Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) freemanone válasza Plutor (#21446) üzenetére


freemanone
őstag

spoiler

ez volt a legnagyobb problémád? az nem tűnt fel, hogy egy nem tudom hány tíz tonnás páncélozott katonai járművet leszorított egy merci telepjáróval? tudom, jött a beton korlát, de most komolyan... :D ez egy jó vígjáték nem akciófilm. teli van hibákkal.

(#21452) Sotho válasza freemanone (#21451) üzenetére


Sotho
őstag

Az azé volt mert döglégy zolee megijedt a volánnál. ;]

HuMarc : Tropa de Elite 2

[ Szerkesztve ]

(#21453) HuMarc válasza freemanone (#21451) üzenetére


HuMarc
addikt

Mondj már olyan akciófilmet, ami hiteles :DDD A legtöbb akciófilmben annyi lőszert használ el egy-egy ember, amennyit a valóságban az egész hadsereg nem használna el egy év alatt sem :U Amire te gondolsz, az a dokumentumfilm ;)

[ Szerkesztve ]

(#21454) freemanone válasza HuMarc (#21453) üzenetére


freemanone
őstag

Attól, hogy Te csak popcorn akció mozikat ismersz még van más kategória is, bár sajnos nagyon kevés. A Die Hard sorozatot akció vígjátéknak mondanám, kivétel nélkül az összes részt. Jót röhögtem rajta tegnap este.

Az egyik kedvencem, ami szerintem eléggé hiteles: "Elite Squad: The Enemy Within"

(#21452) Sotho: ehh... a fransziá szímet nem ismertem, viszont más nem jut eszembe, ezt is vagy 10 percig kerestem, mire megtaláltam a címét! Döglégy meg tényleg vágott egy fajta fejet! :D

[ Szerkesztve ]

(#21455) HuMarc válasza freemanone (#21454) üzenetére


HuMarc
addikt

Természetesen, a Die Hard akcióvígjáték, de ettől függetlenül az akciófilmek nem a hitelességükről híresek.

(#21456) freemanone válasza HuMarc (#21455) üzenetére


freemanone
őstag

Mintha mondtam volna ilyet... :) vagy a kissé cinikus "ez egy jó vígjáték nem akció film" megjegyzésem keltett zavart az erőben? Mert nem akartam, csak éreztetni, hogy a Die Hard az inkább vígjáték akcióval fűszerezve.

(#21457) HuMarc: ja, azt így persze, már értem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21457) HuMarc válasza freemanone (#21456) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja nem, csak azt írtad, hogy a Die Hard nem hiteles, erre azt mondtam, hogy véleményem szerint nincs (vagy nagyon kevés a) hiteles akciófilm.

Abban viszont egyetértünk, hogy a Die Hard akcióvígjáték.

(#21458) Plutor válasza freemanone (#21451) üzenetére


Plutor
aktív tag

Nem,de ez volt az a pont,ahol majdnem félbehagytam a filmet.
A kocsis résznél is fogtam a fejem,de az még elképzelhető.
(egy kolléganőnk sikeresen felborított egy nagy terepjárót a kis Suzuki kocsijával :C )

(#21459) Maximum1


Maximum1
őstag

(#21460) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Incredible Burt Wonderstone

Téma nagyon bejön, a megvalósítás már annyira nem. Olivia Wild pedig még mindig ott van a szeren.

6/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#21461) dokee78 válasza gyuromoj (#21460) üzenetére


dokee78
félisten

Mostanság nem hozol híreket. :O

(#21462) gyuromoj válasza dokee78 (#21461) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sajnos meló miatt nem igazán van rá időm. Talán a héten lesz, mert szabin vagyok. Megpróbálok majd időt szakítani munka mellett, de nem ígérek semmit. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#21463) Pitterix


Pitterix
őstag

Man of Steel

Végre eljutottam moziba.
Viszont csak négyen voltunk a teremben!
Jó film, jó szuperhős mozi, jó akciók, végre nem babaarcú repülő pasi és nem bombanő Lois.
Kicsit sok civil áldozat, rettentő sok rombolás.

