Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20351) Sanyi19 válasza TeeJay (#20350) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ez alapján próbáltad? [link]

Mármint amit HookR írt, hogy nála működött. A tom's hardware fórumon egy Suat nevű tag írta le a módszert.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20352) InfiniteReality válasza Jakuu (#20348) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Biztos vannak benne hibák, nyilván nekem nincs pont az a játékom / programom, amiben hibát mutatna. Azt is tudom, hogy minden programban van legalább 1 hiba.
Azonban abban is többékevésbé biztos vagyok, hogy a telepítés sikertelensége az az általam említett dolgok miatt van. Leírom ismét mindet:

- pistike főzőtt Windowsa (lehet NORMÁLISAN is belennyúlni egy windowsba. Nem kell teletolni felesleges programokkal és driverekkel, de pl a javításokat igenis érdemes "belefőzni")
- feleslegesen Ultimate változat (sok embernek van, FELESLEGESEN. Nem tudom bizonyítani, de saját tapasztalatom alapján azonos konfigon is pl egy Professional változattal kisebb eséllyel lesz hibás a telepítés)
- tudom magyarországon élünk de a magyar Windows is sokszor probléma (ez nem a felhasználók hibája, hanem a program/driver íróké és a Windows nyelvi architektúrájának problémája)
- több víruskereső / antispyware / csoda optimalizáló / registry cleaner stb program együttes megléte és azok TSR programjának futása, ami valamit megakaszt (felesleges ennyi vacak a gépre - Microsoft Security Essentials oszt jónapot :) )
- nem frissített Windows és ezzel összefüggésben Windows komponensek hiánya (.NET framework)
- elavult egyéb driverek vagy azok hiánya (alaplapi / chipkészlet driver megléte / frissessége lenne a legfontosabb)
- ritkább esetben hardverütközés (pl a videokártya virtuális vagy valós megszakításán rajta "ül" egy másik hardverelem)
- nem frissített BIOS

Biztos van még, de így elsőre ennyi jutott eszembe.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20353) #85552128 válasza Jakuu (#20346) üzenetére


#85552128
törölt tag

Konkrétan nem egy alkalommal volt hogy utána csak csökkentett módban indult el a win, pedig előtte ment normál módban is a szabványos VGA driverrel.
A normál telepítő mindent eltávolít amit kell, teljesen felesleges cleanerekkel foglalkozni.
@TeeJay: Ez a profilos megoldás azért nem működik mert mobility kártyáknál nincs engedélyezve az Overdrive, mint opció nem is látszik.
Egyébként ha pár MHz-et lejebb is veszed nem nagyon fog látszani, mivel a csökkentett órajelű módban a feszültség is csökken és az ami jobban számít.

(#20354) Csaszykj válasza Csaszykj (#20342) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Update:

Tápot cseréltem, igaz nem márkásra, de erősebb áramot és ampert leadóra, és elsőre beröffent vele a kártya.
AGP HD3450-ről van szó. Igaz, lövésem sincs melyik drivert használja most a Win7, mivel tápcsere után a Win7 automatice felismerte a VGA-t, újraindítást kért, megtettem, s immár nyugodtabb lettem én is.

Jól gyanakodtam én a táphibára.

Eredetileg egy 300W-ossal üzemelt a VGA 4-5 hónapon át, s mint kiderítettem, a winyó is többet kér ám enni, amit beletettem, mint ami "megdöglött" és használtam.

Köszönöm a segítségetek. :R

PS: Aida64 és Furmark-ot azért ráengedek, bírja-e a terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#20355) InfiniteReality válasza Csaszykj (#20354) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A táp az utolsó amire az ember gondolni szokott... pedig a gép egyik legfontosabb része (ha gagyi, és egy áramingadozás / túlfeszültség miatt tönkremegy - viszi a gépet is. Egy márkásabb darabbal ennek kisebb az esélye).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20356) Csaszykj válasza InfiniteReality (#20355) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Már kora délután is erre gyanakodtam, hogy a tápos már gyengusz lesz. :R

Régebbi tuningos korszakomból eredően be is igazolódott a gyanúm. :B

Legalább tudom, hogy ha pénztárca engedi, egy normálisabb stabil áramot leadóra kell lecserélni ezt.

