Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99601) Bjørgersson válasza Popes (#99596) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem semmilyen zavaró csilli-villi effekt nincs ultrán, sőt. Számomra sokkal zavaróbb moslék, low grafikán játszani, mint normális beállításokkal. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99602) kisselandras válasza Popes (#99596) üzenetére


kisselandras
senior tag

Nekem ultrán mozog 80/90 fps semmi extra nincs benne mégis ki szedek pár embert nem kell ahhoz 160 fps .
Mondjuk az igazán meglepő számomra az az hogy 5-en lövik a tankot rpg stb s nincs deadh :DD
Másik meg hogy van az Tanka l telibe baszom az ürge fürge játékost s hp meg se mozdul de nem is hal bele :C

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#99603) Gyula84 válasza Bjørgersson (#99599) üzenetére


Gyula84
veterán

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#99604) Enigma1945 válasza kisselandras (#99602) üzenetére


Enigma1945
őstag

nem minden a játék hibája hidd el!
sok furcsaságot láttam már! De hát mint tudjuk: Only in Battlefield ! :D :P :P

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#99605) Popes válasza Bjørgersson (#99601) üzenetére


Popes
őstag

Kinek mi, én már öreg vagyok, gyengül a szemem és hamarabb kiszúrom low-on players111-et mikor sunnyog a bézbózütőjével. :D :DDD
Na meg a gyengébb vas megkíván így is-úgy is egy kis butítást, akkor meg már mindegy. Ultrán nem tudnám stabilan a 80 fps-t sem tartani ami nem ártana a 80hz-es képfrissítéshez.(gondolom azért te sem 60 fps-el multizol :) )
A lényeg hogy nekem ez bevált, elismerem nem túl szép de legalább hatékony.

Deus ex machina

(#99606) Zsoxx válasza KAMELOT (#99595) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Normális vagy ember? Nekem GTX 550 Ti van, és 90-100 FPS-sel játszok.
Vedd sokkal lejjebb a grafikát.

(#99607) Zsoxx válasza Bjørgersson (#99601) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Sűrűbb a bozót, dúsabb az aljnövényzet stb.

(#99608) Zsoxx válasza Enigma1945 (#99593) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Van, Nansha strike-on a bójánál ha összejön 10 ember, megjelenik a Megalodon és bekapja őket. Több ilyen easter egg is van.

[ Szerkesztve ]

(#99609) Redneck válasza KAMELOT (#99598) üzenetére


Redneck
veterán

Állíts mindenképp. Ezelőtt 750 Ti-m volt, húzva, de tök jól ment 75Hz-en, Medium-High között és még ocsmány se volt.

A Hz limit nem a tickratere vonatkozik? Mert most is 144-en tolom, limittől függetlenül. Az hogy a kliensnél mekkora képfrissítés és fps van, a szervertől független. Ergo tolhatod 200Hz-en 200 fps-sel, a szerver 120 mintát vesz másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99610) Bjørgersson válasza Zsoxx (#99607) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A sűrűbb bozót és/vagy dúsabb aljnövényzet nem csilli-villi effekt. ;)

Popes 100 fps legyen meg, 60 Hz ide vagy oda. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99611) KAMELOT válasza Zsoxx (#99606) üzenetére


KAMELOT
titán

GTX 550Ti-vel játszottál 4K-ban? Szerintem nem! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#99612) general


general
addikt

urak, én a képfrissítés témában elég kezdő vagyok. :B ha egy monitor max 60 Hz-et tud, akkor gondolom fölösleges feljebb tornásznom a játék fps-ét, hiába tudna többet a hardver, ugye? jól gondolom ezt? vagy hogy van ez pontosan?
én bekapcsoltam a Vsyncet is a játékban, mert egyébként gyors mozgásnál szétesik minden. tudna valaki 3 mondatban egy összefoglalót írni, hogyan működik ez, vagy linkelni valami tudástárat, hasonlót?

nem vagyok mindennapos játékos, kizárólag pihenésképpen, néha hentelek, elég is, szóval nem fogok emiatt még egy monitort venni. a mostanin én dologozom, grafikus monitor. (van is képminőség.. ;) )

