Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) pety27


pety27
tag

Hali.
Adott Asus P7P55D alaplap,és 2x2gb ram bele.. ugye ugy fogja dual-channelbe kezelni hogy vagy csak a felsö kettő foglalatba vagy csak az alsó kettőbe rakom őket??? :)

(#33002) kalló válasza pety27 (#33001) üzenetére


kalló
aktív tag

azonos színűbe kell tenni, de ha nem megy úgy dualba akkor max átvariálod, semmibe nem kerül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33003) waithEard válasza pety27 (#33001) üzenetére


waithEard
őstag

A kis feliratok a te segítséged: Dimm A1 és Dimm B1, vagy D A2 és D B2.
De ezt az azonos színek is jelzik. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33004) szürke_tapir


szürke_tapir
csendes tag

Újabb láma kérdés: az miaráktól lehet, hogy a bios sem indul el, a bejelentkező képernyőre nyomom az F2-t, megjelenik az "entering setup", oszt úgy is marad....
okos ötletek, jótanácsok jöhetnek csőstül...
köszi előre is!

(#33005) waithEard válasza szürke_tapir (#33004) üzenetére


waithEard
őstag

Bios defaultban van? Ramok időzítése rendben? Táp elég neki?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33006) szürke_tapir válasza waithEard (#33005) üzenetére


szürke_tapir
csendes tag

Hááát, ha elindulna, meg tudnám mondani, miben van... így kicsit macerásabb, de majd ügyeskedek... RAM időzítés?? szintén BIOSból??

(#33007) waithEard válasza szürke_tapir (#33006) üzenetére


waithEard
őstag

Akkor bios reset. Egyszerő mód: elem ki, áramtalanít, cigi elszív, elem vissza , áram vissza. Ha ez nem, akkor cMos clear jumper. :K

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33008) szürke_tapir válasza waithEard (#33007) üzenetére


szürke_tapir
csendes tag

OK, köszi... nem értek, a számítástechnikához: a cigi nagyon muszáj??? ;) Soha nem dohányoztam, de ha ez kell, hogy elinduljon a gép.... :))

(#33009) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Lehet lecserélem a Giga P35-DS3 lapomat egy X35-DS4-re.
Utána néztem az "új" lap proci támogatásának és az én E8600-at csak a legfrissebb bios támogatná.
A kérésem az lenne, lehet e úgy flash-elni a lapot, hogy belerakom a procimat és ezután próbálom meg frissíteni a lapot. Vagy ez nem lehetséges, és kell egy olyan proci, ami a régi biossal is működik?
Előre is köszi a választ! :R

(#33010) RootRulez válasza fenergie84 (#33009) üzenetére


RootRulez
félisten

Kérd meg a jelenlegi tulajt, hogy frissítse le neked. Nem tartom túl valószínűnek, hogy elindul egy procival, amit a lap nem támogat...

Vagy kérsz kölcsön valakitől egy kisebb procit a BIOS frissítés erejéig...

═════════════════════════════════════════

(#33011) fenergie84 válasza RootRulez (#33010) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem...
Na akkor ezzel gondjaim lesznek...

(#33012) RootRulez válasza fenergie84 (#33011) üzenetére


RootRulez
félisten

Nincs a környezetedben senkinek sem 775-ös procija?

═════════════════════════════════════════

(#33013) fenergie84 válasza RootRulez (#33012) üzenetére


fenergie84
addikt

Lenne, de azokat a gépeket nem akarom bolygatni....

(#33014) RootRulez válasza fenergie84 (#33013) üzenetére


RootRulez
félisten

Még mindig elintéztetheted a jelenlegi tulajjal a frissítést. :K
Meg szükség nagy úr, ha kell a lap, akkor kell a haver procija és a gépbolygatás. :K

═════════════════════════════════════════

(#33015) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy egy cfx-es lapba amint belerakom a 2.-ik vga-t akkor a memóriának nem lehet feszt adni mert azonnal fagy a memtest? :( Konfigom az adatlapomon van. Pls help! Előre is köszi!

