Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20201) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#20200) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lejárt a szerk idő.
Am 12.4-el javult a helyzet. Már majdnem jó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20202) Jakuu válasza Plazmacucci (#20200) üzenetére


Jakuu
őstag

Az eger lassu mozgatasa az nem feltetlenul jelent hibat, mivel az LCD TV-knek sokkal rosszabb a kesleltetese ezert nagyobb az input lag.
Probad ki olyan filmmel, ami 29.97-es es allitsad mindket megjelenitot 60Hz-re. Ugy a lejatszasnak folyamatosnak kell lennie. Ha nem, akkor valami mas nyugod is lehet. Mindenesetre ahogy mar irtam a Media Player Classic Home Cinemaval, le lehet ellenorizni a szinkront. (CTRL+J)

[ Szerkesztve ]

(#20203) dobobazsy válasza old-dog (#20199) üzenetére


dobobazsy
őstag

énis azt meg az új beta-t találtam a legjobbnak eddig. bár én csak 3 drivert próbáltam eddig.
köszönöm :R

(#20204) Plazmacucci válasza Jakuu (#20202) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ertem. Azzal nezek filmeket, a kesleltetest is elfogadom, csak ilyen mikrolagok maradnak a lejatszasbna. Pont ugy mint amikor az olcso medialejatszo nem bir a nagy bitratas filmekkel. Es a laptopom is meg meg akad masodik monitoron. Es nem csak hd filmeknel. Sima szar minosegu sorozat nezese se akadozasmentes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20205) Jakuu válasza Plazmacucci (#20204) üzenetére


Jakuu
őstag

Es milyen a teszt grafikon ? A vonalban csak az akadaskor, van "spike" de addig egymas mellett haladnak, vagy a vonalak lassan eltavolodnak egymastol es ugy van tores, majd ujra kezdodik ez elolrol ?
Mert ha az elso akkor valoszinuleg mas hiba van, mondjuk a a hardver keves, pl VGA nehezen birkozik meg a feladattal, esetleg a vinyo kevesebb adatot tud szolgalni a szuksegeshez kepest stb.
Ha a masodik, akkor szinkron hiba es a lejatszo probal szinkronizalni.

Elso verzional meg akar a alaplapi/hdd vezerlo driver csere is akar javithat a probleman, vagy toredezettsegmentesites etc.
Vegig mennek a helyedben az osszes lehetseges megoldason, bar mint irtam lehet, hogy egyszeruen a VGA keves, mert a ket kijelzo egyideju kezelesenel, a rendszernek nagyobb a teljesitmeny igenye.

(#20206) Plazmacucci válasza Jakuu (#20205) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rendben ezt mind megprobalom megnezem es januarban jelentkezek :) koszi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20207) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Annyit szeretnék kérdezni, hogy hogy tudnám elérni, hogy csak az AMD Radeon HD 7400M GPU menjen, és az integrált Intel HD 3000 ne? Windows 8-on. :( Most csak az intel működik...

(#20208) Plazmacucci válasza Jakuu (#20205) üzenetére


Plazmacucci
félisten


Ilyen kilengések vannak, és mikor hirtelen változik a kép akkor nagyobbak is. Meg ha el kezd karattyolni a vinyó akkor is akad egyet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20209) horsefeather


horsefeather
csendes tag

Szerintetek 4870 mellé 12.4 cata??? vagy mellik?? BF3 miatt kell a 10.x+
Most 11.7 van ... de vmiért fura :/

(#20210) eladohardver válasza horsefeather (#20209) üzenetére


eladohardver
őstag

nálam w8 nál 12.9 béta jött be... bf3 nál nincs gond... muffia, izéééémá maffia2 nél viszont ugyan az van mint a többi drivernél... installnál hibátlan a crossfire, restart után viszont 50-50% on mennek a gpu-k. HD5970, tudom ez nem 4xxx sorozat, de közel áll hozzá..:P

