Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38001) Klusi86 válasza westlake (#37999) üzenetére


Klusi86
tag

Másik képernyőre dugva minden ok, köszi a segítséget :R

(#38002) westlake


westlake
félisten

(#38003) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mitől fordulhat elő?Videó lejátszás közben nagyon ritkán kaptam ilyen hibát régebbi driverrel is meg most a legújabb van fent.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38004) sundor16


sundor16
csendes tag

Sziasztok,

Úgy hozta az élet, hogy nincs időm játszani, ezért megváltam a videókártyámtól. Az alaplapi integrált egy HD3000-es széria. /Alaplap: gigabyte 78LMT-USB3-R2/. A problémám a következő: nem engedi feljebb állítani a felbontást 1280x1024-nél. Windows 10-em van. Előtte működött vele, sőt egy pillanatra az driver frissítés után beállította a natív 1680x1050-et. Találkozott valaki hasonlóval? Köszi előre is.

(#38005) Pitterix válasza westlake (#38002) üzenetére


Pitterix
őstag

Most néztem, nekem még a 21.1.1 van fenn és hibátlanul működik. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#38006) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek! Sapphire RX570 Nitro OC 4GB-os kártyához, az aláírásomban szereplő teljesen up to date Win10-re, melyik az utolsó normálisan működő, nyüves AMD driver? A Win ajánlott driverként, mindig egy 30-as verziószámú drivert kínál fel, de az nem jó, plusz a GUI, vagyis a Radeon Software Adrenaline nem működik alatta megfelelően/hiányos... HW videolejátszáshoz használom a gépet, elég erőforrásigényes MPCHC+MadVR-kombóval FHD 1080p tartalmakra. Az utolsó driver, ami még meegfelelően muzsikált vagyis képileg OK volt a HW videolejátszás, az az "ősrégi" 21.2.1 volt... Igenám, de a Win update-ek bekavargattak, és a Radeon drivert is frissítenem kellett... Az utolsó WHQL-nek sz.r a képe (21.10.2), a legutolsó Optional (21.12.1) pedig random befagy a gép, van, hogy nem is csak videolejátszás alatt, hanem már UTÁNA, amikor SEMMIT nem csinálok a (kiterjesztett asztalos 2x 1080p 60Hz monitor YCbCr 4:2:0+ TV Full range RGB 4:4:4 megjelenítéssel) Resetelni kell a PC-t, amikor feláll, driver nuku, felbontás 800x600, amikor rákattintok a Radeon parancsikonra feljön a hibaüzenet, hogy ez a driver nem kompatibilis a VGA-val, másikat tegyek fel (gyári visszaállitás indokolt használatával...) Elegem van a retkes Radeon Software-eiből már, ez az Adrenalin egy felesleges szutykokkal teli karácsonyfa, semmi más... melyik az utolsó normális, kifogástalan driver az RX570-hez...? :W :Y

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38007) TIT válasza R3nts (#38006) üzenetére


TIT
veterán

Akkor csak a minimált tedd fel,nekem semmi baja 580-al,mondjuk nem mpchc-zok.

(#38008) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Olvasgattam vissza felé, de nem találok megoldást.
Az lenne a problémám, hogy windows 10 oprendszerem van, adott egy Gigabyte R9 270 vga,
viszont, a kártya jó, de amint a windows telepíteni akarja a drivert, vagy az adrenalin, akkor utána kifagy, újra indítom a gépet, de ugyan ezt csinálja.
Lehet a kártya rossz? Vagy driver problémája van?

(#38009) Bib válasza biznisz_man (#38008) üzenetére


Bib
őstag

Friss windows esetén is?

(#38010) Lacccca87 válasza biznisz_man (#38008) üzenetére


Lacccca87
őstag

Kartya hiba. Nekem r9 270x csinalta ugyanezt. Amig nincsvdriver telepitve addig jo, utana nem tolt be a win.
Legalabbis nalam ez a hiba de remelem nalad egyszerubb es megoldhato.

De rohej hogy ma hasonlo teljesitmenyu kartya min 30e.....hasznaltan gari nelkul. Szoval a csere se olyan jo opcio...

(#38011) mzso


mzso
veterán

Helló!

