Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36301) eight válasza diliskenny (#36298) üzenetére


eight
senior tag

akkor sajna passz. Volt egy régi alaplapom ahol csak akkor müködött High-Speed-en ha a BIOS-ban kikapcsoltam a USB2 módot, azt reméltem hogy segíteni fog neked is.

(#36302) #65675776 válasza eight (#36300) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bootblock csak annyit csinál, hogy elindítja a floppy-n levő fleshelő exe-t vagy bat-ot. Ha utóbbiban úgy van paraméterezve a flasher, hogy a végén újrainduljon, akkor bizony újra is fog indulni.

(#36303) eight válasza #65675776 (#36302) üzenetére


eight
senior tag

a lemezen csak egy bios binary kell hogy legyen ,semmi exe vagy bat féle dolog nem kell

[ Szerkesztve ]

(#36304) diliskenny válasza eight (#36301) üzenetére


diliskenny
csendes tag

Hát azt már énis kipróbáltam, irtam is az elején:) Mind1, azért köszi. Lesem tovább a fórumot, hátha valaki tudja a megoldást...

(#36305) #65675776 válasza eight (#36303) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor itt is elég változatos a megvalósítás.

(#36306) eight válasza diliskenny (#36304) üzenetére


eight
senior tag

szivesen, de sajnálom hogy nem sikerült:(
Viszont véletlenül azt írtad hogy "Bios-ban engedélyeztem a 2.0t" és ezért értettelek félre.

[ Szerkesztve ]

(#36307) baleee89


baleee89
aktív tag

sziasztok! néha kék halálozik gépem állítólag driver hiba most próbálkozok mással de ami feltűnt hogy kék halál után mindig elfelejti az időt és dátumot mintha bios reseteltem volna :F

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#36308) Neo85 válasza eight (#36296) üzenetére


Neo85
tag

Na szóval ez történik, kivan huzva minden bekapcsolom a gépet tölti a flopyt max 10 másodpercig aztán csippan 5-öt nem 4-et és utána pár másodperc mulva csipan 1-et és újbol tölti a flopyt kb 10másodpercig és végén csippan 5-ötés ez igy megy folyamatossan nem hagyja abba.Lassan feladom

Lapom tipusa Biostar TA790GX 128M

[ Szerkesztve ]

(#36309) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok mivel kifingott az egyes gépemben az adatlapomon lévő VGA be szeretném üzemelni a alaplapi VGA-t. Kell valami drivert fel tenni hogy menjen, vagy az alaplapi chipset driver kell neki?? Csak mert még életben nem volt az használva. Ja a CD-meg elveszett :(((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#36310) eight válasza Neo85 (#36308) üzenetére


eight
senior tag

Oh bocsi, nem mindig vagyok gép elött;)

5 csippanás = file read error

rossz a floppy

Itt van hogy hány csippanás mit jelent.

1 Nincs lemez az A: meghajtóban
2 “AMIBOOT.ROM” file nincs az A: meghajtó főkönyvtárában
3 Tegye be a következő lemezt (ha több lemezes dologról lenne szó, de most nincs)
4 A Flesh-elés sikerült
5 Olvasási hiba
7 A rendszer nem talált Flesh-elhető EPROM-ot
10 Nem sikerült az EPROM törlése
11 Nem sikerült az EPROM írása
12 Az “AMIBOOT.ROM” file nem a megfelelő méretű
13 HIBA: Nem megfelelő BIOS

szóval nem tudja elolvasni, ellenőrízd hogy tényleg sikerült e rámásolni a lemezre, ha nem tudod hogy kell akkor szólj

[ Szerkesztve ]

(#36311) eight válasza erikke17 (#36309) üzenetére


eight
senior tag

Szia,

Ha jól látom az ASUS-on nvidia van, akkor pedig simán az nvidia driver kell. Ne felejtsd el beállítani a BIOS-ban hogy legyen elég memcsó neki.

[ Szerkesztve ]

(#36312) sziada5925 válasza ZewaDeluxe (#36291) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Ha közvetlenül kötöd össze, akkor ahogy írtad, crosslink kábel kell, ha már használsz routert vagy switch-et akkor szükséges a patch kábel.

