Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ch003067


ch003067
addikt

Olyan alaplappal, aminek le van kódolva a BIOS-a lehet valamit kezdeni ?

(#902) kmisi99 válasza Lompos48 (#900) üzenetére


kmisi99
addikt

Már megint nem jó most hűtő nélkül sem indul és két procit is próbáltam. Pedig kb egy órája már a biost is behozta most azonnal leáll a gép. Az alaplap lehet halott hogy így szórakozik vagy valami tipp? Már szó szerint csak a bekapcs gomb volt bekötve meg a proci berakva meg a táp rákötve se hűtő semmi.

[ Szerkesztve ]

(#903) kukinyo válasza ch003067 (#901) üzenetére


kukinyo
addikt

Bios frissítés vagy reset.
veze:1 mp. :D

[ Szerkesztve ]

(#904) veze válasza ch003067 (#901) üzenetére


veze
őstag

jelszavas a bios ugy érted?
bios reset? az törli..
kmisi99: ha nincs hütő a procin nekem se indult a lap mert azonnal a tulmelegedés védelem leállította. olyankor is amikor a hütöt rátettem de nem vettem észre és egy sarka felfeküdt, nem simult a procira nem vette le a hőt és azonnal leállt, else indult mert gyakorlatilag ugyanaz volt mintha rajta sem lett volna

(#905) GrandeP válasza ch003067 (#901) üzenetére


GrandeP
őstag

Persze, ha egyszerű sima, akkor cirmos clear...
Ha meg bonyolultabb hp vagy dell.. akkor jumperes megoldással, típus manuál írja. h melyikeket kell... azoknál cmo clear nem segít.

Ha minden kötél szakad, akkor dos-os feltörés.... kb 2-3 perc...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#906) wrox válasza ch003067 (#901) üzenetére


wrox
senior tag

Jaja, BIOS reset. Nézd meg a kiskönyvét, hol van a reset jumper, és go.

(#907) DJ WOKKY válasza .bableWes (#885) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én csak kikapcsolót tudok :)

(#908) kmisi99 válasza veze (#904) üzenetére


kmisi99
addikt

Gyakorlatilag kéz meleg volt a cpu mag leállás után. Ez a kis vacak socket a cpu nem termel ennyi hőt hogy pár másodperc alatt lekapcsoljon.

(#909) Fauno


Fauno
tag

SAMSUNG Essential vagy Plus Memóriakártyát érdemesebb venni?

(#910) veze válasza DJ WOKKY (#907) üzenetére


veze
őstag

az elemet ki tudod venni a lapbol, az nem árt neki, lehet hogy elég is.. ha nem, akkor a jumpert is meg kell keresni mellé és átteni egy kicsit a másik állásba majd vissza elem is jumper is és go..

(#911) GrandeP válasza Fauno (#909) üzenetére


GrandeP
őstag

Szerintem sört...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#912) DJ WOKKY válasza veze (#910) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:F :F
Ez biztos nem nekem akart jönni :D

(#913) ch003067


ch003067
addikt

Az a baj, hogy semmi kézikönyv, vagy papír nincsen hozzá, mert Németországból való, és ismerősök hozták. Elemet kivettem, de nem felejti el sajnos.

Bios resetet hogy lehet csinálni ? mert nem értek ehhez sajnos.

(#914) veze válasza ch003067 (#913) üzenetére


veze
őstag

keress valami azonositot a lapon hogy milyen lap, mi a pontos neve.rá szokott irva lenni. ha megvan szinte biztos találsz hozzá manuált. abban már megtalálod a leírást is a bios resetről. mert hogy lehet ilyet tenni vele , az biztos
asus lapoknál nekem kettö is volt(van) olyan hogy post közben a CTRL+C -t nyomva is lehet resetelni.. de nem tudom ez másnál is müködik e
de ezeknél a lapoknál a jumper mellé is oda volt szitázva a billentyűkombináció amvel egyenértékű Mellesleg mége az teljesen mert volt amikor segített de volt olyan is hogy a jumper átrakása nem segitett csak az elemmel való kivétellel együtt. olyankor a billentyűkombinació se ért semmit

[ Szerkesztve ]

(#915) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Mivel nem ismerem igazán az integrált VGA-s alaplapokat ezért kérnék 1-2 tipust a hozzáértőktől.

Gigabyte és AsRock deszkák érdekelnének 775-ös foglalattal , integrált VGA-val.

1 dolgot szeretnék mindenképpen ,hogy a VGA segítsen gyorsítani a 1080p-s mkv-t lejátszás közben.