Most tényleg a két értelmes opció közül csak az egyik létezik a skálázási módra? Ez lenne a méretarány megtartása (ami egy az egyben továbbítja a kijelzőnek a felbontás). Ami hiányzik a letterbox lenne, hogy a 4:3-as felbontások normálisan jelenjenek meg a képernyő teljese magasságát kihasználva (többek közt). De van "teljes panel" ami kinyújta eltorzítja a képet, meg van középen ami csak egy kis téglalapot használ a nagy képernyőből. Természetesen amikor bekapcsolom a GPU méretezést akkor meg már nem megy a méretarány megtartása, ekkor is széthúzza.

Nem elég hogy a TV idióta és nem tud méretarányt változtatni HDMI-n (Panasonic SW minőség...) még a videókártya driver is az.

(#38012) R3nts


R3nts
senior tag

Boldog új évet, Mindenkinek! Hol/hogyan tudom Win10Pro-n beállítani, hogy a rendszer NE FRISSÍTSE automatikusan a VGA illesztőprogramját, mert 2-3 naponta e miatt crashel be a rendszer, és összekutyulódik a Radeon Software, a rendszerrel, mert az aktuális (21.10.2 WHQL)-ben lévő driver verziószám nem egyezik a Win-nel épp lehúzott driver verziószámával, ezért crash után, nem indítható az Adrenalin Software. Próbáltam az AMD oldalára linket mutató hibaüzenetre hivatkozott 2 megoldást [link] de az egyik nálam nem működik (a parancsoros), a másik, miszerint töröljem az Adrenalin software-t, és használjam a WinStore-os drivert, az nálam nem opció...

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38013) Bib válasza R3nts (#38012) üzenetére


Bib
őstag

Eszközkezelőben driver visszaállítás és utána lesz opció hogy ne frissítse az eszköz illesztőt.

(#38014) R3nts válasza Bib (#38013) üzenetére


R3nts
senior tag

:R :R :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38016) Mizol29 válasza Scrollpoint (#38015) üzenetére


Mizol29
senior tag

Win-en belül be van állítva a 165Hz? Mikor én vettem a 144Hz-es monitort alapból 60Hz-en ment. A másik meg, ha külön játék profilokat akarsz, akkor a teljes install kell a drivernek.

(#38018) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
Mitől lehet az, hogy az Adrenalin 21.12.1 optional ikonja megjelenik a tálcán de a felületet nem tudom megnyitni, redditen olvastam, hogy a CN mappát törölni kell, de csak egy darabig megoldás rá. Restart általában segít. Driverrel nincs gond, csak éppen a software nem nyitódik meg.

(#38020) westlake


westlake
félisten

Adrenalin 22.1.1 non-WHQL

Bár benne van a "22", ez még mindig az Adrenalin 2020 vonal, nem pedig a 2022-es.

Play nice!

(#38021) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Jól látom hogy eltűnt a driverből a relive?
Radeon-Software-Adrenalin-2020-21.10.2
Nem találom sehol. Régebbi driverben benne volt.

(#38022) westlake


westlake
félisten

Adrenalin 22.1.2 non-WHQL

Még mindig nem az Adrenalin 2022.

Play nice!

(#38023) Visormail válasza westlake (#38022) üzenetére


Visormail
addikt

Lesz megint egy nagyobb felület változás?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38024) Bence0421 válasza Visormail (#38023) üzenetére


Bence0421
csendes tag

Szerintem nem olyan nagy változás, egy kicsit más lesz az UI, de a funkciók is bővülnek.
https://www.amd.com/en/technologies/radeon-software

(#38025) westlake


westlake
félisten

Adrenalin 22.1.2 WHQL

A link ugyanaz, mint ami a non-WHQL letöltéshez vezetett, de most már másra mutat.

Play nice!

(#38026) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló,

valahogyan be lehet állítani azt, hogy a ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T laptopban lévő Radeon NE kavarjon be játékoknál az RTX 3060-nál? Ugyanis az a helyzet, hogy a Teamfortress 2 az megy vele 144 Hz-en... de a Battlefield 2042 vagy Battlefield V amiknél már átkapcsol a sokkal erőssebb RTX-re ha a Radeon szoftver fent van, akkor 60 FPS-t nyom... Ugyanitt az is kérdés, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy az alapértelmezett a Geforce kártya legyen? Mert ameddig HDMI-n volt összekötve a laptop az ASUS TUF VG249-cel, addig ébresztéskor felébredt a külső monitor is (ez a kívánatos), mivel a HDMI az AMD Radeonon lógott. Csakhogy az RTX csak Displayporton keresztül tudja kihajtani a 144 Hz-et, így vásároltam hozzá, egy Club3D USB 3.1 Type-C - DisplayPort 1.4 cable 1,8m Black kábelt. Azóta viszont nem ébred fel a monitor, csak ha felnyitom a laptopot, és újra is indítom.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#38027) Visormail válasza GoodSpeed (#38026) üzenetére


