Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) szakalistvan válasza Lenry (#35000) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Lehet állítani,1,9-ig de az már tuningnak számít nem? :) Vagyis az élettarta a lapnak erősen lecsökken.

(#35002) Lenry válasza szakalistvan (#35001) üzenetére


Lenry
félisten

marketing bullshit, mondaná az amerikai, én egyszerűen hamubasült fasságnak titulálom. nem lesz semmi baja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35003) fenergie84


fenergie84
addikt

Asus P7P55D-E lap biosában hol tudom beállítani, hogy a PWM ventik PWM funkcióban menjenek?
Mert most maxon pörögnek mint állat...

(#35004) Heffi válasza fenergie84 (#35003) üzenetére


Heffi
őstag

Harver monitoron belül keresd. Qfan kontrol vagy valahogy így hívják.

(#35005) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#34986) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erre tud valaki valamit mondani? :F

(#35006) fenergie84 válasza Heffi (#35004) üzenetére


fenergie84
addikt

A Qfan emeli vajon az rpm-et terhelés függvényében?
mert én azt akarom :K

(#35007) Heffi válasza fenergie84 (#35006) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, Illetve ha engedélyezted, operációs rendszer alól is tudod állítani. Fan Xpert-nek hívják az AI suite-on belül tudod előcsalogatni. Vannak profilok és tudsz létrehozni sajátot is.

[ Szerkesztve ]

(#35008) szakalistvan válasza Lenry (#35002) üzenetére


szakalistvan
senior tag

:D Köszi a véleményt!

(#35009) fenergie84 válasza Heffi (#35007) üzenetére


fenergie84
addikt

Kösz! :R
Meglesem majd, ha nem megy majd kérdezek :D

(#35010) Heffi válasza fenergie84 (#35009) üzenetére


Heffi
őstag

Szívesen. Tolj privátot nyugodtan, ha elakadsz valamivel, az alaplap (inteles) a kedvenc témám.

(#35011) #65675776 válasza RootRulez (#34993) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy AGP mentes lap esetén igen erős kijelenteni ennyire biztosra bármit is...

(#35012) Bery83


Bery83
csendes tag

Sziasztok!

Van egy gigabyte GA-k8ne alaplapom a következő hibával:

Bekapcsolás után ventilátorok felpörögnek a gép megy, de semmi pittyegést, se kép se hang. Az alaplapi chip hűtőbordája viszont olyan forró, hogy kézzel megfoghatatlan.

Tavaly már feltették a kérdést. Valszeg alaplap hiba lesz. Mivel tudnám helyettesíteni az alaplapot?

Üdv:
Bery

(#35013) fenergie84 válasza Bery83 (#35012) üzenetére


fenergie84
addikt

Egy másik alaplappal? :D

Komolyan, írd le a konfigodat az alapján biztos adnak jó tippet az utódra vonatkozóan :R

(#35014) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni egy beállításban? Adott egy asus k8n i series alaplap és benne egy pwm-es cpu szabályzó. A biosba csak úgy engedi beállítani a szabályzást, hogy a venti 35fokos cpu hőnél kapcsol be (ez a minimum amit be lehet állítani) így viszont minden egyes "hidegindításnál" a biosnál olyan hibaüzenetet dob, hogy cpu fan error mivel még nem melegedett fel 35 fokra a cpu. Hogy tudnám beállítani, hogy vagy a hibaüzenet ne jöjjön fel vagy a venti már menjen rögtön mikor bekapcsolom. Mert ha nem állítom be a fordulatszám szabályzást akkor meg 4500rpm-en pörög a venti ordítva...

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

Battletag: Myth#1775

(#35015) Skodry válasza Myth (#35014) üzenetére


Skodry
aktív tag

Speedfun-t használj...

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#35016) Bery83


Bery83
csendes tag

Sziasztok!

A Gigabyte GA-K8NE alaplaphoz lévő konfig.
AMD Socket AM2 Aluminum Heat Sink
Kingston DDR PC3200 400MHz 512MB
ATI Radeon X550 256mb-os PCI express videokártya
Maxtor 80GB IDE winchester

Ehhez szeretnék segítséget, hogy milyen alaplapot vehetnék a meghalt Gigabyte-os helyett, mert azt sehol nem találtam.

Köszi
Bery

(#35017) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok!

Adataimnál lévő konfigról lenne szó, tegnap este állitgattam a feszeket a biosba, procit akartam belőni 4ghz-re valami 1.35v körül adtam neki, és bios save után ujrainditottam és azóta nem ad képet, ventillátorok 100% on pörögnek, bios resetet próbáltam de akkorse jó, memória nélkül nem pittyeg, és a két memória slot között lévő ledek is világítanak mindkét esetbe, Mi lehet a probléma?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#35018) Z-77


Z-77
tag

Sziasztok!

