Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20851) adamssss válasza Motion_Blur (#20849) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem is sokszor volt. Talán nem is annyira AMD mint inkább win anomália.
Szerintem tedd fel a beta4-et.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20852) Coccer válasza Motion_Blur (#20849) üzenetére


Coccer
tag

adamssss -nek igaza van, told fel a beta4-et.

Volt ilyen anomália a 13.1 és 13.2 Beta2 (pláne a kiszivárogtatott) verzsönnel.

Egy ctrl+alt+del segít a dolgon, az műxik, majd feladatkezelő megnyitása -> illesztőprogram helyreáll.

Semmilyen más parancsra nem reagál. ;) Hiába veszed ki az alvó módot.

Ezek javították a hibát:
1) AMD SDK uninstall
vagy
2) driver csere

Ha ekkor is van anomália, akkor egyéb inkompatibilitás (instabil tuning?) okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#20853) plekk válasza radi8tor (#20840) üzenetére


plekk
tag

Akkor már van 13.2 Beta 5-driver is???
Mert a linken amit közzétettél van egy letöltőlink a Beta 5 -ös driverhez.
Vagy ezt már mindenki tudta hogy van beta 5 -ös is? Mert én most látom először.
:D
Jahh de most olvasom hogy ez a beta5-ös driver csak a Crossfire rendszereknek kedvez leginkább illetve a 2560x1600 as felbontást használoknak.
Tehát az nekünk nem hoz újítást, ha jol értem.

[ Szerkesztve ]

(#20854) Abu85 válasza plekk (#20853) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Folyamatosan frissül a linken letölthető driver.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20855) Hawnin


Hawnin
tag

Üdv! Egy olyan problémával fordulnék hozzátok hogy van egy Mobility HD 5650 vidi karim és az új drivereket egyszerűen nem tudom teljesen rá rakni mert csak 3 dolgot akar telepíteni a HDMI/APP SDK/Catalyst Telepítés kezelőt akarja felrakni se az új CC se az új DD nem akarja fellökni rá Valami ötlet esetleg hogy mi az amit rosszul csinálhatok?
Ja igen Telepítés előtt letörlöm az előző drivert mindíg és jelenleg 11.10 es driver van rajta /ez normálisan felment és működik/ és van NetFrame 4.0 is a gépen.
Előre is köszi a helpet
spec:
Notebook: Sony Vaio EB
Windows 7 64bit
Proc: i5 480M
Vga: HD5650

(#20856) adamssss válasza Hawnin (#20855) üzenetére


adamssss
veterán

Sony laptop-oknál a gyártó honlapjáról kell leszedni a legfrissebbet. Mással nem fog működni. [link]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20857) Abu85 válasza Hawnin (#20855) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Sony nem támogatja az AMD gyári terméktámogatásra vonatkozó törekvéseit. Az AMD fel is hívja rá a driver leírásában a figyelmet, hogy a Sony nem engedi meg a telepítést. Ilyenkor a Sony-tól kell drivert kérni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20858) Hawnin válasza adamssss (#20856) üzenetére


Hawnin
tag

Már próbáltam 1 2 új drivert az alap Sony son kívül és működött is 12.6 óta nem akar felmenni semmi /azért van jelenleg 11.10 mert azzal működött a legmegbízhatóbban a gép/

(#20859) Abu85 válasza Hawnin (#20858) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a Sony bekeményített és bezáratta az AMD-vel a kiskaput is, amivel a régi driverek még telepíthetők voltak. Ezzel az AMD nem tud mit csinálni, mert a Sony nem vesz hardvert ha pattognak. Olyan cégtől vásárolj notebookot, amelyik engedi a gyári terméktámogatást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20860) Hawnin válasza Abu85 (#20859) üzenetére


Hawnin
tag

Hát ez igen szomorú Köszönöm szépen az információkat. További szép napot kívánok nektek.