Visormail
addikt

A gépházban lehet állítgatni programonként [link] (laptopnál nem kell a registry trükközés).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38028) westlake


westlake
félisten

(#38029) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis help vettem egy Rx 580 kártyát felraktam a legfrissebb drivert amit itt linkektek minden jól működik kivéve a hangot :(((
Nagyon durván recseg amikor filmet vagy zenét hallgatok böngészés közben mikor görgetem az oldalakat akkor meg jobban csinálja
Van erre valami megoldás ?
Annyi még hogy headsettel hallgatva nincs gond csak amikor hangszóról szól akkor csinálja

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#38030) Visormail válasza N@idia (#38029) üzenetére


Visormail
addikt

Tehát nem a videókártya hdmi/dvi kimenetén recseg a hang, hanem az alaplapi hangkártyára kötött hangszórón? Akkor ennek nincs köze a driveréhez, vagy magához az RX580hoz. Ilyen zajok akkor szoktak lenni, amikor rossz minőségű leginkább a tápegység, esetleg alaplap, esetleg a gép áramellátása (rossz minőségű konnektor/hosszabbító, egy hosszabbítón van egy másik eszközzel, ami zavart generál), főleg ha még a hangszóró is a gépről kapja az áramot usb-n.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38031) N@idia válasza Visormail (#38030) üzenetére


N@idia
őstag

Monitor hangszóró igy köze van a kártyához és kiderült mi okozta ezt nem a driver hanem a DP kábel átraktam Hdmi kábelre és egyből megszűntek a recsegések :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#38032) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy minden hónapban valamiért etűnik a gépemről a radeon szoftver.Win10 Shappire radeon R9 380 4gb a Vga és Ryzen5 2600 a proci.Úgy néz ki hogy telepitem az AMD oldaláról a kártyáhoza drivert működik is de kb 1 hónap múlva bekapcsoláskor 1 nagyon kis felbontáson tölt be a win és azt írja hogy nincs telepítve a radeon szoftver és illesztőprogram.Mi lehet itt a gond járt e már más is így? Köszönöm!

"Fej vagy gyomor"

(#38033) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Kis amd kártyát használnék másodlagos gpu-ként.
Ehhez ez a legfrissebb driver:Adrenalin 21.5.2
Esetleg van bármi hibája ennek a drivernek,érdemes lenne másikat használni?(valahol nem ajánlották)Nem konkrétan játékra használnám.

Avatar

(#38034) westlake válasza GAbre (#38033) üzenetére


westlake
félisten

Nem feltétlenül az a legújabb driver. Mi a kártya azonosítója? GPU-Z, Device ID (középen).
Egyébként pedig én mindig azt mondom, hogy ki kell valamit próbálni. Ha valami hibája van, akkor ki fog derülni számodra. Ha meg nem tapasztalsz semmi hibát, akkor meg teljesen mindegy, hogy egyébként hibás-e valamiben.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38035) Visormail válasza kaboska (#38032) üzenetére


Visormail
addikt

Szerencsére nem. Szerintem HD sentinellel ellenőrizni a meghajtó állapotát amin a rendszer van, windowsos lemezellenőrzőt futtatni, parancssorba sfc /scannow, vírusirtó előzményeibe esetleg benézni, memtest-et futtatni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38036) mzso


mzso
veterán

Helló!

Az Catalystban deaktiválni lehet, hogy eszetlenül visszaállítson minden tuning beállítást amikor van egy rendszerösszeomlás?

Rohadt idegesítő, hogy mindig el kezd süvíteni a ventillátor. Valami nyavalya úgy is akad előbb utóbb. (pl.Windows szeret kékhalálozni hibernálások után) de áramtalanítás miatt is visszaállít mindent emlékeim szerint. Én meg csak a ventillátor sebességet szoktam állítani.

