Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) adamssss válasza L4CI2 (#23000) üzenetére


adamssss
veterán

Én maradok a a pasztánál...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23002) Balázs1986 válasza L4CI2 (#23000) üzenetére


Balázs1986
addikt

Egyéni vélemény (vagyis inkább tapasztalat), és talán páran rám is ugranak érte, de ennél vacakabb hőelvezetési technika kb. csak az, ha nincs elvezetve. Akár HP G6000 (meg talán DV is) GPU-ján, meg egyéb, túlmelegedéssel szériahibaként küzdő laposok vannak így megoldva. Amik nálam jártak, ott kivétel nélkül kikerült ez a cucc a hűtőrendszerből, és ment a helyére paszta-rézlap-paszta megoldás. Jóval meg is nőtt a hűtés hatásfoka. Gondolom, CPU-ra szerelve se jobb a hatásfok. Nem is értem, miért erőltetik ezt.
(Na meg lehet, hogy a fenti esetben nincs is akkora hézag a proci és a réz közt, hogy igényelné a paszta ezzel való helyettesítését.)

[ Szerkesztve ]

(#23003) L4CI2 válasza Balázs1986 (#23002) üzenetére


L4CI2
aktív tag

igen ez így van egy retek :D
de Pintér Béla denevér utcából :D nem fog rézlap vastagságot nézni hanem 90 % hogy vesz egy ugyanolyat csak jobb hőátadó tulajdonsággal :)
de egyetértek ennél rosszabbat ki se lehetett volna találni

(#23004) Balázs1986 válasza L4CI2 (#23003) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez viszont már Pintér Béla egyéni problémája, biztosan nem tőlem fogja hallani, hogy ezt cselekedje :)

(#23005) L4CI2 válasza Balázs1986 (#23004) üzenetére


L4CI2
aktív tag

hát én Pinter Bélanak nem merek mást javasolni mert ha elméri és lesarkazza akkor meg én leszek a rossz
persze ha te magad megcsinálod frankóra az megint más
mert egyértelműen ez a pad nem jó hóvezető

(#23006) artiny


artiny
őstag

Atpasztáztam (nem tudom megmondani milyen nevu pasztával, csak annyit tudni hogy fehér színű (úgy hoztak kinyomva nekem :U egy kis lapra))

Most idle ben 62 fok a gpu a cpu pedig 32-34 koruli volt. Elinditottam a jatekot es kb 2 perc után megállt a gep es ujrainditasnal irta hogy tulmelegedes van

Tul kevesett nyomtam vagy tul sokat a pasztabol vagy annyira rossz lehet a paszta?

(#23007) adamssss válasza artiny (#23006) üzenetére


adamssss
veterán

Valószínűleg túl sokat, egy nagyon rossz pasztából. Aminek fehér a színe, az alapból felejtős. Amíg nem lesz normálisan megkenve ne is próbálj játszani, mert károsodhat a lapka.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23008) Balázs1986 válasza artiny (#23006) üzenetére


Balázs1986
addikt

A paszta színe annyira nem is fontos, mint az, hogy megbízható-e (illetve, ha szürke, és azért az, mert ezüsttartalmú, akkor vigyázni kell felvitelnél, hogy ne zárj rövidre semmit). Az, ha eleve kinyomva hozták, nem bíztató: száradhatott út közben, így nem egyenlítődik el olyan szépen (ehhez a gondolathoz még visszatérek), valamint por is mehetett bele.
*Gondolat folytatása: magától kell, hogy elegyenlítődjön, ne te kend szét. A paszta nem azért kell, mert nagyon jól vezeti a hőt (pont, hogy nem vezeti olyan nagyon jól, ezért is fontos, hogy csak jó fajtát vegyél, ha már egyszer kell valamilyet :D ). A paszta azért kell, mert a gyártástechnológia nem tökéletes sem a hűtendő, sem a hűtő felületen, így akadnak mikrokarcok mindkettőn, ezért direkt összenyomásra ott levegő szorulna be, ami ugye tartja a hőt. Ha elkened a pasztát (ami eleve esélyes, hogy túl vastag lesz) és csak rászorítod a hűtőt, ugyanúgy bent marad a levegő.
Az a jó megoldás, ha a hűtendő felület közepére teszel épp csak egy borsószemnyit (vagy, ha nem szabályos alakú a felület, akkor csíkot), majd rányomod a hűtőt. Ekkor a paszta saját magát szép egyenletesen elteríti, jó vékonyra, légmentesen, ahogyan azt kell.
Cisco-ék is így tanítják :D

