Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19601) SkyS1gn válasza Viktor77 (#19599) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemlesz, legutóbb júliusban is ígyjártam csak nemtudom hogy jött rendbe :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19602) r-chee válasza MiklosSaS (#19600) üzenetére


r-chee
őstag

ITT eléred a 12.11-es béta verziót. Nekem sokat hozott a 12.8-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19603) MiklosSaS válasza r-chee (#19602) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R :R :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19604) SkyS1gn válasza Viktor77 (#19599) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemhogy inkább segítettél volna :DDD
2. hsz

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19605) Viktor77 válasza SkyS1gn (#19604) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól látom Win7-ed van, abban benne van a .NET4-es, ami a CCC-hez kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19606) SkyS1gn válasza Viktor77 (#19605) üzenetére


SkyS1gn
félisten

és?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19607) Viktor77 válasza SkyS1gn (#19606) üzenetére


Viktor77
titán

A második hsz a .NET-et ajánlja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19608) Bélaaaa válasza Viktor77 (#19599) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én SOHA nem uninstallálom telepítés előtt. Csak ráengedem az újat. Probléma még nem volt vele.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19609) SkyS1gn válasza Viktor77 (#19607) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mégis jólett!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19610) mpierre


mpierre
veterán

Up...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19611) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Üdv.

Amióta fent van a 12.10 olyat tapasztalok, hogy amikor kikapcsolná a rendszer a monitort készenlétbe, néha azt csinálja, hogy nem kapcsolja ki, hanem csak fekete háttér, és egér kurzor "kéz" egy újjal középen, mintha hivatkozásra mutatna.

Először azt hittem, hogy a skype csinálja, de most is észrevettem, és nem futott semmi.

Valaki tapasztalta már ezt?

Véleményem szubjektív...

(#19612) SkyS1gn válasza mpierre (#19610) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nálam is ezvan csak 12.8után :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19613) hackeeeee válasza mpierre (#19555) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem hasonló tünetet a vsync állandó bekapcsolása orvosolta.

Véleményem szubjektív...

(#19614) mpierre válasza SkyS1gn (#19612) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor ez egy - win újratelepítés nélkül - megoldhatatlan probléma? Vagy ez a frémvörkös bűvészkedés megoldotta a képremegést?

hackeeeee: Öööööö? Desktopon? Nem játék közben remeg a kép - mint a "C" katos horrorfilmben - hanem pl elindítok egy böngészőt. És az böngészőablak kezd remegni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19615) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló!

Létezik olyan, hogy fekete halál? :D Konkrétan: Firefox 16.0.2 alatt nézegetek weboldalakat, és minden előjel nélkül a képernyő elsötétül, a processzor hűtője felpörög, mintha terhelnél valami, és innen fogva kizárólag a gép újraindítása oldja meg a problémát. Találkozott már valaki valami hasonlóval?

(#19616) Tomix24 válasza mpierre (#19614) üzenetére


Tomix24
addikt

Képremegés - Ne engedd hogy a képernyőd(monitor/lcdtv stb) kikapcsoljon(tedd 0-ra az időt). Illetve képernyővédőnek blank-et érdemes berakni. A kikapcsolt állapotból visszatérve volt ilyen problémám annó, de ezzel megszüntettem akkor.
Illetve így állítsd be a catalystban:

[ Szerkesztve ]

(#19617) InfiniteReality válasza r-chee (#19602) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 12.11 WHQL driver lesz, a 12.9 és 12.10 pedig nem az, tehát aki ezeket feltette ne csodálkozzon ha sok a hiba.
Az utolsó WHQL eddig a 12.8, én pedig megvárom a 12.11-et míg végleges lesz, és szerintem ahogy eddig, nem lesz semmi probléma.
Nem szedem le a régit, nem driversweeperelek meg nem használok registry pucerálót, mert felesleges. Egyszerűen letöltöm a telepítőt, felteszem, restart, majd utána jön a CAP és még egy restart (6970, Win7-64bit)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19618) SkyS1gn válasza mpierre (#19614) üzenetére


SkyS1gn
félisten

a bűvészkedés csak a driver miatt volt nem a remegés miatt!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19619) hackeeeee válasza Tomix24 (#19616) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez az ITC feldolgozás mit takar amúgy?

