Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19001) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában a filmeknél olyan jelenséget tapasztalok, mint játék alatt amikor nincsen bekapcsolva a v-sync.

Felraktam a Media Player Classic-Home Cinema-t beállítottam a Sync renderer-t + EVR pufferek=60. Így már nagyon ritkán látni a "képszakadást". Az a furcsa, hogy eddig nem tapasztaltam a jelenséget. Kicsit olyan mintha nem használná a VGA-at megfelelően a catalyst frissítettem óta. (Illetve a hardveres megjelenítést a filmeknél.)

Várakozás a függőleges frissítésre => Mindig be
Catalyst driver uninstall majd vissza (ugyan ezt próbáltam régebbi catalystal is, de nem volt eredményes.)

A legrosszabb, hogy most már a normál netes (pl:indavideo-s) videóknál is látható a nem működő v-sync.
Tud valaki segíteni abban, hogyan szüntethető meg ez a jelenség?

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#19002) hackeeeee válasza _DiEGO_ (#18993) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A VGA-nak teljesen mindegy, hogy melyik verziós rendszert teszed fel... :U

(#18999) _DiEGO_: Mivan? Tehát akkor ha >=4GB ram esetén 64bites rendszert használsz, lassulnak a programok? Ugyanmár... :o Ezeket az X éves tévhiteket hanyagoljuk már... Az ilyen állítások miatt rekednek meg többen az XP-s kőkorszakban, aztán 4 meg 8 GB rammal is 32bites XP-t használnak, mert Nekik ezt mondták, hogy....

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19003) #00983040


#00983040
törölt tag

idézetek:
Egy P4-es proci alapból nem támogatja a 64-bitet, nem is mondtam, hogy az van ...
a virtuális gép miatt nem jó a Home Premium...

Most akkor egy nem 64bites gépen ámde Win7 Ultimate alatt megyen neked a Virtualizáció :F

(#19004) MasterMark válasza #00983040 (#19003) üzenetére


MasterMark
titán

32-bit-en is van virtualizáció...

Switch Tax

(#19005) #00983040 válasza hackeeeee (#19002) üzenetére


#00983040
törölt tag

Azért megnézném azt az AGP-s HD4650 -es karit Win7 (DX11) Ultimate DX10 alatt hogy muzsikál ... ja plusz még futtatni is egy Virtuális gépet azzal a régi P4-el ....
Igaz nincs Profilban ott a szgépje , de merem állítani , hogy talán van benne max 2GB ram .... nem bántásként , nem félreérteni , de egy olyan régi cuccba egyikőnk sem ruházna be főleg DDR 1-es rammal ami 3x annyi mint a DDR3-as ....

De nem lehet valamit megérteni ... na most aki Win7 32bites rendszert tesz fel annak /azoknak tuti 90%-ban 2GB memó van a gépjükben , a maradék nál 3GB van , mert ott figyel már az 1GBos VGA kari - összes belépószintü kari szinte mind 1GB -os , de van amelyiken 2GB ot is rávágtak , mert van bőven meg ócsó is vót DDR2 vagy épp DDR3 VRAM :D

Na én erre a gépre értem , hogy felesleges ráhúzni a 32-bites rendszer helyett a 64bitest ... Nem nyer semmit , sőt veszít ... főleg Ultimate tiszta felesleges ...

Szóval vissza oda , hogy Win7 Ultimate 32bit is MAXIMUM 4GB ramot tud megcímezni ... hiába van ott 4GB vagy több. Srácnál meg egy őskövület van eme szint miatt ... ennyi , de félrelehet értelmezni mindent jozsef.m

[ Szerkesztve ]

(#19006) Alastair' válasza #00983040 (#19005) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"Na én erre a gépre értem , hogy felesleges ráhúzni a 32-bites rendszer helyett a 64bitest ... Nem nyer semmit , sőt veszít"
A 478-as Procik nem támogatják a 64 bites cuccokat, ha akarná sem tudná feltenni.

