Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35951) Gabás válasza Winne (#35950) üzenetére


Gabás
addikt

[link] (valszeg memóriahiba)

(#35952) Winne válasza Gabás (#35951) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, ellenőrzöm gyorsan. A procihűtő azért fura, hogy nem megy. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35953) sziada5925 válasza bizar (#35942) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Csíkos kép a VGA memóriahibájára utal. Lehet, hogy az melegedett túl, vagy már alapból rossz volt.

Üdv: Ádám

(#35954) Winne válasza Winne (#35952) üzenetére


Winne
nagyúr

Cseréltem memóriát, nem az volt a gond. Cseréltem videokártyát, nem az volt a gond. Lehúztam róla minden meghajtót, nem az volt a gond.

Csináltam két videót a jelenségről:

[link] vs. [link]

A kettő sípolást csinálja gyakrabban, de néha olyat is csinál, hogy benyomom, sípol egyet, majd kikapcsol pár másodpercre, aztán újra be és újra kettőt. Ezután már nem kapcsol ki, csak jár alapon.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35955) tkesy válasza vader108 (#35949) üzenetére


tkesy
őstag

Elég durva lenne, ha az nvidia nem támogatná a saját, nem is oly régi videókártyáját... :D

Működni fog benne, ne aggódj...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35956) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Hali. ha nem muszáj nem cserélek lapot azért fényképeztem le a bios-t hátha be lehet kapcsolni azt a részt rajta hogy a procit tudjam állítani. ha nem akkor belátom hogy vesztettem és veszek majd másik lapot a tuning végett. de előbb vessetek rá egy pillantást pls.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35957) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Bocsi itt a többi is, http://kepfeltoltes.hu/view/110116/SDC18483_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110116/SDC18485_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35958) #65675776 válasza Воланд (#35945) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azzal sokra nem megy, az csak a sima megjelenítésre vonatkozik. Amire neki szüksége lenne, az a h.264 és VC-1 teljes körű támogatása DXVA-n keresztül. Na itt már komoly problémák adódhatnak. Feltéve ha videolejátszásról van szó, de ez az eredeti felvetésből nem derül ki.

(#35959) DonThomasino válasza Winne (#35954) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha tippelni kéne .......TÁP.
Átnéznék mindent a táp körül,a proci hűtőt is.
VGA tápja rendben van?

D T

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35960) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!Egy olyan ember segítségét kérném aki tud angolul!A problémám egy abit ax78-as alaplap amibe szeretnék venni új procit viszont hivatalos biost nem adtak ki hozzá!De egy forumon beszélnek erről és valaki feltett egy beta biost amit nem a gyár készített!Erre kérném meg ,h amit írnak róla véleményt azt legyen kedves elolvasni és átadni a tudást(fontos lenne nincs angolos ismerősöm)Előre is köszönöm aki foglalkozik ezzel a témával!!!!!!
page1:
http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=13291518
Page2:
http://www.xtremesystems.org/Forums/showthread.php?t=214285

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#35961) Winne válasza DonThomasino (#35959) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát, hogy rendben van-e, azt nem merem megtippelni, mert kimérni nem tudom. Amit tudok, hogy be van dugva minden... :S

A csatlakozót kicseréltem a másikra, de végülis az is ugyanazon a szálon fut, ha jól tudom, de a lényeg, hogy nem segített rajta...

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35962) DonThomasino válasza Winne (#35961) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha van rá lehetőség kipróbálnám egy másik táppal.
Milyen táp ez?

A proci hűtő honnan kap tápot? (alalap vagy közvetlen tápból?)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35963) Winne válasza DonThomasino (#35962) üzenetére


Winne
nagyúr

Alaplapról.

BlueStorm II - FSP 500W

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35964) DonThomasino válasza Winne (#35963) üzenetére


DonThomasino
veterán

Alapalapokon általában több cpu venti csati van, próbálj egy másikat.
CPU venti nek nincs olyan csatlakozási lehetősége hogy közvetlenül a tápra lehessen kötni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35965) Rage47


Rage47
veterán

Van egy GA-MA770-DS3 rev1 és GA-M52S-S3P rev2 alaplapom. AMD Phenom X4 9950-re szeretnék 2 magról frissíteni, de ezt a procit egyik sem támogatja a Supported CPU List szerint. Viszont láttam fórumot, ahol írták, hogy a Beta F8F Biossal a GA-MA770-DS3 rev1 viszi az AM3 procikat is, de mégsem írták ki a támogatott procik listájára. Van erről valami tapasztalatotok vagy véleményetek? Lehet, hogy mind2 alaplap tudja támogatni ezt a procit, csak azt akarja a gyártó, hogy újabb alaplapot vegyünk?