Előre is köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#916) KonzolKartel válasza GrandeP (#872) üzenetére

köszi, 5 perces meló lett volna, ha a wifi driverrel nem szívok, mert az nem volt telepítve.
ha meg telepíteni akartam, nem futott vegíg az install...kicsit halott volt a machine. végül manuálisan sikerült hozzá adni.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#917) KonzolKartel válasza ch003067 (#913) üzenetére

ha jól emlékszem hiren's boot disken van bios feltörés opció.
googleben megtalálod.

szerk.: rá is kerestem gyorsban. van rajta bios kód fejtő. letöltöd kiírod egy cd-re, vagy csinálsz egy bootolható pendrive-ot, és kiválasztod a neked megfelelő opciót.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#918) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!
olyan gondom lenne hogy buherált Xp van a gépen fent, feltelepitettem 1 játékot de reg bejegyzés kell hozzá amire azt irja ki : Az adatbázis szerkesztést a rendszergazda letiltotta.
Én nem tiltottam. Segitenétek ezt a tiltást feloldani valahogy.

Válaszokat előreis köszönöm!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#919) wrox válasza ch003067 (#913) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor az elem körül keres olyat, hogy 3 db tüske. Ebből kettő össze van kapcsolva egy Jumperrel. Na az lesz az. Fogod a Jumpert és átdugod a másik lehetséges párosításra. Gép ezután visszateszed eredeti helyére, és voila.

(#920) KonzolKartel

meg próbálkozom itt egy másik kérdéssel, mert a topikjában nem kaptam rá választ sajnos már lassan egy hónapja. Adott egy cisco epc925-ös csoda eszköz, amit az iptv bekötésénél adtak. Wifin a netet osztja rendesen, semmi ilyen bajom nincs vele. DLNA-t egyszerüen nem tudom vele összehozni. Utp kábellel csatlakoztatom a tvhez, és nem látom a hálózaton a tv-t. megnéztem, hátha valami más a bibi, de ha másik routert használok, azonnal felismerik a gépek, mint új eszközt, és megy is a DLNA. Mit kéne megpróbálnom? A tűzfalát szerintem kikapcsoltam.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#921) Spet válasza BigDarkJoy (#918) üzenetére


Spet
addikt

Már a google az első oldalon kihoz egy csomó lehetőséget ha rákeresel. Ennyi szerintem bőven elég segítséget nyúlj a buherált XP-dhez (meg még a végén engem csesznek le hogy segítek az illegális dolgokban :o )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#922) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Kicsit elszaladt ez a topic...
Hunork:
Jelentem, a VLC-vel megoldódott a probléma. Már nem pixeles a dvd, csupán annyit veszek észre, hogy kicsit elmosódott/homályos a kép. Nos, mivel mostanában HD filmeket nézek, ez lehet a kettő közötti különbség, de lehet, hogy szimplán az írt dvd gyengébb minősége/minőségvesztése is. Nem tudom, mindenesetre most már nézhető a dolog, köszi a segítséget!

Nem minden vándorút céltalan...

(#923) hyperspace


hyperspace
őstag

sziasztok,

van olyan téma, ahol lehet javasolni cikket vagy témát a szerkesztőknek?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#924) Kezdő vagyok válasza fradi81 (#857) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi,sikerült!

(#925) 3.Aragorn válasza hyperspace (#923) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, én nem tudom, de ha létezik ilyen, itt biztosan tudják...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#926) GrandeP válasza 3.Aragorn (#925) üzenetére


GrandeP
őstag

Úristen látom a sipkás avatart... hova kell beírni és kit kell le..ni? Mit kapok most? :U ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#927) DJ WOKKY válasza 3.Aragorn (#925) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Jó lett ez az avat így :)

(#928) 3.Aragorn válasza GrandeP (#926) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi srácok.

A Mikulásokat hozott a Mikulás :) topicban Dany007 fórumtárs volt olyan kedves és elkészítette nekem. Nem lettem tőle modi, ill. még az őstag rangig sem jutottam el, h lehessen egyéni avatarom, ez csak egy ilyen egyszeri dolog, az ünnepekre való tekintettel. Én meg villogok vele... :DD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#929) Hunork válasza 3.Aragorn (#922) üzenetére


Hunork
veterán

Hát igen, nagy a nyüzsgés... :D
Nagyon szívesen amúgy, bár azért a homályosság aggasztó, a lejátszóban próbáltál rásegíteni? Mondjuk az feltétlen igaz, hogy megírt dvd mindig szenved minőségromlást. (volt, hogy a Shrink 65%-osan tudta áthúzni...és az nem semmi...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#930) 3.Aragorn válasza Hunork (#929) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem, a beállításokba még nem mentem bele.
szerk:
Viszont most néztem bele egy másik dvd-be a gépemről, annál már nincs meg ez a szemcsésség (mondjuk nem hd minőség), szóval tényleg az írt dvd lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#931) hyperspace válasza 3.Aragorn (#925) üzenetére


hyperspace
őstag

köszönöm

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#932) föccer válasza hyperspace (#923) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Ha érsz magadban annyi írói vénát, akkor megírhatod saját magad is egy logoutos cikkben, és ott be tudod küldeni "címlaposra". Ha "elég jó" lett a cikk, akkor rövidesen kikerül.