Üdv: Ádám

(#36313) erikke17 válasza eight (#36311) üzenetére


erikke17
őstag

Nem már döntöttem nem kell mert csak később szenvedni fog csak az ati driver jó ez így...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#36314) Neo85 válasza eight (#36310) üzenetére


Neo85
tag

hát nemtudom hpgyan kell:)

(#36315) eight válasza Neo85 (#36314) üzenetére


eight
senior tag

ok

Tegyük fel hogy a merevlemezen a C:\TEMP könyvtárban van a már átnevezett AMIBOOT.ROM, és már le van formázva az A: meghajtóban a lemez.

Nyiss egy "Parancssor"-t (pl XP-ben: START-FUTTATÁS- beírod hogy CMD és ENTER)

ekkor megnyilik egy ablak: ird be oda ezt:

copy /N /V /Y c:\temp\AMIBOOT.ROM A:\

Ezt kell válaszolnia ha végzett: 1 fájl másolása történt meg.

természetesen ha nem a C:\TEMP-ben van akkor módosítsd a dolgokat.

aztán csak hogy biztosak legyünk még ne lépj ki a parancssor-ból, és írd be ezt is:

FC c:\temp\AMIBOOT.ROM A:\AMIBOOT.ROM /B

ennek meg ezt kell válaszul kiadnia:
Összehasonlítás: c:\temp\AMIBOOT.ROM és A:\AMIBOOT.ROM
FC: nincs különbség a két fájl között.

Kitartás:)

[ Szerkesztve ]

(#36316) Neo85 válasza eight (#36315) üzenetére


Neo85
tag

Na megcsináltam és jo volt minden, akkor most megprobálom flashelni.Közbe már beszereztem 3 flopy meghajtot is csakjo lesz már:D

(#36317) eight válasza Neo85 (#36316) üzenetére


eight
senior tag

rendben sok sikert:)

ha jó a lemez, jó a bios file, és semmi de semmi más nincs a lemezen csak az AMIBOOT.ROM akkor mennie kell, nincs mese:)

[ Szerkesztve ]

(#36318) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
érdeklődnék afelöl, hogy az alaplaban lévő gombellemnek mi is a pontos szerepe?
(Annyit tudok, hogy áramszünet esetén is megtartja a Bios beállításokat, de bővebb feladata van-e esetleg?)
Másik meg milyen hibák jelenhetnek meg, ha ez a kis ellem lemerül esetleg letud-e merülni?

(#36319) ZewaDeluxe válasza sziada5925 (#36312) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Köszönöm! :R

(#36320) eight válasza Regirck (#36318) üzenetére


eight
senior tag

Folyamatosan és egyenletesen táplálja naftával a BIOS chip-et, hogy megmaradjon az idő/dátum meg minden beállítás a CMOS-ban.

Ha lemerül az elem, akkor minden ami a CMOS memcsóban volt elveszik, ami nem jó:)

[ Szerkesztve ]

(#36321) Regirck válasza eight (#36320) üzenetére


Regirck
senior tag

CMOS-ban mi található?

Lehetséges, hogy lemerült az ellemem? Csak úgy tudom bekapcsolni a számítógépem ha elötte kiveszem az ellemet majd visszateszem... Idegesítő, nagyon!

(#36322) janos80 válasza Regirck (#36321) üzenetére


janos80
senior tag

a beallitasaid. tuning,pontos ido és datum.
gyakorlatilag ha elmegy az áram,vagy ha kihuzod a 220bol a geped és lemerult az elem,vagy nincs benne az elem,akkor a bios beallitasaid alaphelyzetbe fognak állni.

udv
Janos

(#36323) eight válasza Regirck (#36321) üzenetére


eight
senior tag

Minden beállítás ami csak a BIOSban van. Ha lemerül az elem, az tényleg idegesítő mert amikor bekapcsolod a gépet akkor elkezd sírni, hogy "CMOS mismatch bla bla bla.." és minden beállítás minden egyes kikapcsoláskor elveszik és legközelebb kezdhetetd újra.

Én pl amikor összeraktam az ION HTPC-met és elkezdtem overclock-olni, akkor mindig resetelni kellett a CMOS-t amikor kicsit túlhúztam valamit és nem indult el. Ez pont olyan volt mintha kimerült volna az elem. A Zotac lapján nincs olyan mint a nagy gépemen hogy csak megnyomok egy gombot és visszacsinálja, hanem mindent kezdhettem elöről, és volt vagy 30-40 beállítás.