Lényegében ikertesóim netezős gépe, s a régi hőn szeretett Abit AI7-es 478as lapom.
3,0Ghz P4 HT - 2*1GB Kingstone 400Mhz - Samu HD200IJ - Sapphire HD3450 512M kombó - Win7 32bit
Néha egy kis CS Source és Sims3 futtatására tökéletes, míg az öcskös ki nem növi :DDD

(#20357) TeeJay válasza Sanyi19 (#20351) üzenetére


TeeJay
félisten

igen próbáltam de nem jött ki az a sor amit ott írtak
így nem tudtam semmit módosítani abban az xml fájlban :(
:U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20358) Jakuu válasza #85552128 (#20353) üzenetére


Jakuu
őstag

Konkretan ez nem igaz. A Cleanert csokkentett modban kell elinditani, mivel rendes modban a windows nem engedi a torlest.
De megegyszer leirom, nem torol semmi olyat, ami mashoz tartozik. A tobbi csak nagy handabanda, ezert sem tudsz egy egyszeru kerdesre valaszolni, hogy meseld el, miket torol a program, amiket nem kellene szerinted, mert csak a demagog magyarazatot erolteted a Cleanerrel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#20359) Bali27 válasza Jakuu (#20358) üzenetére


Bali27
addikt

Én kb 5 fajta clenaert használok amik egyessével is sokkal több registry bejegyzést és szemetet törölnek mint a CClener(Ezt már nem is használom mert gengusnak tartom). Az újabb progikkal semmi baj sincs, és mindegyik után tökéleteen megy az Oprendszer. Wise Care 365 a legjobb szerintem és az Advanced System care

(#20360) Jakuu válasza Bali27 (#20359) üzenetére


Jakuu
őstag

Most mi azert nem a hagyomanyos registry cleanerekrol beszeltunk, hanem a direct driver eltavolitasra specializalt Driver Sweeper -rol.

(#20361) Muerte válasza Bali27 (#20359) üzenetére


Muerte
addikt

Win7-ben több kárt tesz mit hasznot az Advanced System Care...Valamikor mikor még az XP dívott akkor volt értelme használni,de win7-hez totál felesleges, ugyanis az saját magát jobban karbantartja mint akármelyik segédprogram.

[ Szerkesztve ]

(#20362) general


general
addikt

régóta küzdök egy problémával, amit azóta sem oldottam meg, beírom újra, hátha valakinek támed hasznos ötlete!

a konfigom - hasonlóan egy imént hozzászólól kollegához - elég régi, sokat kibírt, de egyelőre nem tudom lecserélni, szóval ne az legyen a megoldás, hogy cserélj konfigot, az ilyen tanácsot köszönöm, nem kérem. :)

Abit IC7
P4 Northwood 3.0 Ghz
2x1 gb ram
Sapphire Ati 3850 agp 512 rammal
350w FSP táp, 2 db vinyó

a probléma tömöre annyi, hogy Win 7 alatt gyakorlatilag folyamatosan fagy, ha bármilyen vga-t használó dolgot elindítok... filmnézés, játék, még a Youtube-ra is így reagál, kiakad a kép, elsötétül/átmegy színes homogénbe, durva zúgó hang mellett lefagy az egész cucc... néha reset-tel sem indul újra, csak kikapcsolni tudom!
a másik állandó jelenség, ha nem fut alkalmazás, csak netezek, vagy idle a gép, akkor állandó jelleggel bevillan, sötét, majd visszajön a kép, és kiírja, hogy " a képernyőillesztő szoftver nem válaszolt, majd helyreállt..."
ez mégis mi a búbánat?
XP alatt ilyet sosem csinált, bár az is érdekes, hogy most újrahúztam, és a friss rendszer is lefagyott már hasonlóan kétszer is, filmnézés közben, pedig eddig soha (XP alatt, ismétlem).

