Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) Aylarth válasza Alastair' (#12999) üzenetére


Aylarth
tag

Lord Vader és Daffni2 !

Köszönöm a gyors válaszokat!
Úgy eddig és ezen kívül nem volt baj vele. Játékoknál semmi probléma nem fordult még elő.
Ellenőriztem a csatlakozását és porosnak sem mondhatnám.
Nem lehet esetleg mégis v.mi software-es megoldással helyrehozni?
- az órajelcsökkentés már ki lett próbálva:(

(#13002) zodo válasza Alastair' (#12997) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok. Köszi akkor majd ezzel próbálkozom a jövőhéten.

(#13003) mclaren777 válasza mclaren777 (#12848) üzenetére


mclaren777
senior tag

ERRE Valaki? :)

(#13004) NLZ válasza Aylarth (#12998) üzenetére


NLZ
tag

Hehe, énis pont emiatt akartam írni. Nekem is ugyanez a hibaüzenet volt. Először régi telepítéssel, valami 10.1X driverrel. Újrahúztam, 11.2 fel rögtön, de megint jött a hiba pár perc után, amint elindítottam valami játékot. Furcsa mód a FurMark BurnIn lefutott.
http://sadpanda.us/images/404135-76YHTAF.jpg

Aztán kis gondolkozás után rájöttem, hogy az egyedüli változás a gépemben az, hogy beraktam még kettő ramot a jelenlegiek mellé. :D
Nehezen jutott eszembe, mert először le is futtattam egy Memtestet, igaz 50%-nál meguntam és kilőttem. :) Ráadásul a játékok sem memória intenzívek, amiket néztem.

Pedig mindkét párra az van írva, hogy KVR800D2N5K2/4G, igaz más a chipek alakja, és a régebbi modulok alacsonyabbak is. Ment dual channelben kérdés nélkül.
Most ott járok, hogy a két új ram önmagában fut rendesen, azt kell még megnéznem, hogy az eddig nem használt slotokban hogy muzsikál a régi és az új pár önmagukban, hátha a slot hibás.

Szal lehet, hogy érdemes lenne megnézni a ramjaidat, hátha azok a ludasok. :)

Más: az ati stream miért gányol bele a rendszerváltozók közé?

(#13005) oriic válasza Aylarth (#12998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

100% hogy hardverhiba. Esetleg próbáld meg csökkenteni a gyári értékeket a kártyának, nekem így egy ideig még ment a 4850. De idővel meghalt az is. :(

Live-Die-Respawn

(#13006) cyberkind


cyberkind
félisten

Üdv !
Ez lenne a gondom : bizonyos idő után, mind a 2 gpu, 2d-ben, 99%-on megy, 3d-s órajellel !
11.2-es driver, vga 5970 !
Köszönöm a választ ! :R

Paranormal Cocktivity

(#13007) zolisx4


zolisx4
őstag

Ilyen vagy a tiétekhez hasonló ,gond nekem is előjön videó nézése közben, csak nekem nem indul újra gép hanem pár sec és már jó .
Ez a hiba pontos leírása ,11.2 es driver van fenn.
Nem hinném hogy mindegyik vga rossz lenne :F

Napló neve: System
Forrás: Display
Dátum: 2011.03.20. 23:10:37
Eseményazonosító:4101
Feladatkategória:Nincs
Szint: Figyelmeztetés
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: zoli-PC
Leírás

A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Display" />
<EventID Qualifiers="0">4101</EventID>
<Level>3</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-03-20T22:10:37.000000000Z" />
<EventRecordID>15156</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>zoli-PC</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>amdkmdap</Data>
<Data>
</Data>
</EventData>
</Event>

[ Szerkesztve ]

(#13008) NLZ válasza zolisx4 (#13007) üzenetére


NLZ
tag

És csak akkor jött elő, miután felraktad 11.2-t?

