Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20651) hackeeeee válasza radi8tor (#20649) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+ van még egy megoldás rá. Ki kell venni autó indításból.

Véleményem szubjektív...

(#20652) InfiniteReality válasza Jakuu (#20572) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett:) Én csak arra gondolok, hogy tökmindegy milyen kártya, nyilván a driverrel magával van a gond. Viszont, hogy a problémát megoldják az eltérő felépítésű kártyák miatt máshogy kell belepiszkálni a driverbe (szerintem - ezt állítom). Tehát ha AMD-ék felkiáltanak, hogy HEURÉKA, ezt-meg-ezt-meg-ezt módosítva mondjuk 5-10%-ot sikerül kicsiholni a GCN architektúrából, ennyivel javul a frame rendering eltérés, akkor ez önmagában nem garantálja, hogy 6-os (még nem GCN) kártyáknál is megtörténik ez a csoda. Ott lehet (nem tudom, csak feltételezem!), megint máshol kell megpiszkálni, hogy ugyanazt a zavaró jelenséget kiküszöböljék. És itt jön képbe az eltérő architektúra...
"Elrontani" valamit könnyebb, mint kijavítani. Ráadásul azt is tudom, hogy ez nem újkeletű probléma, elolvasva az itt linkelt angol nyelvű cikket az is bennevan, hogy az nvidia már kb 2 éve felfigyelt erre az akkor még csak bimbózó problémára, és ők folyamatosan úgy fejlesztik a drivereiket, hogy ez a jelenség ne legyen számottevő.
Az AMD ebből a szempontból le van maradva, eddig azon dolgoztak, hogy minél több frame-t minél jobb minőségben pumpáljanak ki. S most mint egy csipkerózsika ki felébredt álmából elkezdtek dolgozni ezen is. Persze miután elég sokan felhívták a figyelmüket erre a problémára (ami az újabb architektúrához egyre jobban passzoló driverekkel 1x csak nagyon előjött - ahogy Te is írtad hogy egy driver csere után tapasztaltad erősen).

Ez a frame rendering idő, illetve ennek az ingadozása, olyasmi mint egy jitter. Tényleg elég zavaró, hogy egy játék megy mondjuk 100FPS-el, tényleg folyik, de meg-megakad.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20653) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali.

Az lenne a kérdésem, hogy a lent látható vga kártyához kell-e telepíteni a HydraVision-t az AMD oldaláról, vagy esetleg ez nem szükséges?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20654) radi8tor válasza Winnie The P (#20653) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor "kell" telepíteni, ha akarod használni azt a funkciót.

⭐ Stella

(#20655) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Most csak én vagyok a béna/vak, vagy a 13.1-ben az "Információ" fül alatt tényleg nincs legfrisebb driver keresés opció?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20656) Abu85 válasza VGYke (#20655) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy biztonsági kockázat miatt kivették. [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20657) #85552128 válasza VGYke (#20655) üzenetére


#85552128
törölt tag

Gyorsabb voltál. :D

[ Szerkesztve ]

(#20658) Winnie The P válasza radi8tor (#20654) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen a segítséget.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#20659) VGYke válasza Abu85 (#20656) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Már majdnem elkezdtem újratelepíteni, hát ha ott csesztem el valamit :R

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20660) hackeeeee válasza Abu85 (#20656) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És most a driver telepítés végesztével fel is ajánlja, hogy iratkozzunk fel a hírlevélre.

Véleményem szubjektív...

(#20661) Abu85 válasza hackeeeee (#20660) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, ez stratégia. Azt akarják, hogy több AMD-s hírt kapjatok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20662) VGYke


VGYke
addikt

Még senki nem találkozott azzal hogy hivatalos helyről történő letöltésnél, 3 ugyanazon Catalyst Software Suite letöltésből 3 különböző méretben érkezik meg a fájl? Most próbából letöltöttem ismét, méret: 146 MB (153 576 028 bájt), holott a "jó" fájl: 146 MB (153 584 192 bájt). Igaz, lejön 30 feletti Mbps-el, azaz kb. 50sec alatt. Ez mitől lehet?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20663) radi8tor válasza VGYke (#20662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Memória hiba is okozhat CRC hibát.

