Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36351) RootRulez válasza Lmh (#36346) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy nézem max 6000+-ost tehetsz bele, abból se mindegy, melyiket. :N

═════════════════════════════════════════

(#36352) tomek017


tomek017
tag

Sziasztok!

Következő a problémám: A gép bekapcsolásakor, mikor megjelenik a gyártó logója mindig megáll/lefagy a gép, s mivel nincs reset gombom ezért kikapcs a gép és újra bekapcsolom, ezt követően már megy minden.
Ez mitől lehet? én alaplapra gondolok, esetleg a biosban nincs beállítva jól valami?
Lap:MSI K9A2GM V2

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#36353) DonThomasino válasza guru720 (#100) üzenetére


DonThomasino
veterán

.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36355) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#36084) üzenetére


Anubis_9
őstag

Mind a mai napig nem sikerült megoldanom a problémát, pedig sok mindent megpróbáltam. Ma kaptam egy olyan infót, hogy abban az időben az ATI és ABIT párosítással nagy gondok voltak, mert a két hardver folyton összeakadt... Sokszor még szervizben sem tudták megoldani a problémákat. :((( Emlékszik erre valaki?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36356) dklol


dklol
csendes tag

Üdv!
Ha én 2x videókártyát szeretnék a gépembe és azt írja hogy 2x esetén csak 8x sebességgel mennek a PCIe slotok akkor az mennyire fogja vissza a videókártyák teljesítményét/sebességét? Milyen adatot kell ilyenkor nézni? Mivel kell összevetni a PCIe slot sebességét?

köszi.

(#36357) Coboy


Coboy
csendes tag

Hello mindenki!
Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata a következő lappal kapcsolatban:
ASROCK P67 Extreme4

Gépvásárlás előtt vagyok és vagy a fent említett deszka, vagy egy Gigabyte p67a-ud4 lesz a választottam :D
Előbbi mellett az ára szól, utóbbi mellett a neve.
Pls segítsetek megkönnyíteni a választást.

A segítséget előre is köszönöm. :R

I am just a regular everyday normal guy... Nothing special about me Mother Fucka

(#36358) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv mindenkinek.
van egy asus m2n dh alaplapom, amd X2 7750 pricival, és egy gb kinkmax 800Mhz-es ramom. a problémám a következő: elindítom,a proci, a chipst,és még néhány dolog az alaplapon melegszik ahogy kell,de nem ad képet, sem pci-express vga-gal, sem pci-ossal.
mi lehet a gond? mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm!
a táp 400W-os, és nemrégiben vitt egy hasonló 2 magos gépet gond nélkül. tehát azzal nincs gond!

(#36359) VaMik


VaMik
tag

Srácok, Intel alaplapom van ICH7-es déli híddal. Ha SATA-s merevlemezt használok akkor automatikusan AHCI módba teszi vagy IDE módban marad? Mert nem találtam a biosban erre vonatkozó beállításokat.

(#36360) BRIKLY


BRIKLY
veterán

hoppá. most szóltak hogy ez a proci nem ezzel a lappal üzemelt.. lehet hogy nem támogatott? (AMD Athlon X2 7750 Black Edition 2.7ghz) ha nem támogatott akkor el lőhettem valamelyiket? :F

(#36361) Воланд válasza VaMik (#36359) üzenetére


Воланд
titán

Alaplap konkrét típusa?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36362) VaMik válasza Воланд (#36361) üzenetére


VaMik
tag

Egészen pontosan ASUS P5P41TD az alaplap. De a manual pdf-ben nem láttam erre vonatkozó infót és a bios setup-ban sem találtam beállítási lehetőséget. Az AHCI és Hot Plug funkciót hiányoltam. Az előző lapomon ami ICH9-es chippel volt szerelve ott megjelentek ezek a beállítási lehetőségek.

(#36363) BRIKLY


BRIKLY
veterán

cpu support-ban nincs ez a proci... megölhettem valamit a próbálkozással??

(#36364) tylerhun


tylerhun
tag

Hátha itt hamarabb kapot erre a kérdésemre választ. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#36365) Neo85


Neo85
tag

Mivel BIOS frisités közbe elfingotta magát az alaplapom veszek ujjat és ezt néztem ki:

Asus M4A88TD-V EVO/USB3 alaplap

Kérdésem az lenne hogy ezzel lehet magokat feloldani ugye? Phenom ll X2 550 procim van aktiválható magokkal.