Alister from Hell

(#19007) #00983040


#00983040
törölt tag

Nos ezt a felületet adja az uj AGP-s legacy driver mint amit spiritex is mutat :

(#19008) #00983040 válasza Alastair' (#19006) üzenetére


#00983040
törölt tag

Na látod , most magad is beleestél a csapdába , hogy csak egy részt ragadsz ki , holott ott NEM a problémás srácról írok :N
Innen:
De nem lehet valamit megérteni ... na most aki Win7 32bites rendszert tesz fel annak /azoknak tuti 90%-ban 2GB memó van a gépjükben , a maradék nál 3GB van , mert ott figyel már az 1GBos VGA kari - összes belépószintü kari szinte mind 1GB -os , de van amelyiken 2GB ot is rávágtak , mert van bőven meg ócsó is vót DDR2 vagy épp DDR3 VRAM :D

Na én erre a gépre értem , hogy felesleges ráhúzni a 32-bites rendszer helyett a 64bitest ... Nem nyer semmit , sőt veszít ... főleg Ultimate tiszta felesleges ... eddig tart.

(#19009) MasterMark válasza #00983040 (#19005) üzenetére


MasterMark
titán

Intel Pentium 4 HT 3,22 GHz (S478)
Kingmax [2 GB] (Dual Channel)
Gigabyte ATI Radeon HD 4650 [1 GB] (AGP)
Abit IC7-G

Mondjuk nem igazán értem ennek mi köze van bármihez, meg egyáltalán minek belekeverni a 64-bit-et senki nem beszélt arról. Teljesen mindegy milyen verziójú 32-bit-es Win 7-et rakok fel, az nem befolyásolja egy driver működését...

Senki nem akar itt több RAM-ot ezt sem értem minek ezen rugózni, hogy 4 GB-nál nem tud többet kezelni a 32-bit-es op.rendszer, nos elárulom, az alaplap sem...

A virtuális gép nem folyamatosan fut, csak néha amikor kell, mert pl. a szkennerem is olyan régi, hogy csak XP alatt képes működni...

És mit akarsz itt nézni, hogy mit muzsikál? Arra bőven elég amire nekem kell, nem játékra van, de azért elmegy rajta pár olyan játék ami nekem fontos...

Switch Tax

(#19010) Alastair' válasza #00983040 (#19008) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ok, a 2 gigával rendelkező gépekre én se szoktam 64-es rendszert rakni.

Alister from Hell

(#19011) #00983040 válasza MasterMark (#19009) üzenetére


#00983040
törölt tag

No igy kellett volna kezdeni ... konfiggal és a jelzett gonddal... nagyon éreztem a konfigodat , ehhez esetleg egy Codegen 350W -os táp van, vagy egy jobbfajta 300W-os ...

No , az alaplaphoz van /nak Win7 -es driverek ? mert ugye azzal illik akkor kezdeni... hang , lan stb minden driver és a legvégén jön hozzá egy AGP-s driver .

(#19012) MasterMark válasza #00983040 (#19011) üzenetére


MasterMark
titán

Egy 400 Wattos FSP. Külön driver nem szükséges semmihez, a Win 7 mindent felismer.

Azért az ilyen alapokat nem kell mondani, hogy driver telepítéssel kell kezdeni...
És mint mondtam külön segítséget nem kértem, csak kialakult a beszélgetés során.

Switch Tax

(#19013) InfiniteReality válasza MasterMark (#19009) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igenis befolyásolja. Főleg ha az az Ultimate ilyen pistikeféle összerakott, eleve megbabrált, hogy ne kérjen kódot, eredeti legyen stb. De ez nem lehet ennek a fórumnak a témája:)

Egy szó mint száz, én azzal kezdeném, hogy feltennék rá egy Win7 pro 32 bitest (természetesen eleve SP1-est és nem mókoltat), chipset drivert (az intel oldaláról, mert ott van legfrissebb), utána összes windows frissítést, és UTÁNA a megfelelő VGA drivert az AMD oldaláról.

