Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) littlelion21


littlelion21
addikt

(#22502) mephi666 válasza littlelion21 (#22501) üzenetére


mephi666
nagyúr

évfordulókra: jövőre lesz 20 éves a pulp fiction :B hétvégén mondtam épp barátnőmnek, hogy "na, ha az évforduló alkalmából újravetítenék a mozik, azért az egyért megérné elmenni" :DDD

...szerintetek esélyes?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22503) mayday00 válasza littlelion21 (#22501) üzenetére


mayday00
őstag

Legjobb rész :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22504) brownus


brownus
veterán

(#22505) HuMarc válasza brownus (#22504) üzenetére


HuMarc
addikt

Én a 67-esen lepődtem meg igazán.

(#22506) madgie válasza brownus (#22504) üzenetére


madgie
titán

#65, Natalie Portman, Lyééézus ereje :DDD

(#22507) spammer válasza mephi666 (#22502) üzenetére


spammer
veterán

Itthoni moziknál nem hiszem.

(#22504) brownus: Clooney, Pitt, LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22508) brownus válasza madgie (#22506) üzenetére


brownus
veterán

jó kis tesztó növelő a kiskurva izé hercegnő, mi ? :D

(#22507) spammer, jaja, az a két ember fiatalon, omfg, übermájszter :D

(#22510) madgie, me too :K nekem még kopaszon is bejött! :B

[ Szerkesztve ]

(#22509) littlelion21 válasza madgie (#22506) üzenetére


littlelion21
addikt

arról a képről már csak én hiányzok :K ;] :D

#22511: végül is...bár szívesebben ölelgetném Scarlett-et mint Travoltát :))

[ Szerkesztve ]

(#22510) madgie válasza brownus (#22508) üzenetére


madgie
titán

Már a Leon a profiban szerelmes voltam belé, na :)

(#22511) HuMarc válasza littlelion21 (#22509) üzenetére


HuMarc
addikt

Te legalább az egyiken ott vagy :DDD

hoffman_ és bAtt001 :))

[ Szerkesztve ]

(#22512) Rx válasza pohár (#22460) üzenetére


Rx
aktív tag

nem kell vagánykodni :DDD

ui.: mázlista ;)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#22513) Devid_81 válasza brownus (#22504) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nehanyon csak pislogtam! :Y

...

(#22514) madgie


madgie
titán

#46, Sean Connery, lol, a legtöbb oldalon ez az avatarom :)))

(#22515) stranger28


stranger28
addikt

Tartottam egy ilyen ami-kimaradt-de-elvileg-10/10 napot/napokat.

K-PAX - A belső bolygó

Mindenki ajánlotta nekem, úgyhogy végre megnéztem. Alapvetően jó film, történet is elmegy, de semmi különös. Van benne pár tévút.

7/10

A rettenthetetlen

Ez mekkora kár, hogy elmaradt, de komolyan. Igazi élmény volt, tényleg pompás.

10/10

Idétlen időkig (Groundhog Day)

Értem mit mond, alakítás remek, megadnám a 10-et, erre a legvége...? Hogy lehetett ott elszúrni, nem tudom. Kellett neki egy ébredés az ágyban, hogy ne adjak rá 7-et hirtelen felindulásból.

9/10

12 Angry Men

Imádom az ilyen filmeket. Carnage is tetszett, de ez az igazi. Annyit mond, hogy totál nem tudtam hol vagyok, csak fogadtam befele az infókat és nőtt a fejem.

10/10

Nap, széna, eper

Vidám történet, de azért korántsem annyira vicces, mint amennyire dicsérte mindenki. Láttam már hasonlóakat, és voltak jobbak. Ez inkább illuminált állapotban vagy meló után teljesen leépülve lett volna 9-es, így csak:

7/10

Terminátor 2

Ezt már láttam egyszer, de voltam vagy 5 éves, szóval annyi emlékem volt róla, hogy szétfolyik benne a bácsi. :DDD Ez biz' egy eksönmúvi. Néhol kicsit érdekesen játssza Arnold a gépet, de ennyi szerintem belefér. Ha nem lenne az a bitang nagy ellentmondás az első részben, amire tovább építkeznek, megkapná a 10-et.

