Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20101) Gerisz válasza _DiEGO_ (#20099) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez az! Itt mit kell megtalálnom megoldásra?

(#20102) Bali27 válasza belinho (#20100) üzenetére


Bali27
addikt

nekem 6100as Fx-em van.. Már ami 2-3 szálon megy játék, bőven elég neki.. Ott már a VGA lesz a szűk keresztmetszet.. Hála Istennek 1 szálas gamával meg már nem akadok össze... és egyre jobban nem..:)

(#20103) InfiniteReality válasza belinho (#20100) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az AMD procikat nem szeretem, de mióta csak Radeon létezik, azóta azt használok.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20104) InfiniteReality válasza #66146304 (#20098) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem feltétlenül. A HD sorozat hozott magával pár újítást, azóta csak ígyúgy fejlesztették az architektúrát. Optimalizáltak, kihozták belőle a maximumot, miközben a világ és az igények elkezdtek változni. A GCN egy tényleg nagy váltás, kb mint a Core architektúra a P4-hez képest.

Vannak ilyen váltások: 386,486 -> Pentium -> Pentium 2 -> Pentium 3 -> Pentium 4 -> Core...

A többi csak köztes lépcső volt.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20105) #00983040 válasza Gerisz (#20086) üzenetére


#00983040
törölt tag

Olyan bajom van, hogy vettem Öcsémnek egy monitort egy LG TM2792-t. Játékban BO II nem tudom a felbontást 1360x1024 fölé állítani.

Ez egy fullhd televizió amit monitorként is lehet használni ...

Monitorként tudja a 1080p -t ??? Nem 1080i -t tud csak véletlen ... ?

(#20106) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

ilyet tapasztalt már valaki?

12.6-os, azaz a kártyámhoz a legfrissebb driver van fenn.

lehet ezzel vmit kezdeni vagy marad a reménykedés, hogy majd a következő legacy drivertől talán megjavul?

kipróbáltam egy 8600gts-el is ott nem volt ilyen de ugye azzal meg játszhatatlan..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#20107) Gerisz válasza #00983040 (#20105) üzenetére


Gerisz
addikt

1080i olyan kockás lesz a képe mint a fene. 90%-ban a gépre kötve van monitorként használva, esténként ha néznek rajta TV-t.
1080i ként is mennie kellene az 1920x1080-nak nem? Mert nekem a monitorom tudtommal 1080i-t tud és mégis mindennel FHD-ban játszom.

radi8tor1-ral beszéltük, hogy ha bekapcsolom a GPU scaling-ot akkor 1360x1024 a felbontás, ha kikapcsolom akkor 1600x900

(#20108) adamssss válasza bivalyolo (#20106) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem anno a HD4870x2-vel ugyanez volt a Far cry 2-vel. Újabb driver megoldotta, kérdés, hogy a karidhoz jön-e még illetve mikor...
BTW minden beállítást próbáltál már?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20109) bivalyolo válasza adamssss (#20108) üzenetére


bivalyolo
őstag

persze. full lowon és maxon is ugyanilyen. :(

"Let's agree to disagree!"

(#20110) adamssss válasza bivalyolo (#20109) üzenetére


adamssss
veterán

Sajna ez van. Szerintem vagy szerezz be egy újabb AMD karit vagy próbálj cserélni egy hasonló szintű NV karira.
Megnéztem és a lenti 8800Gt-men tökéletesen fut.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20111) ABorignial válasza Gerisz (#20107) üzenetére


ABorignial
csendes tag

csak nézd meg a manualban hogy pc-t melyik bemenetre kösd (általában az egyik hdmi , de ez le van ott irva) , illetve hogy menüben mit kell beálitani és menni fog , ha a tv rájön hogy pc inputot kap siman lesz full hd rajta.

próbáld ki sima d-sub-al úgy tuti mennie kell ha jó a tv - viszont ha úgy megy akkor csak beállítás kérdése és menni fog hdmin is . :R

[ Szerkesztve ]

(#20112) Visormail válasza bivalyolo (#20109) üzenetére


Visormail
addikt

Én 11.6-al játszok jó ideje mindent, most épp win8 alatt az fc3-at is és nincs benne ilyen jelenség (simán tettem fel kompatibilitás mód nélkül). Újabb legacy driverre várhatunk kis keddig ha ki is jön valami 100 év múlva azzal csak tovább fog romlani a helyzet ahogy az eddigiekkel is, régi kártyával csak régebbi driverrel érdemes játszani amdnél.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20113) bivalyolo válasza Visormail (#20112) üzenetére


bivalyolo
őstag

11.4-el próbáltam annál ugyanez volt de akkor megnézem a .6-ost hátha. :R

"Let's agree to disagree!"

(#20114) Visormail válasza bivalyolo (#20113) üzenetére


Visormail
addikt

Öhh bocs félrebeszélek, 11.9

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20115) bivalyolo válasza Visormail (#20114) üzenetére


bivalyolo
őstag

sajnos egyikkel se jó..

"Let's agree to disagree!"