⭐ Stella

(#20664) -Solt- válasza Abu85 (#20661) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi meg azt akarjuk, hogy több AMD-s JÓ hírt kapjunk! :))

www.smart-bus.hu

(#20665) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!
Valakinek esetleg olyasféle üzenet Win7 üdvözöljük felirat után h figyelem letiltott egy monitort/megjelenítő eszközt ami képes a hang továbbitására? beállít? mégse? ez az üzi csik jön fel?:D Eddig ilyen nemvolt...
moncsi hdmi-n csatlakozik a kártyával..Asus dcuII 7870 V2 TOP, esköszkezelőbe semmisincs kérdöjellel vagy felkiáltóval..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20666) #16729600


#16729600
törölt tag

Az istennek se tudom feltenni a 13.1-et mindig ezt a hibaüzit dobja fel a napló ( win 8 64,HD 5850 ) A telepítés lefut 3mp alatt :)

finalstatus>Végső állapot:</finalstatus>
<versionofitem>Tétel verziója:</versionofitem>
<size>Méret:</size>
<bytes>Mbyte</bytes>
</resource>
<error><msg>Illesztőprogram telepítés: az illesztőprogram-csomag nem ad meg hardverazonosítót</msg></error></monetreport>

[ Szerkesztve ]

(#20667) - = Zk = - válasza Abu85 (#20656) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"biztonsági okok"?...
pl? :D.... véletlenül frissítek,vagy mi? :DD

szerk.
igen, elolvastam a cikket ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20668) Jakuu válasza - = Zk = - (#20667) üzenetére


Jakuu
őstag

Inkabb az hogy automatan. Marpedig ha mas szofter "hazudja" oda magat, akkor maris johet a frissites helyett valami mas. :D

(#20669) - = Zk = - válasza Jakuu (#20668) üzenetére


- = Zk = -
félisten

CCC-be "belehazudja" magát vki més progi, oldal stb?
érdekes lenne a "hát ezt meg hogyan..?" kérdés egy win reinstall közben :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20670) Jakuu válasza - = Zk = - (#20669) üzenetére


Jakuu
őstag

Hogyan ? Ugy ahogy megfertoztek nem olyan regen a windowst is az update reszen keresztul.
Ezekszerint te nem emlekszel par honappal ezelotti Windows update fertozesrol ? Na az ugyanigy mukodott.

http://news.cnet.com/8301-10805_3-57447277-75/flame-virus-can-hijack-pcs-by-spoofing-windows-update/

[ Szerkesztve ]

(#20671) - = Zk = - válasza Jakuu (#20670) üzenetére


- = Zk = -
félisten

semmit nem hallottam/olvastam róla..... :F
azigen

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20672) - = Zk = - válasza plekk (#20630) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, neked sikerült megoldani ezt az OpenCl-es humbukságot? :U
nekem ma kezdte el.... :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20673) Chapel válasza Abu85 (#20656) üzenetére


Chapel
addikt

Hmm..nálam ha rákattintok akkor kiírja hogy a jelenlegi verzióm 2005 januári...majd miután rákeres ki is írja hogy rendben van, ez a legfrissebb..khm :U
Egyedi anomália lenne? (az új 13-as drivert még nem raktam fel.)

Korábbi kérdésem továbbra is áll, de látom másnál nem gond a sűrű kalibrálás. Ha ki lehetne nyerni valahogy a bekalibrálit profilt az csoda lenne. Én már rohadtul unom a driver/vga csere esetén a kötelező kalibrálást, mind pénz és energiában :(((

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20674) jano_77 válasza Chapel (#20673) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én annak idején mikor megvettem a monitoromat - tavaly decemberben - kalibráltattam és kaptam egy saját színprofilt, amit hozzá rendeltem a windows-hoz és ez megmarad akkor is, mikor új drivert teszek fel, frissítek!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#20675) Abu85 válasza Chapel (#20673) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez normális. Az automatikus frissítés megszűnt. Mostantól a szerver, ami ezt intézte egy olyan üzenetet dob vissza, hogy ne kelljen frissítést felajánlani.

Én bekalibrált profilt használok, és a driver frissítése nem bántja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20676) Chapel válasza Abu85 (#20675) üzenetére


Chapel
addikt

Látom ez a kalibrálás nem gond másnál. Akkor én nem vágok valamit... :F
Új driver esetén Ti mit un/installáltok? Komplett minden, vagy csak ccc?

