Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43001) Lenry válasza dave93 (#43000) üzenetére


Lenry
félisten

Windows Update se mond rá semmit? (bár nem vagyok benne biztos, hogy az XP WU-ja is frissített drivereket, de egy próbát megér)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43002) dave93 válasza Lenry (#43001) üzenetére


dave93
őstag

Csináltam azt is, sima varázslóval de az sem, nem lehet telepíteni a hardvert :D

(#43003) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A P8H67 miben különbözik a -V jelölésűtől? abban csak hogy kitudom használni a proci álltal adott gpu-t?

iPhone 13 Pro Max

(#43004) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az alaplapomba, hogyan lehetne beletenni ezeket a memóriákat, hogy működjön.
2x 1GB(Nem ugyanolyan márka)
512 mb
és van 2db 256mb apacer DDR2 ram.
lehetőleg működőképes legyen és minél nagyobb a ram úgy helyezném el
4x DDR2 DIMM

(#43005) bicsigabi


bicsigabi
tag

Sziasztok.
Vettem most egy gigabyte ga 880 gm-ud2h microatx lapot.
1.atx házm van érdemes e beszerelni vagy jobb a microatx ház
2.a lapot oemként vettem nincs hozzá semmi jók hozzá a régi IDE kábelek?
3. Hogy rakjam rá a drivereket mert külön van audio, chipset, vga és sata raid ami nem is tudom nekem kell-e...
4. Életemben először szerelek gépet szét és össze, mire figyeljek?
Köszönöm
üdv

(#43006) Petzval válasza bicsigabi (#43005) üzenetére


Petzval
senior tag

Az ATX házban szellősebb lesz a szerelés.A chipset driver kell a többi ha azt használod. A SATA Raid a legkevésbé.Az IDE kábelek jók ha nem 15 évesek.Hát ha először szerelsz gépet menni fog?

(#43007) bicsigabi válasza Petzval (#43006) üzenetére


bicsigabi
tag

Mire gondolsz hogy menni fog?
Cput be tudom rakni egyedül a csatlakozókat a végén nem egészen tudom mit hova pontosan.
De akkor leírom hogy raknám össze

kiveszem a régi cuccokat
berakom az alapot 4 csavarral rögzítem.
Utána cpu bekattint rá a hűtôt
berakom a hddket
tápot becsavarozom
kábeleket meg tudom hogy megy az alaplapot ellátó a tápból, van ami a hddket, vga-t, meg dvdt. Van az ide a hdd hez és aztán nem tudom még milyen csatlakozó van gondolom még az ami a bekapcsoló és újraindító gombhoz kell...

(#43008) Petzval válasza bicsigabi (#43007) üzenetére


Petzval
senior tag

A lapon 8-as processzor táp van ami megy a 4-es dugóval is. A bekapcsoló meg a reset a házban van.

(#43009) bicsigabi válasza Petzval (#43008) üzenetére


bicsigabi
tag

Egy kérdés a házból jövő csatik amik a bekapcsoláshoz kellenek hogy néznek ki?

(#43010) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Sziasztok!

Asrock H61M/U3S3 lapomban van egy Pentium G620 társaságában 4Gb 1333-as Kingmax dual chanel RAM kit. Nem megy 1333-on, max 1066-on. Az UEFI-ben nem is lehet feljebb állítani csak még alacsonyabbra 800-ra.
Normális ez? Vagy esetleg inkompatibilitás?

(#43011) Lenry válasza Csicsóka (#43010) üzenetére


Lenry
félisten

igazodik a procihoz, azért nem tudod följebb állítani. jobb is, ha szinkronban van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43012) grrpowa válasza bicsigabi (#43009) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Elvileg apró téglalap alaku fekete kis lapocskák mindegyikre rá kell legyen irva hogy mire való kell lennie egy power egy reset sok házon van olyan is hogy hdd led illetve power led plussz jönnek még a hang illetve usb-kábelek is az alaplapra is rá van irva hogy melyik kábelt hova kell dugni igaz közelről kell nézni mert nagyon apró betük :D

0631 7710098

(#43013) Petzval válasza bicsigabi (#43009) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez nem egyforma van olyan ami egybe van, vannak kettes csatlakozók power, reset, HDD, és két egyes azok a power LED lenni.Aztán van 9-es USB és audió dugó is.

(#43014) Csicsóka válasza Lenry (#43011) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi!
Még így is brutálisan gyors kis cucc ez! Szerintem a G620 lesz a következő olcsó "nép processzor"

(#43015) jozsi252 válasza Petzval (#43013) üzenetére


jozsi252
veterán

Idevág egy kicsit, nemrég énis ezzel küzködtem led bekötés, és ahogy néztem az alaplap könyvét úgy kötöttem be, de volt olyan csati ahol 3 tű volt az alaplapon és a hozzávaló csatlakozó pedig 2 szóval azt hova kell dugni?