9.5/10

Napos oldal (2012)

Ennél sajnos elfogult vagyok, bár lehet pont emiatt tudom mondani, hogy: nagyon barón mutatták be a dolgot, le a kalappal. Asszonyka benne pedig mindenre rátesz kicsit, akárhogy is nézzük. Kedvencekbe került.

10/10

Az élet csodaszép (1946)

Ez egy mintafilm, mert ebből vehették kb. az összes későbbi klisét, mindig ez járt a fejemben. Emiatt nem is fogom többször megnézni. Mondandó velős és nemes, hangulata is megvan, bár nekem túl amerikai volt. Ehhez hozzávéve, hogy egy mese az egész, kivonva az első mondatom:

8/10 (2. nézésre ez olyan 5-6/10 lenne.)

Berlin felett az ég

Ehhez nem sokat tudok hozzáfűzni, látni kell, de a megfelelő hangulatban. Néhol kicsit bárgyú volt, de én jókor néztem és ez illik hozzá.

9.5/10

Leon a profi

Szégyen, gyalázat, de ezt se láttam eddig. Kicsit ellentmondásos a főszereplő, Gary Oldman csöppet túljátssza. Portman... írnom se kell, nem ember szerintem, kizárt. Történet a főszereplőn kicsit megcsúszik szvsz, de egyébként bőven átlag feletti az egész.

9/10

Mr. Nobody

Kicsit zavaros, miután végignézi az ember. Nem az zavaros, hogy mi történt, miért, stb., az egyértelmű. Inkább az egy katyvasz, hogy miért kellett bele 1-2 olyan dolog, ami totál egyéni gondolat, ellenben magával a filmmel. De még ezekkel együtt is:

10/10

Két ráadás:

A napfény íze

Nem tudok vele betelni. Láttam vagy 5x már pedig. Annyira mindent elmond kb. mindenről, hogy az vicc. Lehet szarul hangzik, de tényleg ez a helyzet.

10/10

Variációk szexre

Megnéztem kb. 3x, de csak azért, mert más vizsgára tanulás mellé ideális. Néha van benne érdekesség, akkor odafigyelsz, de egyébként tudsz mellette bármit csinálni, mert nem köt le. Első nézésre viszont kap egy

5.5/10-et a két barát miatt. Utána ez kb. lemegy 3/10-re.

[ Szerkesztve ]

(#22516) hoffman_ válasza pohár (#22460) üzenetére


hoffman_
nagyúr

vele, vagy egy helyen vele? nem mindegy :DDD

HuMarc:

hú, vannak itt elég komoly képek

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22517) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Tudnátok ajánlani valami olyan jellegű komédiát mint pl az igenember?

(#22518) Ijk válasza Integra (#22498) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem fényévekkel jobban tetszett így is mint mondjuk a Transformers nevű borzalom.
A robotokat piszok jól megcsinálták, a szörnyek néha elég idétlenek lettek.

Ebből folytatást nem szabad csinálni, az tényleg egy zs-kategóriás vágott költségvetésű túlerőltetetett borzalommá süllyedne (hova lehet még ezeket a robotokat, szörnyeket fokozni?)
Egy előzményfilmet inkább el tudnék képzelni, hogy épült meg az első jaeger, a kezdeti nehézségek, első harcok, stb. De ebből nem lesz úgyse semmi, a film megbukott, senki nem fog ennyi pénzt beleölni egy másik részbe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22519) Integra válasza Ijk (#22518) üzenetére


Integra
titán

agree, a transzformersz még szarabb film mint ez :DDD
itt legalább nem volt az arckaparósan ostoba laböff meg a tepsiszájú gebék hada. mondjuk ez nem menti fel a brazil szappanopera színészeket és a teljesítményüket :))

valaki írta korábban, hogy ennyiből vagy jóval kevesebből is inákbb a hellboy3-at kellett volna elkészítenie. csak egyetérteni tudok, a kisebb büdzsé sokszor nagyobb kreativitásra és megoldásokra sarkallja az embert, de toro is ezt tehette volna, jobban örülnék a hellboy-nak.. fele ennyit sem kellett volna költeni rá.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22520) hoffman_ válasza Integra (#22519) üzenetére


hoffman_
nagyúr

brónusz írta. bár hellboy se egy oszkár film :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22521) littlelion21 válasza Integra (#22519) üzenetére


littlelion21
addikt

Del Toro valami 150+ millás költségvetést álmodott a H3-hoz is, ehhez kellett volna a Pacific Rim sikere.

