Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37001) VGYke válasza janos666 (#37000) üzenetére


VGYke
addikt

Értem! Szóval akkor ez a Adrenalin 2019 Edition 19.3.1 Optional WHQL.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37002) janos666 válasza VGYke (#37001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen: [kép]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37003) HANDO88


HANDO88
senior tag

Használja valaki a VSR-t illetve a CHILL-t? Vélemény?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#37004) bivalyolo válasza HANDO88 (#37003) üzenetére


bivalyolo
őstag

Igen, működik mindkettő ahogy kell. Mire vagy kíváncsi?

"Let's agree to disagree!"

(#37005) HANDO88 válasza bivalyolo (#37004) üzenetére


HANDO88
senior tag

A VSR használatánál ha jól értelmezem a leirást vissza kell állitani a monitort 60 hz-re?Free sync mehet?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#37006) bivalyolo válasza HANDO88 (#37005) üzenetére


bivalyolo
őstag

Dehogy kell visszaállítani, a freesync működését se befolyásolja, legfeljebb annyiban, hogy könnyebben maradsz benne a rangeben ha feljebb állítod a felbontást.

"Let's agree to disagree!"

(#37007) frame>24


frame>24
addikt

Hello.

Vega 56, windows 10, és konfig az adatoknál.

Másnál hogyan működnek a 2019 elejétől kiadott adrenalin driverek?
Tökmindegy, hogy melyiket telepítem fel, teljesen random módon blackscreen és hard reset, majd amikor windows betöltött, jön a klasszikus
"Default Radeon WattMan settings has been restored due to unexpected situation"

Eddig az összes 19.x.x driverrel volt, érdekes módon játék közben nem, csak desktop, illetve filmnézésnél is.
Most 18.12.1 van fenn, de még nem volt időm sokat tesztelni. Külföldi fórumokon elvileg sokaknál van ez, különböző kártyákkal is, WINDOWS 10-en.
Komplikálja dolgot, hogy a Vega nemrég lett meg, RX480 nem csinálta, MSI Afterburnel alatt sem, most pedig azt kikapcsolva is van a jelenség.
Driver uninstall után ment DDU is.

Táp lehet? (650W). Máshol többnyire driver vs win10 software hibára tippelnek, azért raktam fel a 18.12.1 drivert...

? :F

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#37008) LamerGyuri válasza frame>24 (#37007) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Sapphire RX590 szintén zenész az ideiekkel: black screen, blue sreen, random fagyás, játék vagy film közben.
Uninstall, DDU, aztán a gyári lemezen levő driver felrak. Azóta béke és csend.
Majd ha kiforrta magát az idei, frissítünk.

W7x64, Xeon E5472, 4x2GB DDR2

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#37009) OgreImre válasza frame>24 (#37007) üzenetére


OgreImre
senior tag

Elsötétedés 3 másodpercre az megvan, az eddigi összes driverrel. De lehet ez a Vega56 sara, nem tudom.
Amin nekem utoljára jól müködött (elsötétedésen kívül) az a 18.12.1.1. volt. Az utána kijött új driver szériák OpenGLmegjelenítési hibát okoznak a programban amiben dolgozom (Archicad).
Szerintem a 18.12.1.1-el tégy egy hosszabb próbát.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#37010) HANDO88 válasza bivalyolo (#37006) üzenetére


HANDO88
senior tag

:R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#37011) frame>24 válasza LamerGyuri (#37008) üzenetére


frame>24
addikt

Köszönöm a megerősítő válaszokat!

OgreImre:
elsötétedés nagyon ritkán volt az előző kártyával, de ott legalább nem egyből teljes system reset, csak a driver.

Meglátjuk meddig húzza az év végi Adrenalinnal.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#37012) juve600


juve600
nagyúr

üdv
ha jól olvasom akkor a 18.12.1.1 -es driver ami ajánlott,ami ennék frissebb az meg még felejtős ?
:R

(#37013) Mizol29 válasza juve600 (#37012) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nekem a mostani is tökéletesen működik. Szerencsére már a zero rpm-et is sikerült normálisan megcsinálni.

