Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) rapiddani


rapiddani
tag

Csáo mindenki!
Kéne nekem egy kis BIOS segítség. Ilyen lapom van:
[link] (Asus P5VD2-VM)
És a BIOS-ban sehol nincs lehetőség processzor beállításokra, sem órajel, se semmi. Mit lehet tenni?
Köszi előre is

(#8002) ^Andrew^


^Andrew^
csendes tag

Hali!

Kinéztem egy Intel Core 2 Duo E8400 BOX procit és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen alaplap lenne a legjobb hozzá?
Sajnos alaplapban nem vagyok otthon.
Olyan 25-30 között gondoltam.

A válaszokat előre is köszi.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#8003) sgergi válasza ^Andrew^ (#8002) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p35-ds3 vagy Gigabyte p35-ds3p. Utóbbiban jobban fog menni a tuning a pontosabb feszek miatt, de az első is kiváló lap.

(#8004) Klemens


Klemens
őstag

Sziaasztok!
Egy ABIT BE7-G/S típusú alaplaphoz kellene nekem minden driver.
Keresgéltem google-ban, de csak BE7-G lapot találtam, nem tudom, hogy ugyan az-e.
Vki tudna segíteni?

Előre is köszönöm! :R :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8005) sgergi válasza Klemens (#8004) üzenetére


sgergi
veterán

A típusban a / jel azt jelenti, hogy van be7-g és be7-s alaplap is. Derítsd ki, hogy neked milyen van, a lapra rá van nyomtatva elvileg. Be7-g, be7-s driverek.(egyébként valószínüleg azonosak a driverek)

(#8006) Klemens válasza sgergi (#8005) üzenetére


Klemens
őstag

Nekem ezt (ABIT BE7-G/S) az Everest írta ki, a baj az, hogy nincs a lap szem előtt, 30km-re van innen. :O
A linkeket köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8007) sgergi válasza Klemens (#8006) üzenetére


sgergi
veterán

Gondoltam, hogy everest írta ki. Jobban megnézve azonosak a driverek, kivéve a Lan-t. A G-n gigabites lan van, a S-n csak 10/100M-s lan van, így más driver kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8008) hakos1987


hakos1987
őstag

hali!

kellene egy kis sürgős segítség!

A köv a gondom: van egy MSI K9A2 CF lapom... megjelent az msi honlapján az 1.6-os bios.. felraktam.. kár volt....
Azóta ha alap beállításokon megy a phenom 9500-am, akkor 11X200 =2200 eddig nincs gond... de ha az FSB-t akár 201-re átállítom, akkor már isten tudja hogy ha elindul wondows everest és cpu-z meg ovedrive is 1400 mhz-et ír, vmit a ramokra is 300 mhz-et...
vkinek ötlete? vagy hogy hogyan tudnám visszatenni az 1.5-ös biost?
az a baj még, hogy csak live updattel tudom windwows alól flashelni, kül. csak dos alól lehetne, és mivel se flpppy-m, se bios boot lemezem, így ez a megoldás nem jön be!

Köszi előre is a segítséget!!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#8009) hakos1987


hakos1987
őstag

annyit módosult a szitu, hogy találtam progit, amivel visszírtam 1.5-re és ennek ellenére ugyanúgy xar! mi a fakkomért van ez?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#8010) hakos1987


hakos1987
őstag

visszavettem a szorzót 10.5-re és most ok... :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#8011) GC-EvElyN- válasza #65675776 (#7984) üzenetére


GC-EvElyN-
senior tag

:R
úgy néz ki, a másoláskor jelentkező proobléma megoldódott. A két modult másik 2 slotba tettem. Így most jó.

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#8012) Rider74


Rider74
tag

Hello!

A kérdésem rém egyszerű visz ez a lap a tualatin procikat?[link]

(#8013) Klemens válasza sgergi (#8007) üzenetére


Klemens
őstag

Ezt néztem én is. :)
Szerencsére az pont nem kell.
Köszönöm a segítséget! :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8014) tupacamaru válasza Rider74 (#8012) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Tua Cerkát 1.3 Ghz-ig biztosan.