van ötletetek, hogy mitől lehet? főleg a Win 7 alatt borulok ki, mert így nem tudok váltani rá, amíg ez a konfig van.
2 képernyő van beüzemelve egyébként, egy normál tft monitor és egy 37" lcd tv. érdekes, és ezen el is gondolkodtam, hogy lehet, hogy ezt nem bírja valamiért, tudniillik amikor a 2 képernyős beállításokkal vacakoltam, melyik legyen jobb és baloldalt, felbontás, stb, akkor mindkét oprendszer alatt lefagyott, Win 7 alatt folyamatosan!

többféle Catalystot is próbáltam, hotfixet természetesen, ami eddig stabilan ment jóideig - 11.3 -, most XP alatt az is fagyott.
Intel chipset driverből legfrisebb van fent.

bocs, hogy hoszzú voltam, és kösz annak, aki elolvasta! :R

ötlet?

(#20363) Tomix24 válasza general (#20362) üzenetére


Tomix24
addikt

Hardveres a gond 99%. Új konfig.. :D :D :D
Vagy alkatrészenként próba(más alkatrészekkel/kölcsönbe akár) friss win7-el terhelve.

[ Szerkesztve ]

(#20364) Visormail


Visormail
addikt

Win8-on 12.6 legacy for win8 catalystbe kb semmilyen beállítás nincs amik win7en még megvoltak az arra való 12.6 legacy-val. Nincs monitorra, tv-re, szoftver/hardver információkra, overdrive, stb vonatkozó fül csak a sima energiaellátás és a cpu energiaellátás fül van meg az előbeállítások. Ez normális? (A drivercsomag teljes telepítéssel ment fel.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20365) Jakuu válasza general (#20362) üzenetére


Jakuu
őstag

Az hogy regen nem csinalt hibat XP alatt az nem jelenti azt, hogy azota nem romlott e el a hardwer.
Pedig ezek a tunetek erosen hardware hibaknak tunnek.
Mivel eleg regi hardverrol van szo elofordulhat, hogy kezdi megadni magat.
Azert megprobalkoznek homerseklet meressel eloszor, mert sokszor kiszarad a hutopaszta, nem illeszkedik rendesen a regi huto mar es joval magasabb a homerseklete a GPUnak, memorianak emiatt.
Az uj drivereket semmikeppen nem ajanlom amugy ahhoz a regi kartyahoz, tobbszor artanak mint hasznalnak, raadasul a regi VGAkhoz az uj driverekben nincs is javitas-optimalizacio altalaban mar.

(#20366) Visormail válasza Visormail (#20364) üzenetére


Visormail
addikt

Megvan ennél a win8 drivercsomagnál is kézzel kell rátenni az eszközkezelőből a drivert különben fent hagyja a windows beépítettet és melléteszi a körítést, most már megvan a többi fül. Azt hittem csak akkor kell ezzel szórakozni ha régebbit akarok feltenni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20367) InfiniteReality válasza Muerte (#20361) üzenetére


InfiniteReality
őstag

100%-ig egyet kell értsek :) Win7-ben is néha van mit törölni, de messze nem annyit, mint XP alatt. Továbbá a programok & szolgáltatások menüből eltávolítva valamit sokkal kevesebb szemét marad 1-1 program után. Legtöbbször csak 1-1 könyvtár vagy file, hogy adott esetben vissze lehessen tenni a programot, és megőrződjenek a beállítások is. Sejtésem szerint bizonyos registry bejegyzések is ezért maradnak fent...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20368) Muerte válasza InfiniteReality (#20367) üzenetére


Muerte
addikt

Pontosan :K Az a helyzet hogy ha valaki szoftveresen kék halált tud produkálni win7-en az már "nagy tudós" :DDD
Én egyszer tudtam produkálni tavaly, akkor sem a saját hibámból,hanem mert kihagytak egy dll.-t a mobility vga driverből.Jól belakott xp alatt viszont sokszor előfordult és ott még valóban értek valamit ezek az optimalizáló és takarító progik.