Így csinálva nem lehet gond:)

Egyok kollégám ismerősének is voltak hasonló problémái, neki Asus P4P800 alaplapja van, abban valami AGP-s ATI. Ott is voltak gondok, neki is először XP volt, de széthullott, aztán Ultimate de azzal meg szenvedett. Fentiek szerint feltettünk neki egy 32 bites pro-t azóta nem jelentkezett az ember hogy gond lenne a gépével.

Amit a Win7 alapból felismer, az jó, csak "kevés". Bizonyos VGA-kat is felismer és sokan ilyenkor nem is telepitenek VGA drivert, mondván minek az Win7 felismerte. Ja, WDDM1.0-ként, ami gyakorlatilag olyan mint XP-nél a szabványos VGA. Semmiféle hardveres gyorsítás. S csodálkoznak hogy lassú a fészbúk meg a jútúb.

Azért csak "óvatosan" ezzel a nemkelltelepitenisemmitmertawin7úgyisfelismeri dologgal. Ez max arra jó, hogy tudd mi van a gépben, s megkönnyitse a driverek keresgélését. Továbbá nem győzöm hangsőlyozni, amiből csak lehet, legfrissebbet kell feltenni. Nem véletlenül fejlesztik a drivereket:)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19014) MasterMark válasza InfiniteReality (#19013) üzenetére


MasterMark
titán

Chipsethez nincs driver, és nem mókolt Win-ről van szó. (MSDN-es próbaverzió.) Egyébként természetesen én is pontosan így csináltam ahogy írod. Kivéve, hogy az AMD oldaláról letöltött driver mint már mondtam nem tesz fel, semmit, csak a telepítéskezelőt.

Ekkora különbség lenne a Pro meg az Ultimate között?

szerk.: Azért ez egy 2003-as alaplap, a legtöbb dologhoz már egy jó ideje nem fejlesztenek drivert, és amit felismer az a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19015) #00983040 válasza InfiniteReality (#19013) üzenetére


#00983040
törölt tag

De [erre] akkor is szükség van , mert enélkül nem tud virtuális környezetet biztosítani , hacsak nem tényleg pistike féle hóhány win , amibe előre beintegrálták ... de természetesen fusson és az a lényeg ... és szép eredmény egy ~8éves laptól, hogy szuperul megyen :C Még szerencse hogy nem kicsit régebbi és 4X az AGP .
Alapértelmezett driverek - nem biztos hogy elegek a hivátlan működéshez , sőt ...

(#19016) MasterMark válasza #00983040 (#19015) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván úgy telepítettem ahogy kell, innen: [link] Most egyébként még nincs fent, mert nem rég lett újrarakva a rendszer.

A driverek pedig a lehető legjobbak amiket fel lehet tenni, nem alap driverek, frissítésekkel tölti le a Win, a hangchip-hez meg a realtek oldaláról töltöttem le a drivert de ez ugyanaz ami a Win-ben is benne van mert AC'97-hez sincs már frissítés egy jó ideje.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19017) #00983040 válasza MasterMark (#19014) üzenetére


#00983040
törölt tag

BIOS azért a lehető legutolsó rajta ugye ? [link]

[ABIT IC7 drivers]

Vista driverével lehet bátran és ha nem sikerült telepíteni , akkor meg bekell tallózni , de sztem menni fog ... Intel csipszet .

(#19018) #00983040 válasza MasterMark (#19016) üzenetére


#00983040
törölt tag

Na az úgyis remek , csak majd ellenőrid , hogy az is legyen , azt használja is :C ert képes leszedni futtani - azt mégis az alapértelmezett marad . de erről nem ad jelentést :(
És ha megvan minden alaplapi főleg csipszet driver , csak a legvégén akkor a VGA jöhet ...

(#19019) MasterMark válasza #00983040 (#19017) üzenetére


MasterMark
titán

BIOS a legfrissebb. És nekem IC7-G-m van de azért köszi. Ilyenek, hogy RAID vezérlők meg hang, és USB driver-ereknek sincs sok köze a VGA-hoz, és ezeknél a Win alap driverei újabbak.