(#37014) juve600 válasza Mizol29 (#37013) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#37015) frame>24 válasza juve600 (#37012) üzenetére


frame>24
addikt

Nálam a 18.12.1 visszarakása óta nincs black screen, se restart :K

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#37016) Visormail válasza OgreImre (#37009) üzenetére


Visormail
addikt

Beírom ebbe a topikba is, a 3mp-es villogásra. Hdmi-n van rákötve a monitor? Ha igen, te vagy akinek még ilyen jelensége és kedve van próbáljatok ki valamit.

Ezt [link] töltsd le és másold be a windows mappádba.
Parancssorba írd be: devcon listclass display
Nézd meg a PCI\VEN_számok részt.
Írd be: devcon restart =display *ven_számok*

Forrás: Solving your HDMI handshake issues

Én vettem egy TV-t és azt a vegára kötöttem, így az RX580 nem kétmonitoros üzemmódba megy, tehát töredék memória órajel, -20C, kisebb fogyasztás, de ugyanezt csinálta. Nekem ez a parancs bent van feladatütemezőben, minden bejelentkezés után 20mp-el lefut és onnantól abbahagyja a villogást. Eddig meg voltam győződve róla, hogy a TV hibája, arra rákeresve sokan szenvedtek ilyen jelenséggel mindenféle más videókártyákkal is. Ezek szerint mégse a TV lehet a hunyó.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37017) TIT válasza Visormail (#37016) üzenetére


TIT
veterán

Eset tiltja is a linket.

(#37018) Visormail válasza TIT (#37017) üzenetére


Visormail
addikt

Amikor linkeltem még elérhető volt, akkor marad a microsoft szokásos balfaszkodása, [link] leszedni valami hatalmas csomagot amire semmi szükséged és benne lesz a pár kb-os exe is ami neked kell...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37019) Visormail válasza Visormail (#37018) üzenetére


Visormail
addikt

Alternatíva
Windows 10 “Redstone 5” (RS5) Version 1809 (October 2018 Update), Version 10.0.17763.1 amd64 6MB
Extractor Script-et kell lefuttatni, ha mellette van a cab fájl kicsomagolja belőle.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37020) OgreImre válasza Visormail (#37016) üzenetére


OgreImre
senior tag

Display porton van rákötve. Elsötétedik 3 másodpercre, utána visszajön. Nincs driver restart, nincs windows üzenet, csak elsötétedik.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#37021) Visormail válasza OgreImre (#37020) üzenetére


Visormail
addikt

HDMI-vel sincs restart vagy bármilyen üzenet, ugyanaz a jelenség. Ha DP-n is van akkor az még jobb, szerintem ott is van rá esély, hogy megoldhatja ez a parancs.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37022) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.2 Highlights [link]

Support For
- Tom Clancy’s The Division® 2
- Sid Meier’s Civilization® VI: Gathering Storm
- Up to 4% average performance gains on AMD Radeon VII with Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.2 vs 19.2.3. RS-288
- DirectX® 12 on Windows®7 for supported game titles
- AMD is thrilled to help expand DirectX® 12 adoption across a broader range of Windows operating systems with Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.2 and onward, which enables consumers to experience exceptional levels of detail and performance in their games.

Fixed Issues
- Radeon ReLive for VR may sometimes fail to install during Radeon Software installation.
- Fan curve may fail to switch to manual mode after the manual toggle is switched when fan curve is still set to default behavior.
- Changes made in Radeon WattMan settings via Radeon Overlay may sometimes not save or take effect once Radeon Overlay is closed.

Known Issues
- Rainbow Six Siege™ may experience intermittent corruption or flickering on some game textures during gameplay.
- DOTA™2 VR may experience stutter on some HMD devices when using the Vulkan® API.
- Mouse cursors may disappear or move out of the boundary of the top of a display on AMD Ryzen Mobile Processors with Radeon Vega Graphics.
- Performance metrics overlay and Radeon WattMan gauges may experience inaccurate fluctuating readings on AMD Radeon VII..

