Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27001) RoMix85 válasza halhatatlan (#26995) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Ha csak a tv van rákötve akkor sincs semmi gond, egyébként ha a frekvenciákkal variálok (24 hz-59-60...) akkor is megy egy darabig rendesen minkét kijelző de egy újabb képernyő váltás után vagy tv ki-bekapcs után megint csíkos illetve mutatom milyen:[link]

[ Szerkesztve ]

(#27002) halhatatlan válasza sandor906 (#27000) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi hogy átnézted.
de ez már azért tényleg régi ezt inkább passzolom

(#27003) halhatatlan válasza RoMix85 (#27001) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

tuti hogy driver hiba!

(#27004) halhatatlan válasza RoMix85 (#27001) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hanyas catalys-t van fent?

(#27005) RoMix85 válasza halhatatlan (#27004) üzenetére


RoMix85
aktív tag

14.4 ezt adta az amd legújabbnak
Egészen pontosan ez:2014.0417.2226.38446
csak az újabb játékok miatt frissítettem drivert ezért nem szeretném a régit visszatenni. Gondoltam valami beállítás segít catalistban

[ Szerkesztve ]

(#27006) halhatatlan válasza RoMix85 (#27005) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát nemtom passz nekem nem vált be hd7770-hez az sem.
szerintem keresd meg a régit amivel jó volt és tedd fel azt,jobban jársz mert nehéz megtalálni ami jó,én is azzal szenvedek.

(#27007) halhatatlan válasza RoMix85 (#27001) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

jajj.most néztem a képet amit belinkeltél! nagyon memoria tulhajtásnak tünik.
de hátha valaki mond okosabbat. vagy húztad a ramokat a kártyán?ezt csinálja elsödleges monitorral is? vagy csak a tv-n?

[ Szerkesztve ]

(#27008) RoMix85 válasza halhatatlan (#27006) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Értem akkor leszedem az msi weboldaláról mert a pontos típusom msi R6870 HAWK de náluk utoljára még egy 2013-as driver van fönn
Nem, soha azt sem tudom hogyan kell:)
Az tuti hogy driver gond, de nem találok rá megfelelő beállítást
***
csak tv csinálja monitor soha....
egyébként a tv-t látja mindig elsődlegesnek azt nem tudom valahogyan megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#27009) halhatatlan válasza RoMix85 (#27008) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

de tudod állitani! bemész a képernyő felbontáshoz és ott kell átváltani a kettőt,vagyis meg kell cserélni.
asztal,jobb klikk,képernyő felbontás és ott is vagy.vagy van egy egyszerübb is,megcseréled a két dugot a kártyán hátha. :) :) :) :) nekem egyszer bevált.

[ Szerkesztve ]

(#27010) RoMix85 válasza halhatatlan (#27009) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Mindegy, most visszateszem az msi driverét megnézem úgy milyen. Egyébként eddig 32 bites rendszerem volt, tegnap raktam újra a gépet de már 64 bitessel. nem tudom ez befolyásolhat e valamit.

(#27011) halhatatlan válasza RoMix85 (#27010) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

semmit.

(#27012) halhatatlan válasza RoMix85 (#27010) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

egyébként mikor takaritottad utóljára a kártyát? csak mert a memoriák köré lerakodott vastag por is csinál ilyesfajta elcsíkozodást,egy bizonyos vastagság után, már csinál a por érdekes dolgokat :) :) :) :)
nekem egyszer a rendes ramjaim jártak így,teljesen instabilak lettek mindig jött váratlanul a kék halál,takaritás után meg jó lett.

(#27013) sandor906 válasza RoMix85 (#27010) üzenetére


sandor906
tag

Célszerű egy új rendszer telepítésénél csak azt a monitort csatlakoztati ami az elsődleges lesz és akkor jól fog települni. A másik, hogy nekem már volt olyan, hogy két monitor volt csatlakoztatva telepítésnél és úgy állította be magát, hogy nem engedte le az órajeleket alapra, hanem mindíg ment a memória is és a gpu is úgy mintha terhelve lenne, de csak az asztalt jelenítette meg és fűtött rendesen. Már nem emlékszem mit kellett kikapcsolni, de hetekig frászban voltam miatta. (talán a kiterjesztett asztal csinálta, már nem tudom) Utánna egy monitorral telepítettem újra, hogy minden alapon legyen és csak akkor kapcsoltam be a tv felé a kimenetet is amikor szükség volt rá.(EAH6950DCII)

[ Szerkesztve ]

GhostDragon#24437

(#27014) F_Zolee válasza sandor906 (#27013) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha két kijelző van rákötve a vga-ra akkor nem veszi vissza az órajeleket. Még ha ki is kapcsolod a hdmi-n lévő eszközt az kevés, ki is kell húzni a kábelt.