Battletag: Myth#1775

(#33016) fenergie84 válasza Myth (#33015) üzenetére


fenergie84
addikt

Lehet karcsú már a táp teljesítménye hozzá...
Ahogy nézem a géped, ki van belőle hajtva a maximum...én erre gyanakszom...

(#33017) Myth válasza fenergie84 (#33016) üzenetére


Myth
aktív tag

Aham, énis gondoltam rá de érdekes módon a procit engedi húzni és nem fagy... Csak akkor fagy meg ha a memó kap feszt pedig kétlem hogy az többet elvonna mint egy 4,2re húzott proci... Mert akkor is fagy ha a procihoz nem nyúlok és csak adok feszt a ramnak!

Battletag: Myth#1775

(#33018) FIFPRO_10 válasza Myth (#33017) üzenetére


FIFPRO_10
tag

Mekkora atápod és milyen?Márkás?

"EA SPORTS - It's in the game!"

(#33019) Myth válasza FIFPRO_10 (#33018) üzenetére


Myth
aktív tag

Fsp bluestorm II 500w

Battletag: Myth#1775

(#33020) sagvary


sagvary
aktív tag

Szeretnék gyorsabb másolást a gépembe illetve onnan, külön kártyát kellene beszereznem. Kérdés, hogy merre tovább, inkább eSATA, vagy USB3 felé érdemes menni? Csak 1 db PCI slot van szabad.
Külső vincsiházat is kell venni, a sebesség mellett a gazdaságosság is szempont lehet.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#33021) fenergie84 válasza sagvary (#33020) üzenetére


fenergie84
addikt

eSATA szerintem...

(#33022) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Sziasztok!

Intel Core i5-760 -hoz keresek alaplapot, alapvetően MSI-t. H55-GD65 -öt néztem, de fogalmam nincs, mi a különbség a H55 és P55 chipset között, így némi segítséget kérnék. Melyiket ajánljátok?

Köszi előre is!

(#33023) atti_2010 válasza FLeMiNG (#33022) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A H55 csipszettel ki tudod használni a prociban levő VGA-t, a P55 nem, de ha játékra veszed nem kell ilyesmivel szórakoznod, nekem a -GD80 van de nagyon hasit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33024) mcclode


mcclode
tag

Üdv mindenkinek!!!!!!
Van egy kis problémám egy vga-val(asus 8600gt silent 512mb).
Beleraktam egy asus m2n alaplapba és nem akarja bekapcsolni a monitort kiprobáltam egy másik asus m2n4 sli lapba ott se akarja bekapcsolni a monitort,de elvittem a haveromhoz ott meg fut egy gigabáyt lapba ill egy msi inteles lapba is tökéletesen megy mi lehet a gond???????

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#33025) Heffi válasza FLeMiNG (#33022) üzenetére


Heffi
őstag

Kicsit több a különbség, mint az integrált GPU kezelése.

Balra a P55, jobbra a H55 látható.
A H55 nem támogatja a több videókártyás megoldásokat.

A válaszban waithEard-tól kapott képeket használtam.

[ Szerkesztve ]

(#33026) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Sajnos megint előjött ez a jelenség. Valaki korábban azt írta valószínűleg a vga túlmelegedett, ha többek szerint is valóban ez a dolog, akkor valaki leírná hogyan tudom megnézni, a hőfokát? Mennyi lenne az ideális? Mit lehetne tenni a dolog orvoslására?
Elég bántó hogy egy teljesen felső kategóriás kariról van szó. ( 5870 VaporX - még csak nem is ref hűtéses hanem külön spec hűtővel, tuningra )

Minden jó, ha a vége jó!

(#33027) dances


dances
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék: ha valaki az alaplapi integrált VGA-t (ATI HD4200) használja, és HD videót néz, akkor a CPU vagy az IGP dolgozik a film dekódolásán?

Only the Good die young.

