Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#49) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézd meg a kártyádat másik gépen, de mindenek előtt a te gépedbe kérj egy másik kártyát, hátha működik azzal.

(#52) Lompos48 válasza dewil666 (#45) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valamiért valamelyik levelezőszervernek nem tetszett a .zip formátum, vagy a tartalma. Átkereszteltem .txt-nek. Nevezd vissza, aztán unzip-peld. Bocs a késésért, de tényleg azt hittem régesrégen ott van.

(#53) dewil666 válasza Lompos48 (#52) üzenetére


dewil666
őstag

Még most sem :N
Próbáld ugyan azzal csak @citomail.hu ra (az is hozzám tartozik).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#54) Satyricon válasza Lompos48 (#47) üzenetére


Satyricon
addikt

Aha, értem! Lehet azért is van előítéletem a hama márkával kapcs.ban, mert a tescoba is ilyet lehet venni. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55) Hunork válasza .bableWes (#39) üzenetére


Hunork
veterán

Hát szerintem ez igen érdekes, mert így szokott lenni: dGPU - iGPU, ahol az IGPU a processzorban lévő VGA...
DE szerintem a dgpu az a dupla teljesítményt jelöl, az erősebb VGA van használatban, a power express meg amolyan spórolós üzemmód.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56) dewil666 válasza Lompos48 (#52) üzenetére


dewil666
őstag

Megkaptam!
Köszönöm! Holnap próba.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#57) Lompos48 válasza dewil666 (#56) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sikert!

(#58) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok.
Az érdekelne hogy mennyit fogyaszthat (és mennyibe kerül ez havonta) a gépem napközben amíg nem tartózkodom otthon, értsd: van-e értelme kikapcsolni.
Gigabyte EP45-UD3LR lap
E7500 proci
4GB 667Mhz ram
HD4850 videokártya (ez elvileg kikapcsolja magát egy idő után nem?)
400GB és 2TB HDD
Lemaradt: Chieftec 550W-os táp

Szóval gép megy, google chrome megnyitva és a napok 70%-ban megy az uTorrent, éjfél max hajnal 1-től van "egyedül" a gépen 16:30-ig csak hétköznap.

[ Szerkesztve ]

(#59) C0d3r válasza tomgabor (#58) üzenetére


C0d3r
addikt

Nyilván, kikapcsolva minimális a fogyasztás, ha ErP szabványnak megfelelő táppal és azzal kompatibilis lappal rendelkezel, akkor kikapcsolt állapotban 1-2 W körül maximalizálódik.
Üresjáratban tipikusan 50-60 W körül fogyasztanak a gépek, modernebb Pentium G / i3-mal akár kevesebb is elérhető, persze ehhez szükséges 80+ hatásfokú tápegység, egy ősrégi 70 környékivel több.
Számoljunk 60 W-al, ez 1 napra (24*60) 1.440 W, 1 hónapra (30*1440) 43.200 W -> 43,2 kW, ami körülbelül 50 Ft-os kWh-s áramdíjjal számolva 2.160 Ft plusz költséget jelent.
Videokártya amúgy nem kapcsolja le magát, hanem visszaveszi az órajelét (mint a processzor).

(#60) tomgabor válasza C0d3r (#59) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszi. Azt hittem hogy 10000 FT vagy ilyesmi, így nincs értelme kikapcsolni. Azért gondoltam hogy kikapcsol a videokártya, mert hazaérek bekapcsolom a TV-t és azt írja nincs jel, kérem ellenőrizze a kábelt elhúzom az egeret és 4mp múlva van kép.

[ Szerkesztve ]

(#61) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

segitséget kérnék
batch filebol kéne megoldanom ftp feltoltést win7 alatt

ugye ftp s:script.txt cim
scriptben
user
pass
mput *.*
(persze könyvtárak rendezve)
viszont a feltoltendők közt ékezetek vannak ezeket egyszeruen kihagyta. mármint az ékezeteket
win7-röl win serverre menne

van valami tipp rá?