(#36366) Epiph válasza Lenry (#36350) üzenetére


Epiph
tag

Akkor úgykérdem Aida 49-54fok ot ír terhelés alatt (játék , furmark) alaphelyzetben 43+-2 fok körüli... az jó? Hány foktól kezdjek aggódni?

(#36367) Lenry válasza Epiph (#36366) üzenetére


Lenry
félisten

90 fölött

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36368) Воланд válasza VaMik (#36362) üzenetére


Воланд
titán

link Értelem szerűen, ha 3 az értéke a reg kulcsnak, akkor nincs ahci üzemmódban a merevlemez, ha 0 akkor ahci üzemmódban van (w7, vista mindegy, xp alatt ne is keresd, mert az nem támogatja alapból az ahci-t, nincs integrálva az oprendszerbe megfelelő driver). Hirtelen egyéb ötletem nincs, alaplapod leírásában én sem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36369) Epiph válasza Lenry (#36367) üzenetére


Epiph
tag

aham értem szóval ez akkor jó értéknek számít.... köszi kíváncsivagyok mi lesz nyáron de akkor 90 fokig mehet az alaplap...

(#36370) hoy


hoy
tag

sziasztok!

Adott egy asus p8h67 m-pro alaplap i2500K procival...
A gép atom stabil egészen addig mig magára nem hagyom... egy idő után valamilyen üzemmódba kapcsol :) s csak a reset segít rajta..
Gyakorlatilag a gép látszólag áram alatt van, pörög a proci ventilátor, hátul villog a hálókártya, de nem véletlen szerűen hanem ütemesen. Az egér nem kap naftát nem világít az optikai érzékelő...
Nem reagál se a billentyűre se az egérre..

A win7 64 bites op rendszer.

Egy eszközt nem ismer fel...csak azt írja mellé, hogy PCI egyszerű kommunikációs eszköz..

Hibernálás kikapcsolva, energia takarékos üzemmód kikapcsolva...

Ötletek?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#36371) szijartg


szijartg
senior tag

gyors kérdés: Gigabyte GA-EP35-DS3 lap, benne 2x2GB Geil Ultra Kit2 DDR2 PC6400 800MHz ram. ha veszek bele még egy ilyen 2x2GB-ot akkor 8GB-al nem lesz összeveszés?

(#36372) Воланд válasza hoy (#36370) üzenetére


Воланд
titán

Energiagazdálkodásnál nézd át a beállításokat. Ott van olyan, hogy alvó állapot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36373) Lenry válasza szijartg (#36371) üzenetére


Lenry
félisten

miért lenne?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36374) sNORh válasza szijartg (#36371) üzenetére


sNORh
addikt

amúgy sem lenne, főleg hogy ugyan olyat veszel.. nyugodtan veheted

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#36375) sziada5925 válasza szijartg (#36371) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Lehet, hogy egy kicsit lemaradtam a technikában, de megkérdezhetem, hogy melyik játékhoz/alkalmazáshoz szükséges 8GB memória? :DDD

Üdv: Ádám

(#36376) Lenry válasza sziada5925 (#36375) üzenetére


Lenry
félisten

pl ha az ember Photoshopol, CAD-el, vagy 3D-zik, esetleg mindezt jó eséllyel egyszerre, akkor igencsak jól jön a 8GB RAM

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36377) Воланд válasza sziada5925 (#36375) üzenetére


Воланд
titán

VMware-ben indítok három virtuális gépet és már nincs is a 4 gigából semmi. Vagy ott van a dragon age, az is megzabálja az összes ramot nálam.

(#36378) Lenry: Jah kapcsolhattam is vissza a virtuális memóriát, mert folyton sírt, hogy elfogyott a ram. Be is lassult a betöltése a játéknak. :O

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36378) Lenry válasza Воланд (#36377) üzenetére


Lenry
félisten

igaz, a Dragon Age bug memory leak bug miatt, de attól még igaz :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36379) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok!

Szituáció:
Vízhűtéses rendszer, Intel DG45FC alaplap, Intel Xeon 3040 processzor.
Meguntam a vizet átállok léghűtésre. (igen, jól halljátok!)

Az alaplapot procistól, memóriástól, tápegységestől átszereltem egy HTPC házba.
DVI kimenetre egy átalakítóval rákötöttem a monitoromat, UGYAN ÚGY mint a vizes rendszernél...

