Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) KissLucifer válasza tkesy (#36391) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Köszi a választ.
De az ASUS honlapja szerint.
http://www.asus.hu/product.aspx?P_ID=LjSSn573sBqqHh8X&templete=2
http://www.asus.hu/product.aspx?P_ID=anRBLQ8WEKcWZHSt&templete=2

-HDMI kimenet mind a kettőn van, a másik kettővel együtt(DVI,D-SUB).
-USB 3 van 2 darab az LE-n, viszont ez az M-en nincs.
-És ha jól veszem ki, akkor az M-en van PATA csati.

Nekem csak annyinak tűnik a különbség, hogy míg a H67M a tuningosoknak is megfelelő, addig a H67M LE az egyszerű felhasználoknak elég. A tuning részét leszámítva, szinte meg is egyezik a két lap.
És én nem fogom tuningolni a gépem, mint eddig se tettem, ezért lenne kézenfekvő nekem az LE-s változata. És szerintem a 2 memóriafoglalat is elég lenne, 4GB ram még egyenlőre elég mindenre.
De ha még így is fapadosnak tűnik neked, akkor ha tudsz ajánlhatnál helyette mást, hasonló árban lévő lapot.

(#36402) sCr89 válasza DoubleFe (#36400) üzenetére


sCr89
tag

Okés, és miaz az xmp-s, és mi azzal a gond? :)

(#36403) tkesy válasza KissLucifer (#36401) üzenetére


tkesy
őstag

Sorry, sikerült összekevernem sz LE adatlapját az LX adatlapjával.. :( :B

Szóval, ennek tükrében az LX a tesco gazdaságos verzió, és az LE egy jó lap, főként hogy még usb3 is van rajta... :) (a másik kettőn nincs :F )

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36404) AMD Power


AMD Power
titán

Erről mi a vélemény?

GIGABYTE GA-880GM-UD2H

Ez már 4250 IGP-el van ha jól tudom.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36405) Воланд válasza sCr89 (#36402) üzenetére


Воланд
titán

[link] Nincs vele gond, de amd-hez felesleges.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36406) bikkfalva


bikkfalva
csendes tag

Sziasztok!
AM3-as alaplapot szeretnék venni olyan 15k-ig. 3 darabbal szemezek, de nem tudom eldönteni, melyik legyen. Ezek lennének:

http://www.argep.hu/product_1080670.html

http://www.argep.hu/product_1081452.html

http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asrock/m3a770de-p38489503/termek-leiras.html

A lényeg, hogy legyen benne Core unlock. :)
Válaszotok előre is köszönöm!
Üdvözlettel:

(#36407) body007 válasza AMD Power (#36404) üzenetére


body007
addikt

Jó lap (nem rég cseréltem le erre a ga-ma790x-ds4-et erre). Az IGP-jét nem használom, de tervezem, h összehozom a 4850el úgy, h ha csak linux-ozok (99%) az IGP menjen, ha meg véletlen gamét kell futtatni akkor meg a másik.
Kicsit drága ahol nézed :) Itt AL Gigabyte sAM3 GA-880GM-D2H 16 300 Ft (bruttó). Ha Debrecen vagy közelében laksz érdemes tőle venni, megbízható.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36408) AMD Power válasza body007 (#36407) üzenetére


AMD Power
titán

BP-i vagyok így kilőve!:) Eddig nekem nagyon bevált a Gigabyte.. bízok bennük.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36409) zodes válasza iceman1988 (#36243) üzenetére


zodes
aktív tag

Törölve.....elnéztem :-)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#36410) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Az a helyzet, hogy HTPC-t szeretnék építeni, de halvány lila fogalmam sincs milyen alaplapot vegyek! Annyit azért tudok, hogy mire akarom használni a gépet.
-Film nézés HD mindenképp
-Zenék és képek lejátszása
-Net
-TV adások nézése, felvétele (Digitális, DVB-C, DVB-T)
-Távirányitós kezelés

Tudom, hogy van erre külön topik de gondoltam minnél több helyen kérdezem annál széleskörűbb választ kapok.