2 teljes napig tartott napi 14 órában amire kész lettem:(

Persze erre általában nincs szükség mert manapság a gépek már az alap BIOS beállításokkal is optimálisan tudnak üzemelni, de az ION-nál sajna nem ez volt a helyzet mert gyárilag olyan lassú volt hogy nem tudtam használni semmire.

[ Szerkesztve ]

(#36324) Regirck


Regirck
senior tag

Ha hibás lenne az alaplaból akkor az ellem nem nagyon okozhatja?

Hogyan tudnám megnézni a legegyszerúbben és legkörültekintőbben megnézni, hogy az alaplapom hibás-e vagy sem?
Gyanakszom még tápra is nagyon, mert mikor terhelem a gépet (játékkal) akkor bizonytalan időközönként fekete képernyőt kapok pár másodpercig néhány esetben asztalig kilép majd magától vissza?

Hiba oka, hogy csak úgy tudom bekapcsolni, hogy elötte kiveszem az ellemet. Igen, volt húzzva, de már nincs...

(#36325) eight válasza Regirck (#36324) üzenetére


eight
senior tag

Hát ilyen "csak akkor boot-ol ha kiveszed az elemet" dolog attól is lehet ha rosszul kötöd be a ház gomjait meg ledjeit (pl a bekapcsoló gombot rossz helyre dugtad), de ha tényleg olyanokat csinál mint amit mondasz, szerintem gyorsan dobd ki azt a tápot mielőtt megy vele minden más is:)

(#36326) Regirck válasza eight (#36325) üzenetére


Regirck
senior tag

Elviszem egy szervízbe ott biztos többet tudnak mondani mint én...

Nagyon idegesítő, főleg az, hogy nem tudom mi csinálja az egészet. Alaplap vagy táp?

Nem hiszem, hogy rosszul van bekötve vmi, ahogy megvettem azóta úgyvan bekötve. Videokártyát meg procit és ramot cseréltem alaplapot és tápot nem. Ezért gyanakszom ezekre...

Sokat segítettek köszönöm nektek!!

(#36327) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régebbi gépem, asrock p4i945gc alaplap van benne, és szeretnék bele venni, videokártyát HD filmeket tudjak nézni rajta rendesen, és ahogy néztem PCI-os VGA kari kell bele, de nem vagyok benne tuti biztos vki megtudná erősíteni ezt?

Előre is köszönöm!

(#36328) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv mindenkinek. van egy ASUS M2N DH alaplapom, de nem tudom működésbe hozni, mert nem tudom hogy az előlapi csatlakozónál melyik lábak a bekapcsoló gomb lábai. házam,csatlakozóm nincs, csak egy sima kis gomb,amit rá szeretnék kötni. mihamarabbi segítségeteket előre is köszönöm.

(#36329) Neo85 válasza eight (#36317) üzenetére


Neo85
tag

Hát most azt csinálja hogy tölt a flopyról 10-15 másodpercet és ujraindul a gép szerintem(és utánna újból kezdödik az egész folyamat ), mert a power ledről is és az alaplapról is elmegy a világitás.De nem csipog egyetsem.Szerintem ez kuka lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36330) eight válasza szonti (#36327) üzenetére


eight
senior tag

(#36331) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

Súlyos problémába ütköztem ami a következő:
Két vga-t is kipróbáltam és mindkét esetben ugyanaz történik. Játék közben pár perc után lefagy a gép, aztán csíkozás jön elő (mint vram hibánál) majd egyáltalán nincs kép. Először egy 9800SE-nél jött elő a dolog, majd a hiba miatt cseréltem egy addíg hibátlanul működő 9600pro-ra viszont annál is ez történt. Arra gyanakszom, hogy az alapom nem bírja a kiképzést. Manualban leírtak szerinti maximális teljesítményen megy a gép...p4 max 3GHz HT bekapcsolva, 2giga ddr 400(ez a max) viszont a memóriát sem képes a saját órajelén hajtani(200MHZ) csak 166-on. 200nál lefagy és újraindul tőle. Kicsit átnéztem és van egy kissebb kondi amelyik meg van púposodva.
Mindezek alapján lehet hogy nem bírja a terhelést az alapom? :F

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36332) eight válasza Neo85 (#36329) üzenetére


eight
senior tag

Ez a dolog nekem régen eltartott vagy 4-5 percig is, bár el sem tudom képzelni miért volt olyan lassú, de biztos hogy eleget vártál?