(#20369) general válasza Jakuu (#20365) üzenetére


general
addikt

nem az van, hogy régen nem csinált hibát, most meg igen, hanem ezelőtt pár napig soha (filmezés alatt pl), most meg egyből 2x, miután újraraktam. azért ez nem utal hardverhibára, bár elismerem, hogy sajnos ez is benne van. a vga hűtője nem gyári, hatékonyabb AC hűtő van rajta, alapállapotban 45 fokon. ha jól emlékszem, terhelés alatt max 65 körülire ment fel, egyszer teszteltem, de nagyon ritkán izzasztom a vga-t.
az azért fura, hogy XP-vel hiba nélkül működött a jószág, az újabb és elvileg jobban összerakott Win 7 pedig visítozik, de folyamatosan...

au Intel Chipset Driverről jut eszembe, hogy XP telepítés után felrakta a legújabbat, regisztrálta is, Eszközkezelőben szépen írja a friss drivereket a megfelelő helyen, de Win 7 alatt pl fel sem települt, mert ellenőrizve a Microsoft drivereit mutatja ugyanott!
ki érti ezt... :F

[ Szerkesztve ]

(#20370) Jakuu válasza general (#20369) üzenetére


Jakuu
őstag

Probalj meg akkor ujra feltenni egy XP-t es CCC nelkul tegyel fel egy regebbi drivert.
Aztan teszteld le. Persze ne felejtsd el feltenni a DX-et sem, vagy azokat a dolgokat amik esetleg kellenek a jatek vagy videolejatszashoz.

(#20371) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

A 12.10-es catalyst mobility driver felment úgy tűnik normálisan, mennek is a játékok stb. Viszont van egy olyan feature, hogy ha megpróbálom megnyitni a control centert, akkor azonnal kidobja, hogy "Catalyst Control Centre Host Application működése leállt", majd kilép. Nem tudok benne állítani semmit, egyből kilép ha meg akarom nyitni. De egyébként meg fut meg minden, csak ha bele akarok lépni, akkor van gond, de hát azt meg csak kellene.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? A régebbi driverek meg egyáltalán nem működnek, jó része fel se megy.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20372) #97716736


#97716736
törölt tag

Üdv
Nekem egy olyan problémám van, hogy nem rég raktam fel az ATi 12.11 Beta11 driverét. Letörölni nem tudom mert ha leakarom törölni, a telepítő / eltávolító meg se jelenik, és a winchester se tölt. Más programot telepíteni meg letörölni tudok, csak egyedül az ATi Driverét nem tudom letörölni sehogy. Valami megoldás van hogy lehetne eltávolítani :F

(#20373) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

legfrissebb ATi driver és az AMD Video Converter is fel van telepítve Win7 alá, de a CCC->Video->Accelerated Video Conversion fül alatt nincs Start Video Converter gombom, ahogy a cikk is mutatja, csak egy bepiált Drag&Drop Video conversion check box.

Llano alatt ez nem élő funkció? :F

(#20374) Sanyi19 válasza #97716736 (#20372) üzenetére


Sanyi19
őstag

A lényeg az, hogy újra 12.10 legyen? Mert akkor telepítsd fel, utána pedig eszközkezelőbe a videokártyának tallózd be a régi illesztőprogramot.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20375) #97716736 válasza Sanyi19 (#20374) üzenetére


#97716736
törölt tag

De egyszerűen nem telepíti fel azt se. Most letöröltem a Your Uninstaller, programmal, de már az elején vmi Error-t írt ki hogy vmilyen DLL hiányzik. Jó letörölte, mikor ismét újraindítottam, megint ott volt a 12.11.
12.10 Telepítésre rá mentem, betölt addig hogy telepítés onnantól semmit nem csinál, és csak ennél az ATi drivernél szarakodik.... Lehet újra kéne tenni a Win7-et?

[ Szerkesztve ]

(#20376) general válasza Jakuu (#20370) üzenetére


general
addikt

újratettem, most rendbenlévőnek tűnik, maradt a jól bevált 11.3-as Catalyst, variáltam valamit a kijelzők kiosztásával, lehet, hogy a csatlakozókat nem egyformán szereti, nem tudom.
tegnap egész nap futtattam valami filmet, meccset a tv-n, tesztképpen, közben a monitoron dolgoztam, nem volt baj, reménykedek! :) (mármint az XP, Win 7 katasztrófa...)