Bekapcsoltam, de a kép nem jött! PWM szabályozott ventillátor felpörög, majd ahogy kell, visszaszabályoz. Semmi csipogás, villogás az alaplapról. Elviekben bios megy.

Mondom fasza, oda a lap... Kipróbáltam egy másik működőképes ugyan csak DG45FC alaplappal, de ugyan az a helyzet.

Memória nélküli boot-olást jelzi csipogással.
Proci nélküli boot-nál be sem kapcsol.
Tápot kimértem és az jó.
Nem ér össze semmi semmivel.

Van tippetek? Proci cserén érdemes elgondolkozni?

(#36380) Epiph válasza Bigya (#36379) üzenetére


Epiph
tag

Ha hagyod futni hallani a windows bejelentkezését? Bios resetet probáltad már?

(#36381) Bigya válasza Epiph (#36380) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!

Nah ezt az alap dolgot nem próbáltam!
Megilyedtem, hogy nem jött be a boot kép, és utána úgy próbáltam, hogy a HDD-t lehúztam.

Így is be kellene jönnie a biosnak. Nah, ha hazamegyek kipróbálom, de nem fog menni sztem...

köszi

(#36382) Dudu67 válasza Bigya (#36381) üzenetére


Dudu67
tag

Hali !

Rakd össze "asztalon" hátha csak a házat nem szereti... :)

Üdv Dudu

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#36383) szijartg válasza Воланд (#36377) üzenetére


szijartg
senior tag

no igen, az egyik szompont ami miatt kell az a VMware
köszi a választ... akkor benevezek hamarosan még egy párra.

(#36384) djRusT


djRusT
tag

Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogy a két alaplap közül melyik lenne jobb választás "tuningolgatás" szempontjából.... :(
[AsRock] vagy ez [Asus] ??
Jelenleg egy amd athlon 64 x2-es 4000+os procihoz kellene, és mellé van 4gb ddr2es 800as ram.
Nekem jelenleg az Asus lap van meg, csak érdekelne hogy érdemes lenne e lecserélni az Asrockra, mert az Asusban az említett cpu-t 2100 MHz-ről max 2300MHz-ig engedi húzni, utána be se tud bootolni.... holott néztem ennek a cpu-nak tesztjeit, ahol túlhajtották és néhol sikerült olyan 3000MHz környékére is feltornázni...

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#36385) hoy válasza Воланд (#36372) üzenetére


hoy
tag

Szia!

Alvó állapotot kilőttem, sőt azt vettem észre hogy ha sokáig van bekapcsolva a gép akkor csinálja (8 óra)
Végig rajzoltam a hétvégét s nem fagyott le, erre éjszaka töltöttem a géppel, s mikor odaültem mellé nettezni akkor csonttá fagyott... a proci venti pörgött a LAN ledje ütemesen villogott, de a winyó nem ment se az egérre mozdítására nem reagált, tehát olyan hiba van ami hosszabb használat után jelentkezik. arra tudok gondolni hogy a sok láb közül egy néha érintkezik néha nem.. vagy ez hülyeség??

(#36386) Lenry válasza hoy (#36385) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ez hülyeség :K

nekem döglődő vinyó csinált hasonlókat, ha eddig nem tetted, nézz rájuk HDSentinellel

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36387) hoy válasza Lenry (#36386) üzenetére


hoy
tag

köszi!

Hazaérek kidobom az összes winyót :D :D

(#36388) sCr89


sCr89
tag

Hali, én egy Asrock 770 Extrem3 tervezek és rá egy: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (2X2GB) (KHX1600C9D3B1K2/4GX) CL9 XMP. Viszont megnéztem az Asrock oldalán a Ram támogatást és ott ez pont nincs benne de minden más 1600 mhz ott van, akkor ez felejtős bele?!
Valamint majd egy x4 965 C3 szeretnék bár ez sem szerepel konkrétan igy a listába.
http://www.asrock.com/mb/memory/770%20Extreme3.pdf

[ Szerkesztve ]

(#36389) KissLucifer válasza tkesy (#36181) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Hello megint!
Gondolkodtam tkesy azon amit írtál, hogy i5 + h67-es kombót ajánlanál AMD helyett.
És lehet mégis azt választanám, és ehhez két alaplapot néztem:

-ASUS P8H67-M (Supports ATI® Quad-GPU CrossFireX™ Technology)
-ASUS P8H67-M LE

i5 2400 procihoz

Én a másodikra tenném a választásom, mivel még mindig nem gondolkodom később CFx-ben. Nekem aki nem ért hozzá, nem tűnik a második sokkal gyengébb alaplapnak.
Szerintetek jók ezek az alaplapok?