Sajnálom hogy nem tudtam segíteni, próbáld meg egy szervizben, bár manapság az már majdnem egy új lap ára, még akkor is ha csak új BIOS chip kell bele:((

[ Szerkesztve ]

(#36333) Neo85 válasza eight (#36332) üzenetére


Neo85
tag

most is megy, már vagy 10 perce megy de nem csipog, kezdem unni...töltöltölt abbahagyja ujraindul aztán tölttölttölttölt ujraindul és igymegy folyamatossan

(#36334) Neo85 válasza eight (#36332) üzenetére


Neo85
tag

Tudom ebből új lap lesz sajnos majd ha lesz rá pénzem...

(#36335) Воланд válasza Petyyyyy (#36331) üzenetére


Воланд
titán

Vagy alaplap, vagy táp. De a kondi miatt valószínűbb az alaplap.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36336) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Ez a lap támogatja az ati hd4670 2.0-ás vga-t?

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36337) Воланд válasza lumosnina (#36336) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36338) BRIKLY válasza BRIKLY (#36328) üzenetére


BRIKLY
veterán

megoldva...

(#36339) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Asus M4A785-M lapom van, a déli híd ,az exress gate felírat feletti kis kék bordás terület eléggé meleg,ez normális?

Az alaplapon található zöld led egyszer halványabban aztán sötétebben világít,fura.

Ezekkel ne foglalkozzal?

Előre is köszi!:R

(#36340) Petyyyyy válasza Воланд (#36335) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szomorú...köszi a választ :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36341) RootRulez válasza trickyy (#36339) üzenetére


RootRulez
félisten

Hali!

Az a dolga, hogy meleg legyen. Ha zavar, tegyél a házba egy rendszerhűtőt, ami elől hideg levegőt húz be. :K

═════════════════════════════════════════

(#36342) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok azt szeretném megkérdezni, h Asus M2N-X alaplap elbirja ezt [link] a processzort? Ha nem akkor melyik amd procit birja el maximum ez az elég régi kis csotrogány lap?
előre is köszönöm

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#36343) trickyy válasza RootRulez (#36341) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszi a segítséget.Nem zavar annyira,ha normális,hogy ennyire melegszik.:R

(#36344) kicsiultra


kicsiultra
tag

Sziasztok! Egy Asrock H55M-PRO alaplap mennyire megbízható tuning terén? Egy core i3 530-at szeretnék rajta megrángatni legalább 4ghz-ig :D

Kávé?

(#36345) Dudu67 válasza Lmh (#36342) üzenetére


Dudu67
tag

Szia !

Nem.

M2N-X

Üdv Dudu

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#36346) Lmh válasza Dudu67 (#36345) üzenetére


Lmh
őstag

köszi Dudu

Akkor maximum milyen CPU-t ajánlanátok hozzá, amit kényelemmel elbír? egyáltalán nem ismerem az AMD procikat:S
remélem ez még nem offtopic, de lassan azért átnyargalok AMD topicba
elöre is köszi

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#36347) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Egy haverom nekem adta ASUS M2N-E alaplapját!Tegnap este olvasgattam itt a fórumot és találtam olyan embert akinek ugyan ez volt a hibajelenség mint nekem!
Konkrétan az,hogy bekapcsolom a gépet vinyó,proci felpörög monitor sötét marad és a gép olyan 3-4 mp múlva leáll! :F
Ha megismétlem olyan 7-8 alkalommal van,hogy elindul!Ha belépek a biosba elmenti a beállításokat de újrainditásnál nem mindig indul újra és kezdődik a ki-be kapcsolgatás megint!
Az lenne a kérdésem mi lehet a baj és a bios frissítés estleg segítene rajta esetleg?
Kérdeztem a régi tulajt nem csinált rajta még bios frissítést!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#36348) Epiph


Epiph
tag

nemtudjátok hol lehet megnézni mi a max műkődési hőmérséklete a Gigabyte 770T-D3L alaplapnak?

(#36349) Воланд válasza Epiph (#36348) üzenetére


Воланд
titán

Talán a kézikönyvében?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36350) Lenry válasza Epiph (#36348) üzenetére


Lenry
félisten

ilyen adatot sehol se adnak meg, de ha úgy kérdezed meg, hogy "ha az aida64 az alaplapra 190 fokos hőmérsékletet ír az gáz-e?" akkor értelmesebb választ kapsz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.