(#13009) zolisx4


zolisx4
őstag

Nem ma videóztam és akkor jött elő de csak a videó alatt játék és fumark jó,
Ezért ez driver gond lesz most felraktam a 11,4 es azóta nem sikerült előhoznom majd még tesztelem :K
A vga az nem igy szokott tönkre menni, hanem memória szokott általában hibázni.vagy el sem indul .
De semmi sem lehetetlen :K

[ Szerkesztve ]

(#13010) Aylarth


Aylarth
tag

Hm. Akkor nem csak nálam van ilyen probléma?
Amúgy ma szétszedtem az egész gépet, hátha... :U mégiscsak valahol poros lenne, de hiába, most már megint kezdi. :W
Amikor újraindult a windows ezt adta:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: a0000001
BCP1: 0000000000000005
BCP2: 0000000000000000
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Esetleg valaki? :(

(#13011) antal27


antal27
tag

Sziasztok.

Képtelen vagyok a Catalystal clonozni a képernyőt a tévére!
Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#13012) polonic válasza antal27 (#13011) üzenetére


polonic
félisten

Catalystben még soha nem használtam ezt a funkciót, úgyhogy ebben nem tudok segíteni, de van egy másik ötletem. Ha win7-ed van, akkor próbáld meg a win+p gombbal.

(#13013) zolisx4 válasza Aylarth (#13010) üzenetére


zolisx4
őstag

Itt a gondokat szét kell választani mert amit írsz az nem biztos hogy ugyan az mint NLZ vagy nekem ,de HSM fórumtársunknak is volt ugyan ez a hiba .

Neked szerintem más lehet de nem biztos ha ugyan ezt kiírja az eseménynaplóban akkor ugyan az a baj mint nekünk .
Napló neve: System
Forrás: amdkmdag
Dátum: 2011.03.21. 10:30:38
Eseményazonosító:62464
Feladatkategória:(61)
Szint: Információ
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: zoli-PC
Leírás:
UVD Information
Esemény XML:
Ezt írja.
Vagy ezt
Napló neve: System
Forrás: Display
Dátum: 2011.03.20. 23:10:37
Eseményazonosító:4101
Feladatkategória:Nincs
Szint: Figyelmeztetés
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: zoli-PC
Leírás

A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt

De remélem nemsokára Abu85 jön és tud valami okosat mondani :K

[ Szerkesztve ]

(#13014) antal27 válasza polonic (#13012) üzenetére


antal27
tag

Szia.

Win7 van,és a win+p-vel működik.

Köszönöm.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#13015) NLZ válasza NLZ (#13004) üzenetére


NLZ
tag

Újabb fejlemény: a régi rampár helyén az új került, azt most beraktam mellé a régit. És nem jött elő semmi hibaüzi. xD Fene se érti ezt.

(#13016) Brae válasza Brae (#12996) üzenetére


Brae
őstag

Mégis megy a flashgyorsítás a 10.10-es Catalyst+10.2-es flashel. Viszont olyan, mintha picit meg-megakadna, pedig 0 frame drop van, ki érti ezt :F

(#13017) siriq válasza Brae (#13016) üzenetére


siriq
őstag

Flash gyorsitas meg nalam a 10.4-el is mukodik.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#13018) Brae válasza siriq (#13017) üzenetére


Brae
őstag

Azóta feltettem a Messengert és megszűnt flashgyorsítás :( Fos ez a Catalyst.

(#13019) Steelmanus válasza Brae (#13018) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt megmondanad hogy mikoze a Messenger-nek a flash gyorsitasahoz? En is hasznalom a Messengert, igaz nem hasznalom hozza a Messenger Plus-t es van flash hardveres gyorsitas.

(#13020) Brae válasza Steelmanus (#13019) üzenetére


Brae
őstag

Ezt szeretném én is tudni, naívan azt hittem, hogy semmi köze hozzá, de semmi mást nem csináltam a géppel csak feltettem a Messengert és megszűnt a flashgyorsítás. Nem használok semmi Plus-t meg egyéb f@szságokat, csak a sima Messengert raktam föl.