És egy kis érdekesség vagy csak egyszerű elírás:

Footnotes
Testing conducted by AMD Performance Labs as of March 12, 2019 8GB Radeon™ VII, on a test system comprising of Intel i7 7700K CPU (4.2 GHz), 16GB DDR4 memory, and Windows 10x64PC manufacturers may vary configurations, yielding different results. While running Sid Meier's Civilization 6 on Ultra presets at 4k (3840 x 2160 pixels) Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.2 scored 75.7 FPS, while Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.2.3 scored 72.7 FPS. Therefore, in the above comparison, Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.2 shows 4% greater performance, in Sid Meier's Civilization 6. All scores are an average of 3 runs with the same settings. Performance may vary based on use of latest drivers. RS-288

read-only mode on the forum

(#37023) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.3 Optional

Support For
- Sekiro™: Shadows Die Twice
- Generation Zero

Fixed Issues

- Rainbow Six Siege™ may experience intermittent corruption or flickering on some game textures during gameplay.
- DOTA™2 VR may experience stutter on some HMD devices when using the Vulkan® API.

Known Issues

- Mouse cursors may disappear or move out of the boundary of the top of a display on AMD Ryzen Mobile Processors with Radeon Vega Graphics.
- Performance metrics overlay and Radeon WattMan gauges may experience inaccurate fluctuating readings on AMD Radeon VII.

read-only mode on the forum

(#37024) janos666 válasza AtHoS (#37023) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

... és én még azt hihetettem volna, hogy egy általános Windows asztali egérkurzor hiba előnyt évez egy videójáték specifikus hibával szemben. :(

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37025) AtHoS válasza janos666 (#37024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet ez a prioritás tárgya ami miatt szarnak rá: "on AMD Ryzen Mobile Processors with Radeon Vega Graphics" ... vagy fogalmuk nincs mi okozza :B

read-only mode on the forum

(#37026) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok!

Van egy gondom a 19.3.3 driverrel. Mégpedig, hogy feltelepítettem az AMD settings-et is és nem tudom életre kelteni se a tálcáról se a menüből és az indítópultból sem jelenik meg! Két lehetőségem van, hogy módosítok vagy letörlöm az egészet a! Van valakinek ötlete, hogyan változtassam meg a grafikus kártya paramétereit?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#37027) AtHoS válasza Góliát (#37026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt a vezérlő panelt pedig kell majd érned, mert anélkül esélytelen az állítgatás.

Amit tehetsz:

- leszeded a legújabb kártyádnak megfelelő 19.4.1 drivert [link]
- leszeded a DDU-t [link]
- kihúzod a gépből a net kábelt
- normál uninstall-t engedsz a jelenlegi driverre, majd restartolod a gépet
- restartot követően csökkentett módban indítsd a rendszert, majd DDU-val takarítsd le a maradékot, amit a normál uninstall otthagyott
- DDU-s takarítást követően normál módban indítsd a windowst és telepítsd fel a letöltött drivert, majd rendszer újraindítást követően mehet vissza a net kábel a gépbe és talán most már jól fog működni a Radeon Settings nálad is

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.4.1 Highlights

Fixed Issues

- AMD Radeon VII and Radeon RX Vega Series graphics products may experience system instability, or an intermittent system hang when three or more displays are connected and enabled at the same time.
- World of Warcraft™ patch 8.1.5 or later may experience an intermittent crash or application hang when MSAA is enabled.
- Mouse cursors may disappear or move out of the boundary of the top of a display on AMD Ryzen Mobile Processors with Radeon Vega Graphics.
- Radeon WattMan auto overclock may fail to raise engine clocks past default levels on Radeon RX Vega series graphics products.
- Vari-Bright changes may fail to apply on some AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Vega Graphics system configurations.
- World of Tanks™ may experience intermittent graphical corruption when game settings are set to minimum on Radeon RX Vega series graphics products.