(#33028) BemAnyó válasza mcclode (#33024) üzenetére


BemAnyó
senior tag

a 2 asus lap az ugyan azon táppal lett kipróbálva ? esetleg az lehet a ludas :U

(#33029) Heffi válasza sagvary (#33020) üzenetére


Heffi
őstag

A helyedben vennék egy esata-sata kábelt ha van még üres helyed a 4 db alaplapi sata csatlakozóból, és egyszer, ha alaplap cserére kerül a sor, akkor olyat választanék, amin van esata csatlakozó.

Milyen HDD-t szeretnél külső meghajtóként használni, 2,5" vagy 3,5"-t, illetve mekkora adatmennyiség másolgatásáról van szó?

Én egyébként egy 250- 320 GB-s 2,5 " (lehetőleg szabadesés érzékelővel ellátott) vinyót javasolnék egy kis esatás rack-be szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#33030) Core2duo6600 válasza De4d (#33026) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nyitott gépháznál oldalt fekve nézd meg, tehát a vga fügölegesen álljon.
Így nem szabad tulmelegednie.
De lehet simán vga hiva, és is felefutottam a 7900 gtx el.
Nekem a 3dmark sem futott le.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33031) mcclode válasza BemAnyó (#33028) üzenetére


mcclode
tag

Nem az egyik egy fsp 350w táp ill a másik egy vadi új 550w superpower táppal.

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#33032) BemAnyó válasza mcclode (#33031) üzenetére


BemAnyó
senior tag

akkor fekete mágia vagy busó átok :DDD

sajna nincs ötletem :(

(#33033) mcclode válasza BemAnyó (#33032) üzenetére


mcclode
tag

Ez komolyan kisegít a bajból. :W :R :R :R :R

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#33034) veréb


veréb
tag

sziasztok! lenne egy kérdésem van 1 i5 750-es procim hozzá egy msi p55 gd65-ös lapom!az alaplapon van egy oc-s gomb ha benyomom akkor egy stabilan üzemelő tuningolt gépet kapok amit huzamosan így üzemeltethetek? :U a proci hűtőm agy cooler master v8-as! :C

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#33035) sagvary válasza Heffi (#33029) üzenetére


sagvary
aktív tag

Mind a négy SATA hely foglalt. A gépben levő HDD-kről szeretnék egy 500GB-s 2,5-ös HDD-re másolni, a médialejátszót etetni.

Ezenkívül egy 3,5-ös külső fix vinyót is bevonnék a rendszerbe minden fontos cuccot kimenteni..

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#33036) Myth válasza Myth (#33017) üzenetére


Myth
aktív tag

Úgy néz ki mégis tápegység gondok lesznek. Úgy teszteltem, hogy mondjuk 4ghz-en járt a proci minden más alapon stabil volt... Emeltem a memó feszt fagyogatott, csökkentettem a procin úgy ment a memó fesz. Aztán meglett egy stabil beállítás amivel nem fagyott és gondoltam tutira megyek, elkezdtem húzni az egyik vga-t. 700-ról 770mhz-re ment a gpu core clock stabil proci tuninggal, 800on fagyott. Levettem a proci tuningot, mindent alapra állítottam és így 800on is stabil. Ebből gondolom akkor tényleg a táp jön ki ludasnak... Vagy nem?

Battletag: Myth#1775

(#33037) Heffi válasza sagvary (#33035) üzenetére


Heffi
őstag

Ha már ennyire elfogytak a csatik, én az alaplap cseréjében gondolkodnék. A mostanidat kb 6-7 ezer körül el lehet adni. Hogy milyen legyen az új, az függ attól, hogy mekkora fér a házadba illetve szükséges-e az integrált VGA. 15 körül már P45-s ASUS lapot vehetsz itt az aprón :)

