Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) sanzi89 válasza MasterMark (#66150) üzenetére


sanzi89
addikt

Beépített Media Player-rel és Media Plyer Classic Home Cinema-val is próbáltam, ugyanaz az eredmény. Az Overlay-t megnézem!

A klónozás meg azért kell, mert itt a melóhelyen az egységsugarú user-eknek hiába magyarázza az ember a kiterjesztett aszalt, hogy mit hova húzzon, nekik az a legegyszerűbb, ha ugyanaz van két helyen és kész.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#66152) MasterMark válasza sanzi89 (#66151) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hát igen...

Switch Tax

(#66153) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Akinek esetleg rendelt már külföldről(ebay) LCD kijelzőt netbookhoz kíváncsi lennék a véleményére,tapasztalataira esetleg még ha eladót is tud megbízhatót az is jöhet!

Előre is köszönöm!
Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#66154) deedee válasza MasterMark (#66149) üzenetére


deedee
őstag

"A DTS Interactive mellett is van egy tesztelés, ilyenkor egyébként mit csinál?"

nem vagyok most a gép mellett és rengeteget játszadoztam vele, ezért nem emlékszem pontosan mindenre, de az biztos hogy nem szólaltak meg a hangszórók.
sőt, mintha úgy rémlene, hogy a tesztet sem engedte.
igen! közben beugrott!nem engedte a tesztet.

a korábban linket első képen látszik,hogy csak akkor volt hangteszt, de az is csak stereo,hiába volt dts interaktive beállítva. [link]
tehát csak a jobb és bal szólalt meg

[ Szerkesztve ]

(#66155) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Olyan problémáim vannak, hogy van egy 32bites gép amin keresztül meg van osztva a nyomtató.
az összes 32bites hálózaton lévő gép kezeli ahogy kell, de a 64bites rendszerrel rendelkező nem tudja ezt a hibát dobja klikk

a hibaelhárítással s egyéb dolgokkal idáig jutottam klikk

mit lehetne ezzel kezdeni? :F

:R

(#66156) Sub-ZeRo válasza detroitrw (#66155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A nyomtató meg van osztva azon a gépen, amire dugva van? Az otthoni csoportban engedélyezted a nyomtatás megosztást?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66157) detroitrw válasza Sub-ZeRo (#66156) üzenetére


detroitrw
addikt

az összes többi gép tud rá nyomtatni szal minden engedélyezve van
ha direktbe van a 64-esre kötve akkor az a gép is tud nyomizni

de így nem tud hozzáférni a nyomtatóhoz ha a 32bites gépen keresztül akar nyomtatni :(((

(#66158) Sub-ZeRo válasza detroitrw (#66157) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van 64-es driver a nyomtatóhoz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66159) detroitrw válasza Sub-ZeRo (#66158) üzenetére


detroitrw
addikt

mivel ha direktbe van kötve a 64bites géphez és úgy tud nyomtatni akkor gondolom :)

(#66160) Sub-ZeRo válasza detroitrw (#66159) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 64-es gép az egy hálózaton van? Munkahely-munkahely stb? Munkacsoport is megegyezik?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66161) gorcsev001 válasza gorcsev001 (#66146) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

Nem bepipálni, restart, aztán bepipálni és processzorok száma 4, igy gyorsabban bootol vmiért.

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#66162) detroitrw válasza Sub-ZeRo (#66160) üzenetére


detroitrw
addikt

igen minden azonos :((

ha a 64bitesre van rákötve akkor arról mindenki tud nyomtatni
de azt nem lehet mert akkor a kábel a szoba közepén futna végig :))

[ Szerkesztve ]

(#66163) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan programot ajánlani, amivel PDF-ben lévő szöveget tudnék szerkeszteni?

Köszi! :R

Samsung S9

(#66164) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Munkahelyen le vannak tiltva bizonyons oldalak, ezeket valahogy meg lehet kerülni egy másik weblapon keresztül ( kb 7-8 évvel ezelőtt volt egy ilyen címem). Tud valaki adni ilyen elérhetőséget?
Köszi

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#66165) XmoD válasza Oxy.kiraly (#66164) üzenetére


XmoD
aktív tag

(#66166) Sub-ZeRo válasza detroitrw (#66162) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hálózati nyomtatóként akarod felvenni ugye?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66167) leslieke válasza detroitrw (#66155) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ethernet csatlakozó nincs a nyomtatóban? Hálózatra kötve egyszerűbb lenne az élet...