(#35966) Winne válasza DonThomasino (#35964) üzenetére


Winne
nagyúr

Nincsen, de ezt is próbáltam már, átdugtam az alsóra és uaz...

Tényleg egy táp kellene már csak tesztelni. :F

Az alaplappal még jobban járnék, mert az garos még a hónap végéig... :O

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35967) DonThomasino válasza Winne (#35966) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hű ha akkor az idő is szorít.

Ilyen csiki-csuki módszerrel kell kizárnia dolgokat szerintem.

Minek a hatásásra alakult ki az a mostani eredmény? :U
Előttte mit csináltála géppel?

VGA venti forog?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35968) Воланд válasza Sixty21 (#35956) üzenetére


Воланд
titán

Nincs ilyen funkció.

(#35958) daa-raa: Ez valóban így van, ahogy te írod. A fullhd-t, mint felbontást támogatja (gondolom a kérdés is erre irányult elsősorban), az már más kérdés, hogy fullhd-s videók lejátszása esetén adódhatnak gondok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35969) ASUSSACAHD


ASUSSACAHD
tag

Hali mindenkinek!

Egy olyan problémám lenne, hogy az ASUS M4A785D-M PRO típusú lapja támogatja-e az AMD Athlon X2 4200+-os CPU-t?
Az ASUS honlapján fel van tüntetve hogy support AM2.
A 4200+ az AM2-es, de ha rámegyek az ASUS honlapján a CPU list fülre ott nincs a felsorolt CPU-k között.
Tehát azt szeretném kérdezni, hogy belepasszol-e az adott CPU az adott lapba vagy sem, és működik vele?
Mert én bizonytalan vagyok. :F
Válaszotokat előre is köszönöm. :)

Intel Core i7

(#35970) Rage47 válasza Rage47 (#35965) üzenetére


Rage47
veterán

Közben arra jöttem rá, hogy max. 95W-os procikat szeret csak az alaplap, akkor X4 9950 nem megy bele :|

(#35971) nanus válasza Rage47 (#35970) üzenetére


nanus
senior tag

Ez igy nem teljesen igaz ....van ott x2-es is 125w ,sőt 125w-os x4 9750-es is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35972) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

A gondom az lenne, hogy vettem egy 2.1 hangfal szettet és véletlenül összecseréltem a csatlakozókat és a 2.1 kimenetét kötöttem rá a hangkártyára,gondolom az belevezette szépen a szatelit hangszóróknak szánt áramot,aztán hangkártyám elromlott,de az alaplap működött rendesen,meg minden normális volt,kivéve ugye a hang.Aztán másnap vettem egy hangkártyát,beletettem a gépbe és akkor is minden jó volt,amíg el nem telt 5-10 perc,akkor kiírta a win7 hogy az amd valami illesztőprogram leállt,akkor kép elment pár mp múlva visszajött,utána párperce befagyott,ezt csinálgatta valameddig.Újraindítottam,aztán akkor már bootoláskor csíkos volt a képernyő,és utána is csíkos maradt és a windows sem jött be,mert kékhalál megszakította,ati***.*** hibával. Kitakaritottam a Videókártya slotját,szépen visszatettem és ugyanilyen maradt,aztán újratettem a win7et,de ugyanez maradt a probléma,kipróbáltam a VGAt másik gépben,ugyanez a gond volt. Én úgy gondolom hogy a VGA az kuka,garancia nincs már rá.Alaplapra elméletileg még van garancia.A gond csak az ,hogy egyszer már garanciáztattam a winyómat,és akkor elküldtem a cégnek akitől vettem a garancialevelet amin rajta volt minden cucc garancia időtartama. Azt mondták ügyfélszolgálaton,hogy nem tudják mennyi a gari az alaplapra,de ha 2 év,akkor van egy olyan akciója a Gigabytenak hogy meghosszabbítják 3 évre.De ez se biztos.Tud erről valaki valamit?

A kérdésem az lenne,hogy előfordulhat az hogy az alaplap halt meg elsősorban,és az utána vitte magával a vgat is? Ilyenkor akkor VGA az teljes mértékben kuka?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#35973) Winne válasza Воланд (#35968) üzenetére


Winne
nagyúr

A procihűtő nem indul el ugye, ezért rádugtam egy gyárit, azt viszont elindítja. Lehet azért, mert kevesebb áram kell neki?