(#27015) sandor906 válasza F_Zolee (#27014) üzenetére


sandor906
tag

Ez kb 1 éve volt és lehet, hogy ez lett a vége, de mielőtt ezt csinálta volna, akkor is mindkét eszköz rá volt csatlakozva és míg nem frissítettem a catát addíg nem volt ilyen gond, ezért is tünt fel egyből. Először azt hittem, hogy eldugult a szellőzés, mert a hőfok tünt fel és csak utánna az órajelek. Amióta külön gép van filmezésre nincs ilyen gondom. ;]

GhostDragon#24437

(#27016) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Most jelenleg ott tartok hogy 24hz-re állítva a tv-t megy rendesen, de sosem állítottam arra eddig mindig 60 hz volt full hd ben.
Visszaraktam a régi drivert is, az meg valamiért catalistban nem mutat semmilyen beállítási lehetőséget én ezt már nem értem.

Tény hogy mind a kettő kijelző be volt kötve telepítésnél, ennyire bekavarna?!

Mindegy újratolom rá a wint, túl sok minden még úgy sincs feltelepítve

(#27017) halhatatlan válasza RoMix85 (#27016) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát a végkifejlettre kiváncsi vagyok,mert most készülök rákötni egy másodikat én is.

(#27018) halhatatlan válasza F_Zolee (#27014) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

mi történik ha sokáig úgy használom,hogy maxon mennek az órajelek 2 monitorral?

(#27019) halhatatlan válasza F_Zolee (#27014) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

eggyátalán törvényszerű ez így? vagy csak driver hiba.

(#27020) sandor906 válasza halhatatlan (#27018) üzenetére


sandor906
tag

Nálam kapásból a 3slotos kártyán alapjáraton +8-10 celsius volt hőmérséklet jól szellőztetett házban. (33 helyett 41-43 celsius) Egy gyengébb hűtésű kártyán nagyobb lehet a különbség és ilyenkor már magasabb a venti fordulatszám is alapból. Tehát nagyobb zaj, gyorsabb elhasználódás a plusz hő és fordulatszám miatt úgy, hogy nem is használod állandóan a második monitort (TV-t), ja és nagyobb fogyasztás feleslegesen.

GhostDragon#24437

(#27021) halhatatlan válasza sandor906 (#27020) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát hogy a retekbe vannak ezek kitalálva már elnézést!
nem csak driver hiba ez?

(#27022) F_Zolee válasza halhatatlan (#27021) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez nem hiba. Mivel nem csak 1 kijelzőt hajt meg a kártya így ezzel jár. Azt nem tudom, hogy olyanoknál mi a helyzet amiket direkt több monitor kezelésére szántak...

2 monitorral nem maxon kellene hajtania. Legalábbis egy 6870-nél nem úgy volt. Vannak beégetett profilok a kártyába, hogy mennyin menjen ilyen esetekben. Max ezt a részét kell buherálni akit zavar és új biost égetni bele...

[ Szerkesztve ]

(#27023) halhatatlan válasza F_Zolee (#27022) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát minden esetre akkor is érdekes met így akár felére is csökkenhet egy kártya élettartama vagy nem?

(#27024) F_Zolee válasza halhatatlan (#27023) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez nem számít "káros üzemnek". Inkább a tuning eszi a kártyát de ha nem selejtes akkor előbb adod el, mint, hogy tönkremenjen.

(#27025) halhatatlan válasza F_Zolee (#27024) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát ja.de ugyis megtapasztalom nemsokára.hogy mien a dolog :)
annyi hogy én egy régi crt-t akarok rá kötni másodiknak.azzal is ez a hejzet gondolom.vagy dvi-dsub-on keresztül nem ez a helyzet?

(#27026) F_Zolee válasza halhatatlan (#27025) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szerintem az mindegy, hogy milyen porton csatlakozik. Több pixelt kell megjelenítsen úgy is...