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#66168) detroitrw válasza Sub-ZeRo (#66166) üzenetére


detroitrw
addikt

igen
de TC-vel kikeresve se sikerül csatlakozni rá :(

próbáltam már LPT-vel is, meg reg módosítással de eddig semmi :(

(#66167) leslieke
sajnos azon a masinán nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#66169) stopperos válasza XmoD (#66165) üzenetére


stopperos
senior tag

Kösz, ezeket is felveszem a squid-proxy szűrőbe ;]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#66170) XmoD válasza stopperos (#66169) üzenetére


XmoD
aktív tag

opps, akkor ha anyazni kezd par dolgozo/diak akkor kuldheted hozzam oket ;]

(#66171) Sub-ZeRo válasza detroitrw (#66168) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz sajnos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66172) stopperos válasza XmoD (#66170) üzenetére


stopperos
senior tag

Kollégisták, nem munkahely. Amúgy csak a közfelhasználású nyílt gépek vannak proxy mögött, ami 10 gépet jelent.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#66173) detroitrw válasza Sub-ZeRo (#66171) üzenetére


detroitrw
addikt

:O

(#66174) leslieke válasza detroitrw (#66168) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Próbáld ki azt, amit itt írnak: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#66175) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Amazonon azt hol találom meg egy adott terméknél, hogy szállítják e Magyarországra?
+ van e vám stb...

konkrétan most erről lenne szó [link]

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#66176) Szabó0922


Szabó0922
tag

sziasztok
segitségeteket kérném
vettem egy smart led tv amihez hozzá kötötem a asztali gépem hogy filmet nézek de teljes képbe nem rakja ki se az asztal sem a filmet hol tudom beállitani hogy teljes képbe mutatsa a képet? :R

(#66177) dfdfdf válasza Szabó0922 (#66176) üzenetére


dfdfdf
őstag

Milyen TV, hogy kötötted rá milyen kábellel. ezeket jó lenne tudni első körben.

(#66178) XmoD válasza Dexter-2000 (#66175) üzenetére


XmoD
aktív tag

Áfa tuti van rajta. es ahogy olvasom csak U.S.

(#66179) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Hogyan tudom a chrome-ot vissza állítani,hogy ne fordítsa a weblapot automatikusan magyarra?
Állandóan lefordítja és összeolvadnak a sorok,nincs normális elrendezés.
+ furcsa,hogy ha eddig pl youtub-on külön rámentem,hogy fordítás magyarra (hogy lássam a kommenteket) akkor valamelyest letudta fordítani.Így hogy automatikusan fordítja egy darab kommentet nem magyarosít.
Hiába megyek rá jobb klikkel hogy "fordítás magyarra"
Szóval inkább vissza állítanám de nem tudom hol/hogy kell.
Köszi

Ezt kellene angol (egyesült államokra rakni)?

[ Szerkesztve ]

(#66180) Sub-ZeRo válasza seederking (#66179) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alul a pipa?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66181) seederking válasza Sub-ZeRo (#66180) üzenetére


seederking
őstag

Magyaron van a nyelv így nem ajánlja föl.

Ha pedig átállítom angolra akkor pedig ha jobb klikk-elek a beállítások is angolra váltanak:s

[ Szerkesztve ]

(#66182) XmoD válasza seederking (#66181) üzenetére


XmoD
aktív tag

(#66183) Rico83 válasza seederking (#66179) üzenetére


Rico83
tag

Legegyszerűbb módja: Chrome uninstall, gép újraindít, Chrome install. :K

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#66184) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Az AKASA márkájú tápokról mi a vélemény? Semmi magyar írást nem találtam róla. A tápos fórumba meg régóta nem írnak.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#66185) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Hogy tudom utorrent-nél beállítani, hogy mikor megnyitok egy torrent fájlt, akkor egyből ne tegye be letölteni, hanem jöjjön fel az ablak,hogy kipipálhassam, hogy milyen fájlokat töltsön le és miket ne?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#66186) Nkboy válasza V.Stryker (#66185) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elvileg itt:

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#66187) Rico83 válasza V.Stryker (#66185) üzenetére


Rico83
tag

Beállítások/Kezelőfelület/Ablak megjelenítése a torrentben lévő fájlokról .. lehet új verzióknál nem ez az alapértelmezett beállítás.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#66188) V.Stryker válasza Nkboy (#66186) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek! Ez volt az. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#66189) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali!
Úgy 2 éve (9.-ben) Ophcrackel megszereztem suliba gépen a rendszergazda jelszót, és ma tűnt fel nekik hogy valaki megszerezte és ezt keresik. Azt tudni kell hogy nálunk suliba úgy van hogy van egy tartomány és mindenki oda lép be a saját fiókjával pl: én vagyok a t11d35. A gépen meg van ugye a rendszergazda meg a felhasznalo. Van rá esély hogy rájöjjenek hogy ki volt? :D Mert ha igen akkor bünti lesz. Van 3 infó terem és mindegyikbe úgy 20-25 gép.

Én igazából nem hiszem hogy rájönnének, főleg hogy egyik barát elmondása szerint a tanár meg a rendszergazda a total commandert nézegették. (másik osztályba infó óra közben.)

[ Szerkesztve ]

(#66190) XmoD válasza Milgram1 (#66189) üzenetére


XmoD
aktív tag

Oke! De mivel leptel fel? Kulon eszkozzel? Vagy a suli geppel? Amugy valszeg a logokat neztek TC-ben.

BogyóBP: Itt kerdezted ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#66191) Milgram1 válasza XmoD (#66190) üzenetére


Milgram1
aktív tag

A sulis gépen léptem be. Azóta volt egy újratelepítés mert XP volt régen és úgy 2 hete lettek felrakva a win7-ek. Azóta nem léptem be azon a gépen amin én vagyok csak másiknál. :DDD Ez a rendszergazda a tartományban nincs benne.

(#66192) XmoD válasza Milgram1 (#66191) üzenetére


XmoD
aktív tag

Emlekeim szerint visszanezheto mikor es hol jelentkeztek be vele. De javitsatok ki ha nem igy van .

[ Szerkesztve ]

(#66193) Milgram1 válasza XmoD (#66192) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Akkor is ha ez nincs a tartományba csak a gépeken?

(#66194) XmoD válasza Milgram1 (#66193) üzenetére


XmoD
aktív tag

Valahonnan ra kellet jonniuk..

De itt tedd fel a kerdesed szerintem :) [link]

(#66195) Vakegérke válasza Milgram1 (#66191) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gusztusos, karakán megoldás. Ha bukta van, szenvedjen más. Na szép...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66196) Milgram1 válasza XmoD (#66194) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Köszönöm.
:R

(#66197) spiritex


spiritex
veterán

Hogy tudnék rájönni, hogy egy gyári Lenovo M58-as gépnél melyik ez az eszköz, amelyik hiányolja a driver-ét?
Chipset driver-t direkt nem raktam fel, hogy a win7 saját drivere kezelje az SSD-t és a legjobb sebességet hozzam ki belőle. Lehet, hogy éppen valami chipset cucc ez?
Audio, LAN drivereket felraktam a support.lenovo oldaláról.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#66198) Milgram1 válasza Vakegérke (#66195) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Nem csak én használtam, azt már nem tudom hogy a többi mire használta.

(#66199) Lompos48 válasza Milgram1 (#66189) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha elég rendszerető és igényes a rendszergazda, mindenkiről minden megvan neki naplózva percre.

(#66200) Rico83 válasza Milgram1 (#66193) üzenetére


Rico83
tag

Nem hinném hogy különösebben paráznod kéne.Gondolom nem NASA ill. cionista adatokat őriztek.
Észre is csak azért vehették mert valami filet megpiszkáltál amihez amúgy nincs hozzáférése a diákoknak.Vagy pedig eldicsekedtél valakinek aki köpött.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.