الغريبة في هذا الكوكب

(#62) pocokxx válasza Heimdallr75 (#61) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

esetleg ezzel?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#63) pocokxx válasza pocokxx (#62) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Vagy innen bármelyik...:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#64) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van nélam egy ősrégi Portocom noti. Mivel UTP csati nincs rajta, igy a netet USB-s UTP-vel akarom megoldani. Viszont, ha rádugom igy a dolgokat, akkor kiirja, hogy hiányzik az USB 10/100 LAN driver. Több fajtát is leszedtem, de telepiteni nem lehet őket, mert nincs .exe file vagy ilyen. Ez a fos meg nem találja meg.
Ilyenkor mi a teendő? :F

Bocsi, mert mindenhol rövid i-t irok, de ezen nincsen hosszú i. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#65) Heimdallr75 válasza pocokxx (#62) üzenetére


Heimdallr75
őstag

értem én amit írsz, valóban akkor spongyolán fogalmaztam a könyvtárban az mput *.* azért van mert nem ismerem a file neveket van olyan ami ékezetesevan ami nem.
példa:

-0123 (könyvtár)
-----------lacika árlista.doc
-----------izébizé.xls

ha erre kap egy mput *.* -ot
akkor szépen eltünnek az ékezetese karkterek a feltöltésből. (filenévből)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#66) Lompos48 válasza Klemens (#64) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem elég neki az .inf, ha megadod neki az elérési útvonalat amikor kéri?

(#67) bodgab


bodgab
csendes tag

heló, valami tudna segíteni? egy acer aspire 6935g-vel lenne olyan gondom, hogy amikor ki van hűlve a gép kb szoba hőmérsékletre akkor a windows üdvözlő üzenete környékén egyszerűen lefagy. Az már biztos, hogy a vga-nak és a winyónak nincs baja. 3 hete cserélem benne a vga-t, gondolva, hogy az a baja. Csere után nem is volt már semmi gond, most pedig egyik napról a másikra ismét előjött a probléma és mostmár tanácstalan vagyok. ramok elvileg jók memtest szerint, proci pedig nem hinném, hogy elromlik. Várom az ötleteket (lehetőleg hozzáértőktől)

(#68) Klemens válasza Lompos48 (#66) üzenetére


Klemens
őstag

Nem. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#69) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, PC-hez milyen hangszórót érdemes venni? A legjobb ár/érték arányút keresem, olyan 10-15.000 lenne rá a keretem. üdv

(#70) Csabee. válasza Jim-Y (#69) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ár érték arányban talán a Genius -ok azok amik márkásak ,és jók is, és még árban is elfogadhatóak!

Logitech talán a legjobb, de árban is ..

Üdv: Csabee.

(#71) dewil666 válasza Lompos48 (#66) üzenetére


dewil666
őstag

Ráklikkelek és azt írja program futtatási hiba. (az ikonja csak egy fehér négyzet) Átírtam exe-re.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#72) Lompos48 válasza dewil666 (#71) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Visszakeresztelted a .txt-t .zip-nek, majd ki is csomagoltad?

(#73) zolnagy


zolnagy
őstag

Samsung ML-1640 nyomtatómban kiürült a gyári demo toner. A neten sok helyről lehet hozzá rendelni utángyártott chipes tonert. Melyik ajánlott?

(#74) dewil666 válasza Lompos48 (#72) üzenetére


dewil666
őstag

Nem zip-nek hanem exe-nek :U Akkor itt a bibi

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75) Lompos48 válasza dewil666 (#74) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:K :K Tegnap írtam, hogy valamelyik levelezőszerver nem volt hajlandó zip-ként tövábbküldeni, ergo...

[ Szerkesztve ]

(#76) dewil666 válasza Lompos48 (#75) üzenetére


dewil666
őstag

Kicsomagoltam:
1 doc fájl 1 mappa van benne. A mappába 1 CAT,1 INF és 1 SYS fájl található

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#77) Lompos48 válasza dewil666 (#76) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Így igaz. A .doc a mellékelt mese. Nekem így van a CD-n.

[ Szerkesztve ]

(#78) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv nokia 5230-am van t-mobile-os vok!Internetet kellene beállítani a telefonon hogy tudjak ingyen facebookozni ezt hogy kell?

másik kérdés! Netről rendeltem 3d szemüveget!Milyen prgoram kell hozzá hogy 3dben lássam a filmeket?

Battletag: hojszi#2983

(#79) BigDarkJoy válasza Intel fan11 (#78) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

0.facebook.com.... csak a Tmobil hálozatán ingyenes

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#80) Vodar válasza Intel fan11 (#78) üzenetére


Vodar
senior tag

Azt tudod, hogy 3D képes TV/monitor is kell ahhoz, hogy a szemüveg működjön?

[ Szerkesztve ]

(#81) Intel fan11 válasza BigDarkJoy (#79) üzenetére


Intel fan11
őstag

t-mobile-osd vok azért kérdem hogy lehet beállítani 5230-on?