A balszélső kettőbe?
jobbszélső kettőbe?
esetleg balszélsőbe kell dugni meg jobb szélsőbe a kis csatikat?

iPhone 13 Pro Max

(#43016) Petzval válasza jozsi252 (#43015) üzenetére


Petzval
senior tag

A 3-as a power LED-é szok lenni ezt így nem lehet megmondani kigyullad a zöld LED ha jól van bedugva.

(#43017) jozsi252 válasza Petzval (#43016) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahha értem akkor azért nem világít mert rosszul van : D amúgy okozhat valami galibát hogy rosszul van rádugva vagy nemkell tőle tartani?

iPhone 13 Pro Max

(#43018) Petzval válasza jozsi252 (#43017) üzenetére


Petzval
senior tag

Dióda van rajta nem lesz baja.

(#43019) balcsy válasza csongi (#42988) üzenetére


balcsy
aktív tag

Hát kb fogalmam sincs hogy hol kell :D De keresem tovább ;] ;]

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#43020) balcsy válasza balcsy (#43019) üzenetére


balcsy
aktív tag

Nah meglett de ott is 5.1 re van tével de szerintem hátsókat ismét oldalsónak jelzi.

Nekem ilyen

És ilyennek kéne lennie

[ Módosította: #65675776 ]

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#43021) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem hogy miért van az ha berakok bármilyen ramot a lapomba az 1.616V-ot ad neki :F (Biosban sem lehet alul feszelni, ez a legkisebb érték, innen csak felfele lehet..)

(#43022) #65675776 válasza phoenix64 (#43021) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legtöbb alaplap stabilitási okokból alapból 0,1V-tal többet ad a RAM-oknak.

(#43023) phoenix64 válasza #65675776 (#43022) üzenetére


phoenix64
őstag

Értem, köszi :)

(#43024) phoenix64


phoenix64
őstag

Esetleg azt nem tudod hogy mért van? Ha Load optimized-re megyek akkor a procimnak 1.556V-ot ad a lap(Phenom II X4 965 BE C3, Gigabyte GA-880GM-UD2H) amikor 1.425V a vidje?

(#43025) csongi válasza balcsy (#43020) üzenetére


csongi
veterán

Küzdöttem én is vele régen. Most jól Xp-t használok, és semmi bajom. :)
Ha tesztet lefuttatod , akkor szól a hangszóró? Driverben állítsd oda ahol lenni e kell. Nézz meg egy filmet amit ismersz, és ha helyesen osztja le a hangokat akkor szerintem jó les úgy.

(#43026) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, a kérdésem a következő, mivel a topicjában nem kaptam értelmes választ:S

(#43027) csongi válasza bicsigabi (#43007) üzenetére


csongi
veterán

Az USB csatlakozót rá dugd a IEEE 1394a portra, mert füstbe ment terv lesz csupán.
Használd a könyvet!!!

Más: A lednek van +és- kivezetése, ha a csatlakozó nem jól van rádugva nem világít, meg kell fordítani.
A kacsolóknál mindegy, mert áramkört zárnak.

Jim-Y: Vegyél Asrockot.
Pl:ASROCK 880G Pro3

[ Szerkesztve ]

(#43028) balcsy válasza csongi (#43025) üzenetére


balcsy
aktív tag

Hát ez az hogy nem szól.Így aztán elég értelmét veszti az 5.1 és az nekem nagyon kéne.
Plusz 5.1 es razer barracuda se lenne az igazi. Szóval nagyon kéne.Ha nem találok megoldást akkor átrakom 7.1-re két oldalsó így aztán hátra megy.De ezt elég háziasnak tűnik szóval nem nagyon szeretném.

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#43029) invasio válasza dave93 (#42991) üzenetére


invasio
tag

(#43030) bicsigabi válasza csongi (#43027) üzenetére


bicsigabi
tag

kösz.
nincs könyvem
full oem lapot vettem...

(#43031) csongi válasza bicsigabi (#43030) üzenetére


csongi
veterán

Csak most és csak neked :)880

(#43032) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Sziasztok
Új gép építését tervezem, a kiválasztott lap a Maximus IV Extreme lenne. Ebbe szeretnék 2 GTX 580 DirectCU II-t rakni.

Az alaplap manualja azt írja, hogy ha 2-way SLI/CF configot rakok össze, akkor az 1. és a 3. PCIe slotot kell használni. kép

Az 1. és 3. slot között csak 2 slot hely van, a kártya pedig 3 slotos. Elméletben tehát befér, viszont nem sok hely lenne a két kártya között. (semmi?) kártya kép

A 3. slotot nem használja ki teljes magasságában, viszont van egy kis backplate a hátoldalán, ami feljebb lóg mint az 1. Tehát ránézésre pont összeérne a két kártya. Valami ilyesmi lenne a helyzet talán. Életképes ez hosszútávon?