(#20377) Visormail


Visormail
addikt

Egy ilyenhez SAPPHIRE HD 5830 1GB GDDR5 PCIE a honlapjáról kell leszedni a drivert, vagy az amd oldalán lévő 12.10-el is jó?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20378) Jakuu válasza #97716736 (#20375) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat, ilyen prolemanal kell elovenni a Driver Sweepert es csokkentett modban leszedni az ATI drivert es probalkozni egy masik driver feltelepitesevel..

(#20379) Jakuu válasza general (#20376) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat akkor az pech. Amugy a netet bongeszve nem vagy egyedul ezzel, rengetegen ugyanezzel a problemaval szembesulnek win 7-nel es senki sem talalt a forumokban megoldast csak a visszavaltast XP-re.
Szerintem a hiba a hardveres gyorsitas kornyeken lehet, ha ilyenkor fagy le.
A flash videoknal meg lehet megoldas, mert azt jobb klikkel a videon kilehet kapcsolni, esetleg meg talan a mas fajta videok lejatszasnal is lehetseges, ha olyan videolejatszot hasznal a felhasznalo ami kulso codecekkel dolgozik, bar ennek mar kicsi az eselye, mivel altalaban d3d hivasokkal dolgoznak.
De jatekoknal mar tuti nem lehetne megoldani, hogy ne fagyjon, ha csak nem talalod meg a hiba okat, ami masoknak nem sikerult.
Mint, Aero kikapcsolas, dx valtozatok probaja, mas win7 verzio stb. De az is lehet, hogy egyszeruen az OP rendszer hibaja, mert valamelyik dll vagy OS utasitas hiba okozza az egesz problemat.

(#20380) Bali27


Bali27
addikt

Igaz nem Catalyst, de AMD,
Szerintetek az AMD Chipset Drivers szokott fejlődgetni a verziók folyamán? Mert nem látom soha a változások listáját ennél a "tételnél"[link] Érdekelne mert itt van még a AHCI Driver, és az USB 3.0 is, és ugy vettem észre hogy ha fel tenném most a 12.10-et, utána nem lehet uninstallálni, és az ujat sem rá telepíteni. :S

(#20381) #85552128 válasza general (#20376) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nekem hasonló gépen (AMD64 2800+, HD2600 XT AGP, 2 GB DDR400 memória, ASUS K8U-X alaplap) volt win 7 és működött kb. 2 évig tökéletesen (igaz az alap driverrel volt pár anomália, de az agp hotfix-szel jó lett), most raktam újra egy win8-ra és ott is jó, még a mozillában is engedélyezni tudtam a grafikus gyorsítást pedig az csak 12.8-tól támogatott.
Szerintem valami driver vagy bios gond lehet, főleg hogy xp-n jó.
AGP kártyákhoz a 12.6 legacy a legújabb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20382) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Feladtam a következő probléma megoldását!!!

Segítsetek, kérlek, már a hajamat tépem...

Adott egy gép, benne egy HD3850-es (AGP-s), felraktam most először a win7-et. Feltelepítettem a legújabb AGP-s catalystot. Eddig minden rendben ment csak, hogy én HDTV-n használom ami eddig sosem volt baj XP alatt. Most muszáj volt rádugnom egy 17"CRT-t, hogy lássam mi történik. A jelenség a következő:
1.: Ha bedugom a compozit csatlakozót a vga-ba akkor elkezd ki-be kapcsolni mindkét kijelző, ha kihúzom abban a pillanatban jó.
2: Ha csak a CRT van bedugva akkor minden rendben
3: Ha csak a HDTV van bedugva akkor lefagy a CCC ki-be kapcsolgatja a kijelzőt, és nem tudok mit csinálni csak resetelni.

Ha leszedem a CCC-t és csak a gyári driver hagyom fent akkor meg nincs se 720p se 1080i felbontás hanem valami pixel hegyek-hova legyek rettenetes kép.