Szerintetek Ebbe az alaplapba merjek megvenni PC3200 DDR ramokat? Mert nagyon olcsón jutnék hozzá és egy ismerősömnek kéne. Csak azt nem tudom hogy elindulna-e benne, mert ha jól tudom ez fizikailag belemegy a lapba, csak nem tudom mit szólna a 400-as ramokhoz. Válaszotokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35019) DomToretto


DomToretto
tag

Hi,

Légyszi segítsetek az alábbi kérdésben:

Gigabyte 73PVM-S2 alaplap integrált VGA-ját akarom összekötni DVI-HDMI kábellel az LCD tv-vel. A hang is fog menni ezen a kábelen keresztül?

Thx

(#35020) Poo válasza DomToretto (#35019) üzenetére


Poo
aktív tag

Hát nem fog.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35021) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Erre a kérdésre meg van a válasz:
Az alaplapi tápáramkörben vacakol az egyik kondi,ettől van folyamatos sípoló hang :K

Thunderzoli:köszi a segítséget. Visszavittem a boltba,ott a srác is meg volt lepődve,mert ilyet még nem látott. Aztán kb.10 perc alatt kimérte és már küldte is vissza a nagykernek.

(#35022) #65675776 válasza Bery83 (#35016) üzenetére


#65675776
törölt tag

s754-es lapot maximum már csak használtan veszel.

Z-77: Megveheted, mennie kell alacsonyabb órajeleken. A DDR400 RAM-ok SPD-jében benne szoktak lenni a DDR333 és DDR266 esetére is a beállítások.

(#35023) scope2007


scope2007
addikt

hali!

valaki tudna segíteni?
pontosan mit takar pl a preinstall driver vagy a console? (gigabyte ud7)
alaplaphoz ezek vannak a gyártó honlapján illesztőprogramnak:

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#35024) Poo válasza Szlovi (#35021) üzenetére


Poo
aktív tag

Award bios beep song

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35025) kircso13


kircso13
senior tag

Sziasztok!
Alaplap vagy memória hiba, vagy egyik sem?
Véleményt kérnék!

Adott egy 775 intel alaplap, tipus az nem lényeges! Új alaplap, proci, memória. A gép össze lett rakva és lett bele téve egy ddr2 (800) as memória . Gép bekapcsol és csak a ventik pörögnek fel. Memóriát beraktuk egy másik gépbe és ott is ez a hiba. Memória halott! Másnap vissza a boltba memória csere megtörtént. Haza mentem, memória be a gépbe, de meg sem nyikkant, megint csak a ventik pörögtek, de semmi nem jelent meg a gépen. Ez egy darab 2gb modul volt. Beraktam mellé egy 1 gb memóriát és lám csodát be bootolt a gép, na gyors kikapcs és spuri a boltba még 1 db 2 gb memóért. A másik memóriát másik számtekboltba vettem. Hazaértem beraktam a 2*2 gb a gépbe és néma csend, megint csak a ventik pörögnek! az új memót benne hagytam a gépbe és lám elindúlt, de a másik memóriával már nem. Ismerőshöz elvittem a memóriát ( Borokafa) ott beraktuk a gépébe és a memória nem volt jó. Na mondom 2x kifogtam a s*art. Kellemetlenül éreztem magamat, hogy már harmadszorra megyek vissza a boltba memót kicserélni. Fogtam a gépet és bevittem a boltba, hogy nézze meg már a boltos is. Kicsit hülyén nézett, de hát ez van. Berakott egy 1gb modult és semmi, csak a ventik pörögtek fel, kép nincs. berakott +1 et és ugyan az, de egy 512 es memóval elindúlt. Berakta azokat a memóriákat egy másik gépbe , hogy biztos az alaplap nem szereti azt, de azokba meg sem nyekkentek. No erre azt mondja, hogy az alaplapom nyírta ki a memóriákat, tehát rossz az alaplap. Mondom neki, de ha rossz , akkor miért megy benne a 2gb és a 2*1gb és a 512 memória. A másik 2gb memóriát ugye másik pc boltba vettem + ott vettem az alaplapot is 1 napos cuccok. Felvette velük a kapcsolatot, hogy az alaplap már 4 modulját kifektette, csinálják meg Ők a gépet. Átvittem oda a gépet , otthagytam és pár óra múlva telefonálnak, hogy raktak bele egy 2gb modult és így már 4 gb van a gépbe, náluk tökéletesen megy minden! Ők azt modják, hogy az alaplap jó, a másik bolt azt mondja, hogy az alaplap rossz!
Szóval ilyenkor kié a felelőség?