(#22522) Integra válasza littlelion21 (#22521) üzenetére


Integra
titán

ezek szerint a pacific rim termelte volna ki a hellboy3 büdzséjét? nem hiszem, hogy meglesz, remélem, legalább nullásra kijön a film..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22523) mephi666 válasza Integra (#22522) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért az elég gáz, hogy a nagyfiúk2 lenyomta nyitáskor :W ...én speciel otthoni mozizásra tervezem és megvárom vele a bd-release-t... (ezekből mennyi hasznot lát a studió? ha sokan megveszik otthonra, felmehet a bevétel addig, hogy meggondolják magukat? jó lenne)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22524) LOTR


LOTR
addikt

mindenki a pacific rimre volt rámozdulva, The Lone Ranger-t senki nem nézte?

valaki írhatna már erről is, mert én eddig sajnos csak rossz véleményeket hallottam róla

One Ring to rule them all

(#22525) littlelion21


littlelion21
addikt

Happy Meal menük :D

nagyobb méretben

[ Szerkesztve ]

(#22526) mephi666 válasza littlelion21 (#22525) üzenetére


mephi666
nagyúr

egy ilyen aliens+shining miatt képes lennék fejszével menni a mekibe, hogy biztos jusson nekem :DDD

#22528: shiningnál meg a bohóc fejszével szeletelné a krumplit? :DDD haha: még jobb ötlet... az "it" is adhatott volna ihletet nekik a bohóc leváltására :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22527) callmeakos válasza Rivaul (#22494) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mindenféleképpen megnézem, sok jót hallok felőle.

All→M8

(#22528) oriic válasza littlelion21 (#22525) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aliensnél el tudok képzelni egy olyat hogy a tojásba kerül a majonéz a krumplihoz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#22529) spammer válasza mephi666 (#22526) üzenetére


spammer
veterán

aliens+shining dettó, nagyon jók :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22530) pohár válasza hoffman_ (#22516) üzenetére


pohár
félisten

vele nem tudtam, mert felnyalta magát a színpadra, így csak ott jött-ment előttem :D
amúgy elég szarul volt felöltözve, mintha nem is tudom ki öltöztette volna fel... egy vak :D

de azért jól megnéztem magamnak ;]

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22531) pohár válasza brownus (#22504) üzenetére


pohár
félisten

Rock hogy nézett ki 15 évesen, atyaúristen :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22532) vzsryl válasza pohár (#22530) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kamuzd már be, hogy meghúztad, mert így nagyon gáz a történet. :P

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22533) pohár válasza vzsryl (#22532) üzenetére


pohár
félisten

50%-ban megvolt :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22534) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ghost Shark Trailer (2013) [HD] SyFy Original Movie ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22535) LOTR válasza gyuromoj (#22534) üzenetére


LOTR
addikt

hoppá, a kis Ruthie de felnőtt :K

One Ring to rule them all

(#22537) LOTR válasza gyuromoj (#22536) üzenetére


LOTR
addikt

Mackenzie Rosman

One Ring to rule them all

(#22538) gyuromoj válasza LOTR (#22537) üzenetére


gyuromoj
veterán

Észre se vettem.
Régen mennyit néztem a sorozatot, hát azóta "felcseperedett". :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22539) oriic válasza gyuromoj (#22536) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

X-men-hez:

Időutazással jól meg lehet keverni dolgokat, de örülök neki, hogy végül az eredeti szériát is "folytatják" meg a First Class féle vonalat is.

Live-Die-Respawn

(#22540) pohár válasza gyuromoj (#22538) üzenetére


pohár
félisten

én is néztem, de jó kis sunetták lettek abból a testvérhármasból :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22541) gyuromoj válasza pohár (#22540) üzenetére


gyuromoj
veterán

:K ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22542) mephi666


mephi666
nagyúr

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22543) Integra válasza mephi666 (#22542) üzenetére


Integra
titán

hehe :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22544) hoffman_ válasza mephi666 (#22542) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezdenagyonjó :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22545) LOTR


LOTR
addikt

Evil Dead - Gonosz halott (2013)

