Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50601) DonThomasino válasza Fecogame (#50600) üzenetére


DonThomasino
veterán

[link]

Itt alaplap hibát ír az 1 hosszú 1 rövidre, de ez nem biztos.
Milyen BIOS od van?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50602) agressiv válasza Fecogame (#50600) üzenetére


agressiv
addikt

1. Inkább a router vagy modem az ami kidöglik.

2. Nincs meg a procihűtő ventilátor fordulata, vagy nincs is rádugva, vagy túl alacsonyra van állítva a hőmérséklet figyelés és ezért sípol, be kell ugrani a bios-ba és csekkolni. Nagyon gyakori az, hogy a ventilátor túl lassú és a figyelmeztetés túl magas fordulatra van beállítva.

Hát még a borz.....

(#50603) Fecogame válasza DonThomasino (#50601) üzenetére


Fecogame
veterán

Phoenix Award 6.00

agressiv: Router/Modem jó, mert a másik gépen tökéletesen megy a net/hálózat. Ezen a gépen újraindítás után ismét működik minden ( egy darabig ).

A fordulatot mindjárt meglesem.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50604) DonThomasino válasza Fecogame (#50603) üzenetére


DonThomasino
veterán

agressiv kolléga sem mond butaságot.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#50605) BogyóBP válasza spista222 (#50586) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszönöm szépen hasznos információ volt, CPU nélkül ugyanaz volt mint vele, kattant egyet a táp, gondolom leoldott a védelme vagy ilyesmi (rövidzár), ha nem dugtam be az ATX csatlakozást (4pin) akkor felpörgött a venti és minden oké nak tűnt. Ezek szerint a tényleg vihette magával a mosfeteket is, de én azt már nem vállalom kiforrasztani.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#50606) Fecogame válasza agressiv (#50602) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem találok fordulatszámra vonatkozó beállítást a BIOS-ban...

Egyébként a modem és a router is új ( pár hónapos ). Másik gépen tökéletes a hálózat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50607) OddMan


OddMan
őstag

Ha egy szerver alaplapba csak ECC-s memóriát lehet belerakni, de a proci nem támogatja az ECC-t, akkor az ECC hibajavítás nem fog működni? :U Én eddig úgy gondoltam, hogy az ECC hibajavítást maga a RAM végzi és nem a CPU. :F
Történetesen amúgy az Intel legolcsóbb szerver alaplapjáról van szó az S1200BTS lapról. Ebbe a lapba lehet i3-2100 és Xeon E3-1200 sorozatú procit is rakni, előbbi viszont ha jól tudom, nem támogatja az ECC ramokat. :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#50608) spista222 válasza Fecogame (#50600) üzenetére


spista222
addikt

1. Nem a chpstben van benne a hálókártya vagyis ha a chipset 40°c attól még a hálókártya szétforrhat. Megoldás PCI-os hálókártya.

2. Ilyet elvileg akkor szokott csinálni ha valamilyen hőmérséklet túl magas, de ezt te nem írtad így a Biosban a feszültség és hőmérséklet értékeknél (nem jut eszembe a pontos neve) kapcsolj ki minden warning-ot ha be lenne kapcsolva

BogyóBP: Sajnos akkor kuka a lap.

[ Szerkesztve ]

(#50609) Fatalityy válasza agressiv (#50598) üzenetére


Fatalityy
tag

Igen ezzel eddig minden ok.

(#50610) OddMan válasza OddMan (#50607) üzenetére


OddMan
őstag

",nem támogatja az ECC ramokat." = ,nem támogatja az ECC hibajavítást.

Az utolsó mondatomban ezt szerettem volna leírni. :B

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#50611) Fecogame válasza spista222 (#50608) üzenetére


Fecogame
veterán

Megoldás PCI-os hálókártya.

Nem igazán fér el, a VGA hűtője miatt.

kapcsolj ki minden warning-ot ha be lenne kapcsolva

Nincs ilyen opció, csak az adatokat írja ki...