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20211) Visormail válasza eladohardver (#20210) üzenetére


Visormail
addikt

Dehogy áll közel, a 4es sorozatot már legacy kategóriába sorolták a 12.6 legacy driver az utolsó jelenleg ami egyáltalán felmegy rá, az általad említett 12.9et nem is lehet telepíteni hozzá. Én a 11.9-el játszok, szerintem annál újabbat nem nagyon érdemes.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20212) horsefeather


horsefeather
csendes tag

Akkor a 11.9 tokéletes a 4870 mellé ??

minden jó vele? minden játék ?? mert a BF3-ba mintha kis FPS csokkenést vennék észre.. a 12.6-al szemben .. de a 12.6 meg játszás kozben "illesztoprogram leállt majd helyreállt" uzenet jott..

(#20213) #93794560


#93794560
törölt tag

A HD4xxx-es sorozatú kártyákhoz egyértelműen a 10.4-es a legutolsó, 100%-ig kompatibilis driver. A 10.5-östől fölfelé megváltoztatták az OpenGL kiterjesztések kezelését, és néhány játék hibával kiléphet. A 4000-esekhez a 10.4-es a legjobb, leggyorsabb, legkompatibilisebb. Én 4670-essel használtam.

(#20214) horsefeather


horsefeather
csendes tag

ja elhiszem én de azzal meg a BF3 nem megy .. :/

(#20215) #93794560 válasza horsefeather (#20214) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a Cataslyst driverek sajátossága. Ami az egyiknek jó, az a másiknak nem, és így tovább. Az meg már kész röhej, hogy minden játékhoz más drivert kelljen használni. Amíg az AMD-nél képtelenek egy normális drivert írni, addig mindig is ez lesz a helyzet, és minden második hozzászólás a driveres problémákról fog szólni.
Talán nem véletlen, hogy nv-s drivertopik nincs. Ami volt, az pedig eltűnt a múlt homályában, mert nagyobb driverhibák híján nem volt rá szükség. Ami kisebb probléma néha adódott, azt gyorsan orvosolni lehetett.

(#20216) Jakuu válasza Plazmacucci (#20208) üzenetére


Jakuu
őstag

Jo lett volna latni a tobbi adatot is, de ez szinkronhiba lesz szvsz.

(#20217) eladohardver válasza #93794560 (#20215) üzenetére


eladohardver
őstag

Nem semmi, maga hasonlóan látja a helyzetet mint én... Másik topicban meg rózsaszín felhőben van pár user ahogy látom... ömlengenek, milyen hibátlanok az AMD-driverjei:)) :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#20218) Jakuu


Jakuu
őstag

Amugy csak hogy lasd mirol beszelek.
A ket kepen latni fogod az ertekeket, ahogy atallitottam a monitor frekvenciajat a film bitratajahoz.
A film 23.976-s es lathatod, hogy 72Hznel nincs allando FPS ingadozas (mint irtam 24FPS/72HZ aranya az jo)
Ellenben 75Hznel a lejatszas azonnal nem jo, mert annak a beallitasnak a 25FPS-es film lenne a tokeletes.
Lathato is a vonalak azonnali megvaltozasan.


Amugy meg lehet valamit tudsz allitani az MPC-n belul,ami jobb lejatszasti eredmenyt hozhat mert van sync lehetoseg az options/playback/output/directshow video legordulo menuben.
Mondjuk en az Enchanced Video Renderer (custom presenter) beallitast hasznalom es az Alternative Vsyncet sem kell bekapcsolnom, ami esetleg nalad segithet.

http://xhmikosr.1f0.de/mpc-hc/

Mindenesetre belinkelem neked meg a legujabb MPC-k letoltesi helyet is, mert a hivatalos oldalukon egy nagyon regi verzio szerepel, ami mar kb ezer hibajavitason ment keresztul.
Bar keltem lejatszohiba lenne, mert a display stat nalad mast jelez, de ettol meg ez is segithet, ha jo renderert valasztasz.

