Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35351) Poo válasza dorka16 (#35345) üzenetére


Poo
aktív tag

Azért nem bootol be mert a MBR az xps vinyon van.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35352) kasa85 válasza kasa85 (#35318) üzenetére


kasa85
őstag

:U

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#35353) Lenry válasza kasa85 (#35352) üzenetére


Lenry
félisten

ez az Intel P965/P35/P45/P55 chipsetes lapok sajátossága, ez a normális működés, sajna nem lehet vele semmit csinálni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35354) Poo válasza Poo (#35351) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha az a célod h biosból szeretnéd állítani azt h meik oprendszer induljon szerintem úgy tudod kivitelezni h csak azt a vinyot kötöd az alaplapra ameikre telepítesz, bár ebben nem vagyok teljesen biztos mert még nem próbáltam, a választhatós lehetőség sokkal jobb úgy gondolom :-D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35355) JetiRulez válasza Nipponka (#35346) üzenetére


JetiRulez
őstag

Találkoztam ezzel a leírással is. Lehet, hogy velem van a baj, de Én nem értem. Azt látom, hogy a ledekről és a bekapcsolóról ír, de hol a reset és a csipogó? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#35356) kasa85 válasza Lenry (#35353) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#35357) csaki03


csaki03
csendes tag

Szép jó estét!

Olyan problémával fordulnék kedves,a kedves fórumozókhoz,hogy ugye megvettem ezt a kis drágaságot.Szép és jó minden,ameddig egy RAM van benne,amint beledobom a másikat....na akkor már vannak gondok.Folyamatos,rövid beep kód kíséretében b*sz szét az ideg,hogy nem hajlandó beindulni.Kipróbáltam mind a 2-t,egyenként mind a 2 jó(igen,a kapacitásuk,órajelük,időzítésük egyenlő,csak a márkájuk és chipkészletük különböző,és még RAM-tesztet is csináltam),csak akkor van gáz ha egyszerre vannak bent.Erről a beep kódról(Folyamatos gyors,rövid pittyegések sorozata,amit csak akkor hagy abba a kicsike ha lekapcsolom),hogy RAM hibát észlelt,de mondjuk erre magamtól is rájöttem.Ha valaki tudja mitől van ez,az kérem jelezze.Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35358) Lenry válasza csaki03 (#35357) üzenetére


Lenry
félisten

azt azért tedd hozzá, hogy egy Gigabyte GA-G41M-Combo lapról van szó ;)

ha a két RAM külön külön hibátlan, akkor sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy finnyás az alaplapod... próbáld meg eladni a két modult, és vegyél két egyformát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35359) csaki03 válasza Lenry (#35358) üzenetére


csaki03
csendes tag

Hopp,csak bemásoltam,a lap nevét meg kifelejtettem. :) Rendben főnök,szerintem az lesz! :)

(#35360) BigDil


BigDil
csendes tag

Mit jelent az alaplap specifikációknál, hogy:

DDR3 1333(O.C.)/1066/800

Az O.C. rész érdekelne. Az oké, hogy overclock, de ha 1333-as ramokat rakok bele, akkor...?
Ezt a lapot néztem ki: Asus P5G41T-M LE (link).
Egy C2D E8400 vagy E8500 procival és 2x2 GB DDR3 memóriával tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#35361) Lenry válasza BigDil (#35360) üzenetére


Lenry
félisten

azért overclock, mert a G41-es chipsetet az Intel max 1066-os DDR3 RAMokhoz tervezte, minden, ami ez fölött van, az overclocknak minősül, és ha valami miatt nem működne, akkor nem mehetsz perelni az Intelhez meg az Asushoz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35362) JetiRulez válasza Nipponka (#35346) üzenetére


JetiRulez
őstag

Végül rájöttem, hogy a D1170 lap kapcsolása megegyezik az Én D1141-semmel. [link] :)
Jóság van. Remélem minden hardver működik a gépben. Elkezdem telepíteni a rendszert.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#35363) mexel válasza batmab (#35341) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ezt is próbáltam, semmi. Közben úgy tűnik nem azzal van gond hogy nem pörög fel, mert ha bemegyek első indításnál a biosba akkor sem találja, mindenképpen csak egy restart után látja, és nem idő függő. Így még érdekesebb nekem.