Known Issues

- AMD Radeon VII may experience screen flicker in multi display setups on desktop or while applications are running.
- Netflix™ Windows® Store application may experience display flicker during video playback on some HDR enabled displays.
- Performance metrics overlay and Radeon WattMan gauges may experience inaccurate fluctuating readings on AMD Radeon VII.
- Performance metrics overlay may experience intermittent flicker when playing back protected content with this feature enabled.

read-only mode on the forum

(#37028) Góliát válasza AtHoS (#37027) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#37029) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv.Már beírtam a win 10 totyikba is...Rx 460 új driver pár napja lett felrakva.Idáig nem volt gond.De elkezdett tegnap bekapcsolás után kékhalálozni :W Volt hogy bekapcsolt de akkor valami radeon hibát dobot azt utána kékhalálozott. :C Csökkentett módban mükszik a gép.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#37030) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.4.3 [link]

Support For
Mortal Kombat XI™

Fixed Issues
- With AMD Link connected to Radeon Settings the update notifications feature may list incorrect installed versions.

Known Issues
- AMD Radeon VII may experience screen flicker in multi display setups on desktop or while applications are running.
- Netflix™ Windows® Store application may experience display flicker during video playback on some HDR enabled displays.
- Performance metrics overlay and Radeon WattMan gauges may experience inaccurate fluctuating readings on AMD Radeon VII.
- Performance metrics overlay may experience intermittent flicker when playing back protected content with this feature enabled.
- System instability may be experienced on ASUS TUF Gaming FX504 laptop when a wireless display is connected.

read-only mode on the forum

(#37031) Kvg válasza AtHoS (#37030) üzenetére


Kvg
senior tag

Húsvéti nyuszi hozta. Felteszem erre fos hulladék trójai Winfos rá. :P Beszüntett win7 még nem volt trójai.

[ Szerkesztve ]

(#37032) R3nts válasza Kvg (#37031) üzenetére


R3nts
senior tag

A legujjabb driverrel való tapasztalataidról,lehetne magyar nyelven,kissé bővebbre eresztve kapnunk némi releváns információt? Köszönjük szépen előre is! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#37033) Palafi válasza R3nts (#37032) üzenetére


Palafi
tag

Nálam az előzőre rátelepítve hibátlanul működik.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#37034) atyca


atyca
senior tag

Ha esetleg más is belefut....
A masinámban egy Radeon(TM) RX 560 Graphics teljesít szolgálatot.
Az utóbbi időben random módon kikapcsolt a monitorom, és az USb portok.
A videokártya driverét a rendszer által felajánlottra downgradelve a hibajelenség megszünt, viszont a Radeon settingsből eltünt a frissítések keresése.
Valaki találkozott már az alaphibával, és ami utána jött?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37035) Octobeer


Octobeer
újonc

Sziasztok!

Nálam R9 270X Gigabyte (Intel Q9550 , 8gb) WIn 10 64-bit van és amióta felraktam az Adrenalin drivert random fagyást kapok. 19.4.1 majd 19.4.3 lett de nem javult. Visszaraktam a Whql-t 19.1.1 minden tökéletes.

(#37036) lordwolf88


lordwolf88
csendes tag

Helló!
Az lenne a problémám, hogy tegnap vettem egy RX480-at és nem megy ki a hang HDMI.n keresztül a tv-re.
De nem is látom az eszközkezelőben. Próbáltam régebbi drivereket feltenni, de semmi. A radeon beállítás kezelőben is azt írja, hogy nincs AMD hang illesztőprogram

(#37037) LamerGyuri válasza lordwolf88 (#37036) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Üdv!
A kártya-alaplap-processzor-pontos típus-oprendszer feltüntetése a kérdésben sokat lendítene előre a megfelelő válaszhoz.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#37038) Gyuri27 válasza lordwolf88 (#37036) üzenetére


Gyuri27
félisten

Biosban engedélyezve van?