(#20219) #93794560 válasza eladohardver (#20217) üzenetére


#93794560
törölt tag

Örülök, hogy egyformán látjuk a helyzetet. Nem lehet hibáztatni a Radeon hívőket, hiszen akik megszerették a kártyájukat, nyilvánvaló, hogy kiállnak mellette. Csak én azt vettem észre, hogy sokan inkább struccpolitikát folytatnak, azaz a homokba dugják a fejüket, amikor a driverekről van szó. Mert itt csak a driverek hibájáról van szó, a Radeon kártyák hardverileg jók.
A két márka driverei közt az az egyik nagy különbség, hogy az AMD-nél külön, komponensenként is lehet telepíteni az összetevőket, amik nem megfelelő kombinációjával hibát lehet előidézni. Másik hibaforrás lehet, a NET keretrendszer alkalmazása a CCC-hez. Emiatt sok dolog megfelelő együttállása szükséges a hibamentes működéshez. S aki nem tudja, hogy mit hogyan tegyen föl, és mit mivel használjon együtt, az könnyen szívhat vele. De ha mindent jól is teszünk fel, akkor sem használható az adott driver a legtöbb játékhoz anélkül, hogy ne kellene egy másikra cserélni.

Az Nvidiánál pont ezek miatt van egy majdnem "All in One" drivercsomag, aminek az összetevői megfelelően vannak összeválogatva, mindössze csak opcionálisan ki lehet választani, hogy az adott összetevőt telepítjük, vagy nem. Másrészt a driver kezelőfelületéhez nincs szükség NET keretrendszerre, az anélkül is működik.

Ezek a különbségek adódhatnak eltérő üzletpolitikából, esetleg eltérő tervezői gondolkodásból, de én úgy gondolom, hogy a külön összetevős telepítés, és a Control Center a legnagyobb lehetséges hibaforrás az AMD-nél. Amikor bevezették, akkor sem igazán értettem, hogy miért a NET keretrendszer-függőséget választották, holott 2004 végéig a Radeonoknál is Control Paneles megoldás volt a kártyák finomhangolására, amihez nem kellett NET keretrendszer, ugyanúgy, mint a NV-nél.

Az AMD hívőknek írom, hogy ezzel a hozzászólással nem volt célom fikázni, és leszólni a márkát, aki esetleg így érzi, akkor sajnálom. Ez itt az én privát véleményem, és igyekeztem korrekten, trollkodás nélkül leírni.

[ Szerkesztve ]

(#20220) vlevi válasza #93794560 (#20219) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a Control Center a legnagyobb lehetséges hibaforrás az AMD-nél."
Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Engem is a rosszullét kerülget, amikor be kell menni a CCC-be, annyira szutyok. De kénytelen vagyok elviselni, mert a videókártya hardveresen tényleg jó. Valahogy, amikor kártyacserére adom a fejem, az Nvidia mindíg le van maradva egy kicsit, lehet, csak azért, mert rosszkor cserélek kártyát? De pl. az ATI 7770 helyett nem tudom melyik NVidia kártya felelne meg ár-teljeseítmény-fogyasztás terén?

(#20221) Queen123 válasza vlevi (#20220) üzenetére


Queen123
csendes tag

pl. az ATI 7770 helyett nem tudom melyik NVidia kártya felelne meg ár-teljeseítmény-fogyasztás terén?

Nagyon egyik sem... max GTX650 Ti.

[ Szerkesztve ]

(#20222) #93794560 válasza vlevi (#20220) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én sem nagyon tudom, hogy melyik AMD melyik NV-nek felel meg. Az eltérő időben történő megjelenés sok mindentől függhet. Volt olyan időszak, amikor az NV kártyák az Nvidia elkényelmesedése miatt jelentek meg később, máskor azért, mert új irányba akarták vinni a fejlesztést.

De a driverek tekintetében ez mindegy is. Ha valami korrekten működik, akkor a miértjét nem firtatom.