Battletag: hojszi#2983

(#82) Intel fan11 válasza Vodar (#80) üzenetére


Intel fan11
őstag

hát az milyen? nekem egy 22 colos samu lcd monitorom van

Battletag: hojszi#2983

(#83) Vodar válasza Intel fan11 (#81) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem kell semmit beállítani. Egyszerűen beírod a böngésződbe, hogy 0.facebook.com

Ha nem direkt 3D-s monitort vettél, akkor gondolom nem 3D-s a monitorod, a szemüveg meg mehet a kukába, mert magában semmi se ér. Miért veszel meg úgy valamit, hogy előtte nem jársz utána a témának? :(

[ Szerkesztve ]

(#84) BigDarkJoy válasza Intel fan11 (#81) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

0.facebook.com ennyit kell beirni...
ha függetlenitetted a telot akkor a 1430 felhivod,kérsz 1 ügyintézöt és elküldik a telodra az pontos beálitásokat, mms,wap,net...stb.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#85) nova001


nova001
senior tag

hello
felteszem itt is hátha :)
van egy notebookom asus k53ta sx003d ebbe van egy realtek hd alc269 hangkari...na most a minösége elég pocsék....nem lehet valahogy felvarázsolni egy realtek srs drivert ?? mert ha felrakom a srs hd audio labs-t akkor nagyon szép a hang de nagyon eszi a gépet sajnos :S:S

(#86) Intel fan11 válasza Vodar (#83) üzenetére


Intel fan11
őstag

nekem aszonta haver van 3d-s progi meg szemüveg kell és bármilyen avit 3dben lehet nézni

Battletag: hojszi#2983

(#87) Intel fan11 válasza BigDarkJoy (#84) üzenetére


Intel fan11
őstag

van facebook a telón beírom a felhasználónevet de nem jön be mert nincs kapcsolat mi a baj akkor?

Battletag: hojszi#2983

(#88) Vodar válasza Intel fan11 (#86) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez baromság :)

A 3D-s látványhoz kell egy 3D képes LCD monitor, aminek az ára 70-80 ezer Ft-nál kezdődik. Ehhez általában eleve adnak 1, vagy 2 3D-s szemüveget és amit te vettél, az csak egy plusz szemüveg, de monitor nélkül semmit se ér.

Ha megvan a monitor és a szemüveg is, akkor igaz, hogy bármilyen filmet lehet 3D-ben nézni, de irtó gagyi lesz a minősége.

1. Az avi eleve egy lekonvertált, gagyi minőség.
2. Ha 1080p-s HD filmet alakítanál 3D-vé, akkor már jobb lenne a végeredmény, de meg se közelítené a valódi 3D élményt, mivel a film eredetileg nem 3D-ben lett rögzítve. Ahhoz, hogy valódi 3D élményt kapj, 3D-s Blu-Ray filmeket kell nézned.

A Facebookhoz: van internet előfizetésed a telefonra? Hiába ingyenes a Facebook, valamilyen net csomagot meg kell rendelned a telefonra. Ha minden igaz, van egy havidíj mentes, adat alapú csomagja a T-Mobil-nak, rendeld meg azt. Csak nagyon vigyázz, hogy más oldalt ne tölts be, mert már egy index.hu betöltése is 700-800 Ft-ba fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#89) Satyricon válasza Intel fan11 (#87) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv.

A facebook akkor ingyenes, ha 30-as vagy! Én soha semmit nem fizettem face miatt, csak annyit kell tenned, hogy beírod a keresőbe, hogy 0.fecebook.com ennyi az egész.

Ha 20as vagy 70es vagy, akk nagy valószínűséggel kell fizetned!

Szerk.: Ha pedig az a gáz hogy régebben használtad telón a face-t csak most nem jön be(nekem is elég sűrűn van ilyen) akkor azt kell tenned, hogy kikapcsolod a telót és 1-2 perc múlva bekapcsolod, majd lehet facezni. Nekem legalábbis ez segít!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#90) Intel fan11 válasza Satyricon (#89) üzenetére


Intel fan11
őstag

30as vagyok! Csak az a problémám annó én minden net kapcsolatot ami alapból benne volt azt kitöröltem pont emiatt hogy véletlen rámentem a netre és szívta a lóvét szépen! DE próbáltam a teló visszaállítást alapbeállításra de nem jött visza a kérdés az hogy mi lehetett beírva akinek 52-30as van esetleg 1 kép róla tökéeltes lenne! mert amúgy van facebook ikonom de nem tok csatlakozni mert semmilyen elérési út nincs benne:(

Battletag: hojszi#2983

(#91) Vodar válasza Intel fan11 (#90) üzenetére


Vodar
senior tag

"van facebook ikonom"

Most akkor nem az ingyenes Facebookot akarod elérni? Akkor ne a Facebook klienssel menj fel, mert az a facebook.com-on keresztül csatlakozik, nem az ingyenes 0.facebook.com-on.