Direkt nem néztem újra az eredetit, nehogy túlságosan is ahhoz viszonyítsam, de bárhogy is próbálom a nosztalgiafaktor dolgozik.
Azzal kezdem, hogy a film jó volt, én ugyan többet vártam (már megint?!), de akkor is. Voltak benne a mai kornak megfelelően elkészített ijesztegetős részek, voltak meglepő -a sokkoló, azért erős jelző lenne- jelenetek, amik valljuk be meglehetősen kreatívak voltak, hogy finoman fogalmazzak, :D de valahogy egyik sem volt az igazi. Az elején betartottam a tanácsot, de már alig bírtam, így muszáj volt ennem is közben, nálam nem volt gond vele. Ritka, hogy azt sem tudom mit írjak, de most nagyon felemásak a gondolataim ezzel a filmmel kapcsolatban. Az első kb 1 óráig az volt az érzésem, hogy oké, egy jól megcsinált átlag horror, aztán volt egy "átvezető" rész -a forgatókönyvben ez a megoldás nekem valahogy nem nyerte el a tetszésem- hogy a történet is haladjon, ami talán kicsit próbált meríteni a régi trilógiából, meg -mint utóbb kiderült- hogy felvezesse (vagy, hogy fogalmazzam, hogy ne írjam le a történetet) a dolgokat. Majd jött a legvége, a legutolsó jelenetsorok, az utolsó 10 perc, na az végre odatette, az igazi trash, megvolt a régi film(ek) feelingje, ez volt ami végig igazán hiányzott az egészből... na meg persze egy Bruce Campbell szintű karakter(es) színész és ez: spoilert tartalmazhat, bár több, mint 25 éves filmnél nem biztos, hogy az Evil Dead 2 egyik jelenete.

Összefoglalva, ha az utolsó 10 perc nem olyan amilyen, akkor számomra egy simán felejthető, bár azért jónak számító horror. Így viszont még szerintem újranézem, de kultfilm biztosan nem lesz belőle. Soha rosszabbat és remélem, hogy kísérleteznek még valami folytatással, hátha.

One Ring to rule them all

(#22546) Integra válasza LOTR (#22524) üzenetére


Integra
titán

the lone ranger (2013) - 2d, sub

ugyanolyan szar mint a pacific rim, talán még egy fokkal rosszabb annál.
amúgy igényes, a látvány, a kosztümök, a megvalósítás rendben, panasz nem lehet rá, de a bodzaszedő színészi gárda.... édes istenem.. a történet söralátét minőség.. és depp poénkodása sem tudja megmenteni a filmet, mert nem tud itt vicces lenni, azt próbálja western világban eladni, aimt a karib tenger kalózaiban oly sikeresen véghez vitt és ott jól is áll neki.
itt meg egy beelesdézett indián szintjén grimaszol végig.
borzalom az egész :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22547) haly válasza atike (#22440) üzenetére


haly
őstag

Most én is megnéztem a filmet. Zseniális. Nagyon gyorsan elrepült az a másfél óra. Jó volt tényleg a gondolattal eljátszani az egész filmben. :)) :C

SPOILER
Kár, hogy a végén már mindenki elmegy, és csak a pszichológus jön rá. Én kíváncsi lettem volna még a többi szereplő reakciójára is.
SPOILER

A másik film, amit itt valakinél láttam az a Mulholland drive c. film, amit egyelőre nem tudok hova tenni. Eddig még nem volt ilyen, de újranézős lesz, mert 1-2 részletet nem sikerült belőle megérteni.

(#22548) mephi666


mephi666
nagyúr

11:14

este néztük, mert eddig kimaradt és k*rvajó film volt :DDD kellően morbid, poénos, fordulatos... könnyed bemelegítés lehet pl egy lynch filmre: itt is kapod a kirakós darabjait sorban, de a végére össze is áll az egész és teljesen érthető... nagyon profi munka :K este fél11kor kezdtük nézni, fárasztó volt a nap is, ilyenkor 95%, hogy bealszok filmen, de ez lekötött: pörgette az agyam, hogy akkor "ki? kivel? miért? hogyan?" ...akinek eddig kimaradt, az simán nézze meg :K nálam felkerült az újranézős listára

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22549) Rx válasza pohár (#22530) üzenetére


Rx
aktív tag

azt olvastam, hogy direkt öltözött úgy ahogy, nem akart feltűnést kelteni, de így is felismerték :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#22550) leslieke válasza mephi666 (#22542) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C Remek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.