Végül is úgy tudom ehhez a tudáshoz nem kell izom konfig, elég akár egy integrált lap is, csak a video résznek kell jobbnak lennie.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#36411) Воланд válasza zodes (#36410) üzenetére


Воланд
titán

Építsünk HTPC-t (Home Theater PC) Közben látom, hogy megtaláltad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36412) zodes válasza Воланд (#36411) üzenetére


zodes
aktív tag

Persze megtaláltam! Csak gondoltam itt is kapok választ, mert hát csak az alaplapra irányult a kérdésem :D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#36413) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan sürgős kérdésem, hogy ha veszek egy Gigabyte EP45-DS3L alaplapot, akkor az a mostani alaplapomtól (adatlapomon, egyébként GA-P35-DS3) rosszabb vagy jobb lesz? Tehát tud-e valamivel többet, vagy kevesebbet? Illetve ami még nagyon fontos, hogy a processzorommal több, vagy azonos, vagy kevesebb FPS-t tudnék elérni a tuning során?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#36414) x_o_n válasza x_o_n (#36279) üzenetére


x_o_n
veterán

üdv

van egy abit ab9 alaplapos dualcore konfig és az a gondom hogy nem mindig hajlandó kér rammal elindulni,folyamatosan újra indul a gép,ha csak egy db ram van benne gond nélkül elindul,vagy 10 perc után kikapcsolva belerakva a másik ram simán megy,de másnap szintén nem akar kér rammal elindulni.
teljesen mind1 melyik slotba rakjm és melyik ramot csak 1 rammal akar rögtön indulni.

mi lehet a gond? van hogy hetekig nincs evvel gond de van hogy hetekig ez a probléma.

(#36415) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Szerintetek mennyire fontos nézni a 20körüli alaplapoknál,hogy hány MHZ-es maximum memóriát lehet bele tenni?
Fontos,hogy 1800 vagy tudjon akár 2200at is?
Ezek közül melyiket választanátok?
[link]
[link]
Illetve ami még érdekelne,hogy elvileg ezeket a régi, kb 10éves házamba simán be tudom építeni,ugye?

(#36417) Dtomka válasza ALONSO11 (#36416) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!
Nekem is hasonló problémám már volt!Akkor csak a hdd csere oldotta meg.Amugy nekem is mostanában ilyen gondjaim akadtak, q6600+4830 bc2 ben stabil 60-70 fps és pl zoomolásnál leesik 10 alá.sztem ismét hdd csere fogja csak megoldani:(!
elképzelhető, hogy nálad is ez áll fenn....

(#36418) DoubleFe válasza hajtömeg (#36415) üzenetére

Ezeknél felesleges.Bele tudod építeni.

[ Szerkesztve ]

(#36419) zsolt19900


zsolt19900
őstag

az lenne a kérdésem, hogy szeretnék venni achi-t támogató alaplapot 1-2 ember azt mondta nekem, hogy jmicron vezérlős részen lassabb a dolog, ezt alatt mit értsek? milyen csipes vezérlőket nézzek inkább ha a jmicron lassabb mint a többi? vagy jó az is? ssd miatt keresek achi funkciós lapot mivel az enyém sajnos azt nem tudja

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36420) derapo


derapo
tag

Hali!

Van egy nem induló P4P800-x lapom. Zöld led világít,látszólag bekapcsol,ventik pörögnek,kép nem van.Ja és nem is csipog. 2 procival is próbáltam,két különféle rammal is,2 videokártyával is de nem csinál képet. Egy fórumon olvastam,hogy vegyem ki az elemet cseréljem ki,megtettem de semmi hatás.Van valakinek esetleg kézenfekvőbb ötlete mi lehet a gáz vele? Elméletileg működött ahonnan kaptam.Táp egy Deer 420W.Tudom,hogy nem egy erőbajnok de egy dual xeonos konfigot vitt lazán egy HD3650-es vga-val és 2hdd-vel.Ramok az egyik egy 512MB DDR400 a másik egy DDR400 256M. Procik az egyik egy Celeron D 2.5/533 a másik egy sima celerongy 2.4/400 Vga egy ATI 920064MB
A másik egy Gef2 400

Ötletek mi lehet a baj? :O

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#36421) balage25


balage25
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus AT3IONT-I Deluxe alaplapom. Ehhez adnak USB-s távirányítót. Hol lehet beállítani, hogy be tudjam vele kapcsolni a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#36422) nanus válasza Dtomka (#36417) üzenetére


nanus
senior tag

Vagy az új HDD miatti rendszer ujrahúzás,driver stb. amit a régi HDD-n is megcsinálhattál volna. :D

(#36423) Hege1234


Hege1234
addikt

csáó mindenki

igazábol nemtudom jó helyre jöttem e
az van hogy amikor játszok pl dirt 2 ,uj need for speed ,
splinter cell vagy a modern warfare 2- vel
a képernyőn a pixelek általában zöld elkezdenek cikázni
ez mitől lehet ?

