Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) Petzval válasza kjani18 (#38995) üzenetére


Petzval
senior tag

Képzeld el hogy én is vettem egy hónapja egy lapot és az első RAM foglalat gyártásnál el lett b****a, olyan mintha ki lenne kopva pedig csak lazára lett csinálva.Teljesen új volt a lap az eladó mégcsak nem is tehetett róla.Ráadásul hiába igazítom meg a RAM-ot mert ott fújja a processzorhűtő a meleg levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#39002) kjani18 válasza Petzval (#39001) üzenetére


kjani18
őstag

Szia

Sok új cuccot kellett már gariztatnom gyári hiba miatt. Itt sztem inkább az a helyzet, hogy egy rossz lapot úgy adtak el, hogy bios frissítéstől gyógyul, csak nem lehet elindítani a frissítéshez. Sürgősen vissza a feladónak, és ha frissítette valahogyan a biost, még mehet az üzlet.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39003) grafmókus válasza Symbi (#39000) üzenetére


grafmókus
tag

Asus oldala szerint ilyen jelzésű alaplap nincs, nézd meg az alaplapon a pontos típust, utána okosabbak leszünk.

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39004) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a Gigabyte GA-H67A-UD3H-B3 alaplapba beilleszthető a 4GB 1333 Mhz RAM Kit, vagy csak 8 GB-os DDR3 RAM-ok helyezhetők be a 4 slotba? Előre is köszi a választ. Üdv

(#39005) grafmókus válasza Tappancs2001 (#39004) üzenetére


grafmókus
tag

Memory Support list itt megtudod nézni. Amugy mi az elképzelésed ? 2x2gb, 4x2gb, 2x4gb ?

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39006) Tappancs2001 válasza grafmókus (#39005) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Egyenlőre maradna 4 GB, utána kerülne még bele 2*4 GB DDR3 RAM.

(#39007) grafmókus válasza Tappancs2001 (#39006) üzenetére


grafmókus
tag

Memory Support list szerint 4gb-os 1333-as meómókból tehetsz bele: elixir, G.skill, kingmax,samsung,a-data,ocz memókat. Annyi, hogy a későbbi bővités alkalmával is ugyan olyan memókat tegyél a még üres slotokba.

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39008) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

gigabyte GA-965P-DS4 alaplap tudja a wifi-t ?

3njoy the Lif3

(#39009) grafmókus válasza Sn00k (#39008) üzenetére


grafmókus
tag

Alapból nem, de ha teszel bele wlan kártyát, akár pci-os, akár usb-s formában, akkor tudni fogja.

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39010) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Úgy látom a Gigabyte honlapján, hogy az új gépembe tervezett GA-H67A-UD3H alaplaphoz már 3 BIOS frissítést is kiadtak. Ezek közül mindegyiket érdemes telepíteni, vagy csak a legutolsó, 0.31. dátumút?

(#39011) grafmókus válasza Tappancs2001 (#39010) üzenetére


grafmókus
tag

Elég az utolsót feltenni (F4-es).

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39012) Tappancs2001 válasza grafmókus (#39011) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a választ. Egy zsír új gépen mennyi ideig tart egy BIOS frissítés telepítése? Merjek belevágni, vagy inkább bízzam egy hozzáértőre? Üdv

(#39013) icy68 válasza RootRulez (#38985) üzenetére


icy68
csendes tag

Na rájöttem mi volt a baj, tényleg a hűtés nem volt ok.
A 4 pöcök közül az egyik nem lett rendesen rányomva a lapra így nem érintkezett rendesen a procival.
Különben nagyon utálom ezt a 775ös lefogatási módot, mindig szenvedek vele...
Kösz a tippeket!

(#39014) grafmókus válasza Tappancs2001 (#39012) üzenetére


grafmókus
tag

kb 1 perc az egész frissítés, amit csinálhatsz biosból, win alól, tetszés szerint.

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39015) DonThomasino


DonThomasino
veterán

ASUS P8P67 lapnál ez a BIOS beállítás mit jelent?