(#13021) hungarocel válasza Abu85 (#12649) üzenetére


hungarocel
csendes tag

Üdv!
Nekem is ugyanez a problémám régen sikerült is átcserélni PCI hídra de most windows 7 lett a gépemre téve és amikor megpróbáltam elsötétült a kép. Az ATI catalyst controllerrel is probálkoztam de az teljesen tönkretette videó illesztőt.
Van esetleg vmi javaslatod hogy mit tudnék tenni? Nagyon megköszönném.

(#13022) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Crysis 2 CF-el villog a kép csak ablak módba jó úgy meg lassú kevés az fps, miért van ez? Bétába ugyan ez volt ha letiltom CF-et, akkor meg jó, Abu mondj valamit. ;]

(#13023) szasanyi


szasanyi
félisten

Visszaolvasgattam, de bizonytalan vagyok... Lehet-e tudni mikorra várható az jobb driver, amit Abu említett? Illetve jelenleg melyik a legmegfelelőbb driver egy 6870 kártyához Win7 x64 SP1 alá? :U

(#13024) Abu85 válasza SzlobiG (#13022) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Majd az 1.2-es patch tartalmaz AFR támogatást. Az a baj, hogy PC-ről lett konzolra konvertálva. [link] ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13025) Abu85 válasza szasanyi (#13023) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mjölnir I early beta már letölthető innen. [link]

Következő héten lesz 11.3 WHQL és egy új 11.4 preview.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13026) Abu85 válasza hungarocel (#13021) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Windows 7 már nem támogatja ezt a megoldást. Oda más driverek vannak. Le kell szedni a legfrissebb drivert az AMD oldaláról. Mivel AGP-s a kártyád, így a kártya gyártójának oldalán kell utánanézni a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13027) szasanyi válasza Abu85 (#13025) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Beta verziót szerinted érdemes feltenni, nem lesz vele szívás? :F Vagy nagyobb szívás lesz, ha 11.2 verziót teszem fel?

(#13028) Pug válasza szasanyi (#13027) üzenetére


Pug
veterán

nekem eddig semmi szívás nem jelentkezett a preview driverrel :N

(#13029) Abu85 válasza szasanyi (#13027) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Érdemes megvárni a következő hetet a 11.4 previewért. Az lényegében az RC3 lesz. Az Early beta az az RC1, amúgy azzal sem volt gondom, de csak három napig nyúztam.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13030) SzlobiG válasza Abu85 (#13024) üzenetére


SzlobiG
félisten

De jó...nem értem a béta óta nem lehetett ezt megoldani, hogy legyen AFR támogatás? Most szedte le az 1.1-es patchet remélem pénteken már jön is az 1.2.:U

(#13031) Abu85 válasza SzlobiG (#13030) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ennyi, de azt lenyilatkozzák, hogy a PC volt az első, meg, hogy a konzolok a portok a PC az fuuuu ... Maximum Bullshit megy csak. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13032) szasanyi válasza Abu85 (#13029) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi.

(#13033) SzlobiG válasza Abu85 (#13031) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megoldva a gond bioshock.exe-re átneveztem és így jó.:D

(#13034) oriic válasza Abu85 (#13025) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsi vagyok miben lesz más a 11.3. Köszi az infót.

Live-Die-Respawn

(#13035) kranazoli válasza Abu85 (#13025) üzenetére


kranazoli
senior tag

Figyuka Abu!

Nem rossz a link?! Csak mert ide mutat:

https://a248.e.akamai.net/f/674/20307/1m/www2.ati.com/drivers/hotfix/radeon_6990_antilles/amd_catalyst_11.4_preview_win7_march7.exe

Az oldalon meg ez szerepel:

Last Updated
3/16/2011

Nem a régi exe fájlon hagyták az URL-t?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#13036) Steelmanus válasza Abu85 (#13025) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

A 11.3-nak nincs Beta verzioja?

(#13037) Abu85 válasza kranazoli (#13035) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem rossz a link, csak az oldalt frissítették akkor. Odaírták még, hogy mit javít, biztos valamit kihagytak.