Chipset driver sem telepít semmit.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19020) #00983040 válasza MasterMark (#19019) üzenetére


#00983040
törölt tag

Abit IC7-G Intel Socket 478 ATX Motherboard / AGP 8X/4X / Audio / Gigabit LAN / USB 2.0 / Firewire / Serial ATA / RAID

No ezen már van SATA csati is kettő és , de ha igaz akkor csak Windóz látja , nem lehet rátenni windowst , csak mint háttértár...

IC7-G itt a G a Gigabit Lan -t (10/100/1000) jelöli , ezzel másabb az alap IC7-nél ...

Sajna ha jól tudom most a nyáron valamikor zárta be kapuit abit ... pedig magam is szedtem le oldalukról még drivert , taán egy KD7-eshez . De ami oda vezet link :( már semmi .

Akkor amit talál win , azzal kell együtt élni :U

(#19021) MasterMark válasza #00983040 (#19020) üzenetére


MasterMark
titán

Én még anno leszedtem a drivereket amik kelletek, de csak XP-hez voltak, gondoltam hátha kell még valamire, de a Win7 frissebb drivereket rak fel.
A Silicon Image raid-chip meg bios-ból le van tiltva mert nem használom.

Igazából ez most teljesen mindegy mert nem sok köze van egyiknek sem a VGA-hoz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19022) #00983040 válasza MasterMark (#19021) üzenetére


#00983040
törölt tag

Jah igy van ... de hangcsiphez van fenn driver és Realtek ALC650 2009/9/7 -es..... Realtek oldalán ... [link] hosszu link talán" jó lesz.

Plusz tanáltam egy oldalt ahol szépen minden ismertető van róla :[link]

Chipset
The IC7-G motherboard is based on the Intel 875P Northbridge chipset and the Intel 82801ER Southbridge chipset. It supports Intel Pentium 4 and Celeron Processors with a FSB frequency of 400, 533 or 800 MHz.

(#19023) MasterMark válasza #00983040 (#19022) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi a linkeket de mint már írtam a hangnak már leszedtem a Realtek oldaláról a legfrissebbet. :)

A chipset-et ismerem, de ha kiválogatom az Intel Download Center oldalán az jön ki hogy:
No downloads available
We’re sorry, there are currently no downloads available for “Intel® 875P Chipset”. New updates are made available as needed.

Please make another selection

Egyébként köszi mindenkinek aki segíteni próbált, de szerintem ha itt nem tudtok nekem írni egy új drivert csak erre a kártyára, akkor ez sosem fog megoldódni. Úgyhogy erről ennyit. :R
12.4-el most legalább nem akad ki, ugyan néha kijön hogy leállt majd helyreállt az illesztőprogram de arra meg majd nem nézek oda. :P

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19024) InfiniteReality válasza MasterMark (#19014) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet hogy van különbség, nem tudom. Egy próbát megérne, annál a másik embernél bevált. És természetesen gyárilag SP1-es Win7 pro-t tegyél rá.

És ahogy mások is irták az XP módhoz lekell tölteni két file-t, utána remekül működik. De csodát ne várj, mert a P4 még nem tudja a hardveres virtualizációs dolgokat.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19025) MasterMark válasza InfiniteReality (#19024) üzenetére


MasterMark
titán

De támogatja: [link]
De mindegy is, mert most nem ez a lényeg.

Azért köszi az ötletet, majd akkor kipróbálom Pro-val is. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19026) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Monitort cseréltem tegnap (crt-ről váltottam ledes monitorra).Azóta nem működik az msi afterburner program. A catalyst (12.8) valamiért folyamatosan bekapcsolja a kézi ventilátor ezérlést,és ezáltal inaktív marad az msi előre beállított venti vezérlés. A drivert újratelepítettem,az msi-t is,jelenség megmaradt. Előzőz monitorral kis felbontáson (1024x768) nem volt vele gond. Valaki tud javasolni valamit? Ötletek?
Köszi előre is!
Üdv!