BIOS ID: 7E
Support Tualatin Celeron 1.3G CPU.
Fix ACPI error in system event viewer after resume from STR mode.
Support up to 137GB HDD and above.

BIOS ID: 8G
Raise the adjustable CPU Core Voltage from +0.125v to +0.2v for Celeron and Pentium III 0.13 micron process processors.
BIOS Compile date: 03/15/2002.

[link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8015) Rider74 válasza tupacamaru (#8014) üzenetére


Rider74
tag

Köszi a választ. :R

(#8016) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy " új " videókártyát, 8x agp-set pl egy Radeon 9700-ast bele lehet tenni egy régi Socket 7-es Acorp 5ALI61-es lapba? csak próbaképpen, hogy ad-e képet...

(#8017) sgergi válasza Bull Boss (#8016) üzenetére


sgergi
veterán

Ha AGP-s akkor bele lehet tenni. Hogy ad-e képet az más kérdés, de kéne neki.

(#8018) Bull Boss válasza sgergi (#8017) üzenetére


Bull Boss
senior tag

mert azt tudom, hogy itt nagy különbségek vannak feszültségben, de ha fizikailag bele tudom tenni, vagyis a kis pöcök engedi, akkor nem lehet vele gond ugye ? :U

(#8019) DerDer


DerDer
tag

hi
van ilyen GIGA mATX lapom van rajta 2db 8* meg egy 16*os csati.
Van egy wifi vevőm de csak az egyik 8*-os slotban képes működni, de át kéne basznom a másikba, mivel igy nem fér el a VGA.
Viszont ujjabban vevő is szarakszik, mivel mostanában sokszor lesz nagyon gyenge a jel pár másodpercig aztán visszaáll.
-Szóval lehet az hogy nem a lap hanem a vevő baja, hogy csak 1ikben muxik.
-Vagy a router baszakszik?
-HOgy tudnám megnézni hogy jó e a slot?

köszi

(#8020) Bull Boss válasza DerDer (#8019) üzenetére


Bull Boss
senior tag

egy kicsit moderáld már magad

(#8021) nygma válasza DerDer (#8019) üzenetére


nygma
addikt

129 napos regeddel kultúráltabban is fogalmazhatnál...ennyi idő alatt már kiismerhetted volna magadat ezen a fórumon...

Szvsz ha ennyi bajod van ezzel a lappal add el...ha hibás,akkor pedig gariztasd le... ;)

(#8022) tupacamaru válasza Bull Boss (#8016) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem nem fog belemenni. :( Az alaplapon 1x-es AGP van, és a 8-as AGP-s karesz csak a 4x-esbe és a 8x-osba megy bele.[link] Én nem is próbálkoznék a helyedben.

#8015 Rider74: Nincs mit. :C :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8023) MaelStorm


MaelStorm
csendes tag

Sziasztok, kollégák !

Nagy segítséget szeretnék kérni és reményem szerint tőletek kapok is ! :)

A gond : lenne egy Asus P4SE / U2 -es alaplap, aminek a BIOS-a firmwarefrissités közben elszállt.. ( sajnos buta mód újraindítottam..). Az eset nem mai, kb. fél éve történt, azóta nemis használtam nagyon (nemis tudtam), helyette egy előző alaplapot használtam, ami elég régi, egy Abit KT7A Raid-ot, amely kiszolgál rendesen, viszont most picivel több időm van foglalkozni az Asus-os lapkával is. Nézegettem mind a gyártó oldalait, mind egyéb forrásokat, talán ha nagyot nem tévedek egy Phoenixes BIOSról lenne szó, amihez az 1008as .ROM illik a legjobban.. A gubanc itt kezdődik, ugyanis sose volt dolgom alaplapi BIOS recoveryvel, szóval örök hála lenne, ha valaki egy NAGYON EGYSZERŰ gyorstalpalót tartana, mit tehetek..