BIOS frissítés lehet megoldás?

+1: Most fagy ki a gép harmadszor, mindössze annyitól, hogy hálózaton másolok 2 gép között adatokat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50612) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy GA-EP35C-DS3R lapom. Vettem egy adata 4Gb-os pen-t, hátul bedugtam az egyik USB-be és erre kiírta a gép, hogy az eszköz gyorsabb működésre képes, stb.
Kérdés egy átlag felhasználó honnan tudja, hogy a lapon hol van a gyorsabb port?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#50613) DJ WOKKY válasza Blabcsi (#50612) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Mondjuk kérdezze meg, vagy én mondjuk nem tulajdonítottam volna neki ekkora ügyet, átteszem másik portba és kiszűröm, melyik 1.1-es és melyik 2.0-ás

(#50614) lagodzi


lagodzi
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem a Sapphire Pure Platinum A75-öt, és szoftver problémám van vele.

Gép összetevői:
Sapphire Pure Platinum A75
AMD Llano A6-3650 (2.6GHz, integrált HD6530D)
Geil 2x4 GB RAM kit (1600MHz)
WD Blue Caviar 500GB
Hipro 350W táp

Egy hete vettem, kicsomagoltam mindent, összeszereltem és tökéletesen működött Win7 Ultimate 64bit-es op. rendszeren.

Tegnap este telepítettem a FIFA 12 játékot, játszottam vele majd kikapcsoltam a gépet. Mikor ma reggel bekapcsoltam a rendszer 640x480-as képet tudott csak előállítani. Természetesen a Windows szerint az illesztőprogram rendben működött. Letöröltem a videókártya driverét, majd ujratelepítettem. Ez persze nem oldotta meg a problémát, így nem láttam más megoldást mint ujratelepíteni a Windows-t.

A Windows és a chipset driver ujratelepítést követően még mindig nem oldódott meg a probléma. Ha telepítve van a Radeon HD6530D, akkor 640x480-as felbontásban csodálhatom a FullHD monitoromat... Ha nem telepítem a drivert akkor ennél magasabb felbontást is tudok használni, de értelemszerűen ez nem megoldás.

Próbálkoztam már mindennel. Megszüntettem az összes partíciót és egybe formáztam az egész merezlemezt, majd úgy telepítettem a Win7-et. Kipróbáltam már Win7Ultimate-en és Home Premiumon is 64 és 32 biteset. Frissítettem a Flash Bios-t. Letöltöttem a legfrisebb drivert a gyártó honlapjáról, de a problémát így sem tudtam megoldani.

Kérlek segítsetek kitalálni valamit. Szerintetek mi a hiba? Szoftver, hardver?

Üdv:
Áron

(#50615) DJ WOKKY válasza lagodzi (#50614) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézted a vga-d hoz illő más driverrel is, akár régebbivel is ?

(#50616) atirag


atirag
őstag

Vettem egy intel dg41kr alaplapot és raktam bele egy E7500-as procit és egy kingmax ddr3-as 1333-as ramot. Mikor bekapcsolom 3 sípolás van. Intelék szerint memoria.
2 hely van és kipróbáltam mindkettőt. De sípol fixen.
Mi lehet a baj?
Köszönöm.

(#50617) agressiv válasza lagodzi (#50614) üzenetére


agressiv
addikt

Picit elhalálozhatott az integrált VGA, főleg, ha játék után halt meg következő bekapcsoláskor, klasszikus hibajelenség. Persze nem integrált VGA-nál, de ezekszerint ilyen is van :D

Atirag: Döglött a ram.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#50618) DJ WOKKY válasza atirag (#50616) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

hibás a ram. gari, vagy vissza a tulajhoz, ha vállalt rá gart, és ez még él.

agressiv: na de driver nélkül meg "okés" ??