(#20861) Abu85 válasza Hawnin (#20860) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Esetleg annyit tehetsz, hogy megnézed a bétákat. Ezekbe az AMD a gyártói limiteket jellemzően nem rakja bele. De ezt sem lehet már biztosra állítani. Sajna nem tudom, hogy a Sony mennyire keményített be. Nyilván nekik egy termék elavultatása szempontjából probléma, hogy az AMD mainline szinten 5 évig is támogat egy hardvert. Az Intel ebből a szempontból sokkal jobb a gyártóknak, mert egy év, és jön a legacy fázis. A gyártók gyors elavultatásra mennek, hogy gyorsan cserélj. Szerencsére azért vannak kivételek. A HP például engedi a gyári támogatást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20862) Winnie The P válasza Hawnin (#20855) üzenetére


Winnie The P
őstag

A gyártó honlapjáról nem tudsz drivert keresni?
AZ AMD oldalán pedig csak ennyi van: [link], de gondolom, hogy ezt már te is nézted.

De látom már, hogy megelőztek, és úgy néz ki, hogy a választ is megkaptad.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20863) Hawnin válasza Winnie The P (#20862) üzenetére


Hawnin
tag

Igen Igen köszönöm mindenkinek. Közben utánna néztem a Beta Drivereknek és azt engedi felrakni a probléma csak ott van hogy kékhalált kapok esetleg valami ötlet ez mitől lehet?

(#20864) adamssss válasza Hawnin (#20863) üzenetére


adamssss
veterán

Sok mindentől, és esélyes, hogy meg is marad... Melyik beta-t raktad fel?

Szerk: Mást nem tudok javasolni, minthogy próbálj meg más beta-kat is.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20865) Hawnin válasza adamssss (#20864) üzenetére


Hawnin
tag

13.2 béta 5 öst :-/

(#20866) Winnie The P válasza Hawnin (#20863) üzenetére


Winnie The P
őstag

A kapott kód alapján meg lehet nézni, hogy mi okozza. De ha most a driver csere után lépett fel ez a jelenség először, akkor nagy az esély arra, hogy a driver okozza.
Még annyi, hogy ha ismered ezt [link] a progit, akkor felrakod és megnézed, hogy mi okozza a hibát.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20867) Hawnin válasza Winnie The P (#20866) üzenetére


Hawnin
tag

Köszi a helpet mostmár faszán megy minden :D 13.2 felvan rakva és minden sokkal gyorsabb:DD /kék halált egy rakoncátlan prog okozta :)/

(#20868) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Következőre keresek megoldást:

HD4830-t hajtok a legújabb legacy Catalysttal. Problémám már az előző szintén legacy Catalysttal is fennállt, mégpedig az, hogy a Catalystban eltűnik az AMD Overdrive funkció, tehát nem tudom driverből húzni a kártyát.

Friss install után még ott van a Catalyst megfelelő menüjében az Overdrive, de kb az első klikkelés után, mikor rákattintok, feldom egy ablakot, ahol a használati feltételeket kell elfogadnom, meg hogy ugye csak a saját felelőségemre, stb. Na miután ezt elfogadom egyszerűen eltűnik az AMD Overdrive opció.

Tele van a tököm, segítstek :)

üdv
J.

(#20869) Winnie The P válasza Hawnin (#20867) üzenetére


Winnie The P
őstag

Örülök :))

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20870) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Beta5 esetleg megoldotta a Black Ops 2 fagyásproblémáját?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20871) adamssss válasza wwenigma (#20870) üzenetére


adamssss
veterán

Az amd oldalon erről nincs infó h javították volna. Nekem 12.11 beta-val tökéletesen fut.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20872) Hawnin válasza wwenigma (#20870) üzenetére


Hawnin
tag

nekem Black ops 2 faszán fut minden gond nélkül béta 5 el

(#20873) wwenigma válasza Hawnin (#20872) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Köszi. Nembeta utolsoval megy rendesen de beta 1-4 fagyott. Kuldtem hibareportot remelem javitottak.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20874) Hawnin válasza wwenigma (#20873) üzenetére