Tünetek : bekapcsolás után fekete képernyő (ezt több helyen is olvastam, mint tünet), viszont szerencsémre(?) felpörgeti a két optikai meghajtót.. Floppyt nem.

Kicsit körülményes a dolog, ugyanis a gépet (mivel egy ház van) folyton szét és össze kell szerelni (kábeldzsungel..), tehát örülnék, ha sokat már nem kéne :) :DD

Bármi infót nem adtam meg, ami esetleg kellhet, szóljatok !

:F

Marcsi, hozz vizet, tüzet fogott a számítógép !! ...

(#8024) DerDer


DerDer
tag

sry nehéz napom volt suliban, aztán ez fogad itthon. mind1 nem mentegetőzöm, sry még 1*

(#8025) nygma válasza DerDer (#8024) üzenetére


nygma
addikt

Egyszerű: Egy Modival töröltesd a hsz-edet... ;)

(#8026) tupacamaru válasza MaelStorm (#8023) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az ASUS alaplapok CD-jén szokott lenni egy BIOS. Próbáld meg betenni az alaplap CD-jét amikor elindítod a gépet. Mindkét CD-ben próbáld ki mert szerintem csak az egyikben lesz jó ha jó lesz egyáltalán. Ha szerencséd van akkor be kellene írnia magától az BIOS-t.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8027) tupacamaru válasza tupacamaru (#8026) üzenetére


tupacamaru
veterán

Most néztem a lap manual-ját abban nincs ilyen sajnos, :( lehet hogy nem lesz szerencséd.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8028) Hosssszu válasza Bull Boss (#8016) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nekem egy ugyanilyen lapban ment egy nvidia geforce 4-es (agp 8x) kártya.
De én is úgy tudom hogy a 1x,2x agp-nek nagyobb volt a feszültsége, mint a 4x, és 8x-nak.
Tehát csak saját felelőségedre tedd bele a kártyát, és ne az én tanácsomra!

(#8029) rapiddani


rapiddani
tag

Hali!
Srácok kéne 1 kis segítség. VIA chipsetes asus lapom van (P5VD2-VM), és vettem egy xfx 8800gt 512mb 'xxx' edition karit. Nem ment a kártya, tehát a BIOS-ig sem jutottam el bootoláskor (mint rájöttem a tápom is kicsi de nem ez a fő gond). Utánaolvastam külföldi fórumokon, sokaknak volt ez a problémája, és azt ajánlották, hogy vigyem el vkihez akinél bootol a kártyával és cseréljem le a bios-át msi vagy evga biosra, amiket frissítettek hogy működjenek VIA chipsetes lapban... Ehez kérnék egy kis segítséget, mert ötletem sincs hogy fogjak hozzá, nem csináltam még ilyet. Vagy ha van egyéb megoldásotok a problémámra, szívesen meghallgatnám. Köszi

(#8030) MaelStorm válasza tupacamaru (#8027) üzenetére


MaelStorm
csendes tag

Sajnos így igaz, ahogy mondtad.. :(

Ami marad : BIOSírás, már ki is néztem magamnak a boltot (Mikronika, Budafoki útnál..)

Viszont lenne egy kérdésem : Az ASUS hivatalos oldalán van egy pont az én chipemre való BIOS (1008), ámde a drága .AWD formátumú, amit aztán ki tudok tömöriteni WinRAR segítségével mégegyszer, s akkor egy .ROM fájlt kapok.. Namármost a Mikronikába ugye én a progit viszem, de ha jól sejtem, akkor ezt a .ROM-ot kell kiirjam lemezre(?) ..

Marcsi, hozz vizet, tüzet fogott a számítógép !! ...