+ kérdés:
Mennyivel lenne jobb választás i5 2xxx, mint az i5 7xx???
Nem találtam róla eddig összehasonlító tesztet, angolul meg nem igazán tudok.
Csak egy fél mondatot olvastam arról, hogy az i5 2xxx, 70-80%-kal gyorsabb az előző generációs i5-nél.
És ugye mindegyik négy magos proci?

Válaszokat megint csak előre köszönöm:)

(#36390) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Conroe Presler FSBi066 alaplaphoz honnan lehet leszedni minden drivert ?
Tudnátok segíteni ?

Köszönöm. :R

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#36391) tkesy válasza KissLucifer (#36389) üzenetére


tkesy
őstag

Angol nyelvű teszteket tudok csak linkelni, de a grafikonok magukért beszélnek...
van benne "régi" i5 alapon és tuningolva is, illetve négy és hatmagos amd is, az új i5 2xxx procikkal szemben...

1. 2. 3. 4.

Hogy pontosan melyik hány magos, itt meg tudod nézni, de az i5-2x00 /T/S/K procikról elmondható hogy 4 magosak és nem támogatják a HT-t.

A P8H67-M LE pedig:
- csak 2 memóriafoglalattal rendelkezik,
- nincs rajta HDMI kimenet
- nincs rajta PATA csatlakozó
- kevesebb extrát ad hozzá a gyártó (ASUS Unique Features / Overclocking Features ben vannak különbségek)

- és egyiken sincs USB3.

Ez eléggé tesco gazdaságos lapnak tűnik, így elsőre... Bár, ha a fent dolgok nem hiányoznak, akkor jó választás....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36392) x_o_n válasza sziada5925 (#36283) üzenetére


x_o_n
veterán

egyforma ram,2x1gb,jelenleg codegen 400wattos(szégyen tudom,de a chieftecem behalt) van benne de ha lehuzok eszközöket akkor is csinálja

(#36393) x_o_n válasza diliskenny (#36286) üzenetére


x_o_n
veterán

teljesen mind1 hogy variálom:(

(#36394) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van nálam egy alaplap, mi azt csinálja, hogy bekapcsolom, felpörögnek a ventik, vinyók egyebek. De pár másodperc múlva a proci hűtő megáll, nem ad se képet se hangot, mi lehet a gáz?

A VGA venti továbbra is forog, de nem ad se képet se hangot a masina... :F

═════════════════════════════════════════

(#36395) Bigya válasza Dudu67 (#36382) üzenetére


Bigya
őstag

Szia!

Azzal kezdtem...

(#36396) Petzval


Petzval
senior tag

Van egy olyan jelenség hogy elindítom a gépet és a teljes betöltődés előtt újraindul majd ismétli állandóan ezt. Lehet attól hogy az egér hibásodott meg?

(#36397) Воланд válasza Petzval (#36396) üzenetére


Воланд
titán

Ezt a kérdést magad is megtudod válaszolni, úgy, hogy a gép indítása előtt lehúzod az egeret az alaplapról.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36398) tkesy válasza RootRulez (#36394) üzenetére


tkesy
őstag

Pont van nálam is egy hasonló gép: bekapcsolás után egyszerűen kb 5-7 mp-el lelövi magát, speakaer sem jelez hibát, ha meg kiveszem a procit, akkor meg le sem lehet kapcsolni, csak a főkapcsolóval. Tápot már cseréltem, minden más lehúzva róla, és az int. vga se ad képet...
De hogy konkrétan mi lehet a baja, passz... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36399) sCr89


sCr89
tag

Hali, én egy Asrock 770 Extrem3 tervezek és rá egy: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (2X2GB) (KHX1600C9D3B1K2/4GX) CL9 XMP. Viszont megnéztem az Asrock oldalán a Ram támogatást és ott ez pont nincs benne de minden más 1600 mhz ott van, akkor ez felejtős bele?!
Valamint majd egy x4 965 C3 szeretnék bár ez sem szerepel konkrétan igy a listába.
http://www.asrock.com/mb/memory/770%20Extreme3.pdf

(#36400) DoubleFe válasza sCr89 (#36399) üzenetére

Phenon X4 965 biztos jó lesz bele,és szerintem a Kingston memóriákkal se lesz gond,bár én inkább néznék olyat ami nem XMP-s! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.