@mpierre: Jah, akkor sry.. Bár ha azt nézzük, Win7-nél asztalnál is csinál valamit a vsync-el. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19620) Tomix24 válasza hackeeeee (#19619) üzenetére


Tomix24
addikt

(#19621) hackeeeee válasza Tomix24 (#19620) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, elméletileg valamit javít, de akkor alaphelyzetben okozhatja ezt a gondot? Hm, érdekes.

Köszi! :R

Szóval akkor ez film alatt is okozhat "villogást"? Akkor is ha ki van kapcsolva, és akkor is, ha engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19622) Tomix24 válasza hackeeeee (#19621) üzenetére


Tomix24
addikt

A kettő együtt, ez, és a képernyő kikakpcsolásának engedélyezése okozhatja. Nálam megjavult annó.

(#19623) hackeeeee válasza Tomix24 (#19622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hazaérek ránézek erre. Lehet akkor ez kavar Nálam is. Bár nem tudom, hogy hogy van beállítva. A 12.10 telepítése óta tapasztaltam ezt a kikapcsolós-nem kikapcsolós dolgot.
Ha nincs bekapsolva, bekapcsolom, ha bevan, akkor pedig ki.

Bár az érdekes az, hogy a monitor DSUB-on megy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19624) Calibos válasza SkyS1gn (#19596) üzenetére


Calibos
addikt

Régebben így volt,itt is így ajánlották. A catalyst hagyott is maga után szemetet egy uninstall után. Szerintem driver törlés után ccleaner lefuttatása ajánlott, ö vissza fogottabb nem nyúl túlzottan a rendszerbe. Olyan pucolok mint glary utilitis/ wise registry cleaner alaposan belenyúlnak rendszerbe és alaposabb takarítást végeznek de néha túlbuzgóak olyat is törölnek amit nem kéne. Ennek ellenére (szerintem) érdemes pucolo progit használni, sok olyan szoftver van amit hiába törölsz hagy maga után szemetet. Ha biztosra akarsz menni elég egy ccleaner, kevés az esélye hogy szét kúrd a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#19625) SkyS1gn válasza Calibos (#19624) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ccleanert már régóta használom ;) :K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19626) Calibos válasza SkyS1gn (#19625) üzenetére


Calibos
addikt

helyes :) van hülye biztos opció benne :D

(#19627) SkyS1gn válasza Calibos (#19626) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mintpl?
leginkább a FF után pucolgatok!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19628) bozont válasza InfiniteReality (#19617) üzenetére


bozont
veterán

A 12.10 az WHQL, a 12.11 a beta. Minden második hónapban jön a WHQL, tehát a következő a 12.12 lesz. [link]

(#19629) InfiniteReality válasza bozont (#19628) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én úgytudom, 3 havonta adnak ki WHQL drivert... 12.8 előtt nekem 12.5 volt, amikor ezt elkezdték bevezetni. Emlékeim szerint. Én eddig is és ezután is csak a WHQL driverekre megyek, mert azokkal sosem volt gondom.
Persze, a 12.11 most még béta, de majd kijön ebből az állapotból.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19630) bozont válasza InfiniteReality (#19629) üzenetére


bozont
veterán

Pedig a 12.5 az nem whql, a 12.4 után indult ez a dolog.

mod.: Mondjuk számomra a whql nem jelent sokat, sőt én mindig a hotfix verziókat tettem fel, most is az van és nem volt semmi gondom egyikkel sem. Ha megérkezik végre a 7770 akkor 12.11 beta megy hozzá az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#19631) InfiniteReality válasza bozont (#19630) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor 12.4... mindenesetre emlékeim szerint utoljára a 12.8-ra mentem mert az volt WHQL. És a 12.9 nem az...
De hogy most 2 vagy 3 hónap... nemtudom miért de 3-ra emlékszem. Ha 3 akkor 12.8 után a 12.11-nek kell WHQL-nek lennie. A 12.10-el meg jópár embernek akadt gondja, ezért nem tettem fel.