(#99613) Bjørgersson válasza general (#99612) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy másik topikba írtam korábban, onnan másolom. Három mondatnál kicsit több, remélem, nem gond. :D A Vsyncet viszont gyorsan kapcsold ki, mert rácsapok a kezedre! :DDD

Nem is látni kell a különbséget, hanem érezni. Játssz egy hónapig 120+ fpssel, aztán próbáld ki csak 60+szal. Nekem is 60 Hz-es monitorom van, mégis ég és föld a különbség még egy ilyen monitorral is 60 és 120 fps között. Sőt, 80 és 100 között is érezni a különbséget.
Az emberek nagyon nagy része sajnos csak addig jut el, hogy ha 60 Hz-es a monitor, akkor elég a 60 fps, többet úgysem képes megjeleníteni. Pedig nem, nagyon nem. Nagyon nem mindegy, hogy másodpercenként 60 vagy 80, 100, 120, stb. képkockányi mozgást "fogad" tőled az egér. Ráadásul az sem garantált, hogy a monitor másodpercenkénti 60 Hz-ével egy időben, tehát fix 16,66 ms-onként küldi ki a képet a videokártya, vagyis a magasabb fpssel az input lagot is csökkented.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99614) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Mi a fene lett a battlelogommal hogy ezt dobja mikor csatlakozni szeretnék szerverre ?! ( Google Chrome ) Tegnap előtt még jó volt, nem is nyúltam semmihez :(( Ész megáll :U Természetesen be vagyok jelentkezve origin-en azzal minden oké, és a képen felsoroltakat is végigzongoráztam. Nem vágom. Valaki ötlet ? :F

[ Szerkesztve ]

(#99615) Zsoxx válasza KAMELOT (#99611) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Sose állítottam ilyet.

(#99616) KAMELOT válasza Zsoxx (#99615) üzenetére


KAMELOT
titán

Már állítottam a grafon már jobb a helyzet. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#99617) Prosector válasza KAMELOT (#99616) üzenetére


Prosector
addikt

720p, minden low...fix 145 fps, soha nem reccen meg a szamlalo...ha kiprobalod ezt a setupot még jobb lesz a helyzet.

(#99618) Bjørgersson válasza Prosector (#99617) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tökön szúrnám magam, ha egy 970-nel 720p lowon kellene játszanom... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99619) general válasza Bjørgersson (#99613) üzenetére


general
addikt

:D :D :DDD oké, köszi!

de így meg szétesik a kép gyors mozgásnál, azzal mi van?

(#99620) Popes válasza general (#99619) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg hogy .cfg-be fixálod az fps-t ezzel a paranccsal: GameTime.maxVariableFPS 120 (vagy 121) és így nézd meg.

Deus ex machina

(#99621) #35434496 válasza Popes (#99605) üzenetére


#35434496
törölt tag

Muszáj emlékeztetned ra!? Kínos pillanatokat étem át a LAV verdád miatt. Szegeny bezbózütőm azota is javitasra szorul olyan csúnyán elintèzted. :DDD

(#99622) KAMELOT válasza Prosector (#99617) üzenetére


KAMELOT
titán

4k-s monitoron nem fogok játszani 720p-ben. Így most már jól beállítottam. Már jól megy minden.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#99623) Bjørgersson válasza general (#99619) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt ne mondd, hogy 100-120 fpsnel te latod a keptorest. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99624) Popes válasza #35434496 (#99621) üzenetére


Popes
őstag

Bocsánat, nem akartam fájó sebeket feltépni. :R :D (de néha nem árt mert elfelejted és újra próbálkoznál :P ;] )

Deus ex machina

(#99625) #35434496 válasza Popes (#99624) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem nem. :D Ha meglátom az aljas LAV szekeredet azonnal átállok. :K :DDD

(#99626) vtomi2 válasza Bjørgersson (#99623) üzenetére


vtomi2
őstag

Képtörésnél az fps csak ront, magas hz-s monitoron viszont már nem igazán veszed észre :) Nem vagyok benne biztos, de olyan rémlik, hogy monitor képfrissítése +-10%-ra kell fixálni az fps-t, és akkor nem lesz képtörésed.