(#20223) norbi0604 válasza #93794560 (#20219) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ez teljes mértékben így van, konkrét példákkal alá tudom támasztani, hogy más-más (régebbi-új) játékok csak más-más driverekkel hajlandoóak problémamentesen és frusztráló hibák nélkül futni. Mégse cserélném le a AMD-ATI kártyát NV-re, tekintve, hogy az AMD sokkalta pénztárca kímélő és tényleg jó komponeneseket gyárt az árazáshoz képest. Intel-Nvidia vonalon majd akkor gondolkozok el ha nagyon sok pénzem lesz. Jó, mondják sokan, hogy hósszútávon az AMD és Intel CPU-k vagy akár AMD-NV chipes kártyák kompenzálják egymást (pl. az AMD többet fogyaszt, magasabb a teljesítményfelvétele...) de ez erősen kihasználtság és "hardverkörnyezet" függő is lehet. Engem még nem győzött meg a sokkal drágább Intel-NV páros. :R

(#20224) colin81


colin81
tag

vga drivert frissítettem HD 4830 12.6 és azóta ezt írja a gép

kdbsync.exe működése leállt
A program helyes működése hiba miatt megszakadt. A Windows bezárja a programot és értesíteni fogja önt,ha megoldást talál a problémára.

(#20225) vlevi válasza Queen123 (#20221) üzenetére


vlevi
nagyúr

"GTX650 Ti"
Gyorsan utánanéztem. Hát, igen, tesztek alapján kábé. Valamivel erősebb, mint a 7770, de drágább is. A nem Ti jelölésű GTX650 kártyák viszont sokkal visszafogottabb eredményeket produkálnak a Techpowerup tesztjeiben.

(#20226) lemusz


lemusz
addikt

Csodálkozva tapasztaltam, hogy valamilyen oknál fogva ismét jó az Ati Tray Tools a gépemhez. Korábban valami nem tetszett neki a driverrel kapcsolatban (12.6-om van a HD4850-hez, Win7-32bit) és mint utána olvastam írták is, hogy 2012.02-es driverektől kezdve nemigen ment jól, hisz a legutolsó ATT update is 2011 vége felé volt kb. Egy szó mint száz, most tökre happy vagyok, sokkal több beállítási lehetőség van benne, mint a CCCben és kevesebb ramot is foglal, gyorsabban is töltődik be rendszerindulásnál. Ettől függetlenül kérdezném: Van még rajtam kívül olyan elvetemült, aki használja akár XP-n, akár Win7-en? Illetve Win8-on működik vajon?

(#20227) Visormail válasza lemusz (#20226) üzenetére


Visormail
addikt

Én is használom, win7 x64, 4850, 12.6 legacyval (ccc kivéve az automatikus indulásból), de ezen a rendszeren nem játszok. Az att (még egy régebbi 1.6.9.1472 beta) azért van fent mert abban van a kártya beállítva kis teljesítményre 160/500MHz 0,990V venti28% (állandó kiterjesztett asztal mellett). Win8-on még nem próbáltam ki, játékok közül már régen se szerette mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20228) bozont válasza #93794560 (#20219) üzenetére


bozont
veterán

Na jó, de akinek a windows frissítés nincs kikapcsolva annak a .Net is folyamatosan frissül, ennek nem kellene problémának lennie. És most én sem fan-ként írom, de nem nagyon volt komoly problémám driver téren. Eddig 4870-et használtam 12.4 driverrel és minden játék hibamentes volt, több régebbi játékot is beleértve. A telepítés sem olyan bonyolult, az express feltesz mindent, aki nem ért nagyon hozzá használja ezt az opciót ne matasson máshol. De igazából a custom telepítés sem egy túl bonyolult dolog azért. Én mindig úgy telepítek, hogy előbb alaphelyzetbe állítom a CCC-t, aztán törlök mindent, újraindítás és telepítem az újat. Semmi problémám nem adódott még ebből szerencsére. Két hónapja van 7770-em, az is nagyon jól megy, igaz ahhoz már egyből a 12.11 beta ment fel (win7 és 8 alatt is).
Nem azt mondom, hogy nincsenek hibák, mert vannak (CF terén bőven van még mit fejleszteni pl, vagy most ez a 12.6 legacy sem tűnik jónak, ez win8 esetén lehet nagyobb probléma), de érdekes hogy az elmúlt 3-4 évben nálam nem volt komoly probléma.
A CCC-t meg csak telepítéskor indítom el egyszer, amikor beállítom, aztán nem látom többet.