(#13036) Steelmanus: De van csak nem publikus.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13038) Steelmanus válasza Abu85 (#13037) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom, hat ez szomoru,marad a varakozas :((

(#13039) atius


atius
csendes tag

EZ jobb mint sima 11.4?[link]

[ Szerkesztve ]

(#13040) _laca


_laca
csendes tag

Sziasztok, teljesen kifogytam az ötletekből, kérlek segítsetek!

Tegnap beruháztam egy led tv-re, összekötöttem annak rendje és módja szerint a szgéppel, de egy-két film nem túl tiszta lejátszása miatt a videokártya driverének frissítése mellett döntöttem. Leszedtem a legfrissebb, rendszeremnek megfelelő catalystot, de egyszerűen nem tudom feltelepíteni... Tegnap megpróbáltam a régi verzióra rátolni közvetlenül, nem ment. Aztán jött a hagyományos, régi uninstall, új install folyamat de ugyanaz..
- kártya: gigabyte radeon hd 3870 (picit régi.. :)), win7 32 bit oprendszer
- a catalystot az amd oldaláról szedtem le, először a teljes csomagot, majd próbáltam egyenként is, csak a drivert, + ccc-t.
- telepítés során az install manager sem a ccc-t, sem a drivert nem jeleníti meg telepíthető komponensként. A teljes csomag indításakor csak a telepítőt magát (WTF???), egy hdmi/dp illesztőt, ati streamet, és egy update progit ajánlja fel. Ha a drivert próbálom egyedül ráhúzni, akkor pedig csak a telepítőt. A telepítést befejezve természetesen nem történik semmi. Már a neten fellelhető legtöbb variációt kipróbáltam, több ötletet innen szedtem párszáz hsz elolvasásával: Eszközkezelőben tiltottam az illesztőszoftvert, driver sweeperrel mindent, ami erre utalhatott, még a Microsoft Visual C++ 2008 komponenseket is leszedtem. Minden új próbálkozás előtt uninstalláltam minden ati terméket a gépről, rebootoltam minden alkalommal, ahogyan illik. Minden telepítést rendszergazdai jogosultsággal indítottam.
Korábban hasonló problémám akadhatott (csak nem emlékeztem rá) mert egy jó másfél éves verzióra emlékszem, amikor tegnap még fent volt.
Próbáltam régebbi verziókkal is, de azoknál is ugyanez a reakció -> mintha nem lenne a telepítő készletben a driver :)) Eredeti telepítő cd szintén nem hatásos...
Általában azért jó százalékkal megoldom a hasonló problémákat, de most kifogytam az ötetekből? Valakinek vmi tipp esetleg? Bios frissítés, vírus írtó bekavarhat ilyen szinten?

Köszönöm a segítséget!

(#13041) Brae válasza Brae (#13020) üzenetére


Brae
őstag

Nem hagyott nyugodni a dolog ezért utánanéztem. Nem szűnt meg a gyorsítás, hanem a Youtube szórakozik vele, az Adobe oldalán lévő nyulas videónál van gyorsítás. Tehát ez nem a Catalyst sara, az viszont igen, hogy az összes 10.10 fölötti Catalyst kékhalált dob 2D-ben :(((

(#13042) kranazoli válasza atius (#13039) üzenetére


kranazoli
senior tag

Verziószáma frissebb annak, amit Abu link-el most.

Ennél -> 8.84.2
Abu-tól -> 8.84.3

Más:

Dear Fijjugok!

Van-é arra vmi megoldás, hogy az új CCC felületén ha becsukom bal oldalt a füleket, akkor azt jegyezze is meg a CCC?!

Ill. Nekem a Seven a pozícióját sem jegyzi meg. :F

THX! :R

Ja, és köszi Abu a választ. Leszedtem. Feltettem. :R

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#13043) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Sziasztok!