(#33038) sagvary válasza Heffi (#33037) üzenetére


sagvary
aktív tag

Egyedűl alaplap cserében nem vagyok sk, ezért mindig halogatom.
Most túl jó a proci, amit itt vettem (E8500), ezért maradnom kellene a 775-nél, viszont ha lapot cserélnék akkor az újabb foglalatos felé kellene mennem, és akkor proci csere is. A kieg kártya ára mehetne a cserébe. Igazából az USB3 vagy az eSATA a jobb? Sok olyan alaplapot láttam, ahol 5 SATA mellett van egy USB3 vagy egy eSATA, ezek szerint a 6. SATA-t alakítják át spec kimenetté?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#33039) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ASRock P43ME lapot. Egy Gigabyte P31-DS3L lapot cserélnék le. Megéri lecserélni vagy jobban járok a Giga lappal?
Köszönöm előre is!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#33040) sagvary válasza sagvary (#33038) üzenetére


sagvary
aktív tag

Jónak látszik:
[link]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#33041) Heffi válasza sagvary (#33040) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, én ilyesmire gondoltam, Talán a vga-d is jobban menne egy kicsit ebben.

(#33042) FIFPRO_10 válasza De4d (#33026) üzenetére


FIFPRO_10
tag

szia
igen vga dolognak néz ki,gpu-z töltsd le indítsd el háttérben hadd fusson!Sensors fülön írja a hőmérsékleteket,amint hibázik a kártya rögtön küld tálcára és nézd mit mutat a gpu-z!

"EA SPORTS - It's in the game!"

(#33043) FIFPRO_10 válasza HUNNIA1920 (#33039) üzenetére


FIFPRO_10
tag

Szia
Asrockról nekem személy zerint megvan a véleményem,nagy része silány,rengeteg ismerősöm gépében elszált már ilyen lap!Persze lehet kövezni,nekünk nem jött be a márka,személy szerint szerintem egy jó kis Giga lappal jobban jársz! :R

"EA SPORTS - It's in the game!"

(#33044) dawncomputer


dawncomputer
tag

Üdv.

Lehet, hogy ostoba a kérdés, de felteszem: mitől púposodhatnak egy alaplapon a kondik?
Megéri javítani, vagy inkább ki lehet dobni?

Más: adott egy alaplap, az AGP aljzat körül van pár púpos kondi. Mi okozhatta? Mit befolyásol a működésben? Másra is lehet hatással, vagy csak ott, ahol púpos?

(#33045) #65675776 válasza dawncomputer (#33044) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól púposodnak, hogy rossz minőségűek.

Hogy megéri-e cserélni Őket, azt neked kell eldöntened. Egyébként pedig instabil működést okozhat.

(#33046) dawncomputer válasza #65675776 (#33045) üzenetére


dawncomputer
tag

Értem, köszönöm.
Akkor azt hiszem, kuka...

(#33047) HUNNIA1920 válasza FIFPRO_10 (#33043) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Rendben, köszi a választ! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#33048) pety27


pety27
tag

Hali!
Megvan az Asus P7P55D lap és az i5-750 es proci.
Az lenne a kérdésem hogy az mitől van hogy amikor csinálok valamit másodpercenként 1,2ghz-2,8ghz ugrál a proci sebessége.Ki lehet ezt valahol kapcsolni???
Jót tesz neki ez a másodpercenkénti váltogatás??? Esetleg nem lehetne lecsökkenteni h pl 1,8-2,6 között mozogjon? ( ne 1,2-2,8)
Előre is köszi a választ.
Üdv : P. :R

[ Szerkesztve ]

(#33049) waithEard válasza pety27 (#33048) üzenetére


waithEard
őstag

Ez teljesen normális, az energiatakarékosság miatt van. Nem árt a cpu-nak, sőt. Ha nem akarsz tuningolni, hagyd úgy. Ha ki akarod kapcsolni, állítsd be a cpu szorzót fixre, és akkor nem ugrál, de üresben is adott órajelen "pörög" majd.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33050) pety27 válasza waithEard (#33049) üzenetére


pety27
tag

Egy teszt közben is ugrált össze vissza és szerintem azért szaggatott .. ez nem lehet ? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.