(#8031) tupacamaru válasza MaelStorm (#8030) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen a .rom fájl kell, ebben van a BIOS. Meg gondolom vinni kell a BIOS chip-et is, vagy ott adnak újat? :F

#8029 rapiddani: Itt minden le vagyon írva: [link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8032) dave93


dave93
őstag

Hi!
Adott egy IBM 6578-F3G gép. ATXes alaplap, P3as 667mhzes procival.A lapon 2 ram foglalat van. Utánanéztem típusszám alapján és elvileg sima SD ram kell bele. Volt itthon 2x64mb 100mhzes sd-m, beleraktam.Ha bekapcsolom a gépet kettőt sípol, és kiírja hogy valami nem stimmel a ramokkal. Azonban ha a biosba belépek, kiírja hogy 128sd van benne, ami 100mhzes. Mi lehet a baj? Elképzelhető hogy csak ECC SD-t fogad? Köszi (a ramok tuti jók, működő gépből lett kiszedve)

(#8033) rapiddani válasza tupacamaru (#8031) üzenetére


rapiddani
tag

Köszi elolvasom, sokat segítettél, de nem tudom bemerjem-e vállalni mivan ha elrontanak valamit, mert akihez vinném nem csinált még ilyet, és akkor volt egy 8800gt-m..:S Lehet lap csere lesz

(#8034) dave93 válasza dave93 (#8032) üzenetére


dave93
őstag

Az alaplap ról:
* 133MHz PC-133 3.3V SDRAM DIMMs
* 2 DIMM sockets (1 open)
* Supports a maximum memory up to 512MB
* Unbuffered, Non-ECC SDRAM only
* Option part numbers for memory
Akkor lehet hogy az a probléma hogy 133mhzes sd kell bele, és nekem csak 100mhzes van?Köszi :R

(#8035) RexpecT


RexpecT
addikt

MSI alaplapoknál(vagy akármelyiknél) hol lehet lehet beállítani azt hogy kikapcsolás után ne világítson az usb-s egér?(Razer Krait)

(#8036) joi29 válasza dave93 (#8034) üzenetére


joi29
őstag

-Mivel a proci 133MHz front-side bus-t használ igy ugyanilyen sebességű
memóriára van szüksége a működéshez.
-A biosban megpróbálhatnád kikeresni a CPU PnP setup\Dram Frequency opciót,
ha van ilyen a bios-odban akkor megpróbálhatod átállitani...

(#8037) DerDer válasza RexpecT (#8035) üzenetére


DerDer
tag

:Y
Világít kikapcsolt gépkor az egér? Nekem dimondbackem ugyancsak msi lappal és ezt nem világít a led. Csupán ha éjszakára bekapcsolva hagyom gépet, kihízom usb portból egeret, hogy ne zavarjon.

(#8038) oszbalage85


oszbalage85
csendes tag

HEllo!

IRQL NOT LESS OR EQUAL
Na nekem ezt irja a gép.

Már mindent megpróbáltam mai tőlem telt. Csak akkor indul ujra a gépem ha online játszok.
A vas:
Intel Pentium DUAL CORE 2X3000MHZ 4MB L2 cache socket 775 64Bit ,NVIDIA Nforce 610 chipset.
Core2 FSB 1066 support ,PCI express
Dual channel Support 1024MB DDR2 667Mhz RAM
160GB ATA Seagate winchester
256MB NVIDIA GeForce 7050 video
Pioneer 115 DVD +/- RW Dual Layer dvd iró
6ch HD audió , USB 2.0
10/100 Lan
4db SATA RAID
2db elõlapi USB ,Fekete-ezüst Micro Atx ház
alaplap: j&w nvidia MCP 73V
Marvell a hálókártya benne és integrált.
A4 tech SLIM keyboard
meg vmi csoda 3D mouse potikai
A netem chello kábel 1mb/s
Már kicseréltettem a gépet a bolttal . Kaptam egy tök ilyet csomagolva bontatlanul és ezzel is ez van.
csak az egér és bill maradt a régiből

(#8039) dave93 válasza joi29 (#8036) üzenetére


dave93
őstag

Tehát a az fsb-t állítsam át 100mhzre, és akkor elvileg működni fog a 100mhzes rammal? Ha 133 helyett 100mhz fsb-t fog használni, akkor mi és mennyire lesz lassabb? Köszi :R

(#8040) tupacamaru válasza dave93 (#8039) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem működnie kellene így is. Próbáld meg csak egy rammal, először az egyik utána a másik slot-ban. Aztán még az is lehet hogy hibás a foglalat, nekem is van ilyen P4-es lapom. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8041) joi29 válasza dave93 (#8039) üzenetére


joi29
őstag

-Elvileg igen de gyakorlatilag nem vennék rá mérget :DDD ,
ha a proci szorzó\fsb aránya variálható akkor van rá esély...
...ha engedi akkor úgy 10-15%-lesz lassabb netezésre azért még jó lesz.