[ Szerkesztve ]

(#23009) artiny válasza Balázs1986 (#23008) üzenetére


artiny
őstag

köszönöm a válaszokat !

Ha elmegyek uzletbe venni pasztát akkor majd keresem az mx2 -eset,de ha nem lessz akkor a cooler master megteszi majd? (ilyen tuti lessz nekik,mert mar vettem egyszer .. és egy srác is vett,neki már olyan volt amin voltak reccék a tubusban hogy gondolom egy "adagra" mennyit kell kinyomni )

[ Szerkesztve ]

(#23010) Jakuu válasza artiny (#23006) üzenetére


Jakuu
őstag

Biztos a pasztaval van a baj ? Rendesen felfekszik a huto, megfelelo erovel szoritja a hutot a magra a felfogatas ? A ventillator megfeleloen mukodik ?
En terheles kozben ovatosan megerintenem a bordat, hogy atveszi-e a hot, mert eleg surun elofordul hogy a huto lefogato szerkezete az evek alatt meglazul es nem veszi at a borda a meleget.
Ha csak langyos,ill. huvos csak a borda, akkor az a hiba.
Persze beszaradhat is a paszta, de ha mar csereltel, akkor szvsz nem azzal lesz a gond.
Esetleg meg az is elofordulhat a mostani hutoknel, hogy a huto felszivja a port es az (porcica :P) eltomi a hutojaratot.

[ Szerkesztve ]

(#23011) gombcomp


gombcomp
senior tag

Bocs! Azt hittem,hogy ez az "AMD Catalyst driverek topikja"..... :W

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#23012) Balázs1986 válasza gombcomp (#23011) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez a 16. hsz-ed ebben a topic-ban. Az eddigi hsz-eid közt azért akad neked is totál off, pl. ez is nagyon kellett. Akkor miért zavar ennyire, hogy megejtettünk pár off hsz-t a túlmelegedés elleni védelemről? Ráadásul nem is nulláról került ide a téma, driver kérdés közben merült fel. Akkor csak segítsünk már, ha tudunk...szerintem :)
(Az aláírásod viszont tetszik.)

(#23013) pritor


pritor
tag

Van shappire hd 4830 512mb ddr3-as vga-ám, az lenne a gondom leszedtem feltelepítettem a legfrissebb drivert 13.1 -es 64bit win7. De minden 1-es indtásnál az a hiba üzenetet kapom kdbsync.exe működése leállt
Mi tévő legyek ?

(#23014) adamssss válasza pritor (#23013) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Nyisd meg a vezérlőpultot
- Prgramok és features
- click az AMD Catalyst Install Manager aztán click a változtatásra
- click tovább a "welcome" képernyőn
- click custom utána tovább
- jelöld be a az AMD APP SDK Runtime-t aztán tovább
-Click a befejezésre.

Elvben ez meg fogja oldani a problémád.
Írj ha nem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23015) pritor válasza adamssss (#23014) üzenetére


pritor
tag

Heló!

Letöröltem ahogy írtad(AMD APP SDK Runtime), újraindítottam a gépet és most nem írta ki :)
Úgy néz ki hogy jó lesz, de ha mégse lenne írok.

Köszi a segítséget.

(#23016) pritor válasza pritor (#23015) üzenetére


pritor
tag

Jónak jó! Csak most meg játék egy kicsit foltosabb :(

(#23017) adamssss válasza pritor (#23016) üzenetére


adamssss
veterán

Foltosabb? Na ilyent sem halottam még...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23018) pritor válasza adamssss (#23017) üzenetére


pritor
tag

Hát nem úgy értve hanem, kicsit mintha szarabb lenne a grafikája. Meg a betöltésnél látszik változás.
Ha meg vissza teszem megint hirtelen elmosódnak betűk :(
Valami ötlet ?