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Nem sűrűn rohangálnak az emberek ilyen configokkal, de hátha. Ha nem is pont ebben a lapban, de hasonló elrendezésben.

Vagy mi van akkor, ha a gyártó ajánlásával szemben az 1. és 4.(NF200as) PCIe slotokba rakom a kártyákat? Simán nem fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#43033) csongi válasza -=Ghost=- (#43032) üzenetére


csongi
veterán

4 x PCIe 2.0 x16 (x16 or dual x8 or x8, x16, x16)
A felső kártya rendsen fog melegedni, ez által a környezete is. Ha meg rendesen túl nyomást csinálsz a házba akkor meg lesz egy jó hangos géped.
Van olyan lap aho nagyobb a távolság a két slot között de ott meg a második csupán 4* sávot biztosít. Nehéz ügy. Alacsonyabb kivitelű VGA esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#43034) DomToretto


DomToretto
tag

Helló,

Adott egy d1837-es Fujitsu alaplap. P4 521-es procival szeretném használni.
Gépindításkor kiírja, hogy valami CPU patch kellene neki, futtassam az update disket.

Két választás van: F1-resume, F2 setup

Az alaplapban lévő BIOS verzió 5.00.1.11, és a hivatalos oldalon is ez a legújabb.

Valakinek van ötlete hogyan lehetne kiküszöbölni azt a problémát, hogy ne kelljen mindig F1-et nyomni a gép indításakor?

Találkozott már valaki ilyennel?

(#43035) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok
ASRock ConRoe1333-DVI/H
kérdésem a következő mi lehet a baja a lapnak ha bekapcsolom a gépet és 1-2 perc vagy 1-2óra múlva kikapcsol
másik lapal tökéletesen működik.

(#43036) Jocikám


Jocikám
csendes tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek segíteni az alábbi témában:

Adott egy ASUS M2NPV-MX alaplap.
Ahogy nézegetem a BIOS frissítési lehetőségeket,elméletileg AM3-as foglalatú procit is rakhatnék bele.
(AMD Athlon II X2 255 amit terveznék)

Kérdés:

1. Valóban megtehetem-e, hogy ebbe az alaplapba AM3-as foglalatú processzort tegyek?
2. Van-e amire külön kell figyelnem ebben a tekintetben?
3.A gyártó honlapjáról mindíg a legfrissebb BIOS-frissítést célszerű leszedni?

Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#43037) #54902272


#54902272
törölt tag

Sziasztok
Ezt az adatot az Everest Ultimate Edition-nal néztem. Hangos a hűtőventilátor (minden új). Folyamatosan a legnagyobb sebességgel pörget. Már a Google sem segített, ez/Ti vagytok az utolsó remény :/
Állítólag az AUX okozhatja ennél az alaplapnál (Google-val ennyit találtam) de sajnos nem tudom, hogy hol kell kikapcsolni vagy kiiktatni!
Aki tud kérem segítsen! Vagy vigyem vissza?
A speedfan is ezt a sebességet mutatja!

ADATOK:
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa Winbond W83627DHG-P (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (ATI-Diode)
Alaplap neve ASRock P5B-DE
Hőmérsékletek
Alaplap 32 °C (90 °F)
CPU 46 °C (115 °F)
Aux 47 °C (117 °F)
GPU dióda (DispIO) 41 °C (106 °F)
GPU dióda (MemIO) 40 °C (104 °F)
SAMSUNG HD160JJ [ TRIAL VERSION ]
SAMSUNG HD403LJ [ TRIAL VERSION ]
Hűtőventilátorok
CPU 1156 RPM
GPU 39%
Feszültség értékek
CPU mag 1.36 V
+3.3 V 3.39 V
+5 V 5.02 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V készenléti 5.26 V

(#43038) wutuka


wutuka
aktív tag

Sziasztok!
Valaki segítsen kérem,mert már kész vagyok!
Van egy új ASUS P8Z68V alaplapom.Tökéletesen működik az IGP.Az alaplap hátuljára van a DVI kimeneten a moncsim.Van kép.Bedugtam az alaplapi HDMI-kimenetre a HDMI kábelt,ami a TV-hez megy.Lehet is filmet nézni.
Azonban ha újraíndítom a rendszert,akkor a monitorra nem jön vissza a kép miután a windows betöltődik.Hallom,hogy feláll a rendszer,de nincs kép!!!! Help.!!
Ki kell húznom a HDMI kábelt,és akkor jön csak vissza a kép a moncsira.
Már mindent próbáltam,amit gondoltam,de nem vált be.
Van valakinek ötlete?