[ Szerkesztve ]

(#50619) atirag válasza agressiv (#50617) üzenetére


atirag
őstag

Teljesen új. Akkor vennem kell egy újat? Mert vissza csak hétfőn vihetem:(

(#50620) DJ WOKKY válasza atirag (#50619) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az vissza gariba akkor. Ha addig nem bírod ki, akkor muszáj leszel venni, mert ezek nem fognak beindulni.

(#50621) atirag válasza DJ WOKKY (#50620) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Veszek akkor muszáj leszek venni egy újat:(
Ezek után ne vegyek még egy kingmaxot. Vagy az is lehet jó?

(#50622) lagodzi válasza DJ WOKKY (#50615) üzenetére


lagodzi
csendes tag

Probáltam a gyárival, a 11.11 és 11.10 es catalysttal is. Most adok egy esélyt a 12.1 es preview drivernek.

(#50623) DJ WOKKY válasza atirag (#50621) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Olyat végy, ami szerepel az alaplap támogatottsági listáján.
Én nem vagyok Kingmax párti, de nem rossz ramok azok.

lagodzi: próba szerencse, nekem sajnos több ötletem nincs, kivétel még az, ha a chipset drivert letörlöd, és teszel fel csak vga drivert. Nekem egyszer ezen kettő driver akadt, és nem sikerült semmilyen módon megfelelő működésre bírni a konfigot így.

[ Szerkesztve ]

(#50624) atti_2010 válasza lagodzi (#50622) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Biosz reszett volt már? Nem ugyanaz mint a frissítés.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50625) spista222 válasza Fecogame (#50611) üzenetére


spista222
addikt

"Nem igazán fér el, a VGA hűtője miatt."-> USB-s hálókari?
Szerintem tiltsd le minél hamarabb a hálót és ha úgy nincs hiba akkor a háló döglött be.
A HW monitorban a biosban sincs semmiféle warning?

(#50626) Zlin50


Zlin50
senior tag

Üdv,

Egy ilyen [link] lapon a lila/zöld ps/2-nek mondható csatlakozót hogy lehet használni? Egér vagy billentyűzet is ráköthető és csak az egyik, amásik meg usb lehet? (eddig mindig csak ps/2-őt használtam külön-külön nem tudom mi a helyzet velük)

A narancssárga sata portokra rá lehet kötni egy-egy meghajtót úgy hogy különállóan akarom használni őket?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#50627) atirag válasza DJ WOKKY (#50623) üzenetére


atirag
őstag

Ha vettem egy másikat és azzal is azt csinálja akkor mi lehet a baj?
Ráadásul most nem kingmaxot vettem hanem geil-t. :W

(#50628) DJ WOKKY válasza atirag (#50627) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez komoly ???
Ugyan úgy a ram hiba van jelen ?

Az AWARD BIOS jelzései:

* Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
* Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.
* 1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
* 2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
* 3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
* 1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
* 1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
* 1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
* 1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
* Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
* Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

Az AMI BIOS jelzései:

* Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
* 1 rövid. Minden rendben.
* 2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
* 3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
* 4 rövid. Rossz a rendszer-timer.
* 5 rövid. Hiba a központi processzorban.
* 6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.
* 7 rövid. Hiba az alaplapban.
* 8 rövid. Hiba a videomemóriában.
* 9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
* 10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
* 11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
* 1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.
* 1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.
* 1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.

A Phoenix BIOS jelzései:

