttam már ilyen rangú tagokat repülni az évek alatt. Idővel majd rájössz :U

Mod: Bár itt, még annyira nem is számít de aprón az ilyen hozzá állással megütheted a bokád.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22382) Pali1119 válasza Rivaul (#22381) üzenetére


Pali1119
tag

"Ez nem a kolléga ellen szól de soha ne ítélj rang alapján. "

Ez is igaz. Ugye vannak olyan felhasználók, akik a hozzászólás növekedésre gyúrnak, nekik hamar összejön a nagyobb rang.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#22383) Huma válasza Rivaul (#22381) üzenetére


Huma
addikt

Még sosem volt gondom aprón. Amúgy bár a rang nem kötelez, de jó kiindulási alap. Egy idióta, trollkodó ember nem sok eséllyel jut el magasabb rangig mert még jóval előtte kivágják innen. Persze van aki később kattan be. Én is láttam már nem egy ilyen esetet.

(#22382) Pali1119:
Jah. Nem is olyan kevés ilyen tag van.

(#22373) hoffman_:
De jó dolga van egyeseknek. A mozis nachos istenkirály.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22384) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként ha valaki nem érti miért lett Tűzgyűrű a Pacific Rim-ből:

[link]

SPOILER

Innen jönnek elvileg az idegenek a filmben.

SPOILER

Live-Die-Respawn

(#22385) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Zookeeper (A gondozoo)

Ez a film nem tudom kinek keszult, talan a gyerekeket celozta meg, viszont akkor meg nem ertem mire a nagy szerelmes bonyodalom bele.
Probaltam vegignezni, ritkan adok fel filmet utkozben, de ez a film 1 ora par percnel atlepte a fajdalomkuszobot nalam, es kikapcsoltam.
Senkinek nem ajanlom!

0/10

[ Szerkesztve ]

...

(#22386) HuMarc válasza Devid_81 (#22385) üzenetére


HuMarc
addikt

Elárulom, ez egy családi film. Van egy szál, amin a gyerekek nevethetnek, és egy szál, amin a felnőttek. Lehet, hogy ez nem jön össze, viszont ez a családi filmek általános struktúrája.

(#22387) DelArco


DelArco
aktív tag

World War Z
Egynek nem volt rossz de egy kicsit mást vártam ettől a filmtől. Azt hittem egész végig ezt a nyomozást fogják tolni ahol megpróbálják kideríteni hogy honnan jött a vírus. Az jobban tetszett volna. Mindenképp elolvasom a könyvet is hátha abban kicsit többet írnak erről.

Mit érdemesebb megnézni szerintetek? Monster University vagy Gru 2?

Youth hides the key to salvation

(#22388) hoffman_ válasza DelArco (#22387) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Gru 2

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22389) Devid_81 válasza HuMarc (#22386) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Se gyerek, se csalad...velem van a baj ;)
A film ettol meg siralmas marad sajnos.
Nagyon sok ilyen filmet megneztem es tetszett...de ez borzalom volt.

...

(#22390) Eagle16 válasza DelArco (#22387) üzenetére


Eagle16
addikt

A könyvben sem írják le hogy honnan jött a vírus, de ettől függetlenül elég jó, én már kétszer olvastam el :)

(én még nem láttam a filmet, de örültem volna ha kicsit követi a könyv felépítését)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22391) leslieke válasza DelArco (#22387) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dögunalmas a könyv.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22392) Sotho


Sotho
őstag

Transz.

Amilyen jól indult annyira ellaposodott és ezt még a shop stop 2 seggbőlszájba csaj pucérpuncija sem tudta elviselhető szintre hozni, szokatlan események de szokványos erőszakos megoldás. Uncsi. ;]

(#22393) mayday00


mayday00
őstag

Acélember.

Az első 15 perc után lehetett tudni mi lesz a film vége. Ki lesz a ,,főellenség", ki fog győzni :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22394) Rivaul válasza mayday00 (#22393) üzenetére


Rivaul
addikt

Viszont brutális tereprendezés van benne. Kiszámítható de látványfilmnek nagyon jó :K

Sotho +1

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22395) mayday00 válasza Rivaul (#22394) üzenetére


mayday00
őstag

+ 1

Látvány tényleg ott volt :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22396) TazLeacher válasza HuMarc (#22386) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

(#22397) Ijk válasza mayday00 (#22393) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mielőtt beültem a moziba tudtam mi lesz a vége és ki lesz a "főellenség".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22398) Pitterix válasza mayday00 (#22393) üzenetére


Pitterix
őstag

mondjuk ezt már előtte is lehetett tudni.... :P

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22399) sziku69


sziku69
senior tag

Erről mi a véleményetek?

Kissé gagyi a film levezetése,(mint egy brazil sorozat) de megpróbáltam egy kicsit magyarosítani.
Az alaptéma viszont hátborzongatóan érdekes. Szerintem...

(#22400) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

A Gru második része überli az elsőt?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.