Van valami spéci mód vagy csak simán megjegyzi a színprofilt? Ha erre van megoldás az igen-igen örömteli lenne és ahogy látom van.

Jobban belegondolva, én nem a winnél állítom a színprofilt, hanem betölti magától (elég lassan vagy 1 p mire elér oda ált.) Vagy ccc-ben állítom át kézzel... mit kéne hol? :)

jano_77: gondolom ez egy file amit a megfelelő helyre kell másolni(?)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20677) jano_77 válasza Chapel (#20676) üzenetére


jano_77
nagyúr

ITT olvass utána, részletesen le van írva minden szájbarágósan. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#20678) Chapel válasza jano_77 (#20677) üzenetére


Chapel
addikt

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20679) #85552128


#85552128
törölt tag

Ahogy nézem az AMD a legacy HD2000/3000/4000 kártyákhoz is kiadott egy 13.1-es catalyst meghajtót, bár azt írják alig változott valami.

[ Szerkesztve ]

(#20680) Giii


Giii
senior tag

Hy! Gta 4 jellegű problémám lenne.Feltelepítettem,de valahogy nem produkál stabil 25 FPS-t a játék.AMD 1055T+8Gb Ram+ Club3D 6970 Coolstream. Rengetek,ismétlem rengeteg beállítást kipróbáltam lépésről-lépésre.Már szinte beleőrülök a sok állítgatásba. Stagnál 23 FPS-en a játék. Most a legujabb driver van fent.(elötte is ugynez a problémám volt). Akinek ötlete van,hogy a catalystal az írjon,mert szeretném újra elővenni eme remek rockstar játékot.Elöre is köszönöm!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#20681) Sanyi19 válasza Giii (#20680) üzenetére


Sanyi19
őstag

Rakd fel az 1.0.4.0 vagy az 1.0.7.0 patchet.
Árnyék off, forgalom, látótávolság stb 20.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20682) Giii válasza Sanyi19 (#20681) üzenetére


Giii
senior tag

Kipróbáltam! :) forgalmat 45-re vettem vissza és a látótávolságot is 45-re.. árnyék ki stb... filmszerűen fut a játék. Stabil 30-35 FPS! tesszelecáióra szükség van am? Kapcsoljam ki a catalystba vagy AMD optimalizált és ugye van még a 2x-64x-ig. Mit ajánlasz. Köszi a segítséget a GTA-ért! :) Hálás vagyok neked!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#20683) Sanyi19 válasza Giii (#20682) üzenetére


Sanyi19
őstag

Catalystba én semmit nem állítottam. View Distance 20, Detail Distance az mehet 100-ra, nem sokat lassít, Vehicle Densinity 20, minden más on, very high, high. Árnyék off. Nálam így full folyamatos, benchmark 60 átlag fps-t ír. 1440x900-as felbontás, s1156-os i3-540 4 Ghz-en, Sapphire HD7750 850/4800, Catalyst 13.2 beta jelenleg, de ugyanúgy fut a 12.11 beta-val és a 13.1-el direkt néztem.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20684) Giii válasza Sanyi19 (#20683) üzenetére


Giii
senior tag

Up!! a GCN kártyádért :) 1055T alapon 2,8-on ketyeg,de itt nem számít,mert iszonyatosra sikeredett a portolás.Turbo természetesen be van kapcsolva.Idönként CPU limit lép fel más játékoknál,de nem laggol semmi.... De egy tuningosabb lapot kell vegyek,merta mostani Giga GA-M68MT-s2 rev 3.1 és ennek a VRM-je csak 3+1-es.Catalytba a tesszelációt am kikapcsoltam,jelentősége itt úgy gondolom nincs.Mégegyszer köszi
Szép napot!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#20685) Sanyi19 válasza Giii (#20684) üzenetére


Sanyi19
őstag

:R Nincs mit! :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20686) choco01


choco01
addikt

Hello.!
Valaki megtalálta már a megoldást arra a hibára hogy az Ati CCC Választható grafikus kártya részén miért nem menti el a progi amit beírok neki..meg hogy 7730-as kari van a gépembe és közben a 12.11-es catalyst a 7750-est telepiti.(Dell Inspiron 7520 SE)
Köszi. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#20687) #67688960


#67688960
törölt tag

hello!
Az ahci driver jó lett a 13.1-be? Win7x64 -hez.
Próbálta már valaki?(az előzőt elszúrták)

[ Szerkesztve ]

(#20688) Bali27 válasza #67688960 (#20687) üzenetére


Bali27
addikt

MI volt a baj? Nekem igaz Win8-on, de tökéletes volt a 12.10. Tesztetem a szüz win8-at, és a z ahci driverrel, és a legtöbb eredmény javult. Lehet hogy csak uj win kellene ?