(#19027) Lacpac válasza MasterMark (#19025) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia,

Próbáld meg úgy, hogy a telepítést elindítod, majd amikor kicsomagolta a drivert a C:\AMD mappába, akkor kilépsz a telepítéskezelőből, és az eszközkezelőből telepíted a vga drivert.
Persze ha van már fent egy, akkor azt előtte uninstallálni kell.
Már évek óta így telepítem az ATI/AMD vga-hoz a drivert. Így csak az megy fel ami kell, semmi sallang. Ha esetleg kell a CCC, akkor azt még fel lehet tenni külön.

(#19028) InfiniteReality válasza MasterMark (#19025) üzenetére


InfiniteReality
őstag

3 funkció van, amit kell támogasson, és ebből a P4 úgytudom csak egyet tud. A másik kettőt csak core2 vagy újabbak tudnak.

De majd valaki kijavít ha tévedek:

1- Hardver Virtualizáció, nemtudom mi a neve
2- Valami VT-D
3- VT for direct IO

3 különböző funkcióról van szó.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19029) MasterMark válasza InfiniteReality (#19028) üzenetére


MasterMark
titán

A lényeg hogy működik arra amire nekem kell.

Lacpac: Megpróbálom úgy is majd, de ha jól emlékszem így is próbáltam, és nem talál drivert úgy.

Switch Tax

(#19030) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok.
Vissza olvasva, láttam, hogy volt már korábban bejegyezve azon probléma, amivel most én is szembesültem sajnos. Egészen pontosan "amdkmdap" hiba üzenet az Eseménynaplóban.

Kérdésem az lenne, hogy akkor ez, hogyan oldódott meg, mi volt a kiváltó oka illetve, hogyan lehet orvosolni? Nekem jelenleg a legfrissebb 12.8 Catalyst van fent a gépen és HD 7770 DCT-1GD5-TOP kártyám van egy E5800 procival és 6GB rammal (2x2 GB Crucial BallistiX és 2x1 GB Kingston HyperX DDR2-800MHz). Mindenből a legfrissebb driver van fent és a legfrissebb BIOS (F14 a Gigabyte P35-DS3 alaplaphoz).

Köszi a választ előre is?

ui.: jaaa...és nálam játék közben jön elő, nem filmnézés közben.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19031) Abu85 válasza jano_77 (#19030) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez akkor jön elő, ha instabil valami a gépben. Akár a VGA, de lehet memória, proci és alaplap is. Vagy csak instabil a tuning. Ha van, akkor vedd vissza. Ha nincs tuning, akkor a VGA-val kezd a vizsgálódást. Annak az órajelét csökkentsd a CCC Overdriver alatt. Ha megszűnik a gond, akkor rossz a VGA-d, és nem bírja a gyári órajeleket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19032) Alastair' válasza jano_77 (#19030) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az Asus szereti egy kicsit túlzásba vinni a tuningot néha a Top kártyákon. Nekem régebben egy 3870 Top rakoncátlankodott. A 850-es gpu-t visszavettem 837-re és már jó is volt.

Alister from Hell

(#19033) jano_77 válasza Abu85 (#19031) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nincs semmilyen tuning, mert nem tudok a BIOS M.I.T. menüjében semmit megváltoztatni - alapértékekkel újraindul a gép -, a VGA teljesen új és futtattam le Prime95, Linx és Memtest86+ teszteket és mindegyik hiba nélkül lefutott.
Egyetlen esetben produkálja ezt a hibát, mikor online játszom.
Egy "sima" Max Payne 3-al nincsen semmi gond. Pedig elég sok átvezető videó van benne, mégis simán viszi. :F

(#19032) Lord Vader: és ezt a GPU Tweak-ben is vissza tudom venni ugye!?
Jelenleg 1.120 MHz-en fut a GPU Clock. Mennyire javaslod vissza venni?
Vagy esetleg a Memory Clock-ot kell változtatni? Ez most 4.600 MHz.
Esetleg ha mindkettőt kellene módosítani, akkor mennyire változtassam őket? :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19034) Abu85 válasza jano_77 (#19033) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor kezd el visszavenni az alapórajelet a CCC overdrive menüjében. Ez a legegyszerűbb módja a hibakeresésnek. Lehet, hogy a termék nem bírja a gyári tuningot.