(#99627) general válasza Bjørgersson (#99623) üzenetére


general
addikt

lejjebb vettem High-ra a grafikát, 2K-ban most 110-130 fps Fraps szerint. így nem rossz, valóban, minimális a képtörés, meg helyszíntől függ. de óriási különbséget én nem érzek, mint 60 fps-60Hz Vsync-kel. talán kicsit gyorsabbak a reakciók, de ez lehet bebeszélt is. tényleg nem játszom annyit, hogy egyből észrevegyem. :B
szerinted miben jobb egy 120-as fps, mint a folyékony 60? kíváncsi vagyok!

(#99628) Redneck válasza Bjørgersson (#99623) üzenetére


Redneck
veterán

Attól függ mekkora frekvencián. :DD Nekem borzasztó érzékeny a szemem, 144 és 180 Hz-en is láttam a tearinget és zavart. Ezért kell belőni egy-egy gamet még G-sync monitoron is.

general:
A helyedben megpróbálnám, régebben én is ilyenekkel toltam:
Játékon belüli V-sync + fps limit kombót a képfrissítéssel azonos értéken és eggyel alatta
Driveres V-sync + fps limit kombót a képfrissítéssel azonos értéken és eggyel alatta
Driveres Adaptív V-syncet

Framarate limithez ez a konzolparancs, RTSS-sel input lagosabb!
GameTime.MaxVariableFPS "x"

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99629) vtomi2 válasza general (#99627) üzenetére


vtomi2
őstag

Lényegében minden képkockánál beolvassa az utasátásaidat, és ezért folyékonyabb az irányítás, és nem 1/60 másodpercenként készítt 1 képkockát, hanem 1/120-anként, ezért mindíg frissebb képkockát kapsz mintha 60 fps-el futtatnád.

Ha megy az angol, itt elmagyarázzák.

(#99630) Redneck válasza general (#99627) üzenetére


Redneck
veterán

Hozzátartozik az igazsághoz hogy a Battlefieldet inkább mindig full smoothra, nem túl input lagosra és szépre lőttem be, nem csillió fps-re. Régebben 75Hz-es monitorom volt, fps-sel sem mentem feljebb, utoljára adaptív v-sync + 75-ös fps limit rémlik. Korábban, még a 3 idején v-sync + 74-es limittel játszottam, de a 4-ben valamit variáltak a motoron, mert emlékeim szerint sokkal jobban kezeli az alacsony fps-t is.

Ha van adaptív szinkronod, próbáld meg a képfrissítéssel megegyező fps limitet. Ha lejjeb esne a sebesség, kikapcsol, törik a kép, de nem lesz input lagos, és nem fog megakadni sem. Ha valóban 110-120 fps-sel képes nálad menni, akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99631) Bjørgersson válasza general (#99627) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az előző hozzászólásomban írtam le, miért jobb a 120, """folyékony""" 60. :D Ott valami nagy baj lehet, ha nem veszel észre különbséget Vsynces 60 fps meg korlátlan 120 fps között. :P

980-nal pedig nem kell finomkodni, bírni fogja ultrán is az 1440p-t. Élsimítást kapcsold ki, post process effectset vedd le lowra, minden más mehet csutkára. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99632) Bjørgersson válasza Redneck (#99628) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor én valami szerencsés kiválasztott lehetek, mert 60 Hz-es monitoron nem veszem észre a képtörést 100+ fpssel multi fpsekben. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99633) stoon válasza Bjørgersson (#99632) üzenetére


stoon
őstag

+1 én sem ! de szerintem bennünk a hiba törődj bele! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#99634) general válasza Bjørgersson (#99631) üzenetére


general
addikt

őszintén szólva én nem a pontokért játszom, hanem pihenésképpen, élvezetből. szeretem, ha szép a grafika, ha van hangulat, és nem töltök órákat a gép előtt játszva. :) szóval nekem a képminőség sokat számít.
ezt azért írom, mert nem nagyon akarnám kikapcsolni az élsimítást, a recés éleket nagyon nem komálom. de azért majd próbálom az optimális beállítást.
ami nekem nagyon kínai, az az nVidia driver beállításai, fícsörei, igyekeztem logikusan beállítgatni, nem tudom, számít-e egyáltalán.

bírja az ultrát a 980, de úgy nem 130 az fps, "csak" 60-70. azért vettem lejjebb highra, hogy vajon mennyit dob úgy a sebességen. :)