Ez a gyári: [link]

Ami most van rajta, az meg egy Zalman 9700

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35974) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Bios-ról mi a véleményetek? fentebb a kép. thx

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35975) #65675776 válasza Winne (#35973) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alaplapi ventilátorcsatlakozókról 6W a felvehető teljesítmény. Amennyiben ettől eltér a gyártó, köteles más tápellátást biztosítani. Ha csak sima ventilátor tápcsatlakozó van rajta, akkor mennie kell. Biztos, hogy jó az a ventilátor a cooleren?

woland_y2k: Ezért lenne jó ha a kérdés kellően konkrét lenne.

(#35976) Воланд válasza Sixty21 (#35974) üzenetére


Воланд
titán

[link]

daa-raa: Na igen, kérdezni tudni kell, ahhoz, hogy megfelelő választ kapjon az ember.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35977) DonThomasino válasza Winne (#35973) üzenetére


DonThomasino
veterán

Zalamann nál hozzá tartozó potmétert is bekötötted?

Ha megy a gyári ennek is menni e kell szerintem.

Ha mégse és minden vezeték rendben, lehet rossz a a venti.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35978) Winne válasza DonThomasino (#35977) üzenetére


Winne
nagyúr

Egy csati van csak rajta, semmi extra, de így megy már régóta, nem most szereltem be. Mosz szerintem kipróbálom a 6550-esemnek a gyárijával, azzal kicsit okosabb leszek talán...

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35979) DonThomasino válasza Winne (#35978) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na most elvesztettem a fonalat. :DD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35980) Winne válasza DonThomasino (#35979) üzenetére


Winne
nagyúr

Na keressük meg együtt. Hol vesztetted el? :D

A gyári hűtő elindul, a Zalman nem, ezért kipróbálom, hogy nem ott van-e a baj forrása.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35981) Attila8006


Attila8006
aktív tag

igaz tudom nem ide illő kérdés..de lehet tudnátok nekem segíteni!
Olyan kérdésem lenne melyik vga passzolna a gépembe jobban:
lapom: Asus m3a79-t deluxe phenom x4 920 2x2gb ddr2 ram
tehét a vga: gainward gtx460 768mb ddr5
vagy sapphire hd5830 1gb ddr5
mit gondoltok? :U
köszönöm a segítséget előre is :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#35982) bizar válasza sziada5925 (#35953) üzenetére


bizar
csendes tag

Alaplapi a vga. Beleraktunk egy rendes kártyát és azzal jó volt. Na mindegy, holnap vissza viszem cserére.

[szerkesztve]

(#35983) fenergie84 válasza Attila8006 (#35981) üzenetére


fenergie84
addikt

a kérdésed ide való: [link]
egyébként ha hosszabb távra tervezel, akkor inkább a GTX460, mert újabb, viszont szerintem inkább az 1gb kellene választanod, de azért megteszi a 768mb is...

(#35984) Attila8006 válasza fenergie84 (#35983) üzenetére


Attila8006
aktív tag

köszönöm szépen a segítséget!

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#35985) DonThomasino válasza Winne (#35980) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt nem értem, hogy hogy jön ide a 6550?

Zalmann nal nincs rendben valami szerintem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35986) Winne válasza DonThomasino (#35985) üzenetére


Winne
nagyúr

Úgy, hogy van egy 6550 tartalékban, és betettem azt a Q6600 helyére a gyári hűtővel, hogy kiszűrhessem a procit és a hűtőt is, és hát ugyanúgy nem megy azzal sem, szal vagy alaplap, vagy táp. :S

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35987) steewcv65 válasza fenergie84 (#35983) üzenetére


steewcv65
őstag

Sztem meg inkább vegyél egy hd 6850/6850oc-t!Fejlettebb és jobb is!Kevesebbet fogyaszt és alacsony hőmérsékleten dolgozik!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#35988) m0rd0k válasza m0rd0k (#35972) üzenetére


m0rd0k
senior tag

valaki erre?

Minden szinten,szinte minden.

(#35989) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Hali!
Melyiket ajánlanátok? ASUS Rampage II GENE vagy MSI X58M?? Utóbbi egy jó tízessel olcsóbb, de teszteket nézve rendesen helytáll minden téren. i7 920 menne bele és szeretném tuningolni. Köszi!