(#23019) adamssss válasza pritor (#23018) üzenetére


adamssss
veterán

rakd újra az egész software suit-ot. Teljesen szedje le előtte minden AMD cuccot a gépről. Aztán install-nél ne rakd fel az APP runtime-ot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23020) pritor válasza adamssss (#23019) üzenetére


pritor
tag

Megpróbálom! :)

(#23021) gombcomp


gombcomp
senior tag

Catalyst 13.10 Beta ;)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#23022) Cobra.


Cobra.
őstag

Tegnap raktam vissza a 13.4-et... Megvárom mások tapasztalatát, a 13.8-akkal csak szívtam.

(#23023) DeadMeat válasza gombcomp (#23021) üzenetére


DeadMeat
veterán

Teszem is felfele éppen :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23024) #97716736 válasza Cobra. (#23022) üzenetére


#97716736
törölt tag

13.8-al nekem is megvolt a bajom, fagyás stb... Most 13.2 Beta7 megy, de megvárom mit mondanak a 13.10-ről :))

(#23025) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Na kakukk:D Nincs 2d disable-d...és kinulláz mindent amit kiiratok a képernyőre mint infó:)
Cata 13.10 én így szeretlek:D Megy vissza az 1el ezelötti:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23026) #97716736 válasza Apollo_21 (#23025) üzenetére


#97716736
törölt tag

Na akkor felejtős :DD

(#23027) Apollo_21 válasza #97716736 (#23026) üzenetére


Apollo_21
addikt

Visszatettem a "régit" csodával határos mód azonnal jólett...
Kivárok amíg lesz egy "jó" driver..addig ezzel úgysincs hiba...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23028) #97716736 válasza Apollo_21 (#23027) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jaja. Várni kell a WHQL-re :D

(#23029) Cobra. válasza #97716736 (#23028) üzenetére


Cobra.
őstag

Miért nem a 13.4-et használod?

(#23030) #97716736 válasza Cobra. (#23029) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mert lassabb teljesítményben, mint a 13.2 Beta7 ;)

(#23031) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem nem érdemes próbálkozni az egy kártyásoknak a beta driverekkel. A jelenlegi GCN-ből kb minden ki van facsarva. Itt ott még reszelnek rajta, de inkább a CF-en van mit javítani, és a changelog-ból is ez derül ki.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23032) Steelmanus válasza Apollo_21 (#23025) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez a 2d disable... valamelyik jatek alatt kiadott konzol parancs?

(#23031) adamssss En pedig azert hagytam fent a legfrissebb 13.10 betat, mert mar le tud valtani PCI-E 1.1-be igy pl ha egy filmet nezek - igaz csak 19"-os 1440x900-as kijelzom van - szinte alapon megy a GPU (300MHz) es igy van akkor is ha egy flash videot nezek teljeskepernyon pl a YT-on.

(#23033) Apollo_21 válasza Steelmanus (#23032) üzenetére


Apollo_21
addikt

Neem, arra gondolok..h a gpu tweakbe kilehetett kapcsolni a 2d órajelre való váltást...namost a 2.4.3.1be már nem? vagy csak nálam vmi anomália:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23034) Steelmanus válasza Apollo_21 (#23033) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ja, az mas, en nem hasznalok semmilyen tweak progit a Sapphire 7790-es kartyamhoz.
A 13.10b driver epp ebben jo, hogy 2D orajelen tud pl 1080p-s flash videot hw gyorsitassal lejatszani ugy hogy meg fel sem valt PCI-e 2.0-ra. Jatekban ugyis 3D-s orajelen megy nem? Itt egy pelda hogy mirol beszelek.
Ez egy video 1080p-s full kepernyon.
PCI-e 1.1

2D orajelen jatsza le.