Amd - Radeon - Ryzen

(#37039) lordwolf88 válasza LamerGyuri (#37037) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

VGA: Gigabyte RX480 G1 8GB
Alaplap: Gigabyte B450 Aorus m
CPU: Ryzen 3 2200G
OS: Windows 10 64 bit (friss telepítés)
Köszönöm

(#37040) LamerGyuri válasza lordwolf88 (#37039) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Első körben körülnéznék az alaplap bios-ban, hogy kikapcsolható-e az integrált HDMI, mert a lap és a proci is képes ilyen kimeneten képet küldeni, és az alaplapi meg a videokártyás nem megy egyszerre.
Bios legfrissebb? Ajánlott a két legutolsó közül az F30 vagy F31, de: Note : Update AMD Chipset Driver 18.50.16.01 or later version before update this BIOS.
Szóval amit én tennék:
- friss chipset driver
- BIOS-t megturkál (és update, ha kell)
- friss Radeon driver
- videokártya HDMI kipróbál

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#37041) lordwolf88 válasza LamerGyuri (#37040) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

Ezek mindegyike megvolt már :(
A kép szépen kimegy HDMI porton keresztül, de még csak nem is látja, hogy lenne benne HDMI hangeszköz.

(#37042) bozont válasza lordwolf88 (#37041) üzenetére


bozont
veterán

Próbáltad csak a HDMI drivert újratelepíteni? AMD telepítés kezelővel letörlöd, újraindítás, telepíted csak a hang drivert és szintén újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#37043) lordwolf88 válasza bozont (#37042) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

prbóltam már úgy is, hogy a teljes driver-t eltávolítottam DDU-val. telepítéskor mindig be van pipálva a HDMI hangdriver, de telepítés után mégis azt írja, hogy nem elérhető....

(#37044) bozont válasza lordwolf88 (#37043) üzenetére


bozont
veterán

De én nem azt mondtam, hogy az egész drivert telepítsd újra, ha nem csak a HDMI drivert. És úgy ahogy leírtam. Nekem is volt olyan, hogy egy-egy driver frissítésnél nem jelent meg az erősítő a hangeszközöknél. A leírt módszer mindig bevált.
És a DDU-t is el kellene felejteni már, ahogy látom több bajt okoz mint megold.

(#37045) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Igaz csak közvetve az AMD driveréhez szól a kérdés,de hátha tud valaki okosítani...Adott az aláírásomban szereplő,régiecske konfig,csak 1920x1080p FHD .mkv-k
és néha BD ISOK nézéséhez.Több éve MPCHC+MadVR kombót használok,kifogástalan,szépen kireszelgetve,amit még bír a gépem.Minden rendben,
nincs belepiszkálgatva,legujjabb hivatalos MadVR,legujjabb MPCHC x64.A Radeon Adrenalin 19.4.1-ét használtam mióta kijött,minden
probléma nélkül,napi szinten.TV PC módban HDMI-vel a géphez.Ma egyik pillanatról a másikra többször,több forrásnál becrashelt az egész,
a MPCHC,és a MadVR is hibakódot írt ki, hol zöld, hol szürke a full képernyő,hang is beakadva,kurzor befagy,halál.Egy órával azelőtt,mikor
ezek történtek,probléma nélkül néztem mást,semmi baj nem volt.Víruskeresés negatív,újratettem a MadVR-t,MPCHC-t,ugyanúgy csinálta.
Lefrissítettem a nyüves Adrenaline drivert a 19.4.3-ra, "MadVR restore default settings",most 30perce jól megy kopp-kopp-kopp.
Mi a frász lehetett??Ha becrashel a MadVR alapbeállitásaira is,kipróbálom EVR custom-mal.A kék(szürke,zöld)halál után talán "madVR ax"
hibamodult írt ki a Winfos,azt hiszem.A Radeon driver szemétkedhetett(előtte másfél hónapja hibátlan volt),a MadVR, vagy döglődhet a VGA-m??