Még valami, amikor ki-be kapcsolgat a kijelző olyan mint ha nem tudná felismerni.... (a tv egy Samsung ES6100-es)

Előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv.:

T.

(#20383) sunci_02 válasza sunci_02 (#20382) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Bocsi a 2x írásért nem tudtam már szerkeszteni.

Megoldottam a driver problémát!

Leszedtem mindent, majd felraktam a legfrissebbet, ekkor persze mindent felismer, HDTV + 1080i és msconfig futtatása alatt kivettem a pipát, hogy a CLI és a CCC ne induljon el automatikusan. Újraindítás és a WIn 7 megjegyzi a tulajdonságokat a drivert, viszont már nem kavar be a CCCm, mert ha elindítom akko újra villog a kép.

(#20384) ricshard444


ricshard444
veterán

X550-el szenvedek jelenleg, feltettem a 10.2-s Legacy drivert de kb 1 percen belül lefagy a gép,más driver meg nem megy fel Windows 8-ra (ezt is már eszközkezelőből kellett rádobnom)
A kártya lehet a rossz? Képhiba nem fordult elő,kb 3-4 hónapja Win7-en jó volt,azóta lehet megadta magát a kártya,vagy csak a Win8 kavar be ? Letöröltem mindent amit lehetett,semmi hatása nem volt,driver sweeper a barátom.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#20385) TTomax válasza ricshard444 (#20384) üzenetére


TTomax
nagyúr

A win8 kavar be...azért az nem egy valószinü felállás... X550 meg win8... :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20386) ricshard444 válasza TTomax (#20385) üzenetére


ricshard444
veterán

:( Flash játékokon élni meg nemtudok,főleg,hogy csak a 2D megy,a 3D mind szaggat :U

Vannak dolgok...

(#20387) TTomax válasza ricshard444 (#20386) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hm hm... szétnézek hátha találok valamit...pilla... de win8hoz necces lesz... régi az a kártya...illetve az még nem is lenne baj... a win8 a gond...

Szerk... hm...igen a 10.2es legacyt ajánlja mindenki komatibilis módban...
CCC nélkül próbáltad -e csak a drivert?Illetve ha az aero ment win7-en akkor win8on mennie kell a kártyának... általában...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20388) ricshard444 válasza TTomax (#20387) üzenetére


ricshard444
veterán

Rendben :R

Vannak dolgok...

(#20389) TTomax válasza ricshard444 (#20388) üzenetére


TTomax
nagyúr

64bites???

Ha igen akkor ezt a drivert tedd fel igy...! :)

(#20390) ricshard444
Az lesz a gond... 32bitesen már menne... amit irtam jó lesz rá.. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20390) ricshard444 válasza TTomax (#20389) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen,rendes telepítést nemtudok mert nem fut le,eszközkezelőből meg csak a drivert teszi fel

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#20391) TTomax válasza ricshard444 (#20390) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy próbát megér.. veszteni nem nagyon veszthetsz vele.. sajnos nem tudom lecsekkolni...remélem tudtam segiteni. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20392) ricshard444 válasza TTomax (#20391) üzenetére


ricshard444
veterán

Ugyanúgy végez a telepítésel 1 sec alatt,és nem csinál semmit,szemét egy cuccos ez a Win8,azért köszi :K

Vannak dolgok...

(#20393) TTomax válasza ricshard444 (#20392) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnálom... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20394) Bali27


Bali27
addikt

Az AMD sajtóértesülések szerint megerősítette.
Az idén még lesz WHQL driverük :))

(#20395) general válasza Jakuu (#20379) üzenetére


general
addikt

nocsak, ezek szerint nem egyedi a dolog? tudnál esetleg linkelni nekem ilyen fórumot? én azt hittem, magányosan állok a problémával szemben.. ha beleolvasnék, hátha kitalálnék valamit!