[ Szerkesztve ]

(#20689) #67688960 válasza Bali27 (#20688) üzenetére


#67688960
törölt tag

a gond a szokásos ahci probléma, elszúnak valamit és restart után kékhalál, jó sity-suty visszaállítom de akkor is utálom ezt

mindig ez van az amd-nél ha van új rendszer akkor csak azon jó minden :(
ami eddig túlságosan nem zavart, de a win8 nem jön be
akkor volt nagy gáz ez amikor még nem volt a winben alap driver se hozzá, és helyre se tuttad állítani könnyen mert törölte az egyetlen drivert a gépen

[ Szerkesztve ]

(#20690) Bali27 válasza #67688960 (#20689) üzenetére


Bali27
addikt

Hát sajnálom.. Az elején nekem se jött be a Win8.. Nagy win7 buherátor voltam..:D
De amióta van Win8, néhány dolgot kb 3 perc alatt beállítom amikor felteszem, és utána hozzá se kell nyulni... Sokkal de sokkal nyugodtabb vagyok azóta...:) A teljesítménye meg kiválló, a kezdőképernyőt meg kb 2 hét alatt ugy megszoktam hogy már sokkal jobbnak találom mint a sima win-es felületet.

(#20691) Tomix24 válasza Giii (#20682) üzenetére


Tomix24
addikt

Kár össze vissza állítani a Catalystet, Intel Proci-ra cserélj és megoldódott a probléma. Esetleg NV karira. Ezt a kettőt szereti a Gta4 (rossz programozás). Vagy butíts le mindent játék közben. Más nem segít, mert gyenge a géped. Ez a rövid igazság.

[ Szerkesztve ]

(#20692) wwenigma válasza Bali27 (#20690) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert mert a többi dolgot az eletbe nem talalod meg benne amit at kene allitani. Ipari hulladék.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20693) hackeeeee válasza wwenigma (#20692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az alapokat kell megszokni, hogy máshol vannak, tehát pl., hogy a vezérlőpulthoz nem pl. balra kell húzni az egeret, és kettőt kattintani, hanem jobbra kell húzni, és egyet kell kattintani. Sok dolog ugyan ott van, csak eljutni kell másképp oda. Megszokás kérdése.

Most ha valaki nem tud megszokni valamit, vagy mert Neki nem tetszik, azért nem ipari hulladék. Legalábbis az eladások száma nem azt tükrözi, hogy ipari hulladék.

Véleményem szubjektív...

(#20694) wwenigma válasza hackeeeee (#20693) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát de, azt tükrözi. :) Gondolod előkeresem neked de ez itt elég off.

Desktopra hulladék az UI, ez tény, touchra inkabb jobb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20695) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam az UT3 nem indul HD6450-el, a demo viszont megy. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20696) InfiniteReality válasza zoltanz (#20695) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És most az új legacy driverrel?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20697) jericho69


jericho69
tag

Nekem nem vált be a 13.2b driver. Far Cry 3-ban 60-65FPS-ről csinált 30-35-öt. Úgy látom maradok a 12.8-nál :U

(#20698) Visormail válasza #85552128 (#20679) üzenetére


Visormail
addikt

A win8 hyper-v és hardveres gyorsítás problémát sajnos ez sem oldotta meg, továbbra is vagy az egyik vagy a másik egyszerre a kettő nem. Valami részletes release notes-t se találok ehhez a 13.1 legacyhoz, valaki tudna linkelni ilyet mint amik régebben voltak? Illetve a legacy-kból a közbenső nem whql "béta" verziókat nem teszik sehol elérhetővé, vagy ezekből nincsenek is?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20699) InfiniteReality válasza Visormail (#20698) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem Legacyból nincsenek béta driverek. És sokkal ritkábban van frissítve, mint a "rendes" driver.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20700) zoltanz válasza InfiniteReality (#20696) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi. Nálam volt a bibi, megy, újratelepítéskor valami ini fájlt nem írtam felül.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.