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#37046) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok! a 37045-ös hsz.-emhez...: most akkor vajon a VGA-m döglődik,vagy a Radeon driverrel van valami gáz? :W

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#37047) R3nts válasza Kvg (#37031) üzenetére


R3nts
senior tag

Ezt taglalnád pontosabban,mert feltettem a szóban forgó drivert,és olyanokat művel a gépem,hogy ihajj...kékhalálok tömkelege GPU-gyorsításos videolejátszóval,reinstall magától,ahol átállitja a bootsorrendet a BIOS-ban MAGÁTÓL,...eszem megáll...nem jelez semmi vírust,trójait sem a MBAM, sem a Comodo,először azt hittem a filmek hardware-es gyorsítása közbeni lejátszásos crasheknél, hogy a videokártyám döglődik,de előtte egy órával még simán vitte a GPU-renderelt videóanyagokat...Nem szeretnék új kártyára költeni,ha nem is az a gáz... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#37048) LamerGyuri válasza R3nts (#37046) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Az AMD driver összeomlása szerintem csak az egyik tünet.
Ahol újraindulás után-közben összekeveredik a BIOS boot sorrend, ott valami komolyabb baj van. Lehet, csak a bios-elem merült le, lehet, csak frissíteni kellene; de lehet, hogy döglődik a lap.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#37049) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.1

Support For
- RAGE®2
- Up to 16% performance gains with AMD Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.1, on an AMD Radeon™ VII.RS-295
- Windows®10 May 2019 Update
- Instruction Tracing for Radeon GPU Profiler 1.5.X

Fixed Issues
- Performance metrics overlay may experience intermittent flicker when playing back protected content with this feature enabled.
- DOOM™ may experience an application hang during launch on AMD XConnect™ Technology system configurations.
- Radeon Software installation may fail or get stuck at 33% when installing on AMD Radeon HD 7970 system configurations.
- Some Radeon RX 400 and Radeon RX 500 series graphics products may experience a system hang when hot plugging 8K displays.
- AMD Radeon VII may fail to apply Radeon Settings video profiles to video playback.
- HTC VIVE™ devices may experience connection or detection issues by the OS or SteamVR™.
- System instability may be experienced on ASUS TUF Gaming FX505 laptop when a wireless display is connected.
- Stuttering or frame drop may be experienced when playing back DivX interlaced content in the Windows® Movies & TV application.
- Radeon RX Vega series graphics products may experience higher than expected memory clocks at idle or desktop with multi-display system configurations.
- Some system configurations may not be able to set 10-Bit color in Radeon Settings when the connected display is set to 4K 60hz.
- Enhanced Sync may fail to enable on Radeon FreeSync enabled displays in DirectX®9 API games on game first launch.
- AMD Link may experience intermittent authentication issues. An update of the AMD Link application is also required.
- Some games may experience texture flickering or corruption on Radeon RX Vega series graphics products when using the Vulkan™ API.

Known Issues
- Radeon ReLive streaming and uploading of videos and other content to Facebook™ is currently unavailable.
- ASUS TUF Gaming FX505 may experience discrete GPU connection issues with devices disappearing from device manager when the system is idle.
- World War Z™ may experience an application hang after extended periods of play.
- AMD Radeon VII may experience screen flicker in multi display setups on desktop or while applications are running.
- Performance metrics overlay and Radeon WattMan gauges may experience inaccurate fluctuating readings on AMD Radeon VII.
- HDR Video may freeze or have corruption during playback when using Movies and TV Application with some Ryzen APUs.

read-only mode on the forum

(#37050) janos666 válasza AtHoS (#37049) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

- Some system configurations may not be able to set 10-Bit color in Radeon Settings when the connected display is set to 4K 60hz.

Ez már órákat rabolt el az életemből.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.