(#35364) JetiRulez válasza JetiRulez (#35362) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kiegészítésképp kérdezem, mielőtt valami hülyeséget csinálnék. Találtam egy oldalt, ahol BIOS frissítéseket lehet letölteni Siemens lapokhoz, de az Én D1141-esem nincs köztük. [link]
Ettől függetlenül lehet erre a lapra fejlettebb típusét telepíteni? Teszem azt, D1170-re valót.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#35365) Poo


Poo
aktív tag

Hello

Púpos kondis alaplapnál mennyire lényeges az h hány voltos a kondi uF az pontosan egyeznie kell azt tudom de általában a 6,3 voltos kondikat 10esekre cserélem ez mennyire számít stabilitásban vagy akármiben? :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35366) lacika0926


lacika0926
tag

hali! mennyiért tudnám eladni a gigabyte ga-ma785gm-us2h lapomat? doboz cd papirok csak a gari nicsen megrá...
1 éves.

(#35367) Jorus válasza lacika0926 (#35366) üzenetére


Jorus
nagyúr

Write only mode enabled.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35368) lacika0926


lacika0926
tag

köszi.. :D

[ Szerkesztve ]

(#35369) newgamer


newgamer
aktív tag

sziasztok már kérdeztem egyszer ezt, de mi lehet, az oka annak, hogy a DDR2-es memória ami 1066Mhz-es és nem megy csak 800Mhz-esen az alaplapba, úgy, hogy elvileg a processzor és az alaplap is támogatja az 1066Mhz-es DDR2-es memóriákat.
CPU: AM3 Athlon II X2 250
Chipset: AMD SB750/710
Lehet a memóriának van gondja, vagy alaplapi BIOS beállítással lehet gond?
Előre is köszönöm, esetleg, ha valaki tudna segíteni.

(#35370) realfub


realfub
csendes tag

új alaplap került a gépemben és a win7 újra felrakása után minden müködik kivéve hogy nincs hang azt írja hogy no speakers or headphones are plugged in pedig be van dugva driver rendben van, biosban nincs semmi letiltva, találkozott már valaki hasonló problémával?
asrock g31m-gs r2.0 ilyen az alaplap

[ Szerkesztve ]

(#35371) Lenry válasza JetiRulez (#35364) üzenetére


Lenry
félisten

én nem próbálkoznék vele, de gyanítom, hogy a frissítőprogram sem engedné

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35372) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Sziasztok,vettem egy Enermax Liberty 500w-os tápot(ELT 500AWT) a Giga H55m-UD2H lapomhoz.Beépítem a tápot,de nem indítja gépet,se kép se hang.Pedig mindent bekötöttem rendesen(vga-ra a 2x6pin-t,proci mellé a 12v-ot)

Szerintetek mi lehet probléma??

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#35373) Jorus válasza Kom-ancs (#35372) üzenetére


Jorus
nagyúr

24 pines csatit is gondolom. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35374) Kom-ancs válasza Jorus (#35373) üzenetére


Kom-ancs
tag

:K

De a régi -IC7-es gépemet meg indítja,ez érdekes.

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#35375) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.Azt szeretném kérdezni,hogy összeraktam egy 478-as P4-es gépet és nem tudom készenlétbe kikapcsolni mert a ícpu ventije forog tovább mia teendő?PLS HELP

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#35376) Toi-Toi


Toi-Toi
tag

Üdv!

Hogyan állítsam be a BIOS-t hogy a RAM 1066-on mönnyen, de jól, mert nemjönössze sehogy!?

Konfig:

P5QL Pro
C2D E4600
Geil PC2-8500 5-5-5-15

Ha valaki tudna segíteni... :R :R :R

Toi-Toi - ( Telefonszám adatlapon...! )

(#35377) Lenry válasza Kom-ancs (#35372) üzenetére


Lenry
félisten

a bekapcsológombot jó helyre kötötted az alaplapon?
a tápon az áramtalanító "be" állásban van?
tutira biztosan mindent bekötöttél?

ha végképp nem indul el, akkor indítsd el a tápot önmagában, hogy lássuk, működik-e egyáltalán: köss le mindent a tápról, ne legyen semmi sem rádugva. a 24 tűs kötegben keresd meg az egyetlen zöld vezetéket, és valamilyen vezetővel (mondjuk egy darab vezetékkel, aminek a két vége le van csupaszítva) kösd össze akármelyik fekete dugóval, ez el kell, hogy indítsa a tápot, és addig működni is fog, amíg ez az áramkör zárva marad.

ha így magában elindul, akkor tovább gondolkozunk, ha nem, akkor irány a bolt meg a garancia

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35378) Kom-ancs válasza Lenry (#35377) üzenetére


Kom-ancs
tag

Minden jó helyre van kötve,mert csak tápot akarok cserélni,már egy működő rendszerből vettem ki az előző tápot.

Most össze van kötve zöld vezeték és a mellette lévő fekete vezeték és a táp szépen indul,kihúzom a vezetéket leáll.Szóval a táp ok.