RESTORE AC POWER LOSS - POWER OFF

Köszönöm DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39016) Lenry válasza DonThomasino (#39015) üzenetére


Lenry
félisten

ha hirtelen elmegy az áram, miközben be van kapcsolva a gép, akkor az áram visszajövetele után visszakapcsoljon-e a gép vagy sem.
ha így, Power OFF beállításon van, akkor nem fog visszakapcsolni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39017) Petzval válasza icy68 (#39013) üzenetére


Petzval
senior tag

Én pld be se építettem a 775-ös lapot a belenyomható hűtőtartóval hanem vettem olyat aminek van egy alapja a lap alján és a foglalatnál meg menetes rúgós csavarok fogják a venntillátort le és össze az alul levő lemezzel.Ez nem görbíti meg az alaplapot se.

(#39018) Zunex


Zunex
tag

Helló!

Van egy Gigabyte M61PME-S2 rev 2.x-es alaplapom. Amikor elinditom a gépet akkor a videokártya (ahogy hallom) kattan vagy 6-ot majd elindul a gép. Van egy másik hiba is. Amikor overclockolok akkor kettőt kattan, majd 10 másodperc múlva elindul a gép (6 kattanás) de az órajelet nem állitja be! De van amikor meg beállitja és amikor 3ghz-en használom a procit akkor a gép is határozottan gyorsabb szóval ezért lenne fontos.
Config:
Amd Athlon II 630 x4 proci
4 gb ram
LC power 550-es táp
Ati HD 5770 (Asus változat)

Ha valaki tudja a megoldást az irja le lécci. Előre is köszönöm

(#39019) Lenry válasza Zunex (#39018) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltad már másik tápegységgel? mert az LC power eléggé a legalja a piacnak...

plusz próbáld meg kideríteni, hogy mi kattog

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39020) Jorus válasza grafmókus (#39003) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ilyen és ehhez hasonló lapok általában OEM kiadásként jelennek meg, készre szerelt konfigurációkban, tehát attól, hogy az ASUS nem szerepelteti a külön alaplapként megvásárolható kínálatában, nem jelenti azt, hogy a márkája ne lenne ASUS.

#39018: nem teljesen stabil tuning tipikus Gigabyte-os tünetei szoktak ilyenek lenni, amit simán okozhat az ergya táp is, ahogy a kolléga mondja.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39021) grafmókus válasza Jorus (#39020) üzenetére


grafmókus
tag

Tény és való, de azért is írtam, hogy nézze meg az alaplapon hátha megtudunk némi konkrétumot.

msn: kriszpet@hotmail.com

(#39022) Zunex válasza Lenry (#39019) üzenetére


Zunex
tag

Többen szidták a tápomat, valószínüleg a VGA kattog, legalábbis kivettem a cd meghajtót és a wincsit, és a kattogás folytatódott.Nagyon a VGA felől jött a hang. Amúgy az új VGA óta csinálja, az előző egy HD 4770 volt, de akkor sem tudtam overclockolni, ugyan ez volt.

(#39023) Zunex válasza Jorus (#39020) üzenetére


Zunex
tag

Mivel Ti már kb a 10.-ek vagytok akkor tényleg a táp lehet a gond.
Valahogy ezt ki lehet küszöbölni táp vásárlás nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#39024) Jorus válasza Zunex (#39023) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nincs tuning, akkor is jelentkezik a probléma? A többszöri indulásra, alapórajelen való boot-ra gondolok elsősorban. A kattogás nem különösebben érdekes, nekem pl. az egyik régi vinyóm szokott kattani egyet, mielőtt felpörög.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39025) Petzval válasza Zunex (#39022) üzenetére


Petzval
senior tag

Ventillátoros a VGA kártya? Mert ha az lehet hogy ott van valami gubanc nekem egyszer letörött az egyik lapát az csinált ilyet.Azóta csak bordásat veszek.

(#39026) Lenry válasza Zunex (#39023) üzenetére


Lenry
félisten

Nem akarlak megijeszteni, de inkább most vegyél egy tápot, mint hogy egyszercsak a gyönge tápod egy laza mozdulattal lemészárolja az egész gépet. Tessék megtanulni, hogy a tápegységen nem szabad spórolni!

Petzval: de gondolom nem is gamer VGAid vannak, vagy ha igen, akkor tojást sütsz rajtuk :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39027) samu.zoli


samu.zoli
csendes tag

Helló! Sehol sem találok leírást arról, hogy az asrock 1333 viiv nevű alaplapon hova kell csatlakoztatni a dvd író csatlakozóját.