500 as táp , x2 250 + alpine 64 pro hűtés , 2gb 1333 ram, msi 4850 + acc s1 rev2,
N68-S UCC alaplap az everest el néztem a hőfokokat
és ez a MCP brutál magas a többihez képest játékközben 60 - 65 fokig szokott felmenni
dobjak oda egy hűtőt az mpc-hez ? vagy komolyabb a baj
előre is kössz

(#36424) derapo válasza Hege1234 (#36423) üzenetére


derapo
tag

Szerintem vga.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#36425) derapo válasza balage25 (#36421) üzenetére


derapo
tag

A biosban nézted? Esetleg ott lehet egy olyasmi funkció,power on usb vagy valami hasonlatos.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#36426) Hege1234 válasza derapo (#36424) üzenetére


Hege1234
addikt

lehet rosszul pasztáztam ?
vagy a sünik lesznek a hibásak ?

(#36427) Воланд válasza Hege1234 (#36426) üzenetére


Воланд
titán

Valószínűleg ramhiba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36428) Hege1234 válasza Воланд (#36427) üzenetére


Hege1234
addikt

akk baxhatom ?

(#36429) Воланд válasza Hege1234 (#36428) üzenetére


Воланд
titán

60-65 fok az nem sok, nem hiszem, hogy melegedés okozhatja a hibát. Pasztázd újra, biztos, ami biztos (gondolom gari már nincs rá), de ha nem változik a helyzet akkor előbb-utóbb annyi lesz a kártyának.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36430) Hege1234 válasza Воланд (#36429) üzenetére


Hege1234
addikt

ufff

köszi nektek a gyors válaszokat !!
majd megpróbálok mindent

[ Szerkesztve ]

(#36431) Cobb


Cobb
tag

Üdv,

A következő lenne a kérdésem:

Olyankor mi van,ha az alaplapon lévő power on gomb és a Standby power led villog,ha áram alatt van a gép?

Természetesen a számítógép nem kapcsol be!Az alaplap könyvben nincs ilyesmi leírva csak a piros fényre vonatkozóan..,de az egyenlőre még nincs...!:)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

performance, cool and quiet

(#36432) balage25 válasza derapo (#36425) üzenetére


balage25
senior tag

Végignéztem a BIOS-t, de nem találtam. Azért kérdezem, mert lehet valami más neve van, vagy csak vak vagyok.

(#36433) tkesy válasza balage25 (#36432) üzenetére


tkesy
őstag

A manual alapján:
- a IR vevőegységet az usb 1 v 2 csatiba kell dugni,
- a windows-nál engedélyezni kell az alvó üzemmódot
- fel kell telepítened az Asus Home Theather Gate nevű programot...

Legalábbis én ezt vetem ki a kézikönyvből... eléggé el van nagyolva ez a része szerintem...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36434) tkesy válasza zsolt19900 (#36419) üzenetére


tkesy
őstag

Van a chipset gyártók (intel / amd / nvidia) által tervezett déli hídak, és vannak az alaplap gyártók által még extraként használt vezérlők. A jmicron is az utóbbi közé tartozik, ezek ált. egy pci-e sávon kapcsolódnak a a déli hídhoz...
Tehát olyat alaplapot keressél, aminek a déli hídja natívan támogatja már az achi-t...
(nálad, ha a procid marad, akkor valami P35 chipsettel (ich9) szerelt lap már jó lesz...)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36435) tkesy válasza hajtömeg (#36415) üzenetére


tkesy
őstag

1.) Nem fontos, hacsak nem akarsz extém tuningot...
2.) Asrock 890GM PRO3 sAM3
3.) ha az régi házad, ATX szabványú, akkor igen, mert mindegyik lap mATX méretű
(de remélem a táp benne nem 10 éves)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36436) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Nemtudom lehet baklövést követtem el, gondom a következő: Vettem egy AM2+ os alaplapot (Asrock N68C-S UCC) és bele egy AM3 as CPU-t. Azt irja a leirás hogyha am2+ vagy AM3 as cput teszek bele akkor a HT leredukálódik 2000MT/s re.(If you use AM3 / AM2+ CPU on AM2 chipset motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s), but the CPU frequency will not be influenced). Miért csinálja ezt? DDR3 as ram beszerzése esetén sem megy vissza 5200HT ra? Ez így gondolom elég csúnyán teljesitményromlást is okoz. Mondjuk mokásnak találnám hogy egy jobb CPU val gyengébb a gép mint egy rosszabbal. Lehet nem jó vételt csináltam?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#36437) tkesy válasza derapo (#36420) üzenetére