Egyébként igen, 7-es kártyáknál biztos sokat jelent a mindig legfrissebb driver, de 6-os kártyáknál már nem számít ennyit.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19632) #00137984


#00137984
törölt tag

Sapphire HD7850-re váltva 12.4-es WHQL driver volt az első friss Win7-re (HD6850 után). AODDriver hibát dobott, ami 12.9béta telepítésével helyreállt. 12.10 WHQL és 12.11béta3 egyébb hibákat is okozott, ezért visszaváltottam 12.9-re. Most Catalyst 12.11béta4 van fent a gépen és ez most jó és gyors is egyenlőre. MOHW is tűrhetően megy. Azért várok egy végleges, kiforrott drivert az AMD-től (Catalyst 12.12 WHQL).

[ Szerkesztve ]

(#19633) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok következő hiba lépett fel van ugye az adatlapomon látható gép abban DG van és itt eddig szépen kilehetett választani, hogy melyik program melyik videókártyán fusson avagy DG be mennyen és úgy működjön. Ez eddig szép és jó, de azt a váltható grafikus rendszer konfigurálása részt nem tudom elő hozni mert hiába kattintok rá tölt 10 másodpercet és nem jön elő semmi. :W
ui.: Windows 8 alatt van ez most.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19634) Tomix24 válasza Pocok256 (#19633) üzenetére


Tomix24
addikt

Gondolom a gyártód honlapján Windows 8 kompatibilis Drivert szedtél le.... Gondolom nem. :W
Így ne várd hogy működni fog.

(#19635) Pocok256 válasza Tomix24 (#19634) üzenetére


Pocok256
veterán

Gondolom tudod, hogy a HP elfogadja a AMD által kiadott drivereket és elvileg 100% ban kompatibilis az összes driver. És igen a 12.11b Windows 8 kompatibilis. Arról nem is beszélve, hogy semmilyen windows 8 driver nincs vga téren hp honlapján. Szóval tényleg megköszönném olyan segítségét aki ért is hozzá nem csak szakbarbárkodik :R

ui.:
Arról nem is beszélve, hogy a win 8 minden drivert letöltött és minden 100% ig működik az összes játék összes eszköz összes program kivéve ezt az egy funkciót. Viszont erre szükségem lenne mivel az NFS legújabb része még nincs profilozva emiatt autómatikusan a integrált vga -an fut és átkéne tenni manuálisan a DG -re.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19636) jansky1


jansky1
senior tag

sziasztok
reggel felajánlotta a gép, hogy telepítsek friss ati drivert az 5850emhez. na azóta folyamatosan ugrál, remeg a kép? mit csináljak vele? többször újratelepítettem, de nem segít. segííítsééég

látom másoknak is ez a baj. 11.12es catalyst jó ?

[ Szerkesztve ]

(#19637) Tomix24 válasza Pocok256 (#19635) üzenetére


Tomix24
addikt

Majd meglátod hogy igazam van. De hajrá , keresd a szakembert :)

(#19638) Pocok256 válasza Tomix24 (#19637) üzenetére


Pocok256
veterán

Csak neked csak most....

Ez a része a lényeges az írásnak....
Toshiba notebooks (please contact the notebook OEM for driver support for these notebooks)
Sony VAIO notebooks (please contact the notebook OEM for driver support for these notebooks)
Panasonic notebooks (please contact the notebook OEM for driver support for these notebooks)

Ezek között nem látom a HP -t....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19639) hackeeeee válasza Tomix24 (#19634) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abban igaza van, hogy a HP oldalán az említett géphez semmiféle VGA driver nincs.

@Pocok256: 12.10-es driverrel próbáltad?

Véleményem szubjektív...

(#19640) Pocok256 válasza hackeeeee (#19639) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt tettem fel először a win 8 alá ott is ugyanez a hiba volt :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19641) jansky1 válasza jansky1 (#19636) üzenetére


jansky1
senior tag

visszatettem a 11.12es drivert és ez jó!

mi a p*** baja van az új drivernek, hogy vibrál, ugrál, remeg a kép pl böngészésnél ??