(#20229) Plazmacucci válasza Jakuu (#20218) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát úgy látom tök mindegy mit állítok, nekem nem lesz szép egyenes a két vonal, marad cikcakkos. A képfrissítést meg nem tudom állítani, 1080p-ben dolgozok, a monitorok itt csak 60Hz-et tudnak, marad ez. Beletörődök :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20230) Jakuu válasza Plazmacucci (#20229) üzenetére


Jakuu
őstag

Ezert mondtam, hogy szerezz egy 29.97-es filmet es azon is csekkold le. Ha ott jo a lejatszas, akkor talan meg szoba johet valami szoftveres megoldas. Annak a formatumnak elmeletileg nem szabad lagolnia 60Hzen.
Ezzel legalabb lelehet szukiteni a problemaforrast.

(#20231) lemusz


lemusz
addikt

Hát nem tudom. Minap nekem is laggolt valamelyik HD film, nagyon rágtam magam miatta, míg nagynehezen rájöttem, hogy nem valami spéci vga beállítás a ludas, hanem a monitor képfrissítés. 75Hz-en akartam 24 fps-es filmet nézni, nagyon szar volt (75/24=3.125). 72 Hz-en lett volna a legjobb (72/24=3), de azt meg csak egy kisebb felbontáson tudta volna a moncsi, így aztán 60-ra tettem és sokkal élvezhetőbb lett (60/24=2.5).

(#20232) Plazmacucci válasza Jakuu (#20230) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most már biztosra veszem, hogy a tévém nyomorék. A 60Hz-es monitoromon (LG Flatron) minden oké.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20233) Jakuu válasza Plazmacucci (#20232) üzenetére


Jakuu
őstag

Kisebb frekit se tud a tv ? Az uj lcd TV-k peldaul tudjak a 24Hz-et is.
Megprobalnam ugy is csak az ellenorzes celjabol, hogy csak a TV-t hagyod aktiv allapotban a monitort nem es a TV-n mint elsodleges kijelzon, az osszes lehetseges frekin vegigprobalnam, mennire lagol ugy.

Esetleg azt is megprobalhatod, hogy pl DVI-n keresztul csatlakoztatod nem HDMI-n, mert mar olyan problemval is talalkoztam, hogy mig az egyiken jo volt, a masikon nem a megjelenites.
Amugy megrokonyodnel ha latnad, nalam egy regi analog TV van a HDMI-re csatlakoztatva (mivel az analog s-video vagy RCA megszunt az uj VGA-kon) egy LKV636 kinai atalakito csodaval es meg azzal is osszetudtam hozni a hibamentes mukodest. :D

(#20234) lemusz


lemusz
addikt

Auslogic Boost Speed azt írja AODDriver 4.1 meghibásodott. Eszközkezelőben lehet rátalálni a rejtett eszközöket bekapcsolva. Mi lehet ez? Kapcsolatban lehet azzal, hogy tuningoltam a VGA-t és 3dmark06 device lost hibával kilépett? Mit kezdjek vele?