tkesy
őstag

Ha minden más alkatrészt kicseréltél, és még mindig nem indul, akkor az igencsak alaplaphibának néz ki...
esetleg próbaképen, egy másik táppal, és minden mást (cpu, ram, vga) kiszedve belőle megpróbálhatnád elindítani... ha úgy sem sípol hibát jelezve, akkor szerintem kuka...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36438) derapo válasza tkesy (#36437) üzenetére


derapo
tag

Köszi. Pont tápom nincs másik:)
Már nagyon unom ezeket a megdöglött lapokat..már ez a második amelyik döglötten érkezett.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#36439) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Alaplap Asus Tusl2-C, tudom nem mai darab, de egy irodai konfigban van.

Egy ilyen lap, kifogástalanul üzemelt egy jó darabig, mire egyszer csak nem indult el, a tápegységet se kapcsolja be (csere volt), az alaplapi zöld led világít, de egyébként semmi, prociventilátor se megy, a tápé sem.

Se mozgatva, se egyéb beavatkozás nem volt, rendesen ki lett kapcsolva, és azóta halottnak tűnik.

Ha tudtok valamit, előre is köszönöm

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#36440) SallerMaster


SallerMaster
csendes tag

Sziasztok gyors segítség kellene.
Nem találok drivereket ehhez a laphoz:
ECS AMD690VM-FMH

Se hang, se hálózat stb...
Googlit próbáltam nem sok sikerrel. :W
Ha valaki tudna segíteni hálás lennék. :)

Üdv

(#36441) zsolt19900 válasza tkesy (#36434) üzenetére


zsolt19900
őstag

szia p43 asat néztem ich10 est az is megfelel? proci maradi gen mert még semmi bajom vele :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36442) tkesy válasza SallerMaster (#36440) üzenetére


tkesy
őstag

ha fujitsu-siemens gép volt, akkor esetleg itt megpróbálhatod...

Vagy ha esetleg manual van hozzá (vagy találsz hozzá) akkor az alapján is lehet eygesével alkatrészt keresni... amúgy milyen oprendszer alá?

manual itt van, de ebben nincs sajnos sok érdemi infó...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36443) tkesy válasza zsolt19900 (#36441) üzenetére


tkesy
őstag

természetesen az is jó...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36444) SallerMaster válasza tkesy (#36442) üzenetére


SallerMaster
csendes tag

Nincs hozzá semmi most vettem, OEM alaplap.
XP alá kéne.

(#36445) dklol


dklol
csendes tag

Üdv!
Ha én 2x videókártyát szeretnék a gépembe és azt írja hogy 2x esetén csak 8x sebességgel mennek a PCIe slotok akkor az mennyire fogja vissza a videókártyák teljesítményét/sebességét? Milyen adatot kell ilyenkor nézni? Mivel kell összevetni a PCIe slot sebességét?

(#36446) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h egy Sychte Ninja 3 vagy egy Mugen 2 jó lenne-e a lapomra, mert nem tudom h a gigabyte logós passzív hűtős résztől elférne-e . Az alaplapom típusa: Gigabyte MA770-UD3
PLS, help!

Matthew 24:42

(#36447) zsolt19900 válasza tkesy (#36443) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksi remek :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36448) flash-


flash-
veterán

sziasztok
lenne egy kérdés:

adott két netbook.
teljesen ugyanaz teljesítményre,márkára kivéve egy dolgot:
egyikben az 1gb ram az ddr2, a másikban ddr3

vajon teljesítményben,gyorsaságban mennyit számít ez az eltérés?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36449) lizakattila válasza SallerMaster (#36444) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Ennyit találtam róla:
- Realtek ALC888 High Definition Audio hangkártya (int.)
- Realtek 8111B Gigabit hálókártya (int.)
Szerintem próbáld meg a Realtek honlapjáról letölteni az audio és lan drivert. Hátha, egy próbát megér. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#36450) balage25 válasza tkesy (#36433) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm, hogy utánaolvastál. Így használom mióta megvan, csak ubuntuval. Szerettem volna be/kikapcsolni a gépet. Nem értem, ha adnak hozzá távirányítót, akkor igazán megeröltethették volna magukat, egy bios opcióval, hogy be lehessen kapcsolni a gépet vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.