Hagyd a GPU tweak-et. Az csak egy újabb tényező, ami hibákat okozhat, most ezeket ki kell zárni, mert a hardverre koncentrálunk. Ott a CCC Overdrive. Ne sokat vegyél vissza. Az alapórajel 1000 MHz. Azt állítsd be. A memóriát 1250-re, azaz 4,5 GHz-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19035) spiritex


spiritex
veterán

Ha már erre nincs tippje senkinek, akkor abban segítsetek legyetek szívesek, hogy EZEN a linken melyik verziók kompatibilisek a radeon 9250-el? Hol tudnám ezt megnézni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#19036) jano_77 válasza Abu85 (#19034) üzenetére


jano_77
nagyúr

AMD Overdrive-ra gondoltál ugye? :F :U
Mert hogy nekem az van a CCC-n belül.
És abban, hy bepipálom a Graphics OverDrive engedélyezése-t, akkor ott 2 opció van:
1. Nagy-teljesítményű GPU órajel beállítás: 300-tól 1300-ig. Ez 1120 volt.
2. Nagy-.teljesítményű memória órajel beállítás: 150 - 1300 és ez most 1150.

Akkor ha jól értelmezem amit írtál az 1. legyen 1000MHz és a 2. pedig 1250!? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19037) Alastair' válasza spiritex (#19035) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én visszamennék egészen a 5.10-esig. Jó kis régi paneles cucc, ccc-nek még se híre se hamva.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19038) Abu85 válasza jano_77 (#19036) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, de a másodikat rosszul írtam. 1125 legyen. Elnézést. 1250-et ne állíts be, mert az extra tuning.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19039) spiritex válasza Alastair' (#19037) üzenetére


spiritex
veterán

Rendben, kipróbálom! Köszi! Az 5.10 akkor szerinted még tuti támogatja a 9250-et ugye?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#19040) Alastair' válasza spiritex (#19039) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 9600XT-t ezzel használtam.

Alister from Hell

(#19041) Kiralybali válasza Kiralybali (#18891) üzenetére


Kiralybali
tag

:O :( A kálváriám folytatódik. :W :F Abban bíztam, hogy a power management high performance és a prociba integrált GPU letiltása együttesen eltünteti ezt a nyomorult display driver hibát. Tegnap egy SC2 indítás azonban nullázta ezen reményemet, ráadásul egy cooperative játékban elkezdte folyamatosan csinálni, így az egy perces türelmi idő leteltével ki is dobott a pályáról. :((
Leszedtem az AMD drivert a p*-ba, safe mode indítás, C-ről és registriből kézzel törlés, ami AMD vagy ATI név alatt futott.
Gépet visszaindítva meglepődtem, hogy nem az alacsony beállítású kép jelenik meg, hanem a nagyobb felbontás. A device manager alatt azt látom most, hogy a windows 7 által valahogy automata feltett driver van.
Emellett az AMD oldalán megnéztem a basic videókat, hogy kell leszedni, feltenni. A feltevős videón van olyan, hogy xp esetén ellenőrizzük, van-e telepítve .NET framework, és ha nincs tegyük fel a driver install előtt.
Gondoltam, hogy ugyan win 7-em van, de ártani nem árt ha fenn van ez is, így feltettem a 4-es framework-öt.
Még fél óra extra alatt letöltöttem és telepítettem minden win update-et is, úgyhogy nincs kötelező letöltendő, valamint az opcionálisak közül is csak valami big desktop nincs leszedve.
Ezek után a win által feltett driverrel indítottam egy SC2 cooperative-ot, amit problémamentesen lenyomtam, és csináltam egy wow login kis mászkálás tesztet is.
Persze ez még nem siker, csak újabb remény. Ha ez sem megy, akkor még egy kétségbesett 12.3 verzió telepítés lesz, amire valahol azt írták hogy az tutibbnak tűnik, meg a többi installhoz képest 10 megával nagyobb és az tartalmazza a szent grált. Majd meglátom...
Amúgy a win által automata feltett driver lehet olyan jó, vagy jobb, mint az ATI-s? :F