Köszönettel Várkonyi Zoltán!

(#39028) gban válasza samu.zoli (#39027) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha IDE a DVD író akkor ott a kék csati a ram slotok mellett, ha SATA, akkor meg a piros SATA csatlakozók ott vannak a sárga hűtőborda mellett.
Nem sok gépet raktál eddig össze, igaz? Ha így van, akkor csak óvatosan, ha még ehhez is leírás kell!

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39029) samu.zoli válasza gban (#39028) üzenetére


samu.zoli
csendes tag

Köszi. A pirosak közül melyikbe lehet csatlakoztatni?

(#39030) Petzval válasza samu.zoli (#39029) üzenetére


Petzval
senior tag

Mindegyik piros primary, hacsak nincs felíratozva.

[ Szerkesztve ]

(#39031) batmab válasza samu.zoli (#39029) üzenetére


batmab
senior tag

lehetőleg azért a sata1 feliratuba csatlakoztasd a vinyot, a 3asba mondjuk a dvdirot... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#39032) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Asrock 880GXH/USB3 alaplapot. Processzor az egy Phenom II X4 B55. Ez a lap támogatja a turbo 50 funkciót. Mennyire biztonságos ez a fajta tuningolás?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#39033) kjani18 válasza zoli121 (#39032) üzenetére


kjani18
őstag

Asrock 880g extreme3-lapban használok Phenom II X4 B55-öt gond nélkül, 3 hónapja, szerintem biztonságos, de a lap leírásánál van figyelmeztetés.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39034) zoli121 válasza kjani18 (#39033) üzenetére


zoli121
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#39035) Immy


Immy
őstag

Üdv

Létezik 4db x16PCI-E csatlakozóval rendelkező alaplap ami 8magos xeon procikat támogat?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39036) Zunex válasza Jorus (#39024) üzenetére


Zunex
tag

1,
Tuning egyáltalán nincs mert "nem veszi be", amikor clockolok akkor még nehezebben indul, de amikor elindult akkor gyári órajelen megy. De van amikor clock-ol. Amilyen napja van.

2,
Igen ventillátoros a hűtés de a kártya majdnem vadi új, 2-3 hónapos és eddig végig ezt csinálta

3,
Jah tényleg venni kéne egy új tápot, nagyon sokan mondtár már, de nem lehet mert szülők nem engedik. Mondtam hogy elb@ssza az egész gépet, de nem nagyon érdeklik. Megis értem mert mostanság sok volt a gép újítás. Valahogy ezt nem lehetne kiküszöbölni? Mi lehet a gond? Kevés áram vagy csak simán a táp a béna?

(#39037) Zunex válasza Petzval (#39025) üzenetére


Zunex
tag

Mármint a VGA-n rézhűtés van, valami spéci ASUS cucc

(#39038) Lenry válasza Zunex (#39036) üzenetére


Lenry
félisten

Hardveres gyengeségen mit tudnál kiküszöbölni? Mondd meg a szülőknek, hogy vagy most áldoznak 6rugót normális tápra, vagy néhány hónap múlva 60at gépcserére.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39039) Zunex válasza Lenry (#39038) üzenetére


Zunex
tag

nem 6 ezer egy táp ami jó is lenne a gépembe, de azért köszi a helpet. Félek ennek a gépnek annyi lesz.

(#39040) Lenry válasza Zunex (#39039) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyisnem
ezt a konfigot egy 350-400W-os minőségi táp röhögve elviszi, abból meg pl egy FSP 6300 Ft

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39041) Zunex válasza Lenry (#39040) üzenetére


Zunex
tag

Ez biztos? A VGA dobozán az van hogy 470W kell neki...