* 1-1-3. Az adatok kezelésének hibája a CMOS-ban.
* 1-1-4. A CRC hibája a BIOS-ban.
* 1-2-1. Rossz az alaplap.
* 1-2-2. Hiba a DMA-kontroller inicializációja során.
* 1-2-3. A DMA-csatorna hibája a műveletek elvégzése során.
* 1-3-1. A RAM regenerációjának (refresh) hibája.
* 1-3-3. Hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során.
* 1-3-4. Ugyanaz, mint az előbbi.
* 1-4-1. Rossz az alaplap.
* 1-4-2. A RAM tesztelésének hibája.
* 1-4-3. A rendszer-timer hibája.
* 1-4-4. Hiba az I/O portnál.
* 3-1-1. Hiba a DMA második csatornájának inicializációja során.
* 3-1-2. Hiba a DMA első csatornájának inicializációja során.
* 3-1-4. Rossz az alaplap.
* 3-2-4. A billentyűzet hibája.
* 3-3-4. A videomemória tesztelésének hibája.
* 4-2-1. A timer hibája.
* 4-2-3. Az A20 vonal hibája.
* 4-2-4. Hiba a csökkentett (save) üzemmódban. Lehet, hogy hibás a központi processzor.
* 4-3-1. Hiba a RAM tesztelése során.
* 4-3-4. Hiba a PC órájában.
* 4-4-1. Hiba a soros port tesztelése során.
* 4-4-2. Hiba a párhuzamos port tesztelése során.
* 4-4-3. Hiba a co-processzor tesztelése során

[ Szerkesztve ]

(#50629) Szab02 válasza atirag (#50627) üzenetére


Szab02
aktív tag

Csinálj egy BIOS resetet. (Nekem kézzel voltak beállítva az időzítések és mikor ramot cseréltem, nem értettem miért nem mennek.)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#50630) #96630784


#96630784
törölt tag

Üdv!
Van egy Asus P8H61M-LX alaplapom és amikor kikapcsolt állapotban van akkor is villog a modem a link felirat ledje.Ha áramtalanitom a gépet, akkor nem.A régi gépemnél és a laptopnál nem csinálja.Mi lehet ez?Mert ez csak akkor villog, ha adatforgalom van nem?Valami ötlet?

(#50631) CoolMan válasza Zlin50 (#50626) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"lila/zöld ps/2-nek mondható csatlakozót hogy lehet használni?" Vagy egér vagy bill köthető rá, igen a másik beviteli eszköznek USB-nek kell lennie.
Igen miért ne lehetne rákötni.

(#50632) DJ WOKKY válasza #96630784 (#50630) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem csak akkor villog. Nekem eddig minden alaplapomon villogott. Csak úgy mint a wi-fi adapter visszajelző ledje, illetve az usb hid-am ledje is.
Ez alaplapfüggő.

(#50633) atirag válasza DJ WOKKY (#50628) üzenetére


atirag
őstag

Igazából nem tudtam még meg milyen biosa van. Mert a leirásában csak 2 hiba van leírva 3 beep ram hiba siren cpu overheat. Ennyit ír.
Egyébként egy ilyen[link] lapom van.

Mondjuk azt nem tudom számít e,hogy ez 1066-ot tud maximum. Lefele kompatibilisnek kellene lennie nem?

[ Szerkesztve ]

(#50634) DJ WOKKY válasza atirag (#50633) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egyébként csak 800-as és 1066-os ramokat támogat, de ez nem baj, mert az 1333-asok úgy is csak max a korábbi két értéken engedné járatni.

Viszont a másik, hogy nem találok erről az alaplapról memory support listát. Kvázi nem tudom, milyen gyártói, és pontos típusú ramokat kezel biztosan.
Egy ram-al sem működik ?

Nem akarok elhamarkodottan mondani semmit. De az alaplapot korábban láttad hibátlanul menni ?

[ Szerkesztve ]

(#50635) atirag válasza DJ WOKKY (#50634) üzenetére


atirag
őstag

Én sem találtam. Nem jó egyik sem. A leírásban is csak ez a két hibajelzés szerepel.
Már azon gondolkodom visszamegyek kicsirélem egy 2x2gb-os 1066-os kit-re.

Nem mert az is új. Én bontottam ki. Persze OEM volt. Viszont azzal nem tudok mit kezdeni csak hétfőn:(
Én meg azt gondolom nem megy másik rammal csak 1066-ossal. Mert néztem egy másik lap leírását ami nem "KR"-el végződik hanem"AN"-el és ott van memoria lista

[ Szerkesztve ]

(#50636) #65675776 válasza atirag (#50635) üzenetére


#65675776
törölt tag

És CMOS Clear-t csináltál már?