9\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#21464) mayday00


mayday00
őstag

arénában a vip terem mitől különb mint a többi? :U Valaki nézett már benne filmet?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21465) HuMarc válasza mayday00 (#21464) üzenetére


HuMarc
addikt

(#21467) F34R válasza HuMarc (#21465) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezzel ellensulyozzak hogy alig van ertelmesen vetitett filmjuk. ;]

#21466) gyuromoj

Olivia Wilde meg mindig tuzes ;]

[ Szerkesztve ]

(#21468) oriic válasza gyuromoj (#21466) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira nem vágom képregény világok lényeit de ez csak szerintem kicsit nagyon durva?

"Mágikus és kozmikus energiákat képes irányítani, képes dimenziók közti utazásra, teleportációra, időutazásra is".

Live-Die-Respawn

(#21469) gyuromoj válasza F34R (#21467) üzenetére


gyuromoj
veterán

Wilde kisasszony bejövős, de Kendrick is. ;)
Szívesen piálgatnék én is velük kezdésnek... ha tényleg szeretik a sört akkor meg is kérem a kezüket. ;]

(#21468) orichalcos
Szerintem fontos hogy tápos ellenfelek legyenek, attól lesz izgalmasabb és látványosabb.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#21470) F34R válasza oriic (#21468) üzenetére


F34R
nagyúr

Es raadasul van annyi ellentmondas a cikkben hogy az nem igaz.

- "Képzett harcművész, ám közelharcban nem lenne képes pl Pókembert sem legyőzni. " (bakker a harcmuveszetnek pont az a lenyege hogy kozelre jo :DDD )
- Karl Mordo : "Egyike azoknak a varázslóknak, akik a Földön láttak napvilágot, és ereje meghaladja még Doktor Strange-ét is"

nah most csak en erzem ugy hogy Strange nem kicsit sz0p0@gon lesz ?

(#21471) Integra válasza gyuromoj (#21466) üzenetére


Integra
titán

biztos majd titkos katonai fegyver dínó projekten dolgoznak a kormánynak és kifejlesztenek valami hiperdínót :))

jobs film meg lol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21472) oriic válasza gyuromoj (#21469) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na már most ha egy lény ami képes teleportálni, dimenziók között, sőt az időben utazni, na az szerintem legyőzhetetlen.

Live-Die-Respawn

(#21473) HuMarc válasza oriic (#21472) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha nincs semmire szüksége, hanem csak úgy magától ugrál a dimenziókban, akkor valóban. De ha tegyük fel gyémánt kell az időutazáshoz, akkor mindjárt nem lesz annyira sebezhetetlen. Meg ha megsérül, akkor valószínűleg nem tud az időben utazni. Ha meghal, akkor meg végképp nem. Szóval sniperrel le kell szedni.

(#21474) F34R válasza Integra (#21471) üzenetére


F34R
nagyúr

jah aztan meg kapunk valam Asylum-s remake-t ami jobb lesz mint az eredeti :D

(#21473) HuMarc

Ez a film mindenrol fog szolni csak nem a fegyverekrol, szin tiszta magia az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#21475) HuMarc válasza F34R (#21474) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezzel tisztában vagyok, mert a legtöbb (képregény)filmben úgy megy, hogy egyébként nem legyőzhetetlen az ellenfél, csak megverni nem lehet, viszont a látvány kedvéért próbálkozzunk.

[ Szerkesztve ]

(#21476) LOTR


LOTR
addikt

bármennyire is bírom ironmant, attól még superman a kedvenc
superman vs ironman :D

One Ring to rule them all

(#21477) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Valami jó filmet Mucsival,tudnátok ajánlani.

(#21478) Integra válasza Mr. Erikszon (#21477) üzenetére


Integra
titán

papírkutyák

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21479) Mr. Erikszon válasza Integra (#21478) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszönöm.

(#21480) adalbert1 válasza spammer (#21383) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem azért nem első a sorozat - mikor eleinte elkezdték itthon adni valamikor 2000-2001 környékén, akkor nagyon tetszett, később néhány epizódot már vontatottnak találtam -, de a top5-ben benne van. Viszont Tony Soprano karaktere James Gandolfini megformálásban kb. tényleg top1.

The Wolf of Wall Street: trailer alapján ez nagyon jó film lesz, Dicaprio zseniálisnak tűnik, mint gazdag, arrogáns bróker. Könyvben már kb. 1 éve megvettem, de még nem jutottam el addig, hogy elolvassam, most nagy a dilemma, hogy a film előtt álljak neki, vagy csak utána...

(#21481) legiaap válasza gyuromoj (#21466) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pont ma néztem a Jobs Trailert és nagyon várós lesz.
Tuti sikeres lesz ez a film!
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21482) func93


func93
senior tag

Üdv!

Régebben néztem ezt a filmet aminek a címét nagyon elfelejtettem. Maga a film arról szól, hogy azt hiszem egy politikusnak vagy valami gazdag csákesznek az életrajzát kellene megírni egy srácnak aki oda is költözik házhoz egy tengerpartra, aztán kutakodik stb.stb.

Hátha valakiknek eszébe jutna mert nekem nem jön az ihlet. :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#21483) spammer válasza func93 (#21482) üzenetére


spammer
veterán

Ghost Writer - Szellemíró

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21484) hoffman_ válasza Integra (#21435) üzenetére


hoffman_
nagyúr

és ne tudd meg, hogy ennek én hogy örültem :) féltem ugye a filmtől, de alaptalan volt, 90%-osan értettem, szóval nagyon happy voltam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21485) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Good Day to Die Hard: ez elég gyenge lett a korábbi részekhez képest.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21486) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ne engem "támadjatok" a hírek miatt, én csak a "munkámat" végzem. Próbálok a kedvetekben járni. :P :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#21487) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bullet to the Head kliséhalmaz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21488) baluka26 válasza Integra (#21435) üzenetére


baluka26
veterán

Rooney-t kellene valami filmbe rakni, hátha megértenék egy mondatot tőle :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21489) mephi666


mephi666
nagyúr

pár nap termése:

bullet to the head

ha nagyon, de nagyon nincs más, csak akkor...

brake

jó az alapötlet, de nagyon kiszámítható minden csavar benne... durván 10-15perc után nagyjából minden világos volt, hogy mit akarnak kihozni az egészből... egynek azért elment

jack the giant slayer ("babszemzombi" :DDD )

ebből is kijöhetett volna több, de egyszer nézős otthoni popcornmozinak oké volt

changeling

na, ez a film viszont mérföldekkel jobb volt, mint az eddigiek... clint eastwood TUD rendezni :K hosszához képest nem volt unalmas egyáltalán, színészek is nagyon jók voltak, a díszlet is... ez sem egy sokszornézős alkotás, de legalább egyszer mindenképp érdemes :K

a puzsér-szirmai dumaest kapcsán pedig kedvet kaptam a leprechaun-hoz:

ez tényleg egy agyamentség... ha valaki szereti a horrorparódiát, érdemes beszereznie, mert röhögésre bőven jó :K itt-ott folytak a könnyeim rajta megnéztem 1-5-ig és simán annyira sz@r, hogy már jó :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21490) sasa134


sasa134
addikt

Volt egy kis idő filmezni az elmúlt hetekben, meg régen is írtam ide, szóval:

Sinister
elég kemény, paráztatós horror, ami egészen a végéig lekötött, ahol is sikerült egy hatalmas bénázós befejezést keríteni a sztorinak - ahol minden összezavarodik és választ se kapunk kb semmire, pedig a film végig elhiteti az ellenkezőjét. Nem ajánlom... 4.5/10

Stolen
túszos akció, vártam a végét, Niolas Cage menthetelenül csúszik bele (vagy már benne is van?) a C kategóriába.. 4/10

Tyrannosaur
komoly és sűrű film, tele feszültséggel egy életcélját teljesen elvesztett és kiégett, érzelmi roncs ember és egy testileg/lelkileg megnyomorított feleség egymásra találásáról. Súlyos darab. 8/10

Hobbit
teljesen jó kis vasárnapi szórakozás volt, de nem nézném újra, mert sztem nincs miért. 7/10

Seven Psychopaths
évek óta nem történt velem ilyen, de kikapcsoltam a filmet. Azt hiszem, úgy a 30. percig bírtam. Nézhetetlen, értelmetlen, értelmezhetetlen zagyvaság. 1/10

Django elszabadul
woww! A Mester megint megcsinálta. Nálam nem ért fel a Becstelen brigantyk szintjére de így is erős 8/10. Egyértelműen újranézős.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#21491) mephi666 válasza sasa134 (#21490) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem fuss neki újra a sinister-nek, mert ott van a válasz a végén mindenre :K én mondjuk levágtam valamennyivel előtte, hogy mi lesz, de akkor is egy elég erős "b*zmeg!" fogalmazódott meg a fejemben :DDD jó film volt az nagyon

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21492) sasa134 válasza mephi666 (#21491) üzenetére


sasa134
addikt

OFF - SPOILER - DANGER

ok, vágom, hogy a kiscsaj, meg démon, és akkor most megszállta, folytatódik a dolog stb.
De:
- mi van a kamerával meg a szalagokkal? az most kié? ha elégett, hogy került vissza az új házba?
- a kisgyerekek szellemek? vagy Bughuul osztódott?
- miért csak a kislány látta a "szellemet" amikor elbújt a szobájában? egy szellemnek miért kell elbújnia?
- ki a maszkos/démonfejű pali? Ő Bughuul (vagy Bagul vagy kicsoda ) = Mr Boogie ?
- értem én hogy egy valóságot nélkülöző filmben nem kell/nem lehet ésszerű magyarázattal szolgálni sok mindenre, de mi a szerepe a kígyónak/skorpiónak - hogyan és miért kerülnek oda? (a hatásvadászaton kívül?)
- ha ez a Bughuul vagy ki, gyerekeket eszik, akkor miért őlnek felnőtteket (is)?

Tudom, hogy jó kritikákat kapott - ezért is ültem le eléje, de lehet csak rossz formában voltam, ez nekem most nemn jött át. :U

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#21493) somasz


somasz
addikt

Mondanátok pár igazán jó orosz filmet? Szerintem csak a 9 Rota-t láttam, de szívesen lesnék még párat felőlük. Minden műfaj jöhet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21494) mephi666 válasza sasa134 (#21492) üzenetére


mephi666
nagyúr

spoiler:

nem most láttam már és 100%ig a részletekben nem vagyok biztos:
-a kazetta/felvételek eredete homályos és végülis szerintem annyira nem is lényeges egy ilyen filmben... legyen túlvilági eredetű és a démon pakolja oda
-a démon szállja meg a gyerekeket és rajtuk keresztül gyilkol (vagy valami ilyesmi)
-a kislány szvsz azért látta, mert ő volt végig a "célpont"
-a maszkos mr boogie
-a gyilkolás oka? jó kérdés... kell egyébként ok? :DDD gonosz démon, ez a hobbija

lehet újranézem egyik nap a filmet és akkor 100%ig képben leszek részleteket tekintve

mama

1-2hete néztük, a vége lehetett volna sokkal jobb is, egyszer viszont nézhető... (pl sinistertől messze elmarad)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21495) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egy másik fórumon linkelték:

Acélember Spoilerek vannak az írásban, szóval csak óvatosan.

[link]

Live-Die-Respawn

(#21496) atike válasza oriic (#21495) üzenetére


atike
nagyúr

Nem rossz írás... Tetszik. Sok igazság van benne.... :) Batman-es részben is... :U

(#21497) hoffman_ válasza oriic (#21495) üzenetére


hoffman_
nagyúr

korrekt nagyon, batman-es, ironman-es rész is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21498) DiamondBack válasza atike (#21496) üzenetére


DiamondBack
senior tag

+1 :K

(#21499) oriic válasza atike (#21496) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A szerkesztő egy fontos dolgot felejt el. Az ilyen képregényfilmek nézői döntő többségben nem képregény rajongók, hanem átlag emberek. Őket pedig rohadtul nem figyelnek oda olyanra hogy hogy néz ki, vagy hogy ez és ez történt. (hiába mondja hogy ő sem Superman rajongó) Ha túlzó akarok lenni, akkor minden ilyen látványfilmre kikapcsolt aggyal kell beülni és úgy megnézni. Nem tudnak a készítők a képregényfanoknak is megfelelni, mert ha meg azt tennék, akkor az átlagnézőt nem érdekelné a film. Ok Avengersnél mondjuk sikerült megoldani, de úgy néz ki DC-nél nem tudnak még így felnőni a feladathoz. Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy nem hibátlan a film, közel sem, de én élveztem minden percét.

Live-Die-Respawn

(#21500) hoffman_ válasza oriic (#21499) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem felejtette el, le is írta többször. attól még helytálló, amit írt.

mod:

kicsit változott a véleményem a filmről így, hogy tételesen láttam a hibalistát, amivel egyet is értek, de az, hogy k**vafasza még mindig, az nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.