(#39042) Lenry válasza Zunex (#39041) üzenetére


Lenry
félisten

megsúgom, hogy a mostani tápod hatásfoka annyira a béka segge alatt keresendő, hogy nagyon messze van az 550W-tól

annak a VGA-nak is elég lesz egy normális 400-as

itt PH!-n tesztelték nemrég, hogy mire elég egy 400W-os tápegység, olvasd el, és vond le a megfelelő következtetést. vagy akár olvass el egy tesztet, amiben szerepel a VGA-d, mindben van fogyasztásteszt, itt pl láthatod, hogy fullon járatva se eszik 200W-ot az egész konfig egy olyan VGA-val, mint a tied, pedig némileg erősebb is a hardver.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39043) Petzval válasza Zunex (#39041) üzenetére


Petzval
senior tag

Valamit elnéztél, az lehetetlen.Miért írnának rá egy VGA kártyára fogyasztást amikor ott van még a többi hardver.És gondold el 12V mellett 40A kellene olyan táp nincs is.Az alaplapi vékony fóliákban nem szaladgál több tíz A. Én most helyeztem egy 430W-os tápot üzembe és a HDD DVD videokártya lap hűtők 95W-ot vesznek fel.

[ Szerkesztve ]

(#39044) #65675776 válasza Petzval (#39043) üzenetére


#65675776
törölt tag

"És gondold el 12V mellett 40A kellene olyan táp nincs is.Az alaplapi vékony fóliákban nem szaladgál több tíz A."

Mind a két állításod téves.

(#39045) atti_2010 válasza Petzval (#39043) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És gondold el 12V mellett 40A az 480W hülyeségeket beszélsz, sok fóliában sok amper szaladgál, a PCI-E foglalat minden második lába +12V, de a VGA külön csatiból is kap áramot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39046) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Olyan problémám van, hogy a gépem minden nap az első bekapcsoláskor (vagy többb órai állás utáni bekapcsoláskor) 6-7 perc működés után minden hibajelzés nélkül kifagy. Nem kékhalállal, hanem sima kép megáll, hang megakad, egér/bill nem reagál.
Reset után megy rendesen akár 10-12 órát is hiba nélkül. Eseménynaplóban nincs semmi bejegyzés a hiba előfordulásakor.

Kb decemberben jelentkezett a hiba először, elég furcsa körülmények közt:
Instabil lett a netem, a modem mindig levált és nem tudott újraszinkronizálni a UPC központtal. 3-4szer voltak kint az UPCsek sikertelenül. Aztán az utolsó próbálkozásuk után megjavult a netem, de előjött ez a hiba. Akkor nem tűnt fel az összefüggés, csak mostanában jutott eszembe.
tápcsere, VGA csere, DVD-csere volt már, más házba is átkerült, Win XP reinstall is volt.
Az alaplapi hálókártyára tippelnék és érdekelne, hogy találkozott-e valaki hasonlóval.

Minden ötletet köszönök.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#39047) Воланд válasza Immy (#39035) üzenetére


Воланд
titán

Asusnak van workstation alaplapja, de csak hat magot támogat, plusz, ha mind a négy csatiba teszel vga-t, akkor nem megy a 4x16.

Én nem találtam olyat, ami tudja a 4x16-ot, plusz nyolc magot támogat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39048) atti_2010 válasza sequator (#39046) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Be kell gyógyítani egy PCI halókártyát, ha nincs kéznél pár száz forint, alaplapit pedig le kell tiltani bios-ból.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39049) Stenli89


Stenli89
csendes tag

hello remélem valaki tud segiteni nekem asus p5q delux lapom van és 5 darab satás eszköz van be kötve ebböl 4 darab 250 gigás lemez és egy samsung dvd olvaso iro és olyat csinál hogy ha filmet akarok nézni akor meg akad és csak percek után folytatya és nem is másol csak nagyon lassan de ennek a müveletnek is gondolkozik percekig kábelekt meg néztem okés minden lemezek jok és össze vissza is dugdostam nem lett jo ja és chieftec 550W tápom van e6300 proci 2x1giga ocz1066mhz ram és hd4850 vga a az északi és déli hid hömérséklete jo minden klapol de a satás merevlemezeknek gondolkozik és ide modban is ezt csinálja de ahci-ben is +64bites vinnel még a meghajtokat is ki lökte a rendszerböl és fent volt az intel csipset driver is most win7 32 bit megy és nincs intel csipset driver most nem löki ki a meg hajtokat de gondolkozik erösen mindenen (a rendszer ide merevlemzröl fut de edig minden gépemben igy volt és ment és ami iden van annak nem gondolkozik ) :R :R :R :R :R

(#39050) gban válasza Stenli89 (#39049) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mi történik ha lehúzol pár satás hdd-t és úgy próbálod a filmet lejátszani?

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.