(#99635) Bjørgersson válasza general (#99634) üzenetére


Bjørgersson
félisten

nVidia driver beállításaival nem kell foglalkozni, csak a Battlefield grafikai beállításaival. 25"-on 1440p-n recés élek? 980-nal ultrán 60-70 fps? Ott valami nagyon-nagyon nem ok szerintem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99636) general válasza Bjørgersson (#99635) üzenetére


general
addikt

27" a monitor. 2560x1440
nem néztem meg élsimítás nélkül, csak erre emlékeztem korábbról.
na csinálok már egy tesztet most már, hogy minden eredmény tuti legyen. :D most van időm ezzel szórakozni

az nVidia drivert akkor állítsam defaultra ezek szerint.

(#99637) Bjørgersson válasza general (#99636) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bocsánat, valakinek az adatlapján 25"-os Dell monitort láttam korábban, összekevertelek vele. :) Szerintem semmit nem érdemes az nVidia driverben állítani, maradjon csak nyugodtan magának, be lehet szépen állítani mindent a játék menüjében.

A helyedben én így nézném meg először:

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99638) general válasza Bjørgersson (#99637) üzenetére


general
addikt

simán lehet, hogy az enyémen láttad, mert most javítottam a monitort, vettem egy újat. a Dell 25" is megvan még, ami mellesleg eladó! :) (U2515h, 2k, 99%srgb)

okés, ezt a beállítást kipróbálom, aztán kiderül, tetszik-e. ;) köszi!

[ Szerkesztve ]

(#99639) kisselandras


kisselandras
senior tag

Emberek valahol nem lehet ezt a bejelentkezett s ezzel játszik opciót kikapcsolni? Az ideg szét basz már ettől :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#99640) stoon válasza kisselandras (#99639) üzenetére


stoon
őstag

origin! :U

itt szépen elkezdesz offolni! :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#99641) kisselandras válasza KAMELOT (#99611) üzenetére


kisselandras
senior tag

Néztem a szervert vannak azért ott is pár ..... de elmegy 1 körbe 8/23 😂 második körbe okosabb voltam ott 25 /30 volt 😂sunyi voltam mindég valaki háta mögött voltam meg vártam mig ki szedik s sebez aztán én öltem :C

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#99642) kisselandras válasza stoon (#99640) üzenetére


kisselandras
senior tag

Á köszi :C :C

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#99643) KAMELOT válasza kisselandras (#99641) üzenetére


KAMELOT
titán

Jaja. Lehet úgy is. Én amióta átállítotam a grafot már jobban megy. 50-50% vagy a KILL több. Érdekesebb így játszani. Mondjuk még mindig vannak érdekes dolgok.
PUMBAA nevű játékos.....mortar-l a konténerben kilő engem! Aztán nem csíter! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#99644) Bjørgersson válasza KAMELOT (#99643) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondom én, mindenki csaló, aki megöl. Mert csak csalók tudnak megölni ugyebár.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99645) Astroboy


Astroboy
őstag

980Ti / 720p / 75Hz / 200+ Fps ;]

Következő egy 144/240Hz-es monitor lesz.
Ha csillámpónis grafikára vágynék, arra ott a GTA V.
Multinál legfontosabb, hogy folyjon mint a víz...

(#99646) kisselandras válasza Bjørgersson (#99644) üzenetére


kisselandras
senior tag

Nem mert engem a profik is ki szednek a sorból de le sz..
Vissza állok a sorba 😂meg keresem s le vadászom addig megyek mig le nem vadászom példa magyar szerver 😂

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#99647) Prosector válasza Bjørgersson (#99618) üzenetére


Prosector
addikt

Mazochista alkat vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#99648) Bjørgersson válasza Astroboy (#99645) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Probald 640x360-as felbontason, kikapcsolt grafikaval, ugy allitolag megvan az 1000 fps. Bar lehet ahhoz mar kelleni fog egy 1080 Ti.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#99649) Redneck


Redneck
veterán

svensson és stoon
Örülök hogy szerencsések vagytok de 60Hz-en is törik 100fps-sel. Valakinek érzékeny a szeme, valakinek nem. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99650) fornettisuti válasza Bjørgersson (#99648) üzenetére


fornettisuti
veterán

Alapból max. 200fps-re van limitálva a játék, amit persze fel lehet oldani.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.