(#35990) fenergie84 válasza dlaccc (#35989) üzenetére


fenergie84
addikt

Inkább az Asus...valami miatt én nem szeretem az MSI lapokat, de hát ez szubjektív :D

(#35991) atti_2010 válasza dlaccc (#35989) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem eddig az MSI lapok jöttek be, a szívedre hallgass, ahányan írnak annyiféle vélemény lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35992) dlaccc válasza atti_2010 (#35991) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Én is MSI párti vok, most egy 890GXM G65 van amit meg is tartanák, ha nem AM3-mas lenne..

(#35993) FlasH-BacK válasza m0rd0k (#35972) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hi, először is: alaplapi hangkarin lehet hogy csak az az 1 port ment el, amire rádugtad a hangfalra menő kábelt. Nézd meg a többit is, ha még nem tetted.
Másodszor: ezzel gariztatni a lapot szerintem nem túl etikus, de ha szerencséd van és írsz valami jó kamu szöveget, lehet hogy elfogadják. Garipapírról meg egy másolatot érdemes lett volna csinálni mielőtt elpostázod. A 2 évet meg nem hinném h meghosszabítják, esetleg a 3. év lehet közvetlen gyártói gari (szóval nekik kell postázni a lapot és úgy nézik meg). De erről érdeklődja boltban, ahol vetted.
Harmadszor: VGA valószínűleg megnyekkent, de lehet hogy teljesen függetlenül az alaplaptól. 4850-ek nem az örökéletükről híresek. :U Viszont nézz szét ezek között, hátha tudnak rajtad segíteni.

(#35994) m0rd0k válasza FlasH-BacK (#35993) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

VGA már javítás alatt van egy szakembernél. Próbáltam másik portot is,egyik sem szól csak ilyen érdekes fehér zaj/földhurok keverék jön ki belőle,aztán ha indítok valami zenét kicsit megváltozik ez a zaj,de semmi nem vehető ki belőle.Előlapi portok sem jók. Akkor azt mondod előfordulhat ,hogy alaplapnak semmi baja,leszámítva hogy szar a hangkártya? Mert hangkártya az van másik tehát azzal nem lenne gond.Van egy Asus X700-as PCi-e -es kártyám,ami 3 ezer forint körül mozog,most akkor majd azzal tesztelem pár napig,ha nem rontja el pár nap alatt,akkor gondolom utána sem fogja,jól gondolom?

Köszi az előző választ,és ami most fog jönni aztis. :)

Minden szinten,szinte minden.

(#35995) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!
Szinte biztos vagyok benne, hogy nem tudtok nekem segíteni, de hátha:
Lenne egy HP P4SD típusú alaplap, ehhez kellenének driverek: LAN, VGA, audio. Már egy órája googlizom, de sehol semmi. Esetleg ha valakinek volt ilyen lapja, és megvan még a CD-je, el tudná nekem küldeni ezeket? Nagyon megköszönném.:R

UI: Nem P4SD-LA, csak sima P4SD!

[ Szerkesztve ]

(#35996) fenergie84 válasza picur220 (#35995) üzenetére


fenergie84
addikt

ez nem jó? [link]
elvileg a HP és Asus azonos modelljéről van szó...

(#35997) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

sziasztok.
van egy Asrock 4core Dual-VSTA alaplapom.a lap tökéletesen müködött,ki kapcsoltam a gépet és másnap nem indult el azota sem indul el!
tudna valaki segiteni hogy esetleg mi lehet a baja?
kondik nem puposak,égés nyomok nincsenek rajta.táp -ramok -videokártya tesztelve volt másik gépben és minden tökéletesen megy.
ha valakinek valami ötlete van kérem osza meg velem.

(#35998) RootRulez válasza djcsabi89 (#35997) üzenetére


RootRulez
félisten

Első körben BIOS reset, aztán indítsd el memória nélkül, hogy sípol-e, ha nem akkor alaplap hiba vagy CPU...

═════════════════════════════════════════

(#35999) PishT válasza sziada5925 (#35907) üzenetére


PishT
tag

elég szomorú lenne,ha így lenne..de BIOS-ban én sem találtam semmit,pedig a legfrissebb van fent.. :/ Köszi a segítséget! Ha vhogy sikerült megoldást találnod rá,lécci dobj rám 1üzit(is)! :) Köszönöm!

(#36000) sziada5925 válasza PishT (#35999) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Rendben, még utánajárok, hátha... :)

Üdv: Ádám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.