(#50637) atirag válasza #65675776 (#50636) üzenetére


atirag
őstag

Az elemet még nem vettem ki.

(#50638) DJ WOKKY válasza atirag (#50635) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megy az nagyobb frekvenciasebességgel rendelkező ramokkal is, csak azt nem hajtja úgy mondd ki maximum. 1333 esetén max 1066-on.

(#50637) atirag: és Jumper-el ?

[ Szerkesztve ]

(#50639) atirag válasza DJ WOKKY (#50638) üzenetére


atirag
őstag

Azzal igen. Legalábbis ha a recovery annak számít. Azt írja ha eltávolítom a jumpert akkor The BIOS recovers data in the event of a failed BIOS update.
A másik két variáció az nem lehetséges így,hogy nem is indul be a gép.

[ Szerkesztve ]

(#50640) atirag válasza atirag (#50639) üzenetére


atirag
őstag

Cpu-tol csinálhatna ilyet?

(#50641) DJ WOKKY válasza atirag (#50640) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem sípolná a ram hibát.

(#50642) atirag válasza DJ WOKKY (#50641) üzenetére


atirag
őstag

Érdemes kicserélnem 1066-osra? Vagy ez hiú ábránd?

(#50643) atti_2010 válasza atirag (#50642) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lehet alaplap hiba, vedd ki a procit és nézd át a kontaktokat a lapon és a procin is, lehet odakerült valami.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50644) atirag válasza atti_2010 (#50643) üzenetére


atirag
őstag

Ha kipróbálom 1066-ossal akkor majdnem 100%,hogy a lap a rossz.

(#50645) agressiv válasza DJ WOKKY (#50618) üzenetére


agressiv
addikt

na de driver nélkül meg "okés" ??

Igen, mert olyankor csak a "szabványos vga grafikus vezérlő" vagy mi a gyík driverrel hajtja a windows ami nem igazán "kapcsolja" be a VGA-t.

Hát még a borz.....

(#50646) DJ WOKKY válasza atirag (#50642) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem ezen múlik, ez biztos.

agressiv: az integrált vga-ról valahol lemaradtam, így okés.

[ Szerkesztve ]

(#50647) #65675776 válasza agressiv (#50645) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak a "szabványos vga grafikus vezérlő" van rtelepítve, akkor nem fog tudni beállítani 640x480-nál magasabb felbontást. Márpedig mint írja, a Win saját driverével megy a felbontásállítás. (Hozzáteszem, a W7 és a Vista is a Catalyst magját rakja fel, szóval ha azzal megy, akkor nincs baja az IGP-nek.) Emellett ha az IGP valóban halott, akkor már a W7 driverével is összefosná magát felbontásnöveléskor.

lagodzi: Első sorban normális Win-t kellene használni, nem mókolt hokit. Másodszr pedig próbáld meg feltelepíteni csak a drivert, a Vision Control Center nélkül. Le tudod tölteni külön is. Ja és driverből is az AMD oldaláról származót kellene telepíteni, nem valami egyéb helyről leszedettet.

(#50648) agressiv válasza #65675776 (#50647) üzenetére


agressiv
addikt

De, a szabványos vga grafikus adapterrel be lehet állítani 640x480-nnál nagyobbat, ha nem jó a driver, vagy döglött a kártya olyankor nem lehet driverrel, mert nem "indul" a kártya.

egyik nap ment, majd semmi változás után másnap nem ment, szerinted mi történhetett ha nem a hardver szar?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#50649) #65675776 válasza agressiv (#50648) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor az már nem szabványos VGA, de apróság.

(#50650) #65675776


#65675776
törölt tag

A topic betelt, folytatás itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.