(#20116) ABorignial válasza bivalyolo (#20115) üzenetére


ABorignial
csendes tag

szedd le a drivert
restart
pucold ki atiman-nal
restart
uj driver

proba , hátha

(#20117) bivalyolo


bivalyolo
őstag

aztán melyik drivert tegyem fel?

lassan már végigzongoráztam az összesen de mindegyikkel ugyan az..

eddig csak a bf2-vel volt gondom(fekete foltok villogtak a talajon..) driver fronton de ha visszaraktam a 10.4-est akkor semmi baja nem volt vagy ha levettem a terrian qualityt lowra szintén megszűnt a villódzás.
itt viszont úgy néz ki ez nem járható út.

így is elég hosszú ideig szolgált a 3850-es de nagyon úgy néz ki, hogy most a fc3 kifogott rajta.

"Let's agree to disagree!"

(#20118) Gerisz válasza ABorignial (#20111) üzenetére


Gerisz
addikt

De mit kell állítani? A tv mutatja, hogy pc, de ha elindítom a bo II-t akkor nem megy. Kedvem nem volt mást is telepíteni, de ahogy olvasgattam nem csak nekem van ez ezzel a játékkal. Megoldást nem találtam. D-sub kábelem nincs, hogy megnézzem.

(#20119) Visormail válasza bivalyolo (#20117) üzenetére


Visormail
addikt

Ja hogy 3as széria, azt nem tudom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20120) InfiniteReality válasza bivalyolo (#20117) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A driverhez való CAP-ot is fel kell rakni, ha mutatja az oldalon.
Egyéként egy Legacy drivertől nem sokat várnék FC3 alatt.
Catalyst Control Centerben még a Catalyst AI opció módosításával próbálkoznék, ez a játékra optimalizált funkciókat változtatja s csak 3 állapota van: kikapcsolva, gyenge optimalizáció (standard), erős optimalizáció (advanced).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20121) ABorignial válasza bivalyolo (#20117) üzenetére


ABorignial
csendes tag

Esetleg probald meg ugy ahogy leirtam, es esetleg keress beta drivert :R

(#20122) ABorignial válasza Gerisz (#20118) üzenetére


ABorignial
csendes tag

A windows mar full hd ban van?
Ha nem akkor 500ft egy dsub atmeneti megoldasnak, manualban keresd meg, benne kwlllegyen hogy mit.

(#20123) Gerisz válasza ABorignial (#20122) üzenetére


Gerisz
addikt

Az első perctől kezdve jó.

(#20124) bivalyolo válasza ABorignial (#20121) üzenetére


bivalyolo
őstag

amit linkeltél nem tudtam telepíteni se.
rendszergazdai jogosultságot kér de ennél nincs az h jobbklikk futtatás rendszergazdaként..

InfiniteReality: catalyst ai-t próbáltam mind3féleképpen de nem hozott javulást.

a cap-ot nem raktam fel de akkor majd azzal is megpróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#20125) InfiniteReality válasza bivalyolo (#20124) üzenetére


InfiniteReality
őstag

CAP nem biztos hogy van a legacy driverekhez, de a normál driverekhez igen, s ott szokott javulást hozni (tulképpen alkalmazás specifikus beállítások, további optimalizációk).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20126) Bali27


Bali27
addikt

Majd ha kijön a következő WHQL, akkor érdemesebb minden AMD vga drivert letakaritani a gépről. vagy az auto frissítésből is meg lehet csinálni? Mármint ezalatt azt értem hogy auto frissítésből nem lesz gáz? Mert gondolom ha már ezt beletették, akkor csak megoldották hogy jó legyen.

(#20127) adamssss válasza Bali27 (#20126) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet autoval (azért van) :), de a 100% az ha leszeded expressel vagy manuallal, és aztán újrarakod frissen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20128) ABorignial válasza bivalyolo (#20124) üzenetére


ABorignial
csendes tag

akkor futtasd rendszergazdaként , ez a program erre való , és nincs jobb klikk mivel nem exe com bat ...etc. hanem telepítő . sok sikert :R

(#20129) ABorignial válasza adamssss (#20127) üzenetére


ABorignial
csendes tag

és közben nem felejtesz el újraindítani , a reg bejegyzések miatt , de sajnos még úgy se 100%.

(#20130) Pocok256


Pocok256
veterán

Switchable graphic állítására már jött valami megoldás vagy még mindig csak a 12.8 ba lehet behozni a menüt ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20131) Bali27 válasza adamssss (#20127) üzenetére


Bali27
addikt

Az ATIMAN jó uninstaller? Vagy valami driver uninstallt használjak?

(#20132) radi8tor válasza Bali27 (#20131) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AMD szoftver eltávolítót használd. Nem kell ilyen driver uninstaller hozzá.

⭐ Stella

(#20133) adamssss válasza Bali27 (#20131) üzenetére


adamssss
veterán

Így van szerintem se. Azt csak akkor szoktuk ajánlani, ha valami már nagyon beégett a rendszerbe. Akkor is inkább a driver sweeper ajánlott, safe mode-ban.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20134) ABorignial válasza adamssss (#20133) üzenetére


ABorignial
csendes tag

természetesen én is csak annak ajánlom az atiman-t akinek látható hogy driver baja van , és saját maga nem tudta megoldani , és ati kártyáknál egyszerűen jobb ez mint a driversweeper

(#20135) Bali27


Bali27
addikt

Ok.. köszönöm a segítségetek.