..,

(#35026) Bery83 válasza #65675776 (#35022) üzenetére


Bery83
csendes tag

Köszönöm a segítséget:)

(#35027) Z-77 válasza #65675776 (#35022) üzenetére


Z-77
tag

Én is így gondoltam, köszi a megerösítést!

(#35028) politomi


politomi
tag

Sziasztok!
Az alaplapom ACHI driverét szeretném feltenni/ frissíteni de láma vagyok hozzá melyik lehet a letöltések közt. Win7 64bit menne fel. Megköszönném, ha valaki segítene benne.
Köszönöm előre is.

(#35029) Poo válasza politomi (#35028) üzenetére


Poo
aktív tag

Szerintem a win 7 frissíti alapból ha be van kapcsolva de amúgy a Sata driver az, abból meg csak 1 van gondolom megtalálod :)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35030) epityesz


epityesz
aktív tag

Sziasztok.

Van egy abit lapom

Berakok egy pciex16 egy Vga-t elindul,kikapcsol

ezt csinálja egyfolytában,az int.vga jó!

Lehalt a foglalat? :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#35031) Poo válasza epityesz (#35030) üzenetére


Poo
aktív tag

Egy pontos laptípust véshetnél ide és vga típus sem ártana.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35032) epityesz válasza Poo (#35031) üzenetére


epityesz
aktív tag

Abit An-m2hd

geforce 9300 ge
geforce 8600gt

Karik biztos jók :O

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#35033) Poo válasza epityesz (#35032) üzenetére


Poo
aktív tag

próbáld meg azt esetleg h amíg nincs benne a plusz vga biosban beállítod h meik legyen a first megjelenítő tehát a slot elmented a beállítást majd kikapcsolod a gépet beleteszed a kártyát és bekapcsolod a gépet lássuk mit szol hozzá ha nincs képed akkor reseteld ki a biost.Bios updatel is próbálkozhatsz ha van frissebb.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35034) epityesz válasza Poo (#35033) üzenetére


epityesz
aktív tag

Felraktam a legújabb biost is,
állítólag akitől vettem azt mondta,hogy:

ment a gép volt egy áramszünet és attól fogva nem jó a foglalat.

ezeket már mind megpróbáltam és mindig ugyanazt csinálja:

bekapcsolom a gépet felpörögnek a ventik stb.,leáll újra indul,leáll újra indul leáll :O

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#35035) Poo válasza epityesz (#35034) üzenetére


Poo
aktív tag

áramszünet sok gondot tud okozni az tény :) szerintem akkor méresd ki az alaplapot egy szakival mert valami vezérlő valszeg kinyiffant azt meg ha sikerül megtalálni h meik és lehet cserélni szerintem gond nélkül lehet használni tovább a lapkát.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35036) epityesz válasza Poo (#35035) üzenetére


epityesz
aktív tag

Hol találok ilyen szakit? :U

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#35037) Poo válasza epityesz (#35036) üzenetére


Poo
aktív tag

keresel googliban vagy itt a hardverapron.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35038) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

A következőben kérnék segítséget:
Behalt a monitorom és kaptam egy másikat kölcsönbe. Valamiért a videókártyáról nem akart képet adni. Sebaj mondom ott az alaplapi. azzal megy most is rendesen. De már 3 monitorral, 1 d-sub és 1 dvi-d kábellel, 3 dvi-d-->d-sub átalakítóval is kipróbáltam de sehogy nem akar képet adni a 8800gt-ről.Már leellenőriztem majdnem mindent: Proci jó hisz ezt is onnan írom, táppal szintúgy nincs mert kb 3 éve megy már vele, memóriákkal sincs baj mert akkor kékhalál lenne, sok felesleg sincs(Hdd, odd) és azok is régóta benn vannak. Próbáltam hogy teszek be másik vga-t is de azzal sem adott képet szóval a vga is kilőve. A vga tápcsatija(a 6 tűs) sem rossz mert másik gépben ki lett próbálva.
Kérdésem. Lehetséges az hogy félig meddig behalt az alaplapom?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#35039) RepeatSector válasza Krissz5435 (#35038) üzenetére


RepeatSector
senior tag

hát minden jel arra utal, vagy próbáld meg letiltani az alaplapit biosban aztán dobj bele egy karit.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#35040) dolbyman


dolbyman
tag

Hi.

segítséget szeretnék kérni tapasztalt témában mozgó kartársaktól. Alap lapot szeretnék venni a már meglévő VGA (Asus GTS450), illetve CPU (athlon II x2 250e) hoz.

mindennapi felhasználás mellet autós játékok, szimulátorok használata lenne a cél.
tuningolni nem fogok, felesleges extrákat nem szeretnék megfizetni. (pl integrált vga) (esetleg Asus előny, de nem kizáró tényező, más márka sem)

súgjatok melyik lenne a legideálisabb választás.
árban is egy optimális megoldás érdekelne, ami nem a leggagyibb, de nem is kell rá ingatlan fedezet.

előre is köszönöm mindenkinek a fáradozását.