Szaby59: szerintem nálad azért nincs gond, mert AMD a rendszer alapja, vagyis "házon belül" vannak a chipsetek, én ugyanis arra gyanakszom, hogy az AGP illesztődrivere oprendszer részről ( Win 7 alá ugyanis nem tudok Intel chipset drivert telepíteni, 1 mp-es telepítés és finish...Eszközkezelőben marad a Microsoft illesztő, ez azért érdekes...) nem akar együttműködni a Catalysttal, és ezért fagy...
de simán lehet vga gond is, maga a példány nem tökéletes, és a Win 7 érzékenyebb rá, nem tudom...

hogy ONtopic legyek: már más is kérdezte, miért van az, hogy ha pl a legfrissebb 12.6 hotfixet felteszem ( de sok másik verziónál is létezik a probléma), a telepítésnél az Egyéni-t választom, hogy lássam, milyen modulokat installál, akkor látom, hogy a körítést telepíti, de magát az illesztőprogramot nem!! ez hogy a fenébe lehet, miért? ez megtörténik akkor is, ha szűz, oprendszerre tenném fel az első Catalystot, vagy akkor is, ha cserélgetem, uninstallal persze, és csak másikat akarok feltenni, van, amelyiknél telepíti, de van, amelyiknél nem... :F

(#20396) #85552128 válasza general (#20395) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem, nálam sem AMD/ATi chipset van, hanem valami ULi/ALi chipset, amit később felvásárolt az nVidia.
A legújabb driverük is elméletileg csak a VIsta bétához jó (mondjuk az ethernet vezérlő és hangkártya nameg a VGA kivételével mindent felismert így nem is raktam fel).
Amúgy notin nekem is többnyire az Intel eszközökhöz az alap MS driver van, újabbat még nem próbáltam mert egyelőre jól működik.
A sima 12.6-os legacy egyébként nem jó hozzá, mindenképp az AGP hotfixet rakd fel, amit feljebb linkeltem (win 8-ra nincs is ilyen, de egyszerűen moddolható a 12.6-os legacy-ból, vagy a hotfix w7 kompatibilis módban futtatásával is megoldható).

W7/Vista/XP: CATALYST 12.6 AGP Hotfix

[ Szerkesztve ]

(#20397) general válasza #85552128 (#20396) üzenetére


general
addikt

nem tudom feltenni a 12.6-ot már írtam (persze, hogy hotfixet teszek fel, nyilván, a simával nem működne....), mert nem telepíti a drivert!

(#20398) #85552128 válasza general (#20397) üzenetére


#85552128
törölt tag

De amúgy engedi kiválasztani, mármint az egyéni módban?
Mert ha nincs ott akkor lehetséges hogy "kifelejtették" a kártyád Device ID-jét az aktuális csomagból.
Ha viszont látszik és a végén "sikertelen" a telepítés lehetséges hogy az install manager nem tudja felrakni de akkor megpróbálhatod csak a driver-t betallózni az eszközkezelőből.

[ Szerkesztve ]

(#20399) thorex


thorex
tag

Üdv!!
Kaptam agy asus led monitort,és ha a hdmi-s kábelt dugom be akkor fekete keretet kap a kép. Ajánlották hogy a catalystba állitsam be a monitor( DVI)-nál, vegyem le 0%-ra.
Nekem a catalyst-ba nem volt ilyesfajta beállítás , ezért letöltöttem egy frissitést, és akkor se működött .
Majd letöröltem mindent és újra raktam a videókártyát (és a catalyst-t is) a gépen miközben a HDMI-s kábel is be volt dugva, és így végül egy új menüpont jelent meg a catalyst-ban "DVI" és ott be tudtam állítani, hogy ne legyen fekete keret.
Azután felraktam a Catalyst legújabb frissítést, mert egy-két játékhoz szükséges, és azután ismét keretet kapott a kép és a catalyst-ból eltünt a DVI almenü. :W
Ha esetleg tudod, hogy mi lehet a probléma akkor előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#20400) AtHoS válasza thorex (#20399) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem ezt a menüpontot kellene megtalálnod:
- Saját digitális síkképernyőim, majd ez alatt Méretezési beállítások (digitális síkképernyő)

Itt be kell tenned a pipát alul és húzgálhatod a csúszkát kedvedre

Az alábbi kép a 12.11beta11 verziójú catalyst-ból való Win8 x64 alól

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.