(#8042) dave93 válasza tupacamaru (#8040) üzenetére


dave93
őstag

Az már megvolt... mindkét slotban volt mind2 ram, de semmi...igaz, mind a 2 100mhzes.A hibaüzenet pontosan ez: Memory size error.Biosban nincs fsb állítási lehetőség

(#8043) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv.
A Problémám: Szeretném az E2160-asomat kicsit feltornászni, de beállitom 8 : 6 ra a DRAM:FSB arányt beállitom 250-re az FSB-t... akkor igye pont 667-ben megy a RAM.. Gép bebootol stb. Orhos fél óra után is csak 45 fok... Viszont: ha ujrainditom a gépemet akkor leáll kb. 5 mp-re és csak utána indul el... És ez igy nemstabil ugye... Mit csináljak? a Gép: ASUS P5GC-MX/1333 Mhz 945G
Dual-core E2160
8600GT 512 MB DDR2
2 GB DDR2 800mhz CSX de 667-en megy a lap miatt
Deer 400W táp... Pls help milehet... Jaés a leirásban ( alaplap ) van a beállitásoknála jumperFreeConfiguration-nál overclocking profile... Nálam viszont nincs... BIOS-t firissitsek vagy micsináljak? Help pls.

(#8044) dvd_R+ válasza gergobaby (#8043) üzenetére


dvd_R+
őstag

sziasztok remélem tudtok segiteni
lenne egy : gigabyte p965 ds4 rev3.3 lapom , e6420 4mb proci és 2x 1gb geil ultra 800mhz memoriam ha valaki tudna segiteni h hogy tudom ezt ugy beálitani h stabil legyen és mégis gyors akkor az vegyen fel msn re és segitsen mert ez elöt egy ds3 és e 6320 2x 1gb a-data ramom volt abba segitetek h állitsam be bios-t ellöre is kösszönöm :R msn: herceg1990@freemail.hu

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8045) nygma válasza dvd_R+ (#8044) üzenetére


nygma
addikt

Először is tegyél minden beállítást MANUAL-ra... :)

(#8046) dave93 válasza dave93 (#8042) üzenetére


dave93
őstag

na akkor most mit tegyek? :) Ez hogy memory size error, nem lehet hogy annak a jele, hogy nem 100as hanem 133mhzes ram kell bele? :U A bios felismeri a ramot, kiírja hogy 100mhz, de sípol és azt is kiírja hogy memory size error, akkor az alaplapi ram slotok működnek nem?

(#8047) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok quad tunningra melyiket ajánlanátok?

ASUS P5K3/Gigabyte GA-P35-DS4

[ Szerkesztve ]

(#8048) zoli1957


zoli1957
csendes tag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem. Most AMD 2700+ -os procim van Asus A7V8x-x es alaplappal, 256 MB újonnan vásárolt MSI NVidia 7300GT AGP-s videóval, 120GB IDE HDD-vel és 333MHz es 1GB Rammal. Nos, most gondolkodom, áttérjek-e 64 bites rendszerre. Nincs túl sok pénzem rá, és nem tudom hogyan lehetne áttérni minimális anyagi költségekkel és a legjobb minőséggel.
Tudnátok tanácsot adni? :U

(#8049) Daemon09 válasza B-L-A-C-K (#8047) üzenetére


Daemon09
őstag

Asus P5K3-at a 8tűs tápcsati miatt.

(#8050) nygma válasza B-L-A-C-K (#8047) üzenetére


nygma
addikt

Asus P5K3... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.