(#23035) Apollo_21 válasza Steelmanus (#23034) üzenetére


Apollo_21
addikt

PErsze, nincs ezzel baj..jól mükszik:) 3dbe megy játékkal egyértelmü..hiányoltam a funkciót..néha szerettem kikapcsolni a 2d-t..némely gameba meg-meg akadt..amikor váltott...bár lehet javallott volna nemsoká egy win reinstall is..3-4driver felment azóta..lehet azoknak is köszönhetek hibákat.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23036) pritor válasza adamssss (#23019) üzenetére


pritor
tag

Még mindig nem az igazi hiába hogy nem raktam fel azt a programot . Betűk itt hardveraprón szétesnek kijelölöd a szöveget és jó . Utána megint csinálja :( Most vettem először ati kártyát, eddig mindig nvida-m volt azzal semmi bajom nemvolt , alaplap is nvidia 7025-el rendelkezik . Nem lehet hogy az a baj, hogy nem ati-s az alaplap?

(#23037) adamssss válasza pritor (#23036) üzenetére


adamssss
veterán

Ugye semmilyen NV driver nincs fenn, amivel akadhatna az AMD?

Ez esetben nagyon nincs további tippem miért csinálja... Megpróbálok utána nézni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23038) pritor válasza adamssss (#23037) üzenetére


pritor
tag

Letöröltem a nvidia drivert ami rajta volt. De lehet firefoxom szar mert tudtommal csak ennél a böngészőnél csinálja. Akitől vettem itt hardveren az azt mondta nincs semmi baja kártyának

(#23039) adamssss válasza pritor (#23038) üzenetére


adamssss
veterán

Más böngészővel semmi baja? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23040) pritor válasza adamssss (#23039) üzenetére


pritor
tag

Ja úgy tűnik , am is mindig a flashplayer is összeomlik. Többin meg tudtommal nem

(#23041) adamssss válasza pritor (#23040) üzenetére


adamssss
veterán

A flash player összeomlásra van javítási lehetőség. A lényeg az, hogy a Player biztonsági okokból egy külön alkalmazásban fut és sokszor ezért fagy. Lehet kényszeríteni, hogy ezt ne tegye. Menj át a Firefox topikba és ott elmondják, hogy mit kell csinálni. (én már nem emlékszem rég csináltam meg)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23042) pritor válasza pritor (#23040) üzenetére


pritor
tag

Na ilyen amikor szétmegy a betű sokszor fel le görgeted jó egy db-ig azt újra

(#23043) Steelmanus válasza pritor (#23042) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gyere at a Firefox topikba, mindkettore van megoldas.

(#23044) pritor válasza Steelmanus (#23043) üzenetére


pritor
tag

Eltudnád linkelni nekem?Előre is kösz!

(#23045) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Nálatok sincs a bétáknál Stream és nincs Vision ECC sem , csak sima CCC jön létre ....

visszaraktam 13.4 -et , itt minden rendben van :R

(#23046) Steelmanus válasza pritor (#23044) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor eloszor a szeteso fontokrol:
about:config , majd megkeresed a layout.css.devPixelsPerPx bejegyzest es atjavitod 1.0-ra eredeti erteke -1.0, tehat kiveszed elole a minusz jelet.
A flash ProtectedMod kikapcsolasa.
A lenyeg hogy amikor szekeszted az mms.cfg fajlt a bongeszo ne legyen megnyitva.

[ Szerkesztve ]

(#23047) Steelmanus válasza _DiEGO_ (#23045) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy van nalam sincs, 7790 es 13.10b driver.

(#23048) pritor válasza Steelmanus (#23046) üzenetére


pritor
tag

megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#23049) pritor válasza Steelmanus (#23046) üzenetére


pritor
tag

Ezt átírtam layout.css.devPixelsPerPx 1.0-ra de az mms cfg-t nem engedte megváltoztatni "hozzáférés megtagadva" be volt zárva firefox

(#23050) beldeczki válasza pritor (#23049) üzenetére


beldeczki
aktív tag

"hozzáférés megtagadva"

Ha UAC be van kapcsolva akkor admin jogosultsággal (jobb klikk --> Futtatás rendszergazdaként) kell futtatni a fájl szerkesztő programot és jó lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.