Egy kis esetleírás a végén a probléma kifejtésével:
Elsődleges monitor: 32" FULL HD LCD TV HDMI-n
Másodlagos monitor: LG 17" CRT az elsődleges DVI csatlakozón, átalakítóval.
VGA: Sapphire HD5770-1G VaporX
Catalyst verzió: 11.2
CPU: AMD Phenom II 720BE(@3,2ghz)
RAM: 6GB DDR2-800
Oprendszer: Win 7 64bit, rendszeresen update-elve

Felbontások:
(TV) 1920*1080@60Hz
(LG) 1024*768@70Hz

Maga a probléma:
A TV-n fullscreen-ben játékot futtatva minden ok. Kedvesem szeretne filmezni a másodlagos monitoron, s amint elindítok egy videót vészesen leesik a játékban 20-25 környékére (előtte ment 60-90 között). Ugyanakkor a film képe is szétesik egy kicsit. Ezt nehéz leírni de megpróbálom: Olyan effekt lesz rajta mintha a szél fújná a pixeleket oldalra, ilyen "tüskés" lesz vízszintesen. Ezt csak akkor vehető észre ha közelről nézzük a film képét (max 30cm) de láthatóan ott van.

-Ha kilépek a játékból a film képminősége helyreáll, ha bezárjuk a filmet a játék is magára talál.
-Filmet VLC-ben és Windows Media Player-ben nézve is ugyanaz a jelenség.
-VLC-ben kipróbáltam, hogy kikapcsolom a hardveres videógyorsítást hátha segít, de nem.
-A videót ablakosan és teljes képernyős módban nézve is ugyanaz a helyzet.
-A kijelzők képfrissítését azonosra állítva is előjön a hiba.

Arra gyanakszok, hogy a film miatt nem vált 3D üzemmódba a VGA és a játék ezért szaggat. De ez még akkor sem magyarázza a képi anomáliát (a film fps-e is érezhetően esik egy kicsit de simán nézhető marad).

Kérem akinek van ötlete ne habozzon megosztani velem. :R

Szerk.: Azért jöttem a Catalyst topikba mert másra nem tudok már gyanakodni, csak a meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#13044) Abu85 válasza Mooka-Miki (#13043) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudsz egyszerre filmet nézni és játszani. Egy GPU-n. Az órajelet nem tudja belőni a kártya. Az UVD azért hibázik, mert nem viseli el a 3D órajeleket, ezért van UVD órajele a terméknek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13045) Dictator^


Dictator^
veterán

Márciusi driver fog -e még jönni ? Vagy elégedjünk meg a 11.4 bétával?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#13046) Mooka-Miki válasza Abu85 (#13044) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Ez nagyon nem jó. :(
Köszönöm a gyors választ! Tehát ha ilyesmit akarnánk mívelni, mint egyszerre a fenti két tevékenység, akkor kéne vennem a TV-zésre vmi lowend kis vidkarit?

(#13047) zolisx4 válasza Brae (#13041) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha valami kék halált dob akkor lehet hardver is, az szokott általában .
Én mióta felraktam a 11.4 es drivert azóta hibátlan nem volt semmi gondom .

[ Szerkesztve ]

(#13048) Abu85 válasza Mooka-Miki (#13046) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Esetleg próbáld a kari 3D órajelét UVD szintre fixálni egy tuningprogival, akkor nem lesznek órajelváltások.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13049) Aylarth válasza Abu85 (#13048) üzenetére


Aylarth
tag

Szia Abu85!

Esetleg ebben is [link] tudnál segíteni? :U

Köszi! :R :R

(#13050) Abu85 válasza Aylarth (#13049) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudok. Két lehetőség van. Instabil a gép PCI Express busza, vagy szimplán rossz a kártya. Az előbbire egyszerű orvosságot találni. A BIOS-ban kérj egy default beállítást. Ha továbbra is gáz van, akkor az hardveres hiba. Esetleg lehetséges, hogy az alaplappal van a hardveres gubanc, de ilyen hibával ez ritka.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.