Lionel Messi : The Best !

(#43039) Petzval válasza DomToretto (#43034) üzenetére


Petzval
senior tag

Nekem van D 1961-es lap az is ezt csinálja.Engem nem zavar hogy ezt csinálja.

(#43040) DomToretto válasza Petzval (#43039) üzenetére


DomToretto
tag

BIOS-ban nem lehet kikapcsolni valahol hogy ne nézze ezt a patch dolgot?

(#43041) Petzval válasza DomToretto (#43040) üzenetére


Petzval
senior tag

A BIOS képernyő jelzi a processzort de belépve a lapokon sehol nem találtam processzorra utaló opciót.

(#43042) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Az AMD -s alaplapokhoz telepíthető egy ATI PCIE (3GIO) filter nevű illesztőprogram.

Nem találtam róla semmilyen funkcióleírást.

Ez mire jó?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#43043) -=Ghost=- válasza csongi (#43033) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Valószínűleg az utóbbi lesz. :(

(#43044) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok
ASRock ConRoe1333-DVI/H
kérdésem a következő mi lehet a baja a lapnak ha bekapcsolom a gépet és pár másodperc kikapcsol 1-2 perc vagy 1-2óra múlva kikapcsol
másik lapal tökéletesen működik.

(#43045) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok!
Van egy nagy problémám, valaki adjon egy jó tanácsot!!
Vettem egy GIGABYTE GA-970A-D3-as lapot és raktam bele 2x 2GB KHX 1600C9D3B1K2/4GX ramot.
Folyamatosan kékhalált kapok, amikor újra indul a gép, 3 hosszú sípolás és újra indul a gép. (a sípolás nem mindig fordul elő). Lehet, hogy nem támogatja az alaplap ezeket a ramokat ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#43046) Petzval válasza Joe.36 (#43045) üzenetére


Petzval
senior tag

Próbáld egyenként a RAM-okat.

(#43047) Szaboo


Szaboo
csendes tag

Üdv! Remélem érdekes problémát vetek most fel... Sajnos...

Kb 1 hónapja vettem új vid kártyát (ATI Rad. R6670 1GB DRR5) és még 2 giga DDR2 ramot. Miután beleraktamőket egyből 64 bites Win7-et raktam fel (4GB ram miatt), minden simán ment. De miután felraktam a hang és video drivereket elkezdett rettent módon szaggatni a hang. Innentől vissza se tudtam csinálni. Azóta így hallgatok zenét megminden.. Na, ma úgy döntöttem kiderítem mi van. Kiszedtem az új ramot és az új videokártyát, és csupaszon futott a proci (Intel Dual Core 2.8) az alaplapon (Gigabyte GA-EG31M-S2) integrált videokártyával, 2 Gb DDR2 rammal. A tápom Gigabyte SuperB 460W. Minden a régi volt, de kattog a hang, néha be is lassul a zene - ilyenkor gyanítom hogy pufferel. Photoshopnál feltűnő még a lassulás, itt például a polygon lasszó 10 másodperc után elfehéríti a képernyőt. Everest Ultimate terhelésnél pedig úgy belassul a gép hogy alig lehet mozgatni az ablakokat. 3D mark-ban pedig a processzor nagyon alul teljesített. Ezekből én arra következtetek hogy az alaplappal van valami, csak azt nem tudom mi..

Köszi aki segít!

(#43048) bicsigabi


bicsigabi
tag

Lehet kissé off de nagyon hamar szeretnék rá megoldást találni:
Helyzet
most raktam össze egy gépet és elindult de már rögtön adódott probléma:
Nem bootol dvdről. Beállítottam first boot device-nak a cdromot secondarynak hdd-t és beraktam windows 7 ultimate dvd-t (nem original). Behozta azt hogy villogott a kurzor a bal sarokban de mnem történt semmi...megpróbáltam a másik telepítő lemezt amivel már párszor felraktam az xp sp3-at(ez sem original) és arra meg semmit se jelzett, aztán újra a 7-est arra kiírta hogy error...szóval fogalmam nincs mit tegyek...a lap egyébként egy gigabyte ga880 gm ud2h...
Ugye nincs baja az alaplapnak
Esetleg rossz a dvd olvasó ami tegnap még teljesen jó.volt
vagy nem.szereti a másolt cuccokat a lap?
Kérlek segítsetek
üdv

(#43049) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok,
Mi a különbség az MSI H67MA-E35 és a MSI P67A-C45 között?
Köszi,
W.

(#43050) Joe.36 válasza Petzval (#43046) üzenetére


Joe.36
addikt

1db rammal egyenlőre stabil.
De ha több van benne akkor meghal.. single és dual-ban is. :O

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.