Balage

(#19042) InfiniteReality válasza Kiralybali (#19041) üzenetére


InfiniteReality
őstag

SP1-es a Win7-ed?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19043) jano_77 válasza Kiralybali (#19041) üzenetére


jano_77
nagyúr

létezik az, hogy egy sokkal régebbi CCC driver jobb mint a legfrissebb?!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19044) hackeeeee válasza jano_77 (#19043) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hogyne...

Véleményem szubjektív...

(#19045) jano_77 válasza hackeeeee (#19044) üzenetére


jano_77
nagyúr

kicsit bővebben?
pl a 12.8-ban szerinted mi nem jó illetve melyik verzió a legjobb véleményed, tapasztalatod alapján?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19046) hackeeeee válasza jano_77 (#19045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én mindig a legfrissebb drivert használom, amióta Radeon-om van. Lényegében a 8500-as Hercules óta. Én talán egyszer futottam bele olyanba, hogy "lassulást" tapasztaltam, de nem olyan mértékű volt, hogy gondot okozott volna.

De, több esetben volt rá példa itt a fórumon, hogy bizonyos játékok pl. jobban futottak régebbi driverekkel. Ez főként régebbi játékokra igaz, de volt rá példa párszor újabbnál is.

Véleményem szubjektív...

(#19047) Kiralybali válasza InfiniteReality (#19042) üzenetére


Kiralybali
tag

Minden létező, windows update által letölthető cucc fenn van, így az sp1 is. (Jó a Big Desktop vagy mi, meg egy jópár nyelvi opcionális csomag nincs).

Balage

(#19048) Kiralybali válasza jano_77 (#19043) üzenetére


Kiralybali
tag

Szoftverfejlesztésben nem példa nélküli, hogy valami módosítása közben nem csak javulnak dolgok, de el is csesznek ezt azt, ami addig jó volt...

Amúgy meg már láttam olyan forum bejegyzéseket, amikor valaki arra esküdött, hogy a neki utoljára problémamentes driver a 12.3 volt. Meg nyilván máskor meg mások más verziószámra esküdtek, ami nem a legfrissebb volt.

Viszont arra a kérdésre van valami válasz, hogy a win 7 által feltett HD driver (nem a standard VGA) milyen használhatósági viszonyban van az AMD oldalról letölthetővel?

[ Szerkesztve ]

Balage

(#19049) king1367 válasza Kiralybali (#19048) üzenetére


king1367
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a Catalyst-om valamiért két monitort lát, holott fizikailag csak egy van, és a Win is csak egyet észlel. A dolog teljes képernyős alkalmazásokban ütközik ki, néha a másik képernyőre tölt(ene, de azt ugye nem látom). Találkozott már valaki ilyesmivel?
Még egy kis érdekesség: A Control Center-en belül semmit nem tudok állítani mert átlátszó, látszik alatta az asztal, de se feliratok, se semmi. KÉP
Erre tud valaki orvosságot?

Jelezném mindenkinek, akinek "írtam", hogy az elmúlt 2-3 napban illetéktelen(ek) fért(ek) hozzá a fiókomhoz, vagyis NEM én írtam PÜ-t!! Aki esetleg más úton (e-mail vagy telefon) felvette a kapcsolatot Szendrővári Tiborral, kérem írjon PÜ-t, hogy a jelenlegi üzleteket le tudjuk zárni!

(#19050) InfiniteReality válasza Kiralybali (#19047) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Csalódtam is volna :R

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.