(#20235) Plazmacucci válasza Jakuu (#20233) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg mielőtt feladtam volna, kipróbáltam az össze media playert ami csak eszembe jutott. Képzeld Splash Pro-val kép hang szinkronban, mikrolaggoknak, akadásoknak nyomuk sincs. Én ezt kurvára nem értem, de most boldog vagyok :D Idáig MPCHC-t használtam, de most csalódtam benne. Most pedig megnézem a Stallone féle Judge Dredd-et hádéban :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20236) #93794560 válasza bozont (#20228) üzenetére


#93794560
törölt tag

A legtöbb probléma a 10.4 utáni driverekkel mindig az OpenGL-t használó játékoknál voltak, mert megváltoztatták a kiterjesztések kezelését, mivel az új kártyák többet tudtak kezelni. Épp ezért volt baj, hogy a régi kártyákhoz is az új drivereket ajánlotta az AMD, mert azzal a régi OpenGL szabványt használó game-ek nem mentek. A 12.6-os Legacy pont ezért született, mert abban az OpenGL kiterjesztések még a régi szabvány szerint vannak benne, és ezért csak a régi, tehát HD5000-es előtti kártyákhoz használható. A Legacy előtt a sima driverekkel is mentek a VGA-k, csak aki nem használt régi szabványú OpenGL-es játékot, az nem is futott bele hibába, így azt gondolhatta, hogy a driver mindenhez jó. Pedig nem így volt. Aztán amikor jöttek a problémák, az AMD talán pont ezért, meg az elavuló régi VGA-k miatt, szétválasztotta a termékvonalak támogatását, és kialakította a régi kártyákhoz a Legacy drivert, míg az újabbakhoz marad a hagyományos.
Nem tudom, hogyan oldották meg programozásilag, de az NV-nél egy driver alatt van minden diszkrét VGA, és minden OpenGL-es game megy rajta, mind a régi szabványú, mind pedig az újabb. Az AMD-nél sem esne olyan nagyon nehezükre egy olyan driver telepítőt elkészíteni, ami telepítés előtt megállapítja a VGA-ról, hogy régebbi, vagy újabb architektúrájú, és az ahhoz való driverfájlokat teszi föl.

De mindegy is! Ez így is, úgy is örök téma lesz. Így aztán mindenki marad annál a VGA-nál, ami neki bevált.

[ Szerkesztve ]

(#20237) Jakuu válasza Plazmacucci (#20235) üzenetére


Jakuu
őstag

Azert mert az lejatszo egy szoftveres algoritmust hasznal, olyat amilyenrol mar beszeltem. Viszont ne csodalkozz majd ha azzal meg grafikai gliccsekkel fogsz talalkozni.
Raadasul nem lesz termeszetes a mozgas, hanem ugynevezett fluid, tul folyekony , vagy ahogy masok nevezik szappanopera effect is elofordulhat, mivel az algoritmus tobb kepkockat renderel le es jelenit meg az alaphoz kepest es az eredeti kepkockak koze ujakat szur be. Igy mondjuk a 25FPS akar lehet otven vagy meg tobb kepkocka is.

[ Szerkesztve ]

(#20238) Plazmacucci válasza Jakuu (#20237) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az nem baj, most végig tudtam nézni egy filmet úgy hogy nem kerülgetett közben a sírógörcs :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20239) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

CPU: Intel P4 3Ghz
RAM: 2* 1Gb DDR 400Mhz
GPU: Ati 9550
Win7-en Need for speed prostreet indul de nagyon szaggat mi a gond??? val segítség... thx
Valmint vennék egy erőssebb karit, erről mit tudnátok mondani:
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/gigabyte/radeon-hd4650-1gb-128bit-ddr2-agp-r465d2-1gi-p38249088/termek-leiras.html#properties

[ Szerkesztve ]

KK

(#20240) Plazmacucci válasza mr.krizsi.69 (#20239) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Játsz 3-4 évvel régebbi játékokkal. A számítógéped korához illő repertoárból válogass.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20241) Sanyi19 válasza mr.krizsi.69 (#20239) üzenetére