Ha kitörölted az internet beállításaidat, akkor azokat újra be kell állítani. Fejből nem tudom, hogy mik a kapcsolódási paraméterek, menj be bármelyik T-Mobil üzletbe és ott beállítják neked.

(#92) Intel fan11 válasza Vodar (#91) üzenetére


Intel fan11
őstag

ja értem akk nem az ikonon keresztül kell! hát egyszerűbb volna ha vki tudnak képet felrakni hogy mivan kiirva neki 5230on

Battletag: hojszi#2983

(#93) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Érdekelne egy lowcost megoldás egy egyszerű mozgásalapú megfigyelőrendszerre.
Gondolok itt pl a képváltozás alapján rögzítő kamerára, esetleg mozgásérzékelővel+riasztóval kombinálva. Van ennek itt topikja?
Konkrétan egy közös használatú udvarba kellene, megfigyelni a farakást.

Köszönöm!

(#94) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

A lakásban akármelyik LCD monitort, vagy TV csatlakoztatom D-SUB-on (akármelyik) PC-re akkor pár perc múlva vibrál a képe. Míg ez DVI esetén nem.

Volna valakinek ötlete erre a problémára? (Mert nincs mindegyiknek DVI benete.)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Eladó cuccaim: -

(#95) Vodar válasza Kvazár (#94) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Túl sok bekapcsolt elektromos készüléked van, így túl sok zajt vesz fel a kábel. Vegyél egy jobban szigetelt D-Sub kábelt (minél drágább, annál jobb).

(#96) Teasüti válasza Kvazár (#94) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Interferencia, torzítás, jitter?
Milyen hosszú és minőségű kábellel próbálkozol? Analóg átvitel nem szereti a távolságot.

(#97) Kvazár válasza Teasüti (#96) üzenetére


Kvazár
őstag

Vettem már HQ-s kábelt, meg + ferrit gyűrűt a kábelre, de akkor sem lett jobb. :(

A vibrálás olyan kb. mintha CRT-nél 85 Hz helyett 40 Hz-en menne. :S
Pedig 60 Hz-re van állítva. Próbáltam azt, hogy vissza vettem a felbontást, hogy a Hz-et 85-re be tudjam állítani, de akkor sem lett jobb a kép.

Szerk.: Jelenleg a gyári kábelekkel vannak összekötve. És elkerülik a TV, és a 230-as kábeleket. (Amennyire csak lehet, mert a monitornak is kell táp.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#98) Spet válasza Teasüti (#93) üzenetére


Spet
addikt

Fúúú, most volt nem rég erről nálunk szimpózium, és ha ilyen képváltozás alapján rögzítő kamerát szeretne az ember, ami programozható, hogy milyen mozgásra reagáljon, meg ilyesmi az nem olcsó mulatság (legalább is ott azt mondták, és mint mindig a határ a csillagos ég ezekben). Az ennél olcsóbb a sima mozgás érzékelővel ellátott kamera, ami csak akkor vesz fel bármit is amikor mozgás van. Ha meg az ember a fel-re rakodást szeretné nézni x km-rel arrébb, akkor arra meg az IP kamera felel meg a legjobban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#99) Klemens


Klemens
őstag

XP-nél honnan szedem elő az aktiváló ablakot? :D
Tegnap előtt raktam fel, de első indtásnál lusta voltam bajlódni vele, most meg nem tudom előszedni.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#100) Spet válasza Klemens (#99) üzenetére


Spet
addikt

Idézem a windows oldalárol:

Mutasson a Start menü Minden program, Kellékek, majd Rendszereszközök pontjára, végül kattintson a Windows aktiválása parancsra.

Vagy kattintson a tálca állapotterületén a Windows-aktiválás ikonra.

Bár nem értem, hogy mit mutogassak a gépnek amikor az nem szeret activityz-ni :DDD .

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.