(#19642) Tomix24 válasza hackeeeee (#19639) üzenetére


Tomix24
addikt

Sok gyártónak ha nincs is most még, lesz, csak nem jelentették még be(túl friss a Win8). Náluk lehet érdeklődni. Sajna ez a tapasztalat. Win7 a kiforrottabb driver szempontból jelenleg.

(#19643) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Sapphire HD 3850 AGP-s kártyához melyik driver a legjobb ? újraraktam a gépet de valahogy nem tudom oc-zni a kártyát, már sokféle drivert kipróbáltam de mindegyiknél ugyan az a gond, gép resi előtt minden rendben, de utána eleve nem tudok bele lépni az Overdrivba mert a licenszkor az "elfogad" gomb után eltűnik, ha újra bele lépek a Catalystba megint ottvan de ugyan az a problem

Előre is köszönöm a helpet.

(#19644) Pocok256


Pocok256
veterán

Utánna olvastam a dolognqk az új enduro technológia miatt van ez mert megváltoztatták a 3d switch részt a 12.9 után és emiatt egyes gépeken ez q funkció nem megy... ennyit tidtqm egyelőre kideríteni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19645) hackeeeee válasza Pocok256 (#19644) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nemfaca.

Egy dolgot lehetne még peróbálni. A win7-es drivert beadni Neki.. Ha van kedved próbálkozni.

Bár ez okozhatja azt, hogy kikönyököl tőle a rendszer, de ha van kedved próbálkozni, akkor egy próbát megér.

Véleményem szubjektív...

(#19646) mpierre válasza jansky1 (#19641) üzenetére


mpierre
veterán

Kicsit olvass vissza... Elméletben javasoltak hozzá megoldást, bár még nem próbáltam. :F Nálam is a 11.12 van fent.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19647) steele80


steele80
senior tag

Sziasztok! Nemrég új konfigot építettem és egy MSI HD 7850 került bele. Rövid használat után feltünt, hogy az asztalon időnként kis pixelesedés jelentkezett, mely egér mozdításra, vagy új asztalra eltűnt. A kártyát azonnal kicserélték, de az új kártyán is jelentkezett. Ekkor 12.8-as driver volt fent. Ahogy felfrissült 12.10-re ez a hiba megszűnt. Az öröm korai volt, mert most az egyik játékom a Skyrim kezedett bele képvillódzásba, de nagyon durván a 12.10-től, ami viszont tökéletesen működött a 12.8-cal. Az én rendszeremben van szerintetek a hiba, vagy egy másik hibás kártyát kaptam vagy az ATI-t ilyen kompromisszumokkal kell elfogadnom? Ami viszont érdekes, hogy a Battlefield 3 mindkét driverrel hibamentesen működik. Ha valakinek van ötlete szívesen veszem és előre is köszönöm!

(#19648) Roba


Roba
tag

Üdv!

A régi 12.1-es driver-re telepítettem a 12.10-est, de előtte nem raktam fel a .NET4.0-ás keretrendszert. Olvastam, hogy ennek hiányában bizonyos funkciók nem működhetnek megfelelően. Játékok alatt próbáltam és szellemképesek és feketék a képek ekkor. Ezután feltettem a 4.0-ás keretrendszert, de nem változott semmi.

Telepítőjével eltávolítottam minden összetevőt a Catalyst-ból, majd visszaraktam a régi, előtte jól működő 12.1-es drivert, de nem javult meg. Feltettem a 12.10-es, majd rá 12.11-es drivert is, nem változott semmi, a hibák megmaradtak.

A vga-t nem húztam, próbaképpen néztem a régi Doom 3 játéknál, ezek a jelenségek nem észlelhetők.

Mi lehet a hiba?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#19649) Pocok256 válasza hackeeeee (#19645) üzenetére


Pocok256
veterán

Azon gondolkodok inkább hogy felteszem a 12.9 es drivert és a 12.11 nél bnem frissítem a ccc -t és a probléma lehet így meg lesz oldva :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19650) Pocok256 válasza Pocok256 (#19649) üzenetére


Pocok256
veterán

Na 12.9 nél sem jön már be .....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.