(#20136) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Újonan telepített HD7770 GHZ Edition OC-vel lenne minimális problémám...
Minden simán ment, de egyszer régen volt egy olyan jelenség mint most, hogy a megjelenített szöveg enyhén elmosódott, és bántja a szememet. Clear Type beállításokkal nem tudom belőni, ahogy a monitor kalibrálásával sem.
Emlékeim szerint a Catalyst driverrel lesz a baj, legalábbis most a 12.10-es verzió van fent. Előző karimnál egy, az ahhoz kiadott frissítések közül a legfrissebbnél játszotta el ezt. Ha nem csal az emlékezetem, akkor egyel korábbi verzióval már tökéletes volt.
Mivel az új karim OC, ezért gondoltam hátha van hozzá valami speckó driver...
Mit pakoljak fel hozzá?
Szerkesztve: A net keretrendszer fent van

[ Szerkesztve ]

(#20137) aradibalazs


aradibalazs
csendes tag

sziasztok, segítsetek, légyszi!
a ccc csak az energiabeállításokat mutatja.
volt már valakinek ilyen hibája?
már újratelepítettem a catalystot is.
kép

(#20138) Raidon válasza aradibalazs (#20137) üzenetére


Raidon
őstag

Probalj ki egy korabbit AMD oldalan ki tudod valasztani.
Meg kell lesni a kartyadhoz melyik driver a legjobb bar nekem az egerakadas ota nem volt semmi gondom...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20139) _DiEGO_ válasza aradibalazs (#20137) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Előtte felraktad a Csipszet drivert ?

Miután VISION ECC ebből adódóan AMD procis a géped :K

[link]

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista32.aspx

[ Szerkesztve ]

(#20140) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#20139) üzenetére


_DiEGO_
őstag

64bites korábbi driverek ha több mint 4GB-ot kell megcímezni : [link]

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

Vagy válaszd ki mire van szükséged : [link]

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/downloads.aspx

[ Szerkesztve ]

(#20141) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv urak! Azért ide írom... mert nem vágom most mi van, és nem igazán találtam, meg a játék topic-ját.. és tán lesz valaki aki tudja a megoldást...

Win8 64-bit re cseréltem OS-t. Mafia2 csak dx9 ben hajlandó el indulni.Hd5970 kártyával.. mintha dx11-re emlékeznék... :F

Esetleg valakinek ötlete, merre keressem a választ?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20142) pityeszka válasza eladohardver (#20141) üzenetére


pityeszka
őstag

Rosszul emlékszel mert a Mafia 2 DX9-s játék. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#20143) eladohardver válasza pityeszka (#20142) üzenetére


eladohardver
őstag

Ok! Viszont akkor is valami gebasz van...:( Only 40 fps W7 alatt 90-120 körül volt

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20144) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Win 8 alatt minden lassabb ... Win8 előny e : gyors felállás és gyors kikapcsolás... egyenlőre több előnye nincs ... vagyis amiket emlegetnek a Win7-hez viszonyítva ... De Explorer10 is gyors ám kiderült ez sem biztonságos ... olyan előnyei vannak , ami szinte érdemtelen... szvsz

Nálam is hamarosan vissza Win7 :C

(#20145) -Solt- válasza _DiEGO_ (#20144) üzenetére


-Solt-
veterán

A DX11-s játékok esetében lehet gyorsulás... pl BF3, de a régebbi játékok lassabbak... ami gondolom egyelőre a driverek miatt lehet.

www.smart-bus.hu

(#20146) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Nemtudom , de valahogy még NEM meggyőző a 8-as :N ... szedi frissítéseket is , ma is volt 6 ... egy dolog , de talán majd .... pár napot még hagyom , hátha jön le valami megváltó ... :U

(#20147) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#20146) üzenetére


_DiEGO_
őstag

(#20148) eladohardver válasza -Solt- (#20145) üzenetére


eladohardver
őstag

Jaja BF3 ra jótékony hatással van:) Aláírom. bár lehet erre rá tett még az is h ssd-n van rendszer... W7 még nem volt ssd-n

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20149) -Solt- válasza eladohardver (#20148) üzenetére


-Solt-
veterán

Én teszteltem, W7 ssd-n is lassabb egy kicsivel mint W8 hdd-n... :)

www.smart-bus.hu

(#20150) norbi0604 válasza eladohardver (#20141) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Pont ma szenvedtem a Mafia 2-vel, 12.8as drivernél újabbat nem szabad feltenni, végigpróbáltam, olyan irgalmatlan grafikai bugok voltak a 12.10-el és a 12.11-es betaval is, hogy az ihaj. Először azt hittem, hogy besz*rt a videokártya, már cmos rezetet is csináltam mire rájöttem, hogy a catalyst a sz*r.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.