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#35379) Repsol600


Repsol600
addikt

Helló!
ASROCK N68C-GS UCC alaplapról mi a vélemény?

(#35380) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.Azt szeretném kérdezni,hogy összeraktam egy 478-as P4-es gépet és nem tudom készenlétbe kikapcsolni mert a cpu ventije forog tovább mia teendő?PLS HELP

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#35381) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Gigabyte P35 DS3 alaplapom játék alatt 58, alapon 48 fokos...58 hosszú távon nem árt a lapnak?
Nincs mi kihúzza levegőt, mert kivettem hátulról a ventit, elég zajos volt.
Neten nézelődtem, de nem találok semmi infót h mekkora hőt bírnak el ezek az alaplapok.

(#35382) Lenry válasza ProEvoFan (#35381) üzenetére


Lenry
félisten

úgy 80 fölött kezdj el aggódni, addig tökéletesen egészséges

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35383) polonic válasza ProEvoFan (#35381) üzenetére


polonic
félisten

Nem kell félni, a p35-ös chip 106 fokig bírja. :)

(#35384) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

kép

Lehet hülyeséget kérdezek,de a bekeretezett helyen nincs kábel,ez mért van?Lehet emiatt nem indul a lapom?

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#35385) Lenry válasza Kom-ancs (#35384) üzenetére


Lenry
félisten

nem is kell ott kábelnek lennie

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35386) Kom-ancs válasza Lenry (#35385) üzenetére


Kom-ancs
tag

De az előző Chieftec tápomon volt ott vezeték.Mondjuk ennek az Enermaxnak van egy külön csatlakozója amit rá lehet dugni az alaplapra,de a lapomon nincs ilyen lehetőség.Ez nem lehet probléma igaz?

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#35387) #65675776 válasza Kom-ancs (#35384) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott volt régen a -5V.

(#35388) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok, lenne nekem egy GA-X38-DS4 CF alaplapom és keresnék SLIben hasonló tudásút ami kb egy árban lenne vele.
Mit ajánlanátok, van most nálam 2db 460GTX 1GB, érdemes lenne őket kipróbálni mit tudnak SLIben.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#35389) Kom-ancs válasza #65675776 (#35387) üzenetére


Kom-ancs
tag

Értem,de az az érdekes,hogy más lapokat meg indít,de holnap kipróbálom még vagy két gépben.

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#35390) #65675776 válasza Kom-ancs (#35389) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elméletileg nem kell hozzá. Egyes régebbi lapok és hangkártyák igényelték.

(#35391) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.Azt szeretném kérdezni,hogy összeraktam egy 478-as P4-es gépet és nem tudom készenlétbe kikapcsolni mert a cpu ventije forog tovább mia teendő?PLS HELP :F :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#35392) Lenry válasza Boogie33 (#35391) üzenetére


Lenry
félisten

hiába teszed föl még százszor a kérdést, attól nem fogjuk tudni a választ, főleg úgy, hogy még annyit se vagy hajlandó elárulni, hogy milyen alaplapról van szó, milyen op.rendszerrel, mit próbáltál eddig beállítani, meg egyéb lényegtelen fasságokat, mert sajnos legtöbb fórumozó nem rendelkezik varázsgömbbel, az enyém meg pont szervízben van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35393) Poo válasza Lenry (#35392) üzenetére


Poo
aktív tag

xd

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35394) Boogie33 válasza Lenry (#35392) üzenetére


Boogie33
senior tag

Bocsánat,igazad van.Egy MSI MS-7057 VER 1.0 XP-vel,és nem állitottam semmit mert azt sem tudom mit keresek.THX (Nekem van gömb kölcsön adjam? :C :C :C )

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#35395) Debesq


Debesq
tag

Ebbe nem tudtok segíteni [link] ?? :F

(#35396) Jorus válasza Debesq (#35395) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha mg tuningolni szeretnéd, akkor jumpereld át, gondolom az FSB strap-et állíthatja még az FSB mellett.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35397) Debesq válasza Jorus (#35396) üzenetére


Debesq
tag

És mi az a az FSB strap? :) Akkor ugye az első jumpert rakjam az 2.-3. pinre :)

(#35398) Jorus válasza Debesq (#35397) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az OC800 jumpert.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35399) Debesq válasza Jorus (#35398) üzenetére


Debesq
tag

Ok. Kössz. :D

(#35400) Boogie33 válasza Boogie33 (#35394) üzenetére


Boogie33
senior tag

A BIOS-ban kellet be állítani.(megoldva konkrétan) :C :C :C :C

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.