üdv
ha valmen infó kell a tutihoz választáshoz, akkor mondjátok, és írom

Bandi

(#35041) dfdfdf válasza dolbyman (#35040) üzenetére


dfdfdf
őstag

ACC kell? (magfeloldás jól jöhet jövőbeni CPU upgrade nél)
DDR2 vagy DDR3? Esetleg SLIs lap(akkor belemenne még egy 450es a másik mellé)?
Mi a felesleges sallang neked?

(#35042) mothugs


mothugs
tag

Sziasztok!

Először is nem vagyok egy nagy számítógép szakértő, s nem is biztos h jó helyen fogok kutakodni a kérdésemmel, de hát ha....szóval konvertálni szeretnék filmet, mobilra mp4 formátumban, s amikor elindítom a konvertálást, pár másodperc múlva a gépből folyamatosan pittyogó - csipogó hang jön elő. Na most ez mitől van?? Ennek köze van a procihoz?

(#35043) hossszú


hossszú
őstag

Sziasztok!
Adott egy MSI X58 pro alaplap, frissíteni szeretném a biosát a 7.1-esről a 8.E-re de az istenért sem akarja elfogadni. A 7.3-ra minden gond nélkül frissítettem de a továbbiakat nem akarja engedni, mi lehet a gond?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#35044) Krissz5435 válasza RepeatSector (#35039) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Van benn egy kari de az eszközkezelő nem érzékeli. Másik meg hogy nem találok olyan opciót hogy letiltsam az alaplapit. Egyszer láttam de azóta nem.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#35045) RepeatSector válasza Krissz5435 (#35044) üzenetére


RepeatSector
senior tag

azért még nézd át a biost, + azt is állítsd be hogy hol keressen először videokarit

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#35046) Krissz5435 válasza RepeatSector (#35045) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Az is meg volt. Mindegy mire állítottam(Internal, PCI, PCI-e) akkor is csak az alaplapival működik. Most megpróbálom visszaflashelni egy régebbi biosra. De nem találok rendes windowsos progit. Nem tudsz valami jót?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#35047) RepeatSector válasza Krissz5435 (#35046) üzenetére


RepeatSector
senior tag

szerintem flashelj biost dosban, én win98 indító lemezt csináltam pendrivera

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#35048) Krissz5435 válasza RepeatSector (#35047) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Jah csak az a baj hogy nincs se floppym(mi azazaz???) se pendrriveom. És így hirtelenjében nem tudok egyet szerválni.És ha kiírom azt a két fájlt cd-re akkor menne a dolog?

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#35049) dolbyman válasza dfdfdf (#35041) üzenetére


dolbyman
tag

na pont ezek a sallangok nekem :-)
nem értek hozzá, nem fogom buherálni, tuningolni 5 év múlva majd veszek egy másikat, ahol már fel lesz oldva a mag. SLI-vel szemben is teljesen immunis vagyok. :))

egy egyszerű, jól működő, megbízható alap lapot szeretnék ami maximális kiszolgálja ezt a párost az elkövetkezendő pár évben. nem tudok tuningolni, mag feloldani meg ilyeneket. összerakom, és kész 5-6 évente meg gépcsere :-)

egyenlőre ram szinten is bizonytalan vagyok, ha jól sejtem ez a cpu az 1066 MHz-t kezelei, de javíts ki ha tévedek. azt gondolom, hogy a mennyiség többet számít nekem, mint a MHZ-k. az egyetlen érvem, hogy mégis csak egy újabb technika, bár az árakat is kalkulálva, nem biztos, hogy nem elég nekem 2*2GB 1066 mondjuk 2*2GB 1600 al szemben?

nem brutális méregdrága pc a cél, amitől mindenkinek el áll a lélegzete, hanem egy józan ésszel összeállított játékra is alkalmas masina. talán ez tükrözi, hogy mit is keresek.

szóval ilyesmi lenne a vezérfonal az alap lap válogatásánál is. :R

Bandi

(#35050) RepeatSector válasza Krissz5435 (#35048) üzenetére


RepeatSector
senior tag

lehet csinálni dos boot cd-t lehet isoban is letölteni

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.