(#27027) halhatatlan válasza F_Zolee (#27026) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

Szerintem meg nem mindegy. dsub-on vagyis crt-n könnyebben dolgozik egy vga nem? mert én úgy tapasztaltam eddig.csak az lessz a baj ,hogy mivel az elsödleges monitorom full hd 1920x1080i ezért fel is fogja tolni maxra mind kettőnél.érdemes lenne kiprobálni 2db crt-vel. :)

[ Szerkesztve ]

(#27028) F_Zolee válasza halhatatlan (#27027) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudom mire gondolhatsz, nem vagyok elektronikai guru de a dsub az analóg csatlakozás, míg a többi digitális. Egy digitális jelet könnyebb "létrehoznia".

[ Szerkesztve ]

(#27029) halhatatlan válasza F_Zolee (#27028) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

igen ez volna a lényeg,hogy eggyik monitorom analog lenne átalakitóval,az elsödleges meg hdmi-csatlakozoval van össze kötve full hd-be.erre énis kiváncsi leszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#27030) RoMix85 válasza sandor906 (#27020) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Nos újratettem 1 monitorral a wint és meg is lepődtem, először is valamiért fürgébbnek tűnt a rendszer (az előtti is friss volt pedig)
aztán a hőfokok az alaplapom addig még netezés közben is 50 fok körül ugrált, most 34 fok Most az északi hidam 55 fok átlag, de az más tészta és eddig azt nem is néztem aida-val(mekkora lehetett mikor a lapra közel 70 fokot írt???!!!). Vga is lehűlt:) mert tényleg ha egyszerre megy a 2 kijelző full fordulaton ment a mag is.
Az nekem mindegy is mert én külön szoktam használni, csak nem szoktam kihúzni a gépből.
Úgy néz ki jó lett a tv-vel való összekapcsolás is, igaz először csinálta Aazt a csíkozódást, aztán állítgattam CCC-ben és azóta jól megy. Remélem marad is így:)

Minden esetre megtanultam nem telepítünk 2 kijelzővel wint:)
Köszönöm a segítséget, tanúságos volt.

Ui a hőfokok egy portalanítás után ill. új lap+egy 6 magos proci után értendők...

**************
Nekem a monitorom sima vga, dsub átalakítóval megy a kariba, a tv az hdmi-hdmi
Egyébként amint rádugtam a tv-t a gépre valamiért egyből azt látja elsődlegesnek, és nem tudok változtatni... gondolom hdmi miatt

[ Szerkesztve ]

(#27031) halhatatlan válasza RoMix85 (#27030) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

gratt :))

(#27032) sandor906 válasza RoMix85 (#27030) üzenetére


sandor906
tag

Örülök, hogy segíthettem... ;)

GhostDragon#24437

(#27033) katt777 válasza wwenigma (#26893) üzenetére


katt777
félisten

Nos, HD38xx kártyák (vagy pl. 5801X chipset) óta éppen elég avultatási trükköt láttam az AMD-től ahhoz, hogy pusztán logikailag csekély kapacitásúnak tartsak olyanokat, akik ezt nem látják át. :DDD Na, ez az elvakultság (HD4-es sorozat támogatása ? éven belül apadt is el? :Y ). A kártyahalál természetesen nem kizárt, de abból kevesebbet láttam, mint mindenféle driveres trükkből. LOL :P

A "remek" AMD driverek 3 hónap után jutottak el oda, hogy megint működik az AMD gyorsított videó technológia, 14.4 óta 10-15mp-et kellett várnom tunerben csatornaváltás után a képre, ha feltelepítettem, és videó lejátszók is képtelenek voltak a kurzort követni, vagy képet szintén 10-15 mp-ig megjeleníteni hardveres módban. 14.7 RC1-ben ismét működik (az a szomorú, hogy ennek örülni kell). Mivel amióta ez van fent, még keveset játszottam, ezért azt még nem tudom, ezúttal mit qrtak el (pl. Thief Mantle tuninggal a 2. ezt támogatótól kezdve több meghajtón át artifactelt, 14.6 RC2-vel éppen nem).

Nem az AMD-t utálom, hanem az általa követett, és egy kevés figyelemmel lépten-nyomon utolérhető üzleti filozófiát, amelynek egyetlen vezérelve van: a pofátlan anyagi haszonszerzés. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27034) wwenigma válasza katt777 (#27033) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem ne halogasd, gyerünk, most menni fog. Go nVidia. :K

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27035) #67688960 válasza katt777 (#27033) üzenetére


#67688960
törölt tag

majd ha az intel kijön a videókártyáival majd meglátjuk hogy ki is a pofátlan :DDD

(#27036) halhatatlan válasza #67688960 (#27035) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

mért csinálni akar az intel vga-kat?