(#38037) beef válasza mzso (#38036) üzenetére


beef
őstag

Pont ez a lényege, ha crash van visszáll minden alapra.
Csak annyit tudsz, hogy lemented tuning konfigot és crash után visszatöltöd.

(#38038) mzso válasza beef (#38037) üzenetére


mzso
veterán

Nyilván, de nem azért omlik össze mert nem pörög feleslegesen a ventilátor 40 fok környékén.
Talán több mint a semmi a lementés.

[ Szerkesztve ]

(#38039) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

R9 290 (ref) + Win11 pároshoz melyik a jó driver? Ha egyáltalán van ilyen. A 21.5.2. elvileg működhet nem?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#38040) Lacccca87 válasza SpongyaBob (#38039) üzenetére


Lacccca87
őstag

Talán megeszi a Win 10-es drivert ,de kifejezetten 11hez nem mutat semmit arra a kártyára.

(#38041) westlake


westlake
félisten

(#38042) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Amd E450 Apu -hoz létezik normális win10/11 driver?
Vagy valami alternatív megoldás?
Amit alapból felpakol az alami 2015 ös amivel nem megy a gpu-s videogyorsítás
Anélkül meg max a 420p- s youtube videóaba is belehal
Régi asus noti... hw csere kilőve

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38043) westlake válasza ricsi99 (#38042) üzenetére


westlake
félisten

Device ID?

Play nice!

(#38044) beef válasza ricsi99 (#38042) üzenetére


beef
őstag

UVD 3 for H.264, VC-1 and MPEG2 (HD3620 IGP)
A youtube AV1 és VP9-et használ. Szóval esélytelen szerintem. A 420p azért működhet, mert CPU-ból próbálja dekódolni több-kevesebb sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#38045) arnoka válasza ricsi99 (#38042) üzenetére


arnoka
tag

Ha a h264-et támogatja, akkor próbáld meg telepíteni a h264ify chrome kiegészítőt, hátha segít youtube videók esetén.

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#38046) ricsi99


ricsi99
addikt

win10/11 hez melyik verziótól felfelé megy a 3d gyorsítás?
Feladatkezelőben sincs ott a "gpu" oszlop.
Gondolom a 2015-ös driver az már kevés ehhez

beef:
igen pont ez a gond ,hogy csak a cpu dolgozik... a bobcat erre meg harmatgyenge
arnoka:
erre gondolsz?

westlake
1002-9806-1043 104C

Ha nincs rá mód, akkor kap 1 win8-lite-t s csók

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38047) westlake válasza ricsi99 (#38046) üzenetére


westlake
félisten

Crimson Edition 16.2.1 non-WHQL

Információim szerint ez az utolsó (legújabb) driver az említett hardverhez. 2016 február 26-ai.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38048) ricsi99 válasza westlake (#38047) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi
Már próbáltam de nem eszi meg sehogy sem.

Feladtam a harcot, kapot egy win 8.1-et s csók

Letöltött hd-s filmeket meg szépen viszi...

Valamit nagyon elmókoltak ott ... kínomban a "teszt" asztali gépemre feltettem ugyan azt a drivert ami a notin fut... s láss csodát azzal megy...(szintén low-end amd gpu...)
szóval a vas nem tudja és kész.
Ami röhely , hogy most rakom össze a "gémer" Msi GX620 as csoda notimat is... és abban a szutyok 9600MGT ha a chrome-ban bekapcsolom gpu gyorsítást abban megy... pedig szerintem pár évvel öregebb konstrukció... azzal sem jelzi a win10 a gpu gyorsitást.. de tökéletesen látom a cpu/gpu terhelésen ,hogy a chrome/opera az meg használja... edge az nem
Igaz... tuningolva 3ghz-n már cpu erőből is kitolja :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38049) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a hiba néha mitől fordul elő,jó ok tudom ha a neten böngészőben vidót nézek de miért fordulhat elő?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38050) beef válasza ricsi99 (#38048) üzenetére


beef
őstag

Azt még megpróbálhatod, hogy a youtube fiókod beállítások menüjébe belépsz, majd
Lejátszás és teljesítmény -> AV1-beállítások -> Automatikusról átkapcsolod az első, majd a második opcióba, ha az elsővel nem javul.
Valószínűleg nem segít, de kipróbálni pár másodperc.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.