Ha csak téma ötleted van, akkor a témakörnek megfelelő Házigazdát, vagy Kalandort keresd meg privát üzenetben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#933) ch003067 válasza veze (#914) üzenetére


ch003067
addikt

Okés, köszönöm szépen, utána is nézek :) :R :R

(#934) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#543) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

akkor senki?

Üdv. Johnny

(#935) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
melyik mce (windows media center) távirányítót ajánljátok?
köszi
r

Dirr

(#936) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok!

Mint anno northon ghost, most win7-hez kellene progi, amivel a komplett c meghajtóm visszatehetem win7 reinstall helyett. van valami megbizható cucc?

(#937) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! A Call of duty - World at Warral szeretnék játszani de telepítés után mikor indítanám elsötétül a kép majd kilép hibával! Ezt írja mi lehet a baj?

Error: Could not load material "water_droplet".
Error: Could not load material "water_dynamic_spray".

------- sound system initialization -------
Loading fastfile 'ui'
used 39.48 MB memory in DB alloc
Waiting for $init to finish. There may be assets missing from code_post_gfx.

Error during initialization:
Unhandled exception caught

Battletag: hojszi#2983

(#938) Cucuska2 válasza Intel fan11 (#937) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kezdjük ott, hogy eredeti-e vagy nem. Ha nem akkor nincs miről beszélni, ugyanis ez tiltott a fórumon. Amennyiben eredeti akkor azt javaslom, hogy a windows hangbeállításoknál állítsd be a 48000 Hz-et, és a 24 bites hangot.

csabi: Majd te is kapsz. ;]

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#939) Csabee. válasza Intel fan11 (#937) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Újratelepítés nem segít rajta? Telepítés hibátlanul lefut?

Üdv: Csabee.

(#941) Intel fan11 válasza Cucuska2 (#938) üzenetére


Intel fan11
őstag

Köszönöm ez volt a probléma!

Battletag: hojszi#2983

(#943) GNorbi válasza wrox (#893) üzenetére


GNorbi
tag

Canon MP270 a típusa!

(#945) Hannibal Bac


Hannibal Bac
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az übersampling-et bekapcsolva a witcher 2 a HD6770-nél akadozás léphet fel HD felbontáson? Esetleg megfogná a HD6770 1gb-ost ezen a konfiguráción?

Alaplap ASUS M5A78L-M/USB3
Processzor AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
CPU hűtő COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz
Videókártya SAPPHIRE 11189-10-20G HD6770 1GB GDDR5 PCIE
Merevlemez SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 ST1000DM003
Optikai egység NEC AD-7260S Fekete
Bill + Egér A4TECH KX2810 X7 Game Master
Ház COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430
Táp CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W
Monitor ASUS VW199D

(#947) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Gyors kérdés: a T Mobilnál jár füles a Galaxy Y mellé? Ha igen, melyik?

(#948) Воланд válasza Hannibal Bac (#945) üzenetére


Воланд
titán

kerdezd meg a jatek topikjaban, ott biztos megtudjak mondani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#949) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Az történt, hogy pár napja egyszer csak leállt a gépem, és azóta
nem pörög fel teljesen a hdd (másik gépben kipróbáltam, ott gond nélkül megy), így nem bootol be a gép, ha kihúzom a winchestert a bios-t akkor sem látom. A ventilátorok pörögnek, a led-ek is működnek az alaplapon.

A winchestert és a tápegységet átszereltem egy másik gépbe, ott ment, tehát nem azokkal van a baj . Azt gondoltam, hogy az alaplap, elvittem szervizbe de ott azt mondták, hogy megtisztogatták a portól és náluk működött, minden további nélkül.

Mi lehet szerintetek a hiba oka?

(#950) DJ WOKKY válasza NasCa (#949) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Speaker van rá kötve, nem csipog semmit ?
Én táp és alaplapra gyanakszom, annak ellenére, hogy megnézted a tápot másik gépben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.