(#27037) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Sajnos Megint előjött az a csíkozódás probléma:(
Nem mindig csinálja random egyet gondol és ...
most már a tápra is gyanakszom elég e az új gépem alá:(

Ami érdekes az az hogy ha átállítom 24hz-re a 60 helyett a tv-t akkor jól megy. Visszaállítom 60hz-re akkor is megy de csak egy ideig.

Én ezt nem értem

ui

a tápom egy 450w 80p chieftec

[ Szerkesztve ]

(#27038) #67688960 válasza halhatatlan (#27036) üzenetére


#67688960
törölt tag

asszem, de lehet hogy rosszul emlékszem
mintha olvastam volna erről

(#27037) RoMix85: nem lehet hogy a monitor kábele a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#27039) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Melyik drivert javasoljatok egy mobil HD545V megoldashoz?

Acer 5732zg-hez lenne, gyarto honlapjan veszett regi van, uj drivernel mar nem telepitene a meghajtoprogit, csak CCC ugye... probaltam Flemmel az uj drivert megokositani, utana mar engedte a drivert, de ujrainditas utan sajnos CCC lehalt hibauzivel, hogy nem jo a vidikari (plane win7 32bit sem jott "szepen" fel)

elvileg egy 13.9 legacy driver most fenn van (nem az en gepem, ismerosnek segitek) ami effektiv mukodik, csak gondoltam hatha lesz ujabb :)

Otletek? vagy hagyjuk a fenebe igy? :)

Koszi.

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#27040) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

valaki tudna segiteni?
mien progival lehet game-alatt nézni a gpu-cpu kihasználtságot?és hol kell beállítani?
előre is köszönöm.

(#27041) Dtomka válasza halhatatlan (#27040) üzenetére


Dtomka
veterán

PL , az alábbival:
MSI AfterBurner - Tutorial[HUN]

(#27042) Ferluci


Ferluci
csendes tag

Sziasztok hogyan tudnám a gépről a videokártya összes elemét letörölni?

(#27043) halhatatlan válasza Dtomka (#27041) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi kiprobálom

(#27044) Ferluci


Ferluci
csendes tag

Az elöbeállitásokat hogyan bírom visszarakni mert egy sincs meg?

(#27045) F_Zolee válasza Ferluci (#27042) üzenetére


F_Zolee
veterán

Eszközkezelőben az eltávolítást választod. Vannak még különféle driver eltávolító progik de az még csak több bajt okozhatnak...

Milyen előbeállítások kellenek?

(#27046) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Videokártyám típusa ASUS Radeon HD7850-DC2-2GD5-V2 2GB GDDR5 PCIExpress.

Ezek alapján kell új driver?

Amennyiben igen akkor melyiket kell pontosan letölteni?

Ezek mit jelentenek?

Global (DLM) Global P2P

Üdv: feri1

(#27047) F_Zolee válasza feri1 (#27046) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kell mindenképp, mert elég régi. De nem kell a gyártó oldalán kutakodni. 13.12-es catalyst-ot próbáld ki elősnek. Ha nincs gondod vele akkor használd. Vagy még van a 14.4 de az is olyan, hogy van akinek nincs gondja és van akinek meg van.

(#27048) Ferluci: Manapság ilyenek már nincsenek. Nálad is régi driver lehetett fent és azért volt még benne esetleg... Különösebb jelentősége nincs ezeket állítani. Monitoron lehet max.

[ Szerkesztve ]

(#27048) Ferluci


Ferluci
csendes tag

Elöbeallitások pl: játék ,videó, böngészés be lehet állítani hogy mit akarok csinálni, eddig ezek megvoltak de most mikor rámegyek hogy arra hogy elöbeallitás nincsenek ott ezek az opciók.

(#27049) feri1 válasza F_Zolee (#27047) üzenetére


feri1
aktív tag

Honnan érdemes letölteni?

Amennyiben jól működik miben fogom észrevenni?

(#27050) F_Zolee válasza feri1 (#27049) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt van pl: [link]
Hogy honnan veszed észre? :DDD Úgy hogy nem találkozol semmilyen problémával. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.