Sanyi19
őstag

A Pro Street nem szereti az 1 magos processzorokat, szóval nem nagyon elég hozzá egy kártya csere, akkor is akadni fog.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20242) vlevi válasza mr.krizsi.69 (#20239) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, hogy teljesen egyértelmű a dolog, de ez a konfig már igencsak idejétmúlt. Sajnos.
Hardveraprón érdemes lenne szétnézni, és egy core2duo félkonfigra lecserélni. Vagy biztos vannak, akik AMD vonalon is tudnak hasonló alternatívát ajánlani.
Ebbe a gépbe kár videókártyát venni. 4650-et meg végképp nem. Az igaz, hogy sokkal többet tud, mint a 9550, de ha egyszer lecseréled az alaplapot, akkor megint a VGA lesz a szűk keresztmetszet. Nekem volt egy hasonló gépbe (P4 2.8GHz) egy 4670, hát végülis a Race07, GT Legends ment rajta átlagos részletességgel, de szerintem a Need For Speedhez igencsak halovány lesz. Ha jól emlékszem, próbáltam annak idején az NFS Most Wantedet, azzal még nem volt gond, de az NFS Carbon már játszathan hulladék volt.

(#20243) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

Az Nvidiám mégmielött be döglött futott szépen (ne szaggatott, nem volt lassú) 30fps fix volt.... :F

KK

(#20245) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Nem tudja valaki, hogy ez mitől van?
Nincs húzva a kártya. Az összes menüpontnál csak igy látszanak a karakterek.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#20246) Visormail válasza Jakuu (#20233) üzenetére


Visormail
addikt

Az miféle kínai átalakító csoda? Nem marha drága véletlenül (ha jól tudom ehhez aktív átkonvertálás kell amihez elektronika is kell)? Tudsz róla valami linket?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20247) choco01


choco01
addikt

Mitől van ez: "Catalyst Control Center: Host application működése leállt" Dell Inspiron 7520 vga: van egy inteles hd4000, meg egy Ati Radeon HD7730..fura is hogy nem minden játéknál meg a hd7730 de amíg jó volt a catalyst addig se lehetett normálisan hozzá rendelni,az ati vga-ról se hőmérséklet, működési adatok se jelennek meg.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#20248) Jakuu válasza Visormail (#20246) üzenetére


Jakuu
őstag

A rendelesem 8k korul volt ugy hogy meg kellett vennem 1500-ert a tapot hozza, mert amerikai szabvannyal arusitottak, ami nem volt jo, mivel mas konnektorokat hasznalunk.
Ha jol emlekszem valami 40 dollar kornyeken hozattam be kinabol ami ugy 1,5 het alatt ide is ert.
Ha jol emlekszem tipusszamra ez a konverter volt az mivel a dobozon ez nincs feltuntetve.
http://www.hdmi.info/LKV381-HDMI-to-Composite-S-Video-Converter.html

Mondjuk lehet mar nem gyartjak, mert a honlapjukon mar csak ujabb tipust talaltam ennel.
Sokaig kerestem megfelelo konvertert a neten ez volt a legolcsobb es az arahoz kepest szamomra meglepetes volt az, hogy minosegeben nem volt annyira rossz, mint amire szamitottam. Csak a szinekhez kellett kicsit nyulnom a VGA driverben mert a sarga es piros atmenet az analog TVn nem volt ugyanaz mint amit a monitoron lattam, de egy nilimalis bealitas valtoztatassal, szinte eszrevehetetlenne teheto volt a kulonbseg.
Szerintem nem vol rossz vetel, ahhoz kepest, hogy a jobb konverterek ennel sokkal dragabbak, tobb mint ketszer tobbe kerul , mint ez a konverter.

[ Szerkesztve ]

(#20249) Jakuu


Jakuu
őstag

Amugy pedig Boldog Karacsonyt es Kellemes Unnepeket kivanok, minden ATi illetve mas VGA-t hasznalo felhasznalonak, sot mindenkinek, meg azoknak is akik semmilyen VGA drivert nem hasznalnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#20250) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

köszi. Viszont kívánom!

KK

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.