Hawnin
tag

Egyébként én azt tapasztaltam hogy mióta fent van a 13.2 béta 5 driver a rendszerem sokkal lassabbnak tűnik ezt mi okozhatja pontosan? a VGA driver ennyire lenyúlná a rendszert? /notiról van szó win7 64 bit/

(#20875) adamssss válasza Hawnin (#20874) üzenetére


adamssss
veterán

A nevében is benne van h beta, ráadásul te egy olyan notira erőszakoltad fel amind alapesetben csak a gyártói driverek mennének. Egy szó mint száz, sajnos benne van a pakliban. Érdemes ilyenkor lefuttatni pár tesztet h tényleg lassul-e vagy csak úgy érzed.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20876) joysefke válasza joysefke (#20868) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Erre valaki valamit?

üdv
J.

(#20877) adamssss válasza joysefke (#20876) üzenetére


adamssss
veterán

Először állítsd le az AMD service-eket, majd indítsd újra őket. (Ha van AMD CLI akkor azt, régen ez okozta az overdrive eltűnését)
Ha ez sem segít, akkor uninstal, majd csökkentett módban újraindítás, és driver sweeper-el törölj mindent ami AMD. Majd normál módban install a driver.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20878) joysefke válasza adamssss (#20877) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

Mit csinál ez az AMD CLI?

Van egy lista arról, hogy a Catalyst suite (CCC+Driverek) installálásakor az egész hosszú listából mi az amelyeket tényleg fel kell rakni?

üdv
J.

(#20879) Youri


Youri
veterán

Hello,

nem megy a letöltés az AMD.com-ról, pedig kellene a legújabb CAP. Valaki fel tudná dobni valahova?

RTX ON

(#20880) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezem a hozzáértőket, hogy a mostani Catalyst driverek közül melyik a legstabilabb? Válaszokat előre is köszönöm!

(#20881) adamssss válasza joysefke (#20878) üzenetére


adamssss
veterán

Azt nem tudom megmondani, de régebben befolyással volt az overdrive-ra.
Ami legyen fenn az a ccc meg a driver. A többi szab váll. Én amúgy fel szoktam csűrni mindent.

Rongyi: 13.1

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20882) rongyi válasza adamssss (#20881) üzenetére


rongyi
aktív tag

Köszi, megnézem :)

(#20883) Muerte válasza Youri (#20879) üzenetére


Muerte
addikt

12.11_CAP2

[ Szerkesztve ]

(#20884) John Rose válasza Youri (#20879) üzenetére


John Rose
aktív tag

Esetleg innen.

(#20885) Youri válasza Muerte (#20883) üzenetére


Youri
veterán

Köszi :)

RTX ON

(#20886) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hi!

Mikor belépek a windows-ba, ez fogad: Catalyst Control Center: Monitoring program működése leállt.
Ötlet? :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#20887) DeadMeat válasza Youri (#20885) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az új driverekre ne ted fel, azokban újabb van (13.1 13.2 béták)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#20888) Arkennys


Arkennys
addikt

Sziasztok. Érdekelne, hogy 7850 es kártyához pl mindegyik catalyst jó, ergo szedjem le AMD oldaláról a legfrissebbet? (eddig nem igazán volt kártya cserém :) )

Plusz, mostaniban az AMD proci miatt van lehetőség van catalystból tuningolni, ami nagyon jó lehetőség. De mivel videokártyát cserélek (6670-ről 7850-re), catalyst csere is lesz ugye (ami hozzá jár lemezen az biztos régebbi, szóval akkor már töltök le újabbat, tán jobban ki is használja a kártyát). És érdekelne, ez a processzor túlhajtási lehetőség az újabb catalystokban is fennáll? Nem bánnám, ha ugyanilyen egyszerűen, és már tapasztalt módon feltolhatnám az órajelet a most használtra. Köszönöm előre is! :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20889) adamssss válasza Arkennys (#20888) üzenetére


adamssss
veterán

Igen szedd le a legfrissebbet (13.1), és azzal húzhatsz mindent. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20890) joysefke válasza adamssss (#20877) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

CLI-m nincs. Ilyenek vannak:
-AMD APP SDK Runntime
-Display Driver
-HDMI/DP Driver
-AMD Accelerated video transcoding
-AMD Drag and drop transcoding
-AMD Media foundation decoders
-Catalyst Control Center

Le kell ezekből szedni valamit?

J.

(#20891) adamssss válasza joysefke (#20890) üzenetére


adamssss
veterán

Az egy service folyamat volt nem pedig egy komponens. Meg kell próbálni leállítani majd újraindítani őket hátha. Amúgy pedig egy clear installal próbálkozz ahogy leírtam.
Ezek nekem is fenn vannak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20892) Arkennys válasza adamssss (#20889) üzenetére


Arkennys
addikt

Szuper, köszönöm a megnyugtató választ! :R

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20893) Youri válasza DeadMeat (#20887) üzenetére


Youri
veterán

A Catalystbe alapból nincs benne a CAP

RTX ON

(#20894) Thrawn válasza Youri (#20893) üzenetére


Thrawn
félisten

De, az újakban benne van (írta is melyikekben).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20895) Youri válasza Thrawn (#20894) üzenetére


Youri
veterán

Ezt jó tudni :o Akkor nem értem miért ajánlja fel letöltésre a 12.11-et a 13.1-es driver mellett...

RTX ON

(#20896) Thrawn válasza Youri (#20895) üzenetére


Thrawn
félisten

Leszedted a régi Catalystet rendesen? Csak azért kérdezem, mert kiszedték az autoupdate funkciót az újakból, most már csak levelezőlistára lehet feliratkozni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20897) Youri válasza Thrawn (#20896) üzenetére


Youri
veterán

Na az amd.com-on ajánlja, nem a CCC-ben

RTX ON

(#20898) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Lecseréltem a Sapphire HD3850-es videokártyát egy Gainward 4830-ra. A 3850nél csak a legegyszerűbb alap driver volt feltelepítve, már a verzióra sem emlékszem.

Ennél leszedtem a legújabb Legacy Catalyst-ot és feltelepítettem a csomagot az AMD Vision Engine Control Center-el együtt. Természetesen előtte alapos uninstall a régit.

Mindent alapbeállításon hagytam és futtattam az egyetlen játékot, amivel játszom a Battlefield Bad Company 2-t.
Megdöbbenve tapasztaltam, hogy FPS terén még Low beállítás mellett sem történt javulás, sőt rosszabb értékeket kapok.

Ekkor próbálkoztam a Vision Engine-ben. Engedélyeztem az OverDrive-ot és annyit állítottam még át, hogy a Játék fülön a Mipmap részletek szintjénél Nagy Teljesítményre állítottam. Semmi változás.

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan kell beállítani?
Ami feltűnik, hogy játék közben az Aktivitás alig meg fel az Overdrive fülön. 34% volt a max.

Gép:
MSI K9A2 CF alaplap
Athlon 64 X2 5200+
4 GB DDR2-800 RAM

Köszi előre is!

(#20899) bozont válasza Qtya123 (#20898) üzenetére


bozont
veterán

Az a proci édeskevés a játéknak, az a korlátozó tényező. Amíg nekem is egy Athlon II X2 dolgozott a 4870 mellett, tök mindegy volt hogy low vagy high beállítás, ugyanolyan szarul futott. Amint egy FX6100 került a gépbe mindjárt meglett a fix 60fps high beállításon. Akkor a 12.4 drivert használtam win7-en.

(#20900) Qtya123 válasza bozont (#20899) üzenetére


Qtya123
őstag

Tudom, hogy gyenge a proci, de az az érdekes, hogy ezzel a kártyával még kevesebb FPS-t produkál a játék, mint a 3850-el.
Azzal 30 fps alá szinte nem is